Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Ymers vårtävling

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Ymers vårtävling
Arrangörsorganisation: IK Ymer
Datum: söndag 12 maj 2019

D21

3 840 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elina HansonKungälvs OK10:42
Louise GöthforsGöteborg-Majorna OK10:44
Annica EngIFK Göteborg Orientering10:46
Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK10:48
Sandra EkströmOK Orinto10:50
Lovisa LemanGöteborgs SK10:52
Elsa JanssonJärla Orientering10:54
Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK10:56

H21

4 690 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rikard PentonenIFK Göteborg Orientering09:54
Lennart BengtssonFalkenbergs OK09:56
Filip LemanGöteborgs SK09:58
Jonas LauriFK Herkules10:00
Rickard StoltHestra IF10:02
Christian NielsenIFK Göteborg Orientering10:04
Erik Ivarsson SandbergOK Denseln10:06
Kristian Narbro PorathTolered-Utby Ol-klubb10:08
Fredrik NobornIFK Göteborg Orientering10:10
Tobias AnderssonGöteborgs SK10:12
Jan GrahnIK Uven10:14
Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubb10:16
Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna10:18
Joel FlakbergIFK Göteborg Orientering10:20
Otto StuhlhoferOK Landehof10:22
Andreas JohanssonIFK Göteborg Orientering10:24
Johan TörnrothHestra IF10:26
Jesper LiderudTibro OK10:28

D18

3 570 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK10:18
Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK10:20
Maya LjubezIK Hakarpspojkarna10:22
Emely WeihartHestra IF10:24
Olivia AspIFK Göteborg Orientering10:26

H18

3 570 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emil SundströmOK Orinto10:40
Carl JosefssonSävedalens AIK10:42
Felix DrejmoOK Landehof10:44
Jakob GunnarssonLerums SOK10:46
Gustav BohmanOK Orinto10:48
Olle ElfströmOK Orinto10:50
Marcus RagnarssonMarkbygdens OK10:52
Gustav ÖstenssonOK Tranan10:54
Hannes RosendahlIF Marin Väst10:56
Gustav OhlinOK Tranan10:58
Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK11:00

D16

3 510 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rebecka PihlströmOK Landehof09:59
Elina ReinholdssonOK Alehof10:01
Eleonora AlinderSjövalla FK10:03
Maja InghammarHestra IF10:05
Emma WillborgFalkenbergs OK10:07
Ebba ThernOK Skogshjortarna10:09
Julia WesthMullsjö SOK10:11
Nelly De Groot BoersmaRydboholms SK10:13
Matilda FagerlindMarkbygdens OK10:15
Maja GraadIF Rigor10:17
Elin AxelssonMullsjö SOK10:19
Disa RangertKungälvs OK10:21
Ida BengtssonOK Alehof10:23

H16

3 520 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anton BlomqvistMarkbygdens OK10:27
Joel HolmbergUlricehamns OK10:29
Erik BillströmOK Orinto10:31
Alfred KjellénHelsingborgs SOK10:33
Karl GranforsOK Landehof10:35
Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb10:37
Simon BååthSävedalens AIK10:39
Filip IngemarssonHestra IF10:41
Hampus ElmquistBredareds IF10:43
Tobias JohanssonOK Löftan10:45
Melker ÅkessonOK Landehof10:47
Albin GenbergUlricehamns OK10:49
Casper SkeppSävedalens AIK10:51
David AlménVänersborgs SK10:53
Victor BeischerIK Uven10:55
Alfred HallqvistUlricehamns OK10:57
Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna10:59
Elias NordbergGöteborg-Majorna OK11:01
Gunnar FovaeusSävedalens AIK11:03

D16 Kort

3 200 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emma WestbergHestra IF10:32

D14

3 200 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
936Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK10:19
937Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK10:21
938Fanny HanssonFalkenbergs OK10:23
939Wilma ReinholdssonOK Alehof10:25
940Moa HolstenHestra IF10:27
941Miranda WallströmSävedalens AIK10:29
942Lisa ÖstenssonOK Tranan10:31
943Clara LövgärdOK Alehof10:33
944Elin BlomqvistMarkbygdens OK10:35
945Nanna TorénHestra IF10:37
946Anna GenbergUlricehamns OK10:39
947Hanna NilssonHestra IF10:41
948Alice TryggSävedalens AIK10:43
949Emilia ElverlindOK Tranan10:45
950Hannah LandergrenHestra IF10:47
985Sara OhlinOK Tranan10:49
986Emma KarlssonOK Landehof10:51
987Jenny SeverinssonFalkenbergs OK10:53
988Audrey HanssonFrölunda OL10:55
989Tova DuellHestra IF10:57
990Elsa MoqvistLerums SOK10:59
991Elsie HäggmarkMarkbygdens OK11:01
992Ella PetterssonSävedalens AIK11:03

H14

3 160 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
549Arvid HermanssonKungälvs OK10:10
575Noah ErefalkSjövalla FK10:12
576Ola LeireGöteborg-Majorna OK10:14
577Liam HogedalVänersborgs SK10:16
578Elias NyqvistOK Landehof10:18
579Hannes PerssonFK Herkules10:20
580Lukas KlangUlricehamns OK10:22
581Albin SundströmHestra IF10:24
582Fabian AlinderSjövalla FK10:26
583Oliver JohanssonBredareds IF10:28
584Simon WesthMullsjö SOK10:30
585Rasmus LarssonBredareds IF10:32
586Isak SkoglundUlricehamns OK10:34
587Erik LundquistOK Ravinen10:36
588Adam SamuelssonFalköpings AIK OK10:38
589Gustav FagerlindMarkbygdens OK10:40
590Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK10:42
591Leon RybergFalkenbergs OK10:44
592Hugo TofténSOK Träff10:46
593Noel BengtssonOK Skogshjortarna10:48
594Linus AlinderSjövalla FK10:50
595Albin ElmquistBredareds IF10:52
596Kasper VemdalMullsjö SOK10:54
597Victor HörnquistAnderstorps OK10:56
598Otto LarssonOK Tranan10:58
599Edvin AlexanderssonIF Rigor11:00

D14 Kort

2 360 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Beata HellHestra IF10:04
Klara NilssonHestra IF10:06

H14 Kort

2 140 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik EksbergRydboholms SK10:12

D12

2 140 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Frida SkoglundUlricehamns OK10:22
Frida KällbergOK Skogsvargarna10:24
Olivia LindgrenFalkenbergs OK10:26
Irma WesthMullsjö SOK10:28
Ebba LövgärdOK Alehof10:30
Selma PerssonFK Herkules10:32
Linn EnbomVänersborgs SK10:34
Elsa IngemarssonHestra IF10:36
Alice LarssonBredareds IF10:38
Vera HöglundSjövalla FK10:40
Wilma PalmqvistOK Tranan10:42
Moa VemdalMullsjö SOK10:44
Ida AnderssonVänersborgs SK10:46
Agnes WåkeråsRydboholms SK10:48
Nikki WeihartHestra IF10:50
Wilma RosénGöteborg-Majorna OK10:52
Alma KjellénHelsingborgs SOK10:54
Elvina BergdahlOK Orinto10:56
Andrea EnbomVänersborgs SK10:58
Leonie LichtenbergBredareds IF11:00

H12

2 360 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Albin SchröderOK Skogshjortarna09:59
Emil SkeppSävedalens AIK10:01
Noah HedenblomSjövalla FK10:03
Johan GusedFalkenbergs OK10:05
Jarvis HanssonFrölunda OL10:07
Elias BengtssonOK Tranan10:09
Joar BlomqvistBredareds IF10:11
Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb10:13
Alvar AlexanderssonIF Rigor10:15
Calle WärnOK Skogshjortarna10:17
Jonas LeireGöteborg-Majorna OK10:19
Lukas RandåkerSjövalla FK10:21
Theo LarssonOK Tranan10:23
Melker SundströmHestra IF10:25
Elliot BurvallOK Orinto10:27
Hjalmar IngelsboOK Tranan10:29
Anton KarlssonUlricehamns OK10:31
Eric OlofssonSjövalla FK10:33
Herman PetterssonSävedalens AIK10:35
Gabriel HogedalVänersborgs SK10:37

D12 Kort

2 080 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Susanna ErlingsonFalkenbergs OK10:10
Ella Hertz-JensenFalkenbergs OK10:12
Tilde Hertz-JensenFalkenbergs OK10:14
Elsa ÖstmanFalkenbergs OK10:16

H12 Kort

2 110 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rasmus GripFalkenbergs OK10:08
Teo PalmérUlricehamns OK10:10

D10

2 110 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nemi HarderFalkenbergs OK09:58
Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb10:00
Moa WallströmSävedalens AIK10:02
Elsa PalmqvistOK Tranan10:04
Lisa InghammarHestra IF10:06
Emilia WängrothOK Skogshjortarna10:08

H10

2 080 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hjalmar HörnquistAnderstorps OK10:00
Alvar HedenblomSjövalla FK10:02
Johannes BlomqvistBredareds IF10:04
Gustaf IngelsboOK Tranan10:06
Axel PerssonGöteborg-Majorna OK10:08
Gustav KarlssonUlricehamns OK10:10
Oscar WärnOK Skogshjortarna10:12
Johannes HolmbergUlricehamns OK10:14
Hugo SamuelssonFalköpings AIK OK10:16
Ludvig BurvallOK Orinto10:18
Jesper RandåkerSjövalla FK10:20
Albin StamfjordFalkenbergs OK10:22

D35

3 600 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emelie SvalinVänersborgs SK10:32
Frida KjellbergIFK Göteborg Orientering10:34
Johanna KarlssonUlricehamns OK10:36
Lena MaxFrölunda OL10:38
Maria PollMölndal Outdoor IF10:40

H35

4 560 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Martin SykGöteborgs SK10:52
Anders FogelbergVästvärmlands OK10:54
Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK10:56
Daniel SundqvistOK Orinto10:58
Andreas ClaessonOK Kullingshof11:00
Viktor SundströmBredareds IF11:02

D40

3 570 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Katarina EnbomVänersborgs SK10:00
Pernilla AlexanderssonIF Rigor10:02
Sandra HanssonFrölunda OL10:04
Linda RandåkerSjövalla FK10:06
Therese DahlströmOK Alehof10:08
Susanne BiörsOK Tranan10:10
Linda HedenblomSjövalla FK10:12
Agnes PetterssonSävedalens AIK10:14
Maria EngebrattGöteborgs SK10:16
Hanna SamuelssonFalköpings AIK OK10:18
Ingrid AlinderSjövalla FK10:20
Lea NiiniskorpiTolered-Utby Ol-klubb10:22
Anna LundquistOK Ravinen10:24
Maria HöglundSjövalla FK10:26
Maria HörnquistAnderstorps OK10:28

H40

4 210 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Robert EnbomVänersborgs SK10:33
Magnus ÅbergTolered-Utby Ol-klubb10:35
Henrik PetterssonGöteborg-Majorna OK10:37
Magnus BertilssonOK Skogshjortarna10:39
Magnus WåkeråsRydboholms SK10:41
Fredrik StamfjordFalkenbergs OK10:43
Magnus AlinderSjövalla FK10:45
Patrick EricsonMullsjö SOK10:47
Jonas BergdahlOK Orinto10:49
Hans JensenFalkenbergs OK10:51
Tobias WängrothOK Skogshjortarna10:53
Sven GranforsOK Landehof10:55
Claes AnderssonFalkenbergs OK10:57
Tobias HöglundSjövalla FK10:59
Brett WeihartHestra IF11:01
Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb11:03

D45

3 150 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fredrika ErikssonRyda SK10:17
Maria AspIFK Göteborg Orientering10:19
Johanna HallqvistUlricehamns OK10:21
Maria Rosén ThelinJönköpings OK10:23
Katrin SkeppSävedalens AIK10:25
Ellinor JohanssonOK Alehof10:27
Anna-Karin SärénHestra IF10:29
Jessica De Groot BoersmaRydboholms SK10:31
Marie-Louise LarssonLerums SOK10:33
Sofia KarlssonOK Landehof10:35
Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK10:37
Christine LundOK Skogshjortarna10:39
Hanna RangertKungälvs OK10:41
Helena BååthHestra IF10:43
Cecilia FlakbergIFK Göteborg Orientering10:45
Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb10:47
Annica BerglundUlricehamns OK10:49
Tove EneljungIFK Göteborg Orientering10:51
Anna LövgärdOK Alehof10:53
Annika AnderssonOK Orinto10:55
Ann-Sophie OhlinOK Tranan10:57
Pia JohanssonOK Landehof10:59
Helena BlomqvistMarkbygdens OK11:01
Åse SundinSjövalla FK11:03

H45

4 020 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Thomas LjungOK Kullingshof09:54
Conny ErixonOK Kullingshof09:56
Johan HanssonOK Löftan09:58
Fredrik BergIF Rigor10:00
Herman RosénGöteborg-Majorna OK10:02
Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb10:04
Ola SkeppSävedalens AIK10:06
Thomas KarlssonOK Landehof10:08
Marcus HanssonFrölunda OL10:10
Anders BillströmOK Orinto10:12
Martin PetterssonSävedalens AIK10:14
Tommy AnderssonVänersborgs SK10:16
Per HolmbergUlricehamns OK10:18
Martin JohanssonHalmstad OK10:20
Magnus ClaessonJönköpings OK10:22
Ola JodalGöteborg-Majorna OK10:24
Peter AspIFK Göteborg Orientering10:26
Anders GenbergUlricehamns OK10:28
Kalle WraneSävedalens AIK10:30
Stefan GraadIF Rigor10:32
Daniel OlssonDalsjöfors GoIF10:34
Jan SamuelssonFalköpings AIK OK10:36
Tomas FridénOK Gränsen10:38
Calle Randåker BokedalSjövalla FK10:40
Martin TryggSävedalens AIK10:42
Anders LeireGöteborg-Majorna OK10:44
Johan ElmquistBredareds IF10:46
Martin JohanssonOK Orinto10:48
Anders LövgärdOK Alehof10:50
Thomas AnderssonOK Tranan10:52
Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb10:54
Robert EneljungIFK Göteborg Orientering10:56
Johan EngebrattGöteborgs SK10:58
Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OK11:00
Peter LekbergSävedalens AIK11:02

D50

3 120 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin JägrydSkåneslättens OL09:57
Therése AnderssonRyda SK09:59
Helena ÅhlinHelsingborgs SOK10:01
Lena CarlssonSävedalens AIK10:03
Katarina AlmehedFrölunda OL10:05
Anna ErikssonOK Landehof10:07
Tuuli SaariFK Herkules10:09
Catarina BengtssonOK Nackhe10:11
Gun RosendahlIF Marin Väst10:13
Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK10:15

H50

3 840 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders JägrydSkåneslättens OL10:33
Johan WettergrenFK Herkules10:35
Anders WadstenOK Landehof10:37
Lars BjörkingOK Skogshjortarna10:39
Pär MoqvistLerums SOK10:41
Mikael ÖhgrenSävedalens AIK10:43
Magnus StafstedtFrämmestads IK10:45
Henrik NordholmSävedalens AIK10:47
Stefan SpetzUlricehamns OK10:49
Henrik MelkstamLerums SOK10:51
Roland HästöIF Femman10:53
Staffan OlofssonSjövalla FK10:55
Joakim ÅkessonOK Landehof10:57
Svante BerglundUlricehamns OK10:59
Thomas AspIFK Göteborg Orientering11:01
Mattias BååthSävedalens AIK11:03

D55

3 110 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva PedersenOK Skogshjortarna10:40
Marianne HanssonBredareds IF10:42
Helena LarssonHestra IF10:44
Anita BodinGällstadbygdens SOK10:46
Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK10:48
Pia Käck FritzellGudhems IF10:50
Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared10:52
Lena PeterssonOK Alehof10:54
Lena ErikssonElfsborg SOK10:56
Åsa NybergGöteborg-Majorna OK10:58
Laila B HöglundFK Herkules11:00
Maria WidmarkIF Hagen11:02

H55

3 660 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kent KlassonHestra IF10:04
Magnus JosefssonSävedalens AIK10:06
Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OK10:08
Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb10:10
Hans WedbergSjövalla FK10:12
Lennart JosefssonRydboholms SK10:16
Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK10:18
Ulf AlmehedFrölunda OL10:20
Mikael JungbjerGöteborgs SK10:22
Stefan GustafssonOK Skogshjortarna10:24
Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK10:26
Magnus KarlssonOK Landehof10:28
Thomas AttforsSävedalens AIK10:30
Magnus JoelssonSOK 6810:32
Christer BorgGöteborg-Majorna OK10:34
Stefan OlofssonOK Gisle10:36
Hans LindgrenOK Skogshjortarna10:38
Klaes AxelssonMullsjö SOK10:40
Mats G AnderssonIFK Göteborg Orientering10:42
Ragnar UppströmFK Herkules10:44
Jens LindströmTibro OK10:46
Ulf HolstenHestra IF10:48
Ola AllvinIK Hakarpspojkarna10:50
Anders GranqvistVärend GN OL10:52
Per-Arne WahlgrenSjövalla FK10:54
Jan Petter HansenGöteborg-Majorna OK10:56
Jan-Olof SvenssonHalmstad OK10:58
Göran StuhlhoferOK Landehof11:00
Per FlakbergIFK Göteborg Orientering11:02

D60

2 500 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kerstin AnderssonRyda SK10:12
Katarina ÖstlingOK Skogshjortarna10:14
Gunilla LarssonBredareds IF10:16
Pia SvenssonFalköpings AIK OK10:18
Birgitta AnderssonFrämmestads IK10:20
Kristina TellqvistIK Dran10:22
Lena RunessonOK Vivill10:24
Monika NilssonOK Alehof10:26
Leila LjunggrenMarkbygdens OK10:28
Marianne KlassonUlricehamns OK10:30
Ann Warma LaasOK Skogshjortarna10:32
My EngströmIK Stern10:34
Kristina Roos LarssonBredareds IF10:36
Anne JohanssonOK Tranan10:38

H60

3 570 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan KarlssonTrollhättans SOK09:57
Ulf SundinGöteborg-Majorna OK09:59
Per GustafssonRyda SK10:01
Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK10:03
Clas BörjessonIK Uven10:05
Magnus AnderssonUlricehamns OK10:07
Bernt AnderssonIF Rigor10:09
Pierre KarlssonOK Alehof10:11
Hans GarmerGöteborg-Majorna OK10:13
Ulf PalmérUlricehamns OK10:15
Jan IvarssonOK Skogshjortarna10:17
Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna10:19
Sven SundströmBredareds IF10:21
Bengt KlassonUlricehamns OK10:23
Bengt NilssonGöteborg-Majorna OK10:25
Morgan TidemanJönköpings OK10:27
Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK10:29
Jan SveideFrölunda OL10:31
Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna10:33
Jörgen IvarssonGöteborg-Majorna OK10:35
Anders AxelssonOK Skogsvargarna10:37
Lars RunessonOK Vivill10:39
Per-Olof LarssonHestra IF10:41
Lennart NilssonUlricehamns OK10:43

D65

2 440 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Margareta SchölinTockarps IK10:43
Ann-Christin LarssonOK Frisene10:45
Monica MartinssonOK Tranan10:47
Marita LarssonMarkbygdens OK10:49
Inger JohanssonOK Klyftamo10:51
Monica IvarssonOK Skogshjortarna10:53
Maria NordwallOK Kolmården10:55
Solveig HedenblomSjövalla FK10:57
Britt-Marie LarssonSOK 6810:59
Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK11:01
Gunilla HogedalVänersborgs SK11:03

H65

3 250 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sören KasperssonMarkbygdens OK09:56
Arne BogrenOK Vivill09:58
Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb10:00
Torbjörn OlssonGöteborg-Majorna OK10:02
Bernhard GrenaboHjobygdens OK10:04
Hans EkbergTrollhättans SOK10:06
Thomas PalmqvistOK Tranan10:08
Bo AnderssonFalköpings AIK OK10:10
Lars HogedalVänersborgs SK10:12
Per FredrikssonOK Skogshjortarna10:14
Thomas AlbinssonBredaryds SOK10:16
Matti LindqvistTrollhättans SOK10:18
Björn PetterssonUlricehamns OK10:20
Kent ErikssonLerums SOK10:22
Bill AnderssonHestra IF10:24
Håkan AnderssonMarkbygdens OK10:26
Ingemar CarlssonSävedalens AIK10:28
Kent IvarssonOK Skogshjortarna10:30
Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb10:32

D70

2 440 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kajsa TofténHjobygdens OK10:17
Rosa JohanssonIK Uven10:19
Ingrid Rex WallströmOK Landehof10:21
Monica LarssonOK Tranan10:23
Ann-Gerd CarlssonGällstadbygdens SOK10:25
Inger LindblomOK Orinto10:27
Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK10:29
Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK10:31
Lisa KumlinVäxjö OK10:33
Ingrid TengelandIK Gandvik10:35
Evy GabrieliiBredareds IF10:37

H70

3 110 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK10:09
Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK10:11
Carl-Henry AnderssonOK Orinto10:13
Lennart AnderssonGöteborgs SK10:15
Håkan OlssonHjobygdens OK10:17
Kurt JohanssonSvenljunga OK10:19
Lars-Erik NorstenHerrljunga SK Skid o OL10:21
Kjell AnderssonOK Reftele10:23
Torgny PetterssonMarkbygdens OK10:25
Bill SchölinTockarps IK10:27
Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb10:29
Dan JohanssonFjärås AIK10:31
Sture GrytheimElfsborg SOK10:33
Kent OlaussonOK Orinto10:35
Roland BomanUlricehamns OK10:37
Bengt MattssonOK Orinto10:39
Kjell MartinssonOK Tranan10:41
Rune EliassonFalkenbergs OK10:43
Mats KågesonGöteborg-Majorna OK10:45
Håkan WinnbergIK Trenne Ullared10:47
Benny IvarssonFjärås AIK10:49
Christer SandhOK Roxen10:51
Lars LarssonOK Frisene10:53
Torbjörn WikströmOK Orinto10:55
Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OL10:57
Kjell JeppsonIF Rigor10:59
Johnny GustafssonGamleby OK11:01
Ronny RagnarssonMarkbygdens OK11:03

D75

2 190 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lotta GranholmLinköpings OK09:58
Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK10:00
Inger BylanderSvenljunga OK10:02
Lillemor LorénOK Frisene10:04
Ulla LindheIK Stern10:06
Ingrid ÅhlundSvenljunga OK10:08
Britta LarssonOK Frisene10:10
Lena WaernTrollhättans SOK10:12

H75

3 110 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Leif CarlssonGällstadbygdens SOK10:03
Bert LuvöFK Herkules10:06
Per LjungbergOK Alehof10:08
Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK10:10
Karl-Axel JohanssonIK Uven10:12
Lars-Åke LarssonOK Tranan10:14
Ronny AnderssonOK Skogshjortarna10:16
Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK10:18
Christer WestbergIFK Göteborg Orientering10:20
Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK10:22
Kurt FredrixonOK Skogshjortarna10:24
Gunnar BrystHjobygdens OK10:26
Bengt BörjessonOK Alehof10:28
Dag LorénOK Frisene10:30
Sune MentorGöteborg-Majorna OK10:32
Birger AronssonBredareds IF10:34
Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK10:36
Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna10:38
Henrik HvoslefIK Stern10:40
Hans KarlssonOK Orinto10:42
Magne HagströmFrölunda OL10:44
Lars JohanssonOK Skogshjortarna10:46
Sven Erik SjöholmMullsjö SOK10:48
Gösta MalmerIF Marin Väst10:50
Ingemar LindblomOK Orinto10:52
Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK10:54
Sören AnderssonIK Dran10:56
Bo BengtssonOK Alehof10:58
Kalle JohanssonOK Skogshjortarna11:00
Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK11:02

D80

2 120 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnel BörjessonIK Uven10:05
Vivi-Anne BylundRydboholms SK10:07
Marianne GrahnGöteborgs SK10:09

H80

2 400 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnar BylundRydboholms SK10:01
Gösta GrahnGöteborgs SK10:03
Rune AhlanderJönköpings OK10:05
Torild BornetunSkillingaryds FK10:07
Kurt RydinOK Tranan10:09
Karl-Eric WannbergIK Omega10:11
Rolf BååthHestra IF10:13
Göran OlofssonFjärås AIK10:15
Håkan SkogumMarkbygdens OK10:17
Sten HjelmOK Tranan10:19
Per LarssonJönköpings OK10:21

H85

2 130 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bo ElvingsonHerrljunga SK Skid o OL10:00
Lasse OlssonIK Trenne Ullared10:02
Carl-Henrik HallbergIK Uven10:04

Inskolning

1 780 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jesper NethGöteborgs SK09:39:40
Sixten EvertssonBredareds IF09:48:50
Kasper StrandBredareds IF09:50:12
Rasmus GelotteBredareds IF09:50:15
Maja EngIFK Göteborg Orientering09:50:37
Melvin ReutgardBredareds IF09:51:42
Olof EnanderBredareds IF09:53:14
Nike BergstrandHestra IF09:53:27
Olle BergstrandHestra IF09:54:34
Alvina ErikssonBredareds IF09:55:54
Elina AlexandersonHestra IF09:59:17
Stella HaneHestra IF09:59:18
Maja TossavainenHestra IF09:59:42
Alva BergquistSjövalla FK10:01:39
Einar TörnquistBredareds IF10:11:23
Sigrid HallbergBredareds IF10:18:22
Daniel LeireGöteborg-Majorna OK10:18:22
Hanna ClettbornHestra IF10:20:47
Olle VassGällstadbygdens SOK10:36:48
Leonard EjebornKlubblös10:41:00
Erik MaxFrölunda OL10:42:33
Sigrid FritzsonUlricehamns OK10:51:12
Edvin MalmRydboholms SK10:59:47
Ester MalmRydboholms SK11:32:24

U1

1 910 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Greta EngebrattGöteborgs SK09:30:28
Julius EvertssonBredareds IF09:36:22
Nils EnanderBredareds IF09:37:21
Molly GelotteBredareds IF09:37:31
Felix LarssonOK Tranan09:49:17
Dexter HanssonFrölunda OL09:50:04
Gustav RiiseBredareds IF09:55:03
Adelia BurvallOK Orinto09:55:28
Filip BengtssonOK Tranan09:58:30
Lukas HollanderGällstadbygdens SOK09:58:57
Alexander RosénGöteborg-Majorna OK10:02:35
Vera BergquistSjövalla FK10:02:41
Maximilian SjöbergGöteborg-Majorna OK10:04:47
Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubb10:08:07
Egon PalmerUlricehamns OK10:13:50
Selma WåkeråsRydboholms SK10:14:24
Ebba ÅbergHestra IF10:20:42
Inez EverdingIK Ymer10:36:51
Olle BergstrandHestra IF10:37:42
Lova BergdahlOK Orinto10:38:26
Nike BergstrandHestra IF10:40:07
Saga KarlssonKlubblös10:47:52
Elsa PerssonGöteborg-Majorna OK10:47:52
Elin GustavssonHestra IF10:59:14

U2

2 230 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maja LundgrenHestra IF09:34:51
Nils HallbergBredareds IF09:38:39
Lovisa Slotte HuldenBredareds IF09:40:20
Pennie SvedjenäsOK Skogshjortarna09:40:27
Kerstin JohanssonOK Skogshjortarna09:40:30
Agnes JohanssonBredareds IF09:41:15
Vera WesthMullsjö SOK09:41:48
Ida IngemarssonHestra IF09:53:33
Fanny ApellHestra IF09:53:35
Elin CollinLerums SOK09:55:57
Alicia LindgrenFalkenbergs OK09:59:35
Molly CedergrenIK Ymer09:59:53
Nils SandbeckerBredareds IF10:08:20
Sixten  FagerlindMarkbygdens OK10:08:50
Astrid FagerlindMarkbygdens OK10:08:52
Axel PerssonFK Herkules10:16:15
Jakub DobsicekOK Orinto10:19:07
August PalmOK Orinto10:26:42
Hedda ClaessonKlubblös10:37:15
Anna HallOK Skogsvargarna10:41:36
Vidar FritszonUlricehamns OK10:51:16
Milton RybergFalkenbergs OK10:53:31
Tyra SvenssonFalkenbergs OK10:53:35
Axel LydmarkSjövalla FK11:38:24
Ines EjebornGöteborg-Majorna OK

Öppen 1

2 350 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magnus ErikssonBredareds IF09:41:06
Linnea ErikssonBredareds IF09:41:07
Oskar  WallIK Ymer09:45:27
Annica HolstenHestra IF09:58:28
Felicia WraneHestra IF10:00:43
Anton BäckLerums SOK10:09:38
Jan BogsjöHelsingborgs SOK10:16:44
Linda ReutgardBredareds IF10:19:06
Monica KällbergOK Skogsvargarna10:24:43
Ida EvertssomBredareds IF10:26:26
Hanna PalmOK Orinto10:26:41
Nils LeanderKlubblös10:44:17
Annika SvenssonGöteborg-Majorna OK10:54:29
Nils LydmarkSjövalla FK11:37:36

Öppen 3

2 950 m, 44 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars JohanssonBredareds IF09:18:03
Stig WallermanBorås GIF09:31:23
Stellan HelgessonMarkbygdens OK09:31:33
Carina SalomonssonKinnaströms SK09:35:51
Jesper AugustssonKinnaströms SK09:36:38
Birgit AronssonBredareds IF09:38:10
Julia ErikssonBredareds IF09:40:12
Fredrik RiiseBredareds IF09:40:13
Maria EngmanKlubblös09:40:32
Therese RiiseBredareds IF09:40:59
Vilmer WallIK Ymer09:44:35
Johanna TöppnerOK Landehof09:49:22
Anna PihlströmLandehof09:53:34
Susanne OlssonHerrljunga SK Skid o OL09:56:15
Viktor HollanderGällstadbygdens SOK09:56:57
Tomas ÅkerströmFK Herkules09:58:19
Pernilla NilssonHestra IF09:58:22
Rune JungbjerGöteborgs SK10:00:08
Lorenna GassiótGöteborg-Majorna OK10:00:09
Kjell JohanssonMarkbygdens OK10:01:50
Pia HendbergIK Uven10:02:43
Eva SvenssonUlricehamns OK10:04:55
Mary LarnerGöteborg-Majorna OK10:06:10
Rebecka BengtssonOK Tranan10:09:43
Albin WraneHestra IF10:09:49
Ulla LarssonTolered-Utby Ol-klubb10:10:00
Louise BlomqvistBredareds IF10:10:15
Siw OlaussonOK Orinto10:10:23
Gunilla ErikssonLerums SOK10:10:31
Göran SvanBorås GIF10:12:15
Linda WallKlubblös10:15:05
Valter DrejmoOK Landehof10:23:10
Mattias GustavssonKlubblös10:25:01
Melina GustavssonKlubblös10:25:03
Sanna BergmanFrölunda OL10:26:22
Mattias AnderssonKlubblös10:26:23
Annika  SundströmOK Orinto10:28:48
Per-Olof JohanssonOK Klyftamo10:30:25
Maria NethGöteborgs SK10:34:13
Anna HögbergOK Tranan10:34:17
Karin ÅkessonOK Landehof10:35:14
Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK10:50:08
Lisa KjellénHelsingborgs SOK10:54:38
Birgit LichtenbergBredareds IF11:00:01

Öppen 5

3 480 m, 73 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria ÅkerfeldtGäddede SK09:30:54
Sofia Claesson ÅkerfeldtElfsborg SOK09:30:56
Hans AlvebrattLerums SOK09:36:19
Lennart SvenssonKullingshof09:37:36
Yvonne SvenssonKullingshof09:38:55
Barbro AlvebrattLerums SOK09:39:17
Erik PerssonOK Orinto09:42:32
Jenny HomannOK Oriento09:42:33
Per WallKlubblös09:44:45
Maria Wallin JohanssonOK Skogshjortarna09:45:32
Sofia SjögrenOK Kullingshof09:47:15
Jessica SvenssonKlubblös09:47:17
Linnéa TöppnerOK Landehof09:49:57
Claes Erik Peter JohanssonOK Kullingshof09:50:29
Lotta LemanGöteborgs SK09:50:39
Stanley Taivula09:53:13
Eva KilnäsSjövalla FK09:53:50
Martin TöppnerOK Landehof09:53:57
Lena SchröderOK Skogshjortarna09:56:54
Catarina ÅkerströmFK Herkules09:58:16
Marika ElverlindOK Tranan09:58:26
Morgan NilssonHestra IF09:58:31
Natalie AhlvikRydboholms SK09:58:33
Annika GranqvistVärend GN OL09:59:48
Ulf NordgrenBredareds IF10:01:01
Kim ErefalkSjövalla FK10:02:06
Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb10:03:17
Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubb10:03:18
Karin InghammarHestra IF10:03:19
Yvonne JungbjerGöteborgs SK10:04:39
Lena NilssonUlricehamns OK10:04:53
Ingela NordgrenBredareds IF10:06:45
Pernilla ElmquistBredareds IF10:15:07
Stefan EksbergRydboholms SK10:15:55
Linda WåkeråsRydboholms SK10:16:01
Anders IsakssonFjärås AIK10:16:20
Monica IsakssonFjärås AIK10:16:22
Emil EksbergRydboholms SK10:17:15
Jalle StrömbomElfsborg SOK10:20:00
Tina CarlssonElfsborg SOK10:20:01
Albin LindkvistMarkbygdens OK10:20:07
Johan LindkvistMarkbygdens OK10:20:08
Elsa FahlenRydboholms SK10:21:25
Jörgen AdrianssonBorås GIF10:21:33
Thomas AlmgrenBorås GIF10:22:22
Julius LichtenbergBredareds IF10:22:27
Terese LarssonOK Tranan10:23:04
Reimar LichtenbergBredareds IF10:24:25
Jonny KällbergOK Skogsvargarna10:24:44
Martin WestbergHestra IF10:26:14
Angelica BrandqvistTibro OK10:27:05
Eric OlofssonIFK Göteborg Orientering10:27:34
Mattias LyckelidBorås GIF10:35:48
Anna GranforsOK Landehof10:37:39
Staffan OlssonOK Skogshjortarna10:38:25
Pernilla KarlssonOK Landehof10:39:54
Patrik SvedjenäsOK Skogshjortarna10:41:41
Thomas LindgrenFalkenbergs OK10:42:26
Matilda LekbergSävedalens AIK10:42:28
Karin ReimertzGällstadbygdens SOK10:43:23
Karin EdeskogIFK Göteborg Orientering10:43:45
Gustaf GusedFalkenbergs OK10:44:04
Linda PerssonGöteborg-Majorna OK10:44:25
Madeleine ThörngrenIFK Göteborg Orientering10:47:20
Jonas LarssonKlubblös10:48:13
Olivia ForsellIFK Göteborg Orientering10:48:18
Jonna ForsellIFK Göteborg Orientering10:50:42
Katarina FränkelIFK Göteborg Orientering10:53:08
Anna LjungkvistIFK Göteborg Orientering10:53:42
Per RynerTenhults SOK11:00:58
Matilda FritszonUlricehamns OK11:30:58
Sara LydmarkSjövalla FK11:38:24
Dennis MerzKlubblös

Öppen 7

3 100 m, 61 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena OlssonKinnaströms SK09:35:06
Åsa GrenaboHjobygdens OK09:38:26
Johanna WillstrandBurseryds IF09:42:11
Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OK09:44:37
Linus IsebornFrämmestads IK09:46:07
Linda LarssonFrämmestads IK09:47:52
Per-Erik JohanssonKlubblös09:53:32
Tommy PedersenIFK Hindås09:54:57
Charlotta SvarfvarSjövalla FK09:55:14
Göran HektorLinköpings OK09:55:56
Andreas PihlströmOK Landehof09:58:06
Lisa AnderssonUlricehamns OK10:00:05
Sven-Arne BengtssonOK Nackhe10:01:21
Thomas OlofssonFjärås AIK10:03:59
Maria PeterssonHalmstad OK10:04:10
Gert IvarssonOK Skogshjortarna10:04:44
Simon FredrikssonHerrljunga SK Skid o OL10:05:57
Patrik FondinHerrljunga SK Skid o OL10:07:37
Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL10:08:38
Anders BäckLerums SOK10:09:40
Annika HogedalGöteborg-Majorna OK10:09:55
Lars ErikssonMarkbygdens OK10:11:16
Alice BarreforsIK Uven10:14:18
Linda LarssonRydboholms SK10:15:12
Bengt GrevinKlubblös10:16:16
Madeleine AttforsSävedalens AIK10:16:32
Bengt AnderssonFrämmestads IK10:16:53
Liselotte JohanssonOK Löftan10:18:23
Anna BeischerIK Uven10:18:53
Alma LiderudLidköpings VSK10:19:56
Mark UbbinkSävedalens AIK10:21:30
Hana TrefnáOK Orinto10:21:34
Hans AnderssonIK Gandvik10:22:16
Ted LiivrandOK Skogshjortarna10:22:18
Jens HallgrenOK Skogshjortarna10:22:38
Gunnel KarlssonSOK 6810:23:31
Christer SkoglundUlricehamns OK10:25:30
Inga-Lisa AxenborgGöteborg-Majorna OK10:27:09
Jon ÅsanderKlubblös10:28:14
Markel BertilssonHestra IF10:30:41
Matilda ÅkessonOK Landehof10:32:44
Klas BogsjöHelsingborgs SOK10:33:14
Per PerssonFK Herkules10:33:19
Anders LundOK Skogshjortarna10:37:19
Johan RobertssonRydboholms SK10:39:36
Mattias BengtssonOK Tranan10:40:39
Viktor ÅkerlindIFK Göteborg Orientering10:41:24
Henrik SahlbergIFK Göteborg Orientering10:42:48
Kjell EhrencronaIFK Göteborg Orientering10:43:18
Lars-Inge AnderssonOK Räven10:45:16
Ronnie BohmanOK Orinto10:47:57
Karin BergquistSjövalla FK10:48:20
Håkan EggertIF Hagen10:53:15
Jan SténhoffOK Landehof10:53:21
Bertil FritzellIF Rigor10:55:46
Åsa LindqvistHestra IF10:57:08
Victor BlomIFK Göteborg Orientering10:58:49
Linda HallbergBredareds IF11:02:04
Staffan NethGöteborgs SK11:19:11
Jesper FritszonUlricehamns OK11:30:59
Sigrid VemdalMullsjö SOK

Öppen 8

3 100 m, 46 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK09:32:11
Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna09:34:14
Philip HjellströmGränna-Bygdens OK09:36:14
Håkan PeterssonIFK Göteborg Orientering09:46:26
Kristin HöögOK Kullingshof09:50:27
Birgitta VerhagenOK Orinto09:53:25
Tuva WallumSävedalens AIK09:54:00
Krister AlfredssonOK Orinto09:54:46
Jan-Olof SvenssonBurseryds IF09:55:38
Mikael BogrenOK Vivill09:58:52
Håkan HöglindFK Herkules09:59:30
Lars LorénOK Frisene10:01:00
Johan FalkUlricehamns OK10:01:24
Per-Olof EliassonSOK 6810:04:13
Jesper IngelsboOK Tranan10:07:19
Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK10:09:42
Anders LarssonTolered-Utby Ol-klubb10:10:01
Fredrik LorénOK Frisene10:10:48
Gustav Kumlin-GrothKFUM Örebro OK10:11:09
Magnus ElverlindOK Tranan10:11:17
Måns ThörnqvistBredareds IF10:13:26
Magnus PedersenOK Skogshjortarna10:14:00
Gunnar BarreforsIK Uven10:14:19
Kristofer DrejmoOK Landehof10:23:08
Johanna Lindgren GrimåsFrölunda OL10:26:16
Daniel LarssonIFK Göteborg Orientering10:30:18
Charlotte DrejmoOK Landehof10:30:27
Alecsander BengtssonFrölunda OL10:33:25
Andreas Litzell IvarssonOK Skogshjortarna10:34:11
Lasse BjörfjällBredareds IF10:35:23
Erik EinarssonLerums SOK10:38:05
David EinarssonKlubblös10:38:42
Max LarssonOK Tranan10:39:43
Emil LindbladSävedalens AIK10:41:03
Björn LindbladSävedalens AIK10:42:04
Ola WillstrandKlubblös10:44:04
Julia LindbladSävedalens AIK10:45:01
John LandstedtIFK Göteborg Orientering10:46:20
Mattias PalmqvistOK Tranan10:46:44
Andreas KaverénAnderstorps OK10:53:50
Stig LarssonGöteborg-Majorna OK10:54:36
Johan RosénGöteborg-Majorna OK10:55:08
Johan SjödinIK Hakarpspojkarna11:03:18
Josef PetterssonGöteborg-Majorna OK11:04:41
Gunnar HallOK Skogsvargarna11:17:44
Patrik NilssonVänersborgs SK11:34:16

Annonser