Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Tour de Medelpad, dag 1, lång

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Tour de Medelpad, dag 1, lång
Arrangörsorganisation: Sundsvalls OK
Datum: lördag 25 maj 2019

D21 Elit

7 600 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
319Hanna HugossonSundsvalls OK11:28
320Emma BlixtOK Hammaren11:31
321Hanna Sunnerheim SjöbergÖstersunds OK11:34
322Hanna KjellinSundsvalls OK11:37
323Maria Dovåker LissÖstersunds OK11:40
324Alice HugossonIFK Lidingö SOK11:43

H21 Elit

11 500 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
391Jon EklundIK Jarl Rättvik11:04
392Stefan SjölundSkogslöparna11:07
393Anders AxlingSundsvalls OK11:10
394Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna11:13
395Erik LindOK Linné11:16
396Tony DalebrandSundsvalls OK11:19
397Börje PaulerSkogslöparna11:22
398Dag StridhMalungs OK Skogsmårdarna11:25

H20 Elit

8 350 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
245Nils LundgrenSundsvalls OK11:22
246Måns ErikssonSundsvalls OK11:25
247Gustav FrænellSundsvalls OK11:28
248Simon DahlbergOK Nolaskogsarna11:31
249Truls LindholmSundsvalls OK11:34

D18 Elit

6 330 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
212Tove FrænellSundsvalls OK11:47
213Tilde EngbergHärnösands OK11:50
214Julia NordlanderSundsvalls OK11:53

H18 Elit

7 600 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
228Robin EdlundSundsvalls OK11:02
229Isak ErikssonOK Nolaskogsarna11:05
230Hannes LindahlSundsvalls OK11:08
231Jakob NilssonUmeå OK11:11
232Albin KårénSundsvalls OK11:14
233Axel HedströmÖstersunds OK11:17
234Axel LundgrenSundsvalls OK11:20

D21

6 330 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kadri KalvoSundsvalls OK11:02
Louise HaneOK Nolaskogsarna11:05
Ulrika LindstamOK Linné11:08
Ana MatkovicSundsvalls OK11:11

H21

8 350 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fredrik ForsgrenOK Nolaskogsarna11:04
Jonas ÅkerdahlSundsvalls OK11:07
Halvor Eid NielsenÄrla IF11:13
Ivan KuzminSundsvalls OK11:16

D16

3 660 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
21Elsa GranholmSundsvalls OK11:03
22Stina LindholmSundsvalls OK11:06
23Elsa LindahlHärnösands OK11:09
24Alice LarssonSundsvalls OK11:12
25Amanda SchönfeldtSundsvalls OK11:15
26Greta BlücherÖstersunds OK11:18
27Lisa JakobssonSundsvalls OK11:21
28Astrid RexSundsvalls OK11:24
29Frida BerggrenÖstersunds OK11:27
30Ebba LindholmSundsvalls OK11:30
31Elin LadängesAlfta-Ösa OK11:33
32Ebba AnderssonSundsvalls OK11:36

H16

4 160 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
595Edvin LakeSundsvalls OK11:37
596Isak LundholmUmeå OK11:40
597Oskar VikströmSundsvalls OK11:43
598Wille LångbergHudiksvalls OK11:46
599Petter ErlandssonSundsvalls OK11:49

D14

3 160 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lovisa DufvaSundsvalls OK11:01
Alice RytterstedtSkogslöparna11:03
Maja LundholmUmeå OK11:05
Karin ViklundKovlands IF11:07
Wilma LarssonSundsvalls OK11:09
Hanna LindqvistÖstersunds OK11:11
Signe FeilSundsvalls OK11:13
Emmy KärrlanderUmedalens IF11:15
Olivia KarlssonKovlands IF11:19
Liv PaulerSkogslöparna11:21
Julina NyströmOK Nolaskogsarna11:23
Alva EliassonSundsvalls OK11:25
Greta HedmanÖstersunds OK11:27
Ida BergforsSundsvalls OK11:29

H14

3 160 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Carl ErngrundSelånger SOK11:37
Simon NordlanderSundsvalls OK11:39
Axel LodinÖstersunds OK11:41
Hugo NordlanderSundsvalls OK11:43
Nils EngbergHärnösands OK11:45
Andrei KuzminSundsvalls OK11:46
Jonatan GreenÖstersunds OK11:49
Mattias LarssonSundsvalls OK11:51
Olle LångbergHudiksvalls OK11:53
Wilmer RexSundsvalls OK11:55
Elmin HovmöllerSöders-Tyresö11:57
Kasper LarssonSundsvalls OK11:59
Max ZetterbergHudiksvalls OK12:01
Oskar ErlandssonSundsvalls OK12:03
Emil LundgrenSundsvalls OK12:05
Toste WallskogÖstersunds OK12:07
Olov NorinSundsvalls OK12:09

D12

2 480 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tindra RytterstedtSkogslöparna11:01
Klara EdströmSundsvalls OK11:04
Delisia NyströmOK Nolaskogsarna11:07
Emma JakobssonSundsvalls OK11:10
Savanna DahlkvistKovlands IF11:13
Freja LoréSundsvalls OK11:16
Elin KarlssonKovlands IF11:19
Emilia EricsonNyköpings OK11:22
Signe ForsbergSkogslöparna11:25
Klara HedinSundsvalls OK11:28
Emilie ErikssonÖstersunds OK11:31
Elisabet EngbergSundsvalls OK11:34
Ida PaulerSkogslöparna11:37

H12

2 480 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Albin TuvessonSundsvalls OK11:35
Kalle Grahn-BirveSundsvalls OK11:38
Arvid BerggrenÖstersunds OK11:41
Alex AnderssonSundsvalls OK11:44
Jakob EngströmHärnösands OK11:47
Valter HoffmanSundsvalls OK11:50
Simon LindqvistÖstersunds OK11:53
Ivar GranholmSundsvalls OK11:56
Elmer NordlanderHärnösands OK11:59
Filip ZetterbergHudiksvalls OK12:05
Hugo HässlerSundsvalls OK12:08
Eskil EngbergHärnösands OK12:11

D10

2 200 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Selma YtterströmSundsvalls OK11:54
Agnes FeilSundsvalls OK11:57
Agnes VågbergSundsvalls OK12:00
Lisen MobergSundsvalls OK12:03
Sara JakobssonSundsvalls OK12:06

H10

2 200 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hugo LindströmSundsvalls OK10:57
Frans ForsbergSundsvalls OK11:00
Axel DanielssonSundsvalls OK11:03
Ture ForsbergSkogslöparna11:06
Kalle HedinSundsvalls OK11:09
Gustav SjödinSundsvalls OK11:12
Filip Aspnäs FärmSidensjö IK11:15
Tobias OpelSundsvalls OK11:18
Edvin WesterSkogslöparna11:21
Vidar SjöblomSundsvalls OK11:24
Herman EliassonSundsvalls OK11:27
Arvid HedmanÖstersunds OK11:30
Alexander DufvaSundsvalls OK11:33
Jonathan EngströmHärnösands OK11:36
Jonas LindSundsvalls OK11:39

D35

5 170 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria DanielssonSundsvalls OK11:17
Birgitta HansonÖstersunds OK11:20
Ellinor FranssonSundsvalls OK11:23

D40

4 830 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helena ForsbergSkogslöparna11:32
Kristina NordlanderSundsvalls OK11:35
Sara ForsgrenOK Nolaskogsarna11:41
Sara TimnerSundsvalls OK11:44
Marie-Louise EngbergHärnösands OK11:47
Elin SvenssonSundsvalls OK11:50
Anna QuayleOK Nolaskogsarna11:53
Jenny ErlandssonSundsvalls OK11:56
Sarah DjärvHärnösands OK11:59
Kajsa HedinSundsvalls OK12:02
Emma LundholmUmeå OK12:05
Annika BjörkOK Linné12:10

H40

6 620 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Adrian JonesÖstersunds OK11:28
Tobias EliassonSundsvalls OK11:31
Erik HedmanÖstersunds OK11:34
Fredrik NobornIFK Göteborg Orientering11:37
Mattias NordlanderHärnösands OK11:40
Martin ErikssonSundsvalls OK11:43
Andreas LundholmUmeå OK11:46
Torbjörn EngbergHärnösands OK11:49
Josef AnderssonSundsvalls OK11:52
Daniel BerggrenÖstersunds OK11:55
Markus FrödinSundsvalls OK11:58
Magnus ErikssonÖstersunds OK12:01
Anders ErlandssonSundsvalls OK12:04

D45

4 090 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Susanna EdströmHärnösands OK11:04
Anna KårénSundsvalls OK11:07
Kerstin FrænellSundsvalls OK11:10

H45

6 330 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tommy OscarssonÅnge OK11:15
Jerry LarssonSundsvalls OK11:18
Jonas LångbergHudiksvalls OK11:21
Johan NäslundÖstersunds OK11:24
Michael LarssonSundsvalls OK11:27
Per EdströmHärnösands OK11:30
Magnus JonssonSundsvalls OK11:33
Mattias EdströmKovlands IF11:36
Johnny BlästaNjurunda OK11:39
Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK11:42
Fredrik NordlanderSundsvalls OK11:45

D50

3 550 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johanna LindahlHärnösands OK11:51
Lena GumaeliusWaxholms OK11:54
Catrin JohanssonSundsvalls OK11:57
Anna-Karin Barkholt WiklundOK Nipan12:00
Anna Karin NilssonUmeå OK12:03
Maria KvarnlöfOK Roslagen12:20

H50

5 450 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mattias BerglundSundsvalls OK10:30:00
Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL10:30:07
Per NordlingSundsvalls OK11:27:00
Ulf LindqvistÖstersunds OK11:30:00
Erik BorglundHärnösands OK11:33:00
Niklas MartinNjurunda OK11:36:00
Lars JonssonVK Uvarna11:39:00
Jörgen BlästaNjurunda OK11:42:00
Stefan KärrlanderUmedalens IF11:45:00
Erik JakobssonSundsvalls OK11:48:00
Ulf LindahlHärnösands OK11:51:00
Rolf JohanssonSundsvalls OK11:54:00
Pär EricsonNyköpings OK11:57:00
Per MagnussonOK Nolaskogsarna12:00:00

D55

3 550 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Åsa KindlundhAlfta-Ösa OK11:00
Pernilla HannusVK Uvarna11:03
Christina PernebyIFK Lidingö SOK11:06

H55

5 170 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jari PöyhönenIFK Lidingö SOK11:43
Johan PalmgrenTäby OK11:46
Michael HolmgrenIF Thor11:49
Marcus ErikssonVK Uvarna11:52

D60

3 050 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anita SundlingNjurunda OK11:19
Anita GalinHärnösands OK11:22
Katarina KvickSkogslöparna11:25

H60

4 830 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Krister GumaeliusWaxholms OK11:00
Jan ZetterbergHudiksvalls OK11:03
Leif SundlingNjurunda OK11:06
Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK11:09
Kenneth PetterssonJärfälla OK11:12

D65

3 050 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingeborg DanielssonÖstersunds OK11:42
Britt-Marie ByströmAlfta-Ösa OK11:45
Helen EriksdotterÖstersunds OK11:48
Karin WalltinÖstersunds OK11:51

H65

4 090 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mats AnderssonSelånger SOK11:23
Anders ForsstedtSöders-Tyresö11:26
Lars-Peter JohnssonSelånger SOK11:29
Lars PalinSundsvalls OK11:32
Matts BjörkeSöders-Tyresö11:35
Sven Erik SundinSelånger SOK11:38

D70

2 410 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anne LundmarkJärfälla OK11:10
Lena StenbergIFK Umeå11:13

H70

3 550 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnar HedbergÅre OK11:14
Lars StrinnholmÖstersunds OK11:17
Hans AurellGävle OK11:20
Björn AbelssonSundsvalls OK11:23
Åke HöglundTimrå SOK11:26
Göran HällströmOK Nipan11:29
Roland SalomonssonVittjärvs IK11:32
Gunnar MellinTimrå SOK11:35
Rolf LindbergSöderhamns OK11:38
Winn BjörklundSundsvalls OK11:41
Sten Åke VedinSelånger SOK11:44
Berndt StenbergIFK Umeå11:47
Åke WansölinSöders-Tyresö11:50

D75

2 410 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gun EdströmOK Nipan11:35
Laila NäslundSelånger SOK11:38
Anne-Marie ByströmSidensjö IK11:41

H75

3 050 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK11:02
Lars EdströmOK Nipan11:05
Kurt HalvarssonÖstersunds OK11:08
Gustav KrighOK Nipan11:11
Gunnar BengtssonSundsvalls OK11:14

H80

2 410 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
John BerglundAlfta-Ösa OK11:20
Sören JanssonSundsvalls OK11:23
Sten ErikssonOK Branten11:26

H85

1 810 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunder BorgKovlands IF11:30
Roland LundqvistTimrå SOK11:33

Inskolning

2 010 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Noomi HolmbergSundsvalls OK10:30:16
Elin BergforsVK Uvarna10:33:58
Edith TuvessonSundsvalls OK10:35:56
Simon UnanderSundsvalls OK10:35:58
Oskar SvenskSundsvalls OK10:37:58
Oliver SvenskSundsvalls OK10:38:20
Stina KarlssonKovlands IF10:39:55
Charlie Strandell AnderssonSundsvalls OK10:44:14
Oskar SjödinSundsvalls OK10:55:03
Olle SjöblomSundsvalls OK11:06:24
Albin FrödinSundsvalls OK11:08:06

U1

2 010 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ronja HolmbergSundsvalls OK10:31:39
Melker ThunbergSundsvalls OK10:34:13
Olof SvenskSundsvalls OK10:34:33
Ingrid BäckströmSundsvalls OK10:34:36
Wilma UnanderSundsvalls OK10:34:48
Nova StridSundsvalls OK10:37:30
Sofie LindSundsvalls OK10:37:34
Ludvig StåhlbergKovlands IF10:38:00
Myra HugozonSundsvalls OK10:43:57
Astrid FlordalSundsvalls OK10:49:49
Klemens OpelSundsvalls OK10:56:17
Greta LundinSundsvalla OK10:56:26
Olle DanielssonSundsvalls OK11:03:09
Arvid AnelandhSundsvalls OK11:04:29
Kajsa ErlandssonSundsvalls OK11:40:25
Fanny VikströmSundsvalls OK11:40:27
Ida-Marie TuvessonSundsvalls OK11:56:17
Calle MobergSundsvalls OK12:13:46

U2

2 200 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Arvid SjöblomSundsvalls OK10:29:24
Erik HedströmÖstersunds OK10:32:46
Knut LindholmSundsvalls OK10:33:43
Sixten SjölundSundsvalls OK10:38:32
Rasmus SjöströmSundsvalls OK10:38:35
Lukas StåhlbergKovlands IF10:39:23
Nora GustavssonKlubblös10:39:43
Oskar KullbergSundsvalls OK10:41:18
Ida Maria HugozonSundsvalls OK10:44:03
Lina SäterbergSundsvalls OK10:44:59
Stina EngbergHärnösands OK10:45:24
Ruben JensenSundsvalls OK10:45:36
Thea ForsgrenOK Nolaskogsarna10:46:45
Siri ForsgrenOK Nolaskogsarna10:46:47
Linnea DufvaSundsvalls OK10:46:53
Milea NyströmOK Nolaskogsarna11:24:07
Olle LoréSundsvalls OK

Öppen 3

2 480 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Herbert Van de WahlKlubblös10:31:06
Jakob Van de WahlKlubblös10:31:08
Jennie JohanssonVK Uvarna10:31:37
Olle NäslundSelånger SOK10:32:06
Linus OpelSundsvalls OK10:39:49
Tove Van de WahlKlubblös10:40:35
Anna Van De WalTumba-Mälarhöjden OK10:40:38
Monica KrigOK Nipan10:47:11
Anne OpelSundsvalls OK10:56:19
Kjell AnderssonSundsvalls OK11:00:14
Kenneth PetterssonSundsvalls OK11:05:16
Liisa YtterströmSundsvalls OK11:05:18
Maria SjögrenSundsvalls OK11:08:17
Mattis HalvarssonOK Storsjön11:23:47
Patrik KvarnlöfOK Roslagen12:10:46
Anna-Carin SundlöfSelånger SOK

Öppen 5

3 160 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tyra KarlssonSundsvalls OK10:36:13
Moa KarlssonSundsvalls OK10:36:19
Helena KarlssonSundsvalls OK10:37:51
Christina EngströmHärnösands OK10:40:49
Per-Olof SjödinSundsvalls OK10:46:00
Kristina NilssonVK Uvarna10:51:16
Susanne BylundSkogslöparna10:52:11
Erik ClaessonKlubblös11:04:53
Ella YtterströmSundsvalls OK11:08:11
Åsa PonténSelånger SOK11:09:55
Åsa BlixtJärbo OK11:15:14
Caroline YtterströmSundsvalls OK11:16:10
Lena DahlbergOK Nolaskogsarna11:17:55
Gun LindbergSöderhamns OK11:19:06
Karin LindSundsvalls OK11:23:00
Anna NieminenOK Nipan11:26:20
Markus UhlinSundsvalls OK11:39:13
Olavi NieminenOK Nipan11:39:21
Alexander NorbergHärnösands OK11:40:32

Öppen 6

3 570 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jon JensenSundsvalls OK10:45:43
Johan FärmSidensjö IK11:05:12
Irené LarssonSundsvalls OK11:10:13
Magnus EdlundSundsvalls OK11:13:00
Lukas TjernbergKovlands IF11:15:36
Elin HedmanÖstersunds OK11:16:20
Ulrika AspnäsSidensjö IK11:18:11
Jens HalvarssonOK Storsjön11:26:57
Peter ErngrundSelånger SOK11:28:47
Eva BohmOK Vildhussen11:38:20
Lars LodinÖstersunds OK11:43:52
Helena LindholmSundsvalls OK11:56:31
Åsa LindqvistÖstersunds OK11:59:46

Öppen 7

3 050 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fredrik GranholmSundsvalls OK10:37:10
Gitte LethSundsvalls OK10:39:20
Jan HammarbergSundsvalls OK10:39:38
Niklas BlixtJärbo OK11:07:12
Sverker RytterstedtSkogslöparna11:11:39
Barbro EdströmKovlands IF11:17:08
Viktoria KarlssonKovlands IF11:20:10
Lars ForsstedtSöders-Tyresö11:21:57
Tom BrantheimÖstersunds OK11:28:20
Anna Hedström RingvallÖstersunds OK11:39:28
Åsa JadeliusSundsvalls OK11:58:43

Öppen 8

4 090 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ola TuvessonSundsvalls OK10:35:24
Gudrun WegelandOK Nolaskogsarna11:03:21
Tomas VirtanenSelånger SOK11:10:52
Hans TjernbergKovlands IF11:15:33
Stefan GullbackVK Uvarna11:26:32
Cecilia EdströmSundsvalls OK11:26:51
Mia DammvikStora Tuna OK11:27:34
Malin UnanderSundsvalls OK11:29:15
Linnea SahlinOK Vildhussen11:38:09
Hans-Erik JanssonVK Uvarna11:40:10
Kjell-Erik SahlinOK Vildhussen11:42:29
Owe EdströmKovlands IF11:46:03
Caroline HolmbergSundsvalls OK11:46:54
Lars GustavssonKlubblös11:56:09
Magnus SäterbergSundsvalls OK12:00:47
Hans GreenÖstersunds OK12:08:03
Anna WesterlundOK Storsjön12:09:02

Öppen 9

6 620 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars HolmquistSundsvalls OK10:31:42
Tom QuayleOK Nolaskogsarna10:35:16
Lars NilssonUmeå OK10:42:33
Thomas RexSundsvalls OK10:46:17
Thomas NilssonStora Tuna OK11:04:20
Tomas EdströmSundsvalls OK11:17:29

Annonser