Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Sverigepremiären, lång

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Sverigepremiären, lång
Arrangörsorganisation: OK Pan-Kristianstad
Datum: söndag 3 mars 2019

D21

7 750 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8636523Lucyna WiktorGöteborg-Majorna OK10:02
8636160Emmi JokelaIFK Göteborg Orientering10:05
8645080Sigrid AlexandersenNTNUI10:08
596596Julia Modig TjärnströmLinköpings OK10:11
7971101Karin HagwallLunds OK10:14
920406Anna ArvidssonKalmar OK10:17
8000991Anastasia DzianisavaSävedalens AIK10:20
960996Andrea SvenssonOK Tisaren10:23
1006354Lisa RisbyOK Kåre10:26
8483848Louise LundgrenVäxjö OK10:29
9101163Ewa GwózdzOK Orion10:32
529220Linnea GustafssonOK Gynge10:35
8000708Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK10:38
9091909Louise BorgHalmstad OK10:41
950530Moa SvenssonNässjö OK10:44
2039233Nevena SimeonovaFIF Hillerød10:47
950626Julia SmedenmarkRonneby OK10:50
780000Stina NordinSundsvalls OK10:53
8098013Vilma BlennowFalköpings AIK OK10:56
1485800Stina GranefeltOK Tyr10:59
920216Sara LundstenSundsvalls OK11:02
8194908Karin HåkanssonOK Gränsen11:05
860521Frida AnderssonFalkenbergs OK11:08
930129Elin SvenssonNässjö OK11:11
427019Emma EkbergTolered-Utby Ol-klubb11:14
920809Maja PetterssonKarlskrona SOK11:17
870618Josefine SvenssonIFK Göteborg Orientering11:20
980409Amanda RangertIK Hakarpspojkarna11:23
940605Laura AngeloAttunda OK11:26
861119Karna ThorssonOK Linné11:29
7906300Annie LennartssonSkåneslättens OL11:32
890423Malin Leijon LindOK Kolmården11:35

H21

9 820 m, 43 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8100490Mattias JohanssonUmeå OK10:30
940833Joel KristianssonSkåneslättens OL10:32
504030Aleksander BernaciakOK Orion10:34
8110163Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK10:36
9005064Rickard IngessonLunds OK10:38
8010497Loke AgmarkenHalmstad OK10:40
9970311Oliver MalmkvistJönköpings OK10:42
890431Erik Folkesson BlomIFK Mora OK10:44
2058214Arvid LinderOK Hällen10:46
8202181Jonathan GunnarssonMalmö OK10:48
820513Anders AxlingSundsvalls OK10:50
811206Björn KarlssonHalmstad OK10:52
882011Martin HederskogIFK Umeå10:54
9920329Erik ToomingasSundsvalls OK10:56
8199222Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF10:58
981027Adam LiljaOK Enen11:00
911103Anton ÖsterbladKarlskrona SOK11:02
8194903Daniel HåkanssonOK Gränsen11:04
8620973Andreas MikkelsenSøllerød OK11:06
930904Erik SköldLinköpings OK11:08
8086061Erik SchultzLunds OK11:10
8042298Henrik HamreforsVästerås SOK11:12
7788877Nils Wallentin TärkHalmstad OK11:14
8109952Johan AllardLinköpings OK11:16
961017Martin DjerfIK Hakarpspojkarna11:18
8030771Janne NäätänenSundsvalls OK11:20
970702Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OK11:22
2088642Martin LundStenungsunds OK11:24
2104001Lukas WittenbecherLunds OK11:26
720927Andreas NikolaussonVisborgs OK11:28
433787Johan NöjdFK Göingarna11:30
8643971Sergey FedatsenkaSävedalens AIK11:32
1940513Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna11:34
8080298Fredrik JohanssonOK Nackhe11:36
8087072Patrik JohanssonKexholms SK11:38
9961212Moltas ViebkeMalmö OK11:40
8271197Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF11:42
7205400Oskar HöglundMotala AIF OL11:44
9806020Johan HagströmerOK Hällen11:46
682298Håvard WedegeFredrikstad SK11:48
9507119Rasmus SteenOK Enen11:50
7811731Emil RankkaOK Roxen11:52
7609888Per-Markus JönssonKalmar OK11:54

D21 Kort

5 780 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2053700Hanna HugossonSundsvalls OK10:01
2104044Veronika NesverovaLunds OK10:03
870317Maria ArvidssonKalmar OK10:05

H21 Kort

7 400 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9000810Jacob EnbergHalmstad OK11:49
9943129Oscar WestHalmstad OK11:51
920605Johan HagströmFalkenbergs OK11:53

D20

6 740 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
990227Jenny WegebroSundsvalls OK11:11
808182Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK11:13
9536839Lovisa RingHalmstad OK11:15
8088166Annika SimonsenIK Hakarpspojkarna11:17
9904200Elin WihlborgOK Gynge11:19
8141114Klara AxelssonEksjö SOK11:21
632800Ellen WahlbomOK Orion11:23
9000523Malva SteenOK Enen11:25
640055Elvira WildheimFK Friskus-Varberg11:27
8444001Frida VikströmSundsvalls OK11:29
9000914Lisa BörnstedtKungälvs OK11:31
8200020Lotten KindlundhFK Finn11:33
9990314Hanna KjellinSundsvalls OK11:35
9990501Emmy HelmerssonHässleholms OK11:37
8080808Alice HultinOK Löftan11:39
8620465Irmalinn NilssonHärlövs IF11:41
9004388Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK11:43
9092000Linn LindblomMalmö OK11:45
2075388Alma HaagOK Gränsen11:47

H20

8 420 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9000420Tim JohanssonFK Friskus-Varberg10:30
9130699Lasse August HelwegAllerød OK10:34
9990407Gabriel SturessonLerums SOK10:38
9901182Erling HjermstadFossum IF10:42
2081943Erik LundStenungsunds OK10:46
2085555Måns ErikssonSundsvalls OK10:50
8629809Ludvig HallabroHässleholms OK10:54
8090080Olle GrywenzOK Linné10:58
9990331Oscar JohanssonKarlskrona SOK11:02
997275Gustav FrænellSundsvalls OK11:06
8119991August MollénOK Denseln11:10
990911Hugo LillieströmOK Roxen11:14
770212Gunnar EngströmLinköpings OK11:18
8240899Emil PetterssonKarlskrona SOK11:22
719000Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna11:26
9000724Lukas KatvalaKarlskrona SOK11:30
8137836Albin AlsiöIF Hagen11:34
8060199Felix AxelssonMarkbygdens OK11:38

D18

5 780 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
445111Lovisa LagerHalmstad OK10:19
9439473Alva SonessonFalköpings AIK OK10:21
8010914Maja TenghagenHärlövs IF10:23
1060302Klara AnderssonOK Orion10:25
449497Alice PalmgrenSundsvalls OK10:27
8010708Ellen BlennowFalköpings AIK OK10:29
8020425Sofia PalmFK Boken10:31
9020728Agnes LindblomMalmö OK10:33
8010616Alicia LundgrenVäxjö OK10:35
1020927Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna10:37
8410614Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK10:39
8020414Hilma HolmströmHärlövs IF10:41
9020925Sanna HedbergOK Södertörn10:43
8020326Elin NilssonAndrarums IF10:45
8020411Emma LingIK Hakarpspojkarna10:47
9020829Hanna RingRonneby OK10:49
7021126Amanda KarmetunOK Njudung10:51
9010419Lovisa WeidenSkåneslättens OL10:53
1020930Hanna OlssonIFK Sävsjö10:55
7138563Johanna NilssonFK Göingarna10:57
9021228Embla CinthioSkåneslättens OL10:59
8189102Moa AlsiöIF Hagen11:01
9020220Ebba LindOK Skärmen11:03
9020523Lisa OlssonTorsås OK11:05
9092001Tina LjungqvistLunds OK11:07
8110701Sarina ZülligEksjö SOK11:09
1010626Alma LeijonHärlövs IF11:11
1020510Elin HugossonLunds OK11:13

H18

7 400 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8020728Adam LindblomMalmö OK11:04
8010821Simon GiselssonRonneby OK11:05
8010628Albin FalkNyköpings OK11:06
8450121Nils KörleOK Landehof11:07
8353699Grunde Gjedtjernet IsaksætreIFK Göteborg Orientering11:08
8010421Axel OrrhedeHelsingborgs SOK11:09
7020313Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK11:10
7543288Albin TollOK Njudung11:11
9020827Carl ÅsLunds OK11:12
8200121Joar HertinIK Hakarpspojkarna11:13
2101805Edvin StrandbergKalmar OK11:14
9020130Jakob GunnarssonLerums SOK11:15
9010729Pontus ErikssonHjärnarps OL11:16
8000881Jacob MobergHelsingborgs SOK11:17
2088520Adrian SkobeKalmar OK11:18
9020812Simon FogelströmTorsås OK11:19
9960310Adrian VartiaOK Löftan11:20
519094Anton GunnarssonBredaryds SOK11:21
8291102Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb11:22
8021021Isak HagbergKalmar OK11:23
8020522Albin PerssonHalmstad OK11:24
8010423Albin KårénSundsvalls OK11:25
9020121Arvid LundqvistHalmstad OK11:26
2060006Lukas JohanssonSundsvalls OK11:27
8020828Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK11:28
1020703Hannes LindahlSundsvalls OK11:29
8020302Isak OlssonOK Orion11:30
8021109Aron ÖstangårdGamleby OK11:31
9020225Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK11:32
7438791Erik ÅkessonVäxjö OK11:33
1234888Simon NordbergGöteborg-Majorna OK11:34
1086036Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK11:35
9010111Carl JosefssonSävedalens AIK11:36
9020623Axel LundgrenSundsvalls OK11:37
9020315Nils GrimbeckSävedalens AIK11:38
8448722Fabian ValleriusGamleby OK11:39

D16

5 410 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
15241Anna Simonsson-SøndenåStigmännen Karlshamns OK10:00
9030520Emma EliassonFK Friskus-Varberg10:02
8633602Dicte Højbjerg AndersenFarumTisvilde OK10:04
7206307Cecilia UhlemannOK Snab10:06
8042004Elina ReinholdssonOK Alehof10:08
9031226Hanna LarssonYstads OK10:10
7031006Thea Nordin AbajiEksjö SOK10:12
8040601Tove ValleriusGamleby OK10:14
7204901Thilda SeldénIF Rigor10:16
9439474Elsa SonessonFalköpings AIK OK10:18
9040605Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna10:20
1030414Amanda GranqvistOK Ravinen10:22
2107414Judith LundqvistKalmar OK10:24
9030303Sabina AumoKungälvs OK10:26
8030329Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna10:28
640421Emma EmilssonOK Skogsfalken10:30
1426461Filippa SöderbergKalmar OK10:32
2059968Hanna StalebrantGamleby OK10:34
2104204Malva JönssonKalmar OK10:36
600927Tilda PalmIK Hakarpspojkarna10:38
9040610Viola HolmströmHärlövs IF10:40
1040122Matilda CederbergVänersborgs SK10:42
9040213Elsa WibergHelsingborgs SOK10:44
2093602Meja BergerAnkarsrums OK10:46
9101418Klara PerssonHalmstad OK10:48
1040611Anna SvenssonIF Rigor10:50
9040125Marta TörnströmFK Friskus-Varberg10:52
9564765Olivia LarssonLunds OK10:54
2087152Alice OlvegårdFK Göingarna10:56
8237648Hanna AlsiöIF Hagen10:58
451439Maja KarmstigFK Friskus-Varberg11:00
7030527Linnea LeijonHärlövs IF11:02
9619427Ellen TollOK Njudung11:04
7030731Selma LarssonLunds OK11:06
1040802Stella RangertIK Hakarpspojkarna11:08
8040629Hanna ÖbergGamleby OK11:10
880044Emmy PalmFK Boken11:12
8030518Olivia LundstedtSjövalla FK11:14
8031002Moa WallenborgLunds OK11:16
8030512Eleonora AlinderSjövalla FK11:18

H16

6 190 m, 54 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9030929Edvin HellstenNyköpings OK09:59
1040903David MorénHjärnarps OL10:01
7560763Svante LorentzsonStigmännen Karlshamns OK10:03
9130829Agust KronkvistÖrkelljunga FK10:05
7202475David OlanderLunds OK10:07
1408224Filip NielsenFarumTisvilde OK10:09
8050627Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna10:11
2057275Erik JohanssonFK Boken10:13
8061104Tobias OllozFarumTisvilde OK10:15
9030525Albin WeidenSkåneslättens OL10:17
8423070Oscar HultgrenOK Njudung10:19
2119984Ville LundgrenKalmar OK10:21
9116257Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna10:23
8040527Isak AnderssonLunds OK10:25
452403Erik OlssonFK Åsen10:27
9040805Arvid SkeppSävedalens AIK10:29
8001712Lukas HagbergKalmar OK10:31
951202Olle KallurOK Ravinen10:33
8031205Loke HedbergLunds OK10:35
8030414Hugo UnossonKalmar OK10:37
1551124Marcus EkmanTäby OK10:39
9031206Jakob MobergOK Löftan10:41
8030901Edvin SelinFK Göingarna10:43
8030322Erik AlbinssonHjärnarps OL10:45
9030217Casper SkeppSävedalens AIK10:47
8629807Tage KinellIFK Göteborg Orientering10:49
444049Simon BååthSävedalens AIK10:51
8040706Axel TenghagenHärlövs IF10:53
8444002Oskar VikströmSundsvalls OK10:55
9001224Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna10:57
9192398Sivert PoppeFredrikstad SK10:59
1234567Hannes SvenssonRonneby OK11:01
9005268Erik LingIK Hakarpspojkarna11:03
1050518Simon FlankegårdTjalve IF Norrköping11:05
1504169Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna11:07
439618Olle KallerbäckVäxjö OK11:09
8050810Hugo LarssonKarlskrona SOK11:11
8040312Linus VernströmRonneby OK11:13
9085619Hugo EricssonVäxjö OK11:15
9040709Jonathan RundqvistOK Nackhe11:17
9990402William SturessonLerums SOK11:19
8039596David AlménVänersborgs SK11:21
8040827Tobias JohanssonOK Löftan11:23
8298500Anton KastrupSävedalens AIK11:25
9030214Alfred ErdeliusIF Rigor11:27
9040811Victor HanssonOK Löftan11:29
2078137Hampus PerssonOK Enen11:31
7003069Emil JägstedtHalmstad OK11:33
8430614Edvin HenryssonTibro OK11:35
8333875Lucas TreldalLunds OK11:37
8051738Filip BrolingBredaryds SOK11:39
660555Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna11:41
8130416Filip HåkanssonOK Orion11:43
2107596David PerssonHelsingborgs SOK11:45

D16 Kort

4 590 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2088982Märta HenningssonLunds OK11:19

H16 Kort

4 590 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9024207Edvin SahlinOK Löftan11:40
8040820Albin SeverinssonOK Nackhe11:42
9030209Hugo AuseliusBredaryds SOK11:44
9202080Alvin RösehagVänersborgs SK11:46
2119842Elias NilssonHässleholms OK11:48
8141014Albin JägstedtHalmstad OK11:50
7003125Gustav LidmanTibro OK11:52

D14

4 590 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7783709Tova RangertIK Hakarpspojkarna10:01
1453214Anja SvenssonGamleby OK10:03
9050730Sandra LingIK Hakarpspojkarna10:05
2800761Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb10:07
2135675Alice TryggSävedalens AIK10:09
439925Jennifer StigssonTrollhättans SOK10:11
8194905Tilda SundkvistOK Gränsen10:13
8224011Emilie Skov DalgaardOK Pan Århus10:15
8050716Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb10:17
1222006Signe HördegårdhIFK Göteborg Orientering10:19
9060606Minna PalmIK Hakarpspojkarna10:21
8061007Wilma ReinholdssonOK Alehof10:23
7060114Julia AbajiEksjö SOK10:25
9060323Maja NymanVänersborgs SK10:27
1060811Anna BenattiSkåneslättens OL10:29
9061025Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg10:31
8620600Ida AnderssonOK Löftan10:33
1416191Sofia EdmanHelsingborgs SOK10:35
1060223Filippa BraunVäxjö OK10:37
1175971Ebba RanbroHelsingborgs SOK10:39
8051216Ella PetterssonSävedalens AIK10:41
2063886Alice JohanssonFK Boken10:43
2085387Audrey HanssonFrölunda OL10:45
2104231Linn BjörneldKalmar OK10:47
9063868Aprilia CinthioSkåneslättens OL10:49
450810Frida OdénFjärås AIK10:51
8050913Tuva SelinFK Göingarna10:53
2112445Tyra StalebrantGamleby OK10:55
1050824Emma ZettervallKarlskrona SOK10:57
8050326Tuva ÖstangårdGamleby OK10:59
8266684Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb11:01
8194906Ida KarlssonOK Gränsen11:03
8050428Emilia LundstedtSjövalla FK11:05
2104202Lova JönssonKalmar OK11:07
9050409Hedda SvenssonOK Orion11:09
355860Tuva HolmströmOK Ravinen11:11
7060517Evanna JohanssonOK Njudung11:13
2095371Amanda RådströmOK Enen11:15
7770608Saga PalmertzHelsingborgs SOK11:17

H14

4 590 m, 50 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7000044Ludvig EronnLinköpings OK10:00
2109399Edwin FalkstrandTormestorps IF10:02
8222224Niels DalgaardKolding OK10:04
8001001Svante SelinFK Göingarna10:06
446226Isak ÖgrenSävedalens AIK10:08
8050701Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb10:10
2058258Vidar NettelmarkSurahammars SOK10:12
9050509Gustav LundqvistHalmstad OK10:14
7050910Joel WallnerAttunda OK10:16
9143404Oskar BlomOK Löftan10:18
9061103Emil RingRonneby OK10:20
8170517Matti JohanssonOK Njudung10:22
670211Noah KorallMotala AIF OL10:24
8100100Wilmer SelinFK Göingarna10:26
2104136Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb10:28
9050517Olle PetersénOK Njudung10:30
9021605Alfred KjellénHelsingborgs SOK10:32
2101829Simon TolestamIF Rigor10:34
8664250Mads Christian MaarupAllerød OK10:36
8051120Casper TuressonHärlövs IF10:38
8051012Albert BrohedeOK Tyr10:40
2107131Edvin AlexanderssonIF Rigor10:42
433821Filip GummessonNybro OK10:44
1419967Casper Staehelin BlakskjærOK Pan Århus10:46
9051030Elia KämpeÖrkelljunga FK10:48
8050321Simon CorneliussonOK Löftan10:50
1395515Gustav Kjær HemmingsenFIF Hillerød10:52
9201460Emil SeldénIF Rigor10:54
1051123Gunnar WessbergHärlövs IF10:56
448907Oscar HallqvistVänersborgs SK10:58
8050909Fabian AlinderSjövalla FK11:00
7760520Wilhelm KarmetunOK Njudung11:02
8160406Carl ÖbergGamleby OK11:04
8297890Viggo WulffOK Gränsen11:06
8051225Arvid AlbinssonHjärnarps OL11:08
8060706Filip HanssonOK Löftan11:10
8060308Jens FochsenWaxholms OK11:12
7060323Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK11:14
7193430Olle FlorénIF Rigor11:16
1352641Isac ElingforsVäxjö OK11:18
2065219Pontus HedinTolered-Utby Ol-klubb11:20
9060424Isak TörnströmFK Friskus-Varberg11:22
8050900Linus AlinderSjövalla FK11:24
2089160Erik LundquistOK Ravinen11:26
1399746Otto NybergÖrkelljunga FK11:28
9060214Eddie KarlssonOK Vilse 8711:30
9050126Adam SjööarvOK Nackhe11:32
8060515Hjalmar AxelssonFK Göingarna11:34
8151022Oliver HåkanssonOK Orion11:36
1061008Liam HogedalVänersborgs SK11:38

D14 Kort

3 060 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9040106Isabell RosenbergOK Vilse 8710:59
205269Siri KleinOK Vilse 8711:01
205271Thea LewisOK Vilse 8711:03
9060706Hanna SchälinOK Alehof11:05
7061216Linnéa BjärbyFrosta OK11:07

H14 Kort

3 060 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9060112Wille VernströmRonneby OK11:06
2060866Gabriel EkströmHalmstad OK11:08
500976Noah MulariOK Vilse 8711:10
1061227Elias PerssonHelsingborgs SOK11:12

D12

3 060 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8080318Felicia PerssonHelsingborgs SOK10:15
2078099Klara PalmFK Boken10:17
8071020My WallenborgLunds OK10:19
8080217Edith BergenfurSkattkärrs SOK10:21
7080111Elin AnzeliusHästveda OK10:23
8070718Liv LundsgaardOK Kontinent10:25
8071216Smilla ThomassonFK Göingarna10:27
445115Emma PerssonHalmstad OK10:29
1529374Tova BorggrenLunds OK10:31
1196805Linnea StéenHelsingborgs SOK10:33
1081218Olivia SvenssonFK Åsen10:35
1200205Alma KjellénHelsingborgs SOK10:37
8070828Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna10:39
8070625Lova JohanssonFK Friskus-Varberg10:41
2093275Amanda GustavssonVäxjö OK10:43
2119765Agnes PerssonHelsingborgs SOK10:45
353082Saga ChristensenSkåneslättens OL10:47
2801206Mathea YngveOK Kontinent10:49
8628168Elin AnderssonOK Löftan10:51
923010Elsa KorallMotala AIF OL10:53
8646071Frida AhlOK Norrvirdarna10:55

H12

3 060 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1070623Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb10:14
8036055Elis OlssonHelsingborgs SOK10:16
1081114Erik Petersson MarkusOK Norrvirdarna10:18
8070216Kurt SjöbergHelsingborgs SOK10:20
8081110Alvin LundgrenVäxjö OK10:22
2801115Vidar PihlGamleby OK10:24
448826Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna10:26
2085398Jarvis HanssonFrölunda OL10:28
2075320Lukas HultOK Gränsen10:30
9201713Emil LingIK Hakarpspojkarna10:32
1428383Teodor EdmanHelsingborgs SOK10:34
1421728Niels Elton JokumsenFIF Hillerød10:36
7080628Elias PalmertzHelsingborgs SOK10:38
1071118Arvid FalkstrandTormestorps IF10:40
8194910Rasmus SternerOK Gränsen10:42
7081005William RönnFK Friskus-Varberg10:44
9070524Benjamin DavidsonHelsingborgs SOK10:46
2126055Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg10:48
1080223Elias LindströmRonneby OK10:50
8071106Petter FochsenWaxholms OK10:52
7070515Edvin WallnerAttunda OK10:54
2109306Alvar AlexanderssonIF Rigor10:56
8080120Hannes HolmbergOK Gränsen10:58
8080225Hugo CorneliussonOK Löftan11:00

D12 Kort

2 400 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
331006Hedda ÅbergLunds OK10:57

H12 Kort

2 400 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
500974Alfons JohansenOK Vilse 8711:00
421182Alexander BjärbyFrosta OK11:02
1070826Albert KylmäHelsingborgs SOK11:04

D10

2 400 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1090122Tyra FlinkFjärås AIK10:01
18548Tuva ChristensenSkåneslättens OL10:03
7100623Viola RönnFK Friskus-Varberg10:05
1321321Hedvig GrahnIFK Göteborg Orientering10:07
7552266Emma LundsgaardOK Kontinent10:09
2078158Linnea LundstedtSjövalla FK10:11
1100106Elsa AxelssonOK Norrvirdarna10:13

H10

2 400 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7907255Joar AnderssonVäxjö OK09:58
1090501Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb10:00
1090418Wilhelm BjöremarkFjärås AIK10:02
2104141Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb10:04
1990122Vide FlinkFjärås AIK10:06
8623346Lukas KantarpÄrla IF10:08
1090906Axel FalkstrandTormestorps IF10:10
2801378Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb10:12

D35

5 780 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
18532Anna-Karin JonssonOK Orion10:07
12196Marie BorggrenLunds OK10:09
2125944Nayara GillsparrOK Österåker10:11
800707Emelie SvalinVänersborgs SK10:13
18248Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg10:15
7840125Therese EkströmHalmstad OK10:17
16249Therese HolmströmOK Ravinen10:19

H35

8 420 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9800322Martin HogedalOK Alehof10:02
840417Jonas HjertFalköpings AIK OK10:06
1981614David AndréGöteborg-Majorna OK10:10
650315Per ÅgrenOK Enen10:14
1428830Rikard HultOK Gränsen10:18
9042881Johan SchagerlindOK Bävern10:22
9101404Emanuel StridMalmö OK10:26

H40

8 420 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7902114Albin AnderssonVäxjö OK09:56
8645160Mads JensenViking Orientering10:00
9790819Anders SjööarvOK Nackhe10:04
2104103Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb10:08
7790316Fredrik EkströmHalmstad OK10:12
7716274Mattias WhiteGarda OK10:16
8310778Patrik CorneliussonOK Löftan10:20
9101727Johan SanderSkåneslättens OL10:24
1046021Laust SörensenGöteborg-Majorna OK10:28
711267Jens Knud MaarupAllerød OK10:32
2123566Torbjörn GillsparrOK Österåker10:36
9771215Henrik AnderssonHässleholms OK10:40
2078298Magnus AlinderSjövalla FK10:44
2059006Per-Martin BjöremarkFjärås AIK10:48
780128Henrik BengtssonFalkenbergs OK10:52
8333332Anders DalgaardKolding OK10:56
781206Magnus HärwellAndrarums IF11:00
7501081Henrik LindblomMalmö OK11:04
24753Mikael GummessonNybro OK11:08
8030975Bertil EronnLinköpings OK11:12
8636967Henrik UhlemannKolding OK11:16
760129Christian RotvikerCentrum OK11:20
7502040Stefan CaleklintKarlskrona SOK11:24
761103Daniel GrahnIFK Göteborg Orientering11:28

D45

5 410 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
700413Sara ElfvingRonneby OK09:59
452364Susanne GranGamleby OK10:01
620430Sara Snogerup LinseLunds OK10:03
2062005Jeanette BlomOK Löftan10:05
8010323Maria TuressonHärlövs IF10:07
9720531Marie WibergHelsingborgs SOK10:09
2063832Josefina BerglundFK Boken10:11
1720423Lotta MorénHjärnarps OL10:13
2135531Christine SvendsenLunds OK10:15
1193192Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK10:17
218230Inger CederbergVänersborgs SK10:19
2050861Cecilia FochsenWaxholms OK10:21
9519295Lotta EnbergHalmstad OK10:23
8000626Marie AlbinssonHjärnarps OL10:25
7012262Kerstin JensenSkåneslättens OL10:27
8021031Jenny HåkanssonOK Orion10:29
2801090Ulrika OdénFjärås AIK10:31
1417468Pernilla HedinTolered-Utby Ol-klubb10:33
9101405Marina JohanssonOK Njudung10:35
1223343Anna SchandlOK Södertörn10:37
404322Ewa PerssonTormestorps IF10:39
7207655Martina Dahlström StigssonTrollhättans SOK10:41
7070771Janni HelwegBallerup OK10:43
9741007Maria HelmerssonHässleholms OK10:45
9497731Carina ThynellHärlövs IF10:47
700228Marina AxelssonMarkbygdens OK10:49
9101274Jeannette AumoKungälvs OK10:51
699331Susanne WallenborgLunds OK10:53
427062Jessica HallrosMotala AIF OL10:55
7403243Pia OlssonSkåneslättens OL10:57
1030527Malin LeijonHärlövs IF10:59
2058207Sara ThörnOK Södertörn11:01
9700107Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK11:03
8468864Kristina SpångbergLunds OK11:05
7710531Malin JohanssonFK Friskus-Varberg11:07
1406438Jeanette HenningssonLunds OK11:09

H45

7 450 m, 67 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8070171Johan HanssonOK Löftan10:00
7710426Alf-Erik RagnarssonHjärnarps OL10:01
9700328Jan LagerHalmstad OK10:02
9720129Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK10:03
8631097Michael LönnHjärnarps OL10:04
8312020Mikael LundqvistHalmstad OK10:05
218300Thomas FalkstrandTormestorps IF10:06
1710923Tomas FridénOK Gränsen10:07
1700416Peter BraunVäxjö OK10:08
2059125Tobias HaagOK Gränsen10:09
8629806Stefan KinellIFK Göteborg Orientering10:10
8409307Jens SörvikLunds OK10:11
8638365Anders JägrydSkåneslättens OL10:12
9201711Henrik AnderssonOK Löftan10:13
1701125Martin SvenssonIF Rigor10:14
438779Jonas K JohanssonOK Skogsfalken10:15
8182834Heide PerssonAndrarums IF10:16
9741203Håkan AnderssonHalmstad OK10:17
9740218Magnus EliassonFK Friskus-Varberg10:18
2139935Anders PerssonHelsingborgs SOK10:19
500723Magnus OlssonTorsås OK10:20
7003071Mattias JägstedtHalmstad OK10:21
9990104Håkan RundqvistOK Nackhe10:22
740325Martin PetterssonSävedalens AIK10:23
11303Marcus HanssonFrölunda OL10:24
7000137Filip SjöforsOK Älme10:25
721107Anders ArfwedsonFrölunda OL10:26
7102160Håkan PalmFK Boken10:27
616999Tobias BorgerKalmar OK10:28
16277Anders SelinFK Göingarna10:29
1971093Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb10:30
9740304Christian EnbergLinköpings OK10:31
730619Torgny LindströmRonneby OK10:32
9700604Fabian LjungqvistLunds OK10:33
2059133Robert EneljungIFK Göteborg Orientering10:34
8000234Andreas EklundGöteborg-Majorna OK10:35
740474Mikael NilssonLunds OK10:36
25603Tony LarssonIstrums SK10:37
7207837Mats EriksonLunds OK10:38
7730628Magnus HanssonOK Löftan10:39
7690327Johan JensenSkåneslättens OL10:40
782009Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna10:41
1409859Filip FlankegårdTjalve IF Norrköping10:42
2095482Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro10:43
9015849Stefan RosénHästveda OK10:44
8051022Anders HåkanssonOK Orion10:45
2059996Marcus HenningssonLunds OK10:46
2104243Olle BjörneldKalmar OK10:47
8050275Magnus LarssonKarlskrona SOK10:48
8303030Daniel BrohedeOK Tyr10:49
730708Simon SjöforsOK Älme10:50
7740816Daniel WallnerAttunda OK10:51
9720710Emil ErdeliusIF Rigor10:52
9691211Magnus CinthioSkåneslättens OL10:53
9991220Sören SturessonLerums SOK10:54
9710404Jussi AumoKungälvs OK10:55
2063327David EkstrandHässleholms OK10:56
9710110Jens ArvidssonIF Rigor10:57
7730821Joakim KarmetunOK Njudung10:58
701214Magnus HomannOK Orinto10:59
2088543Viktor SkobeKalmar OK11:00
710906Yuri OmelchenkoOK Orion11:01
7710220Ola MarkholmSkåneslättens OL11:02
2075406Niklas FlorénIF Rigor11:03
8010209Jonas BergenfurSkattkärrs SOK11:04
9807230Jonas HöstHjärnarps OL11:05
7142856Magnus HedmanKungälvs OK11:06

D50

5 020 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
441010Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna10:48
660812Annika EngelHässleholms OK10:50
9660316Anna SundbergOK Södertörn10:52
253938Maria KleijnSödertälje-Nykvarn OF10:54
25121Jenny NymanVänersborgs SK10:56
680124Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna10:58
8191268Ingela ThoressonAndrarums IF11:00
30975Anna NordinSundsvalls OK11:02
12577Annika JosefssonKarlskrona SOK11:04
9690301Josefine JungstrandOK Skogsfalken11:06
9690311Åsa EricssonLunds OK11:08
408984Karin JägrydSkåneslättens OL11:10
404162Kerstin DahlHärlövs IF11:12
2081961Petra OlssonIFK Sävsjö11:14
2058314Elin Nørgård KrachtFarumTisvilde OK11:16
661215Eva PetterssonKarlskrona SOK11:18
246022Karin TorstenssonFalköpings AIK OK11:20
682312Camilla CarlssonHärlövs IF11:22
1680904Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK11:24
7681220Helena KristianssonHässleholms OK11:26
19537Eva PedersenOK Skogshjortarna11:28
9616999Anna NyqvistKalmar OK11:30
8131823Åsa AlsiöIF Hagen11:32
29500Petra KorallMotala AIF OL11:34
1411280Iben MaagSøllerød OK11:36
2035226Bente Kjær HemmingsenFIF Hillerød11:38
44630Helena SandbergIK Hakarpspojkarna11:40
405517Annica TholénOK Skogshjortarna11:42
Anki BlennowFalköpings AIK OK11:44
41832Ann GranqvistOK Ravinen11:46
9680208Carina GustafssonOK Gynge11:48
1426987Carina AnderssonFK Friskus-Varberg11:50
1406285Sandra SimonsenFIF Hillerød11:52
660628Suzy LarssonOK Skogshjortarna11:54
19991Barbara LeuenbergerFinspångs SOK11:56
1660819Anne LindellKalmar OK11:58

H50

6 810 m, 54 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1690327Björn ZettervallKarlskrona SOK10:01
8121068Mats HolmbergOK Gränsen10:03
2089359Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK10:05
9102605Per WikströmHästveda OK10:07
8171167Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb10:09
7565038Kennet HorvathHalmstad OK10:11
650610Ola AndertoftMarkaryds FK10:13
980407Sven LundgrenVäxjö OK10:15
2119883Christophe HerlyOK Södertörn10:17
8090331Magnus WallenborgLunds OK10:19
2057274Dan JohanssonFK Boken10:21
8020316Pierre DanielssonOK Skogsfalken10:23
679999Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK10:25
9800110Jonas HultinOK Löftan10:27
670630Håkan ErikssonHästveda OK10:29
990110Bo SöderqvistIK Hakarpspojkarna10:31
680127Mats EkmanTäby OK10:33
351882Mattias LindahlSundsvalls OK10:35
8060565Jan GradinAndrarums IF10:37
7205411Fredrik JönssonMotala AIF OL10:39
451954Mikael ÖhgrenSävedalens AIK10:41
7205414Per JohanssonMotala AIF OL10:43
2087227Håkan KleijnSödertälje-Nykvarn OF10:45
1690819Lennart MorénHjärnarps OL10:47
9650831Per KällvikÅmåls OK10:49
651103Håkan LindbergOK Djerf10:51
691026Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna10:53
9102233Raul HindovLunds OK10:55
8080566Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg10:57
690610Fredrik HugossonLunds OK10:59
25781Lasse Karlsson-LodIstrums SK11:01
8160269Magnus TrofastBredaryds SOK11:03
8635839Tim Falck WeberFarumTisvilde OK11:05
8100599Peter BadenfeltFalkenbergs OK11:07
9670123Jonas PerssonTorsås OK11:09
1426972Anders GustafssonFK Friskus-Varberg11:11
362392Lars ErikssonHjärnarps OL11:13
9670506Anders EricssonLunds OK11:15
1849532Esa MyllyvainioVallentuna-Össeby OL11:17
9670106Magnus LarssonFK Göingarna11:19
8231268Magnus TenghagenHärlövs IF11:21
9101429Dennis TollOK Njudung11:23
7043327Thomas LjungqvistTibro OK11:25
15365Magnus LarsenFK Boken11:27
9660822Anders BlomqvistOK Skogsfalken11:29
429963Mats OrrhedeHelsingborgs SOK11:31
2104374Tony GustavsenIstrums SK11:33
970413Jesper LagerbergOK Södertörn11:35
9660611Philip HjellströmGränna-Bygdens OK11:37
9680115Mattias BååthSävedalens AIK11:39
405518Max TholénOK Skogshjortarna11:41
9690409Håkan ErikssonTolered-Utby Ol-klubb11:43
247845Gert WildheimFK Friskus-Varberg11:45
9690415Torgny HolmströmHärlövs IF11:47

D55

5 020 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9200940Anne MaarupAllerød OK10:00
209018Maria LenningSkåneslättens OL10:02
8014145Ingrid JohanssonLaholms IF OK10:04
7630326Marita FilipssonMarkaryds FK10:06
611026Annette Falck LarssonVänersborgs SK10:08
7630502Christina SternerTockarps IK10:10
630829Ing-Britt SwedenborgLunds OK10:12
340152Helle Mejer FrederiksenBallerup OK10:14
9600221Ingrid KensbyOK Tyr10:16
601221Siri KlausenBallerup OK10:18
409781Annika SvenssonSolna OK10:20
8000042Christina SmedbergOK Skogsfalken10:22
8010228Ingela AnderssonLunds OK10:24
620228Britt-Marie BengtssonFK Åsen10:26
7205403Ingrid RoosMotala AIF OL10:28
8640550Annette BondeBallerup OK10:30
640212Gunnel SvenssonOK Tranan10:32
344510Hillevi ErikssonOK Linné10:34
920414Pia VångellLinköpings OK10:36
601224Tina HagårdRävetofta OK10:38
47186Christel OlssonFK Åsen10:40
600926Ann NilssonMarkaryds FK10:42
2266Claudia GreinerOSC Kassel10:44
9600206Lena OlssonSkåneslättens OL10:46
9630308Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK10:48

D60

4 360 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
590620Maria HalvarssonFjärås AIK10:42
1958103Ann Warma LaasOK Skogshjortarna10:45
9590412Lena RunessonOK Vivill10:48
1571127Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK10:51
2078259Lotta ValentinGustavsbergs OK10:54
2041843Jane JohanssonIstrums SK10:57
8000715Lena FromIK Stern11:00
502344Mette Seir HansenHSOK.dk11:03
302590Katarina ÖstlingOK Skogshjortarna11:06
214205Birgitta OlssonOK Skogsfalken11:09
308177Lene JensenHSOK.dk11:12
451996Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK11:15
8461030Lotta LinseforsLunds OK11:18
2081945Kerstin Haugen LundStenungsunds OK11:21
409782Elisabeth BybergerSolna OK11:24
9551116Inger WesterbergIF Hagen11:27
1581107Monika NilssonOK Alehof11:30
550815Pia SvenssonFalköpings AIK OK11:33
591103Christina SegerslättSkåneslättens OL11:36
353006Annette OlofssonOK Skogshjortarna11:39
8210458Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK11:42
304871Eva WildmarkFK Boken11:45
36650Anna Thorell-JönssonOK Kontinent11:48
1130457Jette KreibergOK Roskilde11:51

H60

5 740 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7003392Anders GrundbergLunds OK10:41
10136Per-Arne HöögOK Vilse 8710:43
2109213Tomas KarlssonOK Skogshjortarna10:51
8220257Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK10:53
7070600Bengt SchwartzOK Kolmården10:55
500108Jørgen SkaarupBallerup OK10:57
205249Håkan LindbergOK Vilse 8710:59
405521Pelle OlofssonOK Skogshjortarna11:01
580101Mats LindqvistSävedalens AIK11:03
2058862Bernt AnderssonIF Rigor11:05
9580104Jonas RutbergIK Stern11:07
16197Dan JohanssonHelsingborgs SOK11:09
2081968Arne LundStenungsunds OK11:11
9500500Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK11:13
14395Jan LundgrenLinköpings OK11:15
216784Torkil HansenViking Orientering11:17
10116Håkan HenmyrOK Vilse 8711:19
7570501Dan SjöholmHalmstad OK11:21
7204464Kyrre ThalbergLunds OK11:23
580812Arne KlintbergEksjö SOK11:25
47425Bo SvillingKarlskrona SOK11:27
7899999Roger ThörnOK Vilse 8711:29
2079665Tomas VångellLinköpings OK11:31
560619Håkan ForsmanRonneby OK11:33
7560703Ulf PalmérUlricehamns OK11:35
591016Ingemar MånssonRonneby OK11:37
580731Roland BäcklinSigtuna OK11:39
9590717Per-Erik BengtssonLunds OK11:41
7590415Mats BrorssonTockarps IK11:43
570615Torbjörn HalvarssonFjärås AIK11:45
8626194Laus Seir HansenHSOK.dk11:47
9981030Sten SegerslättSkåneslättens OL11:49

D65

4 360 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8656153Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL10:00
21069Kristin JohanssonKarlskrona SOK10:03
1025266Gudrun NilssonLunds OK10:06
7500209Åsa StåhlHjärnarps OL10:09
9521016Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK10:12
15812Monica IvarssonOK Skogshjortarna10:15
9530312Gunilla HogedalVänersborgs SK10:18
16756Lena PerssonGamleby OK10:21
9510605Lena SöderbergOK Skogsfalken10:24
448640Gunvor ArbinAnnebergs GIF10:27
9990703Marita LarssonMarkbygdens OK10:30
1541217Britt GunnarssonKristinehamns OK10:33
354565Miriam AsvarischViking Orientering10:36
8130654Annette PetersenOK Roskilde10:39

H65

5 620 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
262759Anders YngveOK Kontinent10:37
520907Olle BohmanHjärnarps OL10:39
9500514Lars HogedalVänersborgs SK10:41
1541223Stefan GunnarssonKristinehamns OK10:43
9510225Christer NordströmOK Älvsjö-Örby10:45
1530711Mats IngvarssonOK Vilse 8710:47
1401301Jorma KarvonenTarpian Suunta10:49
448629Stefan ArbinAnnebergs GIF10:51
9199191Sven-Inge SvenssonHässleholms OK10:53
29686Lars JohanssonMalmö OK10:55
8021053Finn PetersenOK Roskilde10:57
205254Bo JohanssonOK Vilse 8710:59
7521201Håkan AnderssonMarkbygdens OK11:01
1520418Mats LiljaOK Enen11:03
1428687Bent ChristiansenViking Orientering11:05
241510Stefan CarlssonSOK Viljan11:07
895424Magnus HaraldssonGustavsbergs OK11:09
9501004Gunnar ErikssonFK Finn11:11
12167Gert NilssonLunds OK11:13
1490611Bertil KarlssonHjobygdens OK11:15
1025267Bo Anders NilssonLunds OK11:17
8021216Lennart SmedenmarkRonneby OK11:19
2078159Matz LarssonGustavsbergs OK11:21
7202754Hans-Åge MortensenViking Orientering11:23
7531117Ulf SvenssonOK Njudung11:25
8460264Leif CarlssonSOK Viljan11:27
501114Jan ÅsbergHäverödals SK11:29
17425Göran JohnssonSkåneslättens OL11:31
1951607Bernhard GrenaboHjobygdens OK11:33
2801213Kent IvarssonOK Skogshjortarna11:35
530318Ingemar PerssonGamleby OK11:37
15223Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK11:39

D70

3 270 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
27159Britt-Mari KarlssonVäxjö OK10:02
9639108Margareta HeldFK Åsen10:06
507049Marie-Louise KarlssonNybro OK10:10
644726Stina KorallMotala AIF OL10:14
17528Berit SchannongMalmö OK10:18
16187Karin BengtssonOK Kompassen10:22
11276Inga LjungquistLunds OK10:26
444608Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK10:30
350747Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK10:34
2078062Ulla LingJönköpings OK10:38
727645Margareta LarssonOK Njudung10:42
11650Carin BergmanLunds OK10:46
7451125Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL10:50
9002070Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK10:54
19571Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK10:58
2078297Margareta HaraldssonGustavsbergs OK11:02
9101913Margareta SjöbergLunds OK11:06
1572001Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK11:10
7470816Eva AlsinIK Ymer11:14
8490923Inger GlansOK Torfinn11:18
7206829Kristin LindbergLunds OK11:22

H70

5 100 m, 45 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
29814Stellan AhnströmForserums SOK10:16
262133Sven Erik JönssonOK Tyringe10:18
7460826Lennart BohmanKarlskrona SOK10:20
8657111Karsten RichardtKøge OK10:22
8100081Kenth SundgrenSkåneslättens OL10:24
1490927Thomas JohanssonStigmännen Karlshamns OK10:26
8450626Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden10:28
10711Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK10:30
426900Nils KarlssonVäxjö AIS10:32
2141481Kaare HanssonMalmö OK10:34
41480Jan HanssonLunds OK10:36
542247Sune AnderssonHalmstad OK10:38
2800695Johnny GustafssonGamleby OK10:40
1402373Håkan WinnbergIK Trenne Ullared10:42
1400637Anders GärderudEnebybergs IF10:44
421326Anders HedinMotala AIF OL10:46
16659Tommy OlssonKarlskrona SOK10:48
7015986Krister NilssonVäxjö OK10:50
581124Nils-Erik BondessonFrosta OK10:52
2072793Rune LarssonOK Skogshjortarna10:54
7480502Åke PerssonHjärnarps OL10:56
9818252Tommy HeldFK Åsen10:58
36139Per-Olof FernbergIS Skanne11:00
9471101Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK11:02
511010Håkan NilssonMalmö OK11:04
9450325Stefan G LarssonOK Njudung11:06
8657150Ronald Mc GrailHjärnarps OL11:08
8000667Roland NilssonSOK Viljan11:10
9481206Lars PerssonOK Kompassen11:12
1230548Janne BrunstedtOK Roskilde11:14
671202Leif SandgrenFrosta OK11:16
9102854Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK11:18
9490705Kent R NilssonAndrarums IF11:20
2095205Mats HåkanssonMalmö OK11:22
30357Lennart AnderssonOK Orion11:24
9900752Jerry MartinssonOK Motala11:26
27906Sven-Erik PerssonFrosta OK11:28
555448Leif MalmHärlövs IF11:30
27905Leif KarlssonFrosta OK11:32
9189469Hans SvensonSOK Viljan11:34
19204Jan BojlingSolna OK11:36
8470220Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK11:38
7451005Ingvar PerssonFK Åsen11:40
36026Lars GranefeltOK Tyr11:42
7471006Bengt StåhlHjärnarps OL11:44

D75

3 270 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9434343Britt RangertIK Ymer10:00
7201252Ulla LindheIK Stern10:04
611004Birgitta OlssonRonneby OK10:08
445397Gunilla GrönbladHärlövs IF10:12
1662309Brita DahlbergHässleholms OK10:16
309169Marianne CarlssonSkåneslättens OL10:20
28463Gunnel SvenssonIK Ymer10:24
2083903Birgitta StenströmVänersborgs SK10:28
25270Torill SvendsenFrosta OK10:32
30460Lena PerssonMalmö OK10:36
444055Gull SvenssonÖrkelljunga FK10:40
1040141Mariann KjellbergBredareds IF10:44
7205416Kerstin BengtssonMotala AIF OL10:48
1662900Ann-Charlotte JensenHässleholms OK10:52
8250204Ulla NilssonSOK Viljan10:56

H75

4 290 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
501513Dag LorénOK Frisene10:01
262488Ingemar AnderssonOK Orion10:04
30674Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK10:07
2077780Jørgen JensenHSOK.dk10:10
2050839Kenneth LindborgHässleholms OK10:13
17701Lars HenrikssonOK Älme10:16
15842Mats RosénHästveda OK10:19
1396333Leif LindströmNybro OK10:22
2107546Inge PerssonFK Boken10:25
11800Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK10:28
355805Lars JohanssonOK Skogshjortarna10:31
28568Nils-Åke NilssonHärlövs IF10:34
353538Gunnar AnderssonIK Vista10:37
7201243Henrik HvoslefIK Stern10:40
1395512Flemming LarsenHSOK.dk10:43
41894Sven ThelanderssonLunds OK10:46
9420921Anders BuhréNybro OK10:49
33722Kjell LindauOK Kompassen10:52
11262Christer LjungquistLunds OK10:55
1440331Kalle JohanssonOK Skogshjortarna10:58
910018Bertil OttossonFK Göingarna11:01
445369Christer GrönbladHärlövs IF11:04
258531Bo SvenssonÖrkelljunga FK11:07
7206840Tom LindbergLunds OK11:10
1940128Ivan ErnvidUlricehamns OK11:13
982000Bengt BergmanLunds OK11:16
428978Sven RuterOK Älme11:19
218220Gunnar PerssonTormestorps IF11:22
2057367Erland LingJönköpings OK11:25
27256Björn LinnersjöOK Orion11:28
444060Håkan BrostMalmö OK11:31
8001962Roland OffrellFrosta OK11:34
15219Åke EkstrandHärlövs IF11:37
9101537Arne GustafssonMalmö OK11:40
28464Bengt-Åke SvenssonIK Ymer11:43
16820Gösta LindqvistOK Löftan11:46
505535Ronny AnderssonOK Skogshjortarna11:49
17543Gerth SällströmLessebo OK11:52
9664311Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL11:55

D80

2 850 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2093599Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby11:08
417450Karin LexellOK Torfinn11:12
10010Barbro HugossonLunds OK11:16
450325Gun HanssonYstads OK11:20
27894Britt ErikssonHammarby IF OF11:24
28476Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna11:28

D85

2 450 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
451423Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg11:04

H85

2 850 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8330304Arvo HyvönenSkattkärrs SOK10:25
15927Gillis AlmVäxjö OK10:27
33437Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF10:29
404321Bengt EdvardssonOK Torfinn10:31
36050Torsten HannrupOK Kompassen10:33
9005071Klas TykessonSkåneslättens OL10:35
40900Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby10:37

Inskolning

1 710 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
931311043Ebba GrönlundLunds OK09:54:43
162101378Otto NilssonMotala AIF OL09:56:07
7150626Emilia Lilja-RasmussonRonneby OK10:00:00
867807130Linnéa BrohedeOK Tyr10:29:11
692139009Johanna PlanckLunds OK10:37:07
818118189Alinda RundqvistOK Nackhe10:47:02
60444610Vincent KallerbäckEmmaboda Verda OK10:55:51

U1

2 130 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
941101299Isak GrönlundLunds OK09:57:02
1211220Alva BjöremarkFjärås AIK09:57:06
2104467Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubb09:57:08
102085407Dexter HanssonFrölunda OL10:04:06
8624304Markus KantarpÄrla IF10:08:20
1868801Saga WallnerAttunda OK10:12:03
1130227Alma FaxénVäxjö OK10:13:50
352112412Molly ValleriusGamleby OK10:19:34
7101025Erik AnzeliusHästveda OK10:22:27
7090620Maja KylmäHelsingborgs SOK10:45:31

U2

2 380 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
680718Alvin KorallMotala AIF OL09:54:57
226955Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb10:05:37
6204608Jakob AnderssonOK Löftan10:05:39
1120206Oliver Petersson MarkusOK Norrvirdarna10:11:41
1108051Albert AxelssonOK Norrvirdarna10:17:16
362112249Alvar SjöholmEj klubbansluten10:19:36
2801424August HärwellAndrarums IF10:19:38
700318Vilgot BeringHelsingborgs SOK10:20:17
858500Anton FaxénVäxjö OK10:21:22
2083802Otto LindforsOK Norrvirdarna10:25:54
1399747Isak KämpeÖrkelljunga FK10:34:58
9090831Signe DavidsonHelsingborgs SOK10:45:19
1110602Erik AhlOK Norrvirdarna10:57:41
11325598Ebba EdénVäxjö AIS11:03:17
922112231Alvin HogedalOK Alehof11:17:17
9020301Felix AumoKungälvs OK11:23:57
3761125Lilly BergenfurSkattkärrs SOK11:35:29
541102031Mattis LindströmRonneby OK11:40:45

Öppen 1

2 380 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
142041889Amanda SjööarvOK Nackhe10:08:27
30234451Maria DelinFK Åsen10:10:23
7917749Ebba RosénLunds OK10:29:48

Öppen 2

3 850 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
421271212Smilla RentnerEj klubbansluten10:15:46

Öppen 3

3 420 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
11417432Maria Foster SchadSkåneslättens OL09:00:00
716622Jan DahlbergHässleholms OK09:56:15
344905Maria PetterssonOK Njudung09:58:41
16196Eva JohanssonHelsingborgs SOK10:00:00
132126194Per GillsparrFrosta OK10:04:53
122123806Eva GillsparrFrosta OK10:04:55
15355Anette BohmanHjärnarps OL10:05:48
504753Irene OlofssonFK Åsen10:11:35
187080106Noah OlssonStigsökarna10:12:16
452589Petra AreskougFK Åsen10:12:21
438030504Ruben RentnerEj klubbansluten10:15:14
999600928Bengt LarssonYstads OK10:17:28
3819076Lilian HärwellEslövs FK10:19:20
5622854Eva AnderssonOK Skogshjortarna10:25:03
1081214Åsa AhlOK Norrvirdarna10:31:59
417368Annika KämpeÖrkelljunga FK10:33:42
262651Agneta CarlssonSOK Viljan10:36:13
442119363Susanne ModigLaholms IF OK10:41:43
6741580Ingrid NilssonVäxjö OK10:52:10
4541893Rita B JönssonKalmar OK10:55:11
7719375Johan PetterssonEj klubbansluten11:04:37
950222Jakob NilssonFalkenbergs OK11:07:52
1111247665Johan PerssonEj klubbansluten11:08:15
1072140358Lina RoosOK Pan-Kristianstad11:11:03
240951Barbro NilssonAndrarums IF11:13:22
11524042Ingela KlintbergEksjö SOK11:20:53
9750300Isak EngOK Pan-Kristianstad11:23:47
2125962Anette NilssonTormestorps IF11:37:00
1269700516Emilia HåkanssonOK Orion11:39:28
1309701027Katarina VartiaOK Löftan11:45:09

Öppen 4

4 950 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
511478371Oscar LiljaEj klubbansluten10:19:42
491940451Rikke ÅkessonEj klubbansluten10:19:43
481530078Tina LiljaEj klubbansluten10:19:45
501919495Smilla LiljaEj klubbansluten10:20:03
642123504Ragnar MellbinAvesta OK10:54:10
599661104Mia ÅbergEslövs FK10:54:25
712104047Fanni Gustafson FaegerstenLunds OK10:58:39
1395510Anja Toft MadsenSøllerød OK11:05:52

Öppen 5

3 720 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2104455Lea NiiniskorpiTolered-Utby Ol-klubb09:57:10
2089076Klas BogsjöHelsingborgs SOK10:00:00
1352642Fredrik ElingforsVäxjö OK10:00:00
2089309Patrik LanderOK Enen10:00:00
971429357Maria Petersson MarkusOK Norrvirdarna10:02:01
2059136Tove EneljungIFK Göteborg Orientering10:05:52
1691008Mikael NilssonFK Friskus-Varberg10:06:13
2078274Dan LundstedtSjövalla FK10:11:04
192077396Anders SandbergEj klubbansluten10:11:25
1160612Anna HagbergKalmar OK10:13:13
445116Kristina PerssonHalmstad OK10:14:14
355949Hannah PetersonMalmö OK10:24:58
238251967Mia HallabroHässleholms OK10:25:32
22812368Hannes SvenssonRonneby OK10:26:31
25585Eva TollsternVäxjö AIS10:27:37
9830810Andreas NilssonMotala AIF OL10:29:42
2095447Annelie ThomassonFK Göingarna10:30:15
448824Kerstin OlvegårdFK Göingarna10:33:46
282093490Fredrik JohanssonAnkarsrums OK10:34:07
262578Hillevi LarssonOK Enen10:35:54
7020140Esbjörn MelinLunds OK10:37:13
448823Claes OlvegårdFK Göingarna10:38:10
2088577Matilda PerssonOK Enen10:41:28
7020145Tobias NordLunds OK10:41:41
212095371Amanda RådströmOK Enen10:42:35
408719Filip GrimsholmHalmstad OK10:46:42
622095119Ellinor HellrupHässleholms OK10:54:11
15943Berit RuneforsVäxjö OK10:56:05
446166Annette SeldénIF Rigor10:57:59
101438791Ulf CarlssonVäxjö AIS11:03:10
8230367Sarah StutzOLG Suhr11:06:35
1038652Bo AnderssonFalköpings AIK OK11:07:45
6515690Jenny HarderIF Hagen11:15:41
1850913Johannes AxelssonOK Norrvirdarna11:17:42
433433Håkan AuseliusBredaryds SOK11:24:21
1048196506Micael ElmbladBredaryds SOK11:47:08

Öppen 6

5 760 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
327751124Martin LarssonOK Gynge10:11:18
448844Jonathan AnderssonLiTHe Vilse10:11:22
7800916Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK10:21:30
9821120Marie SvenssonFK Åsen10:36:19
9920912Christina-A-M RönngrenLunds OK10:39:23
450006Karin SundhFjärås AIK10:46:40
702104046Niklas GustafsonLunds OK10:58:38
626862Daniel JönssonAttunda OK11:21:41

Öppen 7

3 400 m, 84 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1600325Kristina JohanssonKalmar OK09:54:03
22083871Anki BlennowFalköpings AIK OK09:55:16
27174Kenneth LindblomVäxjö OK09:55:47
3412045Greger IngemanssonYstads OK09:56:34
8101115Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna09:56:41
446075Linda HammarquistStigmännen Karlshamns OK09:56:52
1780405Johanna MobergOK Löftan09:57:17
7661124Jonny JohanssonOK Njudung09:57:22
600524Ove LernåKalmar OK09:58:05
439469Håkan SonessonFalköpings AIK OK09:58:39
43142Kadri KalvoSundsvalls OK09:59:15
7800619Anna Lilja-RasmussonRonneby OK10:00:00
7207836Eva OlssonFK Åsen10:00:00
17451Sara RosengrenOK Gränsen10:00:00
1770419Rikard FlinkFjärås AIK10:01:09
9641214Camilla AdlertegOK Enen10:01:48
151240373Ida BenattiSkåneslättens OL10:03:29
9610131Arja IngvarssonOK Vilse 8710:08:59
1401327Liselotte JohanssonOK Löftan10:10:07
11450443Henrik WeidenSkåneslättens OL10:10:09
311990428Elinor DelinFK Åsen10:10:50
5444627Eva HagwallLunds OK10:10:53
879029707Andreas NiemiEmmaboda Verda OK10:11:12
8490126Ulf KristenssonHalmstad OK10:14:17
17247Bo HultgrenOK Njudung10:16:15
532123821Bo CederlöfEj klubbansluten10:16:22
522139720Karin CederlöfEj klubbansluten10:19:27
17707Kristofer TilderkvistOK Älme10:19:55
17708Lina NeckénOK Älme10:19:57
17893Sari HåkanssonOK Gränsen10:19:58
990500Nils EklöwOK Södertörn10:20:01
9831207Elin NeckénOK Älme10:22:52
61910126Linn GrällsOK Kåre10:23:57
73402823Ingela AnderssonOK Orion10:27:28
47253822Bengt LinussonFK Åsen10:27:41
15840Roland ErikssonHästveda OK10:28:40
417205401Susanna ForsellMotala AIF OL10:29:26
17892Håkan HåkanssonOK Gränsen10:29:40
2059938Pia ÖstangårdGamleby OK10:29:44
782084124Elna RosénLunds OK10:29:50
1032078137Hampus PerssonOK Enen10:29:53
84344231Madeleine CarlssonOK Norrvirdarna10:30:04
710331Karolina KarlssonNybro OK10:33:08
801020503Fabian AnderssonRonneby OK10:34:48
9509216Erika BlixtOK Hammaren10:35:18
66433608Stefan Karlsson AlsiöIF Hagen10:40:47
421404Kjell VilhelmssonAndrarums IF10:43:24
7612202Kerstin ArnessonOK Skogsfalken10:43:33
757591031Lars ErikssonMarkbygdens OK10:44:04
7020148Oskar HenrikssonLunds OK10:45:26
354390Roger HallgrenIFK Göteborg Orientering10:46:51
9030317Elsa EricssonLunds OK10:48:36
671112Niklas EdvardssonFK Göingarna10:48:47
500918Helen NilssonHärlövs IF10:55:08
688040720Mickael GöranssonAlmby IK10:58:08
831964112Jan WessbergHärlövs IF10:59:48
2115403Johan GerdevågHagaby GoIF Örebro11:00:11
9027165Maria HåkanssonVäxjö OK11:01:09
245899Helena LindmanOK Gränsen11:01:12
95234427Lars DahlHärlövs IF11:01:15
982062775Kristina LindOK Skärmen11:01:18
2078185Ingrid AlinderSjövalla FK11:01:28
821970629Kerstin WessbergHärlövs IF11:02:58
55640327Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK11:03:22
109260946Björn EdénVäxjö AIS11:03:54
8181818Martin WidmerOLG Suhr11:05:23
421160Anna BjärbyFrosta OK11:05:58
11025596Conny BerggrenVäxjö AIS11:07:12
970407Helena HagströmFalkenbergs OK11:07:55
248041225Linnea RydlundHässleholms OK11:08:06
445105Sara JägstedtHalmstad OK11:09:15
402869Peter HagströmFalkenbergs OK11:10:15
7201380Marie Ståhl NordströmHjärnarps OL11:14:36
262379Sara SöderblomÄtrans IF11:15:09
244687Carina ErikssonHjärnarps OL11:15:49
403899Mathilda JägrydSkåneslättens OL11:17:40
402876Anna HagströmFalkenbergs OK11:17:50
120800224Emma FaxénVäxjö OK11:18:38
589030322Ulf TörnströmFK Friskus-Varberg11:19:43
8180361Göran MånssonStigmännen Karlshamns OK11:21:21
1192058739Jan NilssonAndrarums IF11:26:43
1212122018Jonny LagerströmRonneby OK11:27:59
122711005Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK11:39:18
1238185657Elin BlomqvistSkattkärrs SOK11:41:44

Öppen 8

5 370 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
299005266Anders LingIK Hakarpspojkarna09:55:02
7201377Fredrik StåhlHjärnarps OL09:57:32
2083939Henrik NettelmarkSurahammars SOK10:00:00
8246096Anki BlennowFalköpings AIK OK10:08:01
100950831Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK10:08:10
1810306Lena FlinkFjärås AIK10:08:54
39980414Jonna JungåkerSundsvalls OK10:09:33
941008Mats BredfeltLunds OK10:11:16
261990723Julia LundHästveda OK10:21:37
9808808Line LundsgaardOK Kontinent10:25:25
27451062Magnus EmilssonOK Skogsfalken10:25:29
452133Elisabet Lindblo LarssonOK Enen10:26:53
25930249Torgny LundHästveda OK10:29:16
452366Christer ÖbergGamleby OK10:32:15
1181994Daniel NilssonHästveda OK10:36:08
407661217Roger NilssonLaholms IF OK10:42:18
632089010Anders HellrupFrosta OK10:42:27
72620125Miklos MolnarLunds OK10:43:36
8819320Lena SöderlundTormestorps IF10:44:09
89351116Lars SöderlundTormestorps IF10:44:41
85362072Börje ErikssonOK Skogsfalken10:44:43
91671216Dan NilssonFK Göingarna10:47:14
2126084Magnus PedersenOK Skogshjortarna10:49:12
3736580Simon YngveOK Kontinent10:50:46
749670918Anne JohanssonKarlskrona SOK10:54:08
1067404018Henrik AnderssonEmmaboda Verda OK10:56:09
971000Simon BernerssonOK Enen10:59:10
1088460823Claes LinseforsLunds OK11:01:31
105439613Stina PerssonEmmaboda Verda OK11:02:45
8444448Marion BüchliOLG Suhr11:06:16
102342716Erik KindlundhFK Finn11:07:26
771218Marie GrönlundLunds OK11:15:47
207912134Eva GustafssonVäxjö OK11:16:47
47771029Jenny WallnerAttunda OK11:17:10
117351115Jan OttmerTormestorps IF11:21:16
516516Björn NilssonHärlövs IF11:32:04
124356018Mats SkäppegårdFK Åsen11:33:20

Öppen 9

7 580 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
780709Rasmus GrönlundLunds OK09:57:16
178260786Emil FolinoKarlskrona SOK09:58:02
2123455Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK10:03:45
2107382Erik MånssonEj klubbansluten10:15:00
9670708Patrik SteenOK Enen10:16:24
33780307Andreas FermFK Göingarna10:20:12
9921121Martin HeydenLunds OK10:39:25
7807110André BjärbyFrosta OK10:44:50
57417397Per WesterlundSkogsluffarnas OK10:50:59
1020312Arvid AronssonGöteborg-Majorna OK10:51:07
19087Mattias ÅbergLunds OK10:57:32
8000511Johanna NilssonKungälvs OK10:59:27
551414Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna10:59:29
8408408Hans PerssonAndrarums IF11:04:23
555657Måns FaxénVäxjö OK11:05:33
1129700726Magnus WihlborgOK Gynge11:13:06
118670528Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK11:26:11
469101546Robbie AndersonGöteborg-Majorna OK12:00:26

Öppen 12

1 710 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1271661598Viggo Grahn EskilssonEj klubbansluten11:40:18
1291134305Hannah EkelundEj klubbansluten11:40:21
1281252402Emma EkelundEj klubbansluten11:40:23
125258112Linnea Grahn EskilssonLunds OK11:40:24

Annonser