Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för DM, sprint, Skåne

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprint, Skåne
Arrangörsorganisation: OK Pan-Kristianstad
Datum: lördag 19 oktober 2019

D21

2 620 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9092119540Sara BengtssonMalmö OK10:29
821900930Åsa AxénMalmö OK10:31
8227906300Annie LennartssonSkåneslättens OL10:33
8238102600Caroline LindelöwHärlövs IF10:35
8248006157Petra EklundLunds OK10:37
8257716069Marie JinnemoHjärnarps OL10:39
826529220Linnea GustafssonOK Gynge10:41

H21

3 000 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
461404167Jonny SvenssonHärlövs IF10:41
4621840504Daniel LindbergEslövs FK10:43
463347384Mattias JacobssonMalmö OK10:45

H20

2 830 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4648000944Simon HardenFK Boken10:30
4659130005Albin StrömbergOK Gynge10:32

D18

2 510 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8278020414Hilma HolmströmHärlövs IF10:40
8288442363Nellie RydlundHässleholms OK10:42
8292106186Ebba NilssonÖrkelljunga FK10:44
8301020510Elin HugossonLunds OK10:46
8319021228Embla CinthioSkåneslättens OL10:48
8322126223Nelli OlvegårdFK Göingarna10:50
8339140907Clara EhrnbornAndrarums IF10:52
8349010419Lovisa WeidenSkåneslättens OL10:54
8359020728Agnes LindblomMalmö OK10:56
8368020326Elin NilssonAndrarums IF10:58

H18

2 830 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8897011028Erik HogedalGöteborg-Majorna OK10:48
4669011001Måns PerssonAndrarums IF10:50
467234903Zacharias ÅkerlundStigmännen Karlshamns OK10:52
4688110228Allan HedbergLunds OK10:54
469772424Brian AhlmAndrarums IF10:56
4708020728Adam LindblomMalmö OK10:58
4719010804Jakob ZällÖrkelljunga FK11:00
4729020610Erik ThoressonAndrarums IF11:02
4738021021Isak HagbergKalmar OK11:04
4749020827Carl ÅsLunds OK11:06
4757721003Pontus ThuressonSkåneslättens OL11:08

D16

1 860 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9101223000Joanna PerssonOK Tyringe10:33
837452405Ida MeijerFK Åsen10:35
8388031101Thea BökmanHelsingborgs SOK10:37
8399165622Alva NystedtSkåneslättens OL10:39
8402085368Alice PerssonOK Tyringe10:41
8419040610Viola HolmströmHärlövs IF10:43
8422126044Julia De AlmeidaMalmö OK10:45
8438170704Emmy PalmFK Boken10:47
8449040213Elsa WibergHelsingborgs SOK10:49
8458383830Alice OlvegårdFK Göingarna10:51
8469030714Vilmalee SuwanOK Vilse 8710:53
8479031226Hanna LarssonYstads OK10:55

H16

2 020 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8982119842Elias NilssonHässleholms OK10:57
8908041209Melker LarssonOK Orion10:59
4768041337Love PerssonMalmö OK11:01
4779041005Erik NilssonOK Pan-Kristianstad11:03
4782066532Victor EricssonHelsingborgs SOK11:05
4798030816Erik JohanssonFK Boken11:07
4808030901Edvin SelinFK Göingarna11:09
4818040904David PerssonHelsingborgs SOK11:11
4821040903David MorénHjärnarps OL11:13
483504758Erik OlssonFK Åsen11:15
4848030322Erik AlbinssonHjärnarps OL11:17
4859030525Albin WeidenSkåneslättens OL11:19
4869030906Ivar HelmerssonHässleholms OK11:21
4871021806Gabriel SteffertOK Tyringe11:23
4888000712Alfred AhltinMalmö OK11:25
4898333875Lucas TreldalLunds OK11:27
4907012104Edvin VensrydEslövs FK11:29

D14

1 560 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8481060803Ellen AnderssonOK Pan-Kristianstad11:05
8491181205Emelia CarlströmFK Boken11:06
8507770608Saga PalmertzHelsingborgs SOK11:07
8511060118Hanna MorénHjärnarps OL11:08
8529060521Lina ÅsLunds OK11:09
8538050913Tuva SelinFK Göingarna11:10
8547014079Villemo RönnblomOK Tyringe11:11
8551416191Sofia EdmanHelsingborgs SOK11:12
8568060907Wilma JönssonÖrkelljunga FK11:13
8572063886Alice JohanssonFK Boken11:14
85825598Ebba EdénVäxjö AIS11:15
8599063868Aprilia CinthioSkåneslättens OL11:16
860711011Maria TomicicOK Pan-Kristianstad11:17
8611060811Anna BenattiSkåneslättens OL11:18
8621175971Ebba RanbroHelsingborgs SOK11:19
8638200505Johanna OttossonÖrkelljunga FK11:20

H14

1 560 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7229583631Axel NilssonÖrkelljunga FK10:35
7237210288Caspar PegardOK Gynge10:36
7241418157Hannes DahlbergSkåneslättens OL10:37
7252089123William SteffertOK Tyringe10:38
7262109399Edwin FalkstrandTormestorps IF10:39
727450391Måns LevinssonMalmö OK10:40
7282089213Jakob ÅkessonSkåneslättens OL10:41
729421411Hugo ThoressonAndrarums IF10:42
7301061227Elias PerssonHelsingborgs SOK10:43
7311410154Primus HäggbomTolered-Utby Ol-klubb10:44
73215760Villyam JohanssonOK Tyringe10:45
7337006997Melwin IvarssonHärlövs IF10:46
7341050128Edvin SanderSkåneslättens OL10:47
7358100100Wilmer SelinFK Göingarna10:48
7368050410Noah KrikströmHjärnarps OL10:49
7378001001Svante SelinFK Göingarna10:50
7387060426Alfred LeijonHärlövs IF10:51
7398009323Otto NybergÖrkelljunga FK10:52
740426736Olof HanssonEslövs FK10:53

D12

1 480 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
911331006Hedda ÅbergLunds OK10:59
8641196805Linnea StéenHelsingborgs SOK11:00
8658071216Smilla ThomassonFK Göingarna11:01
8662119765Agnes PerssonHelsingborgs SOK11:02
8672104137Frida EmilssonFK Åsen11:03
8688080318Felicia PerssonHelsingborgs SOK11:04
8698070718Liv LundsgaardOK Kontinent11:05
8708359312Alma GieseÖrkelljunga FK11:06
8712801206Mathea YngveOK Kontinent11:07
8727070219Linnéa SandströmOK Älme11:08
873448941Linn ThuressonSkåneslättens OL11:09
8747203425Fifi PegardOK Gynge11:10
8752139009Julia PlanckLunds OK11:11
8768331378Elvira JacobssonOK Gynge11:12
87712028Olivia TillanderYstads OK11:13
8782075201Emma WikströmHästveda OK11:14
8791070128Emilia CederquistMalmö OK11:15
8801081218Olivia SvenssonFK Åsen11:16
8812078099Klara PalmFK Boken11:17
8822093648Astrid HjelmLunds OK11:18

H12

1 480 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9049202061Jakob MånssonHässleholms OK10:28
899351019Wilhelm LindbergHässleholms OK10:29
7411178101Alvin DahlbergSkåneslättens OL10:30
7428171118Gustav GranqvistFK Göingarna10:31
7437080221Atle KulstadSkåneslättens OL10:32
7448036055Elis OlssonHelsingborgs SOK10:33
74515753Carl JohanssonOK Tyringe10:34
7462085383Alfred OlssonLunds OK10:35
7472135571Alex SöderstjernaHelsingborgs SOK10:36
7488081231Wiggo JönssonÖrkelljunga FK10:37
7491080305Anton CarlströmFK Boken10:38
7508071118Albin GranqvistFK Göingarna10:39
7518070216Kurt SjöbergHelsingborgs SOK10:40
752750300Isak EngOK Pan-Kristianstad10:41
7532126036Aron De AlmeidaMalmö OK10:42
7548070221Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna10:43
7557081227Karl SörvikLunds OK10:44
7567080628Elias PalmertzHelsingborgs SOK10:45
757204495Kasper RingströmLunds OK10:46
7589070524Benjamin DavidsonHelsingborgs SOK10:47
759204433Valter SanderSkåneslättens OL10:48
7601428383Teodor EdmanHelsingborgs SOK10:49
7611071118Arvid FalkstrandTormestorps IF10:50
7621200706Ville LindskogOK Älme10:51

D10

1 360 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8917552266Emma LundsgaardOK Kontinent11:00
8929090831Signe DavidsonHelsingborgs SOK11:02
8939110407Signe JohanssonOK Gynge11:04
8947120430Liv PalmertzHelsingborgs SOK11:06
8952147912Johanna PlanckLunds OK11:08
8961784737Signe RanbroHelsingborgs SOK11:10
89726029Alma RingströmLunds OK11:12

H10

1 360 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9051426988Hjalmar AnderssonFK Boken10:28
4917101009Lowe PalmertzHelsingborgs SOK10:30
4922089114Vincent SteffertOK Tyringe10:32
49312037Fabian TillanderYstads OK10:34
494860222Axel Persson JeppssonFK Göingarna10:36
4958479877Anton JacobssonOK Gynge10:38
4962139968Karl AxelssonOK Älme10:40
4972107176Troj GunnarssonBig Foot Orienteers10:42
4988110929Robin AhlmAndrarums IF10:44
4991239558Oskar RanbroHelsingborgs SOK10:46
5002083851Axel CederbergAndrarums IF10:48
5011090906Axel FalkstrandTormestorps IF10:50

D35

2 460 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8139993333Evelina EkelundMalmö OK11:01
814820306Lotta Lewis-JonssonHelsingborgs SOK11:03
8159821120Marie SvenssonFK Åsen11:05
8167716068Linda JinnemoHjärnarps OL11:07
8178071818Liane GunnarssonÖrkelljunga FK11:09
8189830304Hanna Kryh ÖbergMalmö OK11:11
819341594Hanna ElfLunds OK11:13
8202038593Elizabeth JakobssonOK Linné11:15

H35

2 320 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4529101721Fredrik Kryh ÖbergMalmö OK10:30
4537201378Stefan ElfLunds OK10:32
4548202181Jonathan GunnarssonMalmö OK10:34
45512023Stefan LindbergYstads OK10:36
4567810326Henrik RothHjärnarps OL10:38
4571982100Martin JakobssonOK Linné10:40
458240955Christian GlantzAndrarums IF10:42
4598202113Patrik JohanssonHelsingborgs SOK10:44
4608357136Sebastian GieseÖrkelljunga FK10:46

D40

2 460 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9089781213Anna HellnerLunds OK10:29
3752078013Frida PalmFK Boken10:31
3769808808Line LundsgaardOK Kontinent10:33
3779790301Maria MickelåkerAndrarums IF10:35
3782062190Linda RanbroHelsingborgs SOK10:37
3791010526Maria CederquistMalmö OK10:39
3809102606Anna WikströmHästveda OK10:41
38112024Nina TillanderYstads OK10:43
3828446071Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna10:45
3837501114Jenny LindblomMalmö OK10:47
3848311078Jenny MånssonHärlövs IF10:49

H40

2 320 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4328000037Jonas NorénHelsingborgs SOK10:52
4332095443Mikael ThomassonFK Göingarna10:54
43415906Magnus EmilssonFK Åsen10:56
43528756Petter SoldingFrosta OK10:58
4361777700Johan CederquistMalmö OK11:00
437780131Henrik OlofssonOK Kompassen11:02
4388197706Ola KrikströmHjärnarps OL11:04
4397501081Henrik LindblomMalmö OK11:06
4402109358Tom DahlbergSkåneslättens OL11:08
4419790527Henrik EklundLunds OK11:10
4427202774Johan AxelssonOK Älme11:12
4438230479Johan MickelåkerAndrarums IF11:14
444760417Mathias PerssonHelsingborgs SOK11:16
4459101727Johan SanderSkåneslättens OL11:18
44642628Erik OlssonHelsingborgs SOK11:20
4478101115Mikael PerssonFK Göingarna11:22
4488007879Andréas PalmertzHelsingborgs SOK11:24
4491820326Per Erik JönssonHässleholms OK11:26
450797246Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers11:28
4519770826Linus MalmstenMalmö OK11:30

D45

2 160 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9077207836Eva OlssonFK Åsen10:28
3589730305Anna ÅsLunds OK10:30
359451403Maureen Olsson LoLunds OK10:32
3609990619Anna LjungqvistLunds OK10:34
3611720423Lotta MorénHjärnarps OL10:36
3621240373Kajsa BenattiSkåneslättens OL10:38
3638010323Maria TuressonHärlövs IF10:40
3647012262Kerstin JensenSkåneslättens OL10:42
3659741007Maria HelmerssonHässleholms OK10:44
3661973013Marie NilssonHärlövs IF10:46
3672063832Josefina BerglundFK Boken10:48
368404322Ewa PerssonTormestorps IF10:50
3698301270Carina RydlundHässleholms OK10:52
370345279Lotte HenrikssonSimrishamns OK10:54
3718074008Lotta EkbergÖrkelljunga FK10:56
3722126066Ida Danielson De AlmeidaMalmö OK10:58
3738000626Marie AlbinssonHjärnarps OL11:00
3741030527Malin LeijonHärlövs IF11:02

H45

2 300 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8872063324Tobias MånssonHässleholms OK10:29
4138409307Jens SörvikLunds OK10:30
4148182834Heide PerssonAndrarums IF10:31
415720907Magnus GranqvistFK Göingarna10:32
4167102160Håkan PalmFK Boken10:33
4177710220Ola MarkholmSkåneslättens OL10:34
418218300Thomas FalkstrandTormestorps IF10:35
4198271002Magnus ThuressonSkåneslättens OL10:36
4209731124Conny RaskHjärnarps OL10:37
4218197410Magnus Nilsson-EhrnbornAndrarums IF10:38
42216277Anders SelinFK Göingarna10:39
4239700604Fabian LjungqvistLunds OK10:40
4247000137Filip SjöforsOK Älme10:41
4258080570Magnus RydlundHässleholms OK10:42
4269440144Fredrik NystedtSkåneslättens OL10:43
4279721231Michael NilssonAndrarums IF10:44
4288101270Tomas VensrydEslövs FK10:45
4297690327Johan JensenSkåneslättens OL10:46
430443523Adrian HardenFK Boken10:47
4318137555Daniel KämpeÖrkelljunga FK10:48

D50

2 160 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
29180268Anne Bloch FrandsenOK Sorö11:01:01
3469690301Josefine JungstrandOK Skogsfalken11:08:00
3477681220Helena KristianssonHässleholms OK11:10:00
34817513Ingela LevinssonMalmö OK11:12:00
349441839Carina AronssonHässleholms OK11:14:00
350353694Marika HusbySkåneslättens OL11:16:00
3518479176Marie OlssonÖrkelljunga FK11:18:00
3522149022Cecilia LindvallHärlövs IF11:20:00
353449728Malin WeidenSkåneslättens OL11:22:00
3549680208Carina GustafssonOK Gynge11:24:00
3551680904Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK11:26:00
3568191268Ingela ThoressonAndrarums IF11:28:00
357670955Susanne KarlssonHärlövs IF11:30:00

H50

2 300 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8867010181Anders NilssonFK Göingarna10:59
3929670922Ola JönssonOK Vilse 8711:00
393450393Anders LevinssonMalmö OK11:01
3948196805Torbjörn OttossonÖrkelljunga FK11:02
395448767Henrik WeidenSkåneslättens OL11:03
3969670506Anders EricssonLunds OK11:04
3979670106Magnus LarssonFK Göingarna11:05
3989102233Raul HindovLunds OK11:06
3999680405Erik AhlströmHelsingborgs SOK11:07
400690610Fredrik HugossonLunds OK11:08
4019031101Johan BökmanHelsingborgs SOK11:09
402670503Harald PerssonAndrarums IF11:10
4039670724Niklas NilssonHärlövs IF11:11
40419086Stefan AdolfssonEslövs FK11:12
40515365Magnus LarsenFK Boken11:13
4068200346Håkan CaesarHärlövs IF11:14
4072139957Per PegardOK Gynge11:15
4081690819Lennart MorénHjärnarps OL11:16
4092083861Björn ÅkessonSkåneslättens OL11:17
4102057274Dan JohanssonFK Boken11:18
41126196Otto PileTolered-Utby Ol-klubb11:19
412670518Conny ThoressonAndrarums IF11:20

D55

2 100 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7918111659Tina HagårdRävetofta OK10:56
7928468864Kristina SpångbergLunds OK10:58
7939600206Lena OlssonSkåneslättens OL11:00
7948011163Ingela AnderssonLunds OK11:02
795306692Kerstin OlssonEslövs FK11:04
7968192019Kati NémethStigmännen Karlshamns OK11:06
7972147997Christel OlssonFK Åsen11:08
798610510Anne UddEslövs FK11:10
79912048Carina GöranssonYstads OK11:12

H55

2 100 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
131448823Claes OlvegårdFK Göingarna10:51:00
1328240962Pesho HedbergLunds OK10:53:00
133630912Bengt OlssonEslövs FK10:55:00
134930629Stefan PålssonSkåneslättens OL10:57:00
1358180360Ulf JungstrandOK Skogsfalken10:59:00
1369601024Sverker ErikssonOK Gynge11:01:00
37202756Jens FrandsenOK Sorö11:01:27
13717434Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL11:03:00

D60

2 100 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
784580810Christina OlssonSkåneslättens OL11:18
785590504Agneta ErforsOK Torfinn11:20
78617937Lena NielsenHelsingborgs SOK11:22
78716756Lena PerssonGamleby OK11:24
7888110359Christina SegerslättSkåneslättens OL11:26
789304871Eva WildmarkFK Boken11:28
790900610Ina LindebergSkåneslättens OL11:30

H60

2 100 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1227003392Anders GrundbergLunds OK11:11
12344402Tor UddEslövs FK11:13
1248220257Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK11:15
1258262135Stellan MartinssonOK Tyringe11:17
1268011939Sten SegerslättSkåneslättens OL11:19
127591016Ingemar MånssonRonneby OK11:21
128449959Patrick AdlercreutzLunds OK11:23
1299874998Jan WahlströmMalmö OK11:25
1309590717Per-Erik BengtssonLunds OK11:27

D65

1 660 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7827500209Åsa StåhlHjärnarps OL10:31
7838656153Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL10:33

H65

2 100 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1118070907Olle BohmanHjärnarps OL10:30:00
11230503Torgny OttossonOK Torfinn10:32:00
113530318Ingemar PerssonGamleby OK10:34:00
1147014074Bengt-Arne ClaessonMalmö OK10:36:00
11516064Christer LjungdahlHjärnarps OL10:38:00
1162087114Bert OlofssonOK Kompassen10:40:00
11715223Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK10:42:00
1189525487Kalle LindqvistVäxjö OK10:44:00
119355950Arne AnderssonOK Torfinn10:46:00
120511230Bengt HanssonAndrarums IF10:48:00
1219199191Sven-Inge SvenssonHässleholms OK10:50:00
885330992Lars-gunnar SkoogVäxjö OK10:52:08

D70

1 660 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7721413016Maj-Britt GustafssonHelsingborgs SOK10:39
7732052700Sonja HammarOK Kompassen10:41
7749101913Margareta SjöbergLunds OK10:43
77516187Karin BengtssonOK Kompassen10:45
77617923Astrid JohannessonHelsingborgs SOK10:47
7777451125Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL10:49
7788111639Maj-Britt ByströmRävetofta OK10:51
779444608Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK10:53
7809639108Margareta HeldFK Åsen10:55
781970478Karin PerssonOK Tyringe10:57

H70

1 810 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
88417081Göran RundgrenLessebo OK10:34
948100081Kenth SundgrenSkåneslättens OL10:35
95262133Sven Erik JönssonOK Tyringe10:36
967471112Håkan NilssonMalmö OK10:37
971413015Rolf GustafssonHelsingborgs SOK10:38
989490705Kent R NilssonAndrarums IF10:39
9917931Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK10:40
1008657150Ronald Mc GrailHjärnarps OL10:41
1019818252Tommy HeldFK Åsen10:42
102213888Erland MartinssonOK Tyringe10:43
1037201375Willie OlssonRävetofta OK10:44
1049800720Kaj NilssonOK Tyringe10:45
105987000Agne BengtssonOK Kompassen10:46
1067480607Kjell LönnHjärnarps OL10:47
107947815Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK10:48
1087471006Bengt StåhlHjärnarps OL10:49
10927900Janne LindholmFrosta OK10:50
1101066066Claes-Göran GrenMalmö OK10:51

D75

1 660 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
90610010Barbro HugossonLunds OK11:01
76317432Maria Foster SchadSkåneslättens OL11:03
764445397Gunilla GrönbladHärlövs IF11:05
765444055Gull SvenssonÖrkelljunga FK11:07
766344432Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK11:09
7671662900Ann-Charlotte JensenHässleholms OK11:11
76815383Birgit PalmFK Boken11:13
7691662309Brita DahlbergHässleholms OK11:15
770521030Helen AndertoftMarkaryds FK11:17
77125270Torill SvendsenFrosta OK11:19

H75

1 810 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7628568Nils-Åke NilssonHärlövs IF11:05
779664311Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL11:06
7847196Nils-Eric EricsonFK Åsen11:07
798260713Bo SvenssonÖrkelljunga FK11:08
8015839Sven-Åke GranquistHästveda OK11:09
81258554Roland EdvinssonFK Göingarna11:10
822050839Kenneth LindborgHässleholms OK11:11
8325268Benkt AnderssonFrosta OK11:12
8415219Åke EkstrandHärlövs IF11:13
858001962Roland OffrellFrosta OK11:14
8616190Allan HammarOK Kompassen11:15
8727828Hubert HugossonOK Gynge11:16
8833722Kjell LindauOK Kompassen11:17
89240952Bertil OlofssonAndrarums IF11:18
90441869Allan SunnergrenHjärnarps OL11:19
912107546Inge PerssonFK Boken11:20
9211800Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK11:21
93445369Christer GrönbladHärlövs IF11:22

H80

1 290 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
88310079Sedney HugossonLunds OK10:45
7115920Jan-Eric NelkingFK Åsen10:50
729101537Arne GustafssonMalmö OK10:55
731391130Anders CarlssonSkåneslättens OL11:00
749127172Ingemar SvenssonLunds OK11:05
75743217Torbjörn WingqvistSkåneslättens OL11:10

H85

1 290 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
90233437Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF10:40
903259442Nils RågstedtIS Kullen10:45

H90

1 290 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9009060227Curth SvenssonSkåneslättens OL10:30
901802005Rune IsakssonHelsingborgs SOK10:35

U1

1 280 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
253705Wilma Kärrman SjöbergStigmännen Karlshamns OK10:30:00
22444052Carl CederqvistMalmö OK10:32:12
202139841Felix Nisses-GagnerHelsingborgs SOK10:34:51
132148382Thea PlanchLunds OK10:42:39
2083852Olle CederbergAndrarums IF10:48:01
417365Nickey NielsenÖrkelljunga FK10:48:05
35452410Elna JönssonFK Åsen10:51:19
1140520Vilhelm MattssonStigmännen Karlshamns OK10:54:25
426738Stina HanssonEslövs FK10:55:44
2149034Theodor HultqvistHärlövs IF11:05:07
341401321Samuel DavidssonHelsingborgs SOK11:20:46

U2

1 410 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
253703Emil Kärrman SjöbergStigmännen Karlshamns OK10:30:00
148080117Annie KrikströmHjärnarps OL10:32:31
1110412Isak MattssonStigmännen Karlshamns OK10:32:35
8261296Klara EkmanOK Gynge10:35:07
421174Manfred SoldingFrosta OK10:40:25
1873997Emma OlssonHelsingborgs SOK10:54:56
412139850Felix Nisses-GagnerHelsingborgs SOK10:57:02
246381Simon JohanssonOK Gynge11:02:09
1911207Carl SandströmOK Älme11:07:17
256336Alfons MickelåkerAndrarums IF11:14:11

Öppen 1

1 330 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1115294Ebba PerssonOK Torfinn10:30:47
36452416Marie FahlbergFK Åsen10:51:16

Öppen 3

1 580 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8080907Magnus JönssonÖrkelljunga FK10:29:07
438663Christer SvenssonRonneby OK10:30:00
9760809Oskar PerssonOK Torfinn10:30:35
2087141Marita OlofssonOK Kompassen10:31:42
15355Anette BohmanHjärnarps OL10:31:50
108311029Alice GraaeOK Torfinn10:32:09
7426838Krister MeijerFK Åsen10:32:49
8921301Samuel EngqvistOK Torfinn10:33:26
7716067Vanja JinnemoHjärnarps OL10:33:28
2107398Marlene GranÖrkelljunga FK10:33:32
1401348Veronika SörvikEj klubbansluten10:34:13
409307Felix SörvikLunds OK10:34:17
16622Jan DahlbergHässleholms OK10:35:25
3813690Elin Sjöberg DietschOK Pan-Kristianstad10:42:29
377622001Ellen DietschEj klubbansluten10:42:31
24421418Carina PerssonAndrarums IF10:51:51
43345344Madeleine SjögrenHästveda OK11:07:20
2144619Vilgot HjelmLunds OK11:07:21
421410156Ellinor HäggbomTolered-Utby Ol-klubb11:10:33
240951Barbro NilssonAndrarums IF11:13:25
8126379Caroline JönssonÖrkelljunga FK11:16:02

Öppen 5

1 650 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
25452681Christer SjöforsOK Älme10:30:39
4404331Anton NilssonOK Torfinn10:31:28
159051004Cajsa KrikströmHjärnarps OL10:33:07
405160Christin OlssonOK Gynge10:35:08
1421813Jurgita PrakapieneBig Foot Orienteers10:35:30
8080307Linda GranqvistFK Göingarna10:37:22
1721017Marie CarlströmFK Boken10:37:58
29884800Staffan KällOK Älme10:38:01
246390Joakim JacobssonOK Gynge10:38:27
289840403Henrik AnderssonOK Gynge10:38:41
9020414Anette HolmströmHärlövs IF10:39:07
515298Elise LomanOK Torfinn10:39:45
301401303Stella KällOK Älme10:40:09
332148929Jonatan LagerlundSkåneslättens OL10:42:06
2083897Helén ÅkessonSkåneslättens OL10:44:11
1993120Arne PerssonOK Gynge10:46:08
2139913Pontus TörnblomHässleholms OK10:51:39
8041225Linnea RydlundHässleholms OK10:52:44
2083873Eva WibergHässleholms OK10:54:34
277750114Robin WibergHässleholms OK10:54:39
231401301Anna NilssonHästveda OK10:54:47
16602Björn NordströmHässleholms OK10:55:49
2123801Madelene TörnblomHässleholms OK10:56:01
192148478Rickard Nisses-GagnerHelsingborgs SOK10:57:34
19064Sven-Otto JönssonEslövs FK10:59:12
61416188Daniel EdmanHelsingborgs SOK11:07:55
1241577Lisel ArvidssonVäxjö OK11:08:12
19071Stefan HanssonEslövs FK11:18:54

Öppen 8

2 630 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7610216Anders NilssonHässleholms OK10:29:16
7002200Anneli WihlborgOK Gynge10:30:00
9860222Anna PerssonFK Göingarna11:00:29
212087102Holger SigboOK Kompassen11:01:26
9901991Stefan NilssonStigmännen Karlshamns OK11:02:01
991100Jenny VinbladLunds OK11:02:04
2123826Mimmi Talon AlinSimrishamns OK11:02:08
2148929Jonatan LagerlundSkåneslättens OL11:02:33
18205243Per-Ola OlssonOK Vilse 8711:03:21
44884800Staffan KällOK Älme11:03:23
407060228Atle KulstadSkåneslättens OL11:04:00
7504080Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK11:04:17
171971901Tobias PerssonOK Tyringe11:05:17
7520401Kenneth FagerKarlskrona SOK11:05:58
2079719Gustav ÅkessonSkåneslättens OL11:06:10
1626645Lars OlssonFK Göingarna11:07:29
15756Göran JohanssonOK Tyringe11:07:52
7720118Hans KulstadSkåneslättens OL11:08:00
2139145Tereza PlanckLunds OK11:08:03
340605Thomas VinbladLunds OK11:08:18
311900919Fredrik OlssonTierps SOK11:08:22
39678900Carolina NilssonOK Kompassen11:08:33
8088161Mattias SjögrenHästveda OK11:11:17
19920912Christina RönngrenLunds OK11:11:49
2089489Anne-Li AugustssonOK Tyringe11:15:12
2139812Janne KokkalaCentrum OK11:16:39
261890224Emma LindbergEslövs FK11:18:07
260946Björn EdénVäxjö AIS11:23:05
32670124Lars-Ola LarssonOK Orion11:23:23
8181818Martin WidmerOLG Suhr11:24:06
8230367Sarah StutzOLG Suhr11:24:56
8444448Marion BüchliOLG Suhr11:26:04
36580Simon YngveOK Kontinent11:26:24

Annonser