Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Eskilstuna Weekend

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Eskilstuna Weekend
Arrangörsorganisationer: IK Standard / Ärla IF
Datum: fredag 5 juli 2019 - söndag 7 juli 2019

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 3, lång

D21

7 470 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gr 71Elisabeth AhlgrenLinköpings OK11:09
Gr 79Sofia LönnkvistTullinge SK11:11
Gr 69Sandra NäslundOK Linné11:13
Gr 73Josefine AhlbäckOK Milan11:15
Gr 77Jonna ForsVästerås SOK11:17
Gr 74Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF11:21
Gr 76Andrea SvenssonOK Tisaren11:23
Gr 75Malin WelénKöping-Kolsva OK11:25
Gr 72Jenny WesterberghRasbo IK11:27
Gr 66Frida Jönsson HellstadiusLinköpings OK11:29
Gr 57Stina GranefeltOK Tyr11:31
Gr 65Boel SundbergOK Södertörn11:33
Gr 58Kristin WillamoSödertälje-Nykvarn OF11:37
Gr 68Johanna ÖbergOK Hällen11:39
Gr 64Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby11:41
Gr 60Annika ÖstmanDomnarvets GOIF11:45
Gr 59Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK11:49
Gr 62Lovisa PerssonOK Tisaren11:51

H21

10 450 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sv 76Adam LiljaOK Enen11:00
Sv 78Per CarlborgHagaby GoIF Örebro11:02
Sv 69Axel WrådheAttunda OK11:04
Sv 72Filip JacobssonOK Tisaren11:06
Sv 85Emil ThalinOK Älvsjö-Örby11:08
Sv 75Anton GumaeliusWaxholms OK11:10
Sv 70Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF11:12
Sv 82Janne SelkäläKöping-Kolsva OK11:14
Sv 79Niklas CarlssonSundbybergs IK11:16
Sv 73Johan PerssonAttunda OK11:18
Sv 83Alexander AlnessLånghundra IF11:20
Sv 80Mats RöjgårdOK Kolmården11:22
Sv 77Simon MarteliusAttunda OK11:24
Sv 81Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF11:26
Sv 74Oscar ArmanNyköpings OK11:28
Sv 84Martin NorrbomSala OK11:30
Sv 71Gustaf SundbüeOK Hällen11:32
Sv 56Erik ÅhlinLånghundra IF11:34
Sv 57Andreas UllerKils OK11:36
Sv 60Leon HanssonVisborgs OK11:40
Sv 58Simon BernerssonOK Enen11:42
Sv 68Arvid VågIFK Göteborg Orientering11:44
Sv 61Christian RedtzerAttunda OK11:46
Sv 65Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF11:48
Sv 67Joakim SkärlénHaninge SOK11:50
Sv 52Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF11:52
Sv 51Johan SöderlundOK Tyr11:54
Sv 66Peter ÖbergOK Hällen11:56
Sv 62Carl-Johan HögbergOK Linné11:58
Sv 54Ville JohanssonOK Kolmården12:00
Sv 64Fabian SteenOK Enen12:04
Sv 55Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna12:06
Sv 59Emil AnderssonTullinge SK12:08

D21 Kort

4 680 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ellinor FranssonSundsvalls OK11:55
Linnea BörjarsCentrum OK11:57
Lina FredrikssonKorsnäs IF OK12:01
Linnéa WinterrosOK Hammaren12:03
Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK12:05
Anna ÅlinSundsvalls OK12:09
Malin SundebyCentrum OK12:11

H21 Kort

7 840 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Henrik HamreforsVästerås SOK11:07
Jonas ÅkerdahlSundsvalls OK11:09
Jonathan AhlsénSödertälje-Nykvarn OF11:11
Johan CelanderKöping-Kolsva OK11:15
Fredrik ForsbergTullinge SK11:17
Emil HammarströmOK Måsen11:19
Jesper MelinGarphyttans IF11:21

D20

5 490 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
R 128Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF11:02
R 130Frida JohanssonOK Djerf11:04
R 129Maria JanssonOK Linné11:06
R 125Malva SteenOK Enen11:08
R 126Sandra BoströmOK Linné11:10
R 127Linnéa GustafssonOK Hällen11:12

H20

7 640 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gr 91Daniel RönnqvistOK Linné11:58
Gr 94Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF12:00
Gr 99Filip ÖrnKFUM Örebro OK12:02
Gr 97Håkan RambergHallstahammars OK12:06
Gr 92Albin AnderssonTullinge SK12:10
Gr 95Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK12:12
Gr 96Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF12:14
Gr 87Ludvig EkNyköpings OK12:16
Gr 85Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF12:18
Gr 84Olle GrywenzOK Linné12:20
Gr 86Felix Lindell ÖhmanOK Måsen12:24
Gr 83Marcus NylénDegerfors OK12:26
Gr 82Martin SkärlénHaninge SOK12:28
Gr 88Johan GibergSödertälje-Nykvarn OF12:30

D18

4 990 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sv 101Ingrid OlssonOK Tor11:41
Sv 100Ylva JohanssonOK Djerf11:43
Sv 98Tilda WigforssArboga OK11:45
Sv 94Anna LithellOK Linné11:47
Sv 95Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK11:49
Sv 97Moa HjorthDomnarvets GOIF11:51
Sv 96Tilda AnderssonTullinge SK11:53
Sv 99Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL11:55
Sv 91Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF11:57
Sv 93Lovisa WigertzLånghundra IF11:59
Sv 86Sofie FranzénAlmby IK12:01
Sv 90Emma IsacssonOK Linné12:03
Sv 89Klara AnderssonDomnarvets GOIF12:05
Sv 92Ida HallinSurahammars SOK12:07
Sv 88Tilda GolsäterKorsnäs IF OK12:09
Sv 87Nicolina MobergOK Tyr12:11

H18

6 400 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sv 173Emil BoströmOK Linné11:00
Sv 170Ola EklundKatrineholms OK11:02
Sv 172Albin FalkNyköpings OK11:04
Sv 175Nils KylbornAlmby IK11:06
Sv 164Andreas NäslundVästerås SOK11:08
Sv 165Johan LangerakJärfälla OK11:10
Sv 171Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF11:12
Sv 166Melker LundinOK Hällen11:14
Sv 169Philip CarlssonNyköpings OK11:16
Sv 163Rasmus PetterssonOK Djerf11:18
Sv 167Karl GranathOK Kåre11:20
Sv 174Tamás SzütsVästerås SOK11:22
Sv 168Valter PetterssonOK Tisaren11:24
Sv 155Leo JohanssonOK Kolmården11:30
Sv 159Ludvig HolmqvistOK Tor11:32
Sv 154Karl LundinOK Hällen11:34
Sv 161Filip BäckArboga OK11:36
Sv 156Oskar SundblomRånäs OK11:38
Sv 158Jakob SjöbergGävle OK11:40
Sv 152Christopher AnderssonVingåkers OK11:42
Sv 160William SeguraKFUM Örebro OK11:44
Sv 151Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö11:46
Sv 153David BorgSödertälje-Nykvarn OF11:48
Sv 157Linus MalmKFUM Örebro OK11:50

D16

4 290 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Julia WesthMullsjö SOK11:15
Sara WänströmFinspångs SOK11:18
Miia RollerJärfälla OK11:21
Alice EkNyköpings OK11:24
Sofia GreenAlmby IK11:27
Caroline GuttkeNyköpings OK11:30
Julia NäslundOK Hammaren11:36
Lina HolmqvistOK Tor11:39
Isabelle StåhlbrandtRasbo IK11:42
Sofie BodinAlmby IK11:45
Johanna HalldinKFUM Örebro OK11:51

H16

5 270 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hugo KindbornOK Hällen11:00
Carl HedegårdOK Kolmården11:02
Viktor BoströmOK Linné11:06
Maximilian OlofssonVästerås SOK11:08
Gustav NorbergNyköpings OK11:10
Anton KruseKFUM Örebro OK11:12
Edvin NilssonLånghundra IF11:14
Emil LarssonOK Tisaren11:16
Jonatan WickströmOK Tor11:18
Karl KylbornAlmby IK11:20
Viktor FröbergOK Tor11:22
Albin WeidenSkåneslättens OL11:24
Marcus EkmanTäby OK11:28
Wille LångbergHudiksvalls OK11:30
Erik BernerssonOK Enen11:32
Hugo ÖrnKFUM Örebro OK11:34
Andreas HolmqvistNyköpings OK11:36
Sverre RöjgårdOK Kolmården11:38
Elias WesterberghRasbo IK11:40
Alexander AhlsénSödertälje-Nykvarn OF11:42
Zebastian Jönsson-UlateOK Triangeln11:44
Tobias DahlmarkVästerås SOK11:46
Eric BäckArboga OK11:48
Isak DalinLeksands OK11:50
Jiri DondaSKOB Ostrov11:52
Henrik FranzénAlmby IK11:54
Hampus PerssonOK Enen11:56
Noel HelmerssonOK Tisaren11:58
William VuorinenOK Tor12:00
Sven SjöqvistOK Måsen12:02

D16 Kort

3 820 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Frida GustavssonOK Tor11:46
Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro11:48
Tilde WickströmOK Tor11:50

D14

3 820 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tuva HolmströmOK Ravinen11:00
Filippa GuttkeNyköpings OK11:02
Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF11:04
Olivia KarlssonKovlands IF11:06
Yrsa RöjgårdOK Kolmården11:08
Julia AnderssonOK Tor11:10
Cajsa AleniusNyköpings OK11:12
Alice RökenTäby OK11:14
Matilda PerssonOK Enen11:16
Wilma ReinholdssonOK Alehof11:18
Wilda LundqvistMälarö SOK11:20
Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF11:22
Nova MatthewsTullinge SK11:24
Amanda BäckArboga OK11:26
Amanda RådströmOK Enen11:28
Julia GustafssonKFUM Örebro OK11:30
Ellen ThorsénSurahammars SOK11:32
Alexandra StålSödertälje-Nykvarn OF11:34
Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro11:36
Eva UrbánkováSKOB Ostrov11:38
Frida MelinOK Rodhen11:40

H14

3 820 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Petter FochsenWaxholms OK11:55
Vidar NettelmarkSurahammars SOK11:56
Oscar KjellmanLinköpings OK11:57
Sebastian SjöqvistOK Måsen11:58
Valle LarssonIF Thor11:59
Casper KarlssonOK Tor12:00
Olle MalmKFUM Örebro OK12:01
Gustav NordinTrosabygdens OK12:02
Simon WesthMullsjö SOK12:03
Rasmus DoeringGarphyttans IF12:04
Robin HelmerssonOK Tisaren12:05
Arvid JohanssonOK Djerf12:06
Olle LångbergHudiksvalls OK12:07
Anton JonssonOK Tyr12:08
Alfred JeppssonOK Hammaren12:09
Linus HallinSurahammars SOK12:10
Odin EkNyköpings OK12:11
Miro MårtenssonIF Thor12:12
Viggo HolmbergOK Tylöskog12:13
Edvin HalldinKFUM Örebro OK12:14
Malachy BrunkerIK Standard12:15
Emanuel ErikssonNyköpings OK12:16
Hampus HolmgrenOK Måsen12:17
Olle DalinOK Kåre12:18
Ludvig EronnLinköpings OK12:19
Malte KlassonOK Hammaren12:20
Jonathan AnderssonVingåkers OK12:21
Jens FochsenWaxholms OK12:22
Emil ClashammarNyköpings OK12:23
Petter GranathOK Kåre12:24
Malte AlbinssonOK Österåker12:25

D14 Kort

2 570 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alice CarlssonIK Standard11:38

H14 Kort

2 570 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Arvid FröbergOK Tor11:44

D12

2 570 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Irma WesthMullsjö SOK11:50
Nike RinaldoOK Tor11:52
Elsa TunbladMälarö SOK11:53
Maja MaxénStora Tuna OK11:54
Julia EkOK Ravinen11:55
Linnea SandTullinge SK11:56
Ella KruseKFUM Örebro OK11:57
Tuva AnderssonNAIS Orienteringsklubb11:58
Viola HolmströmOK Ravinen11:59
Molly BomanMälarö SOK12:00
Ester KlassonOK Hammaren12:01
Elvira LindstenNyköpings OK12:02
Klara BjällhageOK Tor12:03
Emma SeguraKFUM Örebro OK12:04
Emilia AnderssonOK Tor12:05
Elin KarlssonKovlands IF12:06
Elin DoeringGarphyttans IF12:07
Emma Aune JakobsenOK Moss12:08
Ida RökenTäby OK12:10
Wilma JonssonOK Tyr12:11

H12

2 570 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Arvid KarlssonTjällmo-Godegårds OK11:00
Leopold OlofssonVästerås SOK11:02
Malte GranefeltOK Tyr11:04
Edvin ÅttingLinköpings OK11:08
Emil LindgrenOK Tor11:10
Oskar WennbergStorviks IF11:12
Isak LarssonOK Tisaren11:14
Alfons WesterberghRasbo IK11:16
Isak WinnerstamEskilstuna OL11:18
Ted LagerströmAttunda OK11:20
Jakub DondaSKOB Ostrov11:24
Hilding GindemoÄrla IF11:26
Isak StåhlbrandtRasbo IK11:28
Arvid HellbergSundbybergs IK11:30
Viktor KullmanStora Tuna OK11:34

D12 Kort

2 190 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lovisa Eriksson WibergStora Sundby GoIF11:31

H12 Kort

2 190 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Axel GustafssonOK Tylöskog11:35

D10

2 190 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Armida MalmqvistOK Tor11:41
Vendela Kettunen SvedbergOK Hammaren11:43
Rickelina LexellOK Klemmingen11:45
Signe AlbinssonOK Österåker11:47
Ebba MaxénStora Tuna OK11:49
Frida EkOK Ravinen11:51
Lucie UrbánkováSKOB Ostrov11:53
Solveig SoldaggOK Klemmingen11:57
Sofia HalldinKFUM Örebro OK11:59
Selma LöfqvistVästerås SOK12:03
Molly GullquistOK Klemmingen12:05
Julia BlomqvistÄrla IF12:07
Hedda TunbladMälarö SOK12:09
Mia LagerströmAttunda OK12:13

H10

2 190 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hilding MartinssonLerums SOK11:00
Lukas KantarpÄrla IF11:01
Samuel AnderssonJärfälla OK11:02
Joel WesterberghRasbo IK11:03
Wilhelm Hellquist-KlavemyrOK Enen11:04
Martin GullquistOK Klemmingen11:05
Erik LevinOK Skogsvargarna11:06
Malkom MalmqvistOK Tor11:07
Hugo AldénOK Roxen11:08
Måns DahlbergAlmby IK11:09
David MatanovicVästerviks OK11:10
Vidar LarssonIF Thor11:11
Carl RäimOK Enen11:12
Oskar KullmanStora Tuna OK11:13
Adam LindgrenOK Tor11:15
Rasmus KruseKFUM Örebro OK11:16
Melker ClashammarNyköpings OK11:17
Erik KylbornAlmby IK11:18
Emil WinnerstamEskilstuna OL11:19
Helmer GindemoÄrla IF11:20
Olle GranefeltOK Tyr11:21
Victor PalmqvistNyköpings OK11:22
Elton MagnellKatrineholms OK11:23
Sigge RinaldoOK Tor11:24
Theodor LauriKamrat och IF KIF11:25
Hugo WesterströmOK Ravinen11:26

D35

5 720 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin LundbergTullinge SK11:34
Christina AlnebergSträngnäs-Malmby OL11:38
Camilla MatanovicVästerviks OK11:42

H35

7 840 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mattias ÅgrenCentrum OK11:00
Erik ProninOK Brunnen11:28
Christian BjörkmanÅkers IF11:30
Bart Van WijngaardenOK Klemmingen11:32
Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby11:34
Henrik NettelmarkSurahammars SOK11:36
Björn ArvidssonStora Tuna OK11:42
Erik JakobsenOK Moss11:46
Johannes ItenOLC Winterthur11:48

D40

4 990 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Viktoria KarlssonKovlands IF11:01
Jana UrbánkováSKOB Ostrov11:03
Sandra WesterströmOK Ravinen11:05
Karin FägerlindCentrum OK11:07
Nina ThörnqvistSöders-Tyresö11:09
Karin PalmqvistNyköpings OK11:11
Elinor LindstenNyköpings OK11:13
Caroline CasselsjöOK Kolmården11:17
Diana SoldaggOK Klemmingen11:19
Lina MatthewsTullinge SK11:21
Lena LjungquistTäby OK11:23
Linda RinaldoOK Tor11:25
Malin JonssonOK Tyr11:29
Malin WiklundAlmby IK11:31

H40

7 640 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars SoldaggOK Klemmingen11:02
Anders FröbergOK Tor11:04
Lars-Olof MagnellKatrineholms OK11:08
Henrik HellborgCentrum OK11:12
Edvin TjernlundOK Österåker11:14
Marcus KullmanStora Tuna OK11:16
Fredrik BoströmSnättringe SK11:18
Mattias LöfqvistVästerås SOK11:22
Henrik HellgrenNorbergs OK11:24
Albin ÅlinSundsvalls OK11:26
Mattias EklundOckelbo OK11:30
Henrik HallinSurahammars SOK11:32
Johan StenbergIF Thor11:34
Jörgen OhlinTullinge SK11:36
Robert WallsténSnättringe SK11:38
Bertil EronnLinköpings OK11:40
Emil AnderssonLänna IF11:42
Daniel AlnebergSträngnäs-Malmby OL11:44
Olle TyrlandCentrum OK11:46
Arvid RinaldoOK Tor11:50
Henrik SjögrenHaninge SOK11:52
Per-Ove MelinderTullinge SK11:54
Björn WinnerstamEskilstuna OL11:56

D45

4 680 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva HallOK Tor11:03
Malin HalldinKFUM Örebro OK11:05
Jenny RöjgårdOK Kolmården11:07
Therese HolmströmOK Ravinen11:09
Susanne AldénOK Roxen11:11
Anna EkOK Ravinen11:13
Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF11:15
Kristin HellbergSundbybergs IK11:17
Monica AnderssonVingåkers OK11:19
Camilla KruseKFUM Örebro OK11:21
Ann RollerJärfälla OK11:23
Anette LarssonOK Tor11:25
Åsa Rimsjö SandTullinge SK11:27
Hanna WigforssArboga OK11:29
Lisa LeicktTullinge SK11:31
Ann-Sofie TäckOK Hammaren11:33
Ingela ErikssonGävle OK11:35
Helena AnderssonJärfälla OK11:37
Cecilia FochsenWaxholms OK11:39
Anna GustafssonKFUM Örebro OK11:41
Anna TimnerKatrineholms OK11:43

H45

6 400 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro11:01
Magnus AnderssonSundbybergs IK11:03
Jörgen GranefeltOK Tyr11:05
Magnus ÖhlingOK Tor11:07
Magnus HedmanKungälvs OK11:09
Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF11:11
Patrik JohanssonLerums SOK11:13
Christer CasselsjöOK Kolmården11:15
Anders BøgevigBromma-Vällingby SOK11:17
Pontus HalldinKFUM Örebro OK11:19
Lars OlofssonVästerås SOK11:21
Anders BoströmOK Linné11:23
Stefan SehlerOK Kolmården11:25
Mickael GöranssonHagaby GoIF Örebro11:27
Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubb11:29
Dan LarssonOK Tisaren11:31
Fredrik KylbornAlmby IK11:33
Fredrik GranathSvärdsjö SOK11:35
Fredrik NilssonLånghundra IF11:37
Börje PerssonOK Ravinen11:39
Johan WänströmFinspångs SOK11:41
Lars LindbomMälarö SOK11:43
Lasse JanssonGävle OK11:45
Jonas StåhlbrandtRasbo IK11:47
Henric BrohedeOK Tyr11:49
Magnus PerssonOK Tisaren11:51
Robert NoackOK Linné11:53
Tony HolmbergOK Tylöskog11:55
Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK11:57
Nikolay SytovMosmeridian11:59
Ulf PerssonIFK Enskede12:01
Mats GustafssonKFUM Örebro OK12:03
Ulf FredrikssonStora Tuna OK12:05
Tomas HallménOK Tisaren12:07
Tomas AlbinssonOK Österåker12:09
Johan WesterberghRasbo IK12:11
Per HåstlundAlmby IK12:13

D50

4 310 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna KullbergLinköpings OK11:39
Pia GuståsOK Linné11:41
Malin WeidenSkåneslättens OL11:43
Johanna WachtmeisterBromma-Vällingby SOK11:45
Ebba HedegårdOK Kolmården11:47
Barbara LeuenbergerFinspångs SOK11:49
Anna FolkegårdSträngnäs-Malmby OL11:51
Eva-Lena NilssonNyköpings OK11:53
Maria KjellmanLinköpings OK11:57
Lena LindmanFinspångs SOK11:59
Kajsa HolmqvistHagaby GoIF Örebro12:01
Annette WigertzLånghundra IF12:03
Lena GumaeliusWaxholms OK12:05
Judith HoferOLG Thun12:07
Maria KylbornAlmby IK12:09
Lotta StålVästerbergslagens OL12:11
Hana TichovskaSK Praga12:13
Anette SjöbergGävle OK12:15
Lena StrömbäckLinköpings OK12:17
Yvonne FranzénAlmby IK12:19
Kristina BäckArboga OK12:21
Kristina MarteliusAttunda OK12:23
Marie AlfredssonOK Tyr12:25
Yvonne AnderssonTullinge SK12:27
Anna LindellGustavsbergs OK12:29
Monica GustafssonEskilstuna OL12:31
Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL12:33

H50

5 720 m, 45 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olle LindmanFinspångs SOK11:03
Martin BjurnerBromma-Vällingby SOK11:05
Anders LarssonAlmby IK11:07
Anders BrinkmanVandrarringen11:09
Pär EricsonNyköpings OK11:11
Jonatan LindellGustavsbergs OK11:13
Torgeir SnilsbergOK Moss11:15
Christer AlmHagaby GoIF Örebro11:17
Lars KarlssonValbo AIF11:19
Mats GunnemyrSöders-Tyresö11:21
Roger CarlssonVästerås SOK11:23
Patrik LeicktTullinge SK11:25
Fredrik PetrisiVästerbergslagens OL11:27
Patrik SteenOK Enen11:29
Håkan OlssonSnättringe SK11:31
Pär StålVästerbergslagens OL11:33
Henrik OlssonOK Tor11:35
Johan ÅttingLinköpings OK11:37
Björn AxelssonTullinge SK11:39
Lumír UrbánekSKOB Ostrov11:41
Roger LarssonKatrineholms OK11:43
Mats ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK11:45
Gunnar KindlundhTrosabygdens OK11:47
Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK11:49
Jan CarlssonSöders-Tyresö11:51
Thomas JohanssonSundsvalls OK11:53
Tomas JonssonVandrarringen11:55
Magnus JeppssonOK Hammaren11:57
Johan ÖstergrenSurahammars SOK12:01
Eric RollerJärfälla OK12:03
Leif KrügerGarphyttans IF12:05
Henrik WeidenSkåneslättens OL12:07
Mats EkmanTäby OK12:09
Kenneth JönssonTullinge SK12:11
Per WintherVästerbergslagens OL12:13
Urban RisbergEskilstuna OL12:15
Tommy FröjdVästerås SOK12:17
Jonas NordströmOK Roslagen12:19
Thomas WesterströmOK Ravinen12:21
Magnus HjorthDomnarvets GOIF12:23
Michael LindeIF Åland12:25
Ulf IsacssonOK Linné12:27
Jörgen EklundKatrineholms OK12:29
Ola JernströmAvesta OK12:31
Joakim DahlbergAlmby IK12:33

D55

4 310 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog11:01
Camilla AdlertegOK Enen11:03
Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK11:07
Ann-Louise Notstam HjorthArboga OK11:09
Maria JonssonTullinge SK11:11
Elisabet EnmarkGävle OK11:15
Marita FilipssonMarkaryds FK11:17
Karin ForsbergTullinge SK11:19
Anne BodinAlmby IK11:21
Annika LarssonArboga OK11:23
Marie BjörklundEskilstuna OL11:25
Dorothe SpillmannIF Thor11:27
Annamari SjöblomSödertälje-Nykvarn OF11:29
Hilde KløvstadSandefjord OK11:31
Agneta FriesUmeå OK11:33
Gunilla SandströmAlmby IK11:37

H55

5 490 m, 41 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mats HallNyköpings OK11:23
Mats SundbüeSödertälje-Nykvarn OF11:25
Ingvar SvenssonAlmby IK11:26
Anders JönssonOK Triangeln11:27
Mikael KindbornOK Hällen11:28
Anders S NybergSäterbygdens OK11:29
Lars GerhardssonAttunda OK11:30
Anders LundJärfälla OK11:31
Klaus KrischanEnnstal11:32
Fredrik NilssonKFUM Örebro OK11:33
Håkan SvenssonAlmby IK11:34
Mats AronssonBromma-Vällingby SOK11:35
Lars WalldoffGarphyttans IF11:37
Jan ViklundVästerås SOK11:38
Arne SääfGudhems IF11:39
Stefan MarteliusAttunda OK11:40
Martin TichovskySK Praga11:41
Arne HäggArboga OK11:42
Torbjörn SöderlundLeksands OK11:43
Tryggve RönnqvistOK Linné11:44
Kalle PerssonAttunda OK11:45
Niclas MobergOK Tyr11:46
Gunnar SkärlénHaninge SOK11:47
Jan SundbüeOK Hällen11:47
Henry VestergårdAlmby IK11:49
Patrik AhlgrenTäby OK11:50
Mats FryxellTullinge SK11:51
Dan NilssonNyköpings OK11:52
Sven WigertzLånghundra IF11:53
Steven JochemsKOVZ11:54
Anders EnmarkGävle OK11:55
Jan-Olov BergmanVästerås SOK11:56
Lars-Olof JanssonOK Linné11:58
Bosse WiggeDomnarvets GOIF11:59
Karri LindellOK Måsen12:01
Piero SannicolòTullinge SK12:02
Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK12:03
Bo GustafssonOK Tylöskog12:04
Leif SandahlOK Tyr12:05
Jonas NäslundOK Hammaren12:06
Dirk HartmannSV Mietraching12:07

D60

3 350 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Barbro LönnkvistTullinge SK11:59
Eva ElnerudSigtuna OK12:01
Monika NilssonOK Alehof12:03
Mona ÅkermanValbo AIF12:05
Margareta WadinOK Älvsjö-Örby12:07
Pia-Lena PutkonenTullinge SK12:11
Margareta LundhSödertälje-Nykvarn OF12:13
Ingela EkelövSkåneslättens OL12:15
Kerstin Alneberg StenssonSträngnäs-Malmby OL12:17
Margareta GranbergOK Älvsjö-Örby12:19
Åsa SundbergOK Södertörn12:21
Inger AnderssonÅrsunda IF12:23
Marianne RuppOLG Thun12:25
Gudrun PerssonHallstahammars OK12:27
Birgitta GustafssonHagaby GoIF Örebro12:29
Barbro IsakssonOK Tisaren12:31
Eva WareniusAvesta OK12:33

H60

5 080 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sten-Olof MatssonLeksands OK11:01
Anders FriesUmeå OK11:03
Lars LönnkvistTullinge SK11:05
Ola HedinOK Hammaren11:07
Peter HerbertGävle OK11:09
Håkan PalmfjordKatrineholms OK11:11
Krister GumaeliusWaxholms OK11:13
Leif GustafssonSäterbygdens OK11:15
Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro11:17
Bengt KärrströmTullinge SK11:21
Ulf BurmanGustavsbergs OK11:23
Lars HagrotTäby OK11:25
Tomas AnderssonOK Tor11:27
Jörgen KarlssonAttunda OK11:29
Kjetil KlovstadSandefjord OK11:31
Åke SundinHällefors OK11:33
Stefan O JanssonLerums SOK11:35
Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby11:37
Håkan GustafsonEskilstuna OL11:41
Peter LundbergJärfälla OK11:43
Anders AlamaaIK Vikings OK11:47
Roland NotstamArboga OK11:49
Peter SvenssonAvesta OK11:51
Stefan GustafssonOK Hällen11:53
Ingemar MånssonRonneby OK11:55
Uno LarssonEskilstuna OL11:57
Ingmar EkelövSkåneslättens OL11:59
Torbjörn LöfvingMullsjö SOK12:01
Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OF12:03

D65

3 350 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elisabeth ErikssonNyköpings OK11:01
Lena JansonArboga OK11:03
Britt-Marie AnderssonOK Amne11:05
Annette RagvaldVingåkers OK11:07
Inger OnsbringEskilstuna OL11:11
Mona HullAlmby IK11:13
Marie SvernestamLinköpings OK11:15
Solweig PalmAvesta OK11:17
Lena Nyström-NilssonRånäs OK11:19
Anneli LindqvistGustavsbergs OK11:21
Gunilla PetterssonVästerviks OK11:23
Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared11:27
Agneta NilssonEskilstuna OL11:29
Maria KärrströmTullinge SK11:31
Kerstin LissEskilstuna OL11:33
Ann-Britt GöranssonAlmby IK11:35
Monica SvärdOK Klemmingen11:37
Annika NorströmHallstahammars OK11:39

H65

4 680 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stig AnderssonOK Linné11:06
Mikael TarandiIFK Lidingö SOK11:10
Per Ove WallénTäby OK11:12
Bo HerderssonMarkbygdens OK11:14
Roland WareniusAvesta OK11:16
Olof OlofssonHagaby GoIF Örebro11:18
Per-Åke HullAlmby IK11:20
Bernt GustafssonVästerbergslagens OL11:22
Tor-Olof BlomsterIF Åland11:24
Ola LindholmKöping-Kolsva OK11:26
Bengt HanssonSäterbygdens OK11:28
Mats HastadFellingsbro GOIF11:30
Anders KärrströmTullinge SK11:32
Hans AnderssonVästerbergslagens OL11:34
Stefan ÖbergOK Milan11:36
Torbjörn BergstrandSurahammars SOK11:38
Bo DavidssonSolna OK11:40
Thom SandvikAvesta OK11:42
Peter ÅslundKFUM Örebro OK11:46
Kurt ErikssonVandrarringen11:48
Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF11:50
Hans RagvaldVingåkers OK11:52
Anders KarlssonTullinge SK11:54
Christer NordströmOK Älvsjö-Örby11:56
Lennart SvernestamLinköpings OK11:58
Ingvar AnderssonOK Amne12:00
Nils-Olof BodinAlmby IK12:02
Lars JanlövIF Åland12:04
Ingemar GardSöders-Tyresö12:06
Lars ÖstlinOK Milan12:10

D70

2 960 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Margareta JönssonÅkers IF11:24
Birgitta WallinTrosabygdens OK11:26
Barbro MöllbergArboga OK11:28
Barbro AnderssonOK Skogshjortarna11:32
Siv FrodinKöping-Kolsva OK11:34
Lena WahssAvesta OK11:36
Lena HedmanHallstahammars OK11:38
Ulla LingJönköpings OK11:40
Britta EklundTrosabygdens OK11:42
Marianne SellgrenSigtuna OK11:46
Vega SlottnerJönköpings OK11:50
Maud MossbergOK Järnbärarna11:52
Inga-Lill PetterssonLinköpings OK11:54
Margareta LarssonOK Njudung11:56
Ulla LindellOK Hällen11:58

H70

3 740 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF11:05
Torgny PetterssonVästerviks OK11:07
Göran SvärdOK Klemmingen11:09
Tomas ÅhgrenLånghundra IF11:11
Stefan G LarssonOK Njudung11:13
Roland PerssonIFK Enskede11:15
Rolf KarlssonOK Hällen11:17
Bo SegerEskilstuna OL11:19
Hans AurellGävle OK11:21
Hans-Ove ErikssonNyköpings OK11:23
Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL11:27
Anders SellgrenSigtuna OK11:29
Inge SundströmNyköpings OK11:31
Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL11:33
Greger WedinSödertälje-Nykvarn OF11:37
Håkan WinnbergIK Trenne Ullared11:39
Bengt SörensenJönköpings OK11:41
Ingvar HalldinOK Tylöskog11:43
Sven-Olov WiklundArboga OK11:45
Boris HolmbergIF Åland11:47
Bendy WallinTrosabygdens OK11:49
André StraussOLG Thun11:51
Yngve PetterssonLinköpings OK11:53
Alf LindbergKöping-Kolsva OK11:57
Bjarne BlomsterIF Åland11:59
Ulf StridhSnättringe SK12:01
Stig LandstorpOK Tor12:03
Lennart VessbergAvesta OK12:05
Göran EklundTrosabygdens OK12:07
Åke HöglundTimrå SOK12:09
Weine FredrikssonKFUM Örebro OK12:11
Torsten PetterssonLånghundra IF12:13
Per-Erik CarleniusKatrineholms OK12:15
Leif MathisenEskilstuna OL12:17

D75

2 960 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Siv StamSäterbygdens OK11:02
Britt-Marie SjöbergOK Tor11:04
Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK11:08
Dagny GustavssonSigtuna OK11:10
Lisbeth EurénAvesta OK11:12
Lena WaernTrollhättans SOK11:16
Anita JohanssonOK Tor11:18
Helen AndertoftMarkaryds FK11:20

H75

3 350 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lennart LundhOK Tisaren11:38
Kurt BoströmOK Linné11:40
Ingemar GustafssonOK Tjärnen11:44
Leif HermundstadSnättringe SK11:46
Åke GranstamOK Tor11:48
Olle JohanssonIFK Hedemora OK11:50
Ronny AnderssonOK Skogshjortarna11:52
Leif JanssonEskilstuna OL11:54
Bengt JönssonÅkers IF11:58
Göran JohanssonSnättringe SK12:02
Anders WelénKöping-Kolsva OK12:04
Leif StrandbergGustavsbergs OK12:06
Erland LingJönköpings OK12:08
Lars-B LarssonOK Tyr12:10
Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK12:12
Ragnar ErikssonOK Hedströmmen12:14
Erik RundströmOK Tjärnen12:16
Lars JohanssonOK Tor12:18
Håkan MossbergOK Järnbärarna12:20

D80

2 580 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Dagny AnderssonOK Tjärnen11:05
Britt ErikssonHammarby IF OF11:09
Karin LexellOK Torfinn11:17
Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby11:21

H80

2 960 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lennart ErikssonOK Enen12:02
Sune LindellOK Hällen12:04
Sune AhlinKöping-Kolsva OK12:08
Nils JohanssonOK Tjärnen12:12

H85

2 580 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF11:33
Bengt EdvardssonOK Torfinn11:37
Stig LundinEskilstuna OL11:41
Valter AlamaaIK Vikings OK11:49
Arvo HyvönenSkattkärrs SOK11:53

Inskolning

2 160 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Wilma OhlinTullinge SK04:56:43
Nils RaskVingåkers OK10:51:45
Sixten FredrikssonStora Tuna OK10:53:35
Greta ÅlinSundsvalls OK10:55:18
Eskil BerghTullinge SK10:57:08
Elmer MartinssonLerums SOK11:03:28
Theodor LexellOK Klemmingen11:06:23
Benjamin LexellOK Klemmingen11:06:27
Isak FlemströmKlubblös11:12:33
Astrid OhlinTullinge SK11:12:35
Agnes MelinSnättringe SK11:27:35
Markus KantarpÄrla IF11:32:34
Aron FalkOK Hällen11:43:12
Ebba HardellKlubblös11:46:15
Ludvig HolmgrenOK Måsen11:56:05
Alva LönnkvistTullinge SK12:21:58
Fritjof WinnerstamOK Klemmingen12:39:54
Måns LundqvistMälarö SOK12:48:29

U1

2 160 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Noah AlnebergSträngnäs-Malmby OL10:48:50
Tuva ThörnqvistSöders-Tyresö10:50:56
Vera WennbergStorviks IF10:50:57
Stellan KlassonOK Hammaren10:54:27
Alice MatanovicVästerviks OK10:57:10
Elvin MagnellKatrineholms OK10:58:06
Simon ÅttingLinköpings OK10:58:20
Malin ItenOLC Winterthur10:58:23
Edward MelinSnättringe SK10:59:48
Miri WachtmeisterBromma-Vällingby SOK10:59:58
Susann KarlssonVingåkers OK11:01:40
Adrian ÖbergOK Klemmingen11:06:29
Agaton SoldaggOK Klemmingen11:06:30
Lilly LundqvistMälarö SOK11:11:30
Oscar  ErikssonVästerås SOK11:12:09
Lova HjobergKlubblös11:12:53
Ingalisa ÖbergOK Hällen11:13:45
Ludvig BomanMälarö SOK11:17:05
Olle GindemoÄrla IF11:19:44
Isak WimmerSnättringe SK11:24:55
Josefina BaylanTullinge SK11:31:20
Olle WibergStora Sundby GoIF11:31:27
Nora TunbladMälarö SOK11:31:38
Carl NordströmVallentuna-Össeby OL11:32:12
Julia ÅkerlundOK Tor11:33:10
Elias ÖbergOK Hällen11:33:39
Alva ÅkerlundOK Tor11:36:03
Cedrik RäimOK Enen11:59:31
Stina KarlssonKovlands IF12:07:04
Filip WimmerSnättringe SK12:11:37
Viktor HellbergSundbybergs IK12:13:02
Olle WinnerstamEskilstuna OL12:22:55
Clara EkOK Ravinen12:24:55
Ilon HolmströmOK Ravinen12:24:58

U2

2 190 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ester FalkOK Hällen10:48:46
Olle JacobsonOK Tor10:49:20
Jonathan AlnebergSträngnäs-Malmby OL10:50:59
Laura RaskVingåkers OK10:53:20
Amanda AnderssonVingåkers OK10:53:23
Cloe MatthewsTullinge SK10:54:15
Lina LevinOK Skogsvargarna10:58:23
Frida PetterssonÅkers IF10:59:02
Stella PetterssonÅkers IF10:59:03
Christian Jönsson UlateOK Triangeln11:00:03
Astrid JacobsonOK Tor11:06:07
Jonna DoeringGarphyttans IF11:08:02
Arvid  ErikssonVästerås SOK11:11:42
Vera WesthMullsjö SOK11:14:14
Ronya BlomqvistÄrla IF11:14:32
Siri FlodbergOK Rodhen11:21:49
Clara BergmanFellingsbro GOIF11:25:08
Julia NordströmVallentuna-Össeby OL11:31:17
Ida KjellmanLinköpings OK11:42:05
Felix AnderssonNAIS Orienteringsklubb11:58:04
Viktor ZachrissonOK Alehof12:09:53
Jamie RollerJärfälla OK12:35:50
Cecilia ÖstergrenSurahammars SOK13:02:18
Iris DahlbergGarphyttans IF

Öppen 1

2 190 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christina VernerssonOK Orinto10:48:49
Gunnar WaernTrollhättans SOK10:49:45
Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK10:52:25
Anki GustafssonSäterbygdens OK11:00:12
Arne LagerqvistGarphyttans IF11:09:02
Cecilia CarlssonVästerås SOK11:16:03
David JonforsenSurahammars SOK11:38:03
Jan-Erik KraftHallstahammars OK11:44:21
Max NoackOK Linné11:44:47
Alfred NoackOK Linné11:45:46
Lovisa NederheimTäby OK11:55:04

Öppen 3

2 570 m, 45 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunilla HamreforsVästerås SOK10:49:38
Britt LarssonVästerås SOK10:52:49
Bo LöwegrenVästerås SOK10:54:00
Anna BoströmSnättringe SK10:54:10
Malin FredrikssonStora Tuna OK10:54:56
Garry PetterssonStockholms OK10:57:01
Jessica FredrikssonKlubblös10:59:08
Christina Karlsson ÖbergOK Hällen11:02:46
Ann HagermoGävle OK11:07:30
Hanna AspersandSala OK11:11:02
Lena BennitzOK Enen11:11:39
Lennart SchweitzOK Grip11:12:30
Chatarina LarssonIF Thor11:13:06
Lotta WaernqvistNAIS Orienteringsklubb11:14:00
Smilla AndertoftVästerås SOK11:16:09
Jens AndertoftVästerås SOK11:16:11
Hans HolmgrenOK Måsen11:17:22
Annica AhlgrenTäby OK11:21:44
Cecilia WallinKlubblös11:25:32
Claes RundströmOK Älvsjö-Örby11:25:46
Elisabeth FridRotebro IS OK11:26:21
Britt BackVandrarringen11:28:39
Isak BergmanFellingsbro GOIF11:28:42
Wilma WikströmFellingsbro GOIF11:28:42
Anna NordinOK Tjärnen11:29:19
Ella MatthewsTullinge SK11:31:01
Monica AndreassonOK Tor11:34:17
Lars AndreassonOK Tor11:34:18
Gerhard QvarnströmVandrarringen11:43:42
Hannes QvarnströmVandrarringen11:43:43
Amilia HitterstenIK Standard11:48:20
Filippa LindIK Standard11:48:20
Britt-Inger LindbergSträngnäs-Malmby OL11:49:47
Birre StenkloVästerbergslagens OL11:50:28
Abraham BaylanTullinge SK11:50:40
Anders HedarOK Tor11:55:17
Mikael BergOK Enen12:01:26
Irma FredrikssonKorsnäs IF OK12:02:16
Linnea Kindstrand GullquistOK Klemmingen12:07:18
Marius DahlbergGarphyttans IF12:09:54
Karin ZackrissonKjula IF12:11:59
Karuna DahlbergGarphyttans IF12:12:30
Hanna HulténFrösö IF12:14:15
Malin AnderssonVallentuna-Össeby OL12:23:15
Matthias DahlbergGarphyttans IF

Öppen 5

3 820 m, 77 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elisabeth Aune JakobsenOK Moss10:33:19
Hans WrådheOK Tjärnen10:48:10
Anna GruvrisIK Jarl Rättvik10:49:50
Elin HardellKlubblös10:51:15
Johanna Tuuf10:51:20
Arvid BoströmSnättringe SK10:52:19
Anna KlassonOK Hammaren10:54:26
Johan EssnerJärfälla OK10:57:27
Ester AspersandSala OK10:58:11
Malva EnlundSala OK10:58:13
Vanja PetterssonÅkers IF10:59:04
Claes EdvardssonTumba-Mälarhöjden OK11:00:31
Ceasar TengbrandArboga OK11:00:37
Göran WelénKöping-Kolsva OK11:01:05
Ann Hermansson AlmHagaby GoIF Örebro11:05:45
Johan WaernqvistNAIS Orienteringsklubb11:05:55
Catharina AnderssonOK Tor11:07:12
Anton PhilipssonOK Skogsfalken11:07:25
Katarina LennartssonKlubblös11:07:26
Per GullquistOK Klemmingen11:07:35
Anna Martinsson-KarlssonAttunda OK11:09:05
August AhlinSträngnäs-Malmby OL11:10:10
Magnus AhlinSträngnäs-Malmby OL11:11:26
Anna ErikssonSträngnäs-Malmby OL11:14:24
David WesthMullsjö SOK11:15:31
Noah AndertoftVästerås SOK11:15:54
Ylva DoeringGarphyttans IF11:16:19
Britt-Marie AldénOK Kolmården11:17:10
Michael LarssonSurahammars SOK11:18:08
Louise LindellGustavsbergs OK11:19:06
Frida ForsbergTullinge SK11:20:05
Linnéa JanssonKlubblös11:21:33
Jiří DondaSKOB Ostrov11:25:24
Anders HolmqvistOK Tor11:25:31
David WinnerstamOK Klemmingen11:29:16
Lars HelmerssonVandrarringen11:30:47
Sten HellströmKlubblös11:31:04
Jennifer SandTullinge SK11:32:05
Per ArnessonSkarpnäcks OL11:32:11
Henrik WennbergStorviks IF11:32:59
Petra HelmerssonVandrarringen11:33:14
Lisa KullmanStora Tuna OK11:36:00
Åsa PetterssonSäterbygdens OK11:37:15
Ella JacobsonOK Tor11:39:18
Arvid JonforsenSurahammars SOK11:40:06
Lena RambergHallstahammars OK11:40:16
Linda NordströmOK Älvsjö-Örby11:41:13
Inger LethagenVästerås SOK11:45:08
Per LjungCentrum OK11:46:31
Mario MatanovicVästerviks OK11:46:42
Jessica ZetterbergHudiksvalls OK11:46:48
Frida JonforsenSurahammars SOK11:48:10
Eva FredrikssonKorsnäs IF OK11:49:16
Amanda LindIK Standard11:49:32
Torsten RambergHallstahammars OK11:50:05
Anna NilssonTullinge SK11:51:06
Johan LundkvistMälarö SOK11:51:29
Vanessa Ulate AlvaradoOK Triangeln11:52:22
Vera JeppssonOK Hammaren11:54:17
Bruno GöranssonAlmby IK11:57:58
Anna KnappVästerås SOK12:01:32
Erica LöfqvistVästerås SOK12:03:00
Loke SundbergOK Södertörn12:03:10
Julia Velkova ÖbergOK Klemmingen12:05:40
Henrik NordinTrosabygdens OK12:06:10
Dan BomanMälarö SOK12:06:34
Patrik WahlfridssonKlubblös12:07:23
Klara MartinssonLerums SOK12:07:43
Per ÅkerlundOK Tor12:09:24
Viktor ZackrissonKjula IF12:14:03
Torbjörn BergmanSnättringe SK12:14:18
Sanna NorrmanIK Standard12:15:05
Gustav BerggrenKjula IF12:15:22
Linda NilssonLånghundra IF12:19:10
Karin TunbladMälarö SOK12:25:09
Tyra KleijnSödertälje-Nykvarn OF
Linda WickströmOK Tor

Öppen 7

3 330 m, 143 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linn AldénOK Roxen10:49:18
Agneta GrönlundKatrineholms OK10:49:54
Knut-Åke HallebroOK Klemmingen10:53:13
Conny VernerssonOK Orinto10:54:06
Sven JacobsonOK Milan10:54:43
Tommy PedersenKlubblös10:55:12
Lars BroströmDegerfors OK10:56:20
Anna WennbergStorviks IF10:56:42
Maria GustafssonVästerbergslagens OL10:57:31
Anki GustafssonKatrineholms OK10:58:53
Sune HedströmOK Rodhen10:58:56
Nils FlemströmKlubblös11:00:58
Anders SilvemarkDalaportens OL11:01:07
Louise-Marie NilssonOK Klemmingen11:01:50
Kerstin LoenbergSkarpnäcks OL11:02:07
Carina BoströmOK Linné11:03:14
Lars Åke SvenskOK Hällen11:03:35
Lena KarlssonOK Måsen11:03:37
Pirkko HammarströmOK Måsen11:04:00
Marita LindholmKöping-Kolsva OK11:04:00
Karin ÖstlinOK Milan11:04:13
Jesper AnderssonVingåkers OK11:04:20
Bibi SilvemarkDalaportens OL11:05:06
Göran DavidssonOK Klemmingen11:05:52
Agneta HasselkvistOK Milan11:06:24
Bo AnderssonVästerås SOK11:07:10
Mats LandqvistKöping-Kolsva OK11:09:05
Lena RisbyKlubblös11:09:08
Susanne CurmanIFK Lidingö SOK11:09:13
Ingela AlnessLånghundra IF11:09:15
Bo HanssonArboga OK11:09:21
Ove EricsonNyköpings OK11:09:51
Helene NilssonIF Start11:10:02
Annika DavidssonOK Klemmingen11:10:27
Bert KoskinenSödertälje-Nykvarn OF11:10:33
Åsa EnlundSala OK11:10:39
Tanja-Birgit SöderströmSala OK11:10:40
Torbjörn JohanssonOK Södertörn11:11:06
Martin ErikssonOK Södertörn11:11:17
Thomas LindgrenOK Tor11:12:16
Gullan AnderssonVästerås SOK11:12:18
Hans GustavssonNyköpings OK11:12:49
Kjell NilssonOK Klemmingen11:14:17
Trine KarlbergTullinge SK11:15:11
Peter KarlbergSnättringe SK11:15:12
Kerstin SvenskOK Hällen11:15:36
Rolf LindblomOK Klemmingen11:15:40
Patrik LanderOK Enen11:16:24
Katja LeicktTullinge SK11:17:25
Margareta ErikssonOK Klemmingen11:17:30
Lennart LundquistOK Nalle11:17:41
Clary BernerssonOK Enen11:18:06
Marie LarssonKöping-Kolsva OK11:19:03
Louise HildenborgStora Sundby GoIF11:19:06
Åke StridAlmby IK11:19:09
Kenneth LarssonKöping-Kolsva OK11:20:09
Monica Lindkvist MöllerSödertälje-Nykvarn OF11:20:19
Emelie RökenTäby OK11:21:08
Cecilia ErikssonNorbergs OK11:21:14
Karin LindgrenOK Tor11:22:05
Jouko TaskinenVästerås SOK11:22:12
Nora StålbergOK Hällen11:22:18
Karl-Erik HildenborgStora Sundby GoIF11:23:09
Christofher RamströmSträngnäs-Malmby OL11:23:12
Lage JonssonLindebygdens OK11:23:15
Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF11:23:36
Ulf AnderssonHaninge SOK11:24:36
Lukas WibergStora Sundby GoIF11:25:41
Maria EhnTullinge SK11:25:59
Britt-Marie ErikssonOK Rodhen11:26:53
Göran ForsbergNyköpings OK11:28:21
Per-Olof JohanssonSträngnäs-Malmby OL11:28:23
Agnes OlssonOK Tor11:28:36
Lina SöderkvistSäterbygdens OK11:29:00
Olle ArmanNyköpings OK11:29:01
Åsa WikströmFellingsbro GOIF11:29:07
Bengt RobertssonAlmby IK11:29:13
Anna NorrbomSala OK11:29:27
Ulf BackVandrarringen11:29:30
Helen EkmanOK Tor11:29:33
Per-Arne ForsbergTullinge SK11:30:07
Karin LinderOK Hällen11:30:16
Inga JohanssonNyköpings OK11:30:24
Emelie GustafssonStora Sundby GoIF11:30:59
Titti BergendahlOK Måsen11:33:03
Johanna DalinLeksands OK11:33:29
Cecilia JanzonOK Måsen11:34:06
Mona ForsbergNyköpings OK11:34:15
Lennart AgénTullinge SK11:34:58
Ida StålnackeKlubblös11:36:58
Jan GustafssonOK Tor11:37:22
Gitte JutvikTrosabygdens OK11:40:09
Toni AnderssonVästerås SOK11:40:32
Carl-Åke FredrikssonKorsnäs IF OK11:41:11
Marianne LissEskilstuna OL11:41:19
Linnés RönnqvistOK Linné11:41:22
Alexander AhlgrenKlubblös11:43:02
Ove JohanssonSträngnäs-Malmby OL11:44:00
Sara FredrikssonKFUM Örebro OK11:46:02
Sofia KihlmanSträngnäs-Malmby OL11:46:04
Anders MobergKatrineholms OK11:46:36
Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF11:47:03
Ingegerd LusenskySträngnäs-Malmby OL11:48:12
Caroline WestbomOK Österåker11:48:14
Margrita SjöqvistOK Måsen11:49:05
Anna WennbergOK Tor11:49:11
Jenny LindIK Standard11:49:31
Linda LundbergKlubblös11:49:44
Ann-Marie JohanssonSträngnäs-Malmby OL11:50:06
Satu KettunenOK Hammaren11:50:24
Jimmy SvedbergOK Hammaren11:50:24
Niklas DoeringGarphyttans IF11:50:35
Helena FalkTäby OK11:53:20
Lotta LindbergGymmix Huddinge11:54:15
Nils LindbergSträngnäs-Malmby OL11:55:30
Stellan TäckOK Hammaren11:56:56
Hans SöderbergOK Hällen11:57:02
Robert MikkelsenVandrarringen11:57:51
Håkan SöderqvistArboga OK12:00:07
Reni ItenOLC Winterthur12:00:09
Camilla NäslundOK Hammaren12:01:01
Christel BergOK Enen12:01:25
Maria BergmanFellingsbro GOIF12:01:38
Elias NäslundOK Hammaren12:01:41
Jessica BomanMälarö SOK12:01:50
Stefan BlomgrenHagaby GoIF Örebro12:03:58
Berit EkmanTäby OK12:05:10
Mikael AnderssonOK Tor12:07:00
Stefan GreenAlmby IK12:08:00
Eva BlomgrenHagaby GoIF Örebro12:09:48
Per MelinOK Rodhen12:12:41
Patrik BlombergIK Standard12:13:24
Anders ElovssonIK Standard12:15:03
Anders FlodbergOK Rodhen12:15:44
Marcus WibergStora Sundby GoIF12:15:46
Albert NordSnättringe SK12:17:13
Albin EronnLinköpings OK12:19:28
Jiri ProchazkaDomnarvets GOIF12:20:04
Tomas LiscinskySK Zabovresky Brno12:21:25
Moa HedegårdOK Kolmården12:26:37
Helena PerssonCentrum OK12:27:28
Lenka ZatloukalovaTullinge SK12:34:29
Tomas ÖbergOK Hällen12:42:00

Öppen 8

5 080 m, 95 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emma RisbyKlubblös10:51:02
Marcus AnderssonKatrineholms OK10:52:33
Jonas KarlssonKovlands IF10:52:46
Ulf EngströmOK Hällen10:53:08
Torbjörn HaldammenSOK Joar Viking Enköpin10:53:09
Mats BernerssonOK Enen10:54:58
Håkan PantzarKjula IF10:55:21
Margareta Osin SOK Joar Viking Enköpin10:56:45
Juha LoenbergSkarpnäcks OL10:58:27
Ruhdi KarlssonVästerås SOK10:58:30
Ulf HamreforsVästerås SOK11:00:22
Per CarlssonNyköpings OK11:03:07
Magnus HagfjärdSöders-Tyresö11:04:20
Bo MagnussonKFUM Örebro OK11:05:28
Kent BörjessonOK Måsen11:05:40
Elin DahlmarkVästerås SOK11:07:07
Annica MagnussonKFUM Örebro OK11:07:08
Anton BörjessonOK Måsen11:07:13
Joachim HellquistOK Enen11:07:42
Anna Lena AnderssonVästerbergslagens OL11:09:00
Joakim LönnkvistTullinge SK11:09:12
Linn WistrandOK Hällen11:10:27
Johan AspersandSala OK11:10:44
Elin ErikssonVästerås SOK11:12:11
Albert RenellOK Tor11:12:24
Thomas JohanssonRånäs OK11:12:58
Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb11:13:09
Andreas AppelbringOK Milan11:14:05
Albin ElnerudKlubblös11:14:08
Emeli PetterssonTullinge SK11:14:47
Andreas ErikssonVästerås SOK11:15:08
Annika SundströmVästerås SOK11:16:02
Gunnar EhnTullinge SK11:18:11
Niclas ClashammarNyköpings OK11:18:17
Johan ScherlinNyköpings OK11:19:43
Runar AldénOK Kolmården11:19:49
Bo RenellOK Tor11:20:13
Elsa LinderOK Hällen11:20:33
Marianne PetterssonSödertälje-Nykvarn OF11:21:43
Johan PalmqvistNyköpings OK11:23:31
Johanna LarssonKöping-Kolsva OK11:24:30
Magnus JedarÅkers IF11:26:00
Jonas LångbergHudiksvalls OK11:26:11
Emil LauriKamrat och IF KIF11:26:14
Björn AlpbergAlmby IK11:27:21
Sv 150Henrik PetrisiVästerbergslagens OL11:28:00
Lena HellströmOK Ravinen11:29:25
Niclas LarssonKöping-Kolsva OK11:32:33
Julius BjällhageOK Tor11:34:10
Niclas BjällhageOK Tor11:34:23
Bengt BennitzOK Enen11:34:26
Oskar HermanssonCentrum OK11:34:40
Per LarssonOK Klemmingen11:34:43
Elisabeth HedlöfRånäs OK11:34:46
Fredrik DahlmarkVästerås SOK11:36:14
Jörgen OlaussonVingåkers OK11:36:21
Anders DalinLeksands OK11:37:47
Karl ZensOK Tor11:39:11
Magnus JohanssonOK Kolmården11:40:02
Johan KammargårdenBjörkfors GOIF11:42:15
Per WesterlundSkogsluffarnas OK11:44:03
Ingemar ÅkermanTullinge SK11:44:06
Maria CarlströmCentrum OK11:44:36
Håkan RedtzerAttunda OK11:45:05
Thomas NilssonStora Tuna OK11:46:02
Rickard JonforsenSurahammars SOK11:46:11
Louise Jeppsson WulffOK Hammaren11:48:17
Elias BäckströmKlubblös11:48:27
Therese BergstedtCentrum OK11:48:33
Torben MalmGarphyttans IF11:48:38
Charlotta AskeljungOK Klemmingen11:48:52
Kristin BerghTullinge SK11:51:38
Oskar NederheimTäby OK11:54:07
Casper HedarOK Tor11:55:00
Johanna MaxénStora Tuna OK11:55:25
Peter KraftSala OK11:56:12
Peter AskeljungOK Klemmingen11:56:26
Cristina HedlundVandrarringen11:57:55
Jan-Eric LethagenKlubblös11:58:00
Robert KruseKFUM Örebro OK12:01:13
Klas LindgrenVästerås SOK12:06:07
Jessica WahlfridssonKlubblös12:06:44
Eva OskarssonHagaby GoIF Örebro12:06:46
Ann-Mari SilfverLånghundra IF12:07:21
Lars LundinTierps SOK12:11:11
Ivar NäsholmÄrla IF12:11:22
Patrik NylénDegerfors OK12:12:56
Malin SchedwinKjula IF12:14:10
Lena FlodinOK Enen12:15:38
Johan HardellKlubblös12:18:02
Henrik NordSnättringe SK12:18:10
Daniel HelanderTullinge SK12:25:24
Emil HelanderTullinge SK12:26:51
Anders LindeborgSödertälje-Nykvarn OF12:31:28
Björn WistrandOK Hällen12:34:38

Öppen 9

7 640 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Viktor WaernqvistOK Kolmården10:59:21
Fredrik HamreforsVästerås SOK11:00:22
Roland NorellSöders-Tyresö11:03:17
Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnan11:03:24
Andreas MagnussonOK Måsen11:03:39
Johan HydénKamrat och IF KIF11:04:29
Håkan KleijnSödertälje-Nykvarn OF11:09:08
Niklas WansölinOK Ravinen11:09:36
Joachim WansölinOK Ravinen11:14:09
Yngve JohanssonHagaby GoIF Örebro11:17:08
Niclas RökenTäby OK11:19:47
Assar HellströmOK Ravinen11:20:27
Nils LinderOK Hällen11:20:29
Mona KleijnSödertälje-Nykvarn OF11:21:47
Pontus ErikssonSträngnäs-Malmby OL11:26:17
Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OF11:29:05
Anna RökenTäby OK11:30:10
Markus LarssonHestra IF11:33:24
Stefan PetterssonSödertälje-Nykvarn OF11:35:06
Henrik NordKFUM Örebro OK11:35:41
Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF11:37:37
Claes AnderssonKlubblös11:43:07
Olof LethagenCentrum OK11:48:04
Per BerghTullinge SK11:50:09
Erik NederheimTäby OK11:57:08
Stefan BergOK Enen12:01:28
Erik GohdeDalaportens OL12:05:22
Johan HöökIK Jarl Rättvik12:07:08
Jonathan SvenssonVäxjö OK12:07:16
Elizabeth JakobssonBishopstown Orienteering Club12:10:09
Martin JakobssonBishopstown Orienteering Club12:17:30

Öppen 10

6 050 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lukas LarssonArboga OK11:14:45
Johannes GreenAlmby IK12:07:49

Annonser