Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för DM, medel, Uppland

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: DM, medel, Uppland
Arrangörsorganisation: OK Rodhen
Datum: lördag 7 september 2019

D21

3 890 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4011207323Kate MorrisonOK Linné11:01
4021300227Galina RibediucHellas Orientering11:03
403264811Ida Pihl SkogOK Linné11:05
404860526Audrey FoleySigtuna OK11:07
405970307Sandra NäslundOK Linné11:09
40629830Sara BengtssonLånghundra IF11:11
407760301Annika BjörkOK Linné11:13
4089840624Katrina BerganderOK Linné11:15
4099996224Emma Pihl SkoogOK Linné11:17
4109861028Lisa CarlssonOK Linné11:19
411910722Lovisa LingforsOK Linné11:21
412790213Rebecka LindbergOK Roslagen11:23
41337311Linnea TroengOK Linné11:25
41410089Ebba WesterbergIF Thor11:27
415756251Kristina RobertoOK Linné11:29
4161900805Elin LindTierps SOK11:31
417941206Julia OhlssonOK Linné11:33
418771130Inga KazlauskaitéOK Roslagen11:35
419501670Karin NordlundOK Linné11:37
4201403962Linda WåhlströmIF Thor11:39
421932004Hilda ForsgrenOK Linné11:41
422700326Gunilla SvärdIF Thor11:43
4238356356Johanna ÖbergOK Linné11:45
4248050604Kristin OlovssonOK Linné11:47

H21

4 890 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4308090329Rassmus AnderssonOK Linné11:01
4318442019Erik Barr ZeilonSkåneslättens OL11:03
432961029Emil ÅbergOK Kåre11:05
433644644David LingforsOK Linné11:07
434881214Jonathan SvenssonVäxjö OK11:09
435977715Olle NilssonOK Linné11:11
4368662404Liutauras BileviciusOK Roslagen11:13
4379403944Olof ErikssonOK Linné11:15
438850527Christian FoleySigtuna OK11:17
439810425Jan TroengOK Linné11:19
4409931204Anton SundgrenLånghundra IF11:21
4411867703Jakob AnderssonOK Linné11:23
4427980219Alexander AlnessLånghundra IF11:25
443780711Mats TroengOK Linné11:27
444690725Tommy LindbergOK Roslagen11:29
4459111230Albin RidefeltOK Linné11:31
4461982021Erik ÅhlinLånghundra IF11:33
447841100Josef NordlundOK Linné11:35
448234871Thomas RexSundsvalls OK11:37
4498100090Hideto TakahashiOK Linné11:39
450951012Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF11:41
451840104Ulf TroengOK Linné11:43
4529980107Waldemar AnderssonLånghundra IF11:45
4532063876Sixten HillerhagOK Linné11:47
4548234444Viktor LindbergOK Roslagen11:49
45538351Petter LindbergOK Linné11:51
45630980Olov VikströmSundsvalls OK11:53

D20

3 450 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4607001028Klara MöllerOK Linné11:48
4619000610Alva LindellIF Thor11:50
4629990602Sandra BoströmOK Linné11:52
4639911031Maria JanssonOK Linné11:54

H20

3 890 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4658000330Kristoffer TengrothSundbybergs IK11:49
4669990214Erik HannrupIF Thor11:51
4678300199Oskar Spets StorhovFreidig11:53
4681320640Victor BylundIF Thor11:55
4697770007Lukas LilandNydalens SK11:57

D18

3 300 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4719020802Ebba LindellIF Thor11:52
4721401364Sara SundinWaxholms OK11:54
4732119826Hedvig SundstedtRasbo IK11:56
4748010300Lovisa WigertzLånghundra IF11:58

H18

3 420 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4809010728Arvid UmegårdLånghundra IF12:16
4759983087Anton SegermanIF Thor12:18
4768020319Oskar SundblomRånäs OK12:20
4772062701Albin ErikssonIF Thor12:22
478437457Oscar PalmOK Linné12:24
4791279018Arvid BylundIF Thor12:26

D16

3 510 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4852119857Vega SundstedtRasbo IK11:55
4869041006Alice LarssonSundsvalls OK11:57
4887040427Fannie SjölanderOK Rodhen12:01
4892060734Ella ServinLånghundra IF12:03
490443464Stina LindholmSundsvalls OK12:05
4919442107Hanna JonsellIF Thor12:07
4928031111Malin SvenssonRånäs OK12:09
4938030570Miia RollerJärfälla OK12:11
4942078275Ylva SandströmSundsvalls OK12:13
4951030727Cornelia KrafftLänna IF12:15
4961030611Linn RistoOK Linné12:17
497450856Felicia SvenssonRasbo IK12:19
4982078093Elsa GranholmSundsvalls OK12:21
4998030729Ellen HannrupIF Thor12:23
500354265Erica KarlssonOK Rodhen12:25
5018140640Agnes WeissLånghundra IF12:27
5022060816Ebba AnderssonSundsvalls OK12:29
5039040711Isabell StålbrandtRasbo IK12:31
5048012004Anna Castilho MarcaoOK Linné12:33
5051401323Sofia SundinWaxholms OK12:35
5062050776Tyra KarlssonSundsvalls OK12:37
5089120604Agnes Söllvander EklundOK Rodhen12:41
5099201717Fanny CedstedtLånghundra IF12:43
5102059993Emma JohanssonSundsvalls OK12:45
512362574Malva MöllerOK Linné12:49
513445068Ebba LindholmSundsvalls OK12:51
5142139873Amanda SchönfeldtSundsvalls OK12:53
5159030928Astrid RexSundsvalls OK12:55

H16

3 650 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
521428880David BerglundIF Thor12:14
5228040630Jacob HenrikssonRånäs OK12:16
5238123000Viggo ÖstlundKovlands IF12:18
524450897Alex ÖstermanRasbo IK12:20
5269990829Simon ClaessonOK Rodhen12:24
5272093256William LeijonspjuthSigtuna OK12:26
5287919223Petter ErlandssonSundsvalls OK12:28
5297031030Albin WarvelinLånghundra IF12:30
5318030126Aron HellgrenIF Thor12:34
5327041226Gustav LyckebäckSigtuna OK12:36
5331031103Zebastian Jönsson-UlateOK Triangeln12:38
534432993Erik BernerssonOK Enen12:40
536449568Johan LindénSelånger SOK12:44
5372107112Sean BerglundSigtuna OK12:46
5388444002Oskar VikströmSundsvalls OK12:48
5392058875Edvin NilssonLånghundra IF12:50
5418140627Viktor JemthIF Thor12:54
5422123595Elias StrömlandSigtuna OK12:56
5438000943Edvin LakeSundsvalls OK12:58

D14

3 010 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2260777Alva LarssonOK Linné11:01
2077261Lovisa DufvaSundsvalls OK11:05
7060414Nora Svedin JakobssonLånghundra IF11:07
8041005Alva OláRånäs OK11:09
355531Frida ÖstermanRasbo IK11:11
2119756Ingrid Suarez LarssonOK Linné11:13
9050917Elsa Söllvander EklundOK Rodhen11:17
2107148Elise MagnussonSigtuna OK11:19
262578Hillevi LarssonOK Enen11:21
1210706Emily KruysIF Thor11:23
2075482Ida PalmOK Linné11:25
2063895Wilma LarssonSundsvalls OK11:29
2050916Olivia UnnerudLånghundra IF11:31
2088577Matilda PerssonOK Enen11:33
9040418Agnes MörlinRasbo IK11:35
43947Klara HartOK Linné11:37
8050499Frida MelinOK Rodhen11:41
560903Ida WarvelinLånghundra IF11:43
1219447Amanda RådströmOK Enen11:45
8050802Emelie SvärdIF Thor11:47
2119616Hanna FriskOK Linné11:49
2050909Isabel UnnerudLånghundra IF11:53

H14

3 010 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8075647Axel AnderssonIF Thor11:00
1419978Viggo IngwersenOK Enen11:02
8060810Gustav SvenssonRånäs OK11:04
550411Elias WesterberghRasbo IK11:06
2119444Erik GuggiIF Thor11:08
1051126Mattias LarssonSundsvalls OK11:10
448649Love UmegårdLånghundra IF11:12
1060619Maximus RörickOK Linné11:14
1400669Love BylundIF Thor11:16
2088997Simon SpetsLånghundra IF11:18
8000282Aron BromanLänna IF11:20
9092006Edvin TögenmarkOK Linné11:22
2148473Theodor Von SethIF Thor11:24
7052910Hugo NordlanderSundsvalls OK11:26
2148896Henrik LarssonOK Enen11:28
7207645Emil ÅbergOK Linné11:30
452651Miro MårtenssonIF Thor11:32
7057992Simon NordlanderSundsvalls OK11:34
8060523Hugo ÖrtlundRånäs OK11:36
423467Joel AhlbergOK Linné11:38
2107127Fredrik EdsjöIF Thor11:40
1050905Olov NorinSundsvalls OK11:42
2107151Felix JohnssonOK Linné11:46
1061222Albin JemthIF Thor11:48
449492Oskar ErlandssonSundsvalls OK11:50
2139131Vilmer DernrothOK Linné11:54
452507Elis HanssonIF Thor11:56
9050528Wilmer RexSundsvalls OK11:58
452604Adam SparrmanOK Linné12:02
2119715Karl WeimarckIF Thor12:04
2085389Viktor FischerOK Linné12:06
450738Malte HellgrenIF Thor12:08
449717Simon SegermanIF Thor12:10

D12

2 320 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2088404Sigrid Gillman WikstrandOK Linné11:00
2078120Maja LyckebäckSigtuna OK11:04
2075271Ellen AarnioOK Linné11:06
2058219Moa PetterssonOK Linné11:10
9081108Alma WesselLänna IF11:12
7960229Freja SundbladVallentuna-Össeby OL11:14
2075309Signe PalmOK Linné11:16
1322624Eira Dinges OlivOK Enen11:20
8070509Sara RoosOK Linné11:22
452661Tora JonsellIF Thor11:24
9071210Marike StäglichOK Linné11:26
451760Ellen SandbergIF Thor11:28
1110311Ellen HedinOK Linné11:30
42429Hedvig AnderssonOK Linné11:34

H12

2 320 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1080724Gustav LindbergOK Roslagen11:01
452652Axel SparrmanOK Linné11:03
1030126Algot HellgrenIF Thor11:05
449992Melker NymanOK Linné11:07
452275Gustav AnderssonRasbo IK11:09
47377Liam BergefurTierps SOK11:11
7080112Cedric WangheimOK Linné11:13
7873300Elliot HjelmIF Thor11:15
880219Alfons WesterberghRasbo IK11:17
1770913Axel WetterqvistOK Linné11:19
2107141Adrian RönnbackOK Linné11:23
37702Vilhelm SödermanOK Rodhen11:27
9143476Arvid TögenmarkOK Linné11:29
1080608Rickard JemthIF Thor11:31
2801205Jelmer SellingLänna IF11:33
1071126Theo RistoOK Linné11:35
1200407Lukas LindIF Thor11:37
2135643Elis WesterlundOK Enen11:39
1910910Robin LarssonOK Linné11:41
1112215Mikael BergOK Enen11:45
2107108John Lembke von SchéeleOK Linné11:47
362429Oliver ErlandssonLänna IF11:51
1060618Hampus RörickOK Linné11:53
1080206Gustav KaronenIF Thor11:55
452511Francisco Borg GodinhoSigtuna OK11:57

D10

1 800 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2104052Lovisa FischerOK Linné11:01
2093558Tilde IngwersenOK Enen11:05
1806009Ellinor KruysIF Thor11:07
2088405Märta Gillman WikstrandOK Linné11:09
1939225Tuva LarssonOK Linné11:15
404273Olga Bertilsson SkogOK Linné11:19
7414165Sara HartvikLänna IF11:21
2059074Flora PetterssonOK Linné11:25
2119818Liv HägerströmOK Linné11:29
7206814Ellinor Von SethIF Thor11:31

H10

1 800 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2058221Harry PetterssonOK Linné11:00
404120Noah SamulssonOK Linné11:02
1100907Aron LindbergOK Roslagen11:04
2104472Jakob WåhlströmIF Thor11:06
1090617Sigge AnderssonOK Linné11:08
9110504Elis EklundOK Rodhen11:10
8188110Albin DalsättRånäs OK11:12
8110822Joel WesterberghRasbo IK11:16
2112386Sixten SundbergOK Linné11:18
451784Edvin SandbergIF Thor11:20
8487148Wilgot DalsättRånäs OK11:24
9090709Anton ÅbergOK Linné11:26
1100827Isak WarvelinLånghundra IF11:28
8256369Ossian OláRånäs OK11:32
2131990Axel GuggiIF Thor11:34
7427501Wilhelm Hellquist-KlavemyrOK Enen11:36
203982Oskar LindIF Thor11:40
2147885Arvid RunfeldtSigtuna OK11:42
9100201Alfred WesselLänna IF11:44

D40

3 300 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1975912Åsa KruysIF Thor12:01
448502Karin PalmOK Linné12:03
2149049Ninna EngströmLånghundra IF12:05
9760822Stina ÅbergOK Linné12:07
770409Jenny WesterberghRasbo IK12:09
19137Emma LarssonOK Linné12:11
2119817Ida SundstedtRasbo IK12:13
38745Annette RoosOK Linné12:15
25191Åsa BergSigtuna OK12:17

H40

3 900 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
760526Jonas ErikssonLänna IF12:06
1403964Henrik WåhlströmIF Thor12:08
9939949Mats ÅbergOK Linné12:10
405414Per GrundbergRimbo SOK12:12
690121Anders LindgrenLånghundra IF12:14
2115551Andreas OlssonIF Thor12:16
403950Johan AnderssonOK Linné12:18
760724Jonas SellingLänna IF12:20
918919Kent LundvallVallentuna-Össeby OL12:22
2060858Mats WarvelinLånghundra IF12:24
780526Henrik BoströmOK Linné12:26
9974010Emil AnderssonLänna IF12:28
7518693Fredrik SundbladVallentuna-Össeby OL12:30
8040201Henrik SundblomRånäs OK12:32

D45

2 830 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8654162Annika RidellIF Thor12:09
2058826Eva CedstedtLånghundra IF12:11
446184Karolina AnderssonLänna IF12:13
1710327Ann-Sofie JemthIF Thor12:15
700903Clary BernerssonOK Enen12:17
449498Karin LarssonSundsvalls OK12:19
41176Anna Karin OlmIF Thor12:21
7720919Pernilla SvedinLånghundra IF12:23
225186Malin SparrmanOK Linné12:25
9834329Sofie BergendahlIF Thor12:27
2112392Helene LindelavOK Roslagen12:29
701229Marica TynellRånäs OK12:31
30386Karin LindellIF Thor12:33
452133Elisabet Lindblom LarssonOK Enen12:35
2089422Marie LyckebäckSigtuna OK12:37

H45

3 900 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
711221Roger TynellRånäs OK11:30
1711013Per JemthIF Thor11:32
436020Robert CederholmLänna IF11:34
9050872Fredrik LindellIF Thor11:36
8328562Peter OláRånäs OK11:38
752597Jonas AnderssonIF Thor11:40
731115Johan WesterberghRasbo IK11:42
8128218Ulrik ImbergOK Linné11:44
710922Ola LindIF Thor11:46
8320739John SolbreckLånghundra IF11:48
259290Nic KruysIF Thor11:50
700202Marcus PherssonOK Linné11:52
8007110Jörgen HellgrenIF Thor11:54
2083784Fredrik NilssonLånghundra IF11:56
7700814Staffan Jacobsson SvärdIF Thor11:58
2089464Daniel PalmOK Linné12:00
9427820Bo SegermanIF Thor12:02
431271Patrik ServinLånghundra IF12:04

D50

2 830 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
437408Evonne StrandOK Linné11:53
650122Anette ArksandVallentuna-Össeby OL11:55
428878Ammie BerglundIF Thor11:57
8110965Marianne CarlbergRånäs OK11:59
8065040Maria KvarnlöfOK Roslagen12:01
43944Maria HartOK Linné12:03
950524Annette WigertzLånghundra IF12:05
921107Josefine NordströmOK Triangeln12:07

H50

3 450 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8250714Jonas GidingVallentuna-Össeby OL12:09
7660718Stefan NordströmSigtuna OK12:11
9670923Johan JakobssonLånghundra IF12:13
660614Per-Olov WedinIF Thor12:15
9111777Pär TögenmarkOK Linné12:17
601337Conny ForsbergLånghundra IF12:19
9670708Patrik SteenOK Enen12:21
8230969Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL12:23
9005166Petter RanefallIF Thor12:25
8016568Johan DalsättRånäs OK12:27
9008007Staffan BromanOK Roslagen12:29
2062728Bo AnderssonIF Thor12:31
8412412Christer ArksandVallentuna-Össeby OL12:33
1401349Johan SundinWaxholms OK12:35
8090100Daniel UnnerudLånghundra IF12:37
9670825Håkan BerglundIF Thor12:39
8111600Svante JonsellVallentuna-Össeby OL12:41
9110333Jonas NordströmOK Roslagen12:43
651231Lars Håkan SandvikAttunda OK12:45
1551045Mats JonsellIF Thor12:47
9681029Pontus GilleOK Roslagen12:49
9988574Jesper HenrikssonRånäs OK12:51
9005270Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL12:53
38911Daniel OlmIF Thor12:55
7731377Ola HultinOK Roslagen12:57
43962Rob HartOK Linné12:59

D55

2 810 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8246810Dorothe SpillmannIF Thor11:30
47373Karin LindTierps SOK11:32
610927Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL11:34
264803Lena NilssonOK Linné11:36
2106029Malin BromanLänna IF11:38
8030363Eva SundgrenVallentuna-Össeby OL11:40
47346Cathrine JohanssonTierps SOK11:42
344510Hillevi ErikssonOK Linné11:44
226970Inger SkantzLänna IF11:46
8070863Maria LännevallOK Roslagen11:48

H55

3 420 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
427724Lars-Olof JanssonOK Linné11:20
9010302Sven WigertzLånghundra IF11:22
621112Anders JönssonOK Triangeln11:24
2061493Kjell RistoOK Linné11:26
7611023Per EdenhamnLänna IF11:28
8022061Torbjörn LännevallOK Roslagen11:30
7881199Kenneth HermanssonSigtuna OK11:32
8170762Stefan LundOK Linné11:34
364854Mats LundinLånghundra IF11:36
8118881Klaus KrischanEnnstal11:38
264802Stefan NilssonOK Linné11:40
29529Tommy ÅhmanLånghundra IF11:42
610821Mats BernerssonOK Enen11:44
437407Bo StrandOK Linné11:46
43047Anders LundJärfälla OK11:48
9726138Peter HambäckLånghundra IF11:50
9640309Ola TorstenssonVästerås SOK11:52
26248Jan NylundOK Linné11:54
38735Per-Olof SvenssonLänna IF11:56
8285757Mats BäckströmOK Enen11:58
640509Anders OhlinRånäs OK12:00

D60

2 500 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7140857Helena EkbrinkIF Thor11:12
38503Monica OhlinRånäs OK11:14
234925Brita NilssonOK Linné11:16
39087Christina OhlinRånäs OK11:18
354309Eva ElnerudSigtuna OK11:20

H60

3 300 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
591119Peter RidefeltOK Linné11:11
38355Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL11:13
7140858Pär JanssonIF Thor11:15
2058161Björn SöderbäckOK Linné11:17
47396Sven-Erik LevinTierps SOK11:19
660331Lars LandströmLånghundra IF11:21
351701Roland JanssonOK Linné11:23
9102111Lennart KarlssonOK Roslagen11:25
17654Rune TuressonOK Bävern11:27
8001454Andreas HjertsonOK Linné11:29
9795757Mats LundmanOK Roslagen11:31
38962Lars OhlinRånäs OK11:33

D65

2 270 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8001066Christina HjertsonOK Linné11:56
226971Britt LarssonLänna IF11:58
8092848Gunlis LarssonOK Enen12:00

H65

2 830 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
43985Lars-Erik HermanssonOK Linné11:21
448637Tommy HöglundLånghundra IF11:23
439834Kjell LindblomJärfälla OK11:25
347037Kjell JanssonLånghundra IF11:27
419650Tom KarlssonOK Linné11:29
1037913Leonard JanssonRasbo IK11:31
9530729Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL11:33
8202604Hans OhlinRånäs OK11:35
8232429Kenneth LarssonOK Enen11:37
9520314Stig AnderssonOK Linné11:39
612490Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL11:41
2058940Reinhold LenneboIF Thor11:43
501114Jan ÅsbergHäverödals SK11:45
540123Svend Erik MathiassenOK Linné11:47
2062173Leif AlmtorpLånghundra IF11:49
36652Per-Johan JanssonLänna IF11:51

D70

2 270 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
37916Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL11:01
2062149Birgitta KlangLånghundra IF11:03
902980Marianne SellgrenSigtuna OK11:05
655655Gun-Inger SahlbergLånghundra IF11:07
443708Elke WilkeTierps SOK11:09
36528Ewa NordlundLänna IF11:11

H70

2 810 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
47368Jan Olov JonssonTierps SOK11:00
38340Sten JohanssonOK Borgen11:02
7036350Bengt-Göran StjernaLänna IF11:04
43950Folke BoströmOK Linné11:06
37944Lars WestinVallentuna-Össeby OL11:08
38785Yngve PerssonTierps SOK11:10
770728Tomas ÅhgrenLånghundra IF11:12
2065357Anders EdlingOK Linné11:14
9887353Leif BergSigtuna OK11:16
402750Göran JanssonOK Triangeln11:18
9201588Torsten PetterssonLånghundra IF11:20
592177Per-Erik WåhlbergOK Linné11:22
449535Anders SellgrenSigtuna OK11:24
9450626Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden11:26
600914Leif NordlundLänna IF11:28

D75

1 990 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
10560Dagny GustavssonSigtuna OK11:01
27601Caje JacobssonIF Thor11:03
11853Margareta HaraldssonSigtuna OK11:05
36280Margaretha NyströmLänna IF11:07
12315Eva von HeijneSigtuna OK11:09

H75

2 500 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
29824Christer SolbreckLånghundra IF11:22
2119858Bernt JohanssonHäverödals SK11:24
409787Per-Olov AnderssonOK Linné11:26
2089178Sven-Olov NorlinRimbo SOK11:28
44053Olov JanssonHäverödals SK11:30
352789Sören WingeUpsala IF11:32
27602Sven JacobssonIF Thor11:34
38963Bo WestlingHäverödals SK11:36
7207651Kurt BoströmOK Linné11:38
441511Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK11:40
2101623Lennart JanssonHäverödals SK11:42
253786Thord RådbergOK Roslagen11:44
2107334Lars-Erik KarlssonRasbo IK11:46

H80

2 270 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
29762Urban GullbergOK Linné11:13
41614Lars-Erik LindellVäsby OK11:15
9010911Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL11:17
7516043Rolf AnderssonRimbo SOK11:19
422402Roine MattssonHäverödals SK11:21
1470541Bertil KarlssonOK Linné11:23
246733Sivert SöderbärgOK Roslagen11:25
25189Jan-Olof MalmSigtuna OK11:27
37483Karl Henrik LovangIF Thor11:29

H85

1 990 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1930781Jörgen AxelssonIF Thor11:11
1075419Tage AbrahamssonRånäs OK11:13
422403Ragnar AnderssonHäverödals SK11:15

Öppen motion 3

2 460 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
443661Johan RedanderIF Thor10:31:06
42543Gunnela GustafsonLänna IF11:11:03
437399Perniila RönnbackOK Linné11:21:30
449939Håkan GyllnerLänna IF11:22:03
2132136Helena PetterssonOK Linné11:26:01
262120Jeanette JönssonKlubblös11:26:02
1976118Katarina SellingLänna IF11:33:28
2089308Björn JanssonOK Linné11:36:47
202276Karolina RodinOK Enen11:40:10
9200279Patrik KvarnlöfOK Roslagen11:41:10
664996Katarina SundOK Roslagen11:42:23
2109345Bo RockJärfälla OK11:43:05
7405230Karin MörlinRasbo IK11:45:59
510608Christer ErikssonOK Linné11:49:46
449978Thony HolmgrenOK Rodhen11:51:22
452523Sofia Borg GodinhoSigtuna OK11:54:02
2139938Linda WernvallLånghundra IF11:54:13

Öppen motion 5

2 860 m, 41 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
404119Dan WadellOK Rodhen10:32:49
443650Joachim LindströmOK Rodhen10:32:51
2147874Gustaf RunfeldtSigtuna OK10:33:06
630830Anders FalkIF Thor10:33:18
446049Jonas NorellAttunda OK10:42:05
341063Lena Anderling NorellAttunda OK10:42:44
443413Nils VaernholtOK Enen10:44:57
2093578Anna-Karin IngwersenOK Enen10:48:43
2084000Mattias JonssonUpsala IF10:50:26
9201452Kristina WestfeldtIF Thor11:01:37
2135636Lisa OlivOK Enen11:02:51
2062154Eva Andersson DverstorpLånghundra IF11:05:33
449912Linda DrevinOK Rodhen11:11:05
404117Daniel BengtssonLånghundra IF11:15:03
2087090Riina AarnioOK Linné11:15:23
1820222Sofia GyllenswärdOK Linné11:15:31
8140639Ulrika ÖrtlundRånäs OK11:16:15
1120265Anders EkströmOK Linné11:18:47
7452164Anna-Maria HartvikLänna IF11:19:35
306977Cath TraynorKlubblös11:20:25
2107381Malin SjöstedtLånghundra IF11:23:07
1032006Elin SjöstedtLånghundra IF11:23:08
1670923Roland HotzOK Linné11:24:13
2078186Pär SäfstenOK Linné11:36:03
9770419Ola MörlinRasbo IK11:40:12
450663Gölin WikstrandOK Linné11:42:40
9031111Helene SvenssonRånäs OK11:43:25
2088567Magnus Von SethIF Thor11:44:57
361645Zoe KarantzasAuckland OC11:47:18
9771013Ida WesselLänna IF11:52:05
19028Marie EnbergVästerbergslagens OL11:58:03
247604Kristoffer RönbackOK Linné12:14:41
2058972Stefan PalmOK Roslagen12:16:17
507451734Emma PalmOK Roslagen12:21:00
29541Viktoria LöfgrenEj klubbansluten12:23:42
2260628Erika TroengOK Linné12:35:20
2123830Fredrik JohanssonOK Linné
2135630Gun KristenssonOK Enen
7703300Christoffer SandbergIF Thor
1917991Sofie SandbergIF Thor
2135610Magnus WesterlundOK Enen

Öppen motion 7

2 800 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2107405Jan-Erik LarssonUpsala IF10:35:46
341061Stefan NorellAttunda OK10:42:20
7860320Malin JanssonRånäs OK10:42:36
441134Ingela AlnessLånghundra IF10:57:54
2086044Morten IngwersenOK Enen11:08:17
7414163Johan HartvikLänna IF11:12:30
1870122Mattias GyllenswärdOK Linné11:15:29
8127242Johan OhlströmIF Thor11:22:06
7006123Thomas JanssonLänna IF11:25:03
431093Karin HannrupIF Thor11:30:46
19029Harry EnbergVästerbergslagens OL11:31:15
42396Bengt FribergJärfälla OK11:41:17
700503Ann RollerJärfälla OK12:03:57
2121987Per LjungCentrum OK12:10:27
7610307Lars LundinTierps SOK12:36:08
417598Lena KaskOK Linné13:00:33
2089309Patrik LanderOK Enen

Öppen motion 8

4 360 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
42172Emil BramerWaxholms OK10:35:16
7140947Helena WidegrenIF Thor10:35:56
1406136Samantha SegerOK Linné10:43:25
225185Erik SparrmanOK Linné10:53:58
450852Felix SvenssonRasbo IK10:54:59
38312Björn JohanssonOK Borgen11:00:04
306080Anna StaafUpsala IF11:00:46
8140635Mattias ÖrtlundRånäs OK11:06:59
900529Rask AttackMicke Mellbergs SOK11:11:19
2121982Mikko AarnioOK Linné11:15:33
8270268Klas BirgerssonLånghundra IF11:28:14
355365James BrewisLänna IF11:36:35
2135639Carl DingesOK Enen11:36:45
450207Paul-Erik van GemstIF Thor11:40:02
1942112Jonas StåhlbrandtRasbo IK11:42:16
2420507Johanna GrybäckIF Thor11:46:02
51067Simonius JagerAuckland OC11:47:50
646444Andreas KrafftLänna IF11:56:36
1406131Ross SmithOK Linné12:10:45
880810Josefin BengtssonIF Thor12:23:31

Inskolning

1 370 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7750911Ludvig LindquistOK Enen10:40:43
443669Erik SjölanderOK Rodhen10:41:20
404113Axel SjölanderOK Rodhen10:41:36
820605Ida SjölanderOK Rodhen10:41:38
352285Joel SjölanderOK Rodhen10:41:40
2050921Edwin GustavssonLänna IF11:00:06
437381Jacob HulténOK Linné11:04:54
449986David HolmgrenOK Rodhen11:07:58
443657Ester HolmgrenOK Rodhen11:07:59
449998Ellen ÅkerfäldtOK Rodhen11:15:03
402157Filippa JanssonLänna IF11:17:28
452224Oscar AnderssonRasbo IK11:20:17
449979Ida EnbergVästerbergslagens OL11:27:14
443654Ture BrandsjöOK Rodhen11:55:14
404112Victor GyllenswärdOK Linné12:34:43
7280Vivianne TroengOK Linné12:36:36
33833Leonard Hörnell-ÖhlundOK Linné12:40:06

U1

1 420 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1178110Siri FlodbergOK Rodhen10:43:59
1021810Tilde JäderOK Rodhen10:45:18
2088535Holger SäfstenOK Linné10:53:55
24178Pontus Van GemstIF Thor10:56:21
2147827Devin CarlssonOK Enen10:58:05
1400761Moa WegmüllerOK Rodhen10:59:49
443666Astrid Jakobsson CarlssonOK Rodhen10:59:50
2420505Isak WegmüllerOK Rodhen11:02:51
443653Elias WahlbergOK Rodhen11:03:59
2104458Hanna WåhlströmIF Thor11:07:47
443652Zacharias HolmgrenOK Rodhen11:10:59
47375Wilda ErikssonTierps SOK11:12:57
8121107Albin TynellRånäs OK11:18:55
2261012Vilhelm MalmströmOK Linné11:19:52
2261000Karl MalmströmOK Linné11:20:54
2148390Olof MalmströmOK Linné11:20:54
437397Rebecka DrevinOK Rodhen11:24:20
2050913Kai UnnerudLånghundra IF11:25:16
2139909Alfred SmedsSigtuna OK11:27:34
7207647Emilia GrybäckIF Thor11:37:19
9201455Fabian GrybäckIF Thor11:38:25
2135439Silja KaronenIF Thor11:39:58
2147875Tyra RunfeltSigtuna OK11:42:31
29763Elsa RamstedtOK Linné12:21:50
29769Maj OlovssonOK Linné12:21:55
443643Alvar AhlundOK Rodhen

U2

2 260 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
443640Anton RedanderIF Thor10:30:08
18970Olle WidegrenIF Thor10:36:27
2122087Harald EklöfOK Linné10:39:21
7100525Wilhelm LindquistOK Enen10:40:01
2420521Ida ThorsbrinkOK Linné10:41:02
409876Hugo RodinOK Enen10:44:30
2119637Axel Lembke von SchéeleOK Linné10:45:01
2135699Sigge JanssonOK Linné10:45:46
2126051Arvid VaernholtOK Enen10:47:20
2126048Grete VaernholtOK Enen10:47:44
2126058Lilly VaernholtOK Enen10:48:31
441165Lisa DverstorpLånghundra IF10:50:12
244785Tova OlssonIF Thor10:53:06
1470521Ida OlssonIF Thor10:53:22
205415Selma KaskOK Linné11:01:14
2135629Albin HulkkoOK Enen11:05:13
1081029Arvid JohansenIF Thor11:07:54
1081022Elsa JohansenIF Thor11:08:32
2123910David LindblomIF Thor11:10:58
7000028Ingemar WestfeldtIF Thor11:13:38
402147Olivia JanssonLänna IF11:18:01
2123381Rebecka RönnbackOK Linné11:18:08
2089126Ylva SjöstedtLånghundra IF11:33:18
1429773Agnes Ohlin-BoströmOK Linné12:03:19
421870Folke ÅhlinLånghundra IF12:32:07
1472009Christian Jönsson UlateOK Triangeln12:32:30
1999900Melinda BergOK Enen12:49:19
8111021Amanda BaggeOK Linné
8100205Emilia BaggeOK Linné
1426983Lovisa NällOK Linné

U3

2 320 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
443620John BernhoffOK Linné10:35:03
441589Anton GörgårdLånghundra IF11:01:55
7000101Frida WestfeldtIF Thor11:09:08
2107106Alva StrömlandSigtuna OK11:53:16
2107133Tobias af GeijerstamSigtuna OK
2147878Sebastian RönnqvistSigtuna OK

U4

3 010 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
29825Arvid HallgrenLånghundra IF11:00:27
2119750Oscar VikmanOK Linné11:22:48

Annonser