Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Sprinthelgen

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Sprinthelgen
Arrangörsorganisation: OK Orion
Datum: onsdag 5 juni 2019 - torsdag 6 juni 2019

Etapp 1, sprintEtapp 2, sprintEtapp 3, sprint

D21

2 620 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hilma HolmströmHärlövs IF10:00
Ingrid SöderbergOK Skogsfalken10:01
Lisa FolinoKarlskrona SOK10:02
Sarah StrålenstamKalmar OK10:03
Hanna RingRonneby OK10:04
Louise LundgrenVäxjö OK10:05
Petra LundgrenKalmar OK10:06
Jennie SaleskogRonneby OK10:07
Anna ArvidssonKalmar OK10:08
Marion BüchliOLG Suhr10:09
Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna10:10
Elin NilssonAndrarums IF10:11
Linda AllwoodKarlskrona SOK10:12
Maria ArvidssonKalmar OK10:13

H21

3 190 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mikael PerssonFK Göingarna10:00
Henrik KroksmyrVäxjö OK10:01
Emil PetterssonKarlskrona SOK10:02
Fredrik ElingforsVäxjö OK10:03
Stefan CaleklintKarlskrona SOK10:04
Filip NilssonGotlands Bro OK10:05
Björn AnderssonKarlskrona SOK10:06
Per HolmbergRonneby OK10:07
Per RoothVäxjö OK10:08
Magnus EmilssonOK Skogsfalken10:09
Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK10:10
Henrik StenholmKarlskrona SOK10:11
Peter JohanssonVäxjö OK10:12
Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad10:13
Robert HedmanKarlskrona SOK10:14
Mattias JacobssonMalmö OK10:15
Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers10:16

H20

2 980 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Arvid BlomsterRonneby OK10:00
Arvid KronmarKarlskrona SOK10:01
Simon GiselssonRonneby OK10:02

D16

2 530 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Maja LindénVäxjö OK10:00
2Linnea SkobeKalmar OK10:01
3Emma EmilssonOK Skogsfalken10:02
4Vilma EngströmOK Orion10:03
5Ella SöderbergOK Skogsfalken10:04
6Lisa SwartzOK Orion10:05
7Vilmalee SuwanOK Vilse 8710:06
8Viola HolmströmHärlövs IF10:07
9Filippa SöderbergKalmar OK10:08

H16

2 770 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
21Joel BjörnlingerIK Hakarpspojkarna10:16
10Anton TörnqvistKarlskrona SOK10:17
11Lukas HagbergKalmar OK10:18
12Melker LarssonOK Orion10:19
13Hampus HolgerssonTorsås OK10:20
14Ville LundgrenKalmar OK10:21
15Olle KallerbäckVäxjö OK10:22
16Filip HåkanssonOK Orion10:23
17Linus VernströmRonneby OK10:24
18Hugo UnossonKalmar OK10:25
19Hugo LarssonKarlskrona SOK10:26
20Oskar EricssonRonneby OK10:27

D14

2 040 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
25Evanna JohanssonOK Njudung10:03
26Lovisa KroksmyrVäxjö OK10:04
27Elvira SkobeKalmar OK10:05
28Ebba UlvagårdenVäxjö OK10:06
29Hedda SvenssonOK Orion10:07
30Elin SaleskogRonneby OK10:08
31Emma ZettervallKarlskrona SOK10:09
32Wilma KroksmyrVäxjö OK10:10
33Linn BjörneldKalmar OK10:11
34Lova KronmarKarlskrona SOK10:12

H14

2 040 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
40Wille VernströmRonneby OK10:16
41Valter RoothVäxjö OK10:17
42Matti JohanssonOK Njudung10:18
43Oliver HåkanssonOK Orion10:19
44Emil AlbinssonOK Skogsfalken10:20
45Axel BrattOK Orion10:21
46Carl GlivesonRonneby OK10:22
47Casper TuressonHärlövs IF10:23
48Emil RingRonneby OK10:24
49Nils SwartzOK Orion10:25
50Eddie KarlssonOK Vilse 8710:26
51Isac ElingforsVäxjö OK10:27

D12

1 880 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
55Emilia HåkanssonOK Orion10:22
56Matilda SöderbergOK Skogsfalken10:23
57Märta SvennerudKarlskrona SOK10:24
58Alva EngströmOK Orion10:25
59Hannah JosefssonOK Skogsfalken10:26
60Selma LeopoldOK Orion10:27
61Hilda LindénVäxjö OK10:28
62Malva LarssonOK Orion10:29

H12

1 880 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
74Wilhelm WestströmAlvesta SOK10:05
65Noah BilénKarlskrona SOK10:06
66Arvid EricssonRonneby OK10:07
67Erik LeopoldOK Orion10:08
68Elias KronmarKarlskrona SOK10:09
69Emanuel Lodhag ErikssonOK Orion10:10
70Albin EmilssonOK Skogsfalken10:11
71David ArvmyrenOK Orion10:12
72Albin PerssonKarlskrona SOK10:13
73Filip MyrénOK Orion10:14

D10

1 680 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hilda BilénKarlskrona SOK10:00
Elsa EngströmOK Orion10:01
Disa LundbergKarlskrona SOK10:02
Alice LagerströmRonneby OK10:03
Elin Sjöberg DietschOK Pan-Kristianstad10:04
Linnea HedmanKarlskrona SOK10:05

H10

1 680 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Troj GunnarssonBig Foot Orienteers10:19
Hjalmar SvennerudKarlskrona SOK10:20
Anton KroksmyrVäxjö OK10:21
Olle SaleskogRonneby OK10:22
Erik ZettervallKarlskrona SOK10:23
Linus LindénVäxjö OK10:24
Sixten EliassonKarlskrona SOK10:25
Oskar SöderbergOK Skogsfalken10:26

D45

2 590 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Carina ThynellHärlövs IF10:22
Linda Kraft UnossonKalmar OK10:23
Weronica ZederinOK Nackhe10:24
Eva PetterssonKarlskrona SOK10:25
Camilla CarlssonHärlövs IF10:26
Johanna LindénVäxjö OK10:27
Sara ElfvingRonneby OK10:28
Linda IngemarssonKarlskrona SOK10:29
Caroline LiljebjörnNybro OK10:30
Marie SvennerudKarlskrona SOK10:31
Maria TuressonHärlövs IF10:32
Anna HagbergKalmar OK10:33

H45

2 860 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magnus TenghagenHärlövs IF10:04
Marcus SvennerudKarlskrona SOK10:05
Ingemar EricssonRonneby OK10:06
Andreas UlvagårdenVäxjö OK10:07
Mats SöderbergKalmar OK10:08
Jörgen JohanssonKarlskrona SOK10:09
Ola JönssonOK Vilse 8710:10
Viktor SkobeKalmar OK10:11
Magnus LarssonKarlskrona SOK10:12
Ola SöderbergOK Skogsfalken10:13
Torgny HolmströmHärlövs IF10:14
Martin HagbergKalmar OK10:15
Peter EkdahlEmmaboda Verda OK10:16
Magnus KronmarKarlskrona SOK10:17
Anders SaleskogRonneby OK10:18
Håkan CaesarHärlövs IF10:19
Clas NilssonKarlskrona SOK10:20
Olle BjörneldKalmar OK10:21

D55

2 530 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK10:13
Kerstin OlssonEslövs FK10:14
Yvonne SvillingKarlskrona SOK10:15

H55

2 630 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per NilssonStigmännen Karlshamns OK10:17
Stefan UnossonKalmar OK10:18
Bengt OlssonEslövs FK10:19
Bo SvillingKarlskrona SOK10:20
Bo SalomonsonKalmar OK10:21
Anders GranqvistVärend GN OL10:22
Peter JoelssonÅlems OK10:23
Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK10:24
Martin WidmerOLG Suhr10:25
Ove LernåKalmar OK10:26

D65

2 410 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK10:18
Lisa KumlinVäxjö OK10:19
Lena SöderbergOK Skogsfalken10:20
Ingrid E StrömRonneby OK10:21
Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK10:22
Lena JohanssonSkogspojkarnas OK10:23
Maja-Stina GustavssonOK Roxen10:24
Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK10:25
Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL10:26
Marie-Louise KarlssonNybro OK10:27

H65

2 410 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK10:00
Kent TörnqvistKarlskrona SOK10:01
Tommy OlaussonSOK Aneby10:02
LarsOwe StrömRonneby OK10:03
Per GustavssonOK Roxen10:04
Bernt GustafssonVästerbergslagens OL10:05
Thomas AlmqvistKarlskrona SOK10:06
Lars SvenssonOK Vilse 8710:07
Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK10:08
Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK10:09
Leif CarlssonSOK Viljan10:10
Ingvar PerssonFK Åsen10:11
Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK10:12
Kenneth FagerKarlskrona SOK10:13
Carl-Johan RoubertFK Finn10:14
Ronald Mc GrailHjärnarps OL10:15

D75

2 170 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK10:19
Siv EkelöfVärend GN OL10:20

H75

2 170 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK10:02
Göran ThourVärend GN OL10:03
Leif LindströmNybro OK10:04
Erling EkelöfVärend GN OL10:05
Jan-Ulf KarlssonMålilla OK10:06
Anders BuhréNybro OK10:07

U1

1 700 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin WestströmAlvesta SOK09:47:47
Gustaf BerthouKarlskrona SOK10:00:00
Svante EliassonKarlskrona SOK10:00:00
Edvin HedmanKarlskrona SOK10:03:30
Algot LarssonKarlskrona SOK10:12:02
Nils ServinKarlskrona SOK10:21:10
Tom EliassonKarlskrona SOK10:22:22
Gustaf ArvmyrenOK Orion10:25:47
Arvid EmanderStigmännen Karlshamns OK10:43:36
Axel JonassonKarlskrona SOK10:45:59
Ville LarssonKarlskrona SOK10:48:38

U2

1 730 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Esther AllwoodKarlskrona SOK09:45:40
Emma WikströmHästveda OK09:46:20
Dominykas PrakapasBig Foot Orienteers09:50:55
Matilda BjörneldKalmar OK10:11:02
Oliwer SjökvistOK Orion10:11:10
Siri ElingforsVäxjö OK10:20:09
Eric Song-Young Strålenstam PakKalmar OK10:32:10
Melker SwärdhKarlskrona SOK10:41:14
Leo LarssonKarlskrona SOK10:52:35

Öppen 1

1 780 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kenneth KarlssonNybro OK09:55:27
Agneta CarlssonSOK Viljan09:58:36
Annika GranqvistVärend GN OL10:03:17
Kasper FagerKarlskrona SOK10:06:51
Karin EnbergOK Orion10:11:44
Bengt EnbergOK Orion10:11:47
Pernilla KallerbäckEmmaboda Verda OK10:45:52

Öppen 7

2 540 m, 49 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan MickelåkerAndrarums IF09:45:00
Lars-Ola LarssonOK Orion09:47:34
Anders WestströmAlvesta SOK09:51:00
Marie FranssonIngen10:02:08
Håkan FranssonIngen10:03:02
Susanna CaleklintKarlskrona SOK10:03:17
Åke ÖstberghKarlskrona SOK10:04:14
Jörgen SvenssonRonneby OK10:07:29
Tomas KarlssonOK Njudung10:07:57
Anette HolmströmHärlövs IF10:09:06
Annika EmanderStigmännen Karlshamns OK10:09:34
Anna SkobeKalmar OK10:10:29
Linda LarssonKarlskrona SOK10:11:08
Jenny VinbladLunds OK10:16:17
Åsa WestströmAlvesta SOK10:16:45
Maria KroksmyrVäxjö OK10:17:11
Thomas VinbladLunds OK10:18:05
Per WikströmHästveda OK10:20:07
Jon WikströmHästveda OK10:20:08
Anne LindellKalmar OK10:20:21
Emma OlssonTorsås OK10:22:33
Peter ChristensenKarlskrona SOK10:24:02
Sara EliassonKarlskrona SOK10:24:20
Tommy OlssonTorsås OK10:24:34
Ulla OlssonTorsås OK10:25:36
Björn NordströmHässleholms OK10:29:04
Helena BlomsterRonneby OK10:32:53
Sara AtleRonneby OK10:32:55
Maria MickelåkerAndrarums IF10:34:18
Daniel PerssonRonneby OK10:35:50
Bea WanstadiusFK Åsen10:36:25
Carolina BoreliusKalmar OK10:40:44
Henrik WanstadiusFK Åsen10:40:55
Maria PerssonKarlskrona SOK10:42:20
Nils PerssonKarlskrona SOK10:42:22
Patrik SjökvistOK Orion10:43:29
Adrian SkobeKalmar OK10:46:46
Edvin StrandbergKalmar OK10:49:25
Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OK10:52:56
Anna WikströmHästveda OK10:54:00
Martin JakobssonBishopstown Orienteering Club10:57:17
Leif KrigLessebo OK10:57:19
Christina EvertssonLessebo OK10:57:31
Elisabeth JakobssonBishopstown Orienteering Club10:58:51
Erik HanssonKarlskrona SOK10:59:08
Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad10:59:42
Gunnel HanssonKarlskrona SOK11:00:18
Christian LindblomStigmännen Karlshamns OK11:05:04
Carolin HåkanssonOK Orion11:07:17

Annonser