Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Anebyorienteringen

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Anebyorienteringen
Arrangörsorganisation: SOK Aneby
Datum: lördag 14 april 2018

D21

6 800 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
900917Jenny BengtssonSävedalens AIK11:10
7200273Maria TymoshchukSävedalens AIK11:14
7206313Lisa PalmSävedalens AIK11:18
9021008Alma GustafssonSOK Aneby11:22
801103Petra WernerssonGöteborg-Majorna OK11:26
790111Katarina LenanderVäxjö OK11:30
720714Hanna PalmIK Hakarpspojkarna11:34
809092Maria MagnussonSävedalens AIK11:38
960103Josefine KristianssonTrollhättans SOK11:42
2048230Eva ÖhlundIK Hakarpspojkarna11:46
930129Elin SvenssonNässjö OK11:50
820217Jenny SandhOK Roxen11:54

H21

8 530 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
760901Joakim KarlssonIK Hakarpspojkarna10:52
1300869Olexii SavchenkoSävedalens AIK10:56
9840913Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL11:00
7204886Anton NovichenkoSävedalens AIK11:04
8212122Erik LennartssonSOK Viljan11:08
920674Michal BestaJönköpings OK11:12
9200124Vitalii HychkoSävedalens AIK11:16
8480110Martin BeijerJönköpings OK11:20
860303Simon NilssonEksjö SOK11:24
8078078Mikael TrofastJönköpings OK11:28
501480Dmitriy MihalkinSävedalens AIK11:32
7004042Klas GrönkvistJönköpings OK11:36
947575Johan SandlundOK Njudung11:40
780625Fredrik RosénJönköpings OK11:44
800921Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK11:48

H20

5 670 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
12559David NeroNässjö OK11:02
7205888Evgenij ZhahovskijSävedalens AIK11:06

D16

4 470 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2081953Bella PalmqvistIFK Sävsjö10:57
9030425Agnes DjurstedtEksjö SOK11:01
452308Ellen OlovssonGamleby OK11:05
27750Emma ErikssonEksjö SOK11:09
930108Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna11:13
9030917Olivia GrönkvistJönköpings OK11:17
9191318Alice MarmelidOK Roxen11:21
2083990Tuva LövdahlSOK Viljan11:25
1020930Hanna OlssonIFK Sävsjö11:29
1727087Ella PerssonEksjö SOK11:33
1030329Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna11:37
7031006Thea Nordin AbajiEksjö SOK11:41
7020224Elin RindstigSOK Viljan11:45

H16

4 470 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2062777Hannes DegermanGamleby OK10:59
1396453Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna11:03
8448722Fabian ValleriusGamleby OK11:07
9116257Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna11:11
8021023Benjamin ClaessonJönköpings OK11:15
448431Filip JennerstrandOK Njudung11:19
9001224Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna11:23
8030306Isak LiljeholmGamleby OK11:27
9480525Sixten EkbladhSol Tranås11:31
8021109Aron ÖstangårdGamleby OK11:35
448444Oscar HultgrenOK Njudung11:39
9123025Joel BjörnlingerIK Hakarpspojkarna11:43

D14

3 770 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1311071Vega EnellJönköpings OK11:08:02
9050510Alice HallOK Bävern11:10:01
9040321Felicia FyhrSOK Aneby11:12:01
1050606Agnes HertzTenhults SOK11:14:03
9040921Ida RosjöJönköpings OK11:15:01
2059937Hanna StalebrantGamleby OK11:16:02
8040601Tove ValleriusGamleby OK11:21:01
7050326Tuva ÖstangårdGamleby OK11:24:01
1453214Anja SvenssonGamleby OK11:28:01
997036Vendela SturekSOK Viljan11:32:02
8040331Tilda HagelbergEksjö SOK11:33:01
7783709Tova RangertIK Hakarpspojkarna11:34:02
9619427Ellen TollOK Njudung11:36:02
8040629Hanna ÖbergGamleby OK11:38:02
347157Mikaela JohanssonVästerviks OK11:39:02
9040201Tilda RosanderSOK Aneby11:40:01
451078Emma RindstigSOK Viljan11:41:04
436046Ellen PelanderOK Djerf11:49:01

H14

3 770 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8051738Filip BrolingBredaryds SOK10:50:02
660555Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna10:56:02
27749Martin ErikssonAnnebergs GIF11:04:01
9050504Hugo HedströmOK Bävern11:05:01
449368Gabriel ClaessonJönköpings OK11:11:02
2065399Jacob PåledalOK Roxen11:13:02
7171104Gustav EvebornSOK Viljan11:17:04
2054903Emil KreutnerSOK Viljan11:18:02
1396641Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarna11:19:02
1050708Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna11:20:01
9101419Otto NilssonLinköpings OK11:22:01
2088526Theo LövdahlSOK Viljan11:23:01
9050517Olle PetersénOK Njudung11:25:01
2075376Rasmus PåledalOK Roxen11:27:01
9415729Alexander GustafssonOK Njudung11:35:02
7800888Hugo PerssonOK Denseln11:37:03
7050627Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna11:41:02
1050909Kasper VemdalMullsjö SOK11:49:59
1504169Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna11:57:02
2119505Arvid SvenssonBjörkfors GOIF11:59:02

D12

3 120 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9060114Lisa EkegrenSOK Aneby10:57:01
Saga ChristensenSkåneslättens OL11:00:00
2041802Loviza KarlssonOK Bävern11:00:00
9070921Agnes ErlandssonVimmerby OK11:00:02
1396405Sofia ÖhlundIK Hakarpspojkarna11:02:05
7060114Julia AbajiEksjö SOK11:03:01
9994000Tindra DavidssonOK Bävern11:05:02
441627Tilda SundkvistOK Gränsen11:13:01
8060208Alva HagelbergEksjö SOK11:22:01
2112445Tyra StalebrantGamleby OK11:28:01
18654Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna11:32:02
9060606Minna PalmIK Hakarpspojkarna11:34:01
7060517Evanna JohanssonOK Njudung11:38:08
1070516Moa VemdalMullsjö SOK11:51:00

H12

3 120 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2077471Noah GöthEksjö SOK10:56:01
660902Adam NeroNässjö OK10:59:02
2057338Nils LinderIFK Sävsjö11:00:00
2062779Carl ÖbergGamleby OK11:00:05
1000805Isak HertzTenhults SOK11:10:00
8061124Walter LöfqvistSOK Viljan11:16:02
8297890Viggo WulffOK Gränsen11:17:02
7060707Felix FrykfeldtIK Hakarpspojkarna11:18:02
2112544Walter BlomqvistJönköpings OK11:26:04
2081947Max OlssonIFK Sävsjö11:29:03
7138777Måns SandahlIK Hakarpspojkarna11:36:01
8170517Matti JohanssonOK Njudung11:41:02
9436047Edvard PelanderOK Djerf11:49:02
1555011Elliott RehnGränna-Bygdens OK12:03:16

D10

2 930 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9080623Elsa HallOK Bävern11:06:01
787341Vera DahlbergJönköpings OK11:27:02
8078008Hilma TrofastJönköpings OK11:35:02
7080706Klara JohanssonSOK Aneby11:41:57
1496586Siri RehnGränna-Bygdens OK12:04:05

H10

2 930 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2041833Hampus KarlssonOK Bävern10:36:13
2104174Pelle JakobssonEksjö SOK11:00:00
2072727Hannes HolmbergOK Gränsen11:15:02
8090728Vilmer HagelbergEksjö SOK11:23:01
9091209Gustav KarlssonUlricehamns OK11:24:01
8080128Tage MöllerströmJönköpings OK11:25:00
2075320Lukas HultOK Gränsen11:30:02
1080312Vilgot TyrbergSOK Viljan11:50:02

H35

6 800 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9800117Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK11:04:53
8002072Stefan LöfqvistSOK Viljan11:16:04
1428830Rikard HultOK Gränsen11:32:03

D40

4 590 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8070912Elisabeth HagelbergEksjö SOK11:22:07
527278Linda NordinEksjö SOK11:24:38
1394104Anna-Stina PåledalOK Roxen11:35:21
9750225Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK11:43:03
740104Maria Rosén ThelinJönköpings OK12:15:48
7509146Lena WesterlundOK Djerf12:50:00

H40

6 800 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9200677Petter ValleriusGamleby OK11:00:00
1697827Mattias RehnGränna-Bygdens OK11:06:06
8265224Richard OlovssonGamleby OK11:08:03
8123077Tobias MöllerströmJönköpings OK11:29:01
8002496Anders BlomqvistJönköpings OK11:31:13
1595159Magnus BoivieVaggeryds SOK11:34:05
450686Jonas HåkanssonEksjö SOK11:40:00
1394097Sören Nilsson PåledalOK Roxen11:42:03
8140774Mattias NilssonBjörkfors GOIF11:49:35
1033076Patrick EricsonMullsjö SOK11:52:04
2050755Markus KleinBjörkfors GOIF12:07:09

D45

4 590 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
452364Susanne GranGamleby OK11:01:03
38784Malin PerssonOK Denseln11:10:03
771498Carin RosjöJönköpings OK11:12:03
9197008Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL11:14:04
18683Åsa EskilssonIK Hakarpspojkarna11:28:05
345270Maria SundbergOK Njudung11:30:01
700213Annika IvarssonLinköpings OK11:38:03
680308Helena RangertIK Hakarpspojkarna11:41:03
2050751Cecilia BjörkhammerBjörkfors GOIF11:54:43

H45

6 800 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9690320Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL10:59:03
720811Stefan SandahlIK Hakarpspojkarna11:00:00
452366Christer ÖbergGamleby OK11:00:00
9700702Per ErlandssonVimmerby OK11:04:02
555556Thomas PerssonOK Denseln11:06:02
9690111Thomas JohanssonGamleby OK11:11:04
2048217Bengt ÖhlundIK Hakarpspojkarna11:13:34
9191320Henrik MarmelidOK Roxen11:28:03
2059125Tobias HaagOK Gränsen11:30:05
1700509Anders PeterssonOK Njudung11:33:03
691026Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna11:37:03
1408709Johan PetterssonOK Motala11:53:24

D50

3 560 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2093498Helena KarlssonNässjö OK11:03:28
29273Lucy LouTibro OK11:15:12
27988Ulrika WahlströmTenhults SOK11:19:34
670430Lena MolinBoxholm-Mjölby OL11:26:01
815538Caroline LiljebjörnNybro OK11:27:03
29408Åsa Flink-SvenssonNässjö OK11:28:07
1671023Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL11:36:04
680720Anna Nero NordmarkNässjö OK11:49:03

H50

5 670 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
225165Jimmy NicklassonKexholms SK10:58:02
18603Ola AllvinIK Hakarpspojkarna10:59:02
343726Stefan ErikssonIK Hakarpspojkarna11:00:00
7671026Tomas KarlssonKexholms SK11:00:00
9660611Philip HjellströmGränna-Bygdens OK11:02:01
9901312Johan HanssonJönköpings OK11:05:14
7205411Fredrik JönssonMotala AIF OL11:09:02
441649Thomas PerssonOK Gränsen11:10:06
9609592Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna11:17:51
8150464Patric MolinBoxholm-Mjölby OL11:18:47
1553158Bengt OlssonIK Hakarpspojkarna11:35:02
680309Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna11:39:03
9191315Erik HelanderOK Roxen11:44:03
670821Kristian PalmIK Hakarpspojkarna11:46:04
448632Håkan HammarinAnnebergs GIF11:48:04

D55

3 560 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
404181Ingrid AdolfssonOK Bävern10:32:23
9590223Yvonne JohanssonGamleby OK10:58:59
27736Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF11:06:44
610601Mariann JohanssonKexholms SK11:24:02
41618Monica HenrikssonEksjö SOK12:01:15

H55

5 670 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
242229Per BülundOK Tyr10:44:31
28798Thomas PeterssonNAIS Orienteringsklubb10:46:00
961018Magnus JoelssonSOK 6811:00:00
17682Egon GustavssonOK Bävern11:02:09
403472Conny SimonssonGränna-Bygdens OK11:06:57
890706Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna11:15:49
425060Peter LaudonBoxholm-Mjölby OL11:17:59
591016Ingemar MånssonRonneby OK11:25:02
248409Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL11:27:09
600524Ove LernåKalmar OK11:33:14
442231Rolf E JohanssonVästerviks OK11:38:02
9201721Sören BremerBoxholm-Mjölby OL11:40:02

D60

3 560 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
540504Monica MartinssonOK Tranan11:01:58
540127Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna11:05:07
16756Lena PerssonGamleby OK11:36:01
1954011Anna-Karin ArgusSol Tranås11:41:02
2123869Liselott SigbyIK Vista11:51:42

H60

4 590 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
231127Stefan AdolfssonOK Bävern10:37:56
9550413Lennart LarssonJönköpings OK10:59:05
7560726Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL11:03:03
18676Per LindgrenIK Hakarpspojkarna11:05:51
216598Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF11:08:03
9541208Jan JohanssonGamleby OK11:12:04
7203707Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL11:17:31
7070600Bengt SchwartzOK Kolmården11:26:02
560531Bo SalomonsonKalmar OK11:27:03
541106Kjell NeroNässjö OK11:29:03
1561110Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna11:43:05
2059178Jan-Ola KarlssonOK Njudung11:51:02

D65

3 560 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
26777Margareta SvenssonAnkarsrums OK11:15:17
15961Eva PetterssonVäxjö OK11:16:13
17895Kerstin GustafssonOK Gränsen11:40:00
17128Agneta GranströmSOK Aneby12:27:03
17121Annastina Högemo KarlssonSOK Aneby12:31:17

H65

4 590 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9189469Hans SvensonSOK Viljan10:49:57
2800478Lennart JakobssonTibro OK11:00:00
1500322Klas BjörkIK Hakarpspojkarna11:00:02
520101Göran SvensonSOK Viljan11:01:03
263771Kjell JohanssonAnkarsrums OK11:09:03
205295Rainer ScholzIK Vista11:10:03
27743Göran DehlinAnnebergs GIF11:11:03
526837Hans TrofastTenhults SOK11:13:01
451942Lennart GustafssonJönköpings OK11:14:07
9525487Kalle LindqvistVäxjö OK11:18:09
1530218Leif JohanssonKexholms SK11:20:59
29394Bo-Gunnar JosefssonNässjö OK11:23:03
661414Tommy WesterbergIF Hagen11:31:07
536373Ulf SvenssonOK Njudung11:35:00
530318Ingemar PerssonGamleby OK11:37:04
17897Lars GustafssonOK Gränsen11:39:00
7521201Håkan AnderssonMarkbygdens OK11:40:06

D70

3 230 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
13684Kajsa TofténHjobygdens OK10:47:02
16698Lena SandahlGamleby OK10:57:32
9002070Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK11:07:50
18609Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna11:11:42
29382Kerstin GunnarssonNässjö OK11:22:23
2078062Ulla LingJönköpings OK11:24:02
29816May-Sofie OlssonForserums SOK11:24:55
7206830Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK11:41:00
28051Vega SlottnerJönköpings OK11:43:27

H70

3 560 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
441288Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna10:55:59
9898533Christer SandhOK Roxen11:00:00
353538Gunnar AnderssonIK Vista11:00:38
504810Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna11:05:24
1441104Åke EckerbomIFK Sävsjö11:07:14
448662Åke BorgerAnkarsrums OK11:09:03
421587Lars WürsigJönköpings OK11:15:37
29814Stellan AhnströmForserums SOK11:16:26
421360Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL11:18:00
9470105Bo TuressonIFK Sävsjö11:19:27
28061Torbjörn BlomqvistJönköpings OK11:25:38
7471222Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan11:27:02
17869Per GranevikJönköpings OK11:28:07
7203832Leif AxelssonMålilla OK11:33:03
9460113Roland NilssonSOK Viljan11:34:58
27739Roland SandahlAnnebergs GIF11:38:59
1945081Nils-Birger JohanssonSol Tranås11:39:58
30674Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK11:40:25
9461001Roger DanielssonLinköpings OK11:41:09
28038Bengt SörensenJönköpings OK11:46:45

D75

3 230 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
248521Anita NordbergOK Klyftamo10:44:03
29812Ann-Marie BirgerssonForserums SOK10:54:23
28059Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK11:38:02
9102779Ulla NilssonSOK Viljan11:42:05

H75

3 560 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1939504Gunnar BrystHjobygdens OK10:43:01
204693Åke NordbergOK Klyftamo10:48:01
1131130Jan GustavssonIK Vista10:49:31
18659Stig KarlsmoIK Hakarpspojkarna10:58:03
28230Gunnar GrönkvistBottnaryds IF11:02:55
26780Anders SvenssonAnkarsrums OK11:13:16
531020Ulf WaldenfjordLinköpings OK11:22:35
27735Nils-Gustav BlomqvistAnnebergs GIF11:24:09
28228Lars FranssonBottnaryds IF11:29:12
7202810Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK11:31:02
1396333Leif LindströmNybro OK11:32:03
245832Rune GunnarssonNässjö OK11:33:53
2057367Erland LingJönköpings OK11:36:07
2083995Sven Erik SjöholmMullsjö SOK11:37:02
345319Arne SvenssonOK Njudung11:39:01
29815Alf OlssonForserums SOK11:40:05
7206820Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK11:44:55

H80

3 230 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
28110Lars-Göran BjörnlingerIK Vista10:56:34
29811Mats BirgerssonForserums SOK10:59:11
536516Holger PerssonOK Eken11:13:06
37647Rune AhlanderJönköpings OK11:28:20

D85

2 550 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
451423Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg11:06

U1

1 360 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
25202Märta ClaessonIFK Stockaryd10:49:09
204798Love GöthEksjö SOK10:51:20
9000403Rufus HedströmOK Bävern11:04:27
451701Truls Frohlund-HäggEksjö SOK11:09:43
341627Mattis CarlströmIK Hakarpspojkarna11:11:39
7110421Felix SandalIK Hakarpspojkarna11:32:46
28006Lovisa DahlbergJönköpings OK11:39:14
8078010Alma TrofastJönköpings OK11:39:15
2095123Malte StenhagNässjö OK11:40:42
19713Arvid EkströmSOK Aneby12:30:56
790121Emil EkströmSOK Aneby12:31:00
1009730Axel FärgAnnebergs GIF12:31:02
436047Lin PelanderOK Djerf12:49:55

U2

2 930 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1100510Assar Rosén ThelinJönköpings OK10:30:00
344408Elsa ClaessonIFK Stockaryd10:49:58
343019Amanda FyhrSOK Aneby10:56:23
449367Alfred ClaessonJönköpings OK11:02:55
2077439Lykke BeckiusSOK Aneby11:09:28
1070608Wilma PalmqvistOK Tranan11:10:33
234524Tuva ChristensenSkåneslättens OL11:11:13
2123577Agnes KindgrenNässjö OK11:15:14
430168Tove JakobssonEksjö SOK11:18:20
2075277Frida RothzénOK Gisle11:25:12
9730904Arvid RosanderSOK Aneby11:25:13
2077489David DackeSOK Aneby11:26:13
341631Isabella StenbergSOK Aneby11:42:10
341644Viktor WretbäckSOK Aneby11:43:54
2072800Linus HolmbergOK Gränsen11:49:37

Öppen motion 1

2 930 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1280535Curt PeterssonSol Tranås10:52:21
2081974Ulf PalmqvistIFK Sävsjö10:54:46
352420Anita IvarssonSol Tranås10:55:29
17122Olof WalfridssonSOK Aneby10:59:27
17802Patrik DahlbergJönköpings OK11:26:31
2059182Elisabeth SkoglundOK Gränsen11:28:06
451779Siv BerganderEksjö SOK11:48:24
19701Göran BerganderEksjö SOK11:48:29

Öppen motion 3

3 120 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
28144Hamid AhmadiIK Hakarpspojkarna10:53:44
409766Margareta WikströmVäxjö AIS10:54:42
26708Madelaine SvenssonVimmerby OK10:55:45
2075261Malin ErlandssonVimmerby OK10:57:59
344905Maria PetterssonOK Njudung10:59:12
1670108Lena JohanssonIFK Sävsjö10:59:40
2109192Per EnellJönköpings OK11:00:00
245887Veronica SahlinNässjö OK11:02:25
2075410Linda WestlundGöteborgs SK11:02:36
17994Göran JanssonGränna-Bygdens OK11:04:11
9993000Sandra DavidssonOK Bävern11:04:40
2112538Sofia EnellJönköpings OK11:06:52
452716Simon PerssonOK Gränsen11:10:38
2059126Linn EneljungIFK Göteborg Orientering11:11:17
9800222Mikael HallOK Bävern11:12:54
2106056Morgan MiledalOK Njudung11:14:36
448603Sofia MalmkvistAnnebergs GIF11:15:48
27742Josefina SvenssonAnnebergs GIF11:15:50
449278Kristina JennerstrandOK Njudung11:16:31
28081Marie HanssonLekeryd-Svarttorps SK11:17:44
441081Cecilia ElofssonOK Njudung11:18:42
451789Johanna PampEksjö SOK11:19:57
451795Lise-Lotte HåkanssonEksjö SOK11:19:58
2104074Sören RobertssonOK Njudung11:20:35
451769Jenny JakobssonEksjö SOK11:20:58
452787David HaagOK Gränsen11:21:57
28002Maria DahlbergJönköpings OK11:26:23
2077566Ida KarlssonOK Gränsen11:28:41
17984Björn AlmérGränna-Bygdens OK11:40:27
17982Ann-catrin AlmèrGränna-Bygdens OK11:40:29
2062796Alfred TyrbergSOK Viljan11:48:38
341691Emmelie TyrbergSOK Viljan11:49:58
2078071Charlotte StenhagNässjö OK11:56:15
575390Susanne BerganderEksjö SOK12:40:06

Öppen motion 5

3 770 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
433442Sofia SkördeBredaryds SOK10:48:09
9731013Mikael M KarlssonOK Bävern10:51:15
2077462Mats EkegrenSOK Aneby10:56:42
209001Helen AnderssonBoxholm-Mjölby OL10:59:09
7960602Linda SahlinNässjö OK11:02:32
2122075Moa SälebyNässjö OK11:02:33
245954Erik ElfÖlmstads IS11:05:34
2083855Birger KlugNässjö OK11:09:20
9810614Marika HallOK Bävern11:09:54
7050209Lisa ÖstenssonOK Tranan11:10:23
2112518Tove EneljungIFK Göteborg Orientering11:11:19
44640Åsa CarlströmIK Hakarpspojkarna11:11:35
27741Mikael SvenssonAnnebergs GIF11:12:24
2081961Petra OlssonIFK Sävsjö11:14:39
2106188Anette Von HaugwitzOK Njudung11:22:54
17867Anna DolkJönköpings OK11:26:55
910610Emma BrenanderSOK Viljan11:28:26
2058744Ellinor LihvOK Gränsen11:28:35
2062720Martina SturekSOK Viljan11:31:05
17518Ylva HolmqvistEj klubbansluten11:38:04
33485Ann-Katrin JohanssonVästerviks OK11:38:30
2095202Elin RothzénOK Gisle11:40:09
9020624Ebba RosanderSOK Aneby11:40:10
441133Jonny AxelssonJönköpings OK11:45:49
28659Susanne AxelssonJönköpings OK11:50:08
451945Lilly AxelssonJönköpings OK11:50:09

Öppen motion 6

4 780 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9730914Fredrik AugustssonOK Bävern11:01:47
2093489Tommy ErikssonNässjö OK11:02:23
430173Jacob HäggEksjö SOK11:07:35
9995000Björn DavidssonOK Bävern11:08:32
1197612Mattias KarlssonOK Tranan11:10:43
2059172Ulrika RibbholmOK Njudung11:16:23
2119393Hans Jörgen HanssonLekeryd-Svarttorps SK11:18:03
8060800Lars HagelbergEksjö SOK11:25:43
1931828Johan SjödinIK Hakarpspojkarna11:54:31
417331Robin ÖhrnOK Bävern12:36:01

Öppen motion 7

3 230 m, 41 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9201591Leif JoakimssonIFK Stockaryd10:31:05
9201593Sune JohanssonIFK Stockaryd10:32:15
9201594Bernt-Olof CarlssonIFK Stockaryd10:32:18
9016699Lars KarlssonGamleby OK10:53:13
27461Ingemar KyhlbergForserums SOK10:55:13
26707Ulric SvenssonVimmerby OK10:55:57
17700Robin SchagerlindOK Bävern10:56:02
438795Torgny JonssonVäxjö AIS10:56:05
9990311Moa ErlandssonVimmerby OK10:58:01
2059154Lars RibbholmOK Njudung11:00:44
202571Peter SahlinNässjö OK11:01:39
9070569Monika HjellströmGränna-Bygdens OK11:03:01
44394Hans FalkVärend GN OL11:03:24
17989Anders LarssonGränna-Bygdens OK11:04:07
41444Roger KarlssonBoxholm-Mjölby OL11:04:20
439448Pelle HöglundEksjö SOK11:05:21
28384Kerstin ElfÖlmstads IS11:05:38
10016Sten ÅströmGränna-Bygdens OK11:05:47
1568790Vivianne LindstamSol Tranås11:06:38
2059159Thomas ElofssonOK Njudung11:08:37
439456Rickard JakobssonEksjö SOK11:09:03
217234Jan BrandinIFK Sävsjö11:09:17
1243261Christer KarlssonBoxholm-Mjölby OL11:09:47
9990605Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OL11:09:57
18650Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna11:10:15
44395Johanna FalkVärend GN OL11:10:49
1343650Björn HertzTenhults SOK11:11:29
19718Göran NilssonEksjö SOK11:12:40
17247Bo HultgrenOK Njudung11:12:50
858890Majvie AnnegårdSOK Viljan11:21:25
246196Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna11:24:21
2059938Pia ÖstangårdGamleby OK11:25:33
7591031Lars ErikssonMarkbygdens OK11:26:38
24042Ingela KlintbergEksjö SOK11:28:53
343860Ann BrenanderSOK Viljan11:30:15
2054914Lars KreutnerSOK Viljan11:32:39
449581Kerry KempeLinköpings OK11:34:23
780206Marcus FärgAnnebergs GIF11:40:20
9010616Hampus FyhrSOK Aneby11:46:24
449299Jesper StarckOK Njudung11:54:50
28626Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna11:55:10

Öppen motion 8

4 590 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9690507Stefan DjurstedtEksjö SOK11:01:36
2059189Meja EneljungIFK Göteborg Orientering11:02:00
306484Anders MalmerUmeå OK11:03:06
29671Anton PetterssonEj klubbansluten11:04:44
9102161Nicklas EnlundGamleby OK11:05:42
7429479Klara HöglundEksjö SOK11:05:50
2059136Robert EneljungIFK Göteborg Orientering11:05:57
17257Jonas FrohlundEksjö SOK11:07:39
450650Joakim AssarssonIdrottsveteranerna11:17:58
442324Jari HuttunenSOK Aneby11:19:46
19711Patrik NilssonLinköpings OK11:21:16
7210176Björn KarlssonKexholms SK11:21:32
530604Jan LenhammarOK Gränsen11:23:48
204708Christian EricssonEksjö Garnisons IF11:24:37
33490Lovisa JohanssonVästerviks OK11:35:00
9101429Dennis TollOK Njudung11:36:02
620504Per SandlundOK Njudung11:38:01
9029707Andreas NiemiEmmaboda Verda OK11:41:37
7661124Jonny JohanssonOK Njudung11:42:05
44648Anders YngveIK Hakarpspojkarna11:51:06
7776913Jenny MartinssonJönköpings OK12:11:32

Öppen motion 9

8 530 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2077458Andreas KaverenEj klubbansluten10:59:37
9921108Albin Olausson AlgotsonMotala AIF OL11:03:51
42520Martina JanssonSOK Aneby11:09:51
680118Klas FriborgJönköpings OK11:31:45
229973Anders PelanderOK Djerf11:42:54
8080198Sanna FasthEksjö SOK12:16:03
2048773Johan HåkanssonGöteborgs SK12:36:49

Annonser