Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Friskusträffen + DM, medel, Halland

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Friskusträffen + DM, medel, Halland
Arrangörsorganisation: FK Friskus-Varberg
Datum: fredag 19 april 2019

D21

3 920 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3009940618Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK11:25
3011401382Karin KarlssonHalmstad OK11:27
3021890121Åsa SöderblomFalkenbergs OK11:29
3039806090Amanda LeoBredaryds SOK11:31
304810423Camilla EngstrandIFK Göteborg Orientering11:33
30536938Malin LjunggrenMarkbygdens OK11:35
306932604Madeleine AttforsSävedalens AIK11:37
3079709041Kajsa MattssonOK Kåre11:39
3088303028Agnes LeoGöteborg-Majorna OK11:41
3099709090Elin PetterssonIFK Göteborg Orientering11:43
3109961110Emma BeskowFalkenbergs OK11:45
31117374Sofia AnderssonCentrum OK11:47
3127190495Amalie TripaxSøllerød OK11:49
313870327Linnéa JohnssonOK Nackhe11:51
3148029200Elin MånssonIFK Göteborg Orientering11:53
315940923Amanda HanssonGöteborg-Majorna OK11:55
316970407Helena HagströmFalkenbergs OK11:57
3178180991Emma BergmanOK Pan-Kristianstad11:59
318750915Emma AnderssonSävedalens AIK12:01
319771114Ida HördegårdhIFK Göteborg Orientering12:03
320625462Malin AnderssonOK Nolaskogsarna12:05
321717171Louise GöthforsGöteborg-Majorna OK12:07
322860521Frida AnderssonFalkenbergs OK12:09
323960720Klara HolmgårdKils OK12:11
324402068Pernilla NilssonSävedalens AIK12:13
3259505100Erica PetterssonIFK Göteborg Orientering12:15
326529220Linnea GustafssonOK Gynge12:17
327900220Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK12:19
328991220Agnes AspMölndal Outdoor IF12:21
3291402380Moa HenningssonIK Trenne Ullared12:23

H21

4 630 m, 47 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2519107180Markus HederskogIK Hakarpspojkarna11:00
252860923Henrik OlaussonSävedalens AIK11:02
253940714Albin AnderssonMarkbygdens OK11:04
254811222Erik EngstrandIFK Göteborg Orientering11:06
2559931204Anton SundgrenLånghundra IF11:08
256900813Anders HedbergGöteborg-Majorna OK11:10
257880917Johan WikströmSävedalens AIK11:12
258730514Tobias NobornIFK Göteborg Orientering11:14
2597788877Nils Wallentin TärkHalmstad OK11:16
2608201021Mats NordbrødenHalden SK11:18
261960096Linus LandergrenHestra IF11:20
262620706Per FlakbergIFK Göteborg Orientering11:22
263930826Filip AnderssonMarkbygdens OK11:24
2648640540Anders KonringSøllerød OK11:26
2658199123Arvid VågIFK Göteborg Orientering11:28
2661890213Ola SöderblomFalkenbergs OK11:30
267890531Hampus OlesundOK Landehof11:32
2688200206Axel ElmbladBredaryds SOK11:34
2692132134Fredrik NobornIFK Göteborg Orientering11:36
270760314Rikard ClaessonStora Tuna OK11:38
2711996070John GabrielssonSävedalens AIK11:40
272519094Anton GunnarssonBredaryds SOK11:42
2739020311Johan HögstrandIFK Göteborg Orientering11:44
2749110141Johan FröbergTjalve IF Norrköping11:46
2751997523Simon WikströmOK Pan-Kristianstad11:48
276811206Björn KarlssonHalmstad OK11:50
277880513Anton HemlinIK Uven11:52
2788645081Eskil KinnebergIFK Göteborg Orientering11:54
2798242526Ola MartnerOK Pan-Kristianstad11:56
2808221299Filip TrofastBredaryds SOK11:58
28111320Fredrik NorellFrölunda OL12:00
2827031733Pär HanssonIFK Göteborg Orientering12:02
283930030Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK12:04
284970702Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OK12:06
285900612Erik GustafssonNTNUI12:08
2862059131Joel FlakbergIFK Göteborg Orientering12:10
2878199510Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad12:12
2888080298Fredrik JohanssonOK Nackhe12:14
2899005092Fredrik AnderssonIF Rigor12:16
2902135588Andreas SølbergIFK Göteborg Orientering12:18
2917880626Jonatan AnderssonFalkenbergs OK12:20
2928010497Loke AgmarkenHalmstad OK12:22
2931422647Olle WinrothOK Löftan12:24
2948016780Anders CarlssonIFK Göteborg Orientering12:26
295920605Johan HagströmFalkenbergs OK12:28
2969960924Johan GustafssonOK Nackhe12:30
29716498Tobias JohanssonLaholms IF OK12:32

D20

3 650 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8300205Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad11:01
9000089Erika Källvik LeufvénÅmåls OK11:03
8080808Alice HultinOK Löftan11:05
7003086Paulina JägstedtHalmstad OK11:07
8225714Olivia LönkvistOK Vivill11:09
9201444Elina HansonKungälvs OK11:11
9909170Felizia ZienkiewiczIF Rigor11:13
9004388Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK11:15
9990807Johanna RundqvistOK Löftan11:17
921286Julia ElverlindOK Tranan11:19
9536839Lovisa RingHalmstad OK11:21
9990326Emelie KarlssonSävedalens AIK11:23

H20

4 220 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7000702Axel BlomFrölunda OL12:16
2112427Daniel GlimténOK Löftan12:18
9000810Jacob EnbergHalmstad OK12:20

D18

3 330 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9010706Linnea BengtssonFalkenbergs OK12:24
8010316Vendela LönkvistOK Vivill12:26
445111Lovisa LagerHalmstad OK12:28
9010304Emilia EngelOK Ravinen12:30
9021003Emely WeihartHestra IF12:32
2089005Kajsa WardOK Vivill12:34
7010702Linnea SkalbergBredaryds SOK12:36
8410614Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK12:38

H18

4 050 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9712120Felix DrejmoOK Landehof11:48
423232Daniel AnderssonFjärås AIK11:50
8020430Jesper JohanssonOK Löftan11:52
9102775Petter BergstedtMarkbygdens OK11:54
838408Mattis PerssonEksjö SOK11:56
9110901Axel ErikssonOK Löftan11:58
8020522Albin PerssonHalmstad OK12:00
1010921Erik HultanderIF Rigor12:02
7201765Edvin BorneFrölunda OL12:04
9960310Adrian VartiaOK Löftan12:06
9020903Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK12:08
690409Olle BergstedtMarkbygdens OK12:10
9040421Hugo JohanssonOK Reftele12:12

D16

3 220 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3708031101Thea BökmanHelsingborgs SOK11:01
3719030927Sofia ElverlindOK Tranan11:03
3722062788Evelina GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb11:05
3732119352Matilda AspIFK Göteborg Orientering11:07
374530108Lisa ÅkessonMarkbygdens OK11:09
3759040324Maja GraadIF Rigor11:11
3762132152Elsa LarssonBurseryds IF11:13
3779101418Klara PerssonHalmstad OK11:15
3781410170Filippa KindeSävedalens AIK11:17
3792077599Molly GranängKungälvs OK11:19
380531221Elin FlakbergIFK Göteborg Orientering11:21
3811040611Anna SvenssonIF Rigor11:23
3829900414Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb11:25
383730108Erika ÅkessonMarkbygdens OK11:27
3848042004Elina ReinholdssonOK Alehof11:29
3851727087Ella PerssonEksjö SOK11:31
3861420215Lilly ChristieSnättringe SK11:33
387241980Emma WillborgFalkenbergs OK11:35
388451439Maja KarmstigFK Friskus-Varberg11:37
389449294Louise OlssonMölndal Outdoor IF11:39
3902058212Matilda FagerlindMarkbygdens OK11:41
3917204901Thilda SeldénIF Rigor11:43
392600927Tilda PalmIK Hakarpspojkarna11:45
3932119993Eline EricssonFalkenbergs OK11:47
3948030512Eleonora AlinderSjövalla FK11:49
3959030520Emma EliassonFK Friskus-Varberg11:51
3967030414Elsa AspMölndal Outdoor IF11:53
3977720921Unni GranforsIF Rigor11:55
3989031212Emmy WallinFalkenbergs OK11:57
3999170604Annie ErikssonOK Löftan11:59

H16

3 640 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3307887788Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb11:15
3318001336Isak BengtssonOK Löftan11:17
3322077202Willy FjällborgStenungsunds OK11:19
3339997900Pelle NilssonOK Linné11:21
3349030217Casper SkeppSävedalens AIK11:23
3359030731Albin NyqvistOK Landehof11:25
3368141414Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK11:27
3377203839Malte KristianssonHalmstad OK11:29
3388050741Linus BägebyOK Vivill11:31
3399040805Arvid SkeppSävedalens AIK11:33
340257304Hugo ÅkerbergOK Löftan11:35
3418040721Melker ÅkessonOK Landehof11:37
3428341310Anton BlomqvistMarkbygdens OK11:39
3439101918Oscar OlinIK Hakarpspojkarna11:41
3442075323Martin HanssonIF Rigor11:43
3459030829Alex JohanssonFK Friskus-Varberg11:45
3467041225Oscar EkenborgNyköpings OK11:47
3478040827Tobias JohanssonOK Löftan11:49
3482107377Ville TörmänenMölndal Outdoor IF11:51
3498298500Anton KastrupSävedalens AIK11:53
3508040530Victor BeischerIK Uven11:55
3517003069Emil JägstedtHalmstad OK11:57
3521912221Axel BechtelFK Friskus-Varberg11:59
3532075494Edvin TolestamIF Rigor12:01
3548451916William RönnborgIK Uven12:03
3559040922Johan Wall JungbjerGöteborgs SK12:05
3568040829Hugo CedervallÖrkelljunga FK12:07
3571504169Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna12:09
3588000145Jakob MobergOK Löftan12:11
3599030214Alfred ErdeliusIF Rigor12:13
3602087216Karl GranforsOK Landehof12:15
3619040709Jonathan RundqvistOK Nackhe12:17
3628619635Gustav AnderssonOK Löftan12:19

D16 Kort

2 930 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
354069Maja NordinUlricehamns OK11:11
2087084Linn OlssonOK Södertörn11:13

H16 Kort

2 930 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1418161Jesper JanssonMölndal Outdoor IF11:15
451410Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg11:17
451642Rickard BerndtssonFrölunda OL11:19
8141014Albin JägstedtHalmstad OK11:21
8040820Albin SeverinssonOK Nackhe11:23

D14

2 970 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9061025Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg11:52
8266684Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb11:54
7203435Elsie HäggmarkMarkbygdens OK11:56
17440Isabella HolmOK Djerf11:58
1441310Elin BlomqvistMarkbygdens OK12:00
450810Frida OdénFjärås AIK12:02
9050814Emma OlinIK Hakarpspojkarna12:04
2085387Audrey HanssonFrölunda OL12:06
247832Emy HjertströmFK Friskus-Varberg12:08
8421336Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb12:10
2119989Jenny SeverinssonFalkenbergs OK12:12
7950090Tilde BlomOK Nackhe12:14
9060606Minna PalmIK Hakarpspojkarna12:16
2087064Tove OlssonOK Södertörn12:18
2800761Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb12:20
247836Anna LundqvistFK Friskus-Varberg12:22
2060804Fanny HanssonFalkenbergs OK12:24
8051216Ella PetterssonSävedalens AIK12:26
1414495Alice OlssonMölndal Outdoor IF12:28
9060717Emilia ElverlindOK Tranan12:30

H14

2 970 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1402399Samuel DahlbergIK Trenne Ullared11:00
9050126Adam SjööarvOK Nackhe11:02
2058247Gustav FagerlindMarkbygdens OK11:04
2101829Simon TolestamIF Rigor11:06
2119708Noa TorstensvikFK Friskus-Varberg11:08
9050720Elias NyqvistOK Landehof11:10
9051121Tom WeihartHestra IF11:12
9143404Oskar BlomOK Löftan11:14
9201460Emil SeldénIF Rigor11:16
8050900Linus AlinderSjövalla FK11:18
9050509Gustav LundqvistHalmstad OK11:20
306559Einar SörqvistMarkbygdens OK11:22
9051118Arvid JonforsenSurahammars SOK11:24
9021605Alfred KjellénHelsingborgs SOK11:26
2093439Ola LeireGöteborg-Majorna OK11:28
2075325Simon HanssonIF Rigor11:30
2060866Gabriel EkströmHalmstad OK11:32
9051125Albin PaulssonOK Löftan11:34
8050909Fabian AlinderSjövalla FK11:36
7193430Olle FlorénIF Rigor11:38
8060507Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK11:40
2060876Leon RybergFalkenbergs OK11:42
1050216Adam BromsFK Friskus-Varberg11:44
8050321Simon CorneliussonOK Löftan11:46
2059091Hannes PerssonFK Herkules11:48

D14 Kort

2 500 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2089479Signe JohanssonFK Friskus-Varberg11:07
2058196Selma AbrahamssonHalmstad OK11:09

H14 Kort

2 500 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2110375Viktor BerndtssonFrölunda OL11:01
8061211Walter HällåsOK Löftan11:03
1060411David BergströmFrölunda OL11:05

D12

2 400 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4301111199Nikki WeihartHestra IF11:01
4312059155Elin NobornIFK Göteborg Orientering11:03
432451497Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg11:05
4332132173Kajsa LarssonBurseryds IF11:07
434451852Edit TreptowAnderstorps OK11:09
4359071010Mira WallinFalkenbergs OK11:11
4361235465Embla SternöTolered-Utby Ol-klubb11:13
437445115Emma PerssonHalmstad OK11:15
4388078008Hilma TrofastJönköpings OK11:17
4398070625Lova JohanssonFK Friskus-Varberg11:19
4401200205Alma KjellénHelsingborgs SOK11:21
4412132159Ella HagstrandBurseryds IF11:23
4428080311Wilma RosénGöteborg-Majorna OK11:25
4432059081Selma PerssonFK Herkules11:27
4441420208Kerstin ChristieSnättringe SK11:29
445451445Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg11:31
4462074539Julia LönnHalmstad OK11:33
4479081011Agnes PaulssonOK Löftan11:35

H12

2 400 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4002119535Isak GustafssonHalmstad OK11:41
4018070502Emil WalleniusFrölunda OL11:43
4029080104Anton KarlssonUlricehamns OK11:45
4032119968Johan GusedFalkenbergs OK11:47
4042089105Kasper HellerströmFK Friskus-Varberg11:49
4052801073Felix SvenssonJönköpings OK11:51
4062048787Gustav RexOK Landehof11:53
407451205Gustav AspIFK Göteborg Orientering11:55
4081080812Jonas LeireGöteborg-Majorna OK11:57
4092060857Rasmus GripFalkenbergs OK11:59
4102089329Arvid JohanssonFK Friskus-Varberg12:01
4112101816Hugo TolestamIF Rigor12:03
4122085398Jarvis HanssonFrölunda OL12:05
41314502Rasmus GranängKungälvs OK12:07
4149070823Emil SkeppSävedalens AIK12:09
415445109Elliot JägstedtHalmstad OK12:11
4162126055Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg12:13
4178080914Elias BengtssonOK Tranan12:15
4187579305Walter BlomqvistJönköpings OK12:17
4198080422Herman PetterssonSävedalens AIK12:19
4201180108Pontus BergströmFrölunda OL12:21
4219081109Theander HulthénMölndal Outdoor IF12:23
4227081005William RönnFK Friskus-Varberg12:25
423247971Noah HedenblomSjövalla FK12:27
4242119991Melker OlaussonFalkenbergs OK12:29
4252089048Alvin LönkvistOK Vivill12:31
4262058860Andy GranforsIF Rigor12:33
4278080225Hugo CorneliussonOK Löftan12:35

D12 Kort

2 120 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9080525Saga WildheimMölndal Outdoor IF11:00:00
2139899Elsa ÖstmanFalkenbergs OK11:03:11
7080521Cornelia HällåsOK Löftan11:04:00
2139856Tyra SvenssonFalkenbergs OK11:06:00
13758Agnes BestermanIK Trenne Ullared11:08:00

H12 Kort

2 120 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
247876Sebastian LundgrenFK Friskus-Varberg11:10
2119967Samuel BernhardtFalkenbergs OK11:12
1967108Albert JonforsenFrölunda OL11:14
1470563David JonforsenSurahammars SOK11:16
2075250Hugo HallbergIK Ymer11:18

D10

1 940 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
17366Nemi HarderFalkenbergs OK11:36
1321321Hedvig GrahnIFK Göteborg Orientering11:38
2048786Linnéa RexOK Landehof11:40
2120004Agnes BöregårdFalkenbergs OK11:42
354392Elsie HördegårdhIFK Göteborg Orientering11:44
2139138Sara LönnHalmstad OK11:46
2119986Alva SunnenellFalkenbergs OK11:48
2075345Molly GraadIF Rigor11:50
7100623Viola RönnFK Friskus-Varberg11:52
8078010Alma TrofastJönköpings OK11:54

H10

1 940 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2106179Alvar HedenblomSjövalla FK11:00
2104141Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb11:02
231001Ralf GustavssonOK Löftan11:04
41541Elis MarmanderFK Friskus-Varberg11:06
450365Hugo AldénOK Roxen11:08
9091209Gustav KarlssonUlricehamns OK11:10
7907255Joar AnderssonVäxjö OK11:12
1090817Folke FranssonFK Friskus-Varberg11:14
2060887Oskar WallinFalkenbergs OK11:16
2059171Ted NömmIFK Göteborg Orientering11:18
2801378Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb11:22
2123600Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg11:24
404206Almer HanningOK Löftan11:26
7091128Malte PalmérUlricehamns OK11:28
21896Hugo ClaessonStora Tuna OK11:30
2060844Albin StamfjordFalkenbergs OK11:32

D35

3 640 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2068996Maria LönnHalmstad OK11:01
9830502Johanna KarlssonUlricehamns OK11:03
30475Karin KarlssonHalmstad OK11:05
9800425Desiré RexOK Landehof11:07
7840125Therese EkströmHalmstad OK11:09

H35

4 220 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
820202Johan PalmérUlricehamns OK12:26
439402Anders FogelbergVästvärmlands OK12:28
828510Jonas FagerholmHalmstad OK12:30
9800117Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK12:32
9667665Erik HulthénMölndal Outdoor IF12:34

D40

3 330 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2104455Lea NiiniskorpiTolered-Utby Ol-klubb11:55
9641228Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK11:57
433734Therese BlomOK Nackhe11:59
11394Linda HedenblomSjövalla FK12:01
1061007Therese DahlströmOK Alehof12:03
7912134Eva GustafssonVäxjö OK12:05
445105Sara JägstedtHalmstad OK12:07
9031206Johanna MobergOK Löftan12:09
431249Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb12:11
18645Helene NilssonOK Linné12:13
28465Agnes PetterssonSävedalens AIK12:15
2078185Ingrid AlinderSjövalla FK12:17
2085407Sandra HanssonFrölunda OL12:19
9761110Åsa CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb12:21
2060874Camilla StengrenFalkenbergs OK12:23
7781229Linda CorneliussonOK Löftan12:25
909559Camilla WeihartOK Orinto12:27
8120519Ingela AlvmyrenHalmstad OK12:29
2801425Åsa HagnestålMarkbygdens OK12:31

H40

4 050 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
909558Brett WeihartHestra IF11:00
1402395Mattias KarlssonIK Trenne Ullared11:02
9790819Anders SjööarvOK Nackhe11:04
244747Staffan LjungqvistSävedalens AIK11:06
761103Daniel GrahnIFK Göteborg Orientering11:08
7790316Fredrik EkströmHalmstad OK11:10
1700012Claes AnderssonFalkenbergs OK11:12
2104103Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb11:14
666622Anders BestermanIK Trenne Ullared11:16
760929Sven GranforsOK Landehof11:18
8310778Patrik CorneliussonOK Löftan11:20
437490Fredrik PerssonHalmstad OK11:22
9750129Fredrik EkenborgNyköpings OK11:24
2119375Fredrik MagnussonLaholms IF OK11:26
7902114Albin AnderssonVäxjö OK11:28
13768Magnus WallinIK Trenne Ullared11:30
8078078Mikael TrofastJönköpings OK11:32
438361Stefan RingOK Löftan11:34
408717Joakim GustafssonHalmstad OK11:36
2078298Magnus AlinderSjövalla FK11:38
7886644Henrik BengtssonFalkenbergs OK11:40
2031566Andreas SamuelssonOK Vivill11:42
866866Johan HördegårdhIFK Göteborg Orientering11:44

D45

3 220 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
449580Cecilia FlakbergIFK Göteborg Orientering11:00
1720727Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb11:02
9710521Charlotte FlansbjerOK Djerf11:04
9740509Anna OlinIK Hakarpspojkarna11:06
448720Lotta RosénGöteborg-Majorna OK11:08
9519295Lotta EnbergHalmstad OK11:10
449164Gunilla GlimténOK Löftan11:12
512464Kajsa NordinUlricehamns OK11:14
720413Karin NobornIFK Göteborg Orientering11:16
8081828Malin BrorsonOK Nackhe11:18
8074008Lotta EkbergÖrkelljunga FK11:20
720714Hanna PalmIK Hakarpspojkarna11:22
2062005Jeanette BlomOK Löftan11:24
1720324Susanne AldénOK Roxen11:26
2800756Ulrika OdénFjärås AIK11:28
451920Anna RönnborgIK Uven11:30
13959Johanna AspIFK Göteborg Orientering11:32
446159Ulrika GranforsIF Rigor11:34
2089019Ann BägebyOK Vivill11:36
239872Karolina WildheimMölndal Outdoor IF11:38
1402389Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared11:40
347180Sofia SörqvistMarkbygdens OK11:42
8210670Anna HagströmFalkenbergs OK11:44
740403Katrin SkeppSävedalens AIK11:46
1402400Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared11:48
716091Camilla EngelOK Ravinen11:50

H45

3 920 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7907034Mattias NilssonOK Linné11:14
1701125Martin SvenssonIF Rigor11:16
2089481Pontus KastrupFK Herkules11:18
9700328Jan LagerHalmstad OK11:20
2060849Hans JensenFalkenbergs OK11:22
7407264Anders LeireGöteborg-Majorna OK11:24
730622Ola SkeppSävedalens AIK11:26
9200662Markus OlinIK Hakarpspojkarna11:28
702105Martin BobergIF Rigor11:30
247936Martin WildheimMölndal Outdoor IF11:32
9701103Ulf NyqvistOK Landehof11:34
7202775Magnus ClaessonJönköpings OK11:36
25297Thomas GeorgssonOK Nackhe11:38
7131111Martin JohanssonHalmstad OK11:40
9720708Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK11:42
9740719Stefan GraadIF Rigor11:44
8638365Anders JägrydSkåneslättens OL11:46
7720210Anders LundellGöteborg-Majorna OK11:48
1710711Fredrik BergströmFrölunda OL11:50
8312020Mikael LundqvistHalmstad OK11:52
343714Benny WallinFalkenbergs OK11:54
2075406Niklas FlorénIF Rigor11:56
8411103Jonny EngelOK Ravinen11:58
8002496Anders BlomqvistJönköpings OK12:00
9741203Håkan AnderssonHalmstad OK12:02
9990104Håkan RundqvistOK Nackhe12:04
452727Henrik OlssonMölndal Outdoor IF12:06
7608311Tomas RönnqvistIF Rigor12:08
1418172Stefan NordinUlricehamns OK12:10
9451287Fredrik EnbergHalmstad OK12:12
7105240Fredrik SvenssonJönköpings OK12:14
740325Martin PetterssonSävedalens AIK12:16
7672080Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb12:18
9710110Jens ArvidssonIF Rigor12:20
7003071Mattias JägstedtHalmstad OK12:22
8120614William RexOK Landehof12:24
426106Herman RosénGöteborg-Majorna OK12:26
11303Marcus HanssonFrölunda OL12:28

D50

2 890 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8090913Berit BengtssonOK Lindéna11:34
246022Karin TorstenssonFalköpings AIK OK11:36
446166Annette SeldénIF Rigor11:38
2065240Helena StensötaFrölunda OL11:40
1967083Lena TuressonBurseryds IF11:42
1396222Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK11:44
203804Helena AnderssonMarkbygdens OK11:46
248224Katarina AlmehedFrölunda OL11:48
7671019Catarina BengtssonOK Nackhe11:50
652612Ulrika BacklundDalaportens OL11:52
651201Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OK11:54
423427Katarina BorneFrölunda OL11:56
8324901Karin JägrydSkåneslättens OL11:58
1680831Anna ErikssonOK Landehof12:00
9650111Anne SvantessonHjärnarps OL12:02
9690621Mia JodalGöteborg-Majorna OK12:04
1690530Eva Lamm-BergströmFrölunda OL12:06
400001Erika AspMölndal Outdoor IF12:08
9670715Helena ÅhlinHelsingborgs SOK12:10
7650308Ina SkalbergBredaryds SOK12:12
262667Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK12:14

H50

3 650 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
989898Thomas AspIFK Göteborg Orientering11:25
7201367Ulf PerssonBottnaryds IF11:27
17662Mats RönnborgIK Uven11:29
2048799Joakim ÅkessonOK Landehof11:31
9996636Mårten WikströmHalmstad OK11:33
1366622Magnus JohanssonOK Löftan11:35
9690409Håkan ErikssonTolered-Utby Ol-klubb11:37
2081699Håkan HanssonFalkenbergs OK11:39
344579Håkan BerndtssonFrölunda OL11:41
650723Jan TuressonBurseryds IF11:43
8160269Magnus TrofastBredaryds SOK11:45
262666Stefan SpetzUlricehamns OK11:47
28639Per JohanssonOK Reftele11:49
2058173Magnus AbrahamssonHalmstad OK11:51
9800110Jonas HultinOK Löftan11:53
7205411Fredrik JönssonMotala AIF OL11:55
9680714Martin EricssonFalkenbergs OK11:57
7670531Ingvar ÅkessonIFK Göteborg Orientering11:59
650913Richard BlomFrölunda OL12:01
9196802Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK12:03
1966011David GabrielssonSävedalens AIK12:05
7565038Kennet HorvathHalmstad OK12:07
1976917Rickard JonforsenSurahammars SOK12:09
680402Henrik Billman PetterssonFalköpings AIK OK12:11
2089038Torbjörn LönkvistOK Vivill12:13
14072Niklas SkoogGöteborg-Majorna OK12:15
402872Lennart BengtssonFalkenbergs OK12:17
2087093Lars-Gunnar WalleniusFrölunda OL12:19
670821Kristian PalmIK Hakarpspojkarna12:21
1968127Per KristianssonHalmstad OK12:23
33362Graham KempGöteborg-Majorna OK12:25
8100599Peter BadenfeltFalkenbergs OK12:27
690129Anders AspMölndal Outdoor IF12:29
9650831Per KällvikÅmåls OK12:31
7202511Sven BolmbladOK Södertörn12:33
26196Otto PileKFUK-KFUM Göteborg12:35
8043291Jonas JohanssonOK Nackhe12:37
231396Thomas BorneFrölunda OL12:39

D55

2 830 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
362502Annika AndreassonFrölunda OL11:01
306574Ingvor JohanssonFalkenbergs OK11:03
8014145Ingrid JohanssonLaholms IF OK11:05
600802Christina SöderblomÄtrans IF11:07
242298Kirsten TofteredIF Rigor11:09
7621222Marie HögstrandMarkbygdens OK11:11
640212Gunnel SvenssonOK Tranan11:13
1402379Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared11:15

H55

3 330 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2048733Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubb11:01
1402371Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared11:03
2101819Sven TolestamIF Rigor11:05
19495Bengt SvenssonSundbybergs IK11:07
641903Ulf AlmehedFrölunda OL11:09
7641109Niclas AnderssonMarkbygdens OK11:11
9030463Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK11:13
7611213Jan-Olof SvenssonHalmstad OK11:15
621404Mikael BacklundDalaportens OL11:17
9621123Per-Gunnar JohanssonOK Reftele11:19
7631017Kjell ObergerIFK Lidingö SOK11:21
17083Bertil ÅkessonMarkbygdens OK11:23
438444Jan GrahnIK Uven11:25
9641006Magnus KarlssonOK Landehof11:27
450149Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK11:29
26162Magnus WideFrölunda OL11:31
246016Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK11:33
610307Thomas AttforsSävedalens AIK11:35
362061Hans LindgrenOK Skogshjortarna11:37
9110619Christer BorgGöteborg-Majorna OK11:39
7631227Håkan SvenssonBredaryds SOK11:41
14167Mikael JungbjerGöteborgs SK11:43
9630518Lars SvantessonHjärnarps OL11:45
362501Tomas AndréassonFrölunda OL11:47
721000Pär ClaessonSävedalens AIK11:49
2125974Hans EricssonHalmstad OK11:51

D60

2 670 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1131350Lena KarlssonHalmstad OK12:09
16803Anita AntonssonOK Löftan12:11
36759Leila LjunggrenMarkbygdens OK12:13
9590412Lena RunessonOK Vivill12:15
1581107Monika NilssonOK Alehof12:17
306848Ingrid AnderssonIF Rigor12:19
30710Ewa ArnessonIK Dran12:21
7202811Anne-Marie RöllikeOK Lindéna12:23

H60

3 220 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
259975Tommy JohnssonOK Nackhe11:56
9590502Lars MattssonOK Kåre11:58
18416Mikael BodénMarkbygdens OK12:00
30178Henrik CarlssonIK Uven12:02
234493Hans GarmerGöteborg-Majorna OK12:04
2058862Bernt AnderssonIF Rigor12:06
344973Torsten BacktemanLerums SOK12:08
9581002Jan-Olof BäckOK Djerf12:10
29223Morgan ErikssonHylte OK12:12
9581202Jörgen IvarssonGöteborg-Majorna OK12:14
405562Göran OlesundOK Landehof12:16
2095353Per-Martin JohanssonIF Rigor12:18
7590714Jan SveideFrölunda OL12:20
16330Björn KarlssonHalmstad OK12:22
247914Björn BorgGöteborg-Majorna OK12:24
9580104Jonas RutbergIK Stern12:26
30267Mikael ByströmJärfälla OK12:28
306862Sven-Åke AnderssonIF Rigor12:30
264175Dag SvenssonHylte OK12:32
7560703Ulf PalmérUlricehamns OK12:34

D65

2 670 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
17386Ingela NelsénFalkenbergs OK11:41
11319Maria NorellFrölunda OL11:43
17895Kerstin GustafssonOK Gränsen11:45
9990703Marita LarssonMarkbygdens OK11:47
1214579Katarina BengtssonHalmstad OK11:49
11005Solveig HedenblomSjövalla FK11:51
37894Gertie OdelbergIK Ymer11:53
8041215Anne KaillIK Omega11:55
7530718Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK11:57
7520808Margareta JohanssonHalmstad OK11:59
11029Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb12:01
1396300Maria NordwallOK Kolmården12:03
14380Karin AxelssonIK Uven12:05
9501028Eva BlomströmIK Stern12:07

H65

2 890 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
19689Arne BogrenOK Vivill11:00
7500718Kent KardellLjungskile FK11:02
545400Ingemar CarlssonSävedalens AIK11:04
25274Björn NilssonOK Nackhe11:06
7510722Bo HerderssonMarkbygdens OK11:08
1011018Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb11:10
30709Bengt ArnessonIK Dran11:12
526837Hans TrofastTenhults SOK11:14
520922Thomas AlbinssonBredaryds SOK11:16
9511113Sten BlomströmIK Stern11:18
30485Anders BengtssonFalkenbergs OK11:20
7521201Håkan AnderssonMarkbygdens OK11:22
25276Björn-Olof ValdemarssonOK Nackhe11:24
362508Lennart VamlingFrölunda OL11:26
17897Lars GustafssonOK Gränsen11:28

D70

2 370 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
14246Ann-Britt JohanssonIK Stern11:50
727645Margareta LarssonOK Njudung11:52
16564Barbro BengtssonOskarströms OK11:54
512468Birgitta JohanssonOK Tranan11:56
9111311Ingrid Rex WallströmOK Landehof11:58
264183Göta SeverinssonFalkenbergs OK12:00
14373Rosa JohanssonIK Uven12:02
2119370Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK12:04
Irene AnderssonÄtrans IF12:06
8001340Maja-Lisa HanssonOK Lindéna12:08
25049Ylva HäggströmIF Rigor12:10
30982Margareta NobornSundsvalls OK12:12
1470705Inga-Lill PetterssonLinköpings OK12:14
331248Inga GustavssonIK Uven12:16
15104Marianne SöderbergIFK Lidingö SOK12:18
7451125Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL12:20
9002070Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK12:22

H70

2 830 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
25886Kurt JohanssonSvenljunga OK11:21
2135501Lars-Olof RönnqvistOK Löftan11:23
36415Jörgen HallbergIK Ymer11:25
1545545Jan LarssonSävedalens AIK11:27
38050Åke BrodénHalmstad OK11:29
17416Jan FlansbjerKinnaströms SK11:31
243897Rolf GjølbergLarvik OK11:33
2119695Dan JohanssonFjärås AIK11:35
1402373Håkan WinnbergIK Trenne Ullared11:37
8490126Ulf KristenssonHalmstad OK11:39
18845Gösta ClaessonRydboholms SK11:41
748288Rune EliassonFalkenbergs OK11:43
8470831Hans CarlssonIFK Göteborg Orientering11:45
352918Inge JovikenIF Rigor11:47
8001342Kjell ErlandssonOK Lindéna11:49
14329Lennart GustavssonIK Uven11:51
1510513Bo SenjeHalmstad OK11:53
36139Per-Olof FernbergIS Skanne11:55
1491119Yngve PetterssonLinköpings OK11:57
19235Benny IvarssonFjärås AIK11:59
9450325Stefan G LarssonOK Njudung12:01
7480704Bill SchölinTockarps IK12:03
11045Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb12:05
542247Sune AnderssonHalmstad OK12:07
2075451Kjell JeppsonIF Rigor12:09
30718Ingemar ArnessonIK Dran12:11
27772Christer GalleMälarö SOK12:13
2048745Kjell AnderssonOK Reftele12:15

D75

2 370 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
25044Berit BobergIF Rigor11:32
7201252Ulla LindheIK Stern11:34
444055Gull SvenssonÖrkelljunga FK11:36
41740Margareta BengtssonOK Gläntan Vessigebro11:38
30719Anna-Stina ArnessonIK Dran11:40
28463Gunnel SvenssonIK Ymer11:42
25888Ingrid ÅhlundSvenljunga OK11:44
11390Barbro JohanssonSjövalla FK11:46
8001346Gun LarssonOK Lindéna11:48

H75

2 670 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2107327Jan SöderbergIFK Lidingö SOK11:01
438426Karl-Axel JohanssonIK Uven11:03
33558Henrik BergmanOK Linné11:05
14030Sune MentorGöteborg-Majorna OK11:07
25048Steffen HäggströmIF Rigor11:09
16554Bengt GardOskarströms OK11:11
11339Bert LuvöFK Herkules11:13
2079762Magne HagströmFrölunda OL11:15
17380Ingmar ErikssonFalkenbergs OK11:17
258531Bo SvenssonÖrkelljunga FK11:19
7202810Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK11:21
7441027Ingemar LindblomOK Orinto11:23
9664311Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL11:25
433740Gunnar JohanssonOK Nackhe11:27
16553Ingvar BengtssonOskarströms OK11:29
9191325Anders SternöTolered-Utby Ol-klubb11:31
16820Gösta LindqvistOK Löftan11:33
30722Sören AnderssonIK Dran11:35
28464Bengt-Åke SvenssonIK Ymer11:37
262658Carl-Eric AnderssonFjärås AIK11:39

D80

2 300 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
14734Marianne GrahnGöteborgs SK11:04
15037Anne-Catrine PerssonMariestads FK11:06
8011979Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK11:08
10038Gunni EkbergÄtrans IF11:10
2123820Vivi-Anne BylundRydboholms SK11:12

H80

2 370 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
16314Stig JohanssonHalmstad OK11:20
225123Gunnar BylundRydboholms SK11:22
8001339Bernt LarssonOK Lindéna11:24
2144667Ernie BroströmHalmstad OK11:26
702005Kjell PerssonMariestads FK11:28
1371107Göran OlofssonFjärås AIK11:30

H85

2 300 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
13763Lasse OlssonIK Trenne Ullared11:00
14328Carl-Henrik HallbergIK Uven11:02

Inskolning

1 800 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1130415Sigrid HallbergBredareds IF10:57:04
423231Veronica AnderssonFjärås AIK10:59:59
44018Lisa EliassonFK Friskus-Varberg11:11:09
2107551Robin LönnHalmstad OK11:12:30
2031561Märta SamuelsonKlubblös11:13:09
41532Alice MarmanderFK Friskus-Varberg11:13:43
450174Elton PeterssonSävedalens AIK11:14:29
44020Stina EliassonFK Friskus-Varberg11:17:17
12469Ebba FranssonFK Friskus-Varberg11:17:22
11322Linnea NorellFrölunda OL11:18:19
355705Kaja FagerholmHalmstad OK11:18:54
2060899Alicia HernmanFalkenbergs OK11:19:44
2031567Arvid AntonssonGöteborg-Majorna OK11:20:20
2031571Ester RydingKlubblös11:20:24
8118189Alinda RundqvistOK Nackhe11:22:15
36481Ellie EverdingIK Ymer11:23:12
19240Niklas IsakssonFjärås AIK11:24:41
2031552Vilhelm JönssonIK Uven11:25:39
2031575Ebba JönssonIK Uven11:26:14
830612Vidar HanningOK Löftan11:27:47
438691Thea EkströmOK Gläntan Vessigebro11:32:25
444505Ellen EkströmOK Gläntan Vessigebro11:33:51
41737Emma KarleskansOK Gläntan Vessigebro11:33:59
2031529Alice GerhardssonHestra IF11:34:33
2031540Ellie RosenHestra IF11:37:24
2075431Svante FlorénIF Rigor11:37:48
446165Emma FlorenKlubblös11:37:50
740726Daniel LeireGöteborg-Majorna OK11:51:28
2031558Gunnar DareliusKlubblös11:55:37
2106009Märta JohanssonFK Friskus-Varberg11:59:18
2031538Elsa EngstrandIFK Göteborg Orientering12:15:08
2031539John SamuelssonKlubblös12:20:13
2031527Olle EngstrandIFK Göteborg Orientering12:21:38
2075182Lukas MobergOK Löftan

U1

1 730 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9100926Vera WildheimMölndal Outdoor IF10:57:42
2104467Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubb10:59:14
2109199Ella RosénGöteborg-Majorna OK10:59:28
2075259Elof TreptowAnderstorps OK11:08:59
2031555Valter GustavssonOK Löftan11:14:03
444526Sixten BöregårdOK Gläntan Vessigebro11:14:26
2141429Svante LindbergIFK Göteborg Orientering11:14:27
2139893Clara JahnFalkenbergs OK11:15:07
264563Olle GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb11:15:34
452572Anton GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb11:15:36
2089463Axel PerssonFK Herkules11:16:04
560703Irma PalmerUlricehamns OK11:20:27
38376Ines EverdingIK Ymer11:22:57
225340Willhelm HallenfurOK Löftan11:42:13
2139883Karl SvenssonVingåkers OK11:49:14
2078270Tage EngelkeGöteborg-Majorna OK11:51:13
7100727Stina AnderssonOK Löftan11:52:09
205282Felicia SvenssonJönköpings OK11:52:32
2112544Nora BlomqvistJönköpings OK11:52:33
14637Emil OlinIK Hakarpspojkarna12:09:04
8110611Filip BengtssonOK Tranan12:14:37
212039Jonathan RexOK Landehof12:25:11
1454810Matilda JonforsenFrölunda OL

U2

2 140 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
17378Amanda SvenssonFalkenbergs OK11:00:04
2075228Gustav FrankOK Löftan11:01:15
2075167Simon HallbergIK Ymer11:01:53
7973546Loke JagetegFalkenbergs OK11:04:50
1813559Elin RönnqvistIF Rigor11:05:26
2119969Linus NordlundFalkenbergs OK11:05:31
226955Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb11:07:27
451766Måns PerssonEksjö SOK11:07:37
258637Elis LjungbergTolered-Utby Ol-klubb11:13:12
227350Stina GustafssonHalmstad OK11:14:33
2123810Sonja FagerholmHalmstad OK11:19:11
2031574Emelie MalilaKlubblös11:20:49
14419Elias GranängKungälvs OK11:23:13
1681524Oscar MobergOK Löftan11:23:22
19535Einar AamotFrölunda OL11:24:55
247873Jonatan LundgrenFK Friskus-Varberg11:27:09
444597Märta BöregårdOK Gläntan Vessigebro11:27:12
444676Vera LindbergIFK Göteborg Orientering11:27:12
9790626Frederik HulthénMölndal Outdoor IF11:28:07
2119999Axel StamfjordFalkenbergs OK11:32:31
2031553Alfred NielsenOK Skogshjortarna11:34:09
435788Elsa NielsenOK Skogshjortarna11:34:09
2031554Leo HellstenKlubblös11:34:12
2112326Astrid FagerlindMarkbygdens OK11:37:16
2112347Sixten FagerlindMarkbygdens OK11:37:53
1110306Oskar AnderssonFK Friskus-Varberg11:38:34
2120003Elin BöregårdFalkenbergs OK11:42:00
8001334Julius JonssonOK Lindéna11:42:08
435808Selma EngelkeGöteborg-Majorna OK11:52:25
1941310Olle BlomqvistMarkbygdens OK11:53:54
438488Alfred MartinssonMarkbygdens OK11:53:54
2050906Astrid TreptowAnderstorps OK11:56:14
247838Maja EliassonFK Friskus-Varberg11:58:58
2107514Astrid HellerströmFK Friskus-Varberg12:01:39
2119962Carl-Philip JahnFalkenbergs OK12:08:48
14716Casper EngstrandIFK Göteborg Orientering12:09:11
1011971Hedda LjungbergTolered-Utby Ol-klubb

Öppen 1

2 140 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
41449Lova ClassonKlubblös10:58:02
2088433Jan BogsjöHelsingborgs SOK11:20:53
2104489Rigmor SternöTolered-Utby Ol-klubb11:20:59
9520316Stefan OdelbergIK Ymer11:25:12
544364Helena PerssonFjärås AIK11:43:28
2031543Rasmus SöderströmIF Rigor11:47:50
2031536Melker SöderströmIF Rigor11:47:54
970400Amanda GottfridssonHalmstad OK11:59:42
437587Elisabeth HagbergFK Friskus-Varberg12:00:14

Öppen 3

2 740 m, 48 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
500522Åsa DryseliusMarkbygdens OK10:58:23
2031559Lars JohanssonHalmstad OK11:02:07
451643Marika WirungFrölunda OL11:04:01
2031557Gabriel GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb11:07:30
442263David GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb11:07:45
2075282Edvin NilssonOskarströms OK11:08:45
402884Monica NilssonÄtrans IF11:09:13
431108Linda ArnessonIK Dran11:10:41
2075483Marita HultanderIF Rigor11:11:01
12464Olle NordinUlricehamns OK11:14:46
345068Rune JungbjerGöteborgs SK11:16:51
41739Gunnar BengtssonOK Gläntan Vessigebro11:18:44
890089Lisa OttossonOK Landehof11:18:58
14597Irmeli JanssonOK Landehof11:20:06
17090Kjell JohanssonMarkbygdens OK11:22:06
2031572Jan SundquistKlubblös11:22:21
202540Oskar GreilertHaninge SOK11:22:56
16818Johanna SvenssonOK Löftan11:23:41
7620517Lars GreilertHaninge SOK11:24:02
7620503Karin GreilertHaninge SOK11:25:00
7490413Inger LindblomOK Orinto11:26:32
2089340Lisa KjellénHelsingborgs SOK11:26:56
8101060Linda HallbergBredareds IF11:27:01
1100415Nils HallbergBredareds IF11:27:01
452257Stina KjellenKlubblös11:27:22
2075359Åsa HanssonIF Rigor11:28:30
1120103Erik BromsFK Friskus-Varberg11:29:08
36881Mikael OskarssonOK Nackhe11:29:36
30853Rasmus BåverudHaninge SOK11:31:47
202533Anna GreilertHaninge SOK11:31:48
36090Emelie GeorgssonOK Nackhe11:32:18
306585Christer NelsenFalkenbergs OK11:33:46
7510714Reijo MukkaraHalmstad OK11:35:07
408716Dennis JönssonHalmstad OK11:36:46
8001338Ebba BengtssonOK Lindéna11:42:05
2079628Albin StormwintherKlubblös11:43:55
417354Linnéa VidebertKlubblös11:43:55
264375Göran GustavssonOK Nackhe11:46:07
2101535Anna-Karin BromsFK Friskus-Varberg11:47:14
262263Maria GusedFalkenbergs OK11:49:16
2031547Ted KarlbomKlubblös11:50:32
2031550Tuva KarlbomKlubblös11:50:32
7607300Anna BlomqvistJönköpings OK11:52:27
16308Ingolf BengtssonHalmstad OK11:55:02
25296Caroline AadalNTNUI12:01:12
2139866Martin NordlundFalkenbergs OK12:04:40
2107417Nina KastrupFK Herkules12:25:53
9110224Johanna HulthénMölndal Outdoor IF12:26:31

Öppen 5

3 490 m, 79 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
445112Anders ElvlandHalmstad OK11:02:09
42296David JohanssonFK Friskus-Varberg11:02:22
2031564Martin DareliusKlubblös11:06:19
30730Rolf AnderssonIK Dran11:07:00
362047Annika HagstrandBurseryds IF11:07:23
262561Stig NilssonOskarströms OK11:09:16
2115433Ing-Britt GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb11:09:18
441683Henryk ZienkiewiczIF Rigor11:10:26
402875Martin WiklundFalkenbergs OK11:10:39
2119987Gustaf GusedFalkenbergs OK11:10:56
344385Anders GusedFalkenbergs OK11:10:57
424722Mia OlssonKlubblös11:11:15
8109044Kristian ErikssonMarkbygdens OK11:12:42
970903Hanna LindströmOK Tranan11:12:48
2031573David SamuelsonKlubblös11:12:53
2031556Elin JönssonKlubblös11:12:56
424723Per-Erik OlssonKlubblös11:13:04
16515Roland NilssonOK Lindéna11:13:18
444020Pernilla KindeTolered-Utby Ol-klubb11:14:05
426259Karin ÅkesdotterIFK Göteborg Orientering11:14:10
362507Maria VamlingFrölunda OL11:14:24
760917Mia HallbergIK Ymer11:16:07
2089345Maria LarssonBurseryds IF11:16:12
1968560Stanley TaivulaKlubblös11:16:35
444045Cecilia KarlssonGöteborgs SK11:16:55
16492Sune JohanssonLaholms IF OK11:16:59
16350Anna BengtssonHalmstad OK11:19:16
44013Annika RabeKlubblös11:19:57
44014Olle RabeFK Friskus-Varberg11:19:57
2148019Ola GustafssonGöteborg-Majorna OK11:20:12
2075455Lars HultanderIF Rigor11:21:57
7879897Marika ElverlindOK Tranan11:22:19
244976Karin VidarssonOK Nackhe11:22:24
242266Kerstin OlesundOK Landehof11:23:08
16497Camilla JohanssonLaholms IF OK11:23:18
2089323Lars HagstrandBurseryds IF11:23:24
262262Sandra WallinFalkenbergs OK11:24:06
2125929Gary Smith JonforsenFrölunda OL11:24:08
1780405Daniel MobergOK Löftan11:24:11
450515Hugo KastrupFK Herkules11:24:20
2132174Klara HagstrandBurseryds IF11:28:09
440363Frida JonforsenSurahammars SOK11:29:06
7820101Rickard ÖlanderMarkbygdens OK11:30:07
16349Eskil JönssonHalmstad OK11:31:08
417346Helene JohanssonOK Nackhe11:32:11
41753Anders AxelssonOK Gläntan Vessigebro11:33:09
1963051Mikael AnderssonÄtrans IF11:33:38
409709Mariann JönssonBredaryds SOK11:34:14
542000Julia TuressonBurseryds IF11:37:06
2031551Emma Thoren HellstenKlubblös11:37:30
435789Sofi NielsenOK Skogshjortarna11:37:31
441624Roger FlorenKlubblös11:40:05
1010908Marcus RagnarssonMarkbygdens OK11:43:45
7051025Albin LindkvistMarkbygdens OK11:43:51
7710912Johan LindkvistMarkbygdens OK11:43:52
439736Karin ÅkessonOK Landehof11:44:14
1720212Matilda ÅkessonOK Landehof11:44:15
46792Jan-Olof SvenssonBurseryds IF11:44:23
2031568Anna DareliusKlubblös11:44:58
2050948Camilla OlssonMölndal Outdoor IF11:46:26
351236Elisabeth SöderströmIF Rigor11:50:12
7750122Annika BengtssonOK Löftan11:51:17
2119976Niklas GripFalkenbergs OK11:53:37
7006050Klas FredrikssonGöteborg-Majorna OK11:55:52
438476Andreas MartinssonMarkbygdens OK11:56:10
8051366Caroline KarlssonTolered-Utby Ol-klubb11:58:08
445116Kristina PerssonHalmstad OK11:59:52
438393Rakel MartinssonMarkbygdens OK12:01:08
2075491Ellen HeymanIF Rigor12:09:28
2148009Elin AnderssonIF Rigor12:10:18
259433Anna GranforsOK Landehof12:10:25
225705Oskar WardOK Vivill12:11:48
2093685Mikael WardOK Vivill12:11:49
2031541Petter FranssonKlubblös12:11:55
2031569Emelie SamuelsonKlubblös12:13:38
355678Birgitta ByströmJärfälla OK12:21:05
2126037Freja NilssonGöteborg-Majorna OK12:25:02
1406452Therese WahlgrenSimlångsdalens IF12:25:21
452061Philip MullinsSjövalla FK12:37:31

Öppen 7

2 920 m, 69 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
500077Emma ClaessonStora Tuna OK10:57:46
14556Roland LagessonOK Löftan10:59:41
44699Monica IsakssonFjärås AIK10:59:52
39841Anders IsakssonFjärås AIK10:59:53
444087Kerstin EngstrandRehns BK11:01:27
2075134Markus FrankOK Löftan11:01:57
431309Leif RylanderOK Gläntan Vessigebro11:02:52
2031560Anders AnderssonOK Löftan11:05:35
438380Lars EdbergOK Nackhe11:06:56
930815Emma AlmehedFrölunda OL11:09:08
441575Cecilia TofteredIF Rigor11:10:56
42853Lars T LorénOK Frisene11:12:07
404047Charlotta MalmMarkbygdens OK11:12:34
14065Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OK11:14:51
730411Christer AldénOK Roxen11:15:08
2057250Anna BeischerIK Uven11:15:37
2077208Mikael FjällbornStenungsunds OK11:15:39
2031562Lars-Johan VågLerums SOK11:17:55
9732327Anton HolmOK Djerf11:18:40
36772Karl-Uno AnderssonFalkenbergs OK11:18:52
2099929Åke StoltKlubblös11:19:06
1185137Johanna RönnqvistOK Löftan11:19:08
426239Mikael NömmIFK Göteborg Orientering11:19:09
1030715Linn AldénOK Roxen11:19:15
15515Bo JohanssonOK Stigen11:19:28
347099Christer GustafssonMarkbygdens OK11:20:27
9030709Matilda HolmOK Djerf11:21:03
355985Annika LeufvenÅmåls OK11:21:09
2077232Frida PerssonFK Herkules11:22:08
39682Jon ÅsanderKlubblös11:22:41
352268Katarina Ryden MarkinhuhtaGöteborgs SK11:23:15
17415Ulla-Britt FlansbjerKinnaströms SK11:23:51
2031570Julia OlesundKlubblös11:24:33
451300Alva BohlinIFK Göteborg Orientering11:26:44
1423492Katja BohlinIFK Göteborg Orientering11:26:44
2089076Klas BogsjöHelsingborgs SOK11:26:48
17091Håkan SkogumMarkbygdens OK11:27:26
28812Sven-Harry SvenssonMarkbygdens OK11:27:35
449719Helena LindbergIFK Göteborg Orientering11:29:43
2123474Anneli ChristieSnättringe SK11:30:34
1964725Katarina AnderssonÄtrans IF11:33:36
2078256Elinor LangeTumba-Mälarhöjden OK11:33:36
2107411James ChristieSnättringe SK11:33:50
41752Louise BöregårdOK Gläntan Vessigebro11:35:46
448567Robert BengtssonFjärås AIK11:36:51
27489Kristin HanssonMarkbygdens OK11:37:28
2072787Veronica LindgrenOK Skogshjortarna11:37:56
29212Karl-Göran CarlssonHylte OK11:38:10
28633Gunnar GustavssonOK Reftele11:39:15
582612Lars RunessonOK Vivill11:40:27
28643Susann BerntssonOK Reftele11:41:08
650223Per-Johan PerssonFjärås AIK11:43:57
2119974Kristoffer JagetegFalkenbergs OK11:44:06
2089495Per PerssonFK Herkules11:46:44
2031563Anna Lennerstedt TörmänenMölndal Outdoor IF11:46:56
2078176Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK11:47:55
760328David HallbergIK Ymer11:52:07
264383Anders LarssonOK Nackhe12:00:11
38613Lars-Göran MolinMarkbygdens OK12:00:18
941310Helena BlomqvistMarkbygdens OK12:02:47
1402384Elin CarlssonIK Trenne Ullared12:03:10
231052Jan AnderssonFjärås AIK12:06:00
1230705Håkan EggertIF Hagen12:07:29
11544Sten-Åke NilssonOK Alehof12:09:14
1117511Mattias BengtssonOK Tranan12:09:47
11336Sofia LuvöFK Herkules12:12:07
9890510Rasmus PerssonSkåneslättens OL12:12:15
7800117Peter RosénIK Ymer12:20:28
41757Magnus IvarssonOK Gläntan Vessigebro12:25:55

Öppen 8

4 520 m, 45 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
362647Lars LorenOK Frisene11:02:59
27485Carl Johan HögstrandMarkbygdens OK11:03:04
18514Weronica ZederinOK Nackhe11:12:10
42852Fredrik LorenOK Frisene11:12:45
1780406Daniel HällåsOK Löftan11:13:38
9771337Filip SvenssonOK Löftan11:14:19
2059111Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb11:15:57
345125Anders AgnvallIK Uven11:16:32
330885Henrik SvenssonOK Löftan11:16:38
860086Victor AxbomOK Landehof11:16:50
9101546Robbie AndersonGöteborg-Majorna OK11:18:02
1406440Johan DavidssonSimlångsdalens IF11:18:27
27727Oskar NilssonOK Stigen11:19:26
840601Vidar FaxenSävedalens AIK11:20:03
1401327Liselott JohanssonOK Löftan11:20:29
2089341Emmy TuressonBurseryds IF11:21:06
1974120Ola NiklassonTolered-Utby Ol-klubb11:21:12
424725Erik HagmanKlubblös11:22:13
9880118Björn IsraelssonBurseryds IF11:22:21
37769Sara EverdingIK Ymer11:23:16
451605Kristoffer DrejmoOK Landehof11:26:11
44405Sara LorenOK Landehof11:27:02
800926MARK UBBINKSävedalens AIK11:32:09
438692Martin EkströmOK Gläntan Vessigebro11:34:02
9005068Stefan OlofssonOK Gisle11:34:55
41746Mikael HelinHalmstad OK11:34:57
504277Anne HanssonMarkbygdens OK11:34:59
27516Göran AnderssonFK Friskus-Varberg11:35:09
208593Per GerdleHalmstad OK11:38:07
1423481Johan WinteråsVästerbergslagens OL11:38:08
2065136Charlotte DrejmoOK Landehof11:39:07
9190407Emelie LorenOK Landehof11:41:00
402874Henning GustavssonFalkenbergs OK11:41:01
960925Elsa VilhelmssonFalköpings AIK OK11:53:03
37135Lasse BjörfjällBredareds IF11:53:19
1236648Andreas KaverenAnderstorps OK11:54:07
7800916Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK11:54:19
780703Peder HallbergIK Ymer12:01:11
1046021Laust SörensenGöteborg-Majorna OK12:02:38
2119792Jimmy PeterssonIFK Göteborg Orientering12:03:22
451080Martin JohanssonGöteborg-Majorna OK12:09:04
15558Ola WillstrandKlubblös12:13:31
1790821Ulf NorellFrölunda OL12:15:35
306571Fredrik StamfjordFalkenbergs OK12:22:26
29959Anders IngemarssonHestra IF12:31:28

Annonser