Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Hallands 3-dagars

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: FK Friskus-Varberg / OK Nackhe
Datum: fredag 12 juli 2019 - söndag 14 juli 2019

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 3, lång

D21 Lång

8 130 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
118020909Maria MagnussonSävedalens AIK09:35
109709090Elin PetterssonIFK Göteborg Orientering09:37
12427019Emma EkbergTolered-Utby Ol-klubb09:39
98639901Lisa AnderssonÄrla IF09:41
6750915Emma AnderssonSävedalens AIK09:43
59505100Erica PetterssonIFK Göteborg Orientering09:45
78030394Anna WallinGöteborg-Majorna OK09:47
88098013Vilma BlennowOK Linné09:49
28190893Amilia BjörklundSävedalens AIK09:53
39200693Sarah PerssonOK Denseln09:55
48199000Julia DavidssonÄrla IF09:57

H21 Lång

10 390 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
41950821Gustav HindérOK Tisaren08:40
55910956Niclas TjernlundSkåneslättens OL08:42
569960966Mathias HallménOK Denseln08:44
588060199Felix AxelssonMarkbygdens OK08:46
57991021Jonas MerzGöteborg-Majorna OK08:48
608119991August MollénOK Denseln08:50
598442019Erik Barr ZeilonSkåneslättens OL08:52
54931302Anton ForsbergStora Tuna OK08:54
378080114Isac von KrusenstiernaOK Kåre08:56
389760224Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK08:58
359871010Erik Ivarsson SandbergOK Denseln09:00
36810517Per AspegrenOK Kontinent09:02
279107180Markus HederskogIK Hakarpspojkarna09:04
299062727Andreas HöyeIFK Göteborg Orientering09:06
26933796Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK09:08
218012210Oliwer LundbergOK Bävern09:10
25344945Gustav le DousMölndal Outdoor IF09:12
329931204Anton SundgrenLånghundra IF09:14
438199222Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF09:16
538098092Olle JosarpOK Tisaren09:18
318071992Henrik JonssonÄrla IF09:20
34831006Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna09:22
48850831Anders HederskogIFK Göteborg Orientering09:24
46900813Anders HedbergGöteborg-Majorna OK09:26
518121994Joël BornerOLV ZUG09:28
238308205Erik MartinssonLinköpings OK09:30
24882011Martin HederskogKalmar OK09:32
508095714Christoffer JohanssonTrollhättans SOK09:34
289806190Elias Bäcklund EkvallHalden SK09:36
47551220Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna09:38
307840324Petter JönssonGöteborg-Majorna OK09:40
44438419Anders le DousMölndal Outdoor IF09:44
498199102Måns SandgrenOK Orion09:46
522031559Simon LarssonOK Hällen09:48
427910202Dag StridhMalungs OK Skogsmårdarna09:50
458086061Erik SchultzLunds OK09:52
39970517Arvid NordIK Hakarpspojkarna09:56
338101992François BornerOLV ZUG10:00
409981127Otto StuhlhoferOK Landehof10:02
22850809Johan LevinSävedalens AIK10:04

D21

6 180 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9981017Rebecca WaldenfjordOK Ravinen10:32
941234Filippa SpånérSävedalens AIK10:34
9091909Louise BorgHalmstad OK10:36
960416Pim HedbergOK Pan-Kristianstad10:38
9880918Pernilla OlssonSkåneslättens OL10:40
940410Emma BacklundSäterbygdens OK10:42
950602Klara PålssonSävedalens AIK10:44
9140827Jennie RunessonOK Vivill10:46
9806090Amanda LeoBredaryds SOK10:48
880501Sofia LarssonHestra IF10:50
529220Linnea GustafssonOK Gynge10:54
950927Amanda BlennowFalköpings AIK OK10:56
981011Klara LjunggrenLinköpings OK10:58
440715Hanna BrusSnättringe SK11:00
980925Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK11:02
9910804Beatrice KöhlerSäterbygdens OK11:04
1411289Mette StubPI-København11:06
9950505Felicia StuhlhoferOK Landehof11:08
8657125Åsa Zetterberg ErikssonOK Djerf11:10
2089233Louise HaneOK Nolaskogsarna11:12

H21

8 410 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9961212Moltas ViebkeMalmö OK08:51
1462146Johan SärnbrattTolered-Utby Ol-klubb08:53
970702Rasmus ArfwedsonGöteborg-Majorna OK08:55
8010497Loke AgmarkenHalmstad OK08:57
1422647Olle WinrothOK Löftan08:59
42662Carl AlvelidKalmar OK09:01
880222Emil BacklundGöteborg-Majorna OK09:03
9910222Anton BacklundSäterbygdens OK09:05
880119Mattias NilssonÄrla IF09:07
9981030Adam SegerslättSkåneslättens OL09:09
880922Oskar EklöfHagaby GoIF Örebro09:11
960728Markus NordmarkNässjö OK09:13
980310Johan OlsonGöteborg-Majorna OK09:15
8629595Sebastian HansenHerlufsholm OK09:17
921205Hugo MattssonSkåneslättens OL09:19
441915Anton GilleOK Roslagen09:21
981222Pontus ErlandssonSOK Viljan09:23
1902933Anton KarlssonOK Kullingshof09:25
449344Frederik HassOK Sorø09:27
778810Peter LauritzenHolbæk OK09:29
981030Jakob SegerslättSkåneslättens OL09:31
930630Kristian Narbro PorathTolered-Utby Ol-klubb09:33
910405Jesper NilssonUlricehamns OK09:35
500644Peter HansenOK Sorø09:37

D21 Kort

4 830 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
919102Lovisa EklöfHagaby GoIF Örebro09:00
8011290Kristina Axelsson LöfvenholmVästvärmlands OK09:02
1100200Marie Arnesson GallerOK Löftan09:56
1890121Åsa SöderblomFalkenbergs OK10:00
14204Carolina EhrencronaIFK Göteborg Orientering10:04
258677Sofia HelmertzFrölunda OL10:06
2078114Linda ErikssonOK Skärmen10:08
9830502Johanna KarlssonUlricehamns OK10:10
923643Anna LarssonIF Hagen10:12
28208Caroline LövhammerIFK Göteborg Orientering10:14
900126Anna AlgotsonMotala AIF OL10:16
821121Sara MelinTolered-Utby Ol-klubb10:20
682139Anna ÅlinSundsvalls OK10:22
7892020Karolina FalkOK Roxen10:58

H21 Kort

6 200 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
19247Joel BengtssonFjärås AIK08:59
7900900Björn CarlsonOK Roxen09:01
851123Lars StrömqvistOK Skogshjortarna09:03
9943129Oscar WestHalmstad OK09:39
11386Bjarne GelotteTolered-Utby Ol-klubb09:41
860321Mikael BogrenOK Vivill09:45
263060Kristian SvenssonRävetofta OK09:47
405546Niklas HelmertzFrölunda OL09:51
2132075Gustaf PeterssonCentrum OK09:53
438445Arvid HammarFK Herkules09:55
7788877Nils Wallentin TärkHalmstad OK09:57
880513Anton HemlinIK Uven10:01
2059131Joel FlakbergIFK Göteborg Orientering10:03
42827David HedmanFrölunda OL10:05
2031400Jens UddénLjungskile FK10:07
15821Sebastian SundbergOK Skogshjortarna10:09
2119364Simon SvenssonLaholms IF OK10:11

D21 Motion

3 830 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
776211Anna EngelbrektssonHalmstad OK08:30:55
2025180Emilia GanslandtIFK Lidingö SOK09:08:50
10241Johanna FridhagenGöteborg-Majorna OK09:31:45
1684407Sara EliassonKarlskrona SOK09:45:12
405523Linda StrömqvistOK Skogshjortarna09:51:17
8078080Anna TrofastJönköpings OK09:58:20
9792414Therese FribergOK Vivill10:30:57

H21 Motion

5 520 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9402150Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad08:52:07
8620443Sebastian SanellBurseryds IF09:34:30
1530419Martin SahlinJärla Orientering09:42:31
404183Anders FjärrnäsOK Bävern09:45:33

D20

5 510 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4218141114Klara AxelssonEksjö SOK08:57
4408220922Vilma V Von KrusenstiernaOK Kåre08:59
4228367911Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK09:01
4332031377Charlotte EideGjø-Vard OL09:03
4389909170Felizia ZienkiewiczIF Rigor09:05
4379912211Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad09:07
4349990326Emelie KarlssonSävedalens AIK09:09
4368000511Johanna NilssonKungälvs OK09:11
426438410Tove PerssonMölndal Outdoor IF09:13
4289990807Johanna RundqvistOK Löftan09:15
4357575752Tine DalgaardKolding OK09:17
427990529Malin DahlbäckOK Österåker09:19
4319417797Elsa LindeblomHestra IF09:21
4299201444Elina HansonKungälvs OK09:23
4239912212Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad09:25
4308040599Elsa HolmgårdKils OK09:29
4249000914Lisa BörnstedtKungälvs OK09:31
4252109106Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF09:33
4398225714Olivia LönkvistOK Vivill09:35
4328080808Alice HultinOK Löftan09:37

H20

7 070 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4459000723Gustav OlssonOK Orion09:59
4448117839Isac EricssonVäxjö OK10:01
441990312Olle SörqvistMarkbygdens OK10:03
4468230199Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna10:07
4437750778Elias LjungqvistSävedalens AIK10:09

D18

4 930 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3922057272Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF08:59
3749021003Emely WeihartHestra IF09:01
3822078174Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK09:03
3901010605Louise RamebäckUmeå OK09:05
3758010316Vendela LönkvistOK Vivill09:09
3788010708Ellen BlennowFalköpings AIK OK09:11
3848022828Alma HjertbergHestra IF09:13
3872025182Amelie RajanIFK Lidingö SOK09:15
3768090501Siana SennEspoon Suunta09:17
3859020220Ebba LindOK Skärmen09:19
3778021228Emma ErikssonEksjö SOK09:21
3898020411Emma LingIK Hakarpspojkarna09:23
383848888Maja PorleVäxjö OK09:25
3729020219Märta LjungbergSjövalla FK09:27
3739020523Lisa OlssonTorsås OK09:29
3882104120Oda ScheeleNydalens SK09:31
3719990624Julia LindbladSävedalens AIK09:33
3799990222Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK09:35
3809010810Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK09:37
3919020428Erica BogrenIF Hagen09:39
381451957Ida SüdhoffBrattås CK09:41

H18

6 290 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4198011229Nils KylbornAlmby IK08:55
418618020Zebastian ArfwedsonFrölunda OL08:57
4178075969Karl PetersénOK Njudung08:59
4002075428Filip BäckArboga OK09:01
3998020315Nils GrimbeckSävedalens AIK09:03
4117010606David NeroNässjö OK09:05
3962077381Linus HalvorsenSkarpnäcks OL09:07
3979020130Jakob GunnarssonLerums SOK09:09
4058010518Hugo StrömMullsjö SOK09:11
4038020828Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK09:13
4027730714Lukas ÖstmanSkarpnäcks OL09:15
4068020812Simon FogelströmTorsås OK09:17
4148020507Emil AxelssonLerums SOK09:19
4169712120Felix DrejmoOK Landehof09:21
4129010111Carl JosefssonSävedalens AIK09:23
4138010621Emanuel HerberthsonLinköpings OK09:25
4152800705Gustav BohmanOK Orinto09:27
4109020326Emil BoströmOK Linné09:31
407882211Per NordholmSävedalens AIK09:33
408700521Olof LjunggrenLinköpings OK09:35
401441202Lukas GustafssonIK Ymer09:37
4047021219Arvid KronmarKarlskrona SOK09:39
3988200206Axel ElmbladBredaryds SOK09:41

D17-20 Kort

4 210 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7521040Martina SundelinOK Orion10:15

H17-20 Kort

5 100 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
423232Daniel AnderssonFjärås AIK10:07
1010908Marcus RagnarssonMarkbygdens OK10:11

D16

4 620 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3101410170Filippa KindeSävedalens AIK08:47
3079031227Moa SkoogIF Hagen08:49
2821040916Emma EmanuelssonOK Tranan08:51
3069031212Emmy WallinFalkenbergs OK08:53
3087003435Henriette BergLøten o-lag08:55
3057171224Asta TörnkvistAnderstorps OK08:57
309450657Elsa HermanssonIFK Mora OK08:59
2812119993Eline EricssonFalkenbergs OK09:01
288351739Elin AxelssonMullsjö SOK09:03
283730108Erika ÅkessonMarkbygdens OK09:05
3042089124Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL09:07
2867203721Alice JohanssonFinspångs SOK09:09
2987680400Mélanie DalibardCO Colmar09:11
3012077592Emilia SandinOK Skärmen09:13
2997204901Thilda SeldénIF Rigor09:15
2892089211Lea EdvardssonUmeå OK09:17
3039030520Emma EliassonFK Friskus-Varberg09:21
2941030309Kristin HerberthsonLinköpings OK09:23
285417695Anna NilssonGarphyttans IF09:25
2922057288Maja BäcklundRonneby OK09:27
3022095352Stina AnderssonAnderstorps OK09:29
2939987900Lisa NilssonOK Linné09:31
2969040208Amanda SjödinOK Tisaren09:33
290530108Lisa ÅkessonMarkbygdens OK09:35
295657868Jonna LindbladOK Djerf09:37
3009031028Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK09:39
2842147902Lilly ChristieSnättringe SK09:41
2919040827Ebba OttossonGävle OK09:43
2879030303Sabina AumoKungälvs OK09:45
2978031101Thea BökmanHelsingborgs SOK09:47

H16

5 290 m, 61 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
346433708Anton LundOK Skogshjortarna08:50
3227040505Alexander PerssonHalmstad OK08:52
3538112345Adam SkoglundUlricehamns OK08:54
2199040305Karl KylbornAlmby IK08:56
370257304Hugo ÅkerbergOK Löftan08:58
3577207634Alfred BjørnerødOK Moss09:00
3218040717Albin SamuelssonOK Vivill09:02
3508619635Gustav AnderssonOK Löftan09:04
3522075323Martin HanssonIF Rigor09:06
3248040416Rasmus LindblomGustavsbergs OK09:10
3128030829Alex JohanssonFK Friskus-Varberg09:12
3252079771Fabian OdénFjärås AIK09:14
3322107596David PerssonHelsingborgs SOK09:16
3379005268Erik LingIK Hakarpspojkarna09:18
329540503Elias PeterssonIK Ymer09:20
366444049Simon BååthSävedalens AIK09:22
3682077202Willy FjällborgStenungsunds OK09:24
3339415729Alexander GustafssonOK Njudung09:26
3697800888Hugo PerssonOK Denseln09:28
3142095552Ludvig HedströmOK Skogshjortarna09:30
3187052931Oscar LundborgKungälvs OK09:32
3111031005Erik PerssonBrattås CK09:34
3158423070Oscar HultgrenOK Njudung09:36
3598030102Anton CarlssonIF Hagen09:38
360444094Filip IngemarssonHestra IF09:42
3568039596David AlménVänersborgs SK09:44
3589997900Pelle NilssonOK Linné09:46
3548330111Lukas LarssonOK Skogshjortarna09:48
3411440991Isak LundholmUmeå OK09:50
3198652907Albin GezeliusIFK Mora OK09:52
3677619107Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK09:54
3162066532Victor EricssonHelsingborgs SOK09:56
3268298500Anton KastrupSävedalens AIK09:58
3558000145Jakob MobergOK Löftan10:02
3368040709Jonathan RundqvistOK Nackhe10:04
3138403026Joel HolmbergUlricehamns OK10:06
3449040525Axel GrimbeckSävedalens AIK10:08
3481504169Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna10:10
3427040409Fabian SundOK Hammaren10:12
3308001336Isak BengtssonOK Löftan10:14
3622075473Viktor FröbergOK Tor10:16
3431912221Axel BechtelFK Friskus-Varberg10:18
3398030714Hugo EricssonVäxjö OK10:20
3617003069Emil JägstedtHalmstad OK10:22
3639040819Viktor BoströmOK Linné10:24
3281030712Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK10:26
3519021605Alfred KjellénHelsingborgs SOK10:28
3318430614Edvin HenryssonTibro OK10:30
3652620Magnus AndersenBallerup OK10:32
3498040306Liam JohanssonIF Hagen10:34
3408667111Isak FranssonOK Njudung10:36
3648050741Linus BägebyOK Vivill10:38
334449564Arvid PerssonMölndal Outdoor IF10:40
3202122100Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb10:42
335451410Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg10:44
3472075357Eric BäckArboga OK10:46
3459030214Alfred ErdeliusIF Rigor10:48
3239001224Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna10:50
3387575753Jens DalgaardKolding OK10:52
3177030326Elias PerssonFjärås AIK10:54
3278040829Hugo CedervallÖrkelljunga FK10:56

D16 Kort

3 690 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
421257Louise AsplundLaholms IF OK10:15

H16 Kort

3 690 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8040820Albin SeverinssonOK Nackhe09:53
2066534Lucas AlzénGustavsbergs OK09:55
1401311Erik SundelinOK Orion09:59
2075494Edvin TolestamIF Rigor10:01
8141014Albin JägstedtHalmstad OK10:03
439715Erik WettergrenFK Herkules10:05

D14

3 790 m, 45 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2157950090Tilde BlomOK Nackhe08:50
2168620600Ida AnderssonOK Löftan08:52
2141060607Alice WernklevIK Ymer08:54
2178650351Margaux TissotANCO08:56
2137770608Saga PalmertzHelsingborgs SOK08:58
1712107149Julia BogeOK Alehof09:00
1911505010Maja LundholmUmeå OK09:02
1871414495Alice OlssonMölndal Outdoor IF09:06
1818050519Milla ForkéusOK Tyr09:08
1769060717Emilia ElverlindOK Tranan09:10
1932062004Klara NilssonHestra IF09:14
1892057257Hanna BäcklundRonneby OK09:16
200446217Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK09:18
1782077594Felicia SandinOK Skärmen09:20
201451475Felicia AhlstrandFK Friskus-Varberg09:22
1922075423Amanda BäckArboga OK09:24
2118070718Liv LundsgaardOK Kontinent09:26
1847060517Evanna JohanssonOK Njudung09:28
1988051216Ella PetterssonSävedalens AIK09:30
1969060218Agnes JohanssonIF Hagen09:32
1721222006Signe HördegårdhIFK Göteborg Orientering09:34
2051060116Alice RökenTäby OK09:36
1949061025Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg09:38
2028050305Maja AxelssonLerums SOK09:40
2102800761Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb09:42
1952060804Fanny HanssonFalkenbergs OK09:44
1752063885Moa HolstenHestra IF09:46
199345050Felicia GustafssonOK Njudung09:48
183450810Frida OdénFjärås AIK09:50
1731050824Emma ZettervallKarlskrona SOK09:52
1827031040Emy HjertströmFK Friskus-Varberg09:54
2079050800Sigrid LjunggrenLinköpings OK09:56
212446206Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK09:58
1977060113Lova KronmarKarlskrona SOK10:00
2032104145Marie ScheeleNydalens SK10:02
1868350403Lea FribergOK Vivill10:04
1771060211Malva ArvidssonBrattås CK10:06
2088050902Emelie ForslundKristinehamns OK10:08
1808050326Tuva ÖstangårdGamleby OK10:10
1887050209Lisa ÖstenssonOK Tranan10:12
1902119989Jenny SeverinssonFalkenbergs OK10:14
2062063807Hanna NilssonHestra IF10:16
1749060323Maja NymanVänersborgs SK10:18
2049050730Sandra LingIK Hakarpspojkarna10:20
1791102206Elin SaleskogRonneby OK10:22

H14

3 940 m, 57 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2802083778Noel BengtssonOK Skogshjortarna08:46
2762107131Edvin AlexanderssonIF Rigor08:48
2309060925Axel KylbornAlmby IK08:50
2752104136Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb08:52
2772089160Erik LundquistOK Ravinen08:54
2787193430Olle FlorénIF Rigor08:56
2798223456Isak SkoglundUlricehamns OK08:58
2382122085Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb09:00
2472093254Alexander LännhultEds SK09:02
2378170517Matti JohanssonOK Njudung09:06
2239060405Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK09:08
2511402399Samuel DahlbergIK Trenne Ullared09:10
2688050321Simon CorneliussonOK Löftan09:12
2358251121Tom WeihartHestra IF09:14
236228028Axel NilssonGarphyttans IF09:16
2349990826Emil LindbladSävedalens AIK09:18
2569990906Alwin EinarssonKungälvs OK09:20
2639201460Emil SeldénIF Rigor09:22
2581050909Kasper VemdalMullsjö SOK09:24
2558050831Måns BergqvistGarphyttans IF09:26
239451958Erik SüdhoffBrattås CK09:28
2402095369Malcolm SvenssonAnderstorps OK09:30
2732059091Hannes PerssonFK Herkules09:32
2419050126Adam SjööarvOK Nackhe09:34
2598050410Noah KrikströmHjärnarps OL09:36
2509050517Olle PetersénOK Njudung09:38
2522075325Simon HanssonIF Rigor09:40
2579051118Arvid JonforsenSurahammars SOK09:42
266660902Adam NeroNässjö OK09:44
2428050818Albin SundströmHestra IF09:46
2641051010Malte AlbinssonOK Österåker09:48
2611061008Liam HogedalVänersborgs SK09:50
2742031391Martin G. DybvikStokke IL09:52
2629050509Gustav LundqvistHalmstad OK09:54
2228262490Nils SwartzOK Orion09:56
2242058889Alexander FedjeFrölunda OL09:58
2498450677Rasmus DoeringGarphyttans IF10:00
2431050615Otto LarssonOK Tranan10:04
2657060413Melker SundOK Hammaren10:06
2259051125Albin PaulssonOK Löftan10:08
2709451854Victor HörnquistAnderstorps OK10:10
2452058811Martin EkFrölunda OL10:12
2338222224Niels DalgaardKolding OK10:14
2717210288Caspar PegardOK Gynge10:16
2282119708Noa TorstensvikFK Friskus-Varberg10:18
2299505050Hugo BraamOK Denseln10:22
22627749Martin ErikssonAnnebergs GIF10:24
2699051030Elia KämpeÖrkelljunga FK10:26
2548061211Walter HällåsOK Löftan10:28
2608060422Hjalmar FolkestadAnderstorps OK10:30
2272101829Simon TolestamIF Rigor10:32
2318060929Viggo HolmbergOK Tylöskog10:36
2461320044Sebastian LindblomGustavsbergs OK10:38
2211050604Isak HolmgårdKils OK10:40
2728062322Arvid HermanssonKungälvs OK10:42
2671050216Adam BromsFK Friskus-Varberg10:44
2447051007Isak JohanssonOK Gisle10:46

D14 Kort

3 220 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
660203Linnea HermanssonIFK Mora OK10:08
2139782Agnes AnderssonAnderstorps OK10:10
9060706Hanna SchälinOK Alehof10:14
209842Elin PeterssonIK Ymer10:16
1050328Moa KleistBoxholm-Mjölby OL10:18
1401388Nanna SundelinOK Orion10:20
2093649Nanna TorénHestra IF10:22

H14 Kort

3 220 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2260795Edwin SundlingOK Njudung09:55
433701Melvin LundOK Skogshjortarna09:57
1681524Oscar MobergOK Löftan09:59
2031380Jakob Bogsjö JensenHelsingborgs SOK10:01
1060628Melker JohanssonOK Löftan10:03
1061227Elias PerssonHelsingborgs SOK10:05
1546143Zebastian ArdforsOK Löftan10:07
2031379Esben Bogsjö JensenHelsingborgs SOK10:09
971022Olle WidmanLesjöfors SK10:11

D12

2 930 m, 59 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
818646071Frida AhlOK Norrvirdarna08:44
119308937Emma Aune JakobsenOK Moss08:46
927070417Amanda PerssonHalmstad OK08:48
1202031397Johanne BergLøten o-lag08:50
1162112327Moa BengtssonOK Skogshjortarna08:52
1181070619Ellen SkovbjergFrölunda OL08:54
1178628168Elin AnderssonOK Löftan08:56
1159071010Mira WallinFalkenbergs OK08:58
661200205Alma KjellénHelsingborgs SOK09:00
691071123Johanna KleistBoxholm-Mjölby OL09:02
851660626Ida SylvanVänersborgs SK09:04
802088301Vera HöglundSjövalla FK09:06
901070608Wilma PalmqvistOK Tranan09:08
778080318Felicia PerssonHelsingborgs SOK09:10
109451445Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg09:12
762066527Paulina AlzénGustavsbergs OK09:16
8411506Evelina BjörkmanKungälvs OK09:18
839081011Agnes PaulssonOK Löftan09:20
754011Sanna KallinKFUM Örebro OK09:22
982104146Helene ScheeleNydalens SK09:24
969102627Elly EinarssonKungälvs OK09:26
1062023778Lia FranssonOK Njudung09:28
717080521Cornelia HällåsOK Löftan09:30
1108112229Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb09:32
1051496586Siri RehnGränna-Bygdens OK09:34
748070917Elin DoeringGarphyttans IF09:36
72451855Vera FolkestadAnderstorps OK09:38
789070512Ida AnderssonVänersborgs SK09:40
641420208Kerstin ChristieSnättringe SK09:42
104214327Elin ZachrissonKungälvs OK09:44
7026181Alva JunkellFK Herkules09:46
938078008Hilma TrofastJönköpings OK09:48
679071229Elin JohanssonIFK Göteborg Orientering09:50
639080525Saga WildheimMölndal Outdoor IF09:52
1027080516Olivia GustafssonTrollhättans SOK09:54
998070625Lova JohanssonFK Friskus-Varberg09:56
872058324Elsa IngemarssonHestra IF09:58
892101683Elin JonssonSjövalla FK10:00
941080902Ida RökenTäby OK10:02
732109381Evelina LindgrenLidköpings VSK10:04
612059081Selma PerssonFK Herkules10:06
1137203425Fifi PegardOK Gynge10:08
1009709122Andrea EnbomVänersborgs SK10:10
869102607Maja SjödinOK Tisaren10:12
1112139879Elsa ArvidssonSjövalla FK10:14
1031111199Nikki WeihartHestra IF10:18
958626752Ella AnderssonOK Löftan10:20
1142119765Agnes PerssonHelsingborgs SOK10:22
79451852Edit TreptowAnderstorps OK10:26
681070516Moa VemdalMullsjö SOK10:28
112443509Elma FribergOK Vivill10:30
10113758Agnes BestermanIK Trenne Ullared10:32
629709121Linn EnbomVänersborgs SK10:34
971221107Irma FrisellBoxholm-Mjölby OL10:36
911080319Elina KarlssonFK Herkules10:38
822123939Klara BrockmarkMölndal Outdoor IF10:40
1072107136Agnes BogeOK Alehof10:42
652074539Julia LönnHalmstad OK10:44
887070508Ebba SkullmanLinköpings OK10:46

H12

2 960 m, 49 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1672109306Alvar AlexanderssonIF Rigor08:48
1697080221Atle KulstadSkåneslättens OL08:50
1682114678Karl Hugo NilssonOK Orinto08:52
1702085383Alfred OlssonLunds OK08:54
1667080628Elias PalmertzHelsingborgs SOK08:56
15026474Nils ErikssonBrattås CK08:58
153449756Jacob HolmbergUlricehamns OK09:00
1427081005William RönnFK Friskus-Varberg09:02
1249071021Gustav NilssonAlvesta SOK09:06
1649080104Anton KarlssonUlricehamns OK09:08
1392031389Jens G DybvikStokke IL09:10
1582087063Edvin SonedahlOK Landehof09:12
1481555011Elliott RehnGränna-Bygdens OK09:14
12519693Arvid JosefssonOK Vivill09:16
1292107317Melker MalmEds SK09:18
1578333332Emil DalgaardKolding OK09:20
1609080305Joel HolmgårdKils OK09:22
1352089105Kasper HellerströmFK Friskus-Varberg09:24
1468170925Elias SamuelssonOK Vivill09:26
1492112350Lukas RandåkerSjövalla FK09:28
1658070216Kurt SjöbergHelsingborgs SOK09:30
1232089329Arvid JohanssonFK Friskus-Varberg09:32
1382109400Nils AndreassonIFK Göteborg Orientering09:34
1217080701Vilgot ÅhlundVänersborgs SK09:36
1301070409Ludvig SundströmSundbybergs IK09:38
1272095506Viktor HedströmOK Skogshjortarna09:40
1478070505Emil LingIK Hakarpspojkarna09:44
1617080525Elias KronmarKarlskrona SOK09:46
1632067160Erik KarlénOK Gipen09:48
1438080225Hugo CorneliussonOK Löftan09:50
13242475Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK09:52
1522126055Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg09:54
1362048787Gustav RexOK Landehof09:56
1338333331Johan DalgaardKolding OK09:58
1542141420William LännhultEds SK10:00
1348080131Melker SundströmHestra IF10:02
1281080117Theo LarssonOK Tranan10:04
1372101816Hugo TolestamIF Rigor10:06
1401080722Gabriel HogedalVänersborgs SK10:08
1458080422Herman PetterssonSävedalens AIK10:10
1449081109Theander HulthénMölndal Outdoor IF10:12
1222031390Magnus SigurdssonStokke IL10:14
1311080310Axel LindbladOK Djerf10:16
1559102608Philip SjödinOK Tisaren10:18
1267595037Artur StjernlöfIFK Göteborg Orientering10:20
1419080419Hjalmar IngelsboOK Tranan10:22
1512089318Olof TholénOK Skogshjortarna10:24
1598070723Fabian BergqvistGarphyttans IF10:26
1561070318Edvin ÅttingLinköpings OK10:28

D12 Kort

2 570 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7210171Ella AnderssonAnderstorps OK10:05:00
2095425Alma SvenssonAnderstorps OK10:05:00
2041889Alice SjööarvOK Nackhe10:07:00
1410152Anna JonssonTolered-Utby Ol-klubb10:09:00
2041802Loviza KarlssonOK Bävern10:11:00
2107537Zmilla ArdforsOK Löftan10:13:00
7070221Hanna AronssonRyda SK10:17:00
7081113Emilia HedmanKungälvs OK10:38:13

H12 Kort

2 570 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2075228Gustav FrankOK Löftan10:10:00
1470563David JonforsenSurahammars SOK10:12:00
9080121William BjörnbeckerSjövalla FK10:16:00
2089048Alvin LönkvistOK Vivill10:18:00
2801208Wilhelm EkFjärås AIK10:20:06
354073Gustav LindqvistOK Gisle10:22:00

D10

2 540 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2260693Ebba SundlingOK Njudung08:53
451944Lova BeijerJönköpings OK08:55
2119986Alva SunnenellFalkenbergs OK08:57
38783Nora AhlströmIFK Enskede08:59
2112301Ebba BogeOK Alehof09:01
7090909Elsie HördegårdhIFK Göteborg Orientering09:03
2139138Sara LönnHalmstad OK09:07
2107514Astrid HellerströmFK Friskus-Varberg09:09
1100216Elsa PalmqvistOK Tranan09:11
1421730Emma Nygaard MonradFIF Hillerød09:13
2132202Elise EhleskogTolered-Utby Ol-klubb09:15
2048786Linnéa RexOK Landehof09:17
2050906Astrid TreptowAnderstorps OK09:19
7552266Emma LundsgaardOK Kontinent09:21
444676Vera LindbergIFK Göteborg Orientering09:23
2131954Agnes MalmEds SK09:25
13690Elin Sjöberg DietschOK Pan-Kristianstad09:27
1090808Hanna SundströmSundbybergs IK09:29
343474Jessica ErikssonOK Skärmen09:31
1090709Signe AlbinssonOK Österåker09:35
202305Astrid LindgrenLidköpings VSK09:37
1090622Lova BraamOK Denseln09:39
7100808Elvira ÅhlundVänersborgs SK09:41
426249Ingrid AndreassonIFK Göteborg Orientering09:43
1090122Tyra FlinkFjärås AIK09:45
7100623Viola RönnFK Friskus-Varberg09:47
2122066Ztella ArdforsOK Löftan09:49
306553Mira VejedalSnättringe SK09:51
2122063Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb09:53
8078010Alma TrofastJönköpings OK09:55
9100926Vera WildheimMölndal Outdoor IF09:57
500600Minna KvarndalUlricehamns OK09:59
2095382Rebecca ErikssonOK Skärmen10:01
1100106Elsa AxelssonOK Norrvirdarna10:03

H10

2 540 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1280709Arvid JohanssonHelsingborgs SOK08:48
2125965Felix AhlströmIFK Enskede08:50
7101214Ralf GustavssonOK Löftan08:52
217226Simon AhlströmIFK Enskede08:54
1090925Erik KylbornAlmby IK08:56
1090204Martin SkovbjergFrölunda OL08:58
1402385Hugo BestermanIK Trenne Ullared09:00
9020301Felix AumoKungälvs OK09:02
2104383Nils TholénOK Skogshjortarna09:06
9100415Gustaf IngelsboOK Tranan09:08
2107475William FedjeFrölunda OL09:10
2115580Ludvig LindenauOK Alehof09:12
2093559Hugo BäcklundRonneby OK09:14
9090312Johannes AnderssonVänersborgs SK09:16
448911Oskar GustafssonTrollhättans SOK09:18
2112343Jesper RandåkerSjövalla FK09:20
1850409Almer HanningOK Löftan09:22
2031384Mikkel BergmanIK Uven09:24
2041833Hampus KarlssonOK Bävern09:26
16142Viktor KallinKFUM Örebro OK09:28
1990122Vide FlinkFjärås AIK09:30
1708209Olle SaleskogRonneby OK09:32
9091209Gustav KarlssonUlricehamns OK09:34
451860Hjalmar HörnquistAnderstorps OK09:36
1090817Folke FranssonFK Friskus-Varberg09:38
7907255Joar AnderssonVäxjö OK09:40
9090129Anton ArvidssonBrattås CK09:42
7142444Edward ArnellOK Löftan09:44
8012011Sixten EliassonKarlskrona SOK09:46
28882Kasper Bjurgren KarlssonJönköpings OK09:48
2123600Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg09:50
2088549Linus LindénVäxjö OK09:52
2123943Gustav BrockmarkMölndal Outdoor IF09:54
2031388Alexander G DybvikStokke IL09:56
2095517Sven TholénOK Skogshjortarna09:58
1090418Wilhelm BjöremarkFjärås AIK10:00
450365Hugo AldénOK Roxen10:02
7575759Rasmus DalgaardKolding OK10:04
2073396Elias OhlssonBrattås CK10:06
9100707Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OK10:08

D35

5 610 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7011222Hanne FoghFSK Orientering09:41
7841211Katarina ÖstbergBredaryds SOK09:43
1810306Lena FlinkFjärås AIK09:47
800707Emelie SvalinVänersborgs SK09:49
830410Alexandra VejedalKamrat och IF KIF09:51
9800425Desiré RexOK Landehof09:53
11079Lena MaxFrölunda OL09:55
1810902Erika Boyenga ÖdlundRO Paris09:57
810510Sara HelanderDomnarvets GOIF09:59
8641006Amalie Snedker MosbækHolbæk OK10:01
17374Sofia AnderssonCentrum OK10:03
2068996Maria LönnHalmstad OK10:05
259227Lina JogelandIK Ymer10:07

H35

7 600 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7212315Erik WeimannKungälvs OK09:37
8141080Erik JakobsenOK Moss09:39
8006260Martin AhlströmIFK Enskede09:41
14203David GrimforsIFK Göteborg Orientering09:43
9119911Johannes ItenOLC Winterthur09:45
8100300Marcus KvarndalUlricehamns OK09:47
8290674Nicolas DalibardCO Colmar09:49
9801480David LindqvistKristinehamns OK09:51
1231982Dirk MeyerPost SV Dresden09:55
2031570Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK09:57
9667665Erik HulthénMölndal Outdoor IF09:59
8141081Guillaume GastineauRO Paris10:01
7800117Peter RosénIK Ymer10:03
9101545Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby10:05

D40

4 910 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
760602Elin AhlströmIFK Enskede08:58
7790903Åsa BraamOK Denseln09:00
7602060Jenny JohanssonOK Gisle09:30
8000916Agnes PetterssonSävedalens AIK09:34
7771106Maria HöglundSjövalla FK09:36
2122089Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubb09:38
9097750Linnéa BäckströmHestra IF09:40
18645Helene NilssonOK Linné09:42
2139205Sandra PerssonIFK Göteborg Orientering09:44
1950623Jennie KleistBoxholm-Mjölby OL09:48
9102606Anna WikströmHästveda OK09:50
2119795Linda RandåkerSjövalla FK09:52
7912134Eva GustafssonVäxjö OK09:54
452783Gunilla OtterstenEds SK09:56
440991Emma LundholmUmeå OK09:58
771114Ida HördegårdhIFK Göteborg Orientering10:00
451857Maria HörnquistAnderstorps OK10:02
437573Åsa StåhlklooBoxholm-Mjölby OL10:04
46953Karin Karlfeldt FedjeFrölunda OL10:06
7781110Kristina ÅhlundVänersborgs SK10:08
2078194Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb10:10
2107303Annika LännhultEds SK10:12
9761202Katarina EnbomVänersborgs SK10:14
786708Charlotte WahlströmKFUM Örebro OK10:18
9497731Carina ThynellHärlövs IF10:20
941976Jenny JohanssonIFK Göteborg Orientering10:24
7781229Linda CorneliussonOK Löftan10:26
7770201Lotta FrisellBoxholm-Mjölby OL10:28
8050517Johanna SundströmHestra IF10:30
452666Linda SandbladUmeå OK10:32
17799Charlotte JosefssonOK Vivill10:34
770811Angelica LindblomGustavsbergs OK10:36
770406Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OK10:58

D40 Motion

3 370 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2031398Stine Sønsterud BergLøten o-lag08:47:11
7922001Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad08:49:51
2031387Anikken G. DybvikStokke IL09:01:25
1270173Susann SkovbjergFrölunda OL09:04:16
2075359Åsa HanssonIF Rigor09:05:17
7791202Veronika PalmertzHelsingborgs SOK09:05:57
33600Therese GustafssonOK Virdarna09:07:07
9750806Jeanette PerssonOK Löftan09:07:48
9990419Ulla EinarssonKungälvs OK09:23:02
1414475Marie-Louise StridhHestra IF09:23:06
7879897Marika ElverlindOK Tranan09:23:58
2031382Merete BergmanIK Uven09:32:08
426246Sara LindgrenLidköpings VSK09:37:54
214348Teres ZachrissonKungälvs OK09:41:53
9808808Line LundsgaardOK Kontinent09:45:57
1402398Katharina MyrénIK Trenne Ullared09:45:58
7750122Annika BengtssonOK Löftan09:55:05
7575755Camilla DalgaardKolding OK10:03:40
445105Sara JägstedtHalmstad OK10:04:45
1040612Terese LarssonOK Tranan10:05:03
1626839Maria PeterssonIK Ymer10:14:54
1131804Frida JonforsenSurahammars SOK10:18:24
2135741Christina LindqvistOK Gisle10:23:03
450006Karin SundhFjärås AIK10:26:59
44640Åsa CarlströmIK Hakarpspojkarna10:41:09
33675Karin HemmingsVimmerby OK10:48:16
2089340Lisa KjellénHelsingborgs SOK

H40

6 970 m, 48 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1046021Laust SörensenGöteborg-Majorna OK08:46
2083774Magnus BertilssonOK Skogshjortarna08:48
7705045Karl NilssonOK Orinto08:50
446008Max KarleOK Skogshjortarna08:52
347402Jacob AxenborgMölndal Outdoor IF08:54
1409520André TissotANCO08:56
7771114Peter WernklevIK Ymer08:58
8010279Mathias Axelsson LöfvenholmOK Hierne09:00
760901Joakim KarlssonJönköpings OK09:02
866866Johan HördegårdhIFK Göteborg Orientering09:04
1402387Magnus WallinIK Trenne Ullared09:06
7601281Olof IngemarssonKarlskrona SOK09:08
8310778Patrik CorneliussonOK Löftan09:10
1033076Patrick EricsonMullsjö SOK09:12
1406287Morten NissenSøllerød OK09:16
8000037Jonas NorénHelsingborgs SOK09:18
1697827Mattias RehnGränna-Bygdens OK09:20
2088310Tobias HöglundSjövalla FK09:22
751808Mikko MäättäMS Parma09:24
2139943Johan AdetorpLunds OK09:26
1086229Johan PerssonUlricehamns OK09:28
1780406Daniel HällåsOK Löftan09:30
8260576Magnus LindblomGustavsbergs OK09:32
968896Martin JohnssonSnättringe SK09:34
7204904Sigleif SteinsvaagHaugesund IL Orientering09:36
9790201Martin AnderssonSjövalla FK09:38
402606Michael ForslundKristinehamns OK09:40
2059006Per-Martin BjöremarkFjärås AIK09:42
2132134Fredrik NobornIFK Göteborg Orientering09:44
666622Anders BestermanIK Trenne Ullared09:46
1001013Andreas LundholmUmeå OK09:48
9760229Robert EnbomVänersborgs SK09:50
8078078Mikael TrofastJönköpings OK09:52
909558Brett WeihartHestra IF09:54
501835Anders KallinKFUM Örebro OK09:56
1040575Max LarssonOK Tranan09:58
7575751Anders DalgaardKolding OK10:00
1770226Magnus VedinTrollhättans SOK10:02
9781009Gustav BäcklundRonneby OK10:04
2107314Linus LännhultEds SK10:06
888949Bo RasmussenSøllerød OK10:08
1402395Mattias KarlssonIK Trenne Ullared10:10
8011275Fredrik AlzénGustavsbergs OK10:12
760417Mathias PerssonHelsingborgs SOK10:14
2075217Anders FröbergOK Tor10:16
7622001Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad10:20
204708Christian EricssonEksjö Garnisons IF10:22
9790223Jonas BraamOK Denseln10:58

H40 Motion

4 840 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8343434Tony HolmbergOK Tylöskog08:32:12
345266Torstein BergLøten o-lag08:50:18
2139935Anders PerssonHelsingborgs SOK09:02:20
2075356Fredrik HanssonIF Rigor09:05:05
8137555Daniel KämpeÖrkelljunga FK09:07:43
1197612Mattias PalmqvistOK Tranan09:10:07
730314Björn BergqvistGarphyttans IF09:21:05
7680008Magnus ElverlindOK Tranan09:26:44
1780405Daniel MobergOK Löftan09:34:36
9030463Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK09:47:08
451927Tobias SvenssonFK Finn09:48:16
2031392Kenneth DybvikStokke IL09:56:58
8014017Albin ÅlinSundsvalls OK10:04:51
2135746Robert LindqvistOK Gisle10:06:56
2031395Sigurdur Freyr SigurdssonStokke IL10:17:48
2107540Jesper IngelsboOK Tranan10:25:28
2089076Klas BogsjöHelsingborgs SOK

D45

4 440 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
720306Annelie HermanssonIFK Mora OK08:54
450489Christine LundOK Skogshjortarna08:56
2075137Martina HeijelAnderstorps OK08:58
239872Karolina WildheimMölndal Outdoor IF09:00
450485Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna09:02
721121Sofia GustafssonTrollhättans SOK09:04
2132115Christina SüdhoffBrattås CK09:08
29951Maria IngemarssonHestra IF09:10
700213Annika IvarssonLinköpings OK09:12
1402389Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared09:14
8047971Maria DåverhögVästvärmlands OK09:18
443691Sofia ÖstenssonOK Tranan09:20
2041859Karin AlthoffKungälvs OK09:22
2107417Nina KastrupFK Herkules09:24
721229Catrine OlssonTorsås OK09:26
991100Jenny VinbladLunds OK09:28
7024272Malin PerssonOK Denseln09:30
700916Kristina LjunggrenLinköpings OK09:32
2104465Else Kari Nordli ScheeleNydalens SK09:34
402965Karin NilssonGarphyttans IF09:36
16858Linda IngemarssonKarlskrona SOK09:38
2089019Ann BägebyOK Vivill09:40
302604Maria FolkestadAnderstorps OK09:42
2800756Ulrika OdénFjärås AIK09:44
345270Maria SundbergOK Njudung09:46
9730702Nina AhlanderOK Denseln09:48
9101274Jeannette AumoKungälvs OK09:50
711003Marie NordSol Tranås09:52
7730227Maria PeterssonHalmstad OK09:54
1402400Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared09:56
2107159Anette CarlssonGällstadbygdens SOK09:58
449580Cecilia FlakbergIFK Göteborg Orientering10:00
1720324Susanne AldénOK Roxen10:02
441283Jenny JohanssonIK Ymer10:04
7740822Åsa SundOK Hammaren10:06
364941Anna EricsonAvesta OK10:08
209738Åse SundinSjövalla FK10:10

H45

6 290 m, 81 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
720215Peter HermanssonIFK Mora OK08:40
1710126Fredrik KylbornAlmby IK08:42
7401154Martin JohanssonFalkenbergs OK08:44
710731Martin AhlqvistFrölunda OL08:46
1971093Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb08:48
8070171Johan HanssonOK Löftan08:50
25128Peter WesterbergVänersborgs SK08:52
2075406Niklas FlorénIF Rigor08:54
7721010Mårten WaldenfjordJärfälla OK08:56
7710515Niklas PerssonHalmstad OK08:58
435995Gunnar ElveljungStångenäs AIS09:00
11568Sven BogeOK Alehof09:02
7131111Martin JohanssonHalmstad OK09:04
7672080Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb09:06
8033432Tomas PetterssonOK Reftele09:08
2119792Jimmy PetterssonIFK Göteborg Orientering09:10
7907034Mattias NilssonOK Linné09:12
730411Christer AldénOK Roxen09:14
701214Magnus HomannOK Orinto09:16
7721206Gary LarssonOK Skogshjortarna09:18
500723Magnus OlssonTorsås OK09:20
204605John-Patrik TreptowAnderstorps OK09:22
1406186Anders BoströmOK Linné09:24
445417Per CarlssonIF Hagen09:26
8312020Mikael LundqvistHalmstad OK09:28
1417445Robert SvenssonAnderstorps OK09:30
2073372Mats OhlssonBrattås CK09:32
721107Anders ArfwedsonFrölunda OL09:34
9710316Fredrik BergIF Rigor09:36
7730824Daniel SundOK Hammaren09:38
970615Anders JohanssonFinspångs SOK09:40
29954Johan IngemarssonHestra IF09:42
9710404Jussi AumoKungälvs OK09:44
1410153Henrik RubensonTolered-Utby Ol-klubb09:46
43795Anders HolmbergOK Vivill09:48
9700903Mattias GanslandtIFK Lidingö SOK09:50
450674Mattias BrockmarkMölndal Outdoor IF09:52
2059156Anders PeterssonOK Njudung09:54
736363Henrik LindbladOK Djerf09:56
9710110Jens ArvidssonIF Rigor09:58
417596Per HolmbergUlricehamns OK10:00
2023773Hans FranssonOK Njudung10:02
2031385Audun BjerknesMåren OK10:04
302617Geir Inge FolkestadAnderstorps OK10:06
2050779Anders AdetorpSundsvalls OK10:08
7206785Johan LindeblomIK Omega10:10
448333Ronnie BohmanOK Orinto10:12
7005180Ulf JohanssonOK Gisle10:14
8120614William RexOK Landehof10:16
262360Christian Eriksson SternerLinköpings OK10:18
1710506Johan DahmTjalve IF Norrköping10:20
2122072Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb10:22
452727Henrik OlssonMölndal Outdoor IF10:24
630064Kent LindbladKalmar OK10:26
2075283Patrik AnderssonAnderstorps OK10:30
25104Anders RyvalliusIK Hakarpspojkarna10:32
7142856Magnus HedmanKungälvs OK10:34
1020824Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL10:36
700400Åke LjunggrenLinköpings OK10:38
421258Johan AsplundLaholms IF OK10:40
8388888Tomas AlbinssonOK Österåker10:42
2109127Rikard AndreassonIFK Göteborg Orientering10:44
9701003Jonas AxelssonLerums SOK10:46
730227Tommy AnderssonVänersborgs SK10:48
8333399Rickard EhleskogTolered-Utby Ol-klubb10:52
1030619Peter FredricsonIFK Mora OK10:54
7003071Mattias JägstedtHalmstad OK10:56
730224Magnus KronmarKarlskrona SOK10:58
9720708Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK11:00
7720210Anders LundellGöteborg-Majorna OK11:02
14699Mats KarlfeldtSävedalens AIK11:04
701031Robert HjelmVimmerby OK11:06
9700716Anders SundelinOK Orion11:08
2059111Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb11:10
11595Jan JohanssonFrölunda OL11:12
2089481Pontus KastrupFK Herkules11:14
451858Niclas HörnquistAnderstorps OK11:16
424953Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK11:18
891050Anders StorbråtenBækkelagets SK11:20
9730526Erik AderstedtKungälvs OK11:24
7740608Johan ÅhlundVänersborgs SK11:26

D50

3 820 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
660616Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK08:53
686688Sara HektorJärla Orientering08:55
7651212Anna Von KrusenstiernaOK Kåre08:57
1690801Maria KylbornAlmby IK08:59
2062775Kristina LindOK Skärmen09:01
16414Susanne HåkanssonHalmstad OK09:03
8640521Lykke Berg MathiesenHerlufsholm OK09:05
660628Suzy LarssonOK Skogshjortarna09:07
9671026Carolina LandinMalmö OK09:09
12577Annika JosefssonKarlskrona SOK09:11
404056Camilla HolmqvistOK Stigen09:13
13989Gun RosendahlIF Marin Väst09:15
8006006Judith HoferOLG Thun09:17
2059938Pia ÖstangårdGamleby OK09:19
8324901Karin JägrydSkåneslättens OL09:21
1671211Chatarina KarlssonUmeå OK09:23
653358Anette BernhedSävedalens AIK09:25
9070569Monika HjellströmGränna-Bygdens OK09:27
681003Annica JanssonIFK Lidingö SOK09:29
610310Jenny NymanVänersborgs SK09:33
1396222Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK09:35
253938Maria KleijnSödertälje-Nykvarn OF09:37
264518Susanne BerghMölndal Outdoor IF09:39
2062781Annemarie HolmAlstermo IF09:41
246096Anki BlennowFalköpings AIK OK09:43
8090913Berit BengtssonOK Lindéna09:45
446166Annette SeldénIF Rigor09:49
2075139Kristina BäckArboga OK09:51
8009114Maiken AndersenBallerup OK09:53
8091269Annika EricssonVäxjö OK09:55
2059172Ulrika RibbholmOK Njudung09:57
44099Helena ErikssonEds SK09:59

D50 Motion

2 980 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
404181Ingrid AdolfssonOK Bävern08:29:56
242266Kerstin OlesundOK Landehof08:57:18
36017Anna Martinsson-KarlssonAttunda OK09:10:09
2052775Iréne BengtssonOK Kompassen09:19:15
11077Jenny HomannOK Orinto09:23:36
419721Annika WessmarkOK Flundrehof09:23:47
7630510Ylva WestUddevalla OK09:24:05
1964725Katarina AnderssonÄtrans IF09:26:51
341073Annica HenryssonTibro OK09:27:20
352268Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK09:27:53
445413Lena Carlsson TellIF Hagen09:33:12
450858Eva NilssonKungälvs OK09:33:55
402849Monika WikströmOK Tyr09:38:58
1402372Elisabet DahlbergIK Trenne Ullared09:45:36
9670715Helena ÅhlinHelsingborgs SOK09:46:33
27161Sofia PorleVäxjö OK09:51:02
239733Susan StubPI-København09:57:45
2119363Susanne ModigLaholms IF OK10:03:24
2119366Ulrica OlovssonLaholms IF OK10:08:09
260822Ann-Sofie KarlssonOK Skogsmunken10:11:56
443275Anna HagmanFjärås AIK10:12:30
208310Carina ReichenbergIdefjordens SK10:17:08
2075491Ellen HeymanIF Rigor10:44:13

H50

5 830 m, 50 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
601337Conny ForsbergLånghundra IF08:48
435822Olle SjöforsOK Älme08:50
1670913Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK08:52
2079772Erik RuotsalainenFrölunda OL08:54
15365Magnus LarsenFK Boken08:56
402872Lennart BengtssonFalkenbergs OK08:58
2031378Arnt Oluf EideGjø-Vard OL09:00
9031101Johan BökmanHelsingborgs SOK09:02
13960Bjarne BäcklundIFK Göteborg Orientering09:04
8653089Anders KnudsenHerlufsholm OK09:06
231235Johan ÅbergOK Landehof09:08
8100599Peter BadenfeltFalkenbergs OK09:10
1414485Jan HildingHestra IF09:12
676728Magnus Ö BernhedSävedalens AIK09:14
16413Björn HåkanssonHalmstad OK09:16
9800110Jonas HultinOK Löftan09:18
9670415Stefan L JohanssonKungälvs OK09:20
2072796Kjell JohanssonIF Hagen09:22
2075155Peter BäckArboga OK09:24
660618Johan ÅttingLinköpings OK09:26
8640547Henrik MathiesenHerlufsholm OK09:28
555556Thomas PerssonOK Denseln09:30
11061Anders JohanssonGöteborg-Majorna OK09:32
7565038Kennet HorvathHalmstad OK09:34
7680501Håkan GrubbMalmö OK09:36
9680714Martin EricssonFalkenbergs OK09:38
9681029Pontus GilleOK Roslagen09:40
7670531Ingvar ÅkessonIFK Göteborg Orientering09:42
2031552Anders JägrydSkåneslättens OL09:44
14221Karl TholénOK Skogshjortarna09:46
28639Per JohanssonOK Reftele09:48
661022Matz AnderssonLesjöfors SK09:50
7739545Björn LindbladSävedalens AIK09:52
405544Johanes Schulte SüdhoffBrattås CK09:54
888882Dan NorinGävle OK09:56
504395Morten HassOK Sorø09:58
451911Johan WettergrenFK Herkules10:00
2139957Per PegardOK Gynge10:02
961130Anders WadstenOK Landehof10:04
2048652Hans NilssonKungälvs OK10:06
501133Kristian Kærsgaard HansenOK Sorø10:08
1418151Anders SandbergMarkbygdens OK10:10
2104474Rune ScheeleNydalens SK10:12
670423Henrik NordholmSävedalens AIK10:14
2107411James ChristieSnättringe SK10:16
671203Göran NordSol Tranås10:18
661122Patrik OttossonGävle OK10:20
2025178Magnus RajanIFK Lidingö SOK10:24
443359Johan ZettergrenGöteborg-Majorna OK10:26
1976917Rickard JonforsenSurahammars SOK10:28

H50 Motion

3 770 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
443694Peter ÖstenssonOK Tranan09:19:41
340210Lars ZachrissonKungälvs OK09:26:03
256636Stefan ClaessonOK Stigen09:26:56
650223Per-Johan PerssonFjärås AIK09:45:22
670927Peter EdmanKorsnäs IF OK10:03:19
7661217Roger NilssonLaholms IF OK10:03:29
26348Tomas KarlssonOK Skogsmunken10:10:40
443299Magnus HagmanFjärås AIK10:11:09
2089244Dan EdvardssonUmeå OK10:24:08
2101819Sven TolestamIF Rigor10:45:23

D55

3 760 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8230563Helena JohanssonOK Gisle08:57
641125Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK08:59
1402379Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared09:01
27736Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF09:03
9650108Katarina SundelinOK Orion09:05
25585Eva TollsternVäxjö AIS09:07
242298Kirsten TofteredIF Rigor09:09
15132Madeleine CasselIFK Lidingö SOK09:13
27747Camilla RosénAnnebergs GIF09:15
8051964Kathrin BornerOLV ZUG09:17
611026Annette Falck LarssonVänersborgs SK09:19
18869Lena ThuressonRydboholms SK09:21
8014145Ingrid JohanssonLaholms IF OK09:23
2266Claudia GreinerOSC Kassel09:25
2070765Karin HelmertzFrölunda OL09:27
427811Lena ErikssonElfsborg SOK09:29
1178107Kristina JohanssonBredaryds SOK09:31
433652Karin LaurellOK Flundrehof09:33
14784Karin GelotteTolered-Utby Ol-klubb09:35
667777Charlotte BergmannAllerød OK09:37
620929Inger BergLinköpings OK09:39
9620620Lena SwartzOK Orion09:41
7203837Gunilla GedinGöteborg-Majorna OK09:43
9630308Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK09:45
8631591Tine Meyhoff PetersenHerlufsholm OK09:47
403977Anna WidströmKvarnsvedens GOIF OK09:49
260626Ann-Sofie HultsvedOK Tyr09:51
600802Christina SöderblomÄtrans IF09:53

H55

5 360 m, 60 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9600801Lars GerhardssonAttunda OK08:51
640119Magnus HektorJärla Orientering08:53
620305Per-Arne WahlgrenSjövalla FK08:55
9895435Benjamin ViebkeMalmö OK08:57
7610406Lars WalldoffGarphyttans IF08:59
601602Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK09:01
260793Mats KarlssonOK Vilse 8709:05
17083Bertil ÅkessonMarkbygdens OK09:07
420166Jan ThiesenHolbæk OK09:09
777929Magnus PorleVäxjö OK09:11
227892Hans WahlströmFjärås AIK09:13
259045Ulf HolstenHestra IF09:15
682231Per RasmussenAmager OK09:17
9600722Lennart StenssonHelsingborgs SOK09:19
721000Pär ClaessonSävedalens AIK09:21
8130264Lars G JohanssonIFK Göteborg Orientering09:23
450149Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK09:25
8631622Peter KarbergHerlufsholm OK09:27
9631106Göran StuhlhoferOK Landehof09:29
1620418Peter CederbergVänersborgs SK09:31
8199800Mats G AnderssonIFK Göteborg Orientering09:33
1178104Stefan JohanssonBredaryds SOK09:35
610424Håkan DahlbäckOK Österåker09:37
888863Kent KlassonHestra IF09:39
9641011Yngve KihlbergHalmstad OK09:41
1422371Kent PihlOK Roskilde09:43
9201721Sören BremerBoxholm-Mjölby OL09:47
2101680Hans WedbergSjövalla FK09:49
214391Leif MarkfjärdAvesta OK09:51
331796Leif HagmanIK Uven09:53
1402371Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared09:55
38305Arne SääfGudhems IF09:57
26162Magnus WideFrölunda OL09:59
532330Ulf WallinGöteborg-Majorna OK10:01
9630527Anders BergLinköpings OK10:03
620706Per FlakbergIFK Göteborg Orientering10:07
621404Mikael BacklundDalaportens OL10:09
9600219Magnus JosefssonSävedalens AIK10:11
7640114Magnus BacklundSäterbygdens OK10:13
226365Lennart EkvallTrollhättans SOK10:15
8311103Pär GustavssonGöteborg-Majorna OK10:17
600328Nils-Olof LarssonVänersborgs SK10:19
264175Dag SvenssonHylte OK10:21
930629Stefan PålssonSkåneslättens OL10:23
441235Stig GustafssonIK Ymer10:25
335125Stephen MurdochNew Zealand10:27
7654654Alan HoneyBOK10:29
611228Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb10:31
2260Martin GreinerOSC Kassel10:33
630816Klaes AxelssonMullsjö SOK10:35
610307Thomas AttforsSävedalens AIK10:37
438444Jan GrahnIK Uven10:39
249534Mikael HanssonOK Vivill10:41
244979Niclas EkMarkbygdens OK10:43
441683Henryk ZienkiewiczIF Rigor10:45
260628Lars AnderssonOK Tyr10:47
2066517Pär EricssonHelsingborgs SOK10:49
8625740Peter RutzO - Motion10:51
640124Kjell EinarssonOK Skogshjortarna10:53
640527Magnus BlennowFalköpings AIK OK10:55

D60

3 550 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
14081Anneli Brander NilssonStenungsunds OK09:49
247908Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK09:53
9590412Lena RunessonOK Vivill09:55
30130Sigbritt AndreassonIK Stern09:57
1581107Monika NilssonOK Alehof09:59
355816Margareta LundhSödertälje-Nykvarn OF10:01
263524Lisa LarssonSjövalla FK10:03
439315Annette FæringSvendborg OK10:05
2057246Ulrika GreenIK Stern10:07
16565Anita KarlssonOskarströms OK10:09
17163Anna LarssonÖrkelljunga FK10:11
41618Monica HenrikssonEksjö SOK10:13
15653Monica WassFalkenbergs OK10:15
8000715Lena FromIK Stern10:17
1308010Lene HansenHerlufsholm OK10:19
7570307Marianne ThorssonIK Trenne Ullared10:21
591103Christina SegerslättSkåneslättens OL10:23
38879Elisabeth Hjertqvist JohanssonAvesta OK10:25
356097Eva KarlssonUddevalla OK10:27
560809Kerstin BurmanKvillebyns SK10:29

D60 Motion

2 830 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1500124Eva LindahlOK Gipen08:30:31
2260668Gunilla Maria BrusVästerbergslagens OL09:05:23
15342Kerstin AnderssonFK Boken09:11:34
353006Annette OlofssonOK Skogshjortarna09:48:40
362507Maria VamlingFrölunda OL09:56:38
15526Marita JohanssonOK Stigen09:57:57
2031554Kerstin LjungbergOK Gipen10:13:17
30188Lena LarssonSävedalens AIK10:25:00
29971Yvonne SvenssonOK Kullingshof10:26:12
364855Sophie Hedlund StridhOK Gipen10:41:11
2109266Eva BergmanIK Uven11:03:06

H60

4 840 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
26164Karl SchneiderMölndal Outdoor IF08:42
9580125Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK08:44
2106206Anders AxelssonOK Skogsvargarna08:46
1551209Karl MollénOK Denseln08:48
7570114Örjan WängdahlOK Gipen08:50
590609Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK08:52
405562Göran OlesundOK Landehof08:54
7070600Bengt SchwartzOK Kolmården08:56
8111257Mikael JohanssonOK Gisle08:58
9580104Jonas RutbergIK Stern09:00
452999Bengt SvenssonOK Gisle09:02
1581117Tapani MattusIFK Lidingö SOK09:04
8000522Ulf BurmanGustavsbergs OK09:06
8000816Magnus AnderssonUlricehamns OK09:08
9580504Stefan JohanssonTrollhättans SOK09:10
591016Ingemar MånssonRonneby OK09:12
581226Troels Bent HansenAllerød OK09:14
1500459Stefan SundeliusJärfälla OK09:16
9581202Jörgen IvarssonGöteborg-Majorna OK09:18
1411290Bruno StubPI-København09:20
8011939Sten SegerslättSkåneslättens OL09:22
582612Lars RunessonOK Vivill09:24
7560415Mikael ByströmJärfälla OK09:26
590927Rolf WikströmOK Tyr09:28
7581220Martin WestUddevalla OK09:30
438129Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OF09:32
2075166Thomas DagsbergMalmö OK09:34
580924Hans TarandiIFK Lidingö SOK09:36
2107209Jörgen KarlssonAttunda OK09:38
216598Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF09:40
2095353Per-Martin JohanssonIF Rigor09:42
30178Henrik CarlssonIK Uven09:44
427845Torbjörn NyströmTrollhättans SOK09:46
231127Stefan AdolfssonOK Bävern09:48
262561Stig NilssonOskarströms OK09:50
9080455Per Storm HansenSvendborg OK09:54

H60 Motion

3 150 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
26615Lars HolmOK Gipen08:31:52
17297Lennart SvenssonOK Kullingshof09:00:18
2087136Ulf BengtssonOK Kompassen09:19:17
2031561Håkan HåkanssonKungälvs OK09:23:40
16308Ingolf BengtssonHalmstad OK09:30:00
405521Pelle OlofssonOK Skogshjortarna09:48:25
16548Mats GunnarssonSimlångsdalens IF10:17:21
302392Jan FromIK Stern10:26:14
217140Björn FränkelHjärnarps OL10:29:21
246042Olof FagrellOK Alehof

D65

3 380 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
42844Ann-Christin LarssonOK Frisene09:01
9530312Gunilla HogedalVänersborgs SK09:03
7500417Karin LarssonOK Kompassen09:05
521002Ann-Britt GöranssonAlmby IK09:07
2125969Agneta NilssonEskilstuna OL09:09
439399Margareta HallménAttunda OK09:13
41507Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared09:15
540528Anita EklöfIK Ymer09:17
1214579Katarina BengtssonHalmstad OK09:19
14001Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK09:21
1395501Birgit HausnerOK SG09:23
682488Anneli LindqvistGustavsbergs OK09:25
15812Monica IvarssonOK Skogshjortarna09:27
11005Solveig HedenblomSjövalla FK09:29
2119530Mona ForsbergNyköpings OK09:31
1525601Britt-Marie AnderssonOK Amne09:33
1025266Gudrun NilssonLunds OK09:35
510627Kerstin SvenskOK Hällen09:37
2095414Lena LindgrenOK Järnbärarna09:39
28937Gunnel GillenäsKristinehamns OK09:41
17895Kerstin GustafssonOK Gränsen09:43
1413010Ingrid JessenFrämmestads IK09:45
408974Karin RabeUlriksbergs IK09:47
228023Margareta SchölinTockarps IK09:49

H65

4 450 m, 52 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2135405Kalle WegerfeltVästerbergslagens OL09:00
7508016Frede ScheyeHerlufsholm OK09:02
9707606Ken RagnarssonOK Kompassen09:06
1951607Bernhard GrenaboHjobygdens OK09:08
9520520Pelle SkullmanLinköpings OK09:10
9525487Kalle LindqvistVäxjö OK09:12
545400Ingemar CarlssonSävedalens AIK09:14
7531117Ulf SvenssonOK Njudung09:18
36860Lars-Inge AnderssonOK Räven09:20
2122025Stefan HägelmarkFjärås AIK09:22
530729Mats HastadFellingsbro GOIF09:24
1525500Ingvar AnderssonOK Amne09:26
9520704Peter RasmussenNyköpings OK09:28
1011018Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb09:30
19540Kent IvarssonOK Skogshjortarna09:32
17897Lars GustafssonOK Gränsen09:34
19681Tomas MårtenssonOK Vivill09:36
2087114Bert OlofssonOK Kompassen09:38
510704Bengt-Göran MånssonOK Pan-Kristianstad09:40
7207947Kim FolanderFSK Orientering09:42
362508Lennart VamlingFrölunda OL09:44
7500718Kent KardellLjungskile FK09:46
1393073Robert JessenFrämmestads IK09:48
14771Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb09:50
8100451Stefan MillegårdSävedalens AIK09:52
9500514Lars HogedalVänersborgs SK09:54
9111254Henrik KleffelSøllerød OK09:56
258594Gert OlssonTockarps IK10:00
14350Björn JägerströmIK Uven10:02
9510225Christer NordströmOK Älvsjö-Örby10:04
9540930Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK10:06
340685Börje SundbergOK Gipen10:08
8195204Lennart GustafssonJönköpings OK10:10
520710Anders HallménAttunda OK10:12
1025267Bo Anders NilssonLunds OK10:14
14770Jan KüchlerTolered-Utby Ol-klubb10:16
22064Bo W LarssonVäxjö OK10:18
446293Kent ErikssonLerums SOK10:20
2132232Torbjörn BergstrandSurahammars SOK10:22
541106Kjell NeroNässjö OK10:24
7530413Björn PetterssonUlricehamns OK10:26
7520927Göran OlssonIdefjordens SK10:28
26586Clyde PerssonLjungskile FK10:30
7521201Håkan AnderssonMarkbygdens OK10:32
7195129Roalh KlevelandKvillebyns SK10:36
19689Arne BogrenOK Vivill10:38
888947Anders JonssonSøllerød OK10:40
247544Bengt JohanssonOK Skogshjortarna10:42
15341Leif-Åke AnderssonFK Boken10:44
526837Hans TrofastTenhults SOK10:46
24903Bill AnderssonHestra IF10:48
231052Jan AnderssonFjärås AIK10:50

D70

3 060 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
16000Ann-Mari PerssonVäxjö OK08:59
13913Solbritt GustafssonOK Virdarna09:01
2078062Ulla LingJönköpings OK09:03
36441Marianne RosénIK Ymer09:05
14373Rosa JohanssonIK Uven09:07
25754Ann-Gerd CarlssonGällstadbygdens SOK09:09
11546Ingegerd OlssonOK Alehof09:11
7470424Ingrid TengelandIK Gandvik09:13
727645Margareta LarssonOK Njudung09:15
2119370Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK09:17
2087276Ann-Britt JohanssonIK Stern09:19
11520Britt-Marie GrönroosOK Alehof09:21
7206829Kristin LindbergLunds OK09:23
902980Marianne SellgrenSigtuna OK09:25
8001335Hjördis ErlandssonOK Lindéna09:27
30982Margareta NobornSundsvalls OK09:29
350747Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK09:31
30358Inger JönssonIK Ymer09:33
15104Marianne SöderbergIFK Lidingö SOK09:37
16564Barbro BengtssonOskarströms OK09:39
202426Irene AnderssonÄtrans IF09:41
505560Barbro AnderssonOK Skogshjortarna09:43
262662Birgit EkmanUlricehamns OK09:45
18846Linnea ClaessonRydboholms SK09:47
264183Göta SeverinssonFalkenbergs OK09:49

H70

3 900 m, 50 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1948520Lars AnderssonHalmstad OK08:59
347460Kent JogelandIK Ymer09:01
263059Lennart SvenssonRävetofta OK09:03
355887Rolf LindIK Standard09:05
19235Benny IvarssonFjärås AIK09:07
1490611Bertil KarlssonHjobygdens OK09:09
9461001Roger DanielssonLinköpings OK09:13
9481206Lars PerssonOK Kompassen09:15
449535Anders SellgrenSigtuna OK09:17
2058217Rune DavidssonOK Räven09:19
2048745Kjell AnderssonOK Reftele09:21
9470130Torbjörn WikströmOK Orinto09:23
36139Per-Olof FernbergIS Skanne09:25
431309Leif RylanderOK Gläntan Vessigebro09:27
1213712Christer NälemarkOK Djerf09:29
2119695Dan JohanssonFjärås AIK09:31
41480Jan HanssonLunds OK09:33
356093Johnny KarlssonUddevalla OK09:35
42845Lars LarssonOK Frisene09:37
8631620Mogens JørgensenSøllerød OK09:39
36530Christer ElfsbergKristinehamns OK09:41
247929Sten HelmertzFrölunda OL09:43
448660Sture GrytheimElfsborg SOK09:45
11545Sten OlssonOK Alehof09:47
7460126Stig LandstorpOK Tor09:49
8001342Kjell ErlandssonOK Lindéna09:53
600109Göran LarssonOK Kompassen09:55
17263Jonas LarssonOK Kullingshof09:57
7011023Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb09:59
11521Jack GrönroosOK Alehof10:01
2035228Niels TuliniusOK SG10:03
9818252Tommy HeldFK Åsen10:05
28936Christer GillenäsKristinehamns OK10:07
9450325Stefan G LarssonOK Njudung10:09
1545545Jan LarssonSävedalens AIK10:11
748288Rune EliassonFalkenbergs OK10:13
425069Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL10:15
1234569Fredy SchwyterOK Gynge10:17
1402373Håkan WinnbergIK Trenne Ullared10:19
581124Nils-Erik BondessonFrosta OK10:21
840301Carl-Henry AnderssonOK Orinto10:23
18845Gösta ClaessonRydboholms SK10:25
2062733Göran ForsbergNyköpings OK10:27
2095408Lennart LindgrenOK Järnbärarna10:29
28888Göran SvenssonFK Finn10:31
30302Olof KarlssonUddevalla OK10:33
28526Ronny RagnarssonMarkbygdens OK10:35
15515Bo JohanssonOK Stigen10:37
7480704Bill SchölinTockarps IK10:39
27772Christer GalleMälarö SOK10:41

D75

2 880 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
28059Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK09:51
41740Margareta BengtssonOK Gläntan Vessigebro09:53
42851Lillemor LorénOK Frisene09:57
7205416Kerstin BengtssonMotala AIF OL09:59
10313Siv EkelöfVärend GN OL10:01
204968Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF10:03
25912Berit NilssonOK Älme10:05
444055Gull SvenssonÖrkelljunga FK10:07
8001346Gun LarssonOK Lindéna10:09
419727Eva OlofssonOK Flundrehof10:11
16801Carola AnderssonOK Löftan10:13

H75

3 440 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7420223Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK08:56
15998Hagbert PerssonVäxjö OK08:58
2079762Magne HagströmFrölunda OL09:00
8629830Knud Erik ThomsenSvendborg OK09:02
16820Gösta LindqvistOK Löftan09:04
505535Ronny AnderssonOK Skogshjortarna09:08
7202810Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK09:10
17701Lars HenrikssonOK Älme09:12
16553Ingvar BengtssonOskarströms OK09:14
262658Carl-Eric AnderssonFjärås AIK09:16
11508Bengt BörjessonOK Alehof09:20
2075097Holger MikkelsenOdense OK09:22
33722Kjell LindauOK Kompassen09:24
9441213Lennart LundhOK Tisaren09:26
25749Leif CarlssonGällstadbygdens SOK09:28
2107327Jan SöderbergIFK Lidingö SOK09:30
440933Nils-Erik GunnarssonOK Gipen09:32
440121Arne JohanssonTenhults SOK09:34
9441208Anders JohanssonAvesta OK09:36
258531Bo SvenssonÖrkelljunga FK09:38
2060859Per HaepplingVästerås SOK09:40
2057367Erland LingJönköpings OK09:42
11339Bert LuvöFK Herkules09:44
436137Gösta MalmerIF Marin Väst09:46
42490Sven-Erik WidinOK Österåker09:48
2083995Sven Erik SjöholmMullsjö SOK09:50
500598Stellan FehrnströmEnebybergs IF09:52
16554Bengt GardOskarströms OK09:54
438426Karl-Axel JohanssonIK Uven09:56
17380Ingmar ErikssonFalkenbergs OK09:58
8667790Mogens JensenHolbæk OK10:00
10312Erling EkelöfVärend GN OL10:02
7206840Tom LindbergLunds OK10:04
419726Leif OlofssonOK Flundrehof10:06
14594Lars FinbomOK Landehof10:08
501513Dag LorénOK Frisene10:10
17543Gerth SällströmLessebo OK10:12

D80

2 460 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
246000Ann SjöbergEnebybergs IF10:13
10038Gunni EkbergÄtrans IF10:17

H80

2 950 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
25059Nils-Eric TofteredIF Rigor09:51
15593Sigvard RudolfssonOK Gisle09:53
8001339Bernt LarssonOK Lindéna09:55
1371107Göran OlofssonFjärås AIK09:57
7205413Stig BengtssonMotala AIF OL09:59
2144667Ernie BroströmHalmstad OK10:01
12373Rune BengtssonRonneby OK10:03
17091Håkan SkogumMarkbygdens OK10:05
7061028Bernt PeterssonAlvesta SOK10:07
41467Anders AdlerLinköpings AIK10:09
14504Andre AlexanderssonKungälvs OK10:11
16314Stig JohanssonHalmstad OK10:13
28058John-Erik ErikssonJönköpings OK10:15
15920Jan-Eric NelkingFK Åsen10:17
14727Roland BrandshageSävedalens AIK10:21

H85

2 330 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
11239Ingvar LennerstedtLunds OK10:03
14328Carl-Henrik HallbergIK Uven10:05
36178Nils JanssonSkattkärrs SOK10:09
13763Lasse OlssonIK Trenne Ullared10:11

Inskolning

1 960 m, 41 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
423231Veronica AnderssonFjärås AIK08:30:24
433056Albin SigboHjärnarps OL08:30:29
17693Liam FjärrnäsOK Bävern08:44:55
345241Tor AbrahamssonBrattås CK08:49:21
2087275Oscar SörlingKlubblös09:02:34
1130825Moa SylvanVänersborgs SK09:04:30
800407Viktor SunessonOK Alehof09:04:34
259447Elsa LiljaOK Denseln09:04:41
2048629Isabella BraamOK Denseln09:04:45
2148010Emmy AnderssonOK Denseln09:11:32
33554Albin LagessonFK Finn09:15:02
38699Svea NilssonIK Ymer09:20:22
354369Erik Lindqvist ÖsterlundKristinehamns OK09:22:02
354373Lovisa Lindqvist ÖsterlundKristinehamns OK09:22:05
2031394Sturla SigurdssonStokke IL09:24:24
2075234Alva LindgrenNAIS Orienteringsklubb09:28:16
2139949Valter DavidssonKlubblös09:28:27
2260770Elsa PerssonUlricehamns OK09:34:57
1303099Ebba FranssonFK Friskus-Varberg09:37:36
2106009Märta JohanssonFK Friskus-Varberg09:37:36
1110416Tuva DahlgrenIK Ymer09:43:32
2087277My Hagnestål LundeniusMarkbygdens OK09:46:44
2087273Arvid BorgLerums SOK09:51:38
441573Erik MaxFrölunda OL10:07:53
2031465Molly GrundbergKlubblös10:11:10
234501Ture SjölundGöteborg-Majorna OK10:13:38
241111Assar SjölundGöteborg-Majorna OK10:13:46
2031567Bastian WildiérFK Friskus-Varberg10:15:17
7001207Wilton AspegrenOK Kontinent10:17:12
7140506Alva AspegrenOK Kontinent10:17:17
7140514Agnes LejonLaholms IF OK10:17:21
2031434Amanda LjunggrenAnderstorps OK10:21:05
2077541Milton FribergOK Vivill10:29:48
1230713Ellie RosénHestra IF10:53:37
25238Melker SkullmanHalmstad OK10:57:47
435795Malte SkullmanHalmstad OK10:57:49
2079662Vilhelmina AxenborgMölndal Outdoor IF11:00:37
433961Robin SemeniucFK Finn11:01:29
2115405Alva BergquistSjövalla FK11:07:22
2800735Willum DanfillKlubblös
1107201Lilly EkFjärås AIK

U1

1 970 m, 65 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
343934Nike VejedalSnättringe SK08:33:29
9730518Hugo WadsöOK Nackhe08:35:29
52390Noah AlnebergSträngnäs-Malmby OL08:45:30
2260746Ville AbrahamssonBrattås CK08:50:39
7100727Stina AnderssonOK Löftan08:54:29
41481Tilda HarrieLunds OK08:57:21
18986Filip BengtslinLunds OK08:57:22
2260705Maja FridGöteborg-Majorna OK09:01:52
2114682Vidar NilssonOK Orinto09:02:00
2114681Kerstin JohanssonOK Orinto09:02:01
452844Siri EhleskogTolered-Utby Ol-klubb09:05:28
2087274Hugo LidénMarkbygdens OK09:08:27
449176Joel DåverhögVästvärmlands OK09:11:01
449167Oskar DåverhögVästvärmlands OK09:11:25
1211220Alva BjöremarkFjärås AIK09:13:04
217682Axel HultJönköpings OK09:14:58
1810224Carl HultJönköpings OK09:15:00
212039Jonathan RexOK Landehof09:17:23
2075157Arvid TreptowHalmstad OK09:19:05
25101Sindri GrimssonIFK Enskede09:19:09
402651Sofia ForslundKristinehamns OK09:22:35
214362Erik HägerstrandKungälvs OK09:22:46
2031393Vigdis SigurdsdottirStokke IL09:25:56
830612Vidar HanningOK Löftan09:25:59
1416201Harry JohanssonHelsingborgs SOK09:31:34
997971Vide Zetterberg ViklundOK Djerf09:34:01
2139878Nora EngqvistOK Flundrehof09:34:52
37336Melker JanssonFrämmestads IK09:34:55
407136Ida Nygaard MonradFIF Hillerød09:35:52
2075182Lukas MobergOK Löftan09:37:42
2801425Vanja Hagnestål LundeniusMarkbygdens OK09:37:51
2087265Liv LorénOK Frisene09:39:31
2087321Erik WennbergSjövalla FK09:45:20
9130909Axel GustafssonDegerfors OK09:46:35
2131964Algot MalmEds SK09:55:21
263624Mio KvarndalUlricehamns OK09:56:34
2073392Ester OhlssonBrattås CK09:58:31
26675Elin WennbergTolered-Utby Ol-klubb09:58:59
2041893Amanda SjööarvOK Nackhe10:04:52
2031441Nova BrundinMarkbygdens OK10:08:17
1111211Zamuel ArdforsOK Löftan10:10:45
1021805Isak Jodal GöthforsGöteborg-Majorna OK10:12:46
8118189Alinda RundqvistOK Nackhe10:14:55
1107207Ellen EkFjärås AIK10:18:47
2031404Noé KarlssonHjobygdens OK10:21:01
2260641Vidar WennerstrandPorsgrunn OL10:21:36
2031466Elias BåthKlubblös10:24:20
2031424Olle GustafssonHjobygdens OK10:27:04
2067199Erik KarlénOK Gipen10:30:09
2067154Matilda KarlénOK Gipen10:30:12
12655Oliver GullFK Friskus-Varberg10:37:47
1828828Mattis CarlströmIK Hakarpspojkarna10:41:20
244686Casper AnderssonOK Nackhe10:41:47
2141779Tiago GastineauRO Paris10:44:38
1016212Vera BergquistSjövalla FK10:45:51
831017Arne BornefalkFK Friskus-Varberg10:46:14
2062139Joel BjörkmanKungälvs OK10:48:08
1100722Theo LindgrenHelsingborgs SOK10:52:16
444526Sixten BöregårdOK Gläntan Vessigebro11:04:28
2141429Svante LindbergIFK Göteborg Orientering11:06:53
9120406Ludvig AxenborgGöteborg-Majorna OK11:06:55
8201208Svante EliassonKarlskrona SOK
438378Adam NorlanderOK Nackhe
7120430Liv PalmertzHelsingborgs SOK
7101009Lowe PalmertzHelsingborgs SOK

U2

2 540 m, 58 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
15299Moa JohanssonOK Gisle08:29:55
450610Jonna DoeringGarphyttans IF08:33:46
444597Märta BöregårdOK Gläntan Vessigebro08:37:12
7519912Jakob AnderssonOK Löftan08:52:14
7120326Valter GustavssonOK Löftan08:55:44
9110224Frederik HulthénMölndal Outdoor IF08:56:12
2112391Oskar LindqvistOK Gisle08:59:19
2260704Nils FridGöteborg-Majorna OK09:00:26
2115570Cajsa LindqvistOK Gisle09:00:34
17287Kerstin SvenssonOK Kullingshof09:01:40
11534Vidar SunessonOK Alehof09:03:21
15344Oskar AnderssonOK Nackhe09:04:22
452044Vera ArvidssonSjövalla FK09:10:39
730122Agnes LövhammerBottnaryds IF09:13:15
364870Hannes MårtenssonÖrkelljunga FK09:14:24
1110306Oskar AnderssonFK Friskus-Varberg09:17:15
2141488Ida TholénOK Skogshjortarna09:19:17
355784Samuel WettergrenFK Herkules09:19:30
8090910Arvid HägerstrandKungälvs OK09:22:15
1402388Johannes DahlbergIK Trenne Ullared09:23:43
247838Maja EliassonFK Friskus-Varberg09:26:03
343804Patricia ErikssonOK Skärmen09:32:26
451936Arvid JunkellFK Herkules09:32:33
247841Fanny MikaelssonBurseryds IF09:34:33
29458Selma MikaelssonBurseryds IF09:34:49
7810383Edvin StjernlöfIFK Göteborg Orientering09:38:39
14093Adrian BorgLerums SOK09:38:41
1100517Olof KarlssonFK Herkules09:41:11
42720Karl SvenssonVingåkers OK09:42:28
1110602Erik AhlOK Norrvirdarna09:45:56
1108051Albert AxelssonOK Norrvirdarna09:45:58
218255Jacob CarlssonOK Reftele09:50:06
26353Savannah KarlssonOK Skogsmunken09:51:41
770707Jonathan AlnebergSträngnäs-Malmby OL09:51:51
7898066Alfred ArnellOK Löftan09:58:19
2087332Nils ErikssonBrattås CK10:04:36
244826Knut ErikssonBrattås CK10:04:38
7006998Elisa LindbergOK Löftan10:05:45
226987Noah GrundbergSävedalens AIK10:08:46
1863355Jonna Jodal GöthforsGöteborg-Majorna OK10:11:18
2088599Petter BergqvistGarphyttans IF10:14:04
9631804Erik GräfningsGrycksbo IF OK10:15:21
1047027Max SylvanVänersborgs SK10:20:06
452676Siri EdvardssonUmeå OK10:21:17
1101299Isak GrönlundLunds OK10:21:21
2260664Arvid WennerstrandPorsgrunn OL10:24:14
1470509Elsa JonssonTolered-Utby Ol-klubb10:26:54
2119512Junia TorstensvikFK Friskus-Varberg10:27:46
1011109Ivar FrisellBoxholm-Mjölby OL10:35:52
2126217Gustav AgnvallIK Uven10:42:18
2089463Axel PerssonFK Herkules10:48:00
9860128Ester NyströmKlubblös10:51:54
1080813Linus LindgrenHelsingborgs SOK10:53:02
2031444Max LindgrenHelsingborgs SOK10:53:03
429853Elmer KarleOK Skogshjortarna10:56:34
885577Ina JohanssonIFK Göteborg Orientering11:00:13
2031425Elliot FrostKFUM Örebro OK11:06:39
344434Simon ÅttingLinköpings OK11:08:03

Öppen 1

2 560 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7730502Helene PerssonHalmstad OK08:46:29
1975112Hampus AlzénGustavsbergs OK09:15:52
544364Helena PerssonFjärås AIK09:19:39
443249Monica ErikssonFjärås AIK09:19:41
41739Gunnar BengtssonOK Gläntan Vessigebro09:21:56
27069Bo AnderssonOK Löftan09:24:28
2093591Kajsa BäcklundRonneby OK09:27:32
2087322Carola BestermanIK Trenne Ullared09:32:58
1781226Kaisa RehnGränna-Bygdens OK09:33:55
18426Berit SvenssonMarkbygdens OK09:41:40
2119388Amanda WennbergSjövalla FK09:44:03
9061011Smilla AndertoftVästerås SOK09:44:29
890821Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK09:52:58
36336Felix AndertoftMarkaryds FK09:53:00
1176574Jan BogsjöHelsingborgs SOK09:53:29
2087315André BogsjöKlubblös09:53:44
354386Annica HolstenHestra IF09:59:50
2087287Jesper AndersonKlubblös10:02:04
2087296Felix CederholmKlubblös10:02:07
2087293Jesper CederholmKlubblös10:02:09
2087297Anna RylanderKlubblös10:04:05
2087289Malin HäggströmKlubblös10:04:07
2087284Eva FranckeKlubblös10:04:10
450656Madeleine LindbergOK Löftan10:05:57
2031411Gunnar DareliusKlubblös10:07:07
2088306Karin JonssonSjövalla FK10:14:05
2041864Anki BrunskogFjärås AIK10:14:35
2260805Anna-Lena BorgingKlubblös10:17:52
2031453Ida HäggmarkKlubblös10:17:56
441646Eva BremerBoxholm-Mjölby OL10:33:05
437046Tania HoneyBOK10:33:07
2135574Fia PerssonHelsingborgs SOK10:41:16
2031452Esther WesterlindKlubblös10:56:07
2031422Vilmer FrostKlubblös11:06:35
2041877Paulina JanssonFrämmestads IK11:11:16
2031475Tilda GustavssonKlubblös11:11:19

Öppen 2

3 910 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
17084Åsa DryseliusMarkbygdens OK08:30:36
262731Emanuel JambrénKlubblös09:43:52
443396Tove LindOK Lindéna09:55:29
8001334Molly LindOK Lindéna09:55:30
2087294Niklas NilssonKlubblös10:02:57
2087281Cecilia CederholmKlubblös10:03:57
408929Ylva SvantessonHylte OK10:11:54
2031462Eugen EnqvistKlubblös10:56:14
2031460Paulina EnqvistKlubblös10:56:14
2031474Magnus SteinfeldKlubblös11:01:32
2031467Jonas SteinfeldKlubblös11:01:36

Öppen 3

2 880 m, 93 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
263546Cecilia SchneiderMölndal Outdoor IF08:30:01
2041861Madeleine WadsöOK Nackhe08:32:51
2041858Caroline EideGjø-Vard OL08:39:56
16208Tomas JanssonHjobygdens OK08:47:17
12464Olle NordinUlricehamns OK08:51:16
404048Alice HenrikssonMarkbygdens OK08:52:22
720925Anders HenrikssonMarkbygdens OK08:52:25
2104112Ella NilssonHalmstad OK08:54:39
1131276Frida EmanuelssonOK Tranan08:56:52
30189Cecilia KrookKlubblös08:57:40
2059990Per SundlingOK Njudung08:58:21
451952Ann GrimbeckSävedalens AIK09:00:36
2087141Marita OlofssonOK Kompassen09:00:59
36066Helle RagnarssonOK Kompassen09:01:06
9440717Torbjörn ToresonOK Löftan09:02:49
17267Gunnel LitzellOK Kullingshof09:03:34
19009Anders EjewallSnättringe SK09:06:16
2088984Barbro NilssonAlvesta SOK09:06:41
9777333Johanna BrockmarKlubblös09:07:36
28440Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna09:08:16
1968062Anders SaleskogRonneby OK09:11:29
2107348Anna HögbergOK Tranan09:13:45
740788Jenny PalmqvistOK Tranan09:13:46
8052461Emil MårtenssonÖrkelljunga FK09:14:28
803010Rebecka PihlströmOK Landehof09:18:32
438432Anna PihlströmOK Landehof09:18:56
2087263Albin TholénOK Skogshjortarna09:19:19
2060830Pia AnderssonFalkenbergs OK09:22:30
2126642Emelie JohanssonKlubblös09:24:19
226978Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK09:24:53
8051207Johanna PihlströmOK Landehof09:25:48
9639108Margareta HeldFK Åsen09:26:48
2075201Emma WikströmHästveda OK09:26:51
441081Cecilia ElofssonOK Njudung09:28:31
2093606Johanna TöppnerOK Landehof09:30:57
2087348Ebbe TörnkvistAnderstorps OK09:31:09
42199Marika TörnqvistAnderstorps OK09:31:10
2087327Erik BorgIF Rigor09:31:21
1977119Jennie SaleskogRonneby OK09:33:52
247869John MikaelssonBurseryds IF09:34:46
1919872Lena JohanssonHelsingborgs SOK09:38:15
28103Lennart LindbergIK Vista09:38:30
2087266Susanne EricsonKlubblös09:38:32
13689Helena KarlssonHjobygdens OK09:42:01
2119968Johan GusedFalkenbergs OK09:42:26
9030223Noah AndertoftVästerås SOK09:42:48
451853Peter AnderssonAnderstorps OK09:43:45
9740918Ann-Sofie AndertoftVästerås SOK09:44:35
442263David GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb09:44:37
2058921Martina SundlingOK Njudung09:44:42
9080723Lukas EnglundTrollhättans SOK09:45:41
208450Bodil AhlströmTrollhättans SOK09:45:43
8001340Maja-Lisa HanssonOK Lindéna09:48:44
2050793Camilla ThuressonHalmstad Garnisons IF09:49:58
353009Karolina OlofssonEj klubbansluten09:53:06
424723Per-Erik OlssonKlubblös09:54:52
1967082Stefan IvehammarLinköpings OK09:55:55
1971051Pernilla IvehammarLinköpings OK09:55:56
2106288Linda KarlssonOK Tyr09:56:00
438358Lovisa Loveby GustavssonKlubblös09:56:21
1270474Ivar LejonLaholms IF OK09:57:27
2095395Jenny AnderssonAnderstorps OK09:57:47
7940874Lars PerssonBrattås CK09:58:25
209113Jan WiderströmIK Ymer09:59:14
2063875Ida HolstenHestra IF09:59:53
443696Peter JosefssonKlubblös10:01:58
701513Amanda IvehammarLinköpings OK10:02:12
2087280Eric van NunenKlubblös10:02:12
2031381Kristin BogsjöHelsingborgs SOK10:02:55
443606Lars JosefssonKlubblös10:02:59
248240Birgitta MelinFjärås AIK10:04:14
2073361Caroline OhlssonBrattås CK10:06:32
424715Tova AnderssonKlubblös10:07:04
343449Madelaine JohanssonKlubblös10:08:34
7730913Sara AnderssonVänersborgs SK10:09:54
41392Linda FrankOK Löftan10:11:38
12657Cim HolmqvistOK Österåker10:17:01
1235465Embla SternöTolered-Utby Ol-klubb10:17:12
2070796Hanna AbrahamssonBrattås CK10:17:36
405516Carina StenbergOK Skogshjortarna10:18:07
9122007Alice KristenssonMarkaryds FK10:25:53
25933Ann-christin KristenssonMarkaryds FK10:25:53
2031406Roger PerssonKlubblös10:29:02
44014Olle RabeFK Friskus-Varberg10:30:18
44013Annika RabeFK Friskus-Varberg10:30:19
302584Kerstin FränkelHjärnarps OL10:30:37
1170194Gudrun PetterssonOK Reftele10:35:50
2075259Charlotta TreptowAnderstorps OK10:36:44
2119349Maja CarlssonKungälvs OK10:45:45
2062773Liv LindOK Skärmen10:57:52
431108Linda ArnessonIK Dran10:58:35
2031415Stefan FrostKlubblös11:06:37
2031396Maria EngmanEj klubbansluten

Öppen 4

4 380 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2031376Erik FedjeFrölunda OL09:08:31
449296Tomas PetersénOK Njudung09:12:58
344905Maria PetterssonOK Njudung09:24:22
2087334Axel BromsFK Friskus-Varberg09:32:15
1406452Wahlgren ThereseSimlångsdalens IF09:32:18
2048784Elisabeth ÖstmanKlubblös09:35:45
450119Anton ÖstmanKlubblös09:35:46
2087278Kristina Hård af SegerstadKlubblös09:38:28
2087272Eva-Lena FrickKlubblös09:38:55
1270530Malin HolmbergGöteborg-Majorna OK09:50:38
2087338Johan TyrénKlubblös09:55:10
343879Gabriel SvantessonKlubblös10:11:58
2119515Bo MelinFjärås AIK10:14:24
7620503Karin GreilertHaninge SOK10:18:23
405494Jennie BjurgrenJönköpings OK10:18:44

Öppen 5

3 530 m, 132 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1396426Marion DurandRO Paris08:30:34
2135501Lars-Olof RönnqvistOK Löftan08:34:24
9441112Mårten SvenssonOK Gipen08:34:46
1175859Frida RönnqvistOK Löftan08:39:53
404047Charlotta MalmMarkbygdens OK08:40:01
330807Jenny RönnqvistOK Löftan08:44:48
354522Thor KofodEj klubbansluten08:45:34
1417456Matilda NilssonHalmstad OK08:48:00
213735Susanne NyrellAlvesta SOK08:49:16
213733Magnus NyrellAlvesta SOK08:49:18
2087268Rebecka SvenssonKlubblös08:51:23
354069Maja NordinUlricehamns OK08:51:34
1417454Rickard NilssonHalmstad OK08:54:34
262262Sandra WallinFalkenbergs OK08:58:09
439729Maria ÅbergOK Landehof08:59:23
344307Niklas HallkvistBoxholm-Mjölby OL09:01:32
209001Helen AnderssonBoxholm-Mjölby OL09:01:35
9751013Niklas PaulssonOK Löftan09:06:17
1791117Ylva DoeringGarphyttans IF09:09:01
2058830Victoria BenanderIF Rigor09:09:18
2106047Anna-Lena WullfGällstadbygdens SOK09:10:13
36619Madeleine HellqvistOK Kontinent09:10:44
402937Erik NilssonGarphyttans IF09:11:03
2112552Anna LindenauOK Alehof09:12:01
429811Anders RylanderGöteborgs SK09:12:33
2087345David JohanssonFK Friskus-Varberg09:14:40
7007010Kerstin LindbladSävedalens AIK09:15:12
44542Ola SamuelssonOK Vivill09:16:03
36472Nisse NilssonIK Ymer09:16:45
446204Christina VestergrenIK Uven09:17:24
306923Anki GunnarssonRydboholms SK09:17:32
444799Matilda GunnarssonRydboholms SK09:17:34
2147951Kerstin BobergOK Roxen09:18:55
443225Claes ErikssonFjärås AIK09:19:50
38071Olof NilssonKlubblös09:23:08
426242Ann-Charlotte BäcklundIFK Göteborg Orientering09:23:58
2126641Carl EmmeKlubblös09:24:19
1963051Mikael AnderssonÄtrans IF09:26:54
302662Karin HelmiusOK Reftele09:27:18
9030641Thomas HenryssonTibro OK09:27:54
17322Magdalena SjödinOK Tisaren09:29:21
37894Gertie OdelbergIK Ymer09:30:34
2087329Linnéa TöppnerOK Landehof09:30:37
1870427Sandra ElgFK Finn09:31:27
302667Elin JohanssonOK Reftele09:36:05
2101588Susanne AndreassonGöteborgs SK09:38:26
42849Ronny AndreassonKlubblös09:38:29
2089323Lars HagstrandBurseryds IF09:40:07
209022Catharina WinbergStenungsunds OK09:40:13
9921108Albin AlgotsonMotala AIF OL09:40:15
9170605Erik GustafssonDegerfors OK09:40:23
2801216Agnes IvarssonOK Skogshjortarna09:40:31
910912Ingrid UlfstedtJärfälla OK09:41:58
344385Anders GusedFalkenbergs OK09:42:23
2119987Gustaf GusedFalkenbergs OK09:42:24
362047Annika HagstrandBurseryds IF09:42:39
18429Maria SvenssonMarkbygdens OK09:43:05
262729Elin JambrénKlubblös09:43:52
355678Birgitta ByströmJärfälla OK09:43:56
2093676Emelie JohanssonOK Vivill09:43:56
2115433Ing-Britt GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb09:44:01
16349Eskil JönssonHalmstad OK09:45:33
41757Magnus IvarssonOK Gläntan Vessigebro09:46:37
244157Ida ÖnstenIK Vista09:47:03
7850715Marie KarlssonVäxjö OK09:48:00
2087331Elisabeth KarlssonKlubblös09:48:02
421482Carolina ÖnstenIK Vista09:48:13
521030Helen AndertoftMarkaryds FK09:51:21
7428685Albin SvenssonFK Herkules09:51:36
2087271Joakim FridKlubblös09:52:12
7725617Einar SörqvistMarkbygdens OK09:53:46
1274274Håkan LejonLaholms IF OK09:53:56
2087342Grimur MagnussonIFK Enskede09:53:58
2132187Camilla MalmborgBurseryds IF09:54:21
450067Monika StrandlyckeKlubblös09:54:53
9790626Johanna HulthénMölndal Outdoor IF09:55:26
7203435Elsie HäggmarkMarkbygdens OK09:56:01
446231Christina PetterssonSjövalla FK09:56:41
16350Anna BengtssonHalmstad OK09:57:01
7060518Lisa GunnarssonLerums SOK09:57:25
239731Philip Gade KnakPI-København09:58:22
450694Inger-Lise EriksenEds SK10:01:17
2050964Ewa EdmanKorsnäs IF OK10:02:28
1820408Kajsa AspegrenOK Kontinent10:03:01
247958Camilla BjörklundSjövalla FK10:03:15
7202816Jonathan LindOK Lindéna10:04:43
2119742Lena FritzellIF Rigor10:05:28
30730Anna DareliusKlubblös10:07:01
438412Gunilla le DousMölndal Outdoor IF10:07:37
2031428Pär BrundinMarkbygdens OK10:07:53
1185137Johanna RönnqvistOK Löftan10:09:48
229238Torben GustavssonSOK Träff10:13:21
2031456Johan GustafssonKlubblös10:13:44
7740810Odd WallanderBrattås CK10:13:56
722307Lisa Hafstad WallanderBrattås CK10:13:57
1422639Elisabeth Aune JakobsenOK Moss10:14:26
306848Ingrid AnderssonIF Rigor10:14:28
229267Karin StattinSOK Träff10:16:51
2031463Malin MobergKlubblös10:17:39
7740426Per SvenssonRyda SK10:19:41
2148031Olliver PerssonOK Bävern10:22:20
14344Ingela HåkanssonIK Uven10:24:55
451152Maja OttossonMölndal Outdoor IF10:25:13
451272Henrik AlbrektssonIFK Göteborg Orientering10:25:25
2087259Gert NilssonOK Löftan10:28:34
439712Kristina WettergrenFK Herkules10:28:35
2260656Johanna FridGöteborg-Majorna OK10:29:13
2031409Maria EngmanKlubblös10:29:35
342374Jonas LarssonKlubblös10:30:52
2135586Katarina FränkelIFK Göteborg Orientering10:31:01
451289Malin AlbrektssonIFK Göteborg Orientering10:32:18
404424David LundeviOK Skogsvargarna10:32:37
2031458Magnus BåthKlubblös10:33:01
9000918Samuel HöögIF Rigor10:33:07
523451Patricia MolinBoxholm-Mjölby OL10:33:20
523453Robert DaremoKlubblös10:33:21
2139739Kristina KarlssonFK Herkules10:34:17
1961041Helen InfeldtKlubblös10:36:52
362043Mikael JohanssonBurseryds IF10:37:28
362046Pernilla JohanssonBurseryds IF10:37:30
2138930Lars KarlssonFK Herkules10:37:37
2031413Oscar OlssonKlubblös10:39:24
7061031Simon ThörnbladOK Flundrehof10:39:46
2260734Stefan AbrahamssonBrattås CK10:39:55
259526Erik BörjessonKlubblös10:40:01
256883Karin JohanssonLunds OK10:44:34
7060228Atle KulstadSkåneslättens OL10:53:44
2066582Märta AhlquistJärla Orientering11:03:23
2066568Sonja AhlquistJärla Orientering11:03:23
2260677Alexandra WennerstrandPorsgrunn OL11:03:57
2139872Jakob ArvidssonSjövalla FK
28655Kjell RehnströmOK Reftele

Öppen 6

5 890 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
41752Louise BöregårdOK Gläntan Vessigebro08:38:07
2107384Magnus HagfjärdSöders-Tyresö08:42:16
7800916Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK08:43:53
7720118Hans KulstadSkåneslättens OL08:44:00
700228Marina AxelssonMarkbygdens OK08:48:34
2139864Fredrik BöregårdFalkenbergs OK08:51:05
1996070John GabrielssonSävedalens AIK08:52:27
9519295Lotta EnbergHalmstad OK08:52:58
679999Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK08:56:44
2138979Fredrik AnderssonStockholm Multisport Klubb09:07:33
242281Tobias KarlssonOK Landehof09:09:26
802091Ole PedersenLinköpings OK09:10:14
8197706Ola KrikströmHjärnarps OL09:11:10
2026332Helena GanslandtIFK Lidingö SOK09:12:20
21341Per MellbergKlubblös09:12:38
2087267Peter JohanssonKlubblös09:14:15
1519710Petter FranssonKlubblös09:16:41
449216Dennis GustafssonOK Njudung09:17:38
2131955Pär MalmEds SK09:25:23
2087239Martin TöppnerOK Landehof09:29:25
2059087Maria JunkellFK Herkules09:29:50
39610Lennart WiderströmIK Ymer09:45:01
405539Bernard FiedlerKlubblös09:48:05
450089Gustav StrandlyckeKlubblös09:48:14
1711023Morgan MiledalOK Njudung09:55:07
404167Jonny SvenssonHärlövs IF09:56:35
1977120Michael GrundbergKlubblös10:10:47
2084115Linus HolmqvistOK Österåker10:18:12
7820101Rickard ÖlanderMarkbygdens OK10:19:46
2087253Robin NilselidGöteborg-Majorna OK10:28:46
2135751Markus WennbergSjövalla FK10:32:50
1081226Gabriel ThörnbladOK Flundrehof10:39:04
426258Camilla VargmanHåby IF10:39:18
7003082Jonas HöijerSävedalens AIK10:55:19
260662Patrik NilssonVänersborgs SK10:58:17
2031468Lars WesterlindGöteborg-Majorna OK10:58:34
2031459Pär WesterlindKlubblös11:00:47
2031464Edvin WesterlindKlubblös11:01:27
2031457Gian Marco HeilmannKlubblös11:10:30
2031472Andrea WesterlindKlubblös11:10:30

Öppen 7

2 900 m, 193 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
244893Gösta CederinGöteborg-Majorna OK08:30:07
7610216Anders NilssonHässleholms OK08:35:48
17286Hans SvenssonOK Kullingshof08:42:05
243959Sigvard ErikssonOK Gränsen08:44:40
231001Karl GustavssonOK Löftan08:45:37
1500528Thomas PalmqvistOK Tranan08:45:40
244298Åsa GrenaboHjobygdens OK08:46:51
2101557Karin BergquistSjövalla FK08:46:58
216592Lennart NybergFjärås AIK08:49:37
450481Anders LundOK Skogshjortarna08:55:13
8251068Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK08:56:17
7202812Björn BältsjöSävedalens AIK08:57:40
241986Christina MalmqvistFalkenbergs OK08:58:12
2077208Mikael FjällborgStenungsunds OK08:58:33
44556Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL08:59:59
352996Pär NorgrenGällstadbygdens SOK09:01:23
442026Clas NorgrenGällstadbygdens SOK09:01:30
1957611Bo MagnussonKFUM Örebro OK09:02:00
17266Göran LitzellOK Kullingshof09:02:46
441575Cecilia TofteredIF Rigor09:03:43
512468Birgitta JohanssonOK Tranan09:03:45
7880827Hanna BrusSnättringe SK09:06:01
421423Elisabeth BengtssonIFK Lidingö SOK09:07:34
2065321Sara AnderssonOK Denseln09:07:53
9040903Niclas AhlanderOK Denseln09:08:07
10541Martina LidénMarkbygdens OK09:10:19
2087095Jan SonedahlOK Landehof09:11:12
452033Anna ArvidssonSjövalla FK09:13:08
1415672Lars Åke SvenskOK Hällen09:14:18
37493Märtha LundhSvenljunga OK09:14:31
25886Kurt JohanssonSvenljunga OK09:15:05
16239Hans AnderssonIK Gandvik09:15:16
2048733Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubb09:16:54
2087252Thomas BrenanderSOK Viljan09:17:19
343860Ann BrenanderSOK Viljan09:17:45
340605Thomas VinbladLunds OK09:19:46
888040Ann RasmussenSøllerød OK09:20:02
1995209Jenny AnderssonÄtrans IF09:20:30
404206Josefin HanningOK Löftan09:22:08
302663Nils-Gunnar PetterssonOK Reftele09:23:35
43943Carina BoströmOK Linné09:24:25
36234Inger BylanderSvenljunga OK09:24:30
435301Bettina Katy AndersenSøllerød OK09:24:34
444045Cecilia KarlssonGöteborgs SK09:25:34
9040306Renita PåsseIF Hagen09:25:37
25049Ylva HäggströmIF Rigor09:25:41
25048Steffen HäggströmIF Rigor09:25:53
7661124Jonny JohanssonOK Njudung09:26:08
8030508Emma IsidorssonOK Vivill09:26:53
959700Petra JohanssonTrollhättans SOK09:26:54
225774Annika IsidorssonOK Vivill09:26:58
8170268Carin RosénGustavsbergs OK09:27:52
2135677Calle Randåker BokedalSjövalla FK09:28:22
7000276Anne NilsenÅs-NMBU Orientering09:28:50
11390Barbro JohanssonSjövalla FK09:28:54
449719Helena LindbergIFK Göteborg Orientering09:28:59
242024Anders SörqvistBredareds IF09:29:46
16775Charlie JohanssonKlubblös09:30:05
441513Claes PetterssonIF Rigor09:31:18
9650818Anders SjöbergOK Reftele09:31:42
429761Lotta KihlbergHalmstad OK09:32:18
7910260Caroline WestbomOK Österåker09:34:24
16177Marie SigboHjärnarps OL09:35:18
36356Kurt BodinGällstadbygdens SOK09:36:41
36217Anita BodinGällstadbygdens SOK09:36:53
9031206Johanna MobergOK Löftan09:37:44
2059154Lars RibbholmOK Njudung09:37:46
18698Per RogneIK Hakarpspojkarna09:38:37
2059159Thomas ElofssonOK Njudung09:38:51
17247Bo HultgrenOK Njudung09:39:22
445485Andreas PihlströmOK Landehof09:42:36
2041811Mats JohanssonIstrums SK09:43:02
46792Jan-Olof SvenssonBurseryds IF09:43:41
7701125Fredrik SundströmIFK Lidingö SOK09:44:07
550913Elise JohanssonFalköpings AIK OK09:44:48
1110720Emelie RökenTäby OK09:44:55
910623Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb09:44:59
42853Lars LorénOK Frisene09:45:19
2123474Anneli ChristieSnättringe SK09:46:24
2135563Anna LebarGöteborg-Majorna OK09:47:36
354906Maria LarssonDegerfors OK09:47:55
241333Benny MildGällstadbygdens SOK09:47:58
7202465Nils GustavssonLidköpings VSK09:49:37
36938Malin LjunggrenMarkbygdens OK09:49:39
8109044Kristian ErikssonMarkbygdens OK09:49:41
41455Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OK09:51:10
7591031Lars ErikssonMarkbygdens OK09:51:12
19515Kristian GustafssonOK Skogshjortarna09:51:25
1850913Johannes AxelssonOK Norrvirdarna09:51:31
443503Jan SkoglundOK Vivill09:51:42
443504Oskar Andrén SkoglundOK Vivill09:51:43
362551Pertti HeedOK Orinto09:51:44
262399Simon BengtssonFK Friskus-Varberg09:51:51
424722Lena OlssonKlubblös09:52:21
302194Kuno RasmussenBallerup OK09:52:45
444020Pernilla KindeTolered-Utby Ol-klubb09:53:23
1522522Martin EnströmTrollhättans SOK09:55:02
7480322Stig JohanssonFalköpings AIK OK09:55:20
246052Ing-Marie HjertFalköpings AIK OK09:55:34
36759Leila LjunggrenMarkbygdens OK09:55:58
11380Jonas BrånaltFrölunda OL09:56:13
306584Sandra AnderssonFalkenbergs OK09:56:55
444044Linda GunnarssonLerums SOK09:57:22
1402384Elin CarlssonIK Trenne Ullared09:57:44
439467Berit JansonFalköpings AIK OK09:58:27
264524Gudrun WadmanGöteborg-Majorna OK09:59:20
2087311Stefan RosénKlubblös09:59:24
8337777Clas BörjessonIK Uven09:59:26
29940Enid IngemarssonHestra IF09:59:32
2260767Josefin CedergrenAvesta OK09:59:39
2087343Klara WallinderGöteborg-Majorna OK10:00:01
43121Anna-Karin LövgrenAvesta OK10:00:06
36429Jan RosénIK Ymer10:00:52
203804Helena AnderssonMarkbygdens OK10:02:25
1030715Linn AldénOK Roxen10:02:54
15656Evamarie LundahlIF Hagen10:03:07
9900414Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb10:03:41
30883Ylva SunessonOK Alehof10:04:05
443362Christer LindOK Lindéna10:04:43
7621222Marie HögstrandMarkbygdens OK10:05:02
7417456Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK10:05:30
15558Ola WillstrandKlubblös10:05:35
29939Bertil IngemarssonHestra IF10:05:36
347180Sofia SörqvistMarkbygdens OK10:05:52
209812Malin GustafssonOK Milan10:06:36
29456Johanna WillstrandBurseryds IF10:06:43
1720727Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb10:07:36
2077232Frida PerssonFK Herkules10:07:51
2107434Audun TengsFK Herkules10:08:00
2087324Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK10:08:19
1470567Lotta LarssonVästerbergslagens OL10:08:36
7730713Malin Sjölund OlssonGöteborg-Majorna OK10:09:59
885939Karl JanssonFrämmestads IK10:11:12
25034Bertil FritzellIF Rigor10:12:19
8046484Axel GräfningsGrycksbo IF OK10:12:38
717171Louise GöthforsGöteborg-Majorna OK10:12:57
840928Reni ItenOLC Winterthur10:13:25
2031399Hege Rytter JakobsenOK Moss10:14:22
9600206Lena OlssonSkåneslättens OL10:14:25
302583Björn EngelbrektssonHalmstad OK10:14:47
443289Gunilla GräfningsGrycksbo IF OK10:15:20
244971Anna EkMarkbygdens OK10:15:21
980203Elin PoschJönköpings OK10:15:25
439883Elsa EkMarkbygdens OK10:15:28
36434Johanna LiljaOK Denseln10:16:21
9610613Mona OlssonBrattås CK10:16:42
16547Helen NilssonSimlångsdalens IF10:16:43
7201380Marie Ståhl NordströmHjärnarps OL10:16:46
351484Anna-Karin SärénHestra IF10:16:58
263523Lars LarssonSjövalla FK10:17:06
431249Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb10:17:14
262442Göran LefflerLerums SOK10:17:47
203810Helena WallMarkbygdens OK10:19:01
8220238Jack SkrydstrupKolding OK10:19:15
1225595Åsa SylvanVänersborgs SK10:19:43
1061975Sigrid VemdalMullsjö SOK10:22:53
437483Magdalena JohanssonHalmstad OK10:23:06
8061652Monica KnutssonSävedalens AIK10:24:24
7037239Marie-Louise StjernlöfIFK Göteborg Orientering10:25:14
8061337Simon GrahnIK Uven10:25:31
36772Karl-Uno AnderssonFalkenbergs OK10:25:55
1129675Niclas PetterssonOK Reftele10:27:32
500116Rune Nygaard MonradFIF Hillerød10:27:44
2041900Magnus NilselidGöteborg-Majorna OK10:28:48
9009693Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK10:29:00
670430Lena MolinBoxholm-Mjölby OL10:29:34
426927Adam BremerBoxholm-Mjölby OL10:29:51
15566Caroline LagessonFK Finn10:31:06
1808093Karin ThörnbladOK Flundrehof10:31:22
439711Anna GrahnIK Uven10:31:40
11045Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb10:31:50
7630712Gunnel BörjessonBredaryds SOK10:31:55
2088307Oskar SvarfvarSjövalla FK10:32:21
9870718Gustaf SchejaFrosta OK10:32:50
7000272Claus MikkelsenHerlufsholm OK10:33:15
7201375Willie OlssonRävetofta OK10:36:31
204701William BlomströmKlubblös10:36:35
11029Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb10:37:20
446161Olof AnderssonIF Rigor10:39:49
27804Sophia Lauritz GalleKlubblös10:40:00
2041894Felix KindeTolered-Utby Ol-klubb10:40:04
450608Sofia BrockmarkMölndal Outdoor IF10:40:52
7530914Ellen BörjessonBredaryds SOK10:40:55
8400077Christina AlnebergSträngnäs-Malmby OL10:41:38
1434143Olle ArmanNyköpings OK10:43:27
9730105Helena HjertbergHestra IF10:48:38
27785Katarina GalleOK Enen10:48:54
431003Fanny BrodinIstrums SK10:51:26
2801090Adam OdénFjärås AIK11:00:07
241769Christer LundeniusMarkbygdens OK11:02:21
452579Pär SvenssonVärend GN OL11:08:49
30177Elisabet HemlinIK Uven
239837Karin WahlgrenSjövalla FK

Öppen 8

4 330 m, 157 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1348409Mattias BillsonVänersborgs SK08:29:58
850404Pia-Maria BondessonFrosta OK08:31:45
14237Karin HederskogJönköpings OK08:35:09
680616Martin SvenssonMarkbygdens OK08:39:18
8021010Clara SamuelssonOK Vivill08:40:15
1406440Johan DavidssonSimlångsdalens IF08:45:05
9997799Anders AhlOK Norrvirdarna08:45:18
602168Kristina HederskogJönköpings OK08:45:46
9690412Ola NilssonAlvesta SOK08:46:22
710323Per FägerstenMarkbygdens OK08:52:31
345125Anders AgnvallIK Uven08:52:35
9451287Fredrik EnbergHalmstad OK08:52:57
9961110Emma BeskowFalkenbergs OK08:53:08
1418172Stefan NordinUlricehamns OK08:53:32
14440Ulf PetterssonKungälvs OK08:54:59
512464Kajsa NordinUlricehamns OK08:55:28
1980073Pernilla AlexanderssonIF Rigor08:55:30
451403Maureen Olsson LoLunds OK08:55:39
244747Staffan LjungqvistSävedalens AIK08:56:18
770407Eva-Lotta BengtslinLunds OK08:58:36
2104462Annica MagnussonKFUM Örebro OK09:00:15
451951Peter GrimbeckSävedalens AIK09:01:42
247523Martin AxelssonOK Skogshjortarna09:04:26
1570804Anders SpånérGöteborg-Majorna OK09:05:12
354321Kjell BngtssonKlubblös09:07:12
820226Gustav RingströmHåby IF09:07:39
352990Curt NorgrenGällstadbygdens SOK09:09:13
7570501Dan SjöholmHalmstad OK09:11:22
1070402Cecilia AlzénGustavsbergs OK09:12:25
2104403Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OL09:17:00
9990507Alice BarreforsIK Uven09:17:22
403899Mathilda JägrydSkåneslättens OL09:20:26
1710923Tomas FridénOK Gränsen09:20:45
38446Erik NilssonIK Ymer09:20:59
28205Malin Van Der MeidenBottnaryds IF09:21:46
9680115Mattias BååthSävedalens AIK09:22:33
42852Fredrik LorénOK Frisene09:25:25
9621123Per-Gunnar JohanssonOK Reftele09:26:35
7750616Martin HjertbergHestra IF09:26:48
1000524Simon BjörnehällOK Gränsen09:27:25
2095545Åsa HedströmOK Skogshjortarna09:27:29
8061020Malte LennerstedtLunds OK09:28:02
7020226Kajsa BogrenSundbybergs IK09:28:09
8441144Knut BjörkeloKolbotn o Skimt OL09:29:03
12578Peter WilhelmssonKarlskrona SOK09:29:33
7582152Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK09:29:44
760328David HallbergIK Ymer09:29:58
7870706Märta MollénSävedalens AIK09:30:00
2089495Per PerssonFK Herkules09:30:09
9101041Peter HilbertAllerød OK09:30:11
409848Greger LorénOK Frisene09:30:32
860521Frida AnderssonFalkenbergs OK09:30:52
8181821Marcus CarlssonIF Hagen09:33:00
7900221Sandra EkströmOK Orinto09:33:05
9859682Karl SlättorpVäxjö OK09:33:09
7902114Albin AnderssonVäxjö OK09:33:11
640315Jan-Olof BogrenSundbybergs IK09:34:14
402009Sofie NylanderOK Kåre09:34:39
7460730Eva EngmanOK Denseln09:37:55
421783Magnus ClassonOK Stigen09:38:48
302666Johan LarssonOK Reftele09:38:55
760629Peter BengtslinLunds OK09:42:53
341748Lucian SemeniucFK Finn09:43:15
421782Malin ClassonOK Stigen09:43:54
7501261Niklas DoeringGarphyttans IF09:45:10
740419Daniel OlssonDalsjöfors GoIF09:45:28
700304Jens AndertoftVästerås SOK09:46:27
9670918Anne JohanssonKarlskrona SOK09:46:56
15804Lars BjörkingOK Skogshjortarna09:51:25
8050470Magnus EricssonVäxjö OK09:52:29
263746Johan OlofssonOK Skogshjortarna09:52:35
2050978Jesper ThuressonHalmstad Garnisons IF09:52:49
8196506Micael ElmbladBredaryds SOK09:53:21
362582Håkan AhlqvistOK Tyr09:53:28
9710517Jonas CarlssonOK Reftele09:54:18
8056052Thomas HjertFalköpings AIK OK09:54:36
44424Pär StenbergOK Skogshjortarna09:55:43
7030101Ronny FhermHästveda OK09:56:04
7730101Charlie FhermHästveda OK09:56:06
37910Tobias LidénMarkbygdens OK09:56:17
239894Håkan BjörklundSjövalla FK09:58:05
2093660Andreas SamuelssonOK Vivill09:58:48
720411Erik TholénOK Skogshjortarna09:59:00
409724Roine PetterssonIFK Göteborg Orientering10:02:23
11598Anna MaxFrölunda OL10:03:04
362647Lars LorénOK Frisene10:03:54
7650308Ina SkalbergBredaryds SOK10:04:39
302397Stig LarssonGöteborg-Majorna OK10:04:47
452061Philip MullinsSjövalla FK10:04:59
15658Anders ErikssonIF Hagen10:05:21
2059082Tuuli SaariFK Herkules10:06:17
202446Niklas LorénOK Landehof10:06:52
16446Jonas Pettersson BergHalmstad OK10:06:55
7886644Henrik BengtssonFalkenbergs OK10:07:47
1470527Patrik GustafssonVästerbergslagens OL10:08:23
402056Erik SjöbergHalmstad OK10:08:58
44405Sara LorénOK Landehof10:10:23
2075134Markus FrankOK Löftan10:11:22
306862Sven-Åke AnderssonIF Rigor10:13:14
2070749Jonathan SchurmannHylte OK10:13:29
9190407Emelie LorénOK Landehof10:13:42
8074008Lotta EkbergÖrkelljunga FK10:14:50
208593Per GerdleHalmstad OK10:15:05
8303785Anders JanssonGrycksbo IF OK10:15:35
9750113Anna BerlinKungälvs OK10:15:55
7194733Andreas HermanssonKlubblös10:17:07
351645Peter NilssonSimlångsdalens IF10:17:27
19824Maria HarrieLunds OK10:18:17
7620517Lars GreilertHaninge SOK10:18:23
7584579Johan Nilsson HansenKlubblös10:18:55
14127Kristian SiverboMarkbygdens OK10:19:05
15528Arnold HermanssonOK Stigen10:19:32
2087312Martin HellbergKlubblös10:20:26
8020118Kristin HöögOK Kullingshof10:20:29
7611213Jan-Olof SvenssonHalmstad OK10:20:50
444019Torbjörn GrahnIK Uven10:21:42
451172Åsa OttossonMölndal Outdoor IF10:21:50
771218Marie GrönlundLunds OK10:22:00
409705Maria AnderssonBredaryds SOK10:22:15
902944Sara LarssonOK Bävern10:22:21
14343Gunnar HåkanssonIK Uven10:24:42
42644Björn LiljequistHylte OK10:24:57
25115Anders LarssonVänersborgs SK10:26:28
7031966Jan KristenssonMarkaryds FK10:26:31
700524Johan HanssonJönköpings OK10:27:28
8150464Patric MolinBoxholm-Mjölby OL10:29:54
9530916Arne AnderssonBredaryds SOK10:31:22
543112Lennart HålsjöOK Skogshjortarna10:33:09
980304Johan HöögOK Kullingshof10:34:08
9991337Jacob GrahnIK Uven10:37:16
980729Elsa AnderssonBredaryds SOK10:37:40
12631Robert AndreassonEmmaboda Verda OK10:37:44
9101524Isak ThörnbladOK Flundrehof10:39:44
888514Linnéa AnderssonBredaryds SOK10:39:57
9681114Lars HarrieLunds OK10:40:18
9870427Per DahlbäckBrattås CK10:43:45
1890213Ola SöderblomFalkenbergs OK10:43:59
17319Björn CarlssonKungälvs OK10:46:06
9435645Jan BörjessonFK Friskus-Varberg10:46:24
2041898Christin BorgKlubblös10:47:45
2085399Olof BjörkmanKungälvs OK10:49:12
37135Lasse BjörfjällBredareds IF10:49:29
9890510Rasmus PerssonSkåneslättens OL10:53:17
342460Jenny GustafssonLunds OK10:54:20
2077554Lars KarlssonOK Gränsen10:56:39
2077566Ida KarlssonOK Gränsen10:56:40
1800410Jonatan LarssonUddevalla OK10:56:50
9720117Ola JodalGöteborg-Majorna OK10:57:40
42264Åsa HagnestålMarkbygdens OK10:59:25
234858Roger LundinFK Herkules11:00:23
870101Johan StrandGöteborg-Majorna OK11:00:44
2132180Gustav MalmborgBurseryds IF11:02:01
344195Filip ÖrnKFUM Örebro OK11:02:46
9040914Hugo ÖrnKFUM Örebro OK11:06:00
452527Rebecca SvenssonVärend GN OL11:08:13
7750414Daniel SjölundGöteborg-Majorna OK11:09:34
1931828Johan SjödinIK Hakarpspojkarna

Öppen 9

7 380 m, 64 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7201377Fredrik StåhlHjärnarps OL08:30:08
2101769Urban RingströmRydboholms SK08:31:23
438361Stefan RingOK Löftan08:41:48
262934Axel KarlssonSimlångsdalens IF08:43:20
810501Per HultJönköpings OK08:53:08
8480110Martin BeijerJönköpings OK08:55:17
1979101Claes DavidssonGöteborg-Majorna OK08:58:54
2087318Isabella AumoKungälvs OK09:01:55
7198808Henrik BrusSävedalens AIK09:03:58
205243Per-Ola OlssonOK Vilse 8709:04:48
9827607Christian JanssonOK Tranan09:07:30
9005068Stefan OlofssonOK Gisle09:12:41
930613Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK09:12:46
952413Kevin StåhlGöteborg-Majorna OK09:15:22
427020Claes-Håkan EkbergLidköpings VSK09:15:43
402068Pernilla NilssonSävedalens AIK09:16:39
2089038Torbjörn LönkvistOK Vivill09:19:27
451915Mattis HallbergGöteborg-Majorna OK09:21:55
940923Amanda HanssonGöteborg-Majorna OK09:24:10
820918Stefan RoosIFK Göteborg Orientering09:25:22
9760418Daniel HägerstrandKungälvs OK09:25:52
9040421Hugo JohanssonOK Reftele09:26:07
342865Julius KindlundhFK Finn09:27:02
2126099Erik JohanssonOK Skogshjortarna09:27:09
27251Emanuel ViklundGustavsbergs OK09:32:47
920605Johan SöderblomFalkenbergs OK09:33:03
675572Johan MarsMarkbygdens OK09:33:31
1720428Niclas RökenTäby OK09:33:52
760902Marcus SennevikIK Hakarpspojkarna09:34:19
8200020Lotten KindlundhFK Finn09:35:12
8033199Oscar JohanssonKarlskrona SOK09:35:24
850122Magnus CarlstedtSävedalens AIK09:36:05
9700700Erik IngemarssonHestra IF09:36:08
730620Tore MårtenssonOK Vivill09:43:38
1700012Claes AnderssonFalkenbergs OK09:44:00
7710304Anna RökenTäby OK09:46:03
9660611Philip HjellströmGränna-Bygdens OK09:46:37
19687Martin MårtenssonOK Vivill09:50:06
19682Gustav ErlandssonOK Vivill09:50:44
9005092Fredrik AnderssonIF Rigor09:55:07
8001343Filip BengtssonOK Orion09:57:48
247936Martin WildheimMölndal Outdoor IF09:58:13
667893Ola WallinderGöteborg-Majorna OK09:59:13
7010702Linnea SkalbergBredaryds SOK10:02:38
9077077Mattias KarlssonOK Alehof10:09:33
8001312Victor HanssonJönköpings OK10:12:53
7504080Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK10:13:52
7766666Simon BörjesonRyda SK10:13:59
449155Fredrik KarlssonVästvärmlands OK10:14:56
770817Frida BakkmanIFK Göteborg Orientering10:15:14
9970930Jesper LindströmIF Hagen10:15:23
9650906Ulrik OlssonBrattås CK10:16:18
14774Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb10:17:24
780709Rasmus GrönlundLunds OK10:23:52
811206Björn KarlssonHalmstad OK10:27:52
610111Tord HederskogJönköpings OK10:28:27
1236648Andreas KaverénAnderstorps OK10:28:41
1867703Jakob AnderssonOK Linné10:42:34
16096Per SigboHjärnarps OL10:45:58
919919Johan AspegrenOK Kontinent10:51:09
8270476Christian JohanssonHelsingborgs SOK11:00:31
2089157Michael AhlquistJärla Orientering11:00:46
1278464Matilda AhlquistJärla Orientering11:01:39
344223Rasmus SvenssonVärend GN OL11:06:19

Annonser