Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Hallands 3-dagars

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: FK Friskus-Varberg / OK Nackhe
Datum: fredag 12 juli 2019 - söndag 14 juli 2019

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 3, lång

H50

6 060 m, 50 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
11414485Jan HildingHestra IF10:15:00
213960Bjarne BäcklundIFK Göteborg Orientering10:24:19
3888882Dan NorinGävle OK10:28:53
4402872Lennart BengtssonFalkenbergs OK10:28:55
5555556Thomas PerssonOK Denseln10:29:07
611061Anders JohanssonGöteborg-Majorna OK10:30:44
7661122Patrik OttossonGävle OK10:30:51
89681029Pontus GilleOK Roslagen10:34:24
9961130Anders WadstenOK Landehof10:35:24
601337Conny ForsbergLånghundra IF10:36:13
2031552Anders JägrydSkåneslättens OL10:36:36
660618Johan ÅttingLinköpings OK10:37:34
443359Johan ZettergrenGöteborg-Majorna OK10:38:50
2025178Magnus RajanIFK Lidingö SOK10:39:57
671203Göran NordSol Tranås10:44:36
7565038Kennet HorvathHalmstad OK10:45:15
2031378Arnt Oluf EideGjø-Vard OL10:47:15
661022Matz AnderssonLesjöfors SK10:48:34
15365Magnus LarsenFK Boken10:49:00
1976917Rickard JonforsenSurahammars SOK10:49:21
676728Magnus Ö BernhedSävedalens AIK10:49:35
28639Per JohanssonOK Reftele10:50:06
7680501Håkan GrubbMalmö OK10:52:16
2048652Hans NilssonKungälvs OK10:56:32
504395Morten HassOK Sorø10:58:07
7739545Björn LindbladSävedalens AIK11:00:00
501133Kristian Kærsgaard HansenOK Sorø11:01:00
14221Karl TholénOK Skogshjortarna11:02:00
2079772Erik RuotsalainenFrölunda OL11:03:00
2075155Peter BäckArboga OK11:04:00
9031101Johan BökmanHelsingborgs SOK11:05:00
231235Johan ÅbergOK Landehof11:06:00
451911Johan WettergrenFK Herkules11:07:00
2072796Kjell JohanssonIF Hagen11:08:00
16413Björn HåkanssonHalmstad OK11:09:00
8100599Peter BadenfeltFalkenbergs OK11:10:00
9670415Stefan L JohanssonKungälvs OK11:11:00
8653089Anders KnudsenHerlufsholm OK11:12:00
2107411James ChristieSnättringe SK11:13:00
405544Johanes Schulte SüdhoffBrattås CK11:14:00
1670913Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK11:15:00
2139957Per PegardOK Gynge11:16:00
9680714Martin EricssonFalkenbergs OK11:17:00
9800110Jonas HultinOK Löftan11:18:00
8640547Henrik MathiesenHerlufsholm OK11:19:00
1418151Anders SandbergMarkbygdens OK11:20:00
670423Henrik NordholmSävedalens AIK11:21:00
435822Olle SjöforsOK Älme11:22:00
2104474Rune ScheeleNydalens SK11:23:00
7670531Ingvar ÅkessonIFK Göteborg Orientering11:24:00

Annonser