Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Hallands 3-dagars

TävlingsinformationVisa startlista per klassVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars
Arrangörsorganisationer: FK Friskus-Varberg / OK Nackhe
Datum: fredag 12 juli 2019 - söndag 14 juli 2019

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 3, lång

Öppen 7

3 090 m, 170 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7610216Anders NilssonHässleholms OK09:32:01
8109044Kristian ErikssonMarkbygdens OK09:33:48
17286Hans SvenssonOK Kullingshof09:40:57
10541Martina LidénMarkbygdens OK09:41:49
7000272Claus MikkelsenHerlufsholm OK09:46:29
7731025Fredrik OlinderssonFK Friskus-Varberg09:48:26
2115564Kurt JohanssonOK Gisle09:49:29
1957611Bo MagnussonKFUM Örebro OK09:50:23
2104462Annica MagnussonKFUM Örebro OK09:53:53
241986Christina MalmqvistFalkenbergs OK09:57:31
216592Lennart NybergFjärås AIK09:58:06
8343435Cecilia HolmbergOK Tylöskog09:58:49
14556Roland LagessonOK Löftan09:58:59
345125Anders AgnvallIK Uven09:59:13
2089495Per PerssonFK Herkules09:59:22
1401327Liselotte JohanssonOK Löftan10:00:39
30143Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubb10:01:09
16840Christer SamuelssonOK Löftan10:01:11
41455Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OK10:02:10
442026Clas NorgrenGällstadbygdens SOK10:02:41
352996Pär NorgrenGällstadbygdens SOK10:02:43
1401382Karin KarlssonHalmstad OK10:03:12
570303Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb10:03:14
443400Karin ÅkermanVästerås SOK10:03:15
1522522Martin EnströmTrollhättans SOK10:05:15
2077232Frida PerssonFK Herkules10:05:17
429761Lotta KihlbergHalmstad OK10:06:31
2031470Hanna BrusSnättringe SK10:06:35
7880827Joanna MalmkvistSävedalens AIK10:06:36
9040306Renita PåsseIF Hagen10:06:46
2031420Jonas HultinOK Löftan10:06:49
2031399Hege Rytter JakobsenOK Moss10:06:57
2031419Eirik TveitenOK Moss10:06:57
445485Andreas PihlströmOK Landehof10:08:43
16547Helen NilssonSimlångsdalens IF10:08:54
8030508Emma IsidorssonOK Vivill10:08:59
225774Annika IsidorssonOK Vivill10:09:21
262442Göran LefflerLerums SOK10:09:31
42853Lars LorénOK Frisene10:10:59
7530718Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK10:11:28
8251068Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK10:11:37
444045Cecilia KarlssonGöteborgs SK10:12:07
2089115Magnus AnderssonOK Denseln10:13:09
16821Lisbeth LindqvistOK Löftan10:15:30
7750616Martin HjertbergHestra IF10:16:32
36429Jan RosénIK Ymer10:16:35
2031403Karin WahlgrenSjövalla FK10:18:47
717171Louise GöthforsGöteborg-Majorna OK10:18:51
37910Tobias LidénMarkbygdens OK10:20:32
8170268Carin RosénGustavsbergs OK10:20:39
2059154Lars RibbholmOK Njudung10:21:17
435301Bettina Katy AndersenSøllerød OK10:21:46
7030101Ronny FhermHästveda OK10:22:18
7730101Charlie FhermHästveda OK10:22:20
1850913Johannes AxelssonOK Norrvirdarna10:23:00
500116Rune Nygaard MonradFIF Hillerød10:23:02
2059159Thomas ElofssonOK Njudung10:23:30
15656Evamarie LundahlIF Hagen10:24:15
1030915Fabian EvertssonLessebo OK10:24:19
244298Åsa GrenaboHjobygdens OK10:25:15
449719Helena LindbergIFK Göteborg Orientering10:25:19
888040Ann RasmussenSøllerød OK10:26:06
231001Karl GustavssonOK Löftan10:26:09
30177Elisabet HemlinIK Uven10:26:39
18698Per RogneIK Hakarpspojkarna10:26:57
408698Christina EvertssonLessebo OK10:27:13
2101588Susanne AndreassonGöteborgs SK10:27:50
16177Marie SigboHjärnarps OL10:28:20
2052779Anders SwedinLidköpings VSK10:28:30
46792Jan-Olof SvenssonBurseryds IF10:30:23
19548Lars-Erik FredrikssonOK Skogshjortarna10:30:27
450608Sofia BrockmarkMölndal Outdoor IF10:30:53
7661124Jonny JohanssonOK Njudung10:31:27
431003Fanny BrodinIstrums SK10:31:50
18991Göran MattssonSkåneslättens OL10:32:32
8220238Jack SkrydstrupKolding OK10:32:45
446161Olof AnderssonIF Rigor10:33:09
16239Hans AnderssonIK Gandvik10:33:19
421423Elisabeth BengtssonIFK Lidingö SOK10:34:59
2031448Madeleine CasselIFK Lidingö SOK10:34:59
7910260Caroline WestbomOK Österåker10:35:45
241333Benny MildGällstadbygdens SOK10:37:02
9670918Anne JohanssonKarlskrona SOK10:37:13
2031480Felix KindeTolered-Utby Ol-klubb10:37:55
36415Jörgen HallbergIK Ymer10:37:59
1980073Pernilla AlexanderssonIF Rigor10:39:12
1110720Emelie RökenTäby OK10:39:16
630409Magnus HerberthsonLinköpings OK10:39:43
7010228Lovisa JohanssonKarlskrona SOK10:39:45
443362Christer LindOK Lindéna10:40:24
424722Lena OlssonKlubblös10:41:19
7202465Nils GustavssonLidköpings VSK10:41:53
424723Per-Erik OlssonKlubblös10:42:08
302194Kuno RasmussenBallerup OK10:42:15
2093685Mikael WardOK Vivill10:44:15
2048733Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubb10:46:37
501126Lovisa NordSol Tranås10:47:05
263537Agne GelotteTolered-Utby Ol-klubb10:48:01
444020Pernilla KindeTolered-Utby Ol-klubb10:49:39
959700Petra JohanssonTrollhättans SOK10:50:21
7591031Lars ErikssonMarkbygdens OK10:52:06
7701125Fredrik SundströmIFK Lidingö SOK10:53:13
2135677Calle Randåker BokedalSjövalla FK10:53:21
437483Magdalena JohanssonHalmstad OK10:54:06
39682Jon ÅsanderKlubblös10:55:45
25428Stina AlbinssonBredaryds SOK10:55:49
980203Elin PoschJönköpings OK10:56:38
1129675Niclas PetterssonOK Reftele10:58:00
36759Leila LjunggrenMarkbygdens OK10:58:45
1061975Sigrid VemdalMullsjö SOK10:59:21
451951Peter GrimbeckSävedalens AIK10:59:55
452033Anna ArvidssonSjövalla FK11:01:12
451080Martin JohanssonGöteborg-Majorna OK11:01:35
404206Josefin HanningOK Löftan11:02:06
11390Barbro JohanssonSjövalla FK11:03:50
7201380Marie Ståhl NordströmHjärnarps OL11:06:25
204701William BlomströmKlubblös11:06:36
8001832Mats EricssonOK Skogshjortarna11:06:54
36434Johanna LiljaOK Denseln11:07:27
1500528Thomas PalmqvistOK Tranan11:07:33
351484Anna-Karin SärénHestra IF11:07:37
8181821Marcus CarlssonIF Hagen11:08:08
17180Mona RosbergÖrkelljunga FK11:09:14
9102602Mats AnderssonOK Löftan11:09:29
362551Pertti HeedOK Orinto11:10:25
263523Lars LarssonSjövalla FK11:11:08
8061337Simon GrahnIK Uven11:11:30
1225595Åsa SylvanVänersborgs SK11:11:59
910623Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb11:12:36
2260767Josefin CedergrenAvesta OK11:13:24
409705Maria AnderssonBredaryds SOK11:13:39
43121Anna-Karin LövgrenAvesta OK11:15:15
1808093Karin ThörnbladOK Flundrehof11:15:49
7730713Malin Sjölund OlssonGöteborg-Majorna OK11:16:13
920225Kristin SchybergVäxjö OK11:16:17
9900414Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb11:16:55
9650208Nina DjerfLerums SOK11:17:58
445430Edvin VensrydEslövs FK11:18:07
340605Thomas VinbladLunds OK11:18:51
438438Kristoffer LindFK Herkules11:22:18
1720727Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb11:22:59
439711Anna GrahnIK Uven11:23:04
28659Susanne AxelssonVaggeryds SOK11:23:15
450481Anders LundOK Skogshjortarna11:23:25
2041811Mats JohanssonIstrums SK11:24:24
2801090Adam OdénFjärås AIK11:27:58
840928Reni ItenOLC Winterthur11:29:10
1995209Jenny AnderssonÄtrans IF11:29:15
610801Nina BejbomUddevalla OK11:29:28
9991337Jacob GrahnIK Uven11:30:08
302583Björn EngelbrektssonHalmstad OK11:32:14
9870718Gustaf SchejaFrosta OK11:32:30
2088307Oskar SvarfvarSjövalla FK11:33:54
1671128Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK11:35:47
9040903Niclas AhlanderOK Denseln11:35:58
247958Camilla BjörklundSjövalla FK11:36:39
7630712Gunnel BörjessonBredaryds SOK11:36:42
28837Emma BrundinMarkbygdens OK11:37:31
7037239Marie-Louise StjernlöfIFK Göteborg Orientering11:38:10
7417456Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK11:42:34
452579Pär SvenssonVärend GN OL11:43:07
866886Gunnar BejbomUddevalla OK11:45:03
209812Malin GustafssonOK Milan11:45:08
1470567Lotta LarssonVästerbergslagens OL11:45:40
7530914Ellen BörjessonKlubblös11:47:06
7000276Anne NilsenÅs-NMBU Orientering11:48:03
2078274Dan LundstedtSjövalla FK11:52:20
602168Kristina HederskogJönköpings OK11:54:26
27785Katarina GalleOK Enen11:59:13
2123474Anneli ChristieSnättringe SK

Annonser