Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Österlens 3-kvällars

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Österlens 3-kvällars
Arrangörsorganisation: Andrarums IF
Datum: måndag 15 juli 2019 - onsdag 17 juli 2019

Kväll 1Kväll 2Kväll 3

D21

4 430 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
202Cecilia BrattOK Orion18:28
203Anna BondesonLunds OK18:30
204Moa KjellstrandCentrum OK18:32
211Lena Eliasson-LööfOK Pan-Kristianstad18:34
212Linnea GustafssonOK Gynge18:36
213Ida HedlundOK Orion18:38
214Karin HagwallIFK Lidingö SOK18:40
215Pim HedbergOK Pan-Kristianstad18:42
216Karna ThorssonOK Linné18:44
217Tove LagerbergOK Södertörn18:46
218Beatrice KöhlerSäterbygdens OK18:48
219Sabina OlssonOK Pan-Kristianstad18:50
220Jennifer GullFK Friskus-Varberg18:52
221Caroline LindelöwHärlövs IF18:54
222Jenny ErikssonOK Kåre18:56
223Anna LööfOK Pan-Kristianstad18:58
224Pia OlssonSkåneslättens OL19:00
225Elin TuressonBurseryds IF19:02
226Marie EngOK Pan-Kristianstad19:04
227Hanna ModinLunds OK19:06
228Sara EngOK Pan-Kristianstad19:08
229Frida AnderssonFalkenbergs OK19:10
230Anna FrantzKungälvs OK19:12
231Tuva Carlsson WallumSävedalens AIK19:14
232Emma BergmanOK Pan-Kristianstad19:16
233Linnea GillbergCentrum OK19:18
234Elin NybergOK Pan-Kristianstad19:20
235Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK19:22
236Anna SchmiterlöwHjobygdens OK19:24
237Rebecka OlssonKarlskrona SOK19:26

H21

5 330 m, 50 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
105Christian NielsenIFK Göteborg Orientering17:42
106Johan ModigOK Pan-Kristianstad17:44
107Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna17:46
113Pontus JohanssonKarlskrona SOK17:52
114Niklas NilssonHärlövs IF17:54
115David LarssonLunds OK17:56
116Olle WinrothOK Löftan17:58
117Erik EdénWaxholms OK18:00
118Emil TengvallGöteborgs SK18:02
119Jacob VikströmTolered-Utby Ol-klubb18:04
120Ola NybergMalungs OK Skogsmårdarna18:06
121Anton PetterssonTibro OK18:08
122Erik HogedalGöteborg-Majorna OK18:10
123Dan NorinGävle OK18:12
124Jonathan GunnarssonMalmö OK18:14
125Viktor TovessonOK Orion18:16
126David SundströmSöderhamns OK18:18
127Ola AnderssonOK Orion18:20
128Martin FagerlundKFUM Örebro OK18:22
129Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken18:24
130Andreas LundbladOK Nackhe18:26
131Johan SöderblomFalkenbergs OK18:28
132Fritjof AxelssonFK Göingarna18:30
133Anton BacklundSäterbygdens OK18:32
134Linus LarssonOK Kåre18:34
135Joakim TörnrosTumba-Mälarhöjden OK18:36
136Jonny SvenssonHärlövs IF18:38
137Joel Käll KarlssonVäxjö OK18:40
138Joel BergkvistCentrum OK18:42
139Theodor WahlbomOK Orion18:44
140Daniel ÖrnIK Hakarpspojkarna18:46
141Johan GustafsonLunds OK18:48
142Jonas MartnerFrölunda OL18:50
143Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb18:52
144Erik SisellGävle OK18:54
145Emil BacklundGöteborg-Majorna OK18:56
146Albin KällménOK Tisaren18:58
147Ola MartnerOK Pan-Kristianstad19:00
148Johan GullFK Friskus-Varberg19:02
149Gustav ÖhgrenOK Kåre19:04
150Joel YoungMulti Terrain Bike Orienteers19:06
151John OskarssonHelsingborgs SOK19:08
153Henrik EngOK Pan-Kristianstad19:12
154Erik AnderssonOK Orion19:14
155Rikard PentonenIFK Göteborg Orientering19:16
156Hampus LarssonFK Göingarna19:18
157Jacob NilssonRonneby OK19:20
158Edvin SmedbergOK Skogsfalken19:22
159Simon HedlundÄrla IF19:24
160Anton GilleOK Roslagen19:26

D20

3 850 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erica HenrikssonSimrishamns OK18:04
Hanna LagerbergOK Södertörn18:06
Kristina TedhamreSnättringe SK18:08
Ellen KallerbäckOK Orion18:10
Anja ProbstOLG Bern18:12
Sofia DahlHärlövs IF18:14
Linn LindblomMalmö OK18:16
Elin BlomkvistSkattkärrs SOK18:18
Elin WihlborgOK Gynge18:20
Irmalinn NilssonHärlövs IF18:22
Miho YamazakiWeston Emus18:24
Tine DalgaardKolding OK18:26

H20

3 850 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hugo LarssonKarlskrona SOK18:05
Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna18:07
Oscar ModigOK Pan-Kristianstad18:09
Tim JohanssonFK Friskus-Varberg18:11
Simon HardenFK Boken18:13
Daniel HellbergLunds OK18:15
Jacob MobergHelsingborgs SOK18:17
Allan HedbergLunds OK18:19
Ludvig HallabroHässleholms OK18:21
Mathias BlomsterRonneby OK18:23
Jesper JohanssonOK Löftan18:25
Ludvig ZaarVäxjö OK18:27

D18

3 850 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tina LjungqvistLunds OK17:33
Hilma HolmströmHärlövs IF17:35
Lovisa WeidenSkåneslättens OL17:37
Nelli OlvegårdFK Göingarna17:39
Ellen GunnarssonOK Vilse 8717:41
Nellie RydlundHässleholms OK17:43
Johanna NilssonFK Göingarna17:45
Clara DahlHärlövs IF17:47
Annick MeisterOK Södertörn17:49
Hanna RingRonneby OK17:51
Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna17:53
Alma LeijonHärlövs IF17:55
Agnes LindblomMalmö OK17:57
Klara JohanssonVästvärmlands OK17:59
Alma GustafssonSOK Aneby18:01

H18

3 850 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Carl ÅsLunds OK17:34
Zacharias ÅkerlundStigmännen Karlshamns OK17:36
Erik LarssonIFK Mora OK17:38
Simon GiselssonRonneby OK17:40
Filip BäckArboga OK17:42
Axel ErikssonOK Löftan17:44
Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK17:46
Gustav ÅmanOK Vilse 8717:48
Arvid BlomsterRonneby OK17:50
Adam LindblomMalmö OK17:52

D16

3 720 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Filippa SöderbergKalmar OK18:45
Emma CaspariOL Team Lippe18:47
Meja AleniusNyköpings OK18:49
Elsa LarssonBurseryds IF18:51
Annie ErikssonOK Löftan18:53
Linnea RydlundHässleholms OK18:55
Viola HolmströmHärlövs IF18:57
Ella SöderbergOK Skogsfalken18:59
Alice OlvegårdFK Göingarna19:01
Emmy WallinFalkenbergs OK19:03
Enni LindskogOK Älme19:05
Moa WallenborgLunds OK19:07
Karin LindgrenKFUM Örebro OK19:09
Hanna LarssonYstads OK19:11
Mélanie DalibardCO Colmar19:13
Emma EmilssonOK Skogsfalken19:15
Vilmalee SuwanOK Vilse 8719:17
Anna Simonsson-SøndenåStigmännen Karlshamns OK19:19
Lisa SwartzOK Orion19:21

H16

3 720 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tobias JohanssonOK Löftan18:40
Filip HåkanssonOK Orion18:42
Oskar EricssonRonneby OK18:44
Eric BäckArboga OK18:46
Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna18:48
Laurits Egdal KortegårdOK Melfar18:50
Alfred AhltinMalmö OK18:52
Ivar HelmerssonHässleholms OK18:54
Tage KinellIFK Göteborg Orientering18:56
Lucas TreldalLunds OK18:58
Edvin SelinFK Göingarna19:00
Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad19:02
Jens DalgaardKolding OK19:04
Niklas HillströmVimmerby OK19:06
Johan Wall JungbjerGöteborgs SK19:08
Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens OK19:10
Gabriel SteffertOK Tyringe19:12
Isak LevinFK Åsen19:14
Klas LjungqvistLunds OK19:16
Linus VernströmRonneby OK19:18
Victor HanssonOK Löftan19:20
David AlménVänersborgs SK19:22

D14

3 080 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
406Tuva SelinFK Göingarna18:20
407Ebba RanbroHelsingborgs SOK18:22
408Ida BenattiSkåneslättens OL18:24
409Ellen AnderssonOK Pan-Kristianstad18:26
410Villemo RönnblomOK Tyringe18:28
411Ingrid LestebergKongsberg OL18:30
412Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb18:32
413Lina ÅsLunds OK18:34
414Signe ÖhgrenKarlsbyhedens OK18:36
415Molly BergstrandUddevalla OK18:38
416Audrey HanssonFrölunda OL18:40
417Cajsa AleniusNyköpings OK18:42
418Alice RökenTäby OK18:44
419Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb18:46
420Anna-Lisa KinellIFK Göteborg Orientering18:48
421Anna BenattiSkåneslättens OL18:50
422Elin JohanssonBurseryds IF18:52
423Saga PalmertzHelsingborgs SOK18:54
424Amanda BäckArboga OK18:56
425Sara LjungqvistLunds OK18:58
426Frida LindénEksjö SOK19:00
427Ida AnderssonOK Löftan19:02
428Frida OdénFjärås AIK19:04

H14

3 080 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
304Gunnar WessbergHärlövs IF17:30
307Filip HanssonOK Löftan17:32
308Albert BrohedeOK Tyr17:34
309Tim MartnerFrölunda OL17:36
310Oliver HåkanssonOK Orion17:38
311Niels DalgaardKolding OK17:40
312Wilmer SelinFK Göingarna17:42
313Viktor AhltinMalmö OK17:44
314Nils SwartzOK Orion17:46
315Felix LindOK Tyr17:48
316Hjalmar AxelssonFK Göingarna17:50
317Casper TuressonHärlövs IF17:52
318Emil RingRonneby OK17:54
319Simon CorneliussonOK Löftan17:56
320Svante SelinFK Göingarna17:58
321Nils JohanssonVästvärmlands OK18:00
322Wille VernströmRonneby OK18:02
323Erik LundquistOK Ravinen18:04
324Emil AlbinssonOK Skogsfalken18:06
325Axel BrattOK Orion18:08

D14 Kort

2 400 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ebba EdénVäxjö AIS17:31
Tua OffrellGävle OK17:33

H14 Kort

2 400 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Aksel SjögärdSkåneslättens OL17:39
Teo Wallin ÖdénLunds OK17:41

D12

2 400 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elina HåstadBromma-Vällingby SOK17:43
Linnea Kimell TynnvallGotlands Bro OK17:45
Hannah JosefssonOK Skogsfalken17:47
Hilma PaulinOK Vilse 8717:49
My WallenborgLunds OK17:51
Lova JohanssonFK Friskus-Varberg17:53
Mira WallinFalkenbergs OK17:55
Linnea StéenHelsingborgs SOK17:57
Elin AnderssonOK Löftan17:59
Emilia MattssonOK Tyringe18:01
Ida RökenTäby OK18:03
Matilda SöderbergOK Skogsfalken18:05
Kajsa LarssonBurseryds IF18:07
Hedda ÅbergLunds OK18:09
Tindra BlomkvistSkattkärrs SOK18:11
Emma LindénEksjö SOK18:13

H12

2 400 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elias PalmertzHelsingborgs SOK18:21
Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna18:23
Cedric WangheimOK Linné18:25
Tage SjögärdSkåneslättens OL18:27
Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK18:29
Isak EngOK Pan-Kristianstad18:31
Emil DalgaardKolding OK18:33
Jarvis HanssonFrölunda OL18:35
Valdemar Egdal KortegårdOK Melfar18:37
Alvin NordinOK Älvsjö-Örby18:39
Arvid EricssonRonneby OK18:41
Ville LindskogOK Älme18:43
Johan DalgaardKolding OK18:45
Harald MartnerFrölunda OL18:47
Wilmer HagrotTäby OK18:49

D12 Kort

1 950 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rie OffrellGävle OK17:48

H12 Kort

1 950 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sixten PerssonYstads OK17:49

D10

1 950 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Signe HåstadBromma-Vällingby SOK17:32
My OffrellGävle OK17:34
Lola CaspariOL Team Lippe17:36
Matilda MolundVästerås SOK17:38
Felicia SvenssonJönköpings OK17:40
Signe RanbroHelsingborgs SOK17:42
Maja EdénVäxjö AIS17:44
Tyra FlinkFjärås AIK17:46

H10

1 950 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
August HärwellAndrarums IF17:53
Alfred EdmanLerums SOK17:55
Eirik LestebergKongsberg OL17:57
Janne SynnermarkSkogsluffarnas OK17:59
Olle OldaeusVästerås SOK18:01
Vilgot VikströmTolered-Utby Ol-klubb18:03
Filip PaulinOK Vilse 8718:05
Melker MangnäsKFUM Örebro OK18:07
Oskar WallinFalkenbergs OK18:09
Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb18:11
Jacob TynnvallGotlands Bro OK18:13
Anton BäckLerums SOK18:15
Vide FlinkFjärås AIK18:17
Einar GranatMarkbygdens OK18:19
Mio HammöBredaryds SOK18:21
Rasmus DalgaardKolding OK18:23
Theo RydénMullsjö SOK18:25
Jakob AnderssonOK Löftan18:27
Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb18:29
Joar AnderssonVäxjö OK18:31
Ebbe EkenbergStigmännen Karlshamns OK18:33

D35

3 850 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Frida KjellbergIFK Göteborg Orientering18:49
Evelina EkelundMalmö OK18:51
Sofie EkenbergStigmännen Karlshamns OK18:53
Elin FredinOK Nackhe18:55
My HeinrupJärla Orientering18:57
Lena FlinkFjärås AIK18:59
Annika EmanderStigmännen Karlshamns OK19:01

H35

4 680 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby17:35
Karl RundbergFK Friskus-Varberg17:37
Per-Olof AnderssonOK Tyringe17:39
Linus HolmqvistOK Österåker17:41
Mikael NilssonLunds OK17:43
Johan HasselströmMotala AIF OL17:45

D40

3 740 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lisa EngelkeGöteborg-Majorna OK17:48
Åsa CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb17:50
Katarina LenanderVäxjö OK17:52
Kajsa BenattiSkåneslättens OL17:54
Annieke GrahnGöteborgs SK17:56
Linda RanbroHelsingborgs SOK17:58
Anna MartnerFrölunda OL18:00
Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad18:02
Jenny LindblomMalmö OK18:04
Sara NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb18:06
Camilla SelinFK Göingarna18:08
Mona LindénEksjö SOK18:10
Sandra HanssonFrölunda OL18:12
Veronika PalmertzHelsingborgs SOK18:14
Lea NiiniskorpiTolered-Utby Ol-klubb18:16
Anette NilssonOK Gynge18:18
Anna LundquistOK Ravinen18:20
Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna18:22
Eva GustafssonVäxjö OK18:24

H40

4 340 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Henrik EdmanLerums SOK18:37
Per Erik JönssonHässleholms OK18:39
Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb18:41
Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad18:43
Ricky ThackrayBibbulmun Orienteers18:45
Jesper HåkanssonFK Göingarna18:47
Patrik CorneliussonOK Löftan18:49
Nicolas DalibardCO Colmar18:51
David AronssonLunds OK18:53
Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OK18:55
Henrik LindblomMalmö OK18:57
Laust SörensenGöteborg-Majorna OK18:59
Albin AnderssonVäxjö OK19:01
Anders DalgaardKolding OK19:03
Jonas PaulinOK Vilse 8719:05
Martin Hammö WennerholmBredaryds SOK19:07
Andréas PalmertzHelsingborgs SOK19:09
Mattias WallinLunds OK19:11
Måns FaxénVäxjö OK19:13
Jonas EgdalOK Melfar19:15
Erik LindénJärfälla OK19:17
Martin OldaeusVästerås SOK19:19
Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK19:21
Jon MobergFK Göingarna19:23
Linus MalmstenMalmö OK19:25

D45

3 010 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna ÅsLunds OK17:32
Anna HagströmFalkenbergs OK17:34
Jenny HåkanssonOK Orion17:36
Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens OK17:38
Ingrid LarssonFK Göingarna17:40
Angelica BrandqvistTibro OK17:42
Carina ThynellHärlövs IF17:44
Linda RydénMullsjö SOK17:46
Marie MarkholmSkåneslättens OL17:48
Malin LeijonHärlövs IF17:50
Ulrika HermanssonOK Orion17:52
Kerstin OlvegårdFK Göingarna17:54
Susanne WallenborgLunds OK17:56
Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK17:58
Ann-Sofie RobértStigmännen Karlshamns OK18:00
Lotte HenrikssonSimrishamns OK18:02
Malin HolmqvistIK Hakarpspojkarna18:04
Marie NilssonHärlövs IF18:06
Ulrika OdénFjärås AIK18:08
Anna LjungqvistLunds OK18:10
Pia CaspariOL Team Lippe18:12
Malin ÅmanOK Vilse 8718:14
Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK18:16
Carina RydlundHässleholms OK18:18
Catarina HardenFK Boken18:20
Camilla TinglöfOK Gränsen18:22
Johanna LarssonIFK Mora OK18:24
Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstad18:26
Maria HelmerssonHässleholms OK18:28
Erika ErikssonSkattkärrs SOK18:30
Maria TuressonHärlövs IF18:32
Katarina SundelinOK Orion18:34
Malin JohanssonFK Friskus-Varberg18:36

H45

4 020 m, 43 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders NilssonMalmö OK17:34
Benny WallinFalkenbergs OK17:36
Fredrik SvenssonJönköpings OK17:38
Ola MarkholmSkåneslättens OL17:40
Ola SöderbergOK Skogsfalken17:42
Adrian HardenFK Boken17:44
Stefan KinellIFK Göteborg Orientering17:46
Anders HåkanssonOK Orion17:48
Fabian LjungqvistLunds OK17:50
Göran KimellGotlands Bro OK17:52
Jörgen OlssonOK Pan-Kristianstad17:54
Pontus EnhagerOK Landehof17:56
Magnus RydlundHässleholms OK17:58
Ingemar EricssonRonneby OK18:00
Lars DahlHärlövs IF18:02
Erik ÅsLunds OK18:04
Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb18:06
Jonny LindénEksjö SOK18:08
Magnus ClaessonJönköpings OK18:10
Tomas VensrydEslövs FK18:12
Nils HelmerssonHässleholms OK18:14
Anders BäckLerums SOK18:16
Tommy JohanssonVästvärmlands OK18:18
Daniel BrohedeOK Tyr18:20
Mika TolonenOK Amne18:22
Henrik AnderssonOK Löftan18:24
Magnus WallenborgLunds OK18:26
Magnus HedmanKungälvs OK18:28
Pontus GustavssonLunds OK18:30
Mattias GrahnGöteborgs SK18:32
Thomas BergstrandUddevalla OK18:34
Henrik ErikssonSkattkärrs SOK18:36
Volker CaspariOL Team Lippe18:38
Henrik ModigOK Pan-Kristianstad18:40
Johan HanssonOK Löftan18:42
Anders SundelinOK Orion18:44
Marcus HanssonFrölunda OL18:46
Marcus HenningssonLunds OK18:48
Pierre RobértStigmännen Karlshamns OK18:50
Jon LindskogOK Älme18:52
Magnus HanssonOK Löftan18:54
Henrik AnderssonEmmaboda Verda OK18:56
Olle WindeliusFrosta OK18:58

D50

3 000 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helena SandbergIK Hakarpspojkarna18:42
Lena TuressonBurseryds IF18:44
Monika HjellströmGränna-Bygdens OK18:46
Kerstin DahlHärlövs IF18:48
Annika EngelHässleholms OK18:50
Josefine JungstrandOK Skogsfalken18:52
Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK18:54
Ulrika BacklundDalaportens OL18:56
Anna TedhamreSnättringe SK18:58
Irène ProbstOLG Bern19:00
Leila EkmanYstads OK19:02
Christina HalvarssonGöteborg-Majorna OK19:04
Jeanette SigenstamMarkbygdens OK19:06
Kristina BäckArboga OK19:08
Karin JägrydSkåneslättens OL19:10
Carolina LandinMalmö OK19:12
Mia JodalGöteborg-Majorna OK19:14
Caroline LiljebjörnNybro OK19:16
Helena KristianssonHässleholms OK19:18
Lena CarlssonSävedalens AIK19:20
Karin ÖhlinSOK Aneby19:22
Camilla CarlssonHärlövs IF19:24
Evonne StrandOK Linné19:26

H50

3 630 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars ÖhgrenKarlsbyhedens OK17:35
Anders JägrydSkåneslättens OL17:37
Håkan AxelssonFK Göingarna17:39
Håkan GrubbMalmö OK17:41
Jan CarlssonSöders-Tyresö17:45
Lars CarlssonOK Orion17:47
Håkan CaesarHärlövs IF17:49
Nicklas DoyleSkarpnäcks OL17:51
Marc ProbstOLG Bern17:53
Peter JarlTibro OK17:55
Fredrik HugossonLunds OK17:57
Magnus JohanssonOK Löftan17:59
Mats GunnemyrSöders-Tyresö18:01
Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg18:03
Pontus GilleOK Roslagen18:05
Ola AndertoftMarkaryds FK18:07
Ola JönssonOK Vilse 8718:09
Anders BlomqvistOK Skogsfalken18:11
Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK18:13
Torgny HolmströmHärlövs IF18:15
Stefan SpetzUlricehamns OK18:17
Patrik FalkGöteborg-Majorna OK18:19
Anders IngemarssonHestra IF18:21
Niklas EdvardssonFK Göingarna18:23
Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna18:25
Magnus TenghagenHärlövs IF18:27
Jesper LagerbergOK Södertörn18:29
Thomas NajvikFK Åsen18:31
Magnus LarssonFK Göingarna18:33
Jan TuressonBurseryds IF18:35
Fredrik SmedbergOK Skogsfalken18:37
Bo StrandOK Linné18:39
Peter BäckArboga OK18:41
Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK18:43
Magnus SteenHelsingborgs SOK18:45
Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK18:47
Fredrik AskMarkbygdens OK18:49
Tobias Den BraverOK Gränsen18:51

D55

2 900 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christel NilssonHaninge SOK17:41
Jane MelinGöteborg-Majorna OK17:43
Caroline JohanssonGustavsbergs OK17:45
Nina BejbomUddevalla OK17:47
Lena OlssonSkåneslättens OL17:49
Carina GöranssonYstads OK17:51
Christel OlssonFK Åsen17:53
Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK17:55
Tina HagårdRävetofta OK17:57
Ann NilssonMarkaryds FK17:59
Anne UddEslövs FK18:01
Britta SahlinVänersborgs SK18:03
Christina OlssonSkåneslättens OL18:05
Marita FilipssonMarkaryds FK18:07
Lena PeterssonOK Alehof18:09
Kristina JohanssonKalmar OK18:11
Lena SwartzOK Orion18:13
Christina SmedbergOK Skogsfalken18:15
Anette LantzOK Österåker18:17
Maritha HenrikssonJönköpings OK18:21

H55

3 620 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jan DahlbergHaninge SOK17:28
Hans MelinGöteborg-Majorna OK17:30
Roy JohanssonOK Skogsvargarna17:32
Jörgen HallénTrollhättans SOK17:34
Staffan KällOK Älme17:36
Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK17:38
Tomas NilssonHässleholms OK17:40
Mats SöderbergKalmar OK17:42
Mats KarlssonOK Vilse 8717:44
Mikael BacklundDalaportens OL17:46
Anders GranqvistVärend GN OL17:48
Björn LindgrenKFUM Örebro OK17:50
Magnus BacklundSäterbygdens OK17:52
Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK17:54
Bengt OlssonEslövs FK17:56
Ulf NyströmTrollhättans SOK17:58
Glen HåkanssonVäxjö OK18:00
Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK18:02
Arne SääfGudhems IF18:04
Jens LindströmTibro OK18:06
Thomas HenmyrOK Vilse 8718:08
Göran JohanssonOK Tyringe18:10
Ulf WidemarkYstads OK18:12
Lars HallabroHässleholms OK18:14
Leif SandahlOK Tyr18:16
Ulf JungstrandOK Skogsfalken18:18
Thommy BergmanStigmännen Karlshamns OK18:20

D60

2 620 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Inger EnglundIFK Sävsjö17:33
Margareta NetzTrollhättans SOK17:35
Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad17:37
Pia-Lena PutkonenTullinge SK17:39
Christina SegerslättSkåneslättens OL17:41
Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK17:43
Ewa RoosHelsingborgs SOK17:45
Monica HenrikssonEksjö SOK17:47
Eva-Karin JönssonOK Kolmården17:49
Bente KällVäxjö OK17:51
Monika NilssonOK Alehof17:53
Eva WildmarkFK Boken17:55
Eva OskarssonHagaby GoIF Örebro17:57
Britt-Marie SvenssonOK Pan-Kristianstad17:59
Gunilla AxelssonSävedalens AIK18:01
Ina LindebergSkåneslättens OL18:03
Marianne RosgrenOK Njudung18:05
Susanne PerssonÄrla IF18:07

H60

3 580 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars HagrotTäby OK18:30
Kent OlssonOK Orion18:32
Ulf BurmanGustavsbergs OK18:34
Thomas HjertFalköpings AIK OK18:36
Jan KarlssonVäxjö OK18:38
Anders HellrupFrosta OK18:40
Christer KlintGöteborg-Majorna OK18:42
Stellan MartinssonOK Tyringe18:44
Roy GjerdingOK Moss18:46
Pierre KarlssonOK Alehof18:48
Björn RosendahlÄrla IF18:50
Tomas KarlssonOK Skogshjortarna18:52
Ingmar OlssonOK Vilse 8718:54
Anders GrundbergLunds OK18:56
Håkan ForsmanRonneby OK18:58
Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK19:00
Andrew Cumming ThomParawanga ACT19:02
Rolf WikströmOK Tyr19:04
Bo JohanssonOK Älme19:06
Ulf BjörkdahlHerrestads AIF19:08
Tor UddEslövs FK19:10
Lars ErikssonKalmar OK19:12
Jerker NetzTrollhättans SOK19:14
Sten SegerslättSkåneslättens OL19:16
Clas BörjessonIK Uven19:18
Bengt LarssonFK Göingarna19:20
Lars StrandFrosta OK19:22
Ulf MagnussonJärfälla OK19:24
Conny SahlinVänersborgs SK19:26

D65

2 620 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Monica KnutssonSävedalens AIK18:18
Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro18:20
Ing-Marie HjertFalköpings AIK OK18:22
Anneli LindqvistGustavsbergs OK18:24
Gun HenrikssonEksjö SOK18:26
Marion HallstenUddevalla OK18:28
Stina GunnarssonÄrla IF18:30
Margareta EdbergMalmö OK18:32
Bodil HermanssonOK Orion18:34
Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad18:36

H65

3 020 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb18:05
Arne JohanssonOK Ravinen18:09
Lennart SvernestamLinköpings OK18:11
Bertil KarlssonHjobygdens OK18:13
Christer FolkessonEksjö SOK18:15
Stefan MillegårdSävedalens AIK18:17
Anders KarlssonTullinge SK18:19
Christer NordströmOK Älvsjö-Örby18:21
Göran JohnssonSkåneslättens OL18:23
Peter EkströmMalmö OK18:25
Olle BohmanHjärnarps OL18:27
Hans GottfridssonTorsås OK18:29
Bengt ArnessonIK Dran18:31
Börje GustavssonTrollhättans SOK18:33
Olle SjösäterRonneby OK18:35
Bernhard GrenaboHjobygdens OK18:37
Sven-Inge SvenssonHässleholms OK18:39
Björn EdénWaxholms OK18:41
Gunnar BejbomUddevalla OK18:43
Lars JohanssonMalmö OK18:45
Leif HasselströmMotala AIF OL18:47
Lennart ErforsOK Torfinn18:49
Hans EkbergTrollhättans SOK18:51
Robert LarssonHagaby GoIF Örebro18:53
Lars GrehnMullsjö SOK18:55
Adrian JüniOLG Hondrich18:57
Lennart HävrénTullinge SK18:59
Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK19:01
Göran LarssonVänersborgs SK19:03
Bo JohanssonOK Vilse 8719:05
Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK19:07
Håkan AnderssonMarkbygdens OK19:09
Jörgen NilssonRonneby OK19:11
Lars-Erik SpaakEksjö SOK19:13
Roland DahlmanMalmö OK19:15
Tommy WesterbergIF Hagen19:17
Reinhold LenneboIF Thor19:19
Arne AnderssonOK Torfinn19:21
Lars EkbergTrollhättans SOK19:23
Roy FranssonÄrla IF19:25

D70

2 360 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad18:12
Carin BergmanLunds OK18:14
Margareta LarssonOK Njudung18:16
Kristina FranssonOK Virdarna18:18
Hjördis ErlandssonOK Lindéna18:20
Margareta WikströmVäxjö AIS18:22
Inger LindblomOK Orinto18:24
Margareta HeldFK Åsen18:26
Ulla LingJönköpings OK18:28
Ingalill SvenssonSävedalens AIK18:30
Lena JönssonLaholms IF OK18:32
Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK18:34
Inger GlansOK Torfinn18:36
Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL18:38
Inga JohanssonNyköpings OK18:40
Solbritt GustafssonOK Virdarna18:42
Majvie AnnegårdSOK Viljan18:44
Vega SlottnerJönköpings OK18:46
Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK18:48
Karin BengtssonOK Kompassen18:50
Ulla HåkanssonOK Gynge18:52

H70

2 910 m, 41 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magnus BerghHeleneholms IF17:35
Kaare HanssonMalmö OK17:37
Leif CliffordsonSävedalens AIK17:39
Lennart AnderssonOK Orion17:41
Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK17:43
Anders GärderudEnebybergs IF17:45
Janne LindholmFrosta OK17:47
Nils KarlssonVäxjö AIS17:49
Hans Chr. StribOK Gorm17:51
Kent EkdahlEmmaboda Verda OK17:53
Rune SandbergUddevalla OK17:55
Torgny PetterssonMarkbygdens OK17:57
Bengt SörensenJönköpings OK17:59
Ulf JönssonLaholms IF OK18:01
Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK18:03
Börje ÅkessonFrosta OK18:04
Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK18:05
Bo WinanderJärfälla OK18:07
Bengtåke AnderssonOK Amne18:09
Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan18:11
Erland MartinssonOK Tyringe18:13
Ingvar PerssonFK Åsen18:15
Lars StrinnholmÖstersunds OK18:17
Anders AxelssonSävedalens AIK18:19
Ingemar ArnessonIK Dran18:21
Lars OlssonFK Boken18:23
Leif KarlssonFrosta OK18:25
Per EngkvistRonneby OK18:27
Håkan NilssonMalmö OK18:29
Kent JogelandIK Ymer18:31
Krister NilssonVäxjö OK18:33
Tommy HeldFK Åsen18:35
Nils-Erik BondessonFrosta OK18:37
Christer JönssonLunds OK18:39
Gert OlssonSkåneslättens OL18:41
Kent OlaussonOK Orinto18:43
Jan PerssonYstads OK18:45
Stefan G LarssonOK Njudung18:47
Agne BengtssonOK Kompassen18:49
Kjell ErlandssonOK Lindéna18:51
Lars-Olof RönnqvistOK Löftan18:53

D75

2 220 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Brita DahlbergHässleholms OK17:34
Gun LarssonOK Lindéna17:36
Lilian BengtssonOK Amne17:38
Anna-Stina ArnessonIK Dran17:40
Karin HelmerssonLunds OK17:42
Elsa SvenssonOK Vilse 8717:44
Maria Foster SchadSkåneslättens OL17:46
MariAnn SvenssonVäxjö AIS17:48
Helen AndertoftMarkaryds FK17:50
Ann-Charlotte JensenHässleholms OK17:52
Gunilla GrönbladHärlövs IF17:54
Torill SvendsenFrosta OK17:56
Linnéa HallOK Amne17:58
Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK18:00
Birgitta StenströmVänersborgs SK18:02

H75

2 900 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Åke EckerbomIFK Sävsjö17:31
Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK17:33
Kjell LindauOK Kompassen17:35
Nils-Erik GunnarssonOK Gipen17:37
Arne SvenssonOK Njudung17:39
Nils-Åke NilssonHärlövs IF17:41
Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad17:43
Lennart MattssonLustens OK17:45
Gunnar AnderssonIK Vista17:47
Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK17:49
Lars JohanssonOK Skogshjortarna17:51
Lars-Erik LarssonOK Amne17:53
Erland LingJönköpings OK17:55
Kenneth LindborgHässleholms OK17:57
Benkt AnderssonFrosta OK17:59
Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL18:01
Holger MikkelsenOdense OK18:03
Gerth SällströmLessebo OK18:05
Hasse AxelssonStigmännen Karlshamns OK18:07
Christer GrönbladHärlövs IF18:09
Stig BengtssonOK Amne18:11
Ingemar LindblomOK Orinto18:13
Sven Erik SjöholmMullsjö SOK18:15
Inge PerssonFK Boken18:17
Ingemar AnderssonOK Orion18:19
Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK18:21
Bo WestlingHäverödals SK18:23
Bengt BergmanLunds OK18:25
Bertil ErikssonMalmö OK18:27
Roland OffrellFrosta OK18:29
Reits HallOK Amne18:31
Knud Erik ThomsenSvendborg OK18:33
Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna18:35
Åke EkstrandHärlövs IF18:37
Torgny JonssonVäxjö AIS18:39
Gösta LindqvistOK Löftan18:41

D80

2 010 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Clarie EkOK Pan-Kristianstad17:34
Gun HanssonYstads OK17:38
Anne-Catrine PerssonMariestads FK17:42
Vivi-Anne BylundRydboholms SK17:46
Karin LexellOK Torfinn17:50
Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna17:54

H80

2 200 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders CarlssonSkåneslättens OL17:35
Rune AhlanderJönköpings OK17:39
Arne GustafssonMalmö OK17:43
Bernt PeterssonAlvesta SOK17:47
Kjell PerssonMariestads FK17:51
Gunnar BylundRydboholms SK17:55
Bernt LarssonOK Lindéna17:59
Ingemar TuressonMalmö OK18:03
Bengt I NilssonFrosta OK18:07
Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad18:11
John-Erik ErikssonJönköpings OK18:15
Ernie BroströmHalmstad OK18:19
Roland EkelöfStigmännen Karlshamns OK18:23
Jan-Eric NelkingFK Åsen18:27

H85

2 020 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Torsten HannrupOK Kompassen17:36
Klas TykessonSkåneslättens OL17:44
Bengt EdvardssonOK Torfinn17:52
Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF18:00

H90

1 520 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Curth SvenssonSkåneslättens OL17:40

Inskolning

1 540 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Holger HasselströmMotala AIF OL19:42:00
Wilma Kärrman SjöbergStigmännen Karlshamns OK17:20:20
Vilhelm MattssonStigmännen Karlshamns OK17:20:22
Fabian VernerssonKlubblös17:23:05
Erik RundbergFK Friskus-Varberg17:23:26
Nils NygrenKlubblös17:23:30
Rasmus KlevegårdVäxjö AIS17:26:41
Arvid EmanderStigmännen Karlshamns OK17:33:49
Erik EmanderKlubblös17:33:56
Frans WessmanKlubblös17:34:41
Arvid SvenssonFK Åsen17:49:16
Oliver GullFK Friskus-Varberg17:56:33
Linnea EngOK Pan-Kristianstad17:56:35
Julie RoosOK Pan-Kristianstad17:56:37
Vincent KallerbäckEmmaboda Verda OK17:56:54
Elsie IsgrenMalmö OK18:04:18
Teodor TörnrosMalmö OK18:04:31
Love HeinrupJärla Orientering18:05:03
Hugo PetersenLunds OK18:06:21
Tage PetersenKlubblös18:08:56
Ida PetersenKlubblös18:12:22
Natalie PetersenKlubblös18:12:25
Vilma NordströmOK Älvsjö-Örby18:38:20
Filip FrantzKungälvs OK19:00:16
Alma LindblomLunds OK19:12:54
William LindblomLunds OK19:12:57
Simon LovfeldtAndrarums IF19:35:48

U1

1 940 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Isak MattssonStigmännen Karlshamns OK17:19:14
Emil Kärrman SjöbergStigmännen Karlshamns OK17:19:17
Märta GrahnGöteborgs SK17:20:43
Arvid JentschMalmö OK17:22:10
Tim NilssonAndrarums IF17:27:53
Siri HåstadBromma-Vällingby SOK17:32:35
Magnus LestebergKongsberg OL17:38:30
Elvira EdmanLerums SOK17:38:57
Ivan RobertStigmännen Karlshamns OK17:41:22
Sigge RobertStigmännen Karlshamns OK17:41:23
Liv PalmertzHelsingborgs SOK17:43:14
Tage EngelkeGöteborg-Majorna OK17:51:03
Viggo Kjellberg NielsenIFK Göteborg Orientering17:53:41
Vera Kjellberg NielsenIFK Göteborg Orientering17:53:43
Judith GranatMarkbygdens OK17:58:00
Samuel TörnrosTumba-Mälarhöjden OK18:03:03
Carl IsgrenMalmö OK18:03:05
Hilma KaboIFK Mora OK18:05:43
Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubb18:09:08
Vera ÅbergLunds OK18:09:35
Nilla PerssonMarkaryds FK18:12:51
Linnéa BrohedeOK Tyr18:31:35
Folke EkenbergStigmännen Karlshamns OK18:43:21
Alma EkenbergStigmännen Karlshamns OK18:43:28
Theo AleniusNyköpings OK18:44:43
Tilda BäckLerums SOK18:48:28
Bojan WallentinLerums SOK19:03:18
Axel HofflanderGöteborg-Majorna OK19:03:20
Alma FaxénVäxjö OK19:12:29

U2

2 300 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emma NelvingKlubblös17:24:19
Selma Olsson PåhlstorpRingsjö OK17:46:24
Oskar RanbroHelsingborgs SOK17:48:13
Bertil RongbyHästveda OK17:52:48
Harry ViktorssonHästveda OK17:52:50
Filippa OttoforsOK Kåre17:54:30
Amanda EngOK Pan-Kristianstad17:56:21
Elsa RambergOK Löftan17:56:59
Rasmus NilssonOK Gynge17:57:53
Ebba NilssonOK Gynge17:57:54
Lowe PalmertzHelsingborgs SOK17:59:03
Ella RundbergFK Friskus-Varberg17:59:15
Svea SjögärdSkåneslättens OL18:22:46
Vincent SteffertOK Tyringe18:41:16
Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb18:41:20
Selma EngelkeGöteborg-Majorna OK18:47:16
Solveig WallentinLerums SOK19:03:16
Love VikströmTolered-Utby Ol-klubb

Öppen 1

2 300 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helena SvenssonOK Vilse 8717:23:55
Viola OlssonOK Skogsfalken17:40:53
Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK17:54:44
Bengt HanssonOK Löftan17:59:25
Linnéa IngvarssonKlubblös18:12:58
Elna PåhlstorpKlubblös18:13:00
Per HanssonKlubblös18:38:09
Vilma HanssonKlubblös18:38:11
Isak IngemarssonHestra IF19:00:42
Edvin HellqvistKlubblös19:32:53

Öppen 3

2 450 m, 95 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Klas FregertKlubblös17:21:06
Jan DahlbergHässleholms OK17:22:45
Kristin CarlwigLunds OK17:23:43
Astrid HjelmLunds OK17:25:11
Ann ErikssonSimrishamns OK17:25:22
Britt-Marie EkbergOK Orinto17:25:27
Siw OlaussonOK Orinto17:26:06
Rune JungbjerGöteborgs SK17:26:11
Stefan HanssonKlubblös17:28:21
Vilgot HjelmLunds OK17:28:29
Kerry KempeLinköpings OK17:33:41
Anna-Lena SöderbergOK Gynge17:34:12
Maria DelinKlubblös17:35:47
Agnes OlssonOK Skogsfalken17:36:46
Olof OlssonOK Skogsfalken17:38:35
Staffan OlssonTrosabygdens OK17:40:29
Charlotta OlssonTrosabygdens OK17:40:31
Hannes OlssonTrosabygdens OK17:40:58
Malte RobertStigmännen Karlshamns OK17:41:16
Alma MolundVästerås SOK17:42:19
Maria SjöbergVästerås SOK17:42:20
Kerstin ÅstedtHärlövs IF17:43:08
Ebba RosénLunds OK17:43:20
Barbro JohanssonOK Älme17:43:22
Torgny ÅstedtHärlövs IF17:43:27
Per KreutzOK Tyringe17:43:34
Eva LannfeltOK Skogshjortarna17:44:40
Kjell RosgrenOK Njudung17:44:44
Ewa ArnessonIK Dran17:46:14
Margareta RingRonneby OK17:46:26
Malachy BrunkerIK Standard17:47:43
Helena BlomsterRonneby OK17:48:16
Ann-Marie MånssonRonneby OK17:48:17
Olivia SvenssonFK Åsen17:49:18
Anders JohanssonNyköpings OK17:49:38
Katrin RongbyHästveda OK17:52:17
Bertil OttossonFK Göingarna17:52:29
Rosita KarlssonVäxjö AIS17:53:22
Linn WerudOK Pan-Kristianstad17:56:38
Annika JohanssonMalmö OK17:56:45
Sandra WerudOK Pan-Kristianstad17:56:47
Bengt LeijonHärlövs IF17:56:51
Eva EskilssonHässleholms OK17:57:29
Marie SvernestamLinköpings OK17:57:40
Eric WahlbomLunds OK17:59:11
Lina RoosOK Pan-Kristianstad18:00:37
Ingrid BorgkvistHelsingborgs SOK18:00:49
Cecilia BäckLerums SOK18:01:17
Thomas PerssonOK Pan-Kristianstad18:02:16
Marita JohanssonMarkbygdens OK18:02:31
Kati NémethStigmännen Karlshamns OK18:02:39
Sandra EkmanKlubblös18:02:41
Cecilia PerssonKlubblös18:04:23
Anton FaxénVäxjö OK18:04:53
Miranda Jönsson NorinSkåneslättens OL18:08:42
Karin LindqvistVäxjö OK18:11:17
Oskar EmanderKlubblös18:11:57
Lukas EmanderKlubblös18:12:00
Emelie IngvarssonKlubblös18:13:07
Barbara ReschKlubblös18:13:26
Mimmi AlinKlubblös18:14:17
Kerstin MartinssonOK Tyringe18:15:58
Lilian HärwellEslövs FK18:16:37
Ingalill OlssonOK Orion18:17:10
Ingrid NilssonVäxjö OK18:17:13
Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK18:19:11
Martin GranatMarkbygdens OK18:19:13
Åsa KinellIFK Göteborg Orientering18:25:34
Fredric EngelkeGöteborg-Majorna OK18:26:43
Anette BohmanHjärnarps OL18:29:09
Ann-Karin LestebergKongsberg OL18:30:47
Lena SvenssonOK Löftan18:30:57
Jonas SjöbergBurseryds IF18:31:00
Elsa WesterlundOK Vilse 8718:34:37
Madeleine GustavssonKlubblös18:36:07
Barbro NilssonAlvesta SOK18:39:30
Anna KeyserOK Älvsjö-Örby18:41:23
Emilia HagrotTäby OK18:46:07
Tina BjörnstadRaumar Orientering18:48:13
Emilia HåkanssonOK Orion18:48:22
Britt-Louise MagnussonOK Torfinn18:50:43
Pär KärrmanKristinehamns OK18:50:46
Kjell MånssonRonneby OK18:57:49
MariAnne MånssonRonneby OK18:58:53
Bengt LarssonYstads OK19:01:21
Christine IngvarssonKlubblös19:11:36
Evelina PeterssonNyköpings OK19:12:23
Thomas PeterssonNyköpings OK19:12:26
Jonathan PeterssonNyköpings OK19:14:09
Jessika PeterssonNyköpings OK19:14:10
Viktor Wallin ÖdénLunds OK19:14:58
Ellen MobergFK Göingarna19:16:10
Anna MobergFK Göingarna19:16:12
Karin HellqvistKlubblös19:32:55
Kristina NyströmTrollhättans SOK

Öppen 5

3 620 m, 84 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ola ErikssonKlubblös17:21:22
Johan MeurlingLunds OK17:21:24
Hanna VikströmTolered-Utby Ol-klubb17:22:55
Mats HolgerssonKlubblös17:26:29
Alfred WessbergHärlövs IF17:26:31
Kenneth FagerKarlskrona SOK17:27:02
Olof HanssonEslövs FK17:28:25
Karin JohanssonLunds OK17:28:36
Jesper RundbäckVaggeryds SOK17:29:22
Kerstin HolgerssonKlubblös17:30:39
Ylva LagerbergOK Södertörn17:31:11
Yasmine OffrellGävle OK17:34:04
Annika GranqvistVärend GN OL17:34:06
Thomas JohanssonOK Älme17:34:22
Roland HermanssonOK Orion17:34:26
Staffan LarssonAktiv Sport17:35:30
Elinor DelinKlubblös17:35:45
Albin MöllerbergValbo AIF17:38:41
Karin ErikssonGöteborg-Majorna OK17:39:18
Karin LindholmFrosta OK17:39:43
Linda AllwoodKarlskrona SOK17:42:39
Matrie NybergFjärås AIK17:43:11
Solveig EdmanLerums SOK17:43:17
Camilla SvenssonBurseryds IF17:45:10
Roger NilssonFK Åsen17:47:10
Anders ElovssonIK Standard17:47:40
Jonny BobergBromma-Vällingby SOK17:48:21
Björn EdénVäxjö AIS17:48:36
Anders PerssonOK Vilse 8717:48:46
Karin WikforssLunds OK17:49:13
David SällbergFK Åsen17:50:09
Sven Erik MellbyEslövs FK17:50:22
Marie EnokssonOK Österåker17:51:08
Björn WangheimOK Linné17:52:15
Cim HolmqvistOK Österåker17:53:21
Anna NilssonHästveda OK17:54:12
Therese GustafssonOK Virdarna17:55:14
Eva-Lotta JohanssonGotlands Bro OK17:55:58
Mats HornedOK Pan-Kristianstad17:57:03
Sandra SällbergFK Åsen17:57:11
Sally HelanderKlubblös17:57:14
Anna Livia HelanderKlubblös17:57:17
Helena BerglindOK Södertörn17:58:37
Emelie RökenTäby OK17:59:34
Torsten HelanderKlubblös17:59:46
Mia HallabroHässleholms OK18:00:34
Lennart BorgqvistHelsingborgs SOK18:00:51
Eva LindgrenKFUM Örebro OK18:02:02
Johan PerssonKlubblös18:04:27
Peter JohanssonBurseryds IF18:05:14
Erik TedhamneKlubblös18:07:08
Mats LarssonBurseryds IF18:08:34
Johan NorinSkåneslättens OL18:08:51
Camilla AleniusNyköpings OK18:09:45
Sandra WallinFalkenbergs OK18:11:49
Anna LevinFK Åsen18:13:11
Klara HåstadBromma-Vällingby SOK18:13:25
Helena JohanssonJönköpings OK18:14:08
Claes OlvegårdFK Göingarna18:15:25
Monika MagnussonJärfälla OK18:16:41
Miranda TolonenMalmö OK18:19:05
Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF18:21:05
Martin NelsonKlubblös18:21:12
Kjell SvenssonKlubblös18:23:16
Pamela SvenssonLunds OK18:23:18
Maria LarssonBurseryds IF18:26:07
Sofia TolonenOK Amne18:27:03
Klara MöllerOK Kontinent18:27:38
Ingemar TedhamreSnättringe SK18:29:30
Anna MöllerOK Kontinent18:30:10
Anna RundbergFK Friskus-Varberg18:33:03
Anette TolonenOK Amne18:33:44
Anna-Moa LindskogOK Älme18:35:42
Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby18:41:26
Petra AreskougFK Åsen18:41:41
Marie SvenssonFK Åsen18:41:42
Ola SvenssonFK Åsen18:42:31
Jacob RosenfeldStigmännen Karlshamns OK18:57:01
Anders PeterssonNyköpings OK19:14:04
Anders IngvarssonKlubblös19:15:45
Ann-Louise IngvarssonKlubblös19:17:10
Irene OlofssonFK Åsen
Cecilia PerssonYstads OK
Ronnie PerssonYstads OK

Öppen 7

3 170 m, 139 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Peter EnglundIFK Sävsjö17:17:46
Desirée SegerslättSkåneslättens OL17:24:00
Ulla NordahlSimrishamns OK17:25:00
Susanna CaleklintKarlskrona SOK17:25:30
Sandra ObersHästveda OK17:25:33
Kurt EkbergOK Orinto17:25:42
Ingvar LarssonGustavsbergs OK17:25:54
Kerstin WessbergHärlövs IF17:26:25
Jan WessbergHärlövs IF17:28:41
Rainer ScholzIK Vista17:29:11
Anders NilssonHässleholms OK17:29:23
Lena StrandMarkaryds FK17:30:06
Jessica De Groot BoersmaRydboholms SK17:30:33
Johan ParkGnosjö FK17:30:43
Magnus NilssonHärlövs IF17:30:55
Peter HagströmFalkenbergs OK17:31:13
Sophia Lauritz GalleKlubblös17:31:30
Gustaf SchejaFrosta OK17:32:12
Martin EnströmTrollhättans SOK17:32:39
Kjell NybergIS Kullen17:33:59
Madelene HanssonOK Löftan17:35:13
Lennart MånssonRingsjö OK17:35:15
Bibi SilvemarkDalaportens OL17:35:22
Tommy PedersenKlubblös17:35:26
Birgitta OlssonOK Skogsfalken17:37:20
Anders SilvemarkDalaportens OL17:37:51
Lotta NilssonOK Alehof17:38:26
Peter SunnegårdhRonneby OK17:38:52
Carl-Christian SchmiterlöwHjobygdens OK17:39:11
Mats ErikssonGöteborg-Majorna OK17:39:13
Karin MöllerbergValbo AIF17:39:17
Nelly De Groot BoersmaRydboholms SK17:40:11
Lena DanielssonHärlövs IF17:40:13
Linda HammarquistStigmännen Karlshamns OK17:41:14
Cecilia AronssonLunds OK17:41:28
Rebecca HardenFK Boken17:42:12
Elna RosénLunds OK17:43:28
Cecilia ÖdénLunds OK17:45:32
Åsa GrenaboHjobygdens OK17:47:20
Jörgen KarlssonHärlövs IF17:47:54
Anna BjärbyFrosta OK17:48:23
Olle RingRonneby OK17:49:11
Kjell-Erik StåhlOK Pan-Kristianstad17:49:29
Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad17:49:33
Mats FermOK Linné17:49:49
Roland AkselssonLunds OK17:50:59
Liselott JönssonStigmännen Karlshamns OK17:51:18
Olga NormanStigmännen Karlshamns OK17:51:19
Susanne KarlssonHärlövs IF17:52:11
Linda WetterKungälvs OK17:52:13
Edvin VensrydEslövs FK17:52:42
Barbro MartinssonOK Tyringe17:52:56
Magnus KärvhagOK Skogsfalken17:53:11
Lotta KastenssonVSAO Valbonné17:53:34
Pertti HeedOK Orinto17:54:08
Johanna FridhagenGöteborg-Majorna OK17:54:10
Arvid KällOK Älme17:54:27
Sten-Åke NilssonOK Alehof17:55:09
Conny BerggrenVäxjö AIS17:55:11
Ronny FhermHästveda OK17:55:52
Charlie FhermHästveda OK17:55:53
Mikael LindGotlands Bro OK17:56:00
Kaj NilssonOK Tyringe17:56:03
Ellen JohanssonBurseryds IF17:56:13
Barbro KärvhagOK Skogsfalken17:57:19
Ulf ÅmanOK Vilse 8717:57:37
Anne LindellKalmar OK17:58:07
Fredrik WahlbomLunds OK17:59:07
Ruben EdvardssonHästveda OK17:59:13
Lars MattssonOK Tyringe17:59:27
Ina ÅmanOK Vilse 8717:59:30
Maria HåkanssonVäxjö OK18:00:13
Ingemar CarlssonLunds OK18:00:17
Lennart MartinssonOK Tyringe18:00:30
Bengt IvarssonOK Tyringe18:01:50
Bengt LinussonFK Åsen18:02:15
Emil GunnarssonKlubblös18:02:21
Conny VernerssonOK Orinto18:02:35
Göran OldaeusJönköpings OK18:03:08
Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK18:04:09
Nuray GunerMalmö OK18:04:15
Susanne GöranssonFrosta OK18:04:20
Herman AlbinssonOK Skogsfalken18:04:34
Helena WestlingMalmö OK18:04:37
Katarina HenmyrOK Vilse 8718:04:40
Hanna WessmanKlubblös18:04:54
Pia LarssonFK Göingarna18:06:07
Linus SvärmOK Gisle18:06:23
Thorwald FranssonOK Virdarna18:07:11
Per GunnarssonOK Tyringe18:07:13
Kerstin OlssonEslövs FK18:10:11
Ulrik JohanssonRonneby OK18:10:18
Martin JohanssonRonneby OK18:11:08
Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK18:12:04
Mikael NilssonFrosta OK18:12:08
Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad18:12:12
Carina JönssonFK Åsen18:12:16
Kristina TinglöfDegerfors OK18:14:58
Sara SöderblomÄtrans IF18:15:16
Christina-A-M RönngrenLunds OK18:15:19
Per Soares Soares OlsonSimrishamns OK18:15:41
Greger IngemanssonYstads OK18:18:04
Kajsa HeydenLunds OK18:19:08
Susanne IngemanssonYstads OK18:19:30
Ella NordströmKils OK18:20:23
Johan WensäterLunds OK18:20:53
Anders JohanssonVäxjö OK18:21:25
Mats RanbroHelsingborgs SOK18:22:16
Emma LarssonKarlskrona SOK18:24:51
Mikael PerssonFK Göingarna18:26:16
Kenneth KajsajunttiOK Skogsfalken18:27:32
Bo UllmanOK Pan-Kristianstad18:27:35
Linnéa FriskVittskövle IF18:28:16
Leif MagnussonOK Torfinn18:28:59
Viktor EckertKlubblös18:30:08
Lars-Erik FredrikssonOK Skogshjortarna18:30:30
Bertil LööfOK Pan-Kristianstad18:31:12
Anders OttoforsOK Kåre18:33:16
Tommy BengtssonHässleholms OK18:34:09
Toivo PentonenHestra IF18:34:16
Mattias JohanssonOK Pan-Kristianstad18:34:33
Karin AnderssonFrosta OK18:34:50
Louise RolanderOK Pan-Kristianstad18:36:10
Jakob SvenssonKlubblös18:36:34
Lars ErikssonMarkbygdens OK18:39:08
Lena SöderlundTormestorps IF18:40:31
Eric HedbergIF Hallby SOK18:40:42
Inger SörlénTäby OK18:47:19
Christine SisellGävle OK18:48:16
Linnea LeijonHärlövs IF18:48:18
Kalle BjörkmanIFK Mora OK18:48:55
Stina PerssonEmmaboda Verda OK18:54:10
Kerstin SegerLaholms IF OK19:01:07
Margareta HofflanderGöteborg-Majorna OK19:03:47
Jonas FrantzKungälvs OK19:05:19
Åsa NilssonRonneby OK19:07:09
Per LenanderVäxjö OK19:09:08
Helen NilssonHärlövs IF19:09:10
Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK19:13:08

Öppen 8

4 570 m, 102 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per PalmqvistOK Kontinent17:19:48
Fredrik HjortHelsingborgs SOK17:20:55
Andreas JeufschMalmö OK17:22:03
Viktor ParkOK Stigen17:22:49
Ida HedbergIF Hallby SOK17:23:09
Monica LydinOK Kontinent17:23:50
Lina ParkOK Stigen17:24:30
Emma HolgerssonKlubblös17:24:43
Stefan CaleklintKarlskrona SOK17:26:48
Roland ErikersSkåneslättens OL17:27:13
Sven GiselssonRonneby OK17:27:38
Karolina ErikersSkåneslättens OL17:27:57
Ann-Kristin SjöströmLunds OK17:29:00
Richard JohanssonFK Åsen17:29:18
Roelf PostemaTetra Pak IF17:30:20
Mikael LindOK Tyr17:30:24
Christer GustavssonKlubblös17:35:02
Bo MagnussonKFUM Örebro OK17:35:35
Daniel AxelssonMålilla OK17:36:18
Valdemar NormanStigmännen Karlshamns OK17:37:27
Annica MagnussonKFUM Örebro OK17:40:08
Henrik WeidenSkåneslättens OL17:40:10
Paul OlssonOK Skogsfalken17:40:54
Andreas PlatoffOK Pan-Kristianstad17:42:25
Gert PetterssonLunds OK17:42:36
Staffan222 HaglindKlubblös17:43:24
Göran von RosenMalmö OK17:44:55
Kristina HammarfalkÖstersunds OK17:48:28
Corinne StäubleOL Regio Olten17:48:38
Anders TåqvistVästerås SOK17:50:11
Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OK17:51:16
André BjärbyFrosta OK17:52:10
Håkan ErikssonHästveda OK17:53:32
Jens KastenssonVSAO Valbonné17:53:38
Kajsa ToftnerOK Kompassen17:54:14
Hans-Inge HanssonOK Pan-Kristianstad17:54:18
Marcus WetterKungälvs OK17:54:39
Magnus EmilssonOK Skogsfalken17:55:25
Jonas EdvardssonHästveda OK17:56:06
Ebba ThuressonOK Pan-Kristianstad17:57:06
Anders JohanssonLunds OK17:59:31
Jörgen ModigOK Pan-Kristianstad18:00:04
Jan JohanssonSkåneslättens OL18:00:41
Klas NilssonOL Regio Olten18:00:47
Mats ToftnerOK Kompassen18:01:04
Håkan JönssonOK Pan-Kristianstad18:01:15
Anna RökenTäby OK18:01:27
Ola WinqvistFK Göingarna18:01:40
Matts TenlandAndrarums IF18:02:12
Annica CrispinOK Denseln18:04:32
Niclas RökenTäby OK18:04:36
Jakob TedhamreSnättringe SK18:07:03
Hirotake Komatsu18:07:15
Anders NelvingTetra Pak IF18:10:49
Camilla DalgaardKolding OK18:11:23
Kenneth LantzOK Österåker18:12:10
Jörgen SvenssonRonneby OK18:13:17
Anders HeydenKlubblös18:14:14
Martin HeydenLunds OK18:15:21
Niklas VernerssonKlubblös18:15:33
Klara AnderssonOK Pan-Kristianstad18:15:36
Roger TinglöfVäsby OK18:16:06
Rikard FlinkFjärås AIK18:17:14
152Klas JohanssonOK Kolmården18:19:38
Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK18:20:08
Arvid ErikssonHagaby GoIF Örebro18:20:21
Lars SöderlundTormestorps IF18:20:27
Björn MöllerOK Kontinent18:20:51
Magnus RörstamFrosta OK18:21:09
Jalle JosefssonLunds OK18:23:12
Per OlofssonStorviks IF18:23:32
Urban SchmidtOK Kontinent18:25:44
Philip HjellströmGränna-Bygdens OK18:27:14
Pierre DanielssonOK Skogsfalken18:27:51
Ola LestebergKongsberg OL18:31:33
Lars-Gunnar WalleniusFrölunda OL18:33:13
Mark ObersHästveda OK18:34:21
Viktor HenmyrOK Vilse 8718:34:44
Vidar AlbinssonHässleholms OK18:35:28
Pia-Maria BondessonFrosta OK18:35:30
Johan NöjdFK Göingarna18:35:47
Jeanette HenningssonLunds OK18:36:13
Lottie LindOK Tyr18:36:26
Richard EngOK Pan-Kristianstad18:38:16
Felix FalkGöteborg-Majorna OK18:38:33
Anna-Karin BondessonFrosta OK18:39:27
Jonas NybergOK Alehof18:40:36
Lotta FalkKlubblös18:42:17
Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK18:44:49
Emil Björnstad StrandRaumar Orientering18:48:07
Jessica KarlssonKristinehamns OK18:48:25
Tor StrandRaumar Orientering18:49:07
Mathilda JägrydSkåneslättens OL18:49:14
Åsa JentschMalmö OK18:52:10
Maria Hellström ReimerAndrarums IF18:54:17
Fredrik NygrenKlubblös19:02:14
Adam OdénFjärås AIK19:03:26
Mattias ÅbergLunds OK19:03:33
Fredrik HolmerHästveda OK19:12:05
Johan SanderSkåneslättens OL19:12:51
Marcus BillOK Pan-Kristianstad19:16:50
Jimmy OlssonOK Pan-Kristianstad19:19:54

Öppen 12

1 540 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Saga NorinSkåneslättens OL17:22:04
Edith NorinSkåneslättens OL17:22:20

Annonser