Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Österlens 3-kvällars

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Österlens 3-kvällars
Arrangörsorganisation: Andrarums IF
Datum: måndag 15 juli 2019 - onsdag 17 juli 2019

Kväll 1Kväll 2Kväll 3

D21

4 420 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
201Ellinor TjernlundOK Tisaren18:27
202Cecilia BrattOK Orion18:29
204Moa KjellstrandCentrum OK18:31
205Isa EnvallIK Hakarpspojkarna18:33
210Elsa TörnrosTumba-Mälarhöjden OK18:35
207Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad18:37
233Linnea GillbergCentrum OK18:39
230Anna FrantzKungälvs OK18:41
234Elin NybergOK Pan-Kristianstad18:43
235Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK18:45
229Frida AnderssonFalkenbergs OK18:47
232Emma BergmanOK Pan-Kristianstad18:49
231Tuva Carlsson WallumSävedalens AIK18:51
236Anna SchmiterlöwHjobygdens OK18:53
217Tove LagerbergOK Södertörn18:55
213Ida HedlundOK Orion18:57
219Sabina OlssonOK Pan-Kristianstad18:59
218Beatrice KöhlerSäterbygdens OK19:01
212Linnea GustafssonOK Gynge19:03
215Pim HedbergOK Pan-Kristianstad19:05
216Karna ThorssonOK Linné19:07
211Lena Eliasson-LööfOK Pan-Kristianstad19:09
225Elin TuressonBurseryds IF19:11
223Anna LööfOK Pan-Kristianstad19:13
220Jennifer GullFK Friskus-Varberg19:15
224Pia OlssonSkåneslättens OL19:17
228Sara EngOK Pan-Kristianstad19:19
222Jenny ErikssonOK Kåre19:21
226Marie EngOK Pan-Kristianstad19:23
221Caroline LindelöwHärlövs IF19:25

H21

5 440 m, 45 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
104Anton JohanssonOK Orion17:58
108Joel KristianssonSkåneslättens OL18:00
107Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna18:02
105Christian NielsenIFK Göteborg Orientering18:04
111Jakob SegerslättSkåneslättens OL18:06
143Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb18:08
153Henrik EngOK Pan-Kristianstad18:12
146Albin KällménOK Tisaren18:14
154Erik AnderssonOK Orion18:16
149Gustav ÖhgrenOK Kåre18:18
148Johan GullFK Friskus-Varberg18:20
110Adam SegerslättSkåneslättens OL18:22
141Johan GustafsonLunds OK18:24
150Joel YoungMulti Terrain Bike Orienteers18:26
145Emil BacklundGöteborg-Majorna OK18:28
151John OskarssonHelsingborgs SOK18:30
121Anton PetterssonTibro OK18:32
124Jonathan GunnarssonMalmö OK18:34
117Erik EdénWaxholms OK18:36
156Hampus LarssonFK Göingarna18:38
114Niklas NilssonHärlövs IF18:40
119Jacob VikströmTolered-Utby Ol-klubb18:42
123Dan NorinGävle OK18:44
160Anton GilleOK Roslagen18:46
120Ola NybergMalungs OK Skogsmårdarna18:48
125Viktor TovessonOK Orion18:50
155Rikard PentonenIFK Göteborg Orientering18:52
122Erik HogedalGöteborg-Majorna OK18:54
126David SundströmSöderhamns OK18:56
159Simon HedlundÄrla IF18:58
118Emil TengvallGöteborgs SK19:00
116Olle WinrothOK Löftan19:02
128Martin FagerlundKFUM Örebro OK19:04
139Theodor WahlbomOK Orion19:06
129Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken19:08
136Jonny SvenssonHärlövs IF19:10
138Joel BergkvistCentrum OK19:12
131Johan SöderblomFalkenbergs OK19:14
133Anton BacklundSäterbygdens OK19:16
137Joel Käll KarlssonVäxjö OK19:18
127Ola AnderssonOK Orion19:20
132Fritjof AxelssonFK Göingarna19:22
134Linus LarssonOK Kåre19:24
130Andreas LundbladOK Nackhe19:26
140Daniel ÖrnIK Hakarpspojkarna19:28

D20

3 580 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Irmalinn NilssonHärlövs IF17:33
Elin WihlborgOK Gynge17:35
Tine DalgaardKolding OK17:37
Miho YamazakiWeston Emus17:39
Hanna LagerbergOK Södertörn17:41
Erica HenrikssonSimrishamns OK17:43
Kristina TedhamreSnättringe SK17:45
Ellen KallerbäckOK Orion17:47
Sofia DahlHärlövs IF17:49
Elin BlomkvistSkattkärrs SOK17:51
Anja ProbstOLG Bern17:53
Linn LindblomMalmö OK17:55

H20

3 530 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hugo LarssonKarlskrona SOK17:32
Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna17:34
Mathias BlomsterRonneby OK17:36
Ludvig ZaarVäxjö OK17:38
Jesper JohanssonOK Löftan17:40
Simon HardenFK Boken17:42
Tim JohanssonFK Friskus-Varberg17:44
Daniel HellbergLunds OK17:46
Jacob MobergHelsingborgs SOK17:48
Allan HedbergLunds OK17:50

D18

3 580 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hanna JohannessonRonneby OK18:53
Hilda AxelssonFK Göingarna18:55
Katarina NorrbyOK Södertörn18:57
Agnes LindblomMalmö OK18:59
Alma GustafssonSOK Aneby19:01
Klara JohanssonVästvärmlands OK19:03
Ellen GunnarssonOK Vilse 8719:05
Tina LjungqvistLunds OK19:07
Nelli OlvegårdFK Göingarna19:09
Hilma HolmströmHärlövs IF19:11
Nellie RydlundHässleholms OK19:13
Annick MeisterOK Södertörn19:15
Hanna RingRonneby OK19:17
Clara DahlHärlövs IF19:19
Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna19:21
Johanna NilssonFK Göingarna19:23
Alma LeijonHärlövs IF19:25

H18

3 530 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Adam LindblomMalmö OK18:42
Gustav ÅmanOK Vilse 8718:44
Arvid BlomsterRonneby OK18:46
Carl ÅsLunds OK18:48
Simon GiselssonRonneby OK18:50
Erik LarssonIFK Mora OK18:52
Zacharias ÅkerlundStigmännen Karlshamns OK18:54
Filip BäckArboga OK18:56
Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK18:58
Axel ErikssonOK Löftan19:00

D16

3 370 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Louise ByströmBromma-Vällingby SOK17:53
Mira EnellJönköpings OK17:55
Hanna LarssonYstads OK17:57
Mélanie DalibardCO Colmar17:59
Anna Simonsson-SøndenåStigmännen Karlshamns OK18:01
Lisa SwartzOK Orion18:03
Emma EmilssonOK Skogsfalken18:05
Viola HolmströmHärlövs IF18:07
Meja AleniusNyköpings OK18:09
Filippa SöderbergKalmar OK18:11
Linnea RydlundHässleholms OK18:13
Elsa LarssonBurseryds IF18:15
Annie ErikssonOK Löftan18:17
Emma CaspariOL Team Lippe18:19
Ella SöderbergOK Skogsfalken18:21
Karin LindgrenKFUM Örebro OK18:23
Alice OlvegårdFK Göingarna18:25
Emmy WallinFalkenbergs OK18:27
Enni LindskogOK Älme18:29
Moa WallenborgLunds OK18:31

H16

3 550 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Klas LjungqvistLunds OK18:24
Elias NilssonHässleholms OK18:26
Svante LorentzsonStigmännen Karlshamns OK18:28
Jakob HåkanssonYstads OK18:30
Erik JönssonStigmännen Karlshamns OK18:32
Olle KallerbäckVäxjö OK18:34
Linus VernströmRonneby OK18:36
Isak LevinFK Åsen18:38
David AlménVänersborgs SK18:40
Victor HanssonOK Löftan18:42
Gabriel SteffertOK Tyringe18:44
Eric BäckArboga OK18:46
Tobias JohanssonOK Löftan18:48
Alfred AhltinMalmö OK18:50
Laurits Egdal KortegårdOK Melfar18:52
Oskar EricssonRonneby OK18:54
Ivar HelmerssonHässleholms OK18:56
Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna18:58
Filip HåkanssonOK Orion19:00
Lucas TreldalLunds OK19:02
Edvin SelinFK Göingarna19:04
Johan Wall JungbjerGöteborgs SK19:06
Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad19:08
Jens DalgaardKolding OK19:10
Tage KinellIFK Göteborg Orientering19:12

D14

2 990 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
404Hedda SvenssonOK Orion17:31
405Vega EnellJönköpings OK17:33
423Saga PalmertzHelsingborgs SOK17:35
426Frida LindénEksjö SOK17:37
422Elin JohanssonBurseryds IF17:39
425Sara LjungqvistLunds OK17:41
428Frida OdénFjärås AIK17:43
424Amanda BäckArboga OK17:45
427Ida AnderssonOK Löftan17:47
410Villemo RönnblomOK Tyringe17:49
413Lina ÅsLunds OK17:51
408Ida BenattiSkåneslättens OL17:53
406Tuva SelinFK Göingarna17:55
411Ingrid LestebergKongsberg OL17:57
409Ellen AnderssonOK Pan-Kristianstad17:59
412Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb18:01
421Anna BenattiSkåneslättens OL18:03
419Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb18:05
415Molly BergstrandUddevalla OK18:07
414Signe ÖhgrenKarlsbyhedens OK18:09
416Audrey HanssonFrölunda OL18:13
417Cajsa AleniusNyköpings OK18:15
418Alice RökenTäby OK18:17

H14

3 090 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
304Gunnar WessbergHärlövs IF18:24
306Melker OlssonStigmännen Karlshamns OK18:26
305Johannes NorrbyOK Södertörn18:28
321Nils JohanssonVästvärmlands OK18:30
323Erik LundquistOK Ravinen18:32
324Emil AlbinssonOK Skogsfalken18:34
322Wille VernströmRonneby OK18:36
325Axel BrattOK Orion18:38
311Niels DalgaardKolding OK18:40
307Filip HanssonOK Löftan18:42
313Viktor AhltinMalmö OK18:44
310Oliver HåkanssonOK Orion18:46
308Albert BrohedeOK Tyr18:48
312Wilmer SelinFK Göingarna18:50
317Casper TuressonHärlövs IF18:52
319Simon CorneliussonOK Löftan18:54
316Hjalmar AxelssonFK Göingarna18:56
315Felix LindOK Tyr18:58
320Svante SelinFK Göingarna19:00
314Nils SwartzOK Orion19:02
318Emil RingRonneby OK19:04

D14 Kort

2 500 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ebba EdénVäxjö AIS17:46
Tua OffrellGävle OK17:48

H14 Kort

2 470 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Teo Wallin ÖdénLunds OK17:38

D12

2 470 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elina HåstadBromma-Vällingby SOK18:10
Kajsa LarssonBurseryds IF18:12
Matilda SöderbergOK Skogsfalken18:14
Tindra BlomkvistSkattkärrs SOK18:16
Hedda ÅbergLunds OK18:18
Emma LindénEksjö SOK18:20
Lova JohanssonFK Friskus-Varberg18:22
Linnea Kimell TynnvallGotlands Bro OK18:24
Hannah JosefssonOK Skogsfalken18:26
My WallenborgLunds OK18:28
Ida RökenTäby OK18:30
Emilia MattssonOK Tyringe18:32
Elin AnderssonOK Löftan18:34
Linnea StéenHelsingborgs SOK18:36
Mira WallinFalkenbergs OK18:38

H12

2 500 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alex SöderstjernaHelsingborgs SOK17:33
Johan JönssonStigmännen Karlshamns OK17:35
Anton FaxénVäxjö OK17:37
Johan DalgaardKolding OK17:39
Ville LindskogOK Älme17:41
Wilmer HagrotTäby OK17:43
Isak EngOK Pan-Kristianstad17:45
Elias PalmertzHelsingborgs SOK17:47
Cedric WangheimOK Linné17:49
Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna17:51
Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK17:53
Jarvis HanssonFrölunda OL17:55
Emil DalgaardKolding OK17:57
Valdemar Egdal KortegårdOK Melfar17:59
Arvid EricssonRonneby OK18:01
Alvin NordinOK Älvsjö-Örby18:03

D12 Kort

1 850 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Klara OlssonStigmännen Karlshamns OK17:33
Rie OffrellGävle OK17:35

H12 Kort

1 850 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sixten PerssonYstads OK17:43

D10

1 850 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Signe HåstadBromma-Vällingby SOK18:12
Victoria HöglindOK Pan-Kristianstad18:14
Maja EdénVäxjö AIS18:16
Tyra FlinkFjärås AIK18:18
My OffrellGävle OK18:20
Matilda MolundVästerås SOK18:22
Lola CaspariOL Team Lippe18:24
Felicia SvenssonJönköpings OK18:26

H10

1 850 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eirik LestebergKongsberg OL17:32
Alfred EdmanLerums SOK17:34
Joar AnderssonVäxjö OK17:36
Rasmus DalgaardKolding OK17:38
Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb17:40
Jakob AnderssonOK Löftan17:42
Theo RydénMullsjö SOK17:44
Ebbe EkenbergStigmännen Karlshamns OK17:46
Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb17:48
Oskar WallinFalkenbergs OK17:50
Melker MangnäsKFUM Örebro OK17:52
Vilgot VikströmTolered-Utby Ol-klubb17:54
Anton BäckLerums SOK17:56
Vide FlinkFjärås AIK17:58
Einar GranatMarkbygdens OK18:00
Mio HammöBredaryds SOK18:02
Jacob TynnvallGotlands Bro OK18:04

D35

3 610 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Frida KjellbergIFK Göteborg Orientering17:29
Evelina EkelundMalmö OK17:31
Lena FlinkFjärås AIK17:33
Annika EmanderStigmännen Karlshamns OK17:35
Sofie EkenbergStigmännen Karlshamns OK17:37
Elin FredinOK Nackhe17:39
My HeinrupJärla Orientering17:41

H35

4 700 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karl RundbergFK Friskus-Varberg18:22
Johan HasselströmMotala AIF OL18:24
Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby18:26
Linus HolmqvistOK Österåker18:28
Per-Olof AnderssonOK Tyringe18:30

D40

3 410 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna WikströmHästveda OK18:07
Lea NiiniskorpiTolered-Utby Ol-klubb18:09
Sandra HanssonFrölunda OL18:11
Veronika PalmertzHelsingborgs SOK18:13
Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna18:15
Anna LundquistOK Ravinen18:17
Anette NilssonOK Gynge18:19
Kajsa BenattiSkåneslättens OL18:21
Åsa CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb18:23
Eva GustafssonVäxjö OK18:25
Annieke GrahnGöteborgs SK18:27
Katarina LenanderVäxjö OK18:29
Lisa EngelkeGöteborg-Majorna OK18:31
Sara NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb18:33
Camilla SelinFK Göingarna18:35
Mona LindénEksjö SOK18:37
Jenny LindblomMalmö OK18:39
Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad18:41

H40

4 310 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Daniel LorentzsonStigmännen Karlshamns OK17:33
Henrik EdmanLerums SOK17:35
Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK17:37
Erik LindénJärfälla OK17:39
Jon MobergFK Göingarna17:41
Mattias WallinLunds OK17:43
Måns FaxénVäxjö OK17:45
Jonas EgdalOK Melfar17:47
Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb17:49
Per Erik JönssonHässleholms OK17:51
Patrik CorneliussonOK Löftan17:53
Jesper HåkanssonFK Göingarna17:55
Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad17:57
David AronssonLunds OK17:59
Ricky ThackrayBibbulmun Orienteers18:01
Nicolas DalibardCO Colmar18:03
Henrik LindblomMalmö OK18:05
Laust SörensenGöteborg-Majorna OK18:07
Anders DalgaardKolding OK18:09
Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OK18:11
Andréas PalmertzHelsingborgs SOK18:13
Martin Hammö WennerholmBredaryds SOK18:15
Albin AnderssonVäxjö OK18:17
Linus MalmstenMalmö OK18:19

D45

3 110 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Louise AxelssonFK Göingarna17:33
Anna EnvallIK Hakarpspojkarna17:35
Sara ThörnOK Södertörn17:37
Johanna LarssonIFK Mora OK17:39
Carina RydlundHässleholms OK17:41
Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstad17:43
Erika ErikssonSkattkärrs SOK17:45
Catarina HardenFK Boken17:47
Camilla TinglöfOK Gränsen17:49
Maria TuressonHärlövs IF17:51
Katarina SundelinOK Orion17:53
Maria HelmerssonHässleholms OK17:55
Malin JohanssonFK Friskus-Varberg17:57
Carina ThynellHärlövs IF17:59
Ulrika HermanssonOK Orion18:01
Angelica BrandqvistTibro OK18:03
Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens OK18:05
Linda RydénMullsjö SOK18:07
Anna ÅsLunds OK18:09
Kerstin OlvegårdFK Göingarna18:11
Malin LeijonHärlövs IF18:13
Anna HagströmFalkenbergs OK18:15
Jenny HåkanssonOK Orion18:17
Ann-Sofie RobértStigmännen Karlshamns OK18:19
Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK18:21
Malin ÅmanOK Vilse 8718:23
Pia CaspariOL Team Lippe18:25
Lotte HenrikssonSimrishamns OK18:27
Anna LjungqvistLunds OK18:29
Ulrika OdénFjärås AIK18:31
Susanne WallenborgLunds OK18:33
Malin HolmqvistIK Hakarpspojkarna18:35
Marie NilssonHärlövs IF18:37
Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK18:39

H45

4 370 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonas SvenssonOK Orion18:09
Anders NilssonMalmö OK18:11
Johan HanssonOK Löftan18:13
Henrik ErikssonSkattkärrs SOK18:15
Pontus GustavssonLunds OK18:17
Anders SundelinOK Orion18:19
Mattias GrahnGöteborgs SK18:21
Marcus HanssonFrölunda OL18:23
Thomas BergstrandUddevalla OK18:25
Volker CaspariOL Team Lippe18:27
Marcus HenningssonLunds OK18:29
Magnus HedmanKungälvs OK18:31
Benny WallinFalkenbergs OK18:33
Olle WindeliusFrosta OK18:35
Adrian HardenFK Boken18:37
Anders HåkanssonOK Orion18:39
Ingemar EricssonRonneby OK18:41
Pontus EnhagerOK Landehof18:43
Magnus HanssonOK Löftan18:45
Fredrik SvenssonJönköpings OK18:47
Göran KimellGotlands Bro OK18:49
Henrik AnderssonEmmaboda Verda OK18:51
Jörgen OlssonOK Pan-Kristianstad18:53
Fabian LjungqvistLunds OK18:55
Ola SöderbergOK Skogsfalken18:57
Stefan KinellIFK Göteborg Orientering18:59
Jon LindskogOK Älme19:01
Magnus RydlundHässleholms OK19:03
Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb19:05
Daniel BrohedeOK Tyr19:07
Jonny LindénEksjö SOK19:09
Erik ÅsLunds OK19:11
Mika TolonenOK Amne19:13
Lars DahlHärlövs IF19:15
Tommy JohanssonVästvärmlands OK19:17
Henrik AnderssonOK Löftan19:19
Nils HelmerssonHässleholms OK19:21
Anders BäckLerums SOK19:23
Magnus ClaessonJönköpings OK19:25
Magnus WallenborgLunds OK19:27

D50

3 140 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helena SandbergIK Hakarpspojkarna17:30
Susanne JohannessonRonneby OK17:32
Caroline LiljebjörnNybro OK17:34
Camilla CarlssonHärlövs IF17:36
Helena KristianssonHässleholms OK17:38
Karin ÖhlinSOK Aneby17:40
Evonne StrandOK Linné17:42
Lena CarlssonSävedalens AIK17:44
Josefine JungstrandOK Skogsfalken17:46
Monika HjellströmGränna-Bygdens OK17:48
Annika EngelHässleholms OK17:50
Ulrika BacklundDalaportens OL17:52
Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK17:54
Lena TuressonBurseryds IF17:56
Anna TedhamreSnättringe SK17:58
Kerstin DahlHärlövs IF18:00
Leila EkmanYstads OK18:02
Mia JodalGöteborg-Majorna OK18:04
Carolina LandinMalmö OK18:06
Jeanette SigenstamMarkbygdens OK18:08
Kristina BäckArboga OK18:10
Christina HalvarssonGöteborg-Majorna OK18:12
Irène ProbstOLG Bern18:14
Karin JägrydSkåneslättens OL18:16

H50

3 610 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Thomas JohannessonRonneby OK18:18
Matti EnvallIK Hakarpspojkarna18:20
Jesper LagerbergOK Södertörn18:22
Peter BäckArboga OK18:24
Magnus TenghagenHärlövs IF18:26
Bo StrandOK Linné18:28
Thomas NajvikFK Åsen18:30
Jan TuressonBurseryds IF18:32
Magnus LarssonFK Göingarna18:34
Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna18:36
Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK18:38
Magnus SteenHelsingborgs SOK18:40
Jan CarlssonSöders-Tyresö18:42
Håkan GrubbMalmö OK18:44
Fredrik HugossonLunds OK18:46
Lars CarlssonOK Orion18:48
Marc ProbstOLG Bern18:50
Lars ÖhgrenKarlsbyhedens OK18:52
Håkan CaesarHärlövs IF18:54
Anders JägrydSkåneslättens OL18:56
Fredrik AskMarkbygdens OK18:58
Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK19:00
Peter JarlTibro OK19:02
Tobias Den BraverOK Gränsen19:04
Håkan AxelssonFK Göingarna19:06
Nicklas DoyleSkarpnäcks OL19:08
Patrik FalkGöteborg-Majorna OK19:10
Anders IngemarssonHestra IF19:12
Magnus JohanssonOK Löftan19:14
Mats GunnemyrSöders-Tyresö19:16
Pontus GilleOK Roslagen19:18
Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK19:20
Ola AndertoftMarkaryds FK19:22
Torgny HolmströmHärlövs IF19:24
Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg19:26
Stefan SpetzUlricehamns OK19:28

D55

2 970 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jane MelinGöteborg-Majorna OK18:53
Caroline JohanssonGustavsbergs OK18:55
Lena SöderlundTormestorps IF18:57
Britt-Marie BengtssonFK Åsen18:59
Lena SwartzOK Orion19:01
Kristina JohanssonKalmar OK19:03
Lena PeterssonOK Alehof19:05
Anette LantzOK Österåker19:07
Carina GöranssonYstads OK19:09
Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK19:11
Christel OlssonFK Åsen19:13
Tina HagårdRävetofta OK19:15
Nina BejbomUddevalla OK19:17
Maritha HenrikssonJönköpings OK19:19
Ann NilssonMarkaryds FK19:21
Britta SahlinVänersborgs SK19:23
Marita FilipssonMarkaryds FK19:25
Christina OlssonSkåneslättens OL19:27

H55

3 560 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hans MelinGöteborg-Majorna OK18:38
Lars SöderlundTormestorps IF18:40
Johnny NimvikFK Åsen18:42
Lars HallabroHässleholms OK18:44
Ulf JungstrandOK Skogsfalken18:46
Ulf WidemarkYstads OK18:48
Göran JohanssonOK Tyringe18:50
Leif SandahlOK Tyr18:52
Jens LindströmTibro OK18:54
Thomas HenmyrOK Vilse 8718:56
Mats SöderbergKalmar OK18:58
Mats KarlssonOK Vilse 8719:00
Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK19:02
Mikael BacklundDalaportens OL19:04
Anders GranqvistVärend GN OL19:06
Staffan KällOK Älme19:08
Roy JohanssonOK Skogsvargarna19:10
Jörgen HallénTrollhättans SOK19:12
Tomas NilssonHässleholms OK19:14
Glen HåkanssonVäxjö OK19:16
Bengt OlssonEslövs FK19:18
Björn LindgrenKFUM Örebro OK19:20
Magnus BacklundSäterbygdens OK19:22
Ulf NyströmTrollhättans SOK19:24
Arne SääfGudhems IF19:26
Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK19:28

D60

2 630 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Inger EnglundIFK Sävsjö18:51
Agneta ErforsOK Torfinn18:53
Susanne PerssonÄrla IF18:55
Marianne RosgrenOK Njudung18:57
Britt-Marie SvenssonOK Pan-Kristianstad18:59
Ina LindebergSkåneslättens OL19:01
Gunilla AxelssonSävedalens AIK19:03
Christina SegerslättSkåneslättens OL19:05
Pia-Lena PutkonenTullinge SK19:07
Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK19:09
Margareta NetzTrollhättans SOK19:11
Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad19:13
Ewa RoosHelsingborgs SOK19:15
Eva-Karin JönssonOK Kolmården19:17
Bente KällVäxjö OK19:19
Monica HenrikssonEksjö SOK19:21
Eva OskarssonHagaby GoIF Örebro19:23
Monika NilssonOK Alehof19:25
Eva WildmarkFK Boken19:27

H60

3 410 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mikael SternJärla Orientering17:34
Per NilssonStigmännen Karlshamns OK17:36
Jan WahlströmMalmö OK17:38
Clas BörjessonIK Uven17:40
Jerker NetzTrollhättans SOK17:42
Lars ErikssonKalmar OK17:44
Bengt LarssonFK Göingarna17:46
Bo JohanssonOK Älme17:48
Ulf BjörkdahlHerrestads AIF17:50
Sten SegerslättSkåneslättens OL17:52
Lars StrandFrosta OK17:54
Lars HagrotTäby OK17:56
Roy GjerdingOK Moss17:58
Kent OlssonOK Orion18:00
Thomas HjertFalköpings AIK OK18:02
Conny SahlinVänersborgs SK18:04
Ulf MagnussonJärfälla OK18:06
Jan KarlssonVäxjö OK18:08
Ulf BurmanGustavsbergs OK18:10
Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK18:12
Rolf WikströmOK Tyr18:14
Tomas KarlssonOK Skogshjortarna18:16
Björn RosendahlÄrla IF18:18
Anders GrundbergLunds OK18:20
Pierre KarlssonOK Alehof18:22
Håkan ForsmanRonneby OK18:24
Andrew Cumming ThomParawanga ACT18:26

D65

2 680 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin LarssonOK Kompassen18:58
Bodil HermanssonOK Orion19:00
Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad19:02
Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro19:04
Ing-Marie HjertFalköpings AIK OK19:06
Monica KnutssonSävedalens AIK19:08
Anneli LindqvistGustavsbergs OK19:10
Marion HallstenUddevalla OK19:12
Stina GunnarssonÄrla IF19:14
Gun HenrikssonEksjö SOK19:16
Margareta EdbergMalmö OK19:18

H65

3 100 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb17:46
Arne JohanssonOK Ravinen17:52
Torgny OttossonOK Torfinn17:54
Lennart SmedenmarkRonneby OK17:56
Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK17:58
Göran LarssonVänersborgs SK18:00
Roland DahlmanMalmö OK18:02
Reinhold LenneboIF Thor18:04
Håkan AnderssonMarkbygdens OK18:06
Lennart HävrénTullinge SK18:08
Lars-Erik SpaakEksjö SOK18:10
Tommy WesterbergIF Hagen18:12
Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK18:14
Christer FolkessonEksjö SOK18:16
Lars EkbergTrollhättans SOK18:18
Lennart SvernestamLinköpings OK18:20
Christer NordströmOK Älvsjö-Örby18:22
Bertil KarlssonHjobygdens OK18:24
Stefan MillegårdSävedalens AIK18:26
Peter EkströmMalmö OK18:28
Bengt ArnessonIK Dran18:30
Olle BohmanHjärnarps OL18:32
Göran JohnssonSkåneslättens OL18:34
Anders KarlssonTullinge SK18:36
Roy FranssonÄrla IF18:38
Börje GustavssonTrollhättans SOK18:40
Sven-Inge SvenssonHässleholms OK18:42
Gunnar BejbomUddevalla OK18:44
Bernhard GrenaboHjobygdens OK18:46
Björn EdénWaxholms OK18:48
Lars JohanssonMalmö OK18:50
Lars GrehnMullsjö SOK18:52
Robert LarssonHagaby GoIF Örebro18:54
Adrian JüniOLG Hondrich18:56
Hans EkbergTrollhättans SOK18:58
Lennart ErforsOK Torfinn19:00
Leif HasselströmMotala AIF OL19:02

D70

2 680 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bodil RuterOK Älme17:35
Ulla HåkanssonOK Gynge17:37
Vega SlottnerJönköpings OK17:39
Majvie AnnegårdSOK Viljan17:41
Karin BengtssonOK Kompassen17:43
Solbritt GustafssonOK Virdarna17:45
Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK17:47
Carin BergmanLunds OK17:49
Margareta WikströmVäxjö AIS17:51
Margareta HeldFK Åsen17:53
Hjördis ErlandssonOK Lindéna17:55
Kristina FranssonOK Virdarna17:57
Inger LindblomOK Orinto17:59
Margareta LarssonOK Njudung18:01
Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad18:03
Ingalill SvenssonSävedalens AIK18:05
Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL18:07
Lena JönssonLaholms IF OK18:09
Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK18:11
Ulla LingJönköpings OK18:13
Inger GlansOK Torfinn18:15
Inga JohanssonNyköpings OK18:17

H70

2 970 m, 43 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magnus BerghHeleneholms IF17:29
Christer SandhOK Roxen17:31
Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK17:33
Lennart BohmanKarlskrona SOK17:35
Göran LarssonOK Kompassen17:37
Kent JogelandIK Ymer17:39
Kent OlaussonOK Orinto17:41
Tommy HeldFK Åsen17:43
Agne BengtssonOK Kompassen17:45
Stefan G LarssonOK Njudung17:47
Börje ÅkessonFrosta OK17:48
Christer JönssonLunds OK17:49
Jan PerssonYstads OK17:51
Kjell ErlandssonOK Lindéna17:53
Krister NilssonVäxjö OK17:55
Gert OlssonSkåneslättens OL17:57
Lars-Olof RönnqvistOK Löftan17:59
Nils-Erik BondessonFrosta OK18:01
Rune SandbergUddevalla OK18:03
Anders GärderudEnebybergs IF18:05
Janne LindholmFrosta OK18:07
Torgny PetterssonMarkbygdens OK18:09
Nils KarlssonVäxjö AIS18:11
Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK18:13
Leif CliffordsonSävedalens AIK18:15
Kent EkdahlEmmaboda Verda OK18:17
Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK18:19
Lennart AnderssonOK Orion18:21
Ulf JönssonLaholms IF OK18:23
Bengt SörensenJönköpings OK18:25
Hans Chr. StribOK Gorm18:27
Bengtåke AnderssonOK Amne18:29
Bo WinanderJärfälla OK18:31
Erland MartinssonOK Tyringe18:33
Ingemar ArnessonIK Dran18:35
Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan18:37
Lars OlssonFK Boken18:39
Håkan NilssonMalmö OK18:41
Anders AxelssonSävedalens AIK18:43
Ingvar PerssonFK Åsen18:45
Lars StrinnholmÖstersunds OK18:47
Per EngkvistRonneby OK18:49
Leif KarlssonFrosta OK18:51

D75

2 310 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva BergstrandVärend GN OL18:05
Linnéa HallOK Amne18:07
Ann-Charlotte JensenHässleholms OK18:09
Torill SvendsenFrosta OK18:11
Karin HelmerssonLunds OK18:13
Gun LarssonOK Lindéna18:15
Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK18:17
Lilian BengtssonOK Amne18:19
Anna-Stina ArnessonIK Dran18:21
Birgitta StenströmVänersborgs SK18:23
MariAnn SvenssonVäxjö AIS18:25
Helen AndertoftMarkaryds FK18:27
Maria Foster SchadSkåneslättens OL18:29

H75

2 680 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK17:32
Göran ThourVärend GN OL17:34
Håkan BrostMalmö OK17:36
Sven-Åke GranquistHästveda OK17:38
Sven RuterOK Älme17:40
Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL17:42
John-Erik BergstrandVärend GN OL17:44
Knud Erik ThomsenSvendborg OK17:46
Gösta LindqvistOK Löftan17:48
Roland OffrellFrosta OK17:50
Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna17:52
Torgny JonssonVäxjö AIS17:54
Åke EkstrandHärlövs IF17:56
Bengt BergmanLunds OK17:58
Reits HallOK Amne18:00
Kenneth LindborgHässleholms OK18:02
Arne SvenssonOK Njudung18:04
Kjell LindauOK Kompassen18:06
Gunnar AnderssonIK Vista18:08
Lars-Erik LarssonOK Amne18:10
Lennart MattssonLustens OK18:12
Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad18:14
Nils-Erik GunnarssonOK Gipen18:16
Lars JohanssonOK Skogshjortarna18:18
Erland LingJönköpings OK18:20
Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK18:22
Benkt AnderssonFrosta OK18:24
Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK18:26
Stig BengtssonOK Amne18:28
Holger MikkelsenOdense OK18:30
Gerth SällströmLessebo OK18:32
Inge PerssonFK Boken18:34
Ingemar AnderssonOK Orion18:36
Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL18:38
Ingemar LindblomOK Orinto18:40
Hasse AxelssonStigmännen Karlshamns OK18:42
Sven Erik SjöholmMullsjö SOK18:44

D80

2 130 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin LexellOK Torfinn17:37
Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna17:41
Gun HanssonYstads OK17:45
Clarie EkOK Pan-Kristianstad17:49
Vivi-Anne BylundRydboholms SK17:53
Anne-Catrine PerssonMariestads FK17:57

H80

2 310 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Paul SchannongMalmö OK17:40
John-Erik ErikssonJönköpings OK17:44
Jan-Eric NelkingFK Åsen17:48
Roland EkelöfStigmännen Karlshamns OK17:52
Ernie BroströmHalmstad OK17:56
Bernt PeterssonAlvesta SOK18:00
Rune AhlanderJönköpings OK18:04
Arne GustafssonMalmö OK18:08
Kjell PerssonMariestads FK18:12
Anders CarlssonSkåneslättens OL18:16
Bengt I NilssonFrosta OK18:20
Gunnar BylundRydboholms SK18:24
Bernt LarssonOK Lindéna18:28
Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad18:32

H85

2 130 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Inge ÅkessonStigmännen Karlshamns OK17:38
Bengt EdvardssonOK Torfinn17:46
Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF17:54

H90

1 680 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Curth SvenssonSkåneslättens OL17:40

Inskolning

1 360 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Wilma Kärrman SjöbergStigmännen Karlshamns OK17:18:18
Erik RundbergFK Friskus-Varberg17:19:03
Vilhelm MattssonStigmännen Karlshamns OK17:19:21
Nils WetterKungälvs OK17:22:19
Frans WessmanKlubblös17:31:16
Arvid SvenssonFK Åsen17:31:39
Maja EngIFK Göteborg Orientering17:32:47
Julie RoosOK Pan-Kristianstad17:33:21
Fabian WernerssonKlubblös17:36:48
Theo AleniusNyköpings OK18:00:56
Holger HasselströmMotala AIF OL18:05:56
Rasmus KlevegårdVäxjö OK18:08:39
Filip FrantzKungälvs OK18:16:17
Sixten StenbeckEksjö SOK18:23:48
Alma LindblomLunds OK18:31:36
William LindblomLunds OK18:31:39
Carl IsgrenMalmö OK18:37:47
Edvin CarlwigLunds OK18:59:03
Love HeinrupJärla Orientering19:01:15
Vilma NordströmOK Älvsjö-Örby19:12:16

U1

1 510 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Märta GrahnGöteborgs SK17:14:47
Isak MattssonStigmännen Karlshamns OK17:15:47
Emil Kärrman SjöbergStigmännen Karlshamns OK17:16:11
Tage EngelkeGöteborg-Majorna OK17:20:37
Sigge RobertStigmännen Karlshamns OK17:24:52
Linnéa BrohedeOK Tyr17:26:58
Edith NorinSkåneslättens OL17:28:38
Elvira EdmanLerums SOK17:29:59
Liv PalmertzHelsingborgs SOK17:31:18
Magnus LestebergKongsberg OL17:32:12
Linnea EngOK Pan-Kristianstad17:33:30
Alma EkenbergStigmännen Karlshamns OK17:34:23
Folke EkenbergStigmännen Karlshamns OK17:34:24
Oliver GullFK Friskus-Varberg17:34:29
Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubb17:34:40
Majken JentschMalmö OK17:35:10
Arvid JentschMalmö OK17:35:14
Judith GranatMarkbygdens OK17:38:51
Elin WahlbomLunds OK17:41:57
Nilla PerssonMarkaryds FK17:42:45
Siri HåstadBromma-Vällingby SOK17:44:06
Nils NygrenKlubblös17:44:51
Fritiof HärwellAndrarums IF17:45:06
Natalie PetersenKlubblös18:01:15
Ida PetersenKlubblös18:01:17
Jennifer TallbergKlubblös18:02:48
Hugo PetersenLunds OK18:04:08
Tage PetersenKlubblös18:06:56
Simon JohanssonOK Gynge18:09:07
Vera ÅbergLunds OK18:18:10
Signe JohanssonOK Gynge18:19:36
Viggo Kjellberg NielsenIFK Göteborg Orientering18:30:01
Vera Kjellberg NielsenIFK Göteborg Orientering18:30:05
Elsa RambergOK Löftan18:42:25
Tilda BäckLerums SOK18:44:23
Alma FaxénVäxjö OK18:50:25
Arvid EmanderStigmännen Karlshamns OK18:54:13
Hillevi AronssonLunds OK19:24:18

U2

2 050 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Selma Olsson PåhlstorpRingsjö OK17:14:43
Tim NilssonAndrarums IF17:17:01
Ida IngemarssonHestra IF17:19:18
Selma EngelkeGöteborg-Majorna OK17:19:57
Lowe PalmertzHelsingborgs SOK17:20:33
Ivan RobertStigmännen Karlshamns OK17:25:28
Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb17:28:10
Ella RundbergFK Friskus-Varberg17:29:22
Herman EngIFK Göteborg Orientering17:31:50
Emma NelvingKlubblös17:31:54
August HärwellAndrarums IF17:35:19
Anton JacobssonOK Gynge17:36:14
Albin NilssonOK Gynge17:36:15
Amanda EngOK Pan-Kristianstad17:36:43
Johanna PlanckLunds OK17:40:19
Alexander IsacssonOK Landehof17:41:11
Saga NorinSkåneslättens OL17:42:15
Filippa OttoforsOK Kåre17:42:27
Rasmus NilssonOK Gynge17:47:34
Ebba NilssonOK Gynge17:47:35
Elsa MattssonIF Thor18:00:20
Hannah TiensuuOK Silva18:02:20
Ingemar WestfeldtIF Thor18:04:37
Isak KämpeÖrkelljunga FK18:05:22
Eric WahlbomLunds OK18:28:32
Bojan WallentinLerums SOK18:29:09
Solveig WallentinLerums SOK18:29:15
Axel HofflanderGöteborg-Majorna OK18:29:16
Eskil WallentinKlubblös18:29:17
Alfons MickelåkerAndrarums IF18:33:57
Robin AhlmAndrarums IF18:34:07
Oskar SteenHelsingborgs SOK18:35:02
Amanda SidebyGöteborg-Majorna OK19:14:16
Samuel TörnrosTumba-Mälarhöjden OK19:26:03
Love VikströmTolered-Utby Ol-klubb

Öppen 1

2 500 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christina VernerssonOK Orinto17:14:38
Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby17:31:24
Bengt HanssonOK Löftan17:32:57
Isak IngemarssonHestra IF17:46:32
Bertil JohanssonSkåneslättens OL17:52:24
Ebba RosénLunds OK18:02:10
Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK18:08:24
Tove HanssonKlubblös18:37:41
Wiebeke NeymeyrKlubblös18:37:43

Öppen 3

2 900 m, 80 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin LindqvistVäxjö OK17:18:16
Anna-Lena SöderbergOK Gynge17:24:46
Rune JungbjerGöteborgs SK17:24:57
Malte RobertStigmännen Karlshamns OK17:25:13
Erik SundelinOK Orion17:27:33
Nanna SundelinOK Orion17:27:34
Kerstin JönssonOK Älme17:27:36
Ann ErikssonSimrishamns OK17:27:57
Olof HanssonEslövs FK17:28:51
Siw OlaussonOK Orinto17:29:07
Barbro JohanssonOK Älme17:30:24
Britt-Marie EkbergOK Orinto17:32:18
Stefan HanssonEslövs FK17:34:49
Kerstin ÅstedtHärlövs IF17:34:51
Eivor NydahlStigmännen Karlshamns OK17:36:36
Robert LindblomLunds OK17:36:51
Rosita KarlssonVäxjö AIS17:37:09
Ingrid NilssonVäxjö OK17:38:13
Ellen MobergFK Göingarna17:39:10
Anna MobergFK Göingarna17:39:11
Meja EnvallIK Hakarpspojkarna17:40:36
Arne PerssonOK Gynge17:41:34
Eva LannfeltOK Skogshjortarna17:42:20
Anette BohmanHjärnarps OL17:44:21
Martin HöglundKlubblös17:47:17
Martin NilssonOK Gynge17:47:36
Hanna MelanderStigmännen Karlshamns OK17:47:46
Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK17:48:07
Ann-Marie MånssonRonneby OK17:49:36
Ewa ArnessonIK Dran17:49:40
Helena BlomsterRonneby OK17:49:43
Eva WibergHässleholms OK17:51:46
Sofia EklundIFK Göteborg Orientering17:52:16
Helge HelmerssonLunds OK17:52:18
Tora LarssonYstads OK17:53:31
Cecilia AronssonLunds OK17:53:34
Simon OlssonRävetofta OK17:53:46
Margareta SchneiderOK Gynge17:55:37
Emilia HagrotTäby OK17:56:09
Camilla AleniusNyköpings OK17:57:47
Martin GranatMarkbygdens OK18:00:06
Liselott JönssonStigmännen Karlshamns OK18:02:17
Anette HolmströmHärlövs IF18:03:11
Anders JohanssonNyköpings OK18:04:16
Karin LindholmFrosta OK18:04:20
Frida WestfeldtIF Thor18:04:22
Emelie IngvarssonKlubblös18:05:35
Märta HowdingKlubblös18:05:38
Linnea IngvarssonKlubblös18:05:40
Marita JohanssonMarkbygdens OK18:05:43
Marie SvernestamLinköpings OK18:07:50
Åsa KinellIFK Göteborg Orientering18:08:05
420Anna-Lisa KinellIFK Göteborg Orientering18:08:07
Ingrid BorgkvistHelsingborgs SOK18:11:08
Kjell MånssonRonneby OK18:15:05
Kjell RosgrenOK Njudung18:15:34
Kristina PerssonHärlövs IF18:15:43
Marinda Jönsson NorinSkåneslättens OL18:16:21
MariAnne MånssonRonneby OK18:17:51
Maria SjöbergKlubblös18:22:10
Verena WallentinKlubblös18:29:19
Ingalill OlssonOK Orion18:29:21
Sandra EkmanKlubblös18:29:56
Lena SvenssonOK Löftan18:32:34
Alfred LeijonHärlövs IF18:34:09
Kimona MartinssonStigmännen Karlshamns OK18:35:13
Kerstin MartinssonOK Tyringe18:36:12
Karin JohanssonOK Orion18:37:54
Kristina NyströmTrollhättans SOK18:42:19
Helena KarlssonHjobygdens OK18:42:39
Mimmi AlinKlubblös18:46:42
Fredrik PerssonKlubblös18:47:41
Kristin CarlwigLunds OK18:48:32
Barbara ReschKlubblös18:48:34
Barbro NilssonAlvesta SOK18:55:38
Ann-Karin LestebergKongsberg OL19:01:07
Elsa SvedellSkarpnäcks OL19:01:17
Viktor Wallin ÖdénLunds OK19:04:35
Cecilia BäckLerums SOK19:08:38
Jonas SjöbergBurseryds IF19:19:26

Öppen 5

3 650 m, 103 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hanna VikströmTolered-Utby Ol-klubb17:19:13
Helena BerglindOK Södertörn17:22:03
Bo JönssonStigmännen Karlshamns OK17:24:25
Ylva LagerbergOK Södertörn17:24:34
Monika MagnussonJärfälla OK17:25:31
Jennie Malm BlomqvistCentrum OK17:26:34
Martin Malm BlomqvistKlubblös17:27:13
Martina SundelinOK Orion17:27:31
Christer SjöforsOK Älme17:28:31
Marie EnokssonOK Österåker17:29:42
Johan MeurlingLunds OK17:31:35
Thomas JohanssonOK Älme17:32:02
Kjell SvenssonKlubblös17:32:08
Pamela SvenssonLunds OK17:32:10
Albin MöllerbergValbo AIF17:32:35
Mathilda NilssonOK Gynge17:33:24
Anna RundbergFK Friskus-Varberg17:33:26
Roland GustavssonHässleholms OK17:34:36
Linda AllwoodKarlskrona SOK17:34:39
Per EnellJönköpings OK17:34:53
Jenny MånssonHärlövs IF17:34:57
Siri WahlströmMalmö OK17:35:22
Therese GustafssonOK Virdarna17:35:24
Ulrika DanielssonOK Gynge17:35:43
Karin JohanssonLunds OK17:36:32
Annika GranqvistVärend GN OL17:37:54
Karin ErikssonGöteborg-Majorna OK17:38:11
Irene OlofssonFK Åsen17:38:20
Carina Jönsson LindholmHärlövs IF17:38:36
Jesper RundbäckVaggeryds SOK17:39:20
Peter JohanssonBurseryds IF17:39:52
Petra AreskougFK Åsen17:41:04
Anna-Moa LindskogOK Älme17:41:09
Marie MelanderStigmännen Karlshamns OK17:43:11
Maria HenrikssonOK Älme17:44:30
Camilla SvenssonBurseryds IF17:45:19
Johan VinbladLunds OK17:47:04
Jacob RosenfeldStigmännen Karlshamns OK17:47:14
Claes OlvegårdFK Göingarna17:47:29
Peter JönssonHärlövs IF17:48:35
Maja FalkSundbybergs IK17:49:42
Miranda TolonenMalmö OK17:51:05
Robin WibergHässleholms OK17:51:44
Eva-Lotta JohanssonGotlands Bro OK17:53:15
Mia HallabroHässleholms OK17:53:48
Annette NilssonTormestorps IF17:54:19
Hans AlmgrenOK Stigen17:54:44
Mats LarssonBurseryds IF17:55:17
Sofia EnellJönköpings OK17:55:19
Sven Erik MellbyEslövs FK17:55:21
Anders SandbergKlubblös17:55:30
Martin NelsonKlubblös17:55:47
Gunnar PerssonTormestorps IF17:55:51
Åsa ByströmBromma-Vällingby SOK17:56:21
Per-Ola KjellssonAndrarums IF17:56:59
Sally HelanderAndrarums IF17:57:33
Anette TolonenOK Amne17:58:12
Staffan LarssonAktiv Sport17:58:19
Anna Livia HelanderKlubblös17:58:31
Eva AlmgrenOK Stigen17:58:44
Toffe HelanderKlubblös17:59:03
Roland HermanssonOK Orion18:01:25
Anna LevinFK Åsen18:02:15
Yasmine OffrellGävle OK18:03:31
Emelie RökenTäby OK18:04:19
Kristina WestfeldtIF Thor18:04:24
Henrik RosénLunds OK18:04:31
Maria HowdingKlubblös18:05:41
André NilssonFK Åsen18:06:02
Roger NilssonFK Åsen18:06:19
Thomas WestfeldtIF Thor18:10:26
Olivia SvenssonFK Åsen18:11:20
Marie SvenssonFK Åsen18:11:21
Cim HolmqvistOK Österåker18:11:29
Maria LarssonBurseryds IF18:11:59
Solveig EdmanLerums SOK18:12:08
Klara HåstadBromma-Vällingby SOK18:13:28
Cecilia HugossonLunds OK18:18:19
Jonny BobergBromma-Vällingby SOK18:18:41
Björn EdénVäxjö AIS18:18:57
Marie JohanssonOK Gynge18:19:34
Elisabeth HåkanssonYstads OK18:19:38
Ingrid SöderbergOK Skogsfalken18:20:09
Oskar SöderbergOK Skogsfalken18:20:10
Elia KämpeÖrkelljunga FK18:22:28
Edwin FalkstrandTormestorps IF18:26:00
Helena JohanssonJönköpings OK18:26:08
Yvonne AnderssonHässleholms OK18:26:34
Eva LindgrenKFUM Örebro OK18:26:49
Jesper WallentinKlubblös18:28:40
Stig PerssonAndrarums IF18:31:32
Sven-Otto JönssonEslövs FK18:35:10
Johan NorinSkåneslättens OL18:55:33
Olle LindebergLunds OK18:57:31
Una LarssonLunds OK18:57:48
Christin OlssonOK Gynge18:59:08
Tove SvedellSkarpnäcks OL19:01:19
Aina JeppssonLunds OK19:02:09
Vilma Sophia HanssonKlubblös19:12:10
Per HanssonKlubblös19:12:12
Linda SidebyGöteborg-Majorna OK19:14:15
Cecilia PerssonYstads OK
Ronnie PerssonYstads OK

Öppen 7

2 900 m, 142 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Conny VernerssonOK Orinto17:18:06
Tommy PedersenKlubblös17:22:29
Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OK17:23:54
Anders SilvemarkDalaportens OL17:25:53
Kristina HammarfalkÖstersunds OK17:27:09
Maria NimvikJärla Orientering17:28:05
Berit SchannongMalmö OK17:28:08
Bibi SilvemarkDalaportens OL17:29:25
Marie NybergFjärås AIK17:30:10
Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad17:31:09
Kurt EkbergOK Orinto17:31:12
Johan WensäterLunds OK17:31:37
Kristofer NilssonHästveda OK17:31:56
Karin MöllerbergValbo AIF17:32:38
Herman AlbinssonOK Skogsfalken17:32:43
Stig NydahlStigmännen Karlshamns OK17:32:52
Andreas MånssonSimrishamns OK17:33:36
Rebecca HardenFK Boken17:34:20
Embla CinthioSkåneslättens OL17:35:26
Lina RoosOK Pan-Kristianstad17:35:29
Lena StrandMarkaryds FK17:35:36
Anders JohanssonVäxjö OK17:36:06
Linda LarssonKarlskrona SOK17:37:02
Hanna WessmanKlubblös17:37:13
Sandra ObersHästveda OK17:37:53
Mats ErikssonGöteborg-Majorna OK17:38:09
Johan ParkGnosjö FK17:38:17
Per LenanderVäxjö OK17:38:40
Lars ErikssonMarkbygdens OK17:38:55
Bengt-Åke NilssonOK Torfinn17:39:08
Sven-Erik PerssonFrosta OK17:39:13
Stefan NilssonStigmännen Karlshamns OK17:41:06
Hubert HugossonOK Gynge17:41:51
Gull SvenssonÖrkelljunga FK17:41:54
Bo SvenssonÖrkelljunga FK17:42:55
Peter SunnegårdhRonneby OK17:43:17
Kerstin SegerLaholms IF OK17:44:39
Magnus NilssonHärlövs IF17:45:08
Linda WetterKungälvs OK17:45:12
Lennart MånssonRingsjö OK17:45:15
Barbro MartinssonOK Tyringe17:45:24
Ann-Sophie NilssonStigmännen Karlshamns OK17:45:48
Emma LarssonKarlskrona SOK17:45:51
Lennart MartinssonOK Tyringe17:46:12
Peter HagströmFalkenbergs OK17:46:19
Thorwald FranssonOK Virdarna17:47:08
Pia LarssonFK Göingarna17:48:12
Monika WikströmOK Tyr17:48:52
Karin AnderssonFrosta OK17:49:10
Sven GiselssonRonneby OK17:49:13
Anna BjärbyFrosta OK17:49:16
Samuel LåstbomHärlövs IF17:49:22
Axel TenghagenHärlövs IF17:49:28
Anna FalkSundbybergs IK17:51:23
Mikael LindGotlands Bro OK17:53:17
Martin EnströmTrollhättans SOK17:53:22
Bengt-Göran MånssonOK Pan-Kristianstad17:53:27
Lena DanielssonHärlövs IF17:53:53
Jenny VinbladLunds OK17:54:17
Jan FalkSundbybergs IK17:54:22
Lars-Erik FredrikssonOK Skogshjortarna17:54:24
Susanne KarlssonHärlövs IF17:55:13
Johan PetterssonReijmyre IF17:55:25
Fredy SchwyterOK Gynge17:55:36
Rainer ScholzIK Vista17:56:00
Inger SörlénTäby OK17:56:08
Bengt IvarssonOK Tyringe17:57:05
Ola SvenssonFK Åsen17:57:10
Thomas VinbladLunds OK17:57:20
Sofia TolonenOK Amne17:57:23
Carina JönssonFK Åsen17:58:09
Jesper EkKlubblös17:58:35
Bo EkLunds OK17:58:41
Peter HeldFK Åsen17:59:51
Olle RingRonneby OK18:00:14
Isak MattssonIF Thor18:00:19
Per Soares Soares OlsonSimrishamns OK18:00:23
Margareta RingRonneby OK18:01:08
Kristina TinglöfDegerfors OK18:02:01
Madelene HanssonOK Löftan18:02:08
Dan LindFK Åsen18:02:12
Elna RosénLunds OK18:03:14
Ulrik JohanssonRonneby OK18:06:16
Åsa GrenaboHjobygdens OK18:07:59
Sara SöderblomÄtrans IF18:08:16
Martin JohanssonRonneby OK18:09:33
Tomas AnderssonVänersborgs SK18:09:41
Tore TjernlundOK Vilse 8718:10:21
Kerstin TjernlundOK Vilse 8718:10:40
Lennart BorgqvistHelsingborgs SOK18:11:09
Anne-Li AugustssonOK Tyringe18:11:16
Jan-Åke SörliklevTrollhättans SOK18:11:27
Lotta BerntssonSkåneslättens OL18:12:04
Ellen JohanssonBurseryds IF18:12:10
Linnea FriskVittskövle IF18:12:56
Anne LindellKalmar OK18:13:48
Patrick PerssonHärlövs IF18:15:07
Kerstin WessbergHärlövs IF18:16:16
Nina RingRonneby OK18:16:54
Anders OttoforsOK Kåre18:17:34
Jörgen KarlssonHärlövs IF18:18:12
Willie OhlssonRävetofta OK18:19:11
Mattias JohanssonOK Pan-Kristianstad18:19:28
Pierre RobértStigmännen Karlshamns OK18:19:57
Karolina PerssonOK Torfinn18:20:00
Mikael PerssonFK Göingarna18:20:38
Conny BerggrenVäxjö AIS18:22:16
Viktor EckertKlubblös18:22:21
Peter EnglundIFK Sävsjö18:22:53
Jan WessbergHärlövs IF18:23:01
Stellan MartinssonOK Tyringe18:23:17
Phil ConwayGuildford Orienteers18:24:33
Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK18:24:43
Mikael KarlssonOK Skogsfalken18:26:11
Pertti HeedOK Orinto18:26:41
Katarina HenmyrOK Vilse 8718:27:17
Bengt LeijonHärlövs IF18:27:57
Eva RuthbergKlubblös18:28:03
Margareta HofflanderGöteborg-Majorna OK18:28:37
Matts AnderssonHässleholms OK18:29:13
Erik OskarssonHagaby GoIF Örebro18:29:38
Lars MattssonOK Tyringe18:30:19
Ulf ÅmanOK Vilse 8718:30:29
Axel BrönnestamOK Gipen18:30:32
Thomas LarssonLugnviks IF18:31:15
Ina ÅmanOK Vilse 8718:32:32
Monica BrönnestamOK Gipen18:33:12
Linnea LeijonHärlövs IF18:34:20
Louise PihlOK Pan-Kristianstad18:37:52
Klas SkogOK Gipen18:40:04
Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad18:40:07
Tommy BengtssonHässleholms OK18:42:11
Robert TiensuuSkåneslättens OL18:42:28
Johanna FridhagenGöteborg-Majorna OK18:43:21
Leif MagnussonOK Torfinn18:44:16
Stina PerssonEmmaboda Verda OK18:51:11
Cecilia ÖdénLunds OK18:53:47
Carl-Christian SchmiterlöwHjobygdens OK18:54:11
Tor-Arve Björnstad StrandRaumar Orientering19:03:38
Kerstin OlssonEslövs FK19:08:17
Maria HåkanssonVäxjö OK19:10:23
Helen NilssonHärlövs IF19:18:06

Öppen 8

4 560 m, 101 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per PalmqvistOK Kontinent17:17:49
Monica LydinOK Kontinent17:20:24
Torbjörn BergstrandSurahammars SOK17:21:00
Åsa JentschMalmö OK17:21:58
Mattias KillanderHästveda OK17:26:04
Lars SäfströmOK Pan-Kristianstad17:27:29
152Klas JohanssonOK Kolmården17:27:59
Gert OlssonTockarps IK17:28:42
Annika CanakiKlubblös17:29:29
Johan SanderSkåneslättens OL17:31:05
Daniel AxelssonMålilla OK17:34:27
Magnus CinthioSkåneslättens OL17:34:46
Anna-Maria LarssonStigmännen Karlshamns OK17:36:33
Camilla DalgaardKolding OK17:38:04
Linda HammarquistStigmännen Karlshamns OK17:38:46
Jan JohanssonSkåneslättens OL17:39:16
Jonas ClausenLunds OK17:40:46
Göran von RosenMalmö OK17:41:14
Jakob TedhamreSnättringe SK17:41:30
Tereza PlanckLunds OK17:41:36
Adam OdénFjärås AIK17:44:09
Christer NilssonLunds OK17:44:41
Anders SelinFK Göingarna17:45:30
Bo MagnussonKFUM Örebro OK17:45:33
Jonas EdvardssonHästveda OK17:45:43
André BjärbyFrosta OK17:46:08
Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OK17:46:23
Fredrik NygrenKlubblös17:47:11
Per-Åke NilssonOK Pan-Kristianstad17:47:59
Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK17:48:18
Marcus WetterKungälvs OK17:49:19
Anders PlatoffOK Pan-Kristianstad17:51:08
Magnus EmilssonOK Skogsfalken17:51:13
Oskar HenrikssonLunds OK17:51:17
Henrik ByströmBromma-Vällingby SOK17:51:21
Roelf PostemaTetra Pak IF17:51:26
Mikael LindOK Tyr17:52:13
Joakim AntonssonOK Löftan17:53:21
Cajsa BjörkénStigmännen Karlshamns OK17:53:52
Emma HolgerssonKlubblös17:54:15
Klara AnderssonOK Pan-Kristianstad17:55:53
Tomas NilssonStigmännen Karlshamns OK17:55:55
Matts TenlandAndrarums IF17:56:34
Vidar AlbinssonHässleholms OK17:56:55
Michael AnderssonLunds OK17:57:30
Niclas RökenTäby OK17:58:04
Peter AnderssonOK Orion17:58:14
Per HolmbergRonneby OK17:59:11
Annica MagnussonKFUM Örebro OK18:01:11
Philip HjellströmGränna-Bygdens OK18:02:40
Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK18:02:58
Ola LestebergKongsberg OL18:04:53
Anna RökenTäby OK18:05:30
Jonas NybergOK Alehof18:06:13
Rasmus PerssonSkåneslättens OL18:06:41
Anders TåqvistVästerås SOK18:06:49
Anders NelvingTetra Pak IF18:06:54
Hirotake Komatsu18:07:24
Andreas NilssonOK Pan-Kristianstad18:08:29
Johan SwartzOK Orion18:09:18
Anna-Karin BondessonFrosta OK18:09:38
Marianne NilssonOK Pan-Kristianstad18:09:50
Martin JohanssonOK Orion18:10:10
Björn CarlssonSkåneslättens OL18:12:21
Roger TinglöfVäsby OK18:12:46
Richard EngOK Pan-Kristianstad18:13:46
Corinne StäubleOL Regio Olten18:14:11
Henric HöglindOK Pan-Kristianstad18:14:55
Greger JörgensenBallerup OK18:15:51
Lottie LindOK Tyr18:18:26
Stefan JohanssonBredaryds SOK18:19:39
Rikard FlinkFjärås AIK18:20:27
Kristina JohanssonBredaryds SOK18:20:44
Jeanette HenningssonLunds OK18:22:07
Adam ConwayGuildford Orienteers18:22:08
Anders JönssonOK Torfinn18:22:12
Annette BondeBallerup OK18:23:40
Malin GustavssonEksjö SOK18:24:03
Pierre DanielssonOK Skogsfalken18:24:50
Oskar HermanssonCentrum OK18:28:23
Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL18:29:29
Annica EngIFK Göteborg Orientering18:29:45
Klas NilssonOL Regio Olten18:30:47
Maria Hellström ReimerAndrarums IF18:34:25
Håkan ErikssonHästveda OK18:36:05
Mark ObersHästveda OK18:36:34
Jonas FrantzKungälvs OK18:42:17
Mikael PihlOK Pan-Kristianstad18:44:29
Lotta NybergOK Alehof18:45:10
Andreas JentschMalmö OK18:45:52
Erik PerssonHärlövs IF18:47:43
Tina BjörnstadRaumar Orientering18:50:22
Niklas WernerssonKlubblös18:50:41
Kenneth LantzOK Österåker18:51:46
Mattias SvedellSkarpnäcks OL18:58:22
Carina GustafssonOK Gynge18:59:11
Tor StrandRaumar Orientering18:59:39
Mattias ÅbergLunds OK19:00:38
Felix FalkGöteborg-Majorna OK19:03:13
Emil Björnstad StrandRaumar Orientering19:04:33
Lotta FalkKlubblös19:10:10

Öppen 12

1 360 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Vilgot HeldFK Åsen17:59:57

Annonser