Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Österlens 3-kvällars

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Österlens 3-kvällars
Arrangörsorganisation: Andrarums IF
Datum: måndag 15 juli 2019 - onsdag 17 juli 2019

Kväll 1Kväll 2Kväll 3

D21

4 030 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
202Cecilia BrattOK Orion17:37
221Caroline LindelöwHärlövs IF17:39
228Sara EngOK Pan-Kristianstad17:41
208Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad17:43
222Jenny ErikssonOK Kåre17:45
224Pia OlssonSkåneslättens OL17:47
223Anna LööfOK Pan-Kristianstad17:49
227Hanna ModinLunds OK17:51
220Jennifer GullFK Friskus-Varberg17:53
225Elin TuressonBurseryds IF17:55
226Marie EngOK Pan-Kristianstad17:57
209Rebecka HeinrupTullinge SK17:59
231Tuva Carlsson WallumSävedalens AIK18:01
233Linnea GillbergCentrum OK18:03
229Frida AnderssonFalkenbergs OK18:05
236Anna SchmiterlöwHjobygdens OK18:07
235Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK18:09
234Elin NybergOK Pan-Kristianstad18:11
206Emelie EklöfLunds OK18:13
230Anna FrantzKungälvs OK18:15
215Pim HedbergOK Pan-Kristianstad18:17
218Beatrice KöhlerSäterbygdens OK18:19
217Tove LagerbergOK Södertörn18:21
213Ida HedlundOK Orion18:23
212Linnea GustafssonOK Gynge18:25
211Lena Eliasson-LööfOK Pan-Kristianstad18:27
216Karna ThorssonOK Linné18:29
214Karin HagwallIFK Lidingö SOK18:31

H21

5 180 m, 49 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
104Moltas ViebkeMalmö OK17:42
105Christian NielsenIFK Göteborg Orientering17:44
107Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna17:46
108Joel KristianssonSkåneslättens OL17:48
109Peter OlinLinköpings OK17:50
138Joel BergkvistCentrum OK17:52
129Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken17:54
141Johan GustafsonLunds OK17:56
130Andreas LundbladOK Nackhe17:58
131Johan SöderblomFalkenbergs OK18:00
140Daniel ÖrnIK Hakarpspojkarna18:02
136Jonny SvenssonHärlövs IF18:04
112Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF18:06
139Theodor WahlbomOK Orion18:08
137Joel Käll KarlssonVäxjö OK18:10
132Fritjof AxelssonFK Göingarna18:12
134Linus LarssonOK Kåre18:14
133Anton BacklundSäterbygdens OK18:16
135Joakim TörnrosTumba-Mälarhöjden OK18:18
144Erik SisellGävle OK18:20
153Henrik EngOK Pan-Kristianstad18:22
156Hampus LarssonFK Göingarna18:24
150Joel YoungMulti Terrain Bike Orienteers18:26
151John OskarssonHelsingborgs SOK18:28
111Jakob SegerslättSkåneslättens OL18:30
149Gustav ÖhgrenOK Kåre18:32
148Johan GullFK Friskus-Varberg18:34
154Erik AnderssonOK Orion18:36
145Emil BacklundGöteborg-Majorna OK18:38
143Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb18:40
146Albin KällménOK Tisaren18:42
155Rikard PentonenIFK Göteborg Orientering18:44
127Ola AnderssonOK Orion18:46
122Erik HogedalGöteborg-Majorna OK18:48
126David SundströmSöderhamns OK18:50
123Dan NorinGävle OK18:52
160Anton GilleOK Roslagen18:54
110Adam SegerslättSkåneslättens OL18:56
159Simon HedlundÄrla IF18:58
114Niklas NilssonHärlövs IF19:00
157Jacob NilssonRonneby OK19:02
119Jacob VikströmTolered-Utby Ol-klubb19:04
117Erik EdénWaxholms OK19:06
158Edvin SmedbergOK Skogsfalken19:08
118Emil TengvallGöteborgs SK19:10
120Ola NybergMalungs OK Skogsmårdarna19:12
125Viktor TovessonOK Orion19:14
121Anton PetterssonTibro OK19:16
124Jonathan GunnarssonMalmö OK19:18

D20

3 820 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ellen WahlbomOK Orion18:29
Elin BlomkvistSkattkärrs SOK18:31
Anja ProbstOLG Bern18:33
Linn LindblomMalmö OK18:35
Miho YamazakiWeston Emus18:37
Irmalinn NilssonHärlövs IF18:39
Elin WihlborgOK Gynge18:41
Tine DalgaardKolding OK18:43
Erica HenrikssonSimrishamns OK18:45
Kristina TedhamreSnättringe SK18:47
Ellen KallerbäckOK Orion18:49
Hanna LagerbergOK Södertörn18:51

H20

3 820 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna19:01
Allan HedbergLunds OK19:03
Jacob MobergHelsingborgs SOK19:05
Daniel HellbergLunds OK19:07
Ludvig HallabroHässleholms OK19:09
Mathias BlomsterRonneby OK19:11
Ludvig ZaarVäxjö OK19:13
Simon HardenFK Boken19:15
Tim JohanssonFK Friskus-Varberg19:17

D18

3 820 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Katarina NorrbyOK Södertörn17:33
Hanna JohannessonRonneby OK17:35
Johanna NilssonFK Göingarna17:37
Nellie RydlundHässleholms OK17:39
Annick MeisterOK Södertörn17:41
Hanna RingRonneby OK17:43
Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna17:45
Agnes LindblomMalmö OK17:47
Lovisa WeidenSkåneslättens OL17:49
Ellen GunnarssonOK Vilse 8717:51
Hilma HolmströmHärlövs IF17:53
Tina LjungqvistLunds OK17:55
Klara JohanssonVästvärmlands OK17:57

H18

3 820 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Axel ErikssonOK Löftan18:03
Filip BäckArboga OK18:05
Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK18:07
Arvid BlomsterRonneby OK18:09
Adam LindblomMalmö OK18:11
Gustav ÅmanOK Vilse 8718:13
Simon GiselssonRonneby OK18:15
Erik LarssonIFK Mora OK18:17
Carl ÅsLunds OK18:19
Zacharias ÅkerlundStigmännen Karlshamns OK18:21

D16

3 710 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mira EnellJönköpings OK17:34
Emmy WallinFalkenbergs OK17:36
Enni LindskogOK Älme17:38
Alice OlvegårdFK Göingarna17:40
Viola HolmströmHärlövs IF17:42
Ella SöderbergOK Skogsfalken17:44
Mélanie DalibardCO Colmar17:46
Hanna LarssonYstads OK17:48
Karin LindgrenKFUM Örebro OK17:50
Linnea RydlundHässleholms OK17:52
Meja AleniusNyköpings OK17:54
Anna Simonsson-SøndenåStigmännen Karlshamns OK17:56
Annie ErikssonOK Löftan17:58
Lisa SwartzOK Orion18:00
Elsa LarssonBurseryds IF18:02
Emma CaspariOL Team Lippe18:04

H16

3 710 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olle KallerbäckVäxjö OK18:09
Albin WeidenSkåneslättens OL18:11
Erik JönssonStigmännen Karlshamns OK18:13
Jakob HåkanssonYstads OK18:15
Edvin SelinFK Göingarna18:17
Lucas TreldalLunds OK18:19
Jens DalgaardKolding OK18:21
Ivar HelmerssonHässleholms OK18:23
Tage KinellIFK Göteborg Orientering18:25
Isak LevinFK Åsen18:27
Linus VernströmRonneby OK18:29
Gabriel SteffertOK Tyringe18:31
Victor HanssonOK Löftan18:33
Johan Wall JungbjerGöteborgs SK18:35
Alfred AhltinMalmö OK18:37
Tobias JohanssonOK Löftan18:39
David AlménVänersborgs SK18:41
Laurits Egdal KortegårdOK Melfar18:43
Eric BäckArboga OK18:45
Oskar EricssonRonneby OK18:47
Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna18:49

H16 Kort

3 180 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Edvin VensrydEslövs FK17:34

D14

3 180 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
411Ingrid LestebergKongsberg OL17:30
404Hedda SvenssonOK Orion18:02
419Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb18:04
415Molly BergstrandUddevalla OK18:06
414Signe ÖhgrenKarlsbyhedens OK18:08
405Vega EnellJönköpings OK18:10
418Alice RökenTäby OK18:12
416Audrey HanssonFrölunda OL18:16
417Cajsa AleniusNyköpings OK18:18
421Anna BenattiSkåneslättens OL18:20
423Saga PalmertzHelsingborgs SOK18:22
424Amanda BäckArboga OK18:24
427Ida AnderssonOK Löftan18:26
426Frida LindénEksjö SOK18:28
422Elin JohanssonBurseryds IF18:30
425Sara LjungqvistLunds OK18:32
412Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb18:34
428Frida OdénFjärås AIK18:38
408Ida BenattiSkåneslättens OL18:40
413Lina ÅsLunds OK18:42
410Villemo RönnblomOK Tyringe18:44
406Tuva SelinFK Göingarna18:46

H14

3 290 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
318Emil RingRonneby OK17:37
313Viktor AhltinMalmö OK17:39
315Felix LindOK Tyr17:41
316Hjalmar AxelssonFK Göingarna17:43
305Johannes NorrbyOK Södertörn17:45
314Nils SwartzOK Orion17:47
323Erik LundquistOK Ravinen17:49
319Simon CorneliussonOK Löftan17:51
320Svante SelinFK Göingarna17:53
322Wille VernströmRonneby OK17:55
321Nils JohanssonVästvärmlands OK17:57
307Filip HanssonOK Löftan17:59
325Axel BrattOK Orion18:01
308Albert BrohedeOK Tyr18:03
311Niels DalgaardKolding OK18:05
312Wilmer SelinFK Göingarna18:07
324Emil AlbinssonOK Skogsfalken18:09

D14 Kort

2 690 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tua OffrellGävle OK17:39

H14 Kort

2 690 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Teo Wallin ÖdénLunds OK17:47

D12

2 690 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elin AnzeliusHästveda OK17:28
Elina HåstadBromma-Vällingby SOK17:30
Olivia TillanderYstads OK17:32
Emilia MattssonOK Tyringe17:34
Elin AnderssonOK Löftan17:36
Linnea StéenHelsingborgs SOK17:38
Mira WallinFalkenbergs OK17:40
Kajsa LarssonBurseryds IF17:42
Ida RökenTäby OK17:44
Matilda SöderbergOK Skogsfalken17:46
Linnea Kimell TynnvallGotlands Bro OK17:48
Emma LindénEksjö SOK17:50
Tindra BlomkvistSkattkärrs SOK17:52
Lova JohanssonFK Friskus-Varberg17:54
Hannah JosefssonOK Skogsfalken17:56

H12

2 710 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alex SöderstjernaHelsingborgs SOK18:01
Jarvis HanssonFrölunda OL18:03
Alvin NordinOK Älvsjö-Örby18:05
Emil DalgaardKolding OK18:07
Valdemar Egdal KortegårdOK Melfar18:09
Isak EngOK Pan-Kristianstad18:11
Arvid EricssonRonneby OK18:13
Johan DalgaardKolding OK18:15
Ville LindskogOK Älme18:17
Elias PalmertzHelsingborgs SOK18:19
Wilmer HagrotTäby OK18:21
Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna18:23
Cedric WangheimOK Linné18:25
Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK18:27

H12 Kort

2 270 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sixten PerssonYstads OK17:54

D10

2 270 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Signe HåstadBromma-Vällingby SOK17:33
Ebba NilssonOK Gynge17:35
Felicia SvenssonJönköpings OK17:37
Matilda MolundVästerås SOK17:39
Tyra FlinkFjärås AIK17:41
My OffrellGävle OK17:43
Lola CaspariOL Team Lippe17:45

H10

2 290 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eirik LestebergKongsberg OL17:30
August HärwellAndrarums IF17:58
Fabian TillanderYstads OK18:02
Anton BäckLerums SOK18:04
Einar GranatMarkbygdens OK18:06
Jacob TynnvallGotlands Bro OK18:08
Mio HammöBredaryds SOK18:10
Vide FlinkFjärås AIK18:12
Joar AnderssonVäxjö OK18:14
Theo RydénMullsjö SOK18:16
Jakob AnderssonOK Löftan18:18
Rasmus DalgaardKolding OK18:20
Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb18:22
Melker MangnäsKFUM Örebro OK18:24
Vilgot VikströmTolered-Utby Ol-klubb18:26
Oskar WallinFalkenbergs OK18:28
Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb18:30
Ebbe EkenbergStigmännen Karlshamns OK18:32

D35

3 810 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Frida KjellbergIFK Göteborg Orientering18:10
Evelina EkelundMalmö OK18:12
My HeinrupJärla Orientering18:14
Elin FredinOK Nackhe18:16
Annika EmanderStigmännen Karlshamns OK18:18
Lena FlinkFjärås AIK18:20
Sofie EkenbergStigmännen Karlshamns OK18:22

H35

4 700 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per-Olof AnderssonOK Tyringe18:29
Linus HolmqvistOK Österåker18:31
Johan HasselströmMotala AIF OL18:33
Mikael NilssonLunds OK18:35
Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby18:39

D40

3 810 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linda GunnarssonHästveda OK18:44
Anna WikströmHästveda OK18:46
Mona LindénEksjö SOK18:48
Camilla SelinFK Göingarna18:50
Sara NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb18:52
Jenny LindblomMalmö OK18:54
Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad18:56
Anette NilssonOK Gynge18:58
Lea NiiniskorpiTolered-Utby Ol-klubb19:00
Veronika PalmertzHelsingborgs SOK19:02
Anna LundquistOK Ravinen19:04
Sandra HanssonFrölunda OL19:06
Kajsa BenattiSkåneslättens OL19:08
Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna19:10
Eva GustafssonVäxjö OK19:12
Annieke GrahnGöteborgs SK19:14
Lisa EngelkeGöteborg-Majorna OK19:16
Åsa CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb19:18

H40

4 130 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Albin AnderssonVäxjö OK18:39
Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OK18:41
David AronssonLunds OK18:43
Laust SörensenGöteborg-Majorna OK18:45
Henrik LindblomMalmö OK18:47
Anders DalgaardKolding OK18:49
Martin Hammö WennerholmBredaryds SOK18:51
Andréas PalmertzHelsingborgs SOK18:53
Mattias WallinLunds OK18:55
Jonas EgdalOK Melfar18:57
Erik LindénJärfälla OK18:59
Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK19:01
Patrik CorneliussonOK Löftan19:03
Jon MobergFK Göingarna19:05
Nicolas DalibardCO Colmar19:07
Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb19:09
Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad19:11
Per Erik JönssonHässleholms OK19:13
Jesper HåkanssonFK Göingarna19:15
Ricky ThackrayBibbulmun Orienteers19:17
Linus MalmstenMalmö OK19:19

D45

3 330 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sara ThörnOK Södertörn18:25
Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK18:27
Kerstin OlvegårdFK Göingarna18:29
Malin HolmqvistIK Hakarpspojkarna18:31
Ulrika HermanssonOK Orion18:33
Lotte HenrikssonSimrishamns OK18:35
Ulrika OdénFjärås AIK18:37
Johanna LarssonIFK Mora OK18:39
Malin ÅmanOK Vilse 8718:41
Pia CaspariOL Team Lippe18:43
Catarina HardenFK Boken18:45
Anna LjungqvistLunds OK18:47
Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK18:49
Carina RydlundHässleholms OK18:51
Camilla TinglöfOK Gränsen18:53
Angelica BrandqvistTibro OK18:55
Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens OK18:57
Maria HelmerssonHässleholms OK18:59
Malin LeijonHärlövs IF19:01
Ingrid LarssonFK Göingarna19:03
Carina ThynellHärlövs IF19:05
Anna HagströmFalkenbergs OK19:07
Linda RydénMullsjö SOK19:09
Katarina SundelinOK Orion19:11
Erika ErikssonSkattkärrs SOK19:13
Malin JohanssonFK Friskus-Varberg19:15
Anna ÅsLunds OK19:17
Maria TuressonHärlövs IF19:19

H45

4 060 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders NilssonMalmö OK17:52
Tomas VensrydEslövs FK17:54
Daniel BrohedeOK Tyr17:56
Anders BäckLerums SOK17:58
Tommy JohanssonVästvärmlands OK18:00
Erik ÅsLunds OK18:02
Magnus ClaessonJönköpings OK18:04
Ingemar EricssonRonneby OK18:06
Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb18:08
Mika TolonenOK Amne18:10
Nils HelmerssonHässleholms OK18:12
Jonny LindénEksjö SOK18:14
Johan HanssonOK Löftan18:16
Pontus GustavssonLunds OK18:18
Thomas BergstrandUddevalla OK18:20
Magnus HedmanKungälvs OK18:22
Anders SundelinOK Orion18:24
Volker CaspariOL Team Lippe18:26
Henrik AnderssonOK Löftan18:28
Henrik ErikssonSkattkärrs SOK18:30
Mattias GrahnGöteborgs SK18:32
Henrik AnderssonEmmaboda Verda OK18:34
Marcus HenningssonLunds OK18:36
Jon LindskogOK Älme18:38
Stefan KinellIFK Göteborg Orientering18:40
Olle WindeliusFrosta OK18:42
Magnus RydlundHässleholms OK18:44
Ola SöderbergOK Skogsfalken18:46
Magnus HanssonOK Löftan18:48
Marcus HanssonFrölunda OL18:50
Fredrik SvenssonJönköpings OK18:52
Fabian LjungqvistLunds OK18:54
Adrian HardenFK Boken18:56
Pontus EnhagerOK Landehof18:58
Benny WallinFalkenbergs OK19:00
Göran KimellGotlands Bro OK19:02

D50

3 210 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helena SandbergIK Hakarpspojkarna18:05
Susanne JohannessonRonneby OK18:07
Christina HalvarssonGöteborg-Majorna OK18:09
Leila EkmanYstads OK18:11
Kristina BäckArboga OK18:13
Karin JägrydSkåneslättens OL18:15
Jeanette SigenstamMarkbygdens OK18:17
Irène ProbstOLG Bern18:19
Anna TedhamreSnättringe SK18:21
Mia JodalGöteborg-Majorna OK18:23
Caroline LiljebjörnNybro OK18:25
Carolina LandinMalmö OK18:27
Helena KristianssonHässleholms OK18:29
Lena CarlssonSävedalens AIK18:31
Camilla CarlssonHärlövs IF18:33
Josefine JungstrandOK Skogsfalken18:35
Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK18:37
Evonne StrandOK Linné18:39
Annika EngelHässleholms OK18:41
Lena TuressonBurseryds IF18:43
Ulrika BacklundDalaportens OL18:45
Monika HjellströmGränna-Bygdens OK18:47

H50

3 770 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb18:02
Henric HöglindOK Pan-Kristianstad18:04
Thomas JohannessonRonneby OK18:06
Mikael WahlbomOK Orion18:08
Mats GunnemyrSöders-Tyresö18:10
Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg18:12
Anders IngemarssonHestra IF18:14
Ola AndertoftMarkaryds FK18:16
Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna18:18
Pontus GilleOK Roslagen18:20
Stefan SpetzUlricehamns OK18:22
Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK18:24
Patrik FalkGöteborg-Majorna OK18:26
Torgny HolmströmHärlövs IF18:28
Anders BlomqvistOK Skogsfalken18:30
Peter BäckArboga OK18:32
Magnus SteenHelsingborgs SOK18:34
Fredrik AskMarkbygdens OK18:36
Jesper LagerbergOK Södertörn18:38
Thomas NajvikFK Åsen18:40
Magnus TenghagenHärlövs IF18:42
Magnus LarssonFK Göingarna18:44
Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK18:46
Bo StrandOK Linné18:48
Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK18:50
Jan TuressonBurseryds IF18:52
Lars CarlssonOK Orion18:54
Fredrik HugossonLunds OK18:56
Tobias Den BraverOK Gränsen18:58
Peter JarlTibro OK19:00
Håkan CaesarHärlövs IF19:02
Håkan AxelssonFK Göingarna19:04
Anders JägrydSkåneslättens OL19:06
Marc ProbstOLG Bern19:08
Magnus JohanssonOK Löftan19:10
Nicklas DoyleSkarpnäcks OL19:12
Jan CarlssonSöders-Tyresö19:14
Lars ÖhgrenKarlsbyhedens OK19:16
Håkan GrubbMalmö OK19:18

D55

3 210 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jane MelinGöteborg-Majorna OK17:27
Caroline JohanssonGustavsbergs OK17:29
Britt-Marie BengtssonFK Åsen17:31
Britta SahlinVänersborgs SK17:33
Christina OlssonSkåneslättens OL17:35
Ann NilssonMarkaryds FK17:37
Tina HagårdRävetofta OK17:39
Marita FilipssonMarkaryds FK17:41
Lena SwartzOK Orion17:43
Kristina JohanssonKalmar OK17:45
Lena PeterssonOK Alehof17:47
Carina GöranssonYstads OK17:49
Nina BejbomUddevalla OK17:51
Anette LantzOK Österåker17:53
Maritha HenrikssonJönköpings OK17:55
Christel OlssonFK Åsen17:57
Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK17:59

H55

3 700 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hans MelinGöteborg-Majorna OK17:31
Johnny NimvikFK Åsen17:33
Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK17:35
Magnus BacklundSäterbygdens OK17:37
Glen HåkanssonVäxjö OK17:39
Björn LindgrenKFUM Örebro OK17:41
Anders GranqvistVärend GN OL17:43
Bengt OlssonEslövs FK17:45
Ulf NyströmTrollhättans SOK17:47
Thomas HenmyrOK Vilse 8717:49
Jens LindströmTibro OK17:51
Göran JohanssonOK Tyringe17:53
Lars HallabroHässleholms OK17:55
Ulf WidemarkYstads OK17:57
Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK17:59
Arne SääfGudhems IF18:01
Leif SandahlOK Tyr18:03
Ulf JungstrandOK Skogsfalken18:05
Mikael BacklundDalaportens OL18:07
Roy JohanssonOK Skogsvargarna18:09
Tomas NilssonHässleholms OK18:11
Jörgen HallénTrollhättans SOK18:13
Mats KarlssonOK Vilse 8718:15

D60

2 700 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Inger EnglundIFK Sävsjö18:29
Agneta ErforsOK Torfinn18:31
Eva WildmarkFK Boken18:33
Monika NilssonOK Alehof18:35
Bente KällVäxjö OK18:37
Monica HenrikssonEksjö SOK18:39
Eva OskarssonHagaby GoIF Örebro18:41
Eva-Karin JönssonOK Kolmården18:43
Marianne RosgrenOK Njudung18:45
Ina LindebergSkåneslättens OL18:47
Susanne PerssonÄrla IF18:49
Gunilla AxelssonSävedalens AIK18:51
Christina SegerslättSkåneslättens OL18:53
Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad18:55
Pia-Lena PutkonenTullinge SK18:57
Ewa RoosHelsingborgs SOK18:59
Margareta NetzTrollhättans SOK19:01
Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK19:03

H60

3 640 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karl-Gunnar OlssonLunds OK18:23
Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OK18:25
Mikael SternJärla Orientering18:27
Dan SjöholmHalmstad OK18:29
Håkan ForsmanRonneby OK18:31
Anders GrundbergLunds OK18:33
Rolf WikströmOK Tyr18:35
Tomas KarlssonOK Skogshjortarna18:37
Andrew Cumming ThomParawanga ACT18:39
Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK18:41
Björn RosendahlÄrla IF18:43
Pierre KarlssonOK Alehof18:45
Bo JohanssonOK Älme18:47
Lars ErikssonKalmar OK18:49
Sten SegerslättSkåneslättens OL18:51
Ulf BjörkdahlHerrestads AIF18:53
Lars StrandFrosta OK18:55
Clas BörjessonIK Uven18:57
Jerker NetzTrollhättans SOK18:59
Anders HellrupFrosta OK19:01
Ulf BurmanGustavsbergs OK19:03
Lars HagrotTäby OK19:05
Kent OlssonOK Orion19:07
Thomas HjertFalköpings AIK OK19:09
Jan KarlssonVäxjö OK19:11
Ulf MagnussonJärfälla OK19:13
Roy GjerdingOK Moss19:15
Stellan MartinssonOK Tyringe19:17
Conny SahlinVänersborgs SK19:19

D65

2 700 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin LarssonOK Kompassen18:46
Gun HenrikssonEksjö SOK18:48
Marion HallstenUddevalla OK18:50
Margareta EdbergMalmö OK18:52
Stina GunnarssonÄrla IF18:54
Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad18:56
Bodil HermanssonOK Orion18:58
Anneli LindqvistGustavsbergs OK19:00
Ing-Marie HjertFalköpings AIK OK19:02
Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GoIF Örebro19:04
Monica KnutssonSävedalens AIK19:06

H65

3 280 m, 42 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb17:34
Thomas AlmqvistKarlskrona SOK17:36
Bengt SvedjebySkattkärrs SOK17:40
Arne JohanssonOK Ravinen17:42
Bengt-Göran MånssonOK Pan-Kristianstad17:44
Torgny OttossonOK Torfinn17:46
Lennart SmedenmarkRonneby OK17:48
Adrian JüniOLG Hondrich17:50
Lennart ErforsOK Torfinn17:52
Sven-Inge SvenssonHässleholms OK17:54
Hans EkbergTrollhättans SOK17:56
Leif HasselströmMotala AIF OL17:58
Lars GrehnMullsjö SOK18:00
Robert LarssonHagaby GoIF Örebro18:02
Gunnar BejbomUddevalla OK18:04
Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK18:06
Lars JohanssonMalmö OK18:08
Bernhard GrenaboHjobygdens OK18:10
Lennart HävrénTullinge SK18:12
Björn EdénWaxholms OK18:14
Roland DahlmanMalmö OK18:16
Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK18:18
Göran LarssonVänersborgs SK18:20
Håkan AnderssonMarkbygdens OK18:22
Reinhold LenneboIF Thor18:24
Jörgen NilssonRonneby OK18:26
Tommy WesterbergIF Hagen18:28
Arne AnderssonOK Torfinn18:30
Lars-Erik SpaakEksjö SOK18:32
Roy FranssonÄrla IF18:34
Lars EkbergTrollhättans SOK18:36
Christer FolkessonEksjö SOK18:38
Christer NordströmOK Älvsjö-Örby18:40
Bengt ArnessonIK Dran18:42
Peter EkströmMalmö OK18:44
Börje GustavssonTrollhättans SOK18:46
Göran JohnssonSkåneslättens OL18:48
Olle BohmanHjärnarps OL18:50
Stefan MillegårdSävedalens AIK18:52
Lennart SvernestamLinköpings OK18:54
Anders KarlssonTullinge SK18:56
Bertil KarlssonHjobygdens OK18:58

D70

2 810 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingalill SvenssonSävedalens AIK17:55
Ulla LingJönköpings OK17:57
Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK17:59
Lena JönssonLaholms IF OK18:01
Inger GlansOK Torfinn18:03
Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL18:05
Margareta HeldFK Åsen18:07
Solbritt GustafssonOK Virdarna18:09
Majvie AnnegårdSOK Viljan18:11
Ulla HåkanssonOK Gynge18:13
Inga JohanssonNyköpings OK18:15
Karin BengtssonOK Kompassen18:17
Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK18:19
Vega SlottnerJönköpings OK18:21
Kristina FranssonOK Virdarna18:23
Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad18:27
Carin BergmanLunds OK18:29
Hjördis ErlandssonOK Lindéna18:31
Margareta LarssonOK Njudung18:33
Margareta WikströmVäxjö AIS18:35

H70

3 160 m, 41 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Börje ÅkessonFrosta OK17:38
Magnus BerghHeleneholms IF17:42
Olle GranathSurahammars SOK17:46
Göran LarssonOK Kompassen17:48
Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK17:50
Per EngkvistRonneby OK17:52
Leif KarlssonFrosta OK17:54
Ingvar PerssonFK Åsen17:56
Bengtåke AnderssonOK Amne17:58
Bo WinanderJärfälla OK18:00
Lars OlssonFK Boken18:02
Anders AxelssonSävedalens AIK18:04
Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK18:06
Ingemar ArnessonIK Dran18:08
Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan18:10
Lars StrinnholmÖstersunds OK18:12
Erland MartinssonOK Tyringe18:14
Kjell ErlandssonOK Lindéna18:16
Kent OlaussonOK Orinto18:18
Tommy HeldFK Åsen18:20
Stefan G LarssonOK Njudung18:22
Christer JönssonLunds OK18:24
Kent JogelandIK Ymer18:26
Håkan NilssonMalmö OK18:28
Jan PerssonYstads OK18:30
Krister NilssonVäxjö OK18:32
Agne BengtssonOK Kompassen18:34
Nils-Erik BondessonFrosta OK18:36
Lars-Olof RönnqvistOK Löftan18:38
Gert OlssonSkåneslättens OL18:40
Anders GärderudEnebybergs IF18:42
Nils KarlssonVäxjö AIS18:44
Janne LindholmFrosta OK18:46
Kent EkdahlEmmaboda Verda OK18:48
Torgny PetterssonMarkbygdens OK18:50
Bengt SörensenJönköpings OK18:52
Leif CliffordsonSävedalens AIK18:54
Rune SandbergUddevalla OK18:56
Ulf JönssonLaholms IF OK18:58
Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK19:00
Hans Chr. StribOK Gorm19:02

D75

2 330 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva BergstrandVärend GN OL17:32
Helen AndertoftMarkaryds FK17:34
MariAnn SvenssonVäxjö AIS17:36
Maria Foster SchadSkåneslättens OL17:38
Ann-Charlotte JensenHässleholms OK17:40
Torill SvendsenFrosta OK17:42
Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK17:44
Linnéa HallOK Amne17:46
Gun LarssonOK Lindéna17:48
Lilian BengtssonOK Amne17:50
Birgitta StenströmVänersborgs SK17:52
Karin HelmerssonLunds OK17:54
Brita DahlbergHässleholms OK17:56
Anna-Stina ArnessonIK Dran17:58

H75

3 110 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK17:30
Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL17:32
John-Erik BergstrandVärend GN OL17:34
Håkan BrostMalmö OK17:36
Benkt AnderssonFrosta OK17:38
Stig BengtssonOK Amne17:40
Sven Erik SjöholmMullsjö SOK17:42
Gerth SällströmLessebo OK17:44
Ingemar LindblomOK Orinto17:46
Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL17:48
Holger MikkelsenOdense OK17:50
Ingemar AnderssonOK Orion17:52
Hasse AxelssonStigmännen Karlshamns OK17:54
Inge PerssonFK Boken17:56
Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna17:58
Åke EkstrandHärlövs IF18:00
Roland OffrellFrosta OK18:02
Reits HallOK Amne18:04
Gösta LindqvistOK Löftan18:06
Knud Erik ThomsenSvendborg OK18:08
Bengt BergmanLunds OK18:10
Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK18:12
Torgny JonssonVäxjö AIS18:14
Kenneth LindborgHässleholms OK18:16
Kjell LindauOK Kompassen18:18
Lennart MattssonLustens OK18:20
Arne SvenssonOK Njudung18:22
Nils-Åke NilssonHärlövs IF18:24
Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK18:26
Gunnar AnderssonIK Vista18:28
Lars-Erik LarssonOK Amne18:30
Nils-Erik GunnarssonOK Gipen18:32
Erland LingJönköpings OK18:34
Lars JohanssonOK Skogshjortarna18:36
Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad18:38

D80

2 330 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Vivi-Anne BylundRydboholms SK17:33
Anne-Catrine PerssonMariestads FK17:37
Karin LexellOK Torfinn17:41
Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna17:45
Clarie EkOK Pan-Kristianstad17:49
Gun HanssonYstads OK17:53

H80

2 620 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Paul SchannongMalmö OK17:33
Gunnar BylundRydboholms SK17:37
Bengt I NilssonFrosta OK17:41
Bernt LarssonOK Lindéna17:45
Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad17:49
Jan-Eric NelkingFK Åsen17:53
John-Erik ErikssonJönköpings OK17:57
Ernie BroströmHalmstad OK18:01
Roland EkelöfStigmännen Karlshamns OK18:05
Arne GustafssonMalmö OK18:09
Anders CarlssonSkåneslättens OL18:13
Kjell PerssonMariestads FK18:17
Rune AhlanderJönköpings OK18:21
Bernt PeterssonAlvesta SOK18:25

H85

2 330 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bengt EdvardssonOK Torfinn17:35
Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF17:43
Torsten HannrupOK Kompassen17:51

H90

1 980 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Curth SvenssonSkåneslättens OL17:37

Inskolning

1 480 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Love HeinrupJärla Orientering17:21:01
Arvid SvenssonFK Åsen17:23:35
Wilma Kärrman SjöbergStigmännen Karlshamns OK17:24:53
Vilhelm MattssonStigmännen Karlshamns OK17:24:55
Fabian VernerssonKlubblös17:32:27
Nils NygrenKlubblös17:34:55
Frans WessmanKlubblös17:38:21
Maja EngIFK Göteborg Orientering17:38:42
Emma RanåkerFrosta OK17:39:15
Erik RundbergFK Friskus-Varberg17:43:06
Erik TiensuuSkåneslättens OL17:52:20
Morris NilssonYstads OK17:54:11
Theo AleniusNyköpings OK17:55:55
Fritiof HärwellAndrarums IF17:59:42
Holger HasselströmMotala AIF OL17:59:57
Hjalmar AronssonLunds OK18:00:54
Joel Wallin ÖdénLunds OK18:01:09
Elvira EdmanLerums SOK18:11:52
Herman HellqvistKlubblös18:30:04
Alma LindblomLunds OK18:45:14
Walter Johansson LaurinLunds OK18:45:18
William LindblomLunds OK18:45:19
Alice JönssonHässleholms OK18:50:57
Emil JönssonHässleholms OK18:51:01
Edvin CarlwigLunds OK19:11:05
Gustaf CarlwigLunds OK19:11:37
Vilma NordströmOK Älvsjö-Örby19:28:57

U1

2 300 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linnéa BrohedeOK Tyr17:17:06
Dexter HanssonFrölunda OL17:17:32
Arvid EmanderStigmännen Karlshamns OK17:21:40
Isak MattssonStigmännen Karlshamns OK17:24:40
Emil Kärrman SjöbergStigmännen Karlshamns OK17:24:58
Magnus LestebergKongsberg OL17:25:45
Oliver GullFK Friskus-Varberg17:27:32
Linnea EngOK Pan-Kristianstad17:29:30
Nils WetterKungälvs OK17:30:51
Edith NorinSkåneslättens OL17:31:22
Liv PalmertzHelsingborgs SOK17:35:36
Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubb17:37:07
Viggo Grahn EskilssonKlubblös17:41:55
Filip FrantzKungälvs OK17:44:23
Sebastian WessmanKlubblös17:44:26
Hillevi AronssonLunds OK17:45:16
Siri HåstadBromma-Vällingby SOK17:45:27
Vincent KallerbäckEmmaboda Verda OK17:45:33
Viggo Kjellberg NielsenIFK Göteborg Orientering17:49:22
Vera Kjellberg NielsenIFK Göteborg Orientering17:49:24
Hannah TiensuuSkåneslättens OL17:51:56
Tage EngelkeGöteborg-Majorna OK17:59:18
Judith GranatMarkbygdens OK18:10:36
Alfred EdmanLerums SOK18:11:30
Nilla PerssonMarkaryds FK18:15:24
Hilma KaboIFK Mora OK18:22:41
Samuel TörnrosTumba-Mälarhöjden OK18:27:04
Carl IsgrenMalmö OK18:27:05
Alma EkenbergStigmännen Karlshamns OK18:28:52
Folke EkenbergStigmännen Karlshamns OK18:28:53
Tilda BäckLerums SOK19:15:30

U2

2 830 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tim NilssonAndrarums IF17:16:16
Saga NorinSkåneslättens OL17:31:19
Alexander IsacssonOK Landehof17:33:31
Arvid JentschMalmö OK17:34:13
Ida IngemarssonHestra IF17:35:38
Rasmus NilssonOK Gynge17:36:05
Valdemar PukeYstads OK17:36:07
Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb17:37:35
Herman EngIFK Göteborg Orientering17:38:09
Filippa OttoforsOK Kåre17:40:31
Ella RundbergFK Friskus-Varberg17:42:43
Märta GrahnGöteborgs SK17:43:54
Amanda EngOK Pan-Kristianstad17:49:12
Lowe PalmertzHelsingborgs SOK17:53:16
Selma EngelkeGöteborg-Majorna OK17:54:13
Jennifer TallbergKlubblös18:10:13
Solveig WallentinLerums SOK18:26:06
Bojan WallentinLerums SOK18:28:11
Axel HofflanderGöteborg-Majorna OK18:28:12
Rie OffrellGävle OK18:41:25
Vincent SteffertOK Tyringe18:44:16
Oscar SteenHelsingborgs SOK18:59:20
Love VikströmTolered-Utby Ol-klubb

Öppen 1

2 830 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christina VernerssonOK Orinto17:20:38
Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK17:20:56
Bertil JohanssonSkåneslättens OL17:32:43
Linnea Grahn EskilssonLunds OK17:41:23
Maria SjöbergKlubblös17:41:59
Torgny ÅstedtHärlövs IF17:54:18
Fredrik JohanssonFrosta OK18:47:32
Cecilia JönssonAndrarums IF18:59:57
Agneta FriskKlubblös19:18:44

Öppen 3

3 210 m, 85 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rune JungbjerGöteborgs SK17:16:33
Britt-Marie EkbergOK Orinto17:16:59
Siw OlaussonOK Orinto17:17:49
Jan DahlbergHässleholms OK17:20:09
Jonas Lauritz GalleKlubblös17:23:25
Ann ErikssonSimrishamns OK17:23:45
Irene SvenssonKlubblös17:24:25
Olivia SvenssonFK Åsen17:24:37
Olle SagerOK Orion17:25:03
Johan MeurlingLunds OK17:27:13
Klas FregertKlubblös17:27:15
Felix SvenssonJönköpings OK17:29:13
Rosita KarlssonVäxjö AIS17:30:15
Ann-Karin LestebergKongsberg OL17:31:15
Karin MalmgrenHjärnarps OL17:31:16
Lars MattssonOK Tyringe17:32:34
Linnea MattssonOK Tyringe17:32:35
Olof HanssonEslövs FK17:32:39
Pontus TörnblomHässleholms OK17:34:17
Barbro JohanssonOK Älme17:35:30
Bengt LarssonYstads OK17:37:15
Lilian HärwellEslövs FK17:37:17
Kerry KempeLinköpings OK17:37:20
Eva LannfeltOK Skogshjortarna17:38:14
Inger LindblomOK Orinto17:38:37
Ewa ArnessonIK Dran17:39:00
Johan JönssonStigmännen Karlshamns OK17:39:22
Madelene TörnblomHässleholms OK17:40:17
Lena SvenssonOK Löftan17:40:20
Stefan HanssonEslövs FK17:40:24
Cecilia AronssonLunds OK17:40:47
Viktor Wallin ÖdénLunds OK17:41:01
Marie SvernestamLinköpings OK17:42:06
Helena KarlssonHjobygdens OK17:42:59
Margareta RingRonneby OK17:44:51
Kristina NyströmTrollhättans SOK17:47:10
Helene BjörkKlubblös17:47:14
Martin GranatMarkbygdens OK17:49:17
Anette BohmanHjärnarps OL17:49:29
Kjell RosgrenOK Njudung17:50:45
Kerstin ÅstedtHärlövs IF17:53:42
Lovisa IngvarsonFK Herkules17:54:04
Linnea IngvarssonKlubblös17:54:06
Emelie IngvarsonBlentarps BK17:54:08
Sofia EklundIFK Göteborg Orientering17:56:11
Marita JohanssonMarkbygdens OK17:56:15
Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK17:57:23
Ingrid BorgkvistHelsingborgs SOK17:59:46
Susanne GöranssonFrosta OK18:01:37
Tina BjørnstadRaumar Orientering18:03:27
Hugo DanielssonOK Skogsfalken18:03:52
Anna KeyserOK Älvsjö-Örby18:05:06
Susanne EdénWaxholms OK18:05:12
Maria DelinKlubblös18:05:30
Barbro NilssonAlvesta SOK18:06:14
Kerstin LarssonOK Pan-Kristianstad18:14:40
Kjell MånssonRonneby OK18:16:03
Kerstin MartinssonOK Tyringe18:17:12
Camilla AleniusNyköpings OK18:18:23
Ingrid NilssonVäxjö OK18:19:09
Eva EskilssonHässleholms OK18:20:40
Per KreutzOK Tyringe18:25:12
Åsa KinellIFK Göteborg Orientering18:25:36
420Anna-Lisa KinellIFK Göteborg Orientering18:25:37
Barbara ReschKlubblös18:32:41
Elin TiensuuSkåneslättens OL18:35:47
Sandra  EkmanKlubblös18:37:42
Hanna ElfLunds OK18:37:49
Edwin HellqvistKlubblös18:37:57
Olof HanssonKlubblös18:42:10
Sylvie JiangKlubblös18:42:12
Hanna MelanderStigmännen Karlshamns OK18:45:14
Martin NilssonOK Gynge18:45:36
Nanna SundelinOK Orion18:47:35
Marinda Jönsson NorinSkåneslättens OL18:48:02
Ann-Marie MånssonRonneby OK18:49:57
Helena BlomsterRonneby OK18:50:00
Emilia HagrotTäby OK18:50:08
Isak IngemarssonHestra IF18:53:52
Fredrik PerssonKlubblös18:58:33
Stig PerssonAndrarums IF18:59:51
Anna MobergFK Göingarna19:03:09
Ellen MobergFK Göingarna19:03:10
Kristina PerssonHärlövs IF19:10:45
Linnea SvenssonKlubblös19:18:59

Öppen 5

3 800 m, 91 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sofia EnellJönköpings OK17:25:52
Peter JohanssonBurseryds IF17:29:08
Albin MöllerbergValbo AIF17:29:58
Anna-Moa LindskogOK Älme17:31:41
Jan LenningRävetofta OK17:32:11
Pamela SvenssonLunds OK17:32:21
Karin ErikssonGöteborg-Majorna OK17:32:37
Annika GranqvistVärend GN OL17:34:19
Jennie Malm BlomqvistCentrum OK17:35:20
Anette TolonenOK Amne17:35:33
Yasmine OffrellGävle OK17:36:32
Martin Malm BlomqvistKlubblös17:36:45
Jesper RundbäckVaggeryds SOK17:37:22
Thomas JohanssonOK Älme17:37:25
Oliver WictorssonKlubblös17:38:17
Karin JohanssonLunds OK17:39:46
Emelie RökenTäby OK17:42:22
Monika MagnussonJärfälla OK17:42:34
Linda AllwoodKarlskrona SOK17:43:17
Camilla SvenssonBurseryds IF17:43:33
Elisabeth HåkanssonYstads OK17:44:21
Mats LarssonBurseryds IF17:45:24
Helena JohanssonJönköpings OK17:45:42
Joel SegerOK Kompassen17:45:50
Anna LevinFK Åsen17:46:05
Ylva LagerbergOK Södertörn17:48:02
Jonny BobergBromma-Vällingby SOK17:48:32
Eva LindgrenKFUM Örebro OK17:51:12
Hanna VikströmTolered-Utby Ol-klubb17:51:54
Fredric EngelkeGöteborg-Majorna OK17:53:46
Therese GustafssonOK Virdarna17:54:46
Mia HallabroHässleholms OK17:55:43
Roger NilssonFK Åsen17:56:14
Lisa KjelssonKlubblös17:56:57
Thomas HanssonKlubblös17:56:59
Per-Ola KjellssonAndrarums IF17:57:02
Per EnellJönköpings OK17:57:42
Hans AlmgrenOK Stigen17:57:59
Henrik ViktorssonOK Skogsfalken17:58:36
Irene OlofssonFK Åsen17:59:21
Anna IngvarsonFK Herkules18:00:07
Roland HermanssonOK Orion18:00:20
Jacob RosenfeldStigmännen Karlshamns OK18:00:30
Eva AlmgrenOK Stigen18:01:02
Sally HelanderAndrarums IF18:01:54
Stefan LindbergYstads OK18:02:07
Marie NybergFjärås AIK18:02:12
Maria LarssonBurseryds IF18:03:15
Hampus ÅgrenLunds OK18:03:49
Hanna MellbyEslövs FK18:05:07
Olof StåhlLunds OK18:05:10
Lars ErlandssonOK Vivill18:05:14
Fritz StutsenbergerKlubblös18:05:20
Elinor DelinKlubblös18:06:12
Anna HelanderKlubblös18:06:44
Hanna WessmanKlubblös18:08:12
Toffe HelanderKlubblös18:08:34
Sven Erik MellbyEslövs FK18:10:10
Johan VinbladLunds OK18:11:17
Ingemar TedhamreSnättringe SK18:17:23
Per-Anton PerssonTormestorps IF18:19:18
Carina Jönsson LindholmHärlövs IF18:19:42
Edvin SanderSkåneslättens OL18:19:57
Claes OlvegårdFK Göingarna18:23:17
Sara AnderssonKlubblös18:23:30
Marie HeinrupTullinge SK18:24:10
Erik TedhamneKlubblös18:25:10
Staffan LarssonAktiv Sport18:28:51
Martin NelsonKlubblös18:28:57
Jonas SjöbergBurseryds IF18:30:19
Martin NilssonYstads OK18:30:28
Martin NilssonHässleholms OK18:31:12
Anna Hult NilssonKlubblös18:31:13
Per Inge ErikssonStigmännen Karlshamns OK18:32:15
Miranda TolonenMalmö OK18:34:38
Stina PerssonEmmaboda Verda OK18:36:21
Marie EnokssonOK Österåker18:39:25
Anna RundbergFK Friskus-Varberg18:40:22
Alfred LeijonHärlövs IF18:40:24
Sofia TolonenOK Amne18:40:43
Petra AreskougFK Åsen18:41:29
Klara HåstadBromma-Vällingby SOK18:42:36
Karin HellqvistKlubblös18:42:53
Karin LindholmFrosta OK18:47:30
Solveig EdmanLerums SOK18:51:28
Johan NorinSkåneslättens OL18:54:16
Mimmi AlinKlubblös18:58:30
Mats-Ola PerssonTormestorps IF19:04:08
Cecilia BäckLerums SOK19:12:09
Cecilia PerssonYstads OK
Ronnie PerssonYstads OK

Öppen 7

3 360 m, 120 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Torbjörn SandebäckÅlems OK17:14:20
Johan ParkGnosjö FK17:15:03
Kurt EkbergOK Orinto17:15:08
Bertil LööfOK Pan-Kristianstad17:16:21
Conny VernerssonOK Orinto17:20:32
Tommy PedersenKlubblös17:23:05
Sophia Lauritz GalleKlubblös17:23:43
Gustaf SchejaFrosta OK17:24:16
Jessica De Groot BoersmaRydboholms SK17:24:43
Annette BondeBallerup OK17:25:36
Martin TöppnerOK Landehof17:26:14
Monica DjurbergOK Tyv17:26:50
Lena StrandMarkaryds FK17:27:22
Kristina HammarfalkÖstersunds OK17:28:02
Sven-Erik PerssonFrosta OK17:28:21
Peter HagströmFalkenbergs OK17:28:37
Karin MöllerbergValbo AIF17:30:10
Sonja HammarOK Kompassen17:30:19
Sandra WallinFalkenbergs OK17:31:13
Johan WensäterLunds OK17:31:49
Mats ErikssonGöteborg-Majorna OK17:32:13
Nina TillanderYstads OK17:32:18
Johnny MalmgrenHjärnarps OL17:32:53
Lennart MånssonRingsjö OK17:33:12
Barbro MartinssonOK Tyringe17:34:01
Nelly De Groot BoersmaRydboholms SK17:34:36
Herman AlbinssonOK Skogsfalken17:35:53
Anna BjärbyFrosta OK17:39:06
Anna-Maria LarssonStigmännen Karlshamns OK17:39:23
Anna ReimerTormestorps IF17:40:10
Carl-Christian SchmiterlöwHjobygdens OK17:40:15
Lennart MartinssonOK Tyringe17:40:33
Stefan ElfLunds OK17:42:09
Sven GiselssonRonneby OK17:42:24
Stefan NilssonStigmännen Karlshamns OK17:42:54
Martin EnströmTrollhättans SOK17:43:30
Olle RingRonneby OK17:44:10
Yvonne AnderssonHässleholms OK17:44:29
Sara HenrikssonTormestorps IF17:44:32
Maria NimvikJärla Orientering17:44:36
Rebecca HardenFK Boken17:45:31
Sara OlinLinköpings OK17:46:08
Åsa GrenaboHjobygdens OK17:47:58
Sara SöderblomÄtrans IF17:49:15
Jenny VinbladLunds OK17:50:13
Thomas VinbladLunds OK17:50:54
Pia LarssonFK Göingarna17:52:25
Bengt IvarssonOK Tyringe17:52:34
Tommy BengtssonHässleholms OK17:53:11
Tom LindbergLunds OK17:53:48
Johanna FridhagenGöteborg-Majorna OK17:53:55
Matts AnderssonHässleholms OK17:55:05
Maria HåkanssonVäxjö OK17:55:14
Bengt LinussonFK Åsen17:55:41
Per Soares Soares OlsonSimrishamns OK17:55:45
Johan SwartzOK Orion17:56:19
Gunnar SvenssonAndrarums IF17:56:24
Anders SilvemarkDalaportens OL17:57:04
Ellen JohanssonBurseryds IF17:57:11
Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OK17:57:34
Magnus GruvbergerOK Orion17:59:27
Kristin LindbergLunds OK17:59:44
Lennart BorgqvistHelsingborgs SOK17:59:49
Madelene HanssonOK Löftan18:00:24
Mikael NilssonFrosta OK18:01:32
Bibi SilvemarkDalaportens OL18:01:34
Mikael KarlssonOK Skogsfalken18:03:54
Johan KarlssonKlubblös18:04:09
Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby18:05:05
Susanne KarlssonHärlövs IF18:06:08
Jan HanssonLunds OK18:07:17
Katarina HenmyrOK Vilse 8718:08:41
Sebastian EkmanTolered-Utby Ol-klubb18:11:34
Christine SisellGävle OK18:13:07
Louise RolanderOK Pan-Kristianstad18:14:16
Jakob SvenssonKlubblös18:14:35
Peter PukeYstads OK18:18:46
Lars-Erik FredrikssonOK Skogshjortarna18:19:54
Daniel HellqvistKlubblös18:20:31
Ulf ÅmanOK Vilse 8718:20:59
Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK18:22:24
Sten-Åke NilssonOK Alehof18:23:06
Ina ÅmanOK Vilse 8718:23:08
Linda WetterKungälvs OK18:24:21
Margareta HofflanderGöteborg-Majorna OK18:26:14
Anders OttoforsOK Kåre18:26:58
Elisabeth JonassonOK Orinto18:30:08
Thomas LarssonLugnviks IF18:31:18
Lena DanielssonHärlövs IF18:31:20
Jörgen KarlssonHärlövs IF18:31:23
Åsa NilssonRonneby OK18:32:11
Erik OskarssonHagaby GoIF Örebro18:33:07
Bengt ClassonOK Orinto18:34:18
Ulrik JohanssonRonneby OK18:35:31
Bengt LeijonHärlövs IF18:35:57
Karl RundbergFK Friskus-Varberg18:39:03
Marie SvenssonFK Åsen18:39:09
Ola SvenssonFK Åsen18:39:11
Robert TiensuuSkåneslättens OL18:39:13
Martin JohanssonRonneby OK18:39:46
Linnea LeijonHärlövs IF18:40:25
Ingela AnderssonOK Orion18:42:16
Jonas FrantzKungälvs OK18:42:56
Kerstin SegerLaholms IF OK18:45:26
Göran LassingKlubblös18:48:54
Inger SörlénTäby OK18:50:10
Karin AnderssonFrosta OK18:50:12
Cecilia ÖdénLunds OK18:54:07
Helen NilssonHärlövs IF18:54:22
Lotta NybergOK Alehof18:54:38
Magdalena JohanssonHalmstad OK18:56:06
Viveka LassingKlubblös18:58:06
Mikael PerssonFK Göingarna18:58:26
Jörgen SvenssonRonneby OK19:04:30
Per-Åke NilssonOK Pan-Kristianstad19:05:28
Patrick PerssonHärlövs IF19:10:29
Mattias JohanssonOK Pan-Kristianstad19:10:51
Linnea FriskVittskövle IF19:18:53
Lars ErikssonMarkbygdens OK
Frida WallentinLerums SOK

Öppen 8

4 970 m, 89 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Matts TenlandAndrarums IF17:14:14
Torbjörn BergstrandSurahammars SOK17:16:01
Rasmus PerssonSkåneslättens OL17:16:02
Greger JörgensenBallerup OK17:17:57
Erik SchultzLunds OK17:24:14
Håkan GunnarssonFK Göingarna17:26:57
Maria LenningSkåneslättens OL17:29:11
Miranda ReimerTormestorps IF17:32:00
Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK17:33:46
Åsa JentschMalmö OK17:35:50
Göran von RosenMalmö OK17:35:57
Stefan ReimerTormestorps IF17:36:35
Leif LarsenTisvilde Hegn OK17:37:43
André BjärbyFrosta OK17:38:11
Fredrik WahlbomLunds OK17:38:19
Gunnar NilssonFinspångs SOK17:38:50
Niklas HenrikssonTormestorps IF17:39:10
Jörgen FondeliusVästerbergslagens OL17:40:07
Erik OlssonFK Åsen17:40:08
Niclas RökenTäby OK17:40:13
Anna RökenTäby OK17:40:14
Rikard FlinkFjärås AIK17:41:05
Gert PetterssonLunds OK17:42:19
Lottie LindOK Tyr17:43:15
Erik LenningSkåneslättens OL17:43:31
Jonas EdvardssonHästveda OK17:44:09
Mark ObersHästveda OK17:44:15
Bo MagnussonKFUM Örebro OK17:44:20
Mats ToftnerOK Kompassen17:44:42
Richard JohanssonFK Åsen17:44:49
Roelf PostemaTetra Pak IF17:45:54
Kenneth LantzOK Österåker17:47:54
Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers17:48:23
Kajsa ToftnerOK Kompassen17:48:25
Hirotake Komatsu17:49:38
Henrik EdmanLerums SOK17:49:57
Sandra SällbergFK Åsen17:50:09
Johan SanderSkåneslättens OL17:52:09
Christer NilssonLunds OK17:56:18
Peter AnderssonOK Orion17:56:21
Julius PukeYstads OK17:57:05
Anders NelvingTetra Pak IF17:58:30
Christer GustavssonKlubblös18:01:57
Jonas NybergOK Alehof18:02:19
Anders TåqvistVästerås SOK18:03:08
Felix FalkGöteborg-Majorna OK18:03:30
Pierre DanielssonOK Skogsfalken18:03:45
David SällbergFK Åsen18:04:19
Anders SelinFK Göingarna18:05:23
Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK18:06:11
Annica MagnussonKFUM Örebro OK18:08:09
Lotta FalkKlubblös18:10:12
Philip HjellströmGränna-Bygdens OK18:12:27
Ola LestebergKongsberg OL18:12:47
Per HolmbergRonneby OK18:13:12
Anne Marie ThommesenBallerup OK18:13:25
Anna-Karin BondessonFrosta OK18:15:39
David LarssonLunds OK18:18:04
Pia-Maria BondessonFrosta OK18:20:44
Elin HugossonLunds OK18:20:54
Marcus WetterKungälvs OK18:21:11
Annica EngIFK Göteborg Orientering18:21:20
Mathilda JägrydSkåneslättens OL18:23:15
Jakob TedhamreSnättringe SK18:24:41
Ernst PoulsenAmok - Amager OK18:24:55
Mikael LindOK Tyr18:26:20
Max PrangFredensborg OK18:27:11
Daniel PerssonRonneby OK18:28:44
Christine SvendsenLunds OK18:31:08
Mattias KovacicFrosta OK18:31:26
Jeanette HenningssonLunds OK18:32:08
Niklas VernerssonSundbybergs IK18:32:26
Maja TenghagenHärlövs IF18:32:58
Magnus WiktorssonKlubblös18:37:22
Adam OdénFjärås AIK18:40:09
Mats AnderssonOK Orion18:42:18
Camilla DalgaardKolding OK18:43:09
Jörgen ModigOK Pan-Kristianstad18:45:40
Thomas DagsbergMalmö OK18:46:56
Maria Hellström ReimerAndrarums IF18:47:49
Jan-Olof SvenssonHalmstad OK18:51:16
Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL18:52:11
Emma HolgerssonKlubblös18:54:11
Tor StrandRaumar Orientering18:54:18
Emil Bjørnstad StrandRaumar Orientering18:55:21
Erik PerssonHärlövs IF18:59:59
Anders JentschMalmö OK19:10:11
Stefan AdolfssonEslövs FK19:27:46
Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad

Öppen 12

1 480 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan AnderssonKlubblös18:22:45

Annonser