Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Motionsorientering Umeå 9 aug

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Umeå 9 aug
Arrangörsorganisation: Umeå OK
Datum: torsdag 9 augusti 2018

Inskolning

1 440 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Josef OdevikKlubblös07:01:39

Öppen motion 1

1 700 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helena MedeirosBrazil06:02:12
Christer VredinIFK Umeå06:02:13
David GidlundUmeå OK06:03:35
Alfred GidlindUmeå OK06:04:23
Mikaela EngmanUmeå OK06:27:17
Max NordénUmeå OK06:35:21
Nils SandströmUmeå OK06:35:38
Isak BengtssonUmeå OK06:38:17

Öppen motion 3

2 720 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sirin GnadebergKlubblös06:18:40
Christina JohnssonUmeå OK06:23:44
Lilly JohnssonUmeå OK06:23:46
Ebba SamuelssonUmeå OK06:24:17
Lina SamuelssonUmeå OK06:25:54
Emil LundmarkUmeå OK06:30:56
Mia LindgrenKlubblös06:33:12
Hugo RydbergUmeå OK06:37:28
Erica BengtssonUmeå OK06:38:21

Öppen motion 5

3 280 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mattias VesterbergKlubblös06:08:48
Hardy PaulssonUmeå OK06:16:23
Lisa EdvardssonKlubblös06:22:47
Anders BuchtIFK Umeå06:22:50
Lina ThorsKlubblös06:22:53
Marcus LagerbrantUmeå OK06:22:54
Chatarina KarlssonUmeå OK06:25:51
Åke StrömbergStöcksjö IS06:26:31
Sara Ahlman ÅdahlUmeå OK06:28:00
Saga RydbergUmeå OK06:38:44
Erika TimbyUmeå OK06:39:54
Josy Ter BeekUmeå OK06:42:37

Öppen motion 7

3 440 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Cecilia HenfridssonUmeå OK06:03:00
Per RogneIK Hakarpspojkarna06:05:42
Magnus HägglundUmeå OK06:10:40
Håkan ErikssonUmeå OK06:11:35
Erik JohanssonUmeå OK06:12:13
Karin AggerydKlubblös06:14:43
Ann-Sofie JohanssonUmeå OK06:16:10
Noemi SkorzinskiIKSU Multisport06:18:38
Mats KlingvallUmeå OK06:21:00
Kjell HemmyrStöcksjö IS06:25:48
Olle RosénStöcksjö IS06:26:38
HENRIK RAMEBÄCKUmeå OK06:27:02
Börje  LjungbergUmeå OK06:27:15
Per EngmanUmeå OK06:29:55
Gunilla RosénStöcksjö IS06:30:42
Erland JonssonVännäs OK06:31:44
Jonas NilssonUmeå OK06:34:47
Andreas NystedtUmeå OK06:37:24
Gunnar TigerUmeå OK06:41:50
Valdemar GranbergUmeå OK06:42:30
Vesa SärkiojaUmeå OK06:47:45
Ove PerssonTelia IF06:48:44

Öppen motion 8

4 740 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Simon NilssonUmeå OK06:07:36
Julia AnderssonIFK Umeå06:07:58
Erik KärrlanderUmedalens IF06:12:52
Daniel ElfversonIKSU Multisport06:18:36
Elise RognsvågUmeå OK06:22:41
Oskar ÅdahlUmeå OK06:23:35
Jesper RamebäckUmeå OK06:24:12
Markus CarlborgIKSU Multisport06:24:20
Louise RamebäckUmeå OK06:26:59
Dan EdvardssonUmeå OK06:30:34
Stefan KärrlanderUmedalens IF06:32:24
Linda SandbladUmeå OK06:33:55
Rasmus ErikssonUmeå OK06:37:07
Mattias JohanssonKlubblös06:39:08
Niklas TimbyUmeå OK06:39:39
Albin BjörnuddIFK Umeå06:43:44
Linda LindkvistLeksands OK07:01:24
Hans PerssonIFK Umeå07:02:23

Öppen motion 10

5 050 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Cederic PattheyKlubblös06:12:19
John ValingerUmeå OK06:13:18

Annonser