Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Gävleloppet, medel

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Gävleloppet, medel
Arrangörsorganisation: Gävle OK
Datum: lördag 11 maj 2019

D21

4 960 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK11:02
2Maria JanssonOK Linné11:04
3Nayara GillsparrOK Österåker11:06
4Kristin HylanderNyköpings OK11:08
5Rebecka LindbergOK Roslagen11:10
6Emma BengtssonÅrsunda IF11:12
7Johanna Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna11:14
8Rebecka HeinrupTullinge SK11:16
9Matilda MartinssonFalkenbergs OK11:18
10Jenny WesterberghRasbo IK11:20
11Lisa JohanssonOK Rodhen11:22
12Kristina CanowOK Österåker11:24
13Frida AnsinSvaide Roma SOK11:26
14Sara BengtssonSävedalens AIK11:28
15Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby11:30
16Johanna ÖbergOK Linné11:32
17Jennie Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna11:34
18Ida HylanderNyköpings OK11:36

H21

6 220 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
75Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK11:23
76Kalle BergmanOK Ravinen11:25
77Filip JacobssonOK Tisaren11:27
78Johan LangerakJärfälla OK11:29
79Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF11:31
80Alfred LiljeströmGävle OK11:33
81Joel Börjesson ErikssonStorviks IF11:35
82Jakob SjöbergGävle OK11:37
83Aleksandr ManoilovJärfälla OK11:39
84Daniel RönnqvistOK Linné11:41
85Emil ThalinOK Älvsjö-Örby11:43
86Johan OlssonHjobygdens OK11:45
87Viktor StridÖsterfärnebo IF11:47
88Tobias WestbomLånghundra IF11:49
89Markus MartinelleSöders-Tyresö11:51
90Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering11:53
91Albin RidefeltOK Linné11:55
92Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF11:57
93Isak BerggrenGävle OK11:59

D18

4 100 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Moa KarlssonOK Hammaren11:08
Linnea PerssonValbo AIF11:10
Emma LiljeGävle OK11:12

H18

4 500 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Noa StenälvValbo AIF11:11
Daniel StåhlOK Hammaren11:13
Emil BoströmOK Linné11:15
Anton AugustssonFagersta OK11:17
Viktor LadängesAlfta-Ösa OK11:19

D16

3 680 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
777Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö11:27
778Elise EdlerOK Hammaren11:29
779Ebba OttossonGävle OK11:31
780Mathilda KarlssonValbo AIF11:33
781Elin LadängesAlfta-Ösa OK11:35
782Sara ÅbomGävle OK11:37
783Tyra ForsbergValbo AIF11:39
784Julia NäslundOK Hammaren11:41

H16

3 790 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
787Joel OwénValbo AIF11:00
788Rasmus SöderbergGävle OK11:02
789Gustav VisingOK Triangeln11:04
790Wille LångbergHudiksvalls OK11:06
791Viktor BoströmOK Linné11:08
792Fabian SundOK Hammaren11:10
793Viktor KarlssonStorviks IF11:12
794Eric HallnerOckelbo OK11:14
795Zebastian Jönsson-UlateOK Triangeln11:16
796Albin BlombergSegersta OK11:18
797Hjalmar WennbergHudiksvalls OK11:20
798Oskar EureniusOK Hammaren11:22
799Jesper LinjerGävle OK11:24

D14

3 500 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linnéa WestlinValbo AIF11:01
Tua OffrellGävle OK11:03
Ebba FlodmanOK Hammaren11:05
Alma NordkvistStorviks IF11:07
Signe WikstenGävle OK11:09
Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö11:11

H14

3 500 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Albin MöllerbergValbo AIF11:12
Vigor KjellmanStorviks IF11:14
Aron SidenvallHudiksvalls OK11:16
Gustav LjunggrenOK Hammaren11:18
Elias WesterberghRasbo IK11:20
Hampus KarlssonOK Hammaren11:22
Axel HejdenbergGävle OK11:24
Alfred JeppssonOK Hammaren11:26
Max AlfredssonGävle OK11:28
Anton EngstrandStorviks IF11:30
Lucas SöderbergGävle OK11:32
Max ZetterbergHudiksvalls OK11:34
Oskar BjörkOK Hammaren11:36
Nils BlombergSegersta OK11:38
Melker SundOK Hammaren11:40
Olle LångbergHudiksvalls OK11:42
Arvid JonforsenSurahammars SOK11:44

H14 Kort

2 930 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Samuel AspforsOK Hammaren11:06
Leo WikströmOK Hammaren11:08

D12

2 930 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Frida LinjerGävle OK11:00
Nilla EnquistOK Hammaren11:02
Siri HejdenbergGävle OK11:04
Alicia IvarssonOK Hammaren11:06
Svea ForsslundGävle OK11:08
Tilde VikblomOK Hammaren11:10
Vera JeppssonOK Hammaren11:12
Rut SidenvallHudiksvalls OK11:14
Selma PartanenOK Hammaren11:16

H12

2 930 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Vilhelm SödermanOK Rodhen11:18
Morgan AlfredssonGävle OK11:20
Gustav LindbergOK Roslagen11:22
Oskar WennbergStorviks IF11:24
Egil HenerydValbo AIF11:26
Wilmer WennbergHudiksvalls OK11:28
Gustav MattssonValbo AIF11:30
Adam EngstrandStorviks IF11:32
Wilmer HagrotTäby OK11:34
Ludwig SjödénOK Hammaren11:36
Arvid KjellmanStorviks IF11:38
Filip ZetterbergHudiksvalls OK11:40
Sigvid BarthValbo AIF11:42

H12 Kort

1 990 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Simon HälldalGävle OK11:01

D10

1 990 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kajsa LundgrenOK Hammaren11:02
Alma WestlinValbo AIF11:04
Selma LöfqvistVästerås SOK11:06
Vendela Kettunen SvedbergOK Hammaren11:08
Iris WikströmOK Hammaren11:10
My OffrellGävle OK11:12
Meja VikblomOK Hammaren11:14

H10

1 990 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Love ForsslundGävle OK11:16
Melker KjellmanStorviks IF11:18
Frank SidenvallHudiksvalls OK11:20
Joel WesterberghRasbo IK11:22
Einar BlombergSegersta OK11:24
Ludvig LjunggrenOK Hammaren11:26
Lukas HenrikssonAttunda OK11:28
Simon AlplingValbo AIF11:30
Aron LindbergOK Roslagen11:32

H35

4 500 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Robert BlomSöderhamns OK11:00
Björn JohanssonOK Borgen11:02

D40

4 100 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Catherine WennbergHudiksvalls OK11:14

H40

4 500 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Andreas OlssonIF Thor11:33
Mattias EklundOckelbo OK11:35
Daniel EdlerOK Hammaren11:37
Mattias LöfqvistVästerås SOK11:39
Patrik EureniusOK Hammaren11:41
Magnus KarlssonStorviks IF11:43
Daniel AlnebergSträngnäs-Malmby OL11:45
Torbjörn GillsparrOK Österåker11:47

D45

3 500 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin JohanssonOK Hammaren11:15
Camilla GöstasSöders-Tyresö11:17
Ann-Sofie TäckOK Hammaren11:19
Maria WestlinValbo AIF11:21
Louise Jeppsson WulffOK Hammaren11:23
Yvonne GrehnOK Rodhen11:25
Åsa SundOK Hammaren11:27
Marie ÅsbergOK Hedströmmen11:29

H45

4 450 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tomas HenrikssonAttunda OK11:42
Tobias StenälvValbo AIF11:44
Stellan TäckOK Hammaren11:46
Jonas BlombergSegersta OK11:48
Björn LjunggrenOK Hammaren11:50
Stefan StridValbo AIF11:52
Ulf KarlssonStorviks IF11:54
Daniel SundOK Hammaren11:56
Johan WesterberghRasbo IK11:58
Robert LadängesAlfta-Ösa OK12:00

D50

3 400 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria TibellLånghundra IF11:44
Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK11:46
Laila IngelssonOK Hammaren11:48
Josefine NordströmOK Triangeln11:50
Maria HartOK Linné11:52
Camilla NäslundOK Hammaren11:54
Åsa Marknell DewittLänna IF11:56
Lina BerggrenTullinge SK11:58
Carin HomannJärfälla OK12:00

H50

3 970 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan AnderssonValbo AIF11:31
Rickard JonforsenSurahammars SOK11:33
Lars KarlssonValbo AIF11:35

D55

3 430 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marie FröjdRehns BK11:00
Åsa BobergSöderhamns OK11:02
Catharina JäderbergSundbybergs IK11:04
Åsa KindlundhAlfta-Ösa OK11:06
Cathrine JohanssonTierps SOK11:08
Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK11:10

H55

3 500 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stig-Johan WiklundSträngnäs-Malmby OL11:00
Tommy ÅhmanLånghundra IF11:02
Anders JönssonOK Triangeln11:04
Roger ÅsbergOK Hedströmmen11:06
Lennarth KarlssonValbo AIF11:08
Björn JäderbergSundbybergs IK11:10
Joacim IngelssonOK Hammaren11:12
Lars-Olof JanssonOK Linné11:14
Mikael IngelssonOckelbo OK11:16
Michael HolmgrenIF Thor11:18
Karl-Erik EngblomValbo AIF11:20
Olle AnderssonRehns BK11:22
Jonas NäslundOK Hammaren11:24
Mats HerbertTäby OK11:26
Tryggve RönnqvistOK Linné11:28

D60

3 050 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lise-Lott AlmgrenOK Rodhen11:20
Ingela BengtssonÅrsunda IF11:22
Lena LarssonSala OK11:24
Susanne HolmbergOK Södertörn11:26
Mona ÅkermanValbo AIF11:28
Ingrid SjölanderOK Rodhen11:30
Lotta ValentinGustavsbergs OK11:32
Kerstin Alneberg StenssonSträngnäs-Malmby OL11:34
Inger AnderssonÅrsunda IF11:36

H60

3 400 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK11:13
Lars-Ove SkoghÖsterfärnebo IF11:15
Sven-Erik LevinTierps SOK11:17
Lars LindgrenOK Ödmården11:19
Ola HedinOK Hammaren11:21
Sören CallebergSöderhamns OK11:23
Lars OlofssonRehns BK11:25
Lars HagrotTäby OK11:27
Lennart WinbergHudiksvalls OK11:29
Lars BengtssonÅrsunda IF11:31
Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK11:33
Mats HedbergÅrsunda IF11:35
Kjell BomanSöderhamns OK11:37
Göran EngblomRehns BK11:39
Sven-Arne StridÖsterfärnebo IF11:41
Anders ThoméeIFK Mora OK11:43
Mats KarlssonOK Ödmården11:45
Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK11:49
Göran HedmanValbo AIF11:51

H65

3 430 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tommy HöglundLånghundra IF11:28
Hans JoelssonValbo AIF11:30
Nisse JohanssonRehns BK11:32
Matz LarssonGustavsbergs OK11:34
Rolf LundbergOK Ödmården11:36
Göran LarssonSala OK11:38
Sune ÅkessonOckelbo OK11:40
Kjell JanssonLånghundra IF11:42
Magnus HaraldssonGustavsbergs OK11:44
Lars EkengrenSöderhamns OK11:46
Gunnar MunkteliusSurahammars SOK11:48
Karl-Erik JohanssonOK Södertörn11:50
Hasse ÅbergValbo AIF11:52

D70

2 430 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK11:02
Margareta HaraldssonGustavsbergs OK11:04
Gun-Inger SahlbergLånghundra IF11:06
Elke WilkeTierps SOK11:08
Christina WestmanHudiksvalls OK11:10
Gun SvenssonRehns BK11:12
Solveig PålssonOckelbo OK11:14

H70

3 050 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sten JohanssonOK Borgen11:01
Lasse HolmStorviks IF11:03
Jan Olov JonssonTierps SOK11:05
Östen ErikssonAvesta OK11:07
Karl-Olof BorgOckelbo OK11:09
Torsten PetterssonLånghundra IF11:11
Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL11:13
Bengt A PerssonOckelbo OK11:15
Tomas ÅhgrenLånghundra IF11:17
Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK11:19
Per ElfströmÅrsunda IF11:21
Ove ÅbergStorviks IF11:23

D75

2 250 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Britt-Marie SjöbergOK Tor11:11
Gun KrohnHudiksvalls OK11:13

H75

2 910 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK11:26
Arne KarlssonOK Tor11:28
Kurt SandströmSkutskärs OK11:30
Åke PerssonOckelbo OK11:32
Gunnar BengtssonSundsvalls OK11:34
Sören JohanssonSala OK11:36
Sören AnderssonJärbo OK11:38
Kurt BoströmOK Linné11:40
Torbjörn TirénHellas Orientering11:42
Kurt AnderssonStorviks IF11:44

H80

2 430 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magnus MejyrGävle OK11:20
Rolf KrohnHudiksvalls OK11:22
Olle OlofssonStorviks IF11:24
John BerglundAlfta-Ösa OK11:26
Evert BergströmHudiksvalls OK11:28

Inskolning

1 840 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anton AxelssonÅrsunda IF10:40:37
Malte ForslundGävle OK11:15:50
Johan Gagge LifVika IF11:27:11
Sara AlplingValbo AIF11:29:28
Freja HertzmanValbo AIF11:29:32
Loui LundbergValbo AIF11:29:34
Filippa FalkValbo AIF11:29:41
Hannes LindahlKlubblös11:33:18
Hedda MontgomerieTäby OK11:33:51
Meja MonteliusValbo AIF11:59:43

U1

1 840 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Levi BorgGävle OK10:33:23
Neo BorgGävle OK10:53:16
Signe MartinelleSöders-Tyresö10:54:14
Nore BacklundGävle OK10:54:19
Ludvig SvärdGävle OK11:07:53
Vilda LundbergGävle OK11:09:01
Svante LundbergGävle OK11:09:08
Axel JonssonHudiksvalls OK11:11:09
Simon BjörkOK Hammaren11:13:11
Stina MartinelleSöders-Tyresö11:33:46
Ellie SöderbergGävle OK11:59:48
Märta OlssonOckelbo OK11:59:51

U2

1 990 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christian Jönsson UlateOK Triangeln10:48:10
Emmy PerssonOckelbo OK10:52:26
Noah AlnebergSträngnäs-Malmby OL10:53:46
Hanna JernbergGävle OK11:08:40
Alvin StålKlubblös11:09:16
Isa-Li BarthValbo AIF11:36:39
Samuel SvenssonSöderhamns OK11:38:18
Emil StålbergGävle OK11:52:16
Ida OlssonOckelbo OK11:59:50
Elin BrolinOckelbo OK12:02:58
Stina SperlingGävle OK12:11:57
Sima ImadKlubblös12:11:58
Maja OwénValbo AIF

Öppen 1

1 990 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Millie LundgrenSelånger SOK11:45:27

Öppen 3

2 930 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jenny BorgGävle OK10:53:18
Magnus WestberghKlubblös11:02:58
Malin OwénValbo AIF11:04:20
Åsa JernbergGävle OK11:10:04
Christina ErikssonAlfta-Ösa OK11:14:36
Elin JonssonHudiksvalls OK11:15:04
Irma JonssonHudiksvalls OK11:15:05
Markus JonssonHudiksvalls OK11:15:07
Maria Kjellman WallénStorviks IF11:22:02
Charlotta HolmbergValbo AIF11:23:48
Hans KjellmanStorviks IF11:28:33
Margareta ElmefjällGävle OK11:32:23
Pernilla BlombergOK Gipen11:34:13
Petra PavlovskáSöderhamns OK11:38:28
David LiljequistSöderhamns OK11:45:02
Daniel PerssonOckelbo OK11:57:37
Maria ForsslundGävle OK

Öppen 5

3 500 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna PerssonOckelbo OK10:52:28
Anna WennbergStorviks IF10:53:14
Satu KettunenOK Hammaren10:53:15
Anna VisingOK Triangeln11:04:43
Lars VisingOK Triangeln11:04:44
Anders NordkvistStorviks IF11:06:58
Candice StåhlJärbo OK11:08:07
Mikael LiljeGävle OK11:08:14
Maria WikströmOK Hammaren11:12:15
Ulrika BolinOK Triangeln11:13:09
Marianne OffrellFrosta OK11:14:54
Roland OffrellFrosta OK11:14:57
Håkan LundEqualis IF11:23:46
Malin SvenssonOK Hammaren11:26:05
Malin Lidow HenerydValbo AIF11:26:15
Johan SidenvallHudiksvalls OK11:28:11
Jonas LindbergOckelbo OK11:30:20
Vanessa UlatiOK Triangeln11:33:03
Jonas LindgrenHudiksvalls OK11:40:02
Patrik ÖstansjöKlubblös11:41:49
Hanna ErikssonLånghundra IF11:43:07
Liv SperlingGävle OK12:12:09

Öppen 7

3 050 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Matilda SörellGävle OK10:30:00
Ulf ÅbergValbo AIF10:36:41
Emma ÅhmanKlubblös10:50:23
Maria EnquistOK Hammaren10:54:56
Monica SandbergLjusne-Ala OK10:57:00
Mikael WallinLjusne-Ala OK10:58:02
Anders FlodbergOK Rodhen11:01:51
Mattias JäderOK Rodhen11:04:39
Klara SkoogOK Hammaren11:04:48
Stig ErikssonTierps SOK11:08:22
Åsa SkoogOK Hammaren11:11:05
Karin MöllerbergValbo AIF11:12:23
Östen BomanSöderhamns OK11:12:35
Bernhard KlingOK Rodhen11:22:20
Linnea RönnqvistOK Linné11:24:04
Anna BlombergSegersta OK11:28:28
Johanna HenrikssonOK Tisaren11:28:58
Inger SörlenTäby OK11:37:01
Anna Karin LindströmKlubblös11:41:14
Amanda TibellLånghundra IF11:44:10
Klara HartOK Linné11:44:37
Anna-Karin EklundSöderhamns OK11:45:04
Magnus StålKlubblös11:53:38
Torun SwenningOK Linné11:53:55
Elisabeth SkoglundSegersta OK11:58:58
Anders AnderssonSegersta OK11:58:59
Christine SisellGävle OK12:05:13

Öppen 8

3 680 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Håkan JanssonGävle OK10:33:09
Stina FranzonHofors OK11:01:24
Anette HälldalGävle OK11:03:14
Joakim GustafssonHofors OK11:03:33
Ellen SkoogOK Hammaren11:04:49
Jonas LångbergHudiksvalls OK11:06:31
Anders BoströmOK Linné11:08:38
Michael PalmOK Triangeln11:13:16
Torbjörn VikblomOK Hammaren11:14:01
Magnus JeppssonOK Hammaren11:20:06
Henrik MattssonValbo AIF11:22:36
Tomas FalkValbo AIF11:26:55
Mattias BorgGävle OK11:30:28
Kent BerggrenTullinge SK11:31:12
Arne BergensOK Linné11:34:10
Petra SundströmTäby OK11:39:57
Fredrik WikstenGävle OK11:41:07
Ulf JanssonOK Triangeln11:43:35
Per WretbladOK Linné11:48:08
Per BrahmLånghundra IF11:51:19
Johannes RidefeltOK Linné11:53:24
Jan ZetterbergHudiksvalls OK11:59:07

Annonser