Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Gävleloppet, lång

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Gävleloppet, lång
Arrangörsorganisation: Gävle OK
Datum: söndag 12 maj 2019

D21

8 750 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
175Jennie Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna10:09
176Rebecka LindbergOK Roslagen10:11
177Therese NilssonOK Österåker10:13
178Rebecka HeinrupTullinge SK10:15
179Matilda MartinssonFalkenbergs OK10:17
180Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK10:19
181Nayara GillsparrOK Österåker10:21
182Johanna Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna10:23
183Kristin HylanderNyköpings OK10:25

H21

10 630 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
163Filip JacobssonOK Tisaren10:02
164Kalle BergmanOK Ravinen10:04
165Joel Börjesson ErikssonStorviks IF10:06
166Carl-Johan HögbergOK Linné10:08
167Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF10:10
168Markus MartinelleSöders-Tyresö10:12
169Aleksandr ManoilovJärfälla OK10:14
170Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering10:16
171Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF10:18
172Magnus BjörkOK Rodhen10:20

D18

5 340 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linnea PerssonValbo AIF10:01
Moa KarlssonOK Hammaren10:03

H18

8 560 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jakob SjöbergGävle OK10:00
Alfred LiljeströmGävle OK10:02
Daniel StåhlOK Hammaren10:04
Emil BoströmOK Linné10:06
Noa StenälvValbo AIF10:08
Viktor LadängesAlfta-Ösa OK10:10
Oskar StenviOK Linné10:12
David MelinOK Rodhen10:14
Isak BerggrenGävle OK10:16
Oscar PalmOK Linné10:18
Anton AugustssonFagersta OK10:20
Oskar SundblomRånäs OK10:22

D16

4 790 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ebba OttossonGävle OK10:00
Mathilda KarlssonValbo AIF10:02
Julia NäslundOK Hammaren10:04
Sara ÅbomGävle OK10:06
Elise EdlerOK Hammaren10:08
Elin LadängesAlfta-Ösa OK10:10
Tyra ForsbergValbo AIF10:12

H16

5 840 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eric HallnerOckelbo OK10:09
Edvin NilssonLånghundra IF10:11
Hjalmar WennbergHudiksvalls OK10:13
Fabian SundOK Hammaren10:15
Viktor BoströmOK Linné10:17
Edvin MäkinenOK Hammaren10:19
Linus NilssonOK Österåker10:21
Pelle NilssonOK Linné10:23
Albin BlombergSegersta OK10:25
Rasmus SöderbergGävle OK10:27
Loke HolmgrenOK Hammaren10:29
Wille LångbergHudiksvalls OK10:31
Axel GidlundOK Linné10:33
Jacob HenrikssonRånäs OK10:35

D14

4 120 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ebba FlodmanOK Hammaren10:01
Frida MelinOK Rodhen10:03
Tua OffrellGävle OK10:05
Alva OláRånäs OK10:07
Ida PalmOK Linné10:09
Signe WikstenGävle OK10:11
Linnéa WestlinValbo AIF10:13

H14

4 120 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Max AlfredssonGävle OK10:06
Olle LångbergHudiksvalls OK10:08
Hampus KarlssonOK Hammaren10:10
Anton EngstrandStorviks IF10:12
Gustav SvenssonRånäs OK10:14
Nils BlombergSegersta OK10:16
Vigor KjellmanStorviks IF10:18
Axel HejdenbergGävle OK10:20
Max ZetterbergHudiksvalls OK10:22
Alfred JeppssonOK Hammaren10:24
Albin MöllerbergValbo AIF10:26
Lucas SöderbergGävle OK10:28
Aron SidenvallHudiksvalls OK10:30
Oskar BjörkOK Hammaren10:32
Arvid JonforsenSurahammars SOK10:34
Hugo ÖrtlundRånäs OK10:36

D12

3 310 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
670Nilla EnquistOK Hammaren10:00
671Rut SidenvallHudiksvalls OK10:02
672Selma PartanenOK Hammaren10:04
673Jennifer LöfgrenOckelbo OK10:06
674Tess StrandOK Hammaren10:08
675Siri HejdenbergGävle OK10:10
676Tilde VikblomOK Hammaren10:12
677Svea ForsslundGävle OK10:14
678Vera JeppssonOK Hammaren10:16
679Signe PalmOK Linné10:18
680Alicia IvarssonOK Hammaren10:20

H12

3 310 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
651Simon HälldahlGävle OK10:08
652Gustav MattssonValbo AIF10:10
653Gustav LindbergOK Roslagen10:12
654Oskar WennbergStorviks IF10:14
655Filip ZetterbergHudiksvalls OK10:16
656Egil HenerydValbo AIF10:18
657Morgan AlfredssonGävle OK10:20
658Arvid KjellmanStorviks IF10:22
659David JonforsenSurahammars SOK10:24
660Ludwig SjödénOK Hammaren10:26
661Wilmer HagrotTäby OK10:28
662Wilmer WennbergHudiksvalls OK10:30
663Adam EngstrandStorviks IF10:32

D10

2 560 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hanna JernbergGävle OK10:15
My OffrellGävle OK10:17
Meja VikblomOK Hammaren10:19
Alma WestlinValbo AIF10:21
Kajsa LundgrenOK Hammaren10:23

H10

2 560 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ossian OláRånäs OK10:01
Love ForsslundGävle OK10:03
Simon AlplingValbo AIF10:05
Melker KjellmanStorviks IF10:07
Frank SidenvallHudiksvalls OK10:09
Lukas HenrikssonAttunda OK10:11
Aron LindbergOK Roslagen10:13
Einar BlombergSegersta OK10:15

H35

8 380 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Niklas NorlingOK Ödmården10:00

D40

5 600 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Catherine WennbergHudiksvalls OK10:17
Elisabeth FriesUmeå OK10:19

H40

8 380 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mattias EklundOckelbo OK10:24
Henrik SundblomRånäs OK10:26
Peter ViréhnAvesta OK10:28
Daniel RejmentOK Linné10:30
Torbjörn BlomValbo AIF10:32
Torbjörn GillsparrOK Österåker10:34

D45

5 150 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gabriella MelinOK Rodhen10:18
Åsa SundOK Hammaren10:20
Karolina AnderssonLänna IF10:22
Ann-Sofie TäckOK Hammaren10:24
Anna Karin OlmIF Thor10:26
Karin JohanssonOK Hammaren10:28
Marica TynellRånäs OK10:30
Annika RidellIF Thor10:32
Maria WestlinValbo AIF10:34
Lina BerggrenTullinge SK10:36
Louise Jeppsson WulffOK Hammaren10:38

H45

7 170 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tommy StenviOK Linné10:27
Stefan StridValbo AIF10:29
Per MelinOK Rodhen10:31
Fredrik NilssonLånghundra IF10:33
Per-Anders OlssonOckelbo OK10:35
John SolbreckLånghundra IF10:37
Robert CederholmLänna IF10:39
Tobias StenälvValbo AIF10:41
Robert LadängesAlfta-Ösa OK10:43
Tomas HenrikssonAttunda OK10:45

H50

5 650 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars OlssonOK Linné10:09
Daniel OlmIF Thor10:11

D55

4 400 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Åsa KindlundhAlfta-Ösa OK10:24
Dorothe SpillmannIF Thor10:26
Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK10:28

H55

5 150 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonas NäslundOK Hammaren10:06
Stig-Johan WiklundSträngnäs-Malmby OL10:08
Lennarth KarlssonValbo AIF10:10
Mikael IngelssonOckelbo OK10:12
Karl-Erik EngblomValbo AIF10:14
Mats HerbertTäby OK10:16

D60

3 700 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kerstin Alneberg StenssonSträngnäs-Malmby OL10:07
Lena LarssonSala OK10:09
Inger AnderssonÅrsunda IF10:11
Lotta ValentinGustavsbergs OK10:13

H60

4 450 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sven-Erik LevinTierps SOK10:27
Anders ThoméeIFK Mora OK10:29
Lars LindgrenOK Ödmården10:31
Thomas EricsonAlfta-Ösa OK10:33
Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK10:35
Mats KarlssonOK Ödmården10:37
Göran HedmanValbo AIF10:39
Kjell BomanSöderhamns OK10:41
Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK10:43
Lars HagrotTäby OK10:45

D65

3 350 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena Nyström-NilssonRånäs OK10:02

H65

4 400 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hans JoelssonValbo AIF10:04
Clas FriesUmeå OK10:06
Magnus HaraldssonGustavsbergs OK10:08
Jan ÅsbergHäverödals SK10:10
Sune ÅkessonOckelbo OK10:12
Göran LarssonSala OK10:14
Rolf LundbergOK Ödmården10:16
Matz LarssonGustavsbergs OK10:18
Gunnar MunkteliusSurahammars SOK10:20

D70

2 960 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Margareta HaraldssonGustavsbergs OK10:04
Gun-Inger SahlbergLånghundra IF10:06
Elke WilkeTierps SOK10:08
Solveig PålssonOckelbo OK10:10

H70

3 700 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sven-Erik KempeOK Hammaren10:21
Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL10:23
Stig OvelandValbo AIF10:25

D75

2 920 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Britt-Marie SjöbergOK Tor10:12

H75

3 350 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Torbjörn TirénHellas Orientering10:13
Gunnar BengtssonSundsvalls OK10:15
Göran NilssonValbo AIF10:17
Sven-Erik SjöbergOK Tor10:19
Roland OffrellFrosta OK10:21
Arne KarlssonOK Tor10:23
Kurt SandströmSkutskärs OK10:25
Sören JohanssonSala OK10:27
Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK10:29

H80

2 960 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
John BerglundAlfta-Ösa OK10:02

Inskolning

2 070 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Signe PartanenOK Hammaren09:38:49
Hedda MontgomerieTäby OK09:45:04
Alma EricssonGävle OK09:48:15
Nils GrundestamGävle OK09:48:17
Astrid Gagge LifVika IF09:53:11
Johan Gagge LifVika IF09:53:55
Signe LindelavOK Roslagen10:19:20
Hedvig NilsenGävle Skidkamrater10:19:22
Truls NilsenGävle Skidkamrater10:19:24
Robin EdbergKlubblös10:22:18
Elis WestlundKlubblös10:22:22
David EdbergKlubblös10:22:23
Freja HertzmanValbo AIF10:30:09
Filippa FalkValbo AIF10:30:12

U1

2 070 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Teo Wiren NormanGävle OK09:31:37
Victor SöderbergGävle OK10:00:04
Lisen BacklundGävle OK10:23:01
Signe MartinelleSöders-Tyresö
Stina MartinelleSöders-Tyresö

U2

2 560 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hannes LindahlKlubblös09:45:16
Ellie SöderbergGävle OK10:01:12
Ida OlssonOckelbo OK10:13:41
Hanna NyströmOK Hammaren10:20:10
Linnea HolmbergValbo AIF10:22:28
Elin BrolinOckelbo OK10:54:03
Linnea BrolinOckelbo OK10:54:07

Öppen 1

2 560 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Judith ForsbergValbo AIF09:54:51
Stefan FriesUmeå OK10:18:56

Öppen 3

3 310 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Margareta ElmefjällGävle OK09:45:49
Robin WessmanOK Hammaren10:00:39
Annika WinterrosOK Hammaren10:05:44
Hannes BomanGävle OK10:11:31
Niklas HenerydValbo AIF10:18:58
Johanna KarlssonValbo AIF10:28:43
Magnus WestberghKlubblös10:47:03

Öppen 5

4 120 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingrid Munktelius ÖhlénSurahammars SOK09:32:17
Maria EnquistOK Hammaren09:33:00
Per-Olov StrandOK Hammaren09:35:31
Linda NilssonLånghundra IF09:37:13
Lars-Erik EnquistOK Hammaren09:46:20
Helene SvenssonRånäs OK09:56:31
Frida JonssonValbo AIF09:56:59
Hanna LundgrenSelånger SOK09:57:48
Maja ÅströmOK Ödmården09:58:03
Liv SperlingGävle OK09:58:17
Per-Olov JemtOK Hammaren09:59:31
Marianne OffrellFrosta OK10:08:11
Johan SidenvallHudiksvalls OK10:14:00
Daniel PalmOK Linné10:15:27
Satu KettunenOK Hammaren10:17:20
Anna WennbergStorviks IF10:17:22
Anders EkGävle OK10:24:23
Maria HållströmGävle OK10:27:50
Rikard KarlssonValbo AIF10:28:45
Isak BjörkOK Hammaren10:31:47
Henric BjörkOK Hammaren10:31:50
Malin Lidow HenerydValbo AIF

Öppen 7

2 960 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Håkan JanssonGävle OK09:30:57
Thomas KarlssonValbo AIF09:35:55
Christina LiljeGävle OK09:44:20
Gunilla MäkinenOK Hammaren09:50:36
Peter OláRånäs OK10:03:21
Tomas FalkValbo AIF10:09:12
Anette HälldalGävle OK10:10:18
Karin PalmOK Linné10:14:15
Olof HöglinKlubblös10:16:48
Monica RostöRånäs OK10:17:06
Kent BerggrenTullinge SK10:17:36
Martin JohanssonGöteborg Majorna10:19:02
Monica SandbergLjusne-Ala OK10:19:36
Mikael WallinLjusne-Ala OK10:19:39
Petronella IvarssonOK Hammaren10:20:22
Pär NilsenKarlsbyhedens IK10:21:35
Anders NilssonTäby OK10:22:02
Fanny RostöRånäs OK10:22:08
Helene LindelavOK Roslagen10:22:33
Inger SörlenTäby OK10:30:03
Christine SisellGävle OK10:47:21
Christer SegerquistGävle OK10:49:04
Karolina MontgomerieTäby OK10:56:06
Magnus BergströmRånäs OK11:00:51
Lars DahlqvistStorviks IF11:01:40
Katarina GlavocevicStorviks IF11:03:30

Öppen 8

4 720 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders AlplingValbo AIF09:30:08
Sara HägglundOK Hammaren09:57:51
Sofia HägglundOK Hammaren10:00:26
Björn LassellGävle OK10:01:22
Stina FranzonHofors OK10:05:06
Jonas LångbergHudiksvalls OK10:05:19
Linnéa WinterrosOK Hammaren10:05:42
Joakim GustafssonHofors OK10:06:30
Daniel EdlerOK Hammaren10:06:46
Roine ErikssonKlubblös10:07:35
Richard HejdenbergGävle OK10:09:37
Petra SundströmTäby OK10:10:47
David BomanGävle OK10:11:33
Anna BerggrenGävle OK10:14:09
Håkan RostöRånäs OK10:16:06
Niclas NilssonOK Österåker10:16:21
Torbjörn VikblomOK Hammaren10:19:01
Magnus JeppssonOK Hammaren10:21:41
Roger TynellRånäs OK10:28:18
Rickard JonforsenSurahammars SOK10:34:45
Fredrik WikstenGävle OK10:59:52
Erik DahlqvistStorviks IF11:00:20

Öppen 9

8 380 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nicolas LavigneGävle OK09:32:52
Patrik OttossonGävle OK09:39:59
Axel MäkinenOK Hammaren09:55:49
Fredrik MäkinenOK Hammaren09:55:50
Jan-Olov BergmanVästerås SOK09:59:07
Henrik MattssonValbo AIF09:59:19
Jonatan SöderbergGävle OK10:54:57

Annonser