Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för DM, natt, Dalarna

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: DM, natt, Dalarna
Arrangörsorganisation: Kvarnsvedens GOIF OK
Datum: fredag 30 augusti 2019

D21

7 000 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jennie Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna21:40
Jessica HallidayDomnarvets GOIF21:44
Anna MårsellStora Tuna OK21:46
Sara JohanssonDomnarvets GOIF21:48
Magdalena OlssonStora Tuna OK21:50
Johanna Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna21:52

H21

8 600 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Simon HodlerIFK Mora OK21:40
Jesper SvenskStora Tuna OK21:42
Erik RostMalungs OK Skogsmårdarna21:44
Staffan ErikssonStora Tuna OK21:46
Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna21:50
Mattias MårtsStora Tuna OK21:52
Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna21:54
Markus LangStora Tuna OK21:58
Karl WalheimÄrla IF22:00
Roman RyapolovIFK Mora OK22:02
Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna22:04

D20

6 000 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Adelina FunkeLeksands OK21:45
Ronja HuggStora Tuna OK21:47
Ella OlssonGrycksbo IF OK21:49
Vilma V Von KrusenstiernaOK Kåre21:51

D18

5 200 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tilda GolsäterKorsnäs IF OK21:40
Elsa ForsgrenVästerbergslagens OL21:42
Karin WedmanVästerbergslagens OL21:46
Elsa NilssonDomnarvets GOIF21:50
Tyra DernfalkVästerbergslagens OL21:52
Klara AnderssonDomnarvets GOIF21:54

H18

6 000 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Henrik PetrisiVästerbergslagens OL21:41
Jonas CarlssonStora Tuna OK21:43
Erik BrandtDomnarvets GOIF21:45
Karl GranathOK Kåre21:49
Viktor SvenskStora Tuna OK21:51
Henry SvensVästerbergslagens OL21:53

D16

4 200 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
701Karolina AnderssonDalaportens OL21:42
702Klara ErssonOK Kåre21:44
703Emma EliassonDomnarvets GOIF21:46
704Ellen FunkeLeksands OK21:48
706Alma WallmanVästerbergslagens OL21:52
707Saga MattssonDalaportens OL21:54
708Alice Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF21:56
709Alicia BergkvistVästerbergslagens OL21:58
710Vendela SöderqvistOK Kåre22:00
711Lovisa MasesStora Tuna OK22:02
713Agnes WallinKorsnäs IF OK22:06

H16

4 700 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
601Leo AlvolinOK Kåre21:45
603Jakob CarlssonStora Tuna OK21:49
604Esbjörn Montelius RisbergOK Kåre21:51
605Joel GolsäterKorsnäs IF OK21:53
606Albin SjöblomOK Kåre21:55
608Jakob WidelundOK Kåre21:59
609Jon HanssonOK Kåre22:01
610Markus HalvarssonLeksands OK22:03
611Christoffer LindgrenOK Kåre22:05

D14

3 500 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
501Nora NordlundOK Kåre21:43
502Anja BergerDomnarvets GOIF21:45
504Sanna HörnellDomnarvets GOIF21:49
506Irma BergDomnarvets GOIF21:53
507Malin HållHJS-Vansbro OK21:55
508Julia NordvallDomnarvets GOIF21:57
509Julia Hagelberg NordahlOK Kåre21:59
510Elsa BrandtDomnarvets GOIF22:01
511Elsa KaipeOK Kåre22:03
512Maja EliassonDomnarvets GOIF22:05

H14

3 500 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
401Karl ForsgrenVästerbergslagens OL21:40
402Elias HörnellDomnarvets GOIF21:42
403Nils OdlindOK Kåre21:44
404Helmer JöhnemarkStora Tuna OK21:46
405Rasmus WidelundOK Kåre21:48
406Simon BerglundKarlsbyhedens OK21:50
407Hugo AtterbrandOK Kåre21:52
409Pontus HedbergKarlsbyhedens OK21:56
410William OksvoldOK Kåre21:58
412Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL22:02
413Malte SöderlundKarlsbyhedens OK22:04
414Wille SöderqvistOK Kåre22:06
415Olle WallmanVästerbergslagens OL22:08
416Melvin LöfgrenOK Kåre22:10

D12

2 900 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ellen ForsgrenVästerbergslagens OL21:45
Agnes HedlöfStora Tuna OK21:47
Fanny HemmingssonStora Tuna OK21:51
Hilma DalinOK Kåre21:53
Alma JöhnemarkStora Tuna OK21:55
Maja MasesStora Tuna OK21:59
Elsa GolsäterKorsnäs IF OK22:01
Alice FunkeLeksands OK22:03
Ella SandVästerbergslagens OL22:05
Filippa HemmingssonStora Tuna OK22:07

H12

2 900 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Frode Montelius RisbergOK Kåre21:50
Walter SöderqvistOK Kåre21:52
Elvin LundbergOK Kåre21:56
Oskar KaipeOK Kåre22:00

D10

2 500 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maja SvederDomnarvets GOIF21:47
Nora AldinStora Tuna OK21:49

H10

2 500 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nils StåbiOK Kåre21:48
Tim ThomsonOK Kåre21:52

H35

8 600 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Björn ArvidssonStora Tuna OK21:51
Göran AnlindLeksands OK21:53
Daniel EkströmStora Tuna OK21:55
Peter KolmskogOK Kåre21:57

H40

7 400 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jens Montelius RisbergOK Kåre21:41
Per HolmIFK Mora OK21:43
Martin AnderssonLeksands OK21:45
Patrik JohnssonOK Kåre21:47
Rikard ClaessonStora Tuna OK21:49
Patrik SöderqvistOK Kåre21:53
Lars NordvallDomnarvets GOIF21:55
Patrik StrandbergAvesta OK21:57
Mats HörnellDomnarvets GOIF21:59
Kristofer SidenvallOK Kåre22:01
Per ArvidssonStora Tuna OK22:03
Tony BjörlingDomnarvets GOIF22:03
Anders OksvoldOK Kåre22:05
Pontus FunkeLeksands OK22:07

H45

7 000 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stefan SöderholmOK Kåre21:41
Magnus LindströmVästerbergslagens OL21:43
Hans NykvistStora Tuna OK21:45
Jörgen FondeliusVästerbergslagens OL21:47
Ulf FredrikssonStora Tuna OK21:49
Jakob WedmanVästerbergslagens OL21:51
Jonas OlssonStora Tuna OK21:53
Fredrik N. JanssonVästerbergslagens OL21:55
Johan LundbergOK Kåre21:57
Niklas ErikssonVästerbergslagens OL21:59

D50

4 200 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnel RaskIFK Mora OK21:41
Maria StrömbergAvesta OK21:43
Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK21:45
Anette PalmHJS-Vansbro OK21:47
Anna JöhnemarkStora Tuna OK21:49
Elisabet ElmertoftNorbergs OK21:51
Ellinor PerssonStora Tuna OK21:53
Florence BergDomnarvets GOIF21:55
Lena MasesStora Tuna OK21:57
Anna Von KrusenstiernaOK Kåre21:59

H50

6 200 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan EngesLeksands OK21:41
Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK21:43
Anders MasesStora Tuna OK21:45
Kennet AnderssonGrycksbo IF OK21:47
Anders BergDomnarvets GOIF21:49
Pär StålVästerbergslagens OL21:51
Per CarlssonStora Tuna OK21:53
Johan HallgrenBjursås OK21:55
Thomas AnderssonDalaportens OL21:57
Ola JernströmAvesta OK21:59

H55

5 200 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Torbjörn SöderlundLeksands OK21:40
Bosse WiggeDomnarvets GOIF21:42
Björn AlbinssonIFK Mora OK21:44
Thomas NorgrenStora Tuna OK21:46
Johan TryggIFK Mora OK21:48
Mats JönssonKorsnäs IF OK21:50
Ulf K. RaskIFK Mora OK21:52
Ulf MagnussonLeksands OK21:54
Tomas LöfgrenStora Tuna OK21:56
Kalle ÖstgrenOK Kåre21:58
Erik WadmanIFK Mora OK22:00
Niklas LöwegrenStora Tuna OK22:02

D60

3 600 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jannike WåhlbergOK Kåre21:40

H60

4 700 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Leif GustafssonSäterbygdens OK21:40
Mats WallmanVästerbergslagens OL21:42
Torbjörn OttossonStora Tuna OK21:44
Lars MattssonOK Kåre21:46
Svante LindgrenKorsnäs IF OK21:48
Ulf ErikssonStora Tuna OK21:50

H65

4 700 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ulf WuopioHJS-Vansbro OK21:47
Gunde HjalmarssonStora Tuna OK21:49
Olov SöderqvistDalaportens OL21:51
Thomas NybergAvesta OK21:53
Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK21:55
Anders Stefan VestlundOK Kåre21:57
Arne HolmerIFK Mora OK21:59
Peter LidholmIFK Hedemora OK22:01
Thom SandvikAvesta OK22:03
Bengt SöderqvistDalaportens OL22:05

D70

3 300 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maud NilssonHJS-Vansbro OK21:47

H70

3 600 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Royne LenngrenIK Jarl Rättvik21:44
Christer HellströmStora Tuna OK21:46
Tommy LundqvistBjursås OK21:48
Bengt SimonssonDomnarvets GOIF21:50
Mats MårtenssonStora Tuna OK21:52
Anders ClaessonIFK Mora OK21:54
Bernt LöfkvistBjursås OK21:56
Hans JohanssonIFK Mora OK21:58
Ingvar SvenssonBjursås OK22:00
Benny RendalenKorsnäs IF OK22:02

H75

3 600 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karl JohanssonIFK Hedemora OK21:43
Hans KruskopfKorsnäs IF OK21:45
Håkan RystedtStora Tuna OK21:47
Tryggve OttossonKorsnäs IF OK21:49

H80

3 300 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Folke NyströmVästerbergslagens OL21:40
Stig ÖstKorsnäs IF OK21:42
Svante NyströmVästerbergslagens OL21:44
Erik LindbergKorsnäs IF OK21:46
Åke SundbergFagersta OK21:48

Öppen 1

2 500 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Julia Jennische PéclardOK Kåre21:30:04
Anna NordströmKlubblös21:30:06
Emrik RemningDomnarvets GOIF21:30:21
Emil Li EklundStora Tuna OK21:31:37
Anders EklundStora Tuna OK21:31:38
Mats SporreStora Tuna OK21:32:36
Erik LundbackStora Tuna OK21:32:39
Viktor LindgrenOK Kåre21:40:54
Frida SjöblomOK Kåre21:44:04
Louise Tjulander EnbäckKorsnäs IF OK21:45:55
Nils ForsgrenVästerbergslagens OL21:46:11
Ludvig StåbiOK Kåre21:47:48
Aron SöderlundKarlsbyhedens OK21:51:33

Öppen 3

2 900 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karl EmilssonDomnarvets GOIF21:29:59
Emil LarssonDomnarvets GOIF21:30:01
Lars KällgrenDomnarvets GOIF21:30:17
Erica HållHJS-Vansbro OK21:38:56
Boel NybergOK Kåre21:43:45
Andreas OdlindOK Kåre21:44:08
Malin GörsKlubblös21:45:31
Ulrika LindstamOK Linné21:45:32
Tilde FalkStora Tuna OK21:47:04
Olle BladlundKarlsbyhedens OK21:48:15
Greta BladlundKarlsbyhedens OK21:48:16
Mathias BladlundKarlsbyhedens OK21:48:18
Tilde SvederDomnarvets GOIF21:53:03
Signe Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF21:53:05
Lennart AnderssonDomnarvets GOIF

Öppen 5

2 900 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annica BergerDomnarvets GOIF21:31:17
Gunnar WiggeDomnarvets GOIF21:31:50
Magnus FalkKlubblös21:39:08
Helena WallmanVästerbergslagens OL21:43:17
Ulrika SignalVästerbergslagens OL21:47:06
Alma SandVästerbergslagens OL21:47:08
Krister BerglundKarlsbyhedens OK21:51:30
Lilian PalmHJS-Vansbro OK21:53:14
Jessica ErikssonDomnarvets GOIF21:55:07
Malin WilhelmssonKorsnäs IF OK21:56:01
Karin EmilsdotterDomnarvets GOIF
John PerssonKarlsbyhedens OK
Matilda PetterssonDomnarvets GOIF

Öppen 7

3 600 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Göran  LindKlubblös21:31:32
Lars LundénAvesta OK21:32:26
Thomas PetterssonDomnarvets GOIF21:37:43
Fredrik LindKlubblös21:38:34
Niclas ArkåsenOK Kåre21:40:04
Johanna DalinLeksands OK21:40:47
Jenny WåhlinDomnarvets GOIF21:41:29
Lars HalvarssonLeksands OK21:42:08
Fredrik PetrisiVästerbergslagens OL21:42:35
Jesper VainionpääDalaportens OL21:43:34
Anders DalinLeksands OK21:45:45
Stefan KillbergKvarnsvedens GOIF OK21:46:06
Per StinessenDalaportens OL21:46:44
Anders AtterbrandOK Kåre21:47:19
Stefan SvederDomnarvets GOIF21:49:47
Åsa RydellLeksands OK21:50:09
Robert ÖstlundSäterbygdens OK21:50:24
Anna-Karin SchmutzLeksands OK21:51:39
Ellen SarenmarkLeksands OK21:53:30

Öppen 8

5 100 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars AmbrosiussonIFK Mora OK21:31:43
Edward LarssonIFK Mora OK21:36:45
Jonny BirgerssonGrycksbo IF OK21:36:47
Håkan NilssonDomnarvets GOIF21:46:52
Per NordahlDomnarvets GOIF21:55:05
Michael WilhelmssonKorsnäs IF OK21:55:47
Daniel KaipeOK Kåre22:03:17

Öppen 9

7 000 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik LindOK Linné21:40:41

Annonser