Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Gotlands 2-dagars

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Gotlands 2-dagars
Arrangörsorganisation: Svaide Roma SOK
Datum: lördag 6 juli 2019 - söndag 7 juli 2019

Etapp 1, medelEtapp 2, lång

D21 Elit

4 870 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
200Malin CarlssonSöders-Tyresö13:59
201Laura AngeloAttunda OK14:01
202Junia BirgerssonVisborgs OK14:03
203Kristin OlovssonOK Linné14:05
204Anna SameliusVisborgs OK14:07
205Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK14:09
206Mikaela RönnbäckVisborgs OK14:11
207Tone AlbrektssonOK Ravinen14:13
208Emma LindgrenVisborgs OK14:15
209Benita MånssonHagaby GoIF Örebro14:17
210Linnea McCarthyVisborgs OK14:19

H21 Elit

5 690 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
215Niklas AldénOK Linné14:51
216Fredrik LevinSvaide Roma SOK14:53
217Fredric JohanssonSnättringe SK14:55
218Erik PetterssonVisborgs OK14:57
219Håkan MattssonGotlands Bro OK14:59
220Sebastian MånssonHagaby GoIF Örebro15:01
221Erik BerzellJärla Orientering15:03
222Andreas NikolaussonVisborgs OK15:05
223Niklas WraneSöders-Tyresö15:07
224Josef NordlundOK Linné15:09
225Markus MartinelleSöders-Tyresö15:11
226Ulf TroengOK Linné15:13
227Jonas RinnbäckOK Ravinen15:15
228Henrik LöfåsStora Tuna OK15:17
229Ewan McCarthyBadenoch and Strathspey OC15:19
230David HectorSnättringe SK15:21
231Alexander HansenSöders-Tyresö15:23
232Olof ErikssonOK Linné15:25
233Thomas LandqvistMalungs OK Skogsmårdarna15:27
234Albert AskengrenBergnäsets AIK15:29
235Johan EdenhamnLänna IF15:31
236Mattias KallhaugeSnättringe SK15:33

D20 Elit

4 280 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
240Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK14:00
241Anna HallménOK Tisaren14:02
242Elina HansonKungälvs OK14:04
243Moa WestbladOK Ravinen14:06
244Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna14:08

H20 Elit

4 850 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
245Hannes SvahnOK Ravinen14:01
246Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna14:03
247Joakim BjörkegrenGotlands Bro OK14:05
248Mattias IvaresOK Södertörn14:07

D18 Elit

3 970 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
250Clara SpikLeksands OK14:35
251Emilia EngelOK Ravinen14:37
252Signe NilssonNyköpings OK14:39
253Maja TenghagenHärlövs IF14:41
254Elin DahlVisborgs OK14:43
255Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK14:45

H18 Elit

4 470 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
260Simon FriskJärla Orientering14:09
261Erik NilssonGotlands Bro OK14:11
262Oscar AnelandSnättringe SK14:13
263Alexander SchandlOK Södertörn14:15
264Johan BergiusVisborgs OK14:17
265Alvar MelinHaninge SOK14:19
266Jesper LidmarSnättringe SK14:21
267Jakob Gadefors-NauHaninge SOK14:23
268Hugo SetthagenOK Tranan14:25
269Albin LindgrenVisborgs OK14:27
270Johan CallebergSnättringe SK14:29
271Emil SoneAttunda OK14:31
272Albin LindskogOK Ravinen14:33
273Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby14:35
274Duncan RobertsonSvaide Roma SOK14:37
275Mattias ÖsterdahlVisborgs OK14:39
276Victor SadaranganiJärla Orientering14:41
277Felix BäckstädeVisborgs OK14:43
278Edvin NilssonGotlands Bro OK14:45
279Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby14:47
280Martin RinnbäckOK Ravinen14:49

D21

3 720 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin NordlundOK Linné14:53

H21

4 560 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
David DahlVisborgs OK14:07
Otto LundmanOK Roslagen14:09
Christian FoleySigtuna OK14:11
Jan NylundOK Linné14:13
Robin JakobssonGamleby OK14:15
Oskar LundbergDalaportens OL14:17
Erik BoströmEnebybergs IF14:19
Anders KallingsVisborgs OK14:21
Fredrik GrimborgSkarpnäcks OL14:23

D21 Kort

3 300 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ellinor VejlensVisborgs OK15:11
Carita ThorénGotlands Bro OK15:13
Charlotte IhrforsOK Linné15:15
Tilda MarmelidOK Roxen15:17
Jenny JakobssonGamleby OK15:19
Helen HanstockÖstersunds OK15:21
Marie DahlinKovlands IF15:23
Audrey FoleySigtuna OK15:25
Frida BomanGotlands Bro OK15:27
Ebba WesterbergIF Thor15:29

H21 Kort

4 040 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
James TurtonÖstersunds OK14:27
Daniel JönssonAttunda OK14:29

D20

3 470 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tine DalgaardKolding OK14:20

H20

3 470 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olle SvangrenGotlands Bro OK14:39

H18

3 470 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Teodor ÄlvegranVästerås SOK14:31

D16

3 540 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Agnes DjurstedtEksjö SOK15:11
Tuva-Cajsa SpikLeksands OK15:13
Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb15:15
Klara BäckstädeVisborgs OK15:17
Ida HjortOK Roxen15:19
Angelina ÄlvegranVästerås SOK15:21
Natalie GardelinGotlands Bro OK15:23
Ellen PelanderOK Djerf15:25

H16

3 550 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
John KinnanderMatteus SI14:24
Johan ÅrbrinkLinköpings OK14:26
Jonathan FlodmanGotlands Bro OK14:28
Elias NilssonHässleholms OK14:30
Jens DalgaardKolding OK14:32
Adam ÖsterdahlVisborgs OK14:34
Svante SirviöUmeå OK14:36
Peder PerssonGotlands Bro OK14:38

D16 Kort

3 170 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Clara HöglindIFK Enskede14:29

H16 Kort

3 170 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Axel TenghagenHärlövs IF14:25

D14

3 280 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Signe FeilSundsvalls OK14:23
Linnéa WestlinValbo AIF14:25
Sara Storm-AnderssonOK Tyr14:27
Nora Svedin JakobssonLånghundra IF14:29
Clara LövgärdOK Alehof14:31
Alma PetterssonGotlands Bro OK14:33
Stella ÄlvegranVästerås SOK14:35
Felicia PerssonHelsingborgs SOK14:37
Tuva SirviöUmeå OK14:39
Ellen AnelandOK Ravinen14:41
Ulrika PerssonGotlands Bro OK14:43

H14

3 330 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elias PerssonHelsingborgs SOK14:40
Albin Lindh SporreVisborgs OK14:42
Simon StridhSkogsluffarnas OK14:44
Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK14:46
Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg14:48
Edwin FalkstrandTormestorps IF14:50
Albert BrohedeOK Tyr14:52
Tor NylundOK Linné14:54
Gustav LübckeOK Ravinen14:56
Theo ÅrbrinkLinköpings OK14:58
Felix LindOK Tyr15:00
Niels DalgaardKolding OK15:02
Svante SandvikAttunda OK15:04

D12

2 600 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linnea Kimell TynnvallGotlands Bro OK14:49
Filippa HemmingssonStora Tuna OK14:51
Andrea EnbomVänersborgs SK14:53
Ebba LövgärdOK Alehof14:55
Lovisa ThybeckLindebygdens OK14:57
Linn EnbomVänersborgs SK14:59
Fanny HemmingssonStora Tuna OK15:01
Nilla EnquistOK Hammaren15:03
Alva Lindh SporreVisborgs OK15:05
Felice GardelinGotlands Bro OK15:07

H12

2 700 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan DalgaardKolding OK14:48
Enar LöfstedtGotlands Bro OK14:50
Hugo GustavssonMullsjö SOK14:52
Olof LevinSvaide Roma SOK14:54
Edvard PelanderOK Djerf14:56
Arvid FalkstrandTormestorps IF14:58
Gustav HellminVisborgs OK15:00
Tim ÖstlundVästvärmlands OK15:02
Samuel JakobssonOK Skogshjortarna15:04
Neo CederqvistVisborgs OK15:06
Emil DalgaardKolding OK15:08
Max BoströmJärfälla OK15:10
Axel ThybeckLindebygdens OK15:12
Simon TrossingTäby OK15:14
Joakim GustafssonGotlands Bro OK15:16
Emil NorlinIFK Enskede15:18
Ture LindskogOK Ravinen15:20

D12 Kort

2 490 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Freja GustafsonLunds OK14:33

D10

2 420 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Agnes LübckeOK Ravinen14:22
Liv LöfstedtGotlands Bro OK14:24
Roseanna EdvardssonSundbybergs IK14:26
Agnes FeilSundsvalls OK14:28
Alma WestlinValbo AIF14:30

H10

2 420 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Svante GustafssonGotlands Bro OK14:01
Rasmus DalgaardKolding OK14:03
Adam UllbergSvaide Roma SOK14:05
Emil BjörksvedGotlands Bro OK14:07
Elias TrossingTäby OK14:09
Malte HallmanAttunda OK14:11
Jacob TynnvallGotlands Bro OK14:13
Felix DahlinKovlands IF14:15
Axel FalkstrandTormestorps IF14:17

D35

3 680 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK14:46

H35

4 550 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Joel SanderiIFK Lidingö SOK15:07
Peter SundströmSkogsluffarnas OK15:09

D40

3 510 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stina FeilSundsvalls OK14:00
Katarina EnbomVänersborgs SK14:02
Sofia CarlssonLindebygdens OK14:04
Malin LindskogOK Ravinen14:06
Anna RosnäsIK Stern14:08
Hedvig Engström JakobssonOK Skogshjortarna14:10
Sara RosengrenOK Gränsen14:12
Lena WesterlundOK Djerf14:14

H40

4 490 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders DalgaardKolding OK14:35
Staffan BerglundIFK Umeå14:37
Mathias PerssonHelsingborgs SOK14:39
Martin TrossingTäby OK14:41
Mattias WhiteGarda OK14:43
Laust SörensenGöteborg-Majorna OK14:45
Anders HellminVisborgs OK14:47
Martin TerryIFK Lidingö SOK14:49
Anders PelanderOK Djerf14:51
Robert EnbomVänersborgs SK14:53
Joakim AlmtorpLånghundra IF14:55

D45

3 260 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ylva SvangrenGotlands Bro OK13:58
Pernilla SvedinLånghundra IF14:00
Marina DickforsDalaportens OL14:02
Malin AlbinssonIFK Enskede14:04
Åsa BäckstrandUmeå OK14:06
Åsa GunnarssonVisborgs OK14:08
Anna StrandAttunda OK14:10
Ewa AlbrektssonOK Ravinen14:12
Charlotte FlansbjerOK Djerf14:14
Helena WidegrenIF Thor14:18
Anna BäckstädeVisborgs OK14:20
Kristina AnelandOK Ravinen14:22
Paula JakobssonGarda OK14:24
Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb14:26
Maria WestlinValbo AIF14:28
Camilla EngelOK Ravinen14:30
Maria PerssonVisborgs OK14:32
Gunilla KallhaugeSnättringe SK14:34
Ewa PerssonTormestorps IF14:36
Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF14:38
Anna LövgärdOK Alehof14:40
Annika JakobssonGarda OK14:42
Gabriella HammarskjöldGotlands Bro OK14:44
Camilla DalgaardKolding OK15:16

H45

4 380 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Armin SchollerVisborgs OK14:00
Niclas KinnanderMatteus SI14:02
Göran KimellGotlands Bro OK14:04
Torkel SkogmanSkogsluffarnas OK14:06
Daniel BrohedeOK Tyr14:08
Henrik MarmelidOK Roxen14:10
Per SpikLeksands OK14:12
Robert HjelmVimmerby OK14:14
Anders LövgärdOK Alehof14:16
Martin JarelandLinköpings OK14:18
Martin LindskogOK Ravinen14:20
Patrik FriskGustavsbergs OK14:22
Martin GarlandVisborgs OK14:24
Mattias WestfältGotlands Bro OK14:26
Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb14:28
Göran GustafssonGotlands Bro OK14:30
Thomas FalkstrandTormestorps IF14:32
Christer LarssonSala OK14:34
Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK14:36
Stefan NorlinIFK Enskede14:38
Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK14:40

D50

3 150 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK14:00
Camilla CarlssonHärlövs IF14:02
Ellinor PerssonStora Tuna OK14:04
Karina ÖstlundVästvärmlands OK14:06
Gunn Jorunn TveitenKongsberg OL14:08
Susanna DjurstedtEksjö SOK14:10
Carin KihlströmTäby OK14:12
Anna LarssonSöders-Tyresö14:14
Marie HäggstrandSödertälje-Nykvarn OF14:16
Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna14:18

H50

3 920 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Göran PerssonGotlands Bro OK14:35
Stefan WångbergOK Ravinen14:37
Anders ÄlvegranVästerås SOK14:39
Jan StridhSkogsluffarnas OK14:41
Johan WallinSträngnäs-Malmby OL14:43
Niklas GustafsonLunds OK14:45
Nils EklöwOK Södertörn14:47
Joakim MarmelidSundsvalls OK14:49
Lars Håkan SandvikAttunda OK14:51
Mattias VejlensVisborgs OK14:53
Jörgen HjortOK Roxen14:55
Fredrik UrbergHammarkinds OK14:57
Erik BerggrenTullinge SK14:59
Lars SäfströmOK Pan-Kristianstad15:01
Stefan DjurstedtEksjö SOK15:03
Jonas CarlssonIFK Lidingö SOK15:05
Magnus TenghagenHärlövs IF15:07
Gustaf SameliusVisborgs OK15:09
Peter AnderssonOK Klyftamo15:11
Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL15:13
Lars-Erik EnquistOK Hammaren15:15
Lars JacobssonDegerfors OK15:17
Peter AlbinssonIFK Enskede15:19
Johan JakobssonLånghundra IF15:21
Johan JacobssonOK Orion15:23
Ulf IsakssonHässleby SOK15:25
Stefan GustavssonMullsjö SOK15:27
David MelinHaninge SOK15:29
Niklas HermanssonIF Hansa-Hoburg15:31
Fredrik SoneAttunda OK15:33

D55

3 080 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna AlbinssonIFK Mora OK15:03
Ann-Marie AnderssonTenhults SOK15:05
Sussie BjörkmanDalaportens OL15:07
Annika SvenssonSolna OK15:09
Helle NikkelViborg Orienteringsklub15:11
Britta SahlinVänersborgs SK15:13
Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL15:15
Eva SvanbergJärfälla OK15:17
Ann-Britt LevinGarda OK15:19
Marita AxelssonOK Ravinen15:21
Monika PerssonOK Södertörn15:23
Katarina SundqvistOK Kåre15:25
Birgitte BachViborg Orienteringsklub15:27

H55

3 820 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tomas SundqvistOK Kåre14:44
Erik WadmanIFK Mora OK14:46
Johan PalmgrenTäby OK14:48
Lars-Åke DickforsDalaportens OL14:50
Ronny LiljegrenGotlands Bro OK14:52
Börge BruebaekKongsberg OL14:54
Magnus IhreskogGotlands Bro OK14:56
Björn AlbinssonIFK Mora OK14:58
Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK15:00
Sven EdvardssonSundbybergs IK15:02
Niklas GustafssonGarda OK15:04
Per-Olof SvenssonLänna IF15:06
Per WolgastSnättringe SK15:08
Mats SigalitGotlands Bro OK15:10
Per KallhaugeSnättringe SK15:12
Anders WinaldHellas Orientering15:14
Patrik ThybeckLindebygdens OK15:16
Christer BorgGöteborg-Majorna OK15:18
Leif JohanssonVisborgs OK15:20
Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna15:22
Thomas ÖstlundVästvärmlands OK15:24

D60

2 670 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK14:00
Eva KarlssonUddevalla OK14:02
Gittel KarlssonAttunda OK14:04
Elisabeth BybergerSolna OK14:06
Fiona HanstockBOK14:08
Anne-Chr SchunnessonAttunda OK14:10
Karin BengtssonVisborgs OK14:12
Lotta FischerströmSol Tranås14:14
Gunilla PetterssonKFUM Örebro OK14:16

H60

3 610 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Leif SvangrenGotlands Bro OK14:40
Mats LundmanOK Roslagen14:42
Hans TarandiIFK Lidingö SOK14:44
Carl-Erik BerglövFagersta OK14:46
Lars OhlinRånäs OK14:48
Reinhold LenneboIF Thor14:50
Torbjörn ErikssonOK Linné14:52
Klas ThybeckLindebygdens OK14:54
Svend Erik SkovsgaardViborg Orienteringsklub14:56
Mats LundbergDalaportens OL14:58
Anders BirgerssonVisborgs OK15:00
Pierre KarlssonOK Alehof15:02
Peter JoelssonÅlems OK15:04
Tommy RoosFalköpings AIK OK15:06
Kurt LöfgrenGotlands Bro OK15:08
David HanstockBOK15:10
Jan GottfridssonNorbergs OK15:12
Conny SahlinVänersborgs SK15:14
Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn OF15:16
Bo PetterssonKFUM Örebro OK15:18
Kjell GustafssonOK Järnbärarna15:20
Björn SöderbäckOK Linné15:22
Gunnar SvanbergJärfälla OK15:24
Stig BarrettViborg Orienteringsklub15:26
Per WinteråsVästerbergslagens OL15:28
Peter AxelssonOK Ravinen15:30
Jan-Olof BäckOK Djerf15:32
Gunnar HallströmVisborgs OK15:34

D65

2 630 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Solvej CarlsonIFK Hedemora OK13:59
Lena LindgrenOK Järnbärarna14:01
Karin AnderssonLjusdals OK14:03
Britt GunnarssonKristinehamns OK14:05
Brita AugustssonVisborgs OK14:07
Riggan FrändénJärla Orientering14:09
Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna14:11
Margaretha NylundOK Södertörn14:13
Lena NyströmVisborgs OK14:15
Ing-Marie BackEksjö SOK14:17
Gunlis LarssonOK Enen14:19
Gurli Hörnell RondahlVisborgs OK14:21
Maud AnderssonGotlands Bro OK14:23
Doris KläyOLG Huttwil14:25
Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg14:27

H65

3 380 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mats SandewallUmeå OK14:01
Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF14:03
Olle BlomgrenOK Södertörn14:05
Robert GustafssonVisborgs OK14:07
Stefan GunnarssonKristinehamns OK14:09
Göran LarssonVänersborgs SK14:11
Bengt SvedjebySkattkärrs SOK14:13
Leif CarlssonSOK Viljan14:15
Anders JohanssonSol Tranås14:17
Staffan VestbomOckelbo OK14:19
Jan ÅsbergHäverödals SK14:21
Kari TallqvistTimrå SOK14:23
Anders ÖbergIFK Mora OK14:25
Lennart HävrénTullinge SK14:27
Leif JonssonGustavsbergs OK14:29
Hans OhlinRånäs OK14:31
Sven-Åke AsklanderGotlands Bro OK14:33
Arne BackEksjö SOK14:35
Bengt CarlssonSkattkärrs SOK14:37
Claes-Erik KarlssonTurebergs IF SOK14:39
Lars SegerqvistSkarpnäcks OL14:41
Peder WickströmArboga OK14:43

D70

2 520 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingrid EnekvistVisborgs OK14:01
Carin RunqvistJärfälla OK14:03
Lena StenbergIFK Umeå14:05
Ewa NordlundLänna IF14:07
Margareta WikströmVäxjö AIS14:09
Kerstin Vidner - ErikssonKöping-Kolsva OK14:11
Barbro MartinssonOK Tyringe14:13
Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF14:15
Ing-Marie BergmanVisborgs OK14:17
Kerstin RosengrenAttunda OK14:19
Birgitta BillstamJärfälla OK14:21
Kristina FranssonOK Virdarna14:23
Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK14:25

H70

3 180 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Måns ÖhmanVisborgs OK14:00
Lennart LindgrenOK Järnbärarna14:02
Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburg14:04
Staffan StålbergOckelbo OK14:06
Sven PihlEnköpings AIF14:08
Björn AnderssonGotlands Bro OK14:10
Bertil AnderssonLjusdals OK14:12
Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg14:14
Jan BojlingSolna OK14:16
Thorwald FranssonOK Virdarna14:18
Anders NilssonGotlands Bro OK14:20
Berndt StenbergIFK Umeå14:22
Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna14:24
Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK14:26
Lennart MartinssonOK Tyringe14:28
Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF14:30
Leif NordlundLänna IF14:32
Gert LundquistGotlands Bro OK14:34
Ernst KläyOLG Huttwil14:36
Kurt Håkan AnderssonOK Tor14:38
Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg14:40
Bo ErikssonKöping-Kolsva OK14:42
Kjell SkalbergGotlands Bro OK14:44
Bo LindkvistKöping-Kolsva OK14:46
Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OK14:48
Jerry MartinssonOK Motala14:50
Johnny KarlssonUddevalla OK14:52
John ÖstlundSundbybergs IK14:54
Tommie OlssonVisborgs OK14:56

D75

2 320 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Monica KrigOK Nipan14:01
Barbro MelvingerOK Enen14:03
Siv JohanssonVisborgs OK14:05
Elisabeth KimellGotlands Bro OK14:07
Gun EdströmOK Nipan14:09
Inger LundSala OK14:11
Marina WästlundOK Amne14:13

H75

3 060 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bo HedlundIFK Enskede14:01
Bertil HolmgrenGävle OK14:03
Jan RehdinKöping-Kolsva OK14:05
Lars EdströmOK Nipan14:07
Torgny JonssonVäxjö AIS14:09
Ingemar JohnssonOK Södertörn14:11
Arne AnderssonOK Motala14:13
Ingemar AnderssonOK Orion14:15
Roland JohanssonVisborgs OK14:17
Lars JohanssonOK Skogshjortarna14:19
Gustav KrighOK Nipan14:21
Rolf MalmrosVisborgs OK14:23
Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK14:25
Lars JonassonJärfälla OK14:27
Martin MårtenssonIFK Bergvik14:29
Sören JohanssonSala OK14:31
Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK14:33
Bengt KarlssonLinköpings AIK14:35
Ulf SvedestamEskilstuna OL14:37
Stig TörnkvistKöping-Kolsva OK14:39

D80

2 150 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna14:16
Göta KåbergKöping-Kolsva OK14:18
Birgitta BergGarda OK14:20
Gudrun ThigerLinköpings AIK14:22

H80

2 570 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sten BergstrandSkogsluffarnas OK14:00
Mats ErikssonSala OK14:02
Bille WidellVisby IF Gute SOK14:04
Nils HallgrenVisborgs OK14:06
Kjell MjöbergHallstahammars OK14:08
Bjarne ErlandssonHammarby IF OF14:10
Folke LindgrenVisborgs OK14:12

H85

2 100 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jan JesslénVisby IF Gute SOK14:33
Jörgen AxelssonIF Thor14:35

Inskolning

1 860 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sigge SvangrenGotlands Bro OK13:43:24
Matteus ThorenGotlands Bro OK14:26:02
Elsa AxinHagaby GoIF Örebro14:27:44
Nils StällbergTullinge SK14:33:17
Meja JuhlinKlubblös15:02:15
Linnéa BrohedeOK Tyr15:14:26

U1

1 860 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elsa Wanek TerryIFK Lidingö SOK13:48:31
Ida Svensson EkenesSvaide Roma SOK13:49:21
Lin PelanderOK Djerf13:52:47
Leo ÖstlundVästvärmlands OK13:52:58
Agnes DahlinKovlands IF13:57:57
Signe MartinelleSöders-Tyresö14:01:47
Klara ThybeckLindebygdens OK14:07:13
Theodor BjörklundVisborgs OK14:07:14
Malte TallqvistTimrå SOK14:10:38
Hanna EklundGotlands Bro OK14:14:12
Ellen EklundGotlands Bro OK14:14:14
Melker HallmanAttunda OK14:14:40
Agnes GarlandVisborgs OK14:16:54
Stig WilsonKlubblös14:22:51
Norah GardellGotlands Bro OK14:24:53
Emma EnckellSödertälje-Nykvarn OF14:27:15
Liv JakobssonOK Skogshjortarna14:31:37
Nora StällbergTullinge SK14:31:42
Ludvig AxenborgGöteborg-Majorna OK14:34:31
Benias PerssonFritsla VIK14:50:08
Ronja HermanssonIF Hansa-Hoburg15:04:05
Julia ÖsterbergKlubblös15:07:00
Kara BernhoffOK Linné15:22:27
Emma KinnanderMatteus SI15:30:47
Stina MartinelleSöders-Tyresö

U2

2 420 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Martin  Svensson EkenesSvaide Roma SOK13:40:57
Olle WidegrenIF Thor13:55:25
Nellie LeveauGotlands Bro OK13:59:03
David Rondahl ÅströmVisborgs OK14:01:15
Samuel EklundGotlands Bro OK14:12:33
Wilma LarssonSala OK14:17:24
Arno HackeVisborgs OK14:18:15
Alva NilssonGotlands Bro OK14:18:45
Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OK14:34:30
John BernhoffOK Linné14:39:55
Alma HöglindIFK Enskede14:48:07
Ester HöglindIFK Enskede14:48:12

Öppen motion 1

2 420 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elin SköldSigtuna OK13:32:09
Anders PerssonKFUM Örebro OK13:49:34
Jan DahlgrenGustavsbergs OK13:54:36
Rasmus GunnarssonVisborgs OK13:58:47
Kajsa SandewallUmeå OK13:59:15
Lottie UhrnellSkarpnäcks OL14:33:37
Evelina EdvardssonSundbybergs IK14:40:09
Hilma Weslund OlssonHammare14:51:35
Einar Westlund OlssonHammaren14:55:06

Öppen motion 2

2 790 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Leo JuthbergSöders-Tyresö13:39:38
Elin Modin Bromma Vällingby SOK13:47:30
Eva HultemarKlubblös13:51:18
Linn JuthbergSöders-Tyresö13:51:27
Elvira AsplundKlubblös14:39:19
Helen AsplundKlubblös14:39:59
Ankie HöglindIFK Enskede14:48:10
Marit SchollerVisborgs OK14:58:19
Armand NygrenVisborgs OK14:58:20
Hampus ÅströmKlubblös15:02:27

Öppen motion 3

2 630 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OK13:32:57
Marie GustafssonOK Milan13:41:31
Klara MöllerOK Kontinent13:43:54
Ylva GribornGotlands Bro OK13:45:17
Susann HanssonGotlands Bro OK13:45:22
Marita HolgerssonKlubblös13:46:01
Lennart ErikssonOK Milan13:50:57
Jan BurellOK Enen13:55:05
Agneta CarlssonSOK Viljan13:57:30
Isac WadmanIFK Mora OK14:00:17
Anna WadmanIFK Mora OK14:00:19
Sven Eric KåbergKöping-Kolsva OK14:03:00
Anne-Marie LundquistGotlands Bro OK14:03:52
Malin PerssonHelsingborgs SOK14:04:12
Anna TirickeSvaide Roma SOK14:05:35
Lena VestbomOckelbo OK14:07:22
Görel SvedestamEskilstuna OL14:08:09
Lena JakobssonGamleby OK14:08:37
Bengt SäfwenbergTumba-Mälarhöjden OK14:12:26
Margareta PerssonVisborgs OK14:13:35
Sören AnderssonOK Tyr14:15:11
Annette NilssonTormestorps IF14:29:00
Lotta GrahnSödertälje-Nykvarn OF14:32:07
Elisabeth WinteråsVästerbergslagens OL14:48:29
Eliva PerssonGällstadbygdens SOK14:48:40
Anton WåhlinKlubblös15:19:26

Öppen motion 4

3 630 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erika TroengOK Linné13:39:18
Tomas TirickeSvaide Roma SOK13:59:59
Anna NorrbomKlubblös14:08:13
Anne GarlandVisborgs OK14:17:31
Tora JohanssonOK Roslagen14:22:25
Emil EnckellSödertälje-Nykvarn OF14:43:14
Lars JoverKlubblös14:45:21
Fanni Gustafson FaegerstenLunds OK

Öppen motion 5

3 740 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan BjörksvedGotlands Bro OK13:33:13
Lars TimsborgKlubblös13:37:14
Johan TallhageKlubblös13:39:01
Ann-Louise ElliotKlubblös13:39:03
Annica KarlssonTjalve IF Norrköping13:40:59
Mats KarlssonTjalve IF Norrköping13:41:02
Stefan LaageGudhems IF13:44:10
Agnes ModinBromma-Vällingby SOK13:46:44
Monica LaageGudhems IF13:51:14
Axel Modin Bromma Vällingby SOK13:52:03
Anita ArneforsOK Södertörn13:52:23
Katarina WåhlinTullinge SK14:02:12
Anna TrossingTäby OK14:09:33
Ann-Louise BjörksvedGotlands Bro OK14:16:59
Malin HedbergSala OK14:17:25
Andreas DahlinKovlands IF14:18:56
Ulrika Lindh-SporreVisborgs OK14:21:07
Annica LübckeOK Ravinen14:25:07
Karin LöfstedtGotlands Bro OK14:27:34
Marie HeinrupTullinge SK14:32:03
Marcus GrahnSödertälje IF14:32:06
Ingela ÅrbrinkLinköpings OK14:41:12
Ken AnvretJärfälla OK14:44:19
Therese BoströmJärfälla OK14:50:03
Anders ReimertzGällstadbygdens SOK14:50:31
Bo MagnussonVisborgs OK15:11:56
Ylva KinnanderMatteus SI15:17:45
Jenny KoertgeVisborgs OK15:27:08
Camilla ÄlvegranVästerås SOK15:30:22
Christer LundinOK Renen18:16:05

Öppen motion 6

4 230 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars JohanssKlubblös13:43:43
Filip HanssonGotlands Bro OK13:45:24
Hillevi EkstrandGustavsbergs OK13:46:53
Johan TirickeSvaide Roma SOK14:00:39
Edvard PetterssonGotlands Bro OK14:02:24
Jennie AxinHagaby GoIF Örebro14:13:23
Julia EngelOK Ravinen14:23:30
Olivia EngelOK Ravinen14:23:31
Fredric HöglindIFK Enskede14:32:32
Julia KeyGotlands Bro OK14:36:27
Kalle HögbergOK Södertörn14:51:04
Bernt-Olof GustafssonTäby OK14:57:05

Öppen motion 7

2 970 m, 49 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars SköldSigtuna OK13:32:31
Johanna SanderiIFK Lidingö SOK13:35:58
Lena SundqvistTullinge SK13:37:01
Karl-Gustaf LenassonKlubblös13:41:35
Ola HedbergOK Linné13:42:40
Håkan SvahnOK Ravinen13:51:09
Dag KarlssonGustavsbergs OK13:56:24
Karin TorstenssonFalköpings AIK OK14:00:46
Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK14:04:25
Bo AdolfssonIK Ymer14:04:48
Silje WestlundNotodden OL14:05:02
Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK14:07:08
Karl-Göran CarlssonHylte OK14:07:46
Bo EkströmDalaportens OL14:08:07
Mats KåbergKöping-Kolsva OK14:08:19
Gunnar ErikssonGotlands Bro OK14:12:18
Harriet Tiderman SäfwenbergTumba-Mälarhöjden OK14:13:15
Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburg14:13:34
Monica OhlinRånäs OK14:13:52
Inga-Britt PetterssonSala OK14:14:46
Stig DahlVisborgs OK14:15:50
Christina OhlinRånäs OK14:17:10
Ulf CarnbyTäby OK14:19:12
Malin WestrinTimrå SOK14:19:23
Helene LindelavOK Roslagen14:21:54
Gerhard HåkanssonVisborgs OK14:23:01
Annika ÖsterdahlVisborgs OK14:23:14
Sandra AndreiOK Linné14:24:17
Maria EnquistOK Hammaren14:24:49
Ingemar PetterssonGarda OK14:35:42
Camilla JoverKlubblös14:40:05
Stefan OlssonKlubblös14:41:37
Bo SkoogTumba-Mälarhöjden OK14:45:05
Kerstin SkoogTumba-Mälarhöjden OK14:45:08
Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg14:49:32
Hilda LevinGarda OK14:50:29
Monika HögbergOK Södertörn14:51:00
Weronica MorellOK Kåre14:52:31
Anna-Lena JacobssonDegerfors OK14:56:18
Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK14:58:04
Tobias WestrinTimrå SOK14:59:10
Ann-Sofie EdenhamnLänna IF15:05:56
Olov TallqvistTimrå SOK15:06:16
Kari EnckellSödertälje nykvarn15:08:20
Marie OlssonMullsjö SOK15:10:15
Robert AlmLänna IF15:15:15
Elin GustafssonGotlands Bro OK15:16:09
Henrik StrömstenKlubblös15:21:27
Björn BoströmJärfälla OK

Öppen motion 8

4 660 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hans SundqvistTullinge SK13:32:42
Mikael LindOK Tyr13:40:41
Björn MöllerOK Kontinent13:44:17
Peter AlbrektssonOK Ravinen13:45:54
Karin ModinBromma-Vällingby SOK13:47:44
Göran ModinBromma-Vällingby SOK13:49:05
Erika HedbergLänna IF13:51:30
Catarina BoströmEnebybergs IF13:52:52
Claes SetthagenOK Tranan13:54:07
John WilsonKlubblös13:56:13
Måns PerssonVisborgs OK14:04:37
Pär WestbladOK Ravinen14:10:20
Björn FlodmanGotlands Bro OK14:11:44
Anton NilssonGotlands Bro OK14:15:19
Ann-Charlotte DahlVisborgs OK14:19:06
Jonathan BerglindOK Södertörn14:23:26
Anders NauHaninge SOK14:24:42
Elin WåhlinTullinge SK14:25:30
Mats JohanssonOK Nalle14:25:53
Mikael AxinHagaby GoIF Örebro14:26:35
Sören AnderssonCentrum OK14:28:07
Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg14:37:19
Jonas KallhaugeKlubblös14:37:28
Sofia SchollerVisborgs OK14:37:44
Anna NiklassonGöteborg-Majorna OK14:41:03
Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg14:42:40
Oskar NilssonJärfälla OK14:49:46
Mia HillerhagIFK Lidingö SOK14:51:49
Jonas HallmanAttunda OK14:55:16
Per NilssonJärfälla OK14:56:04
Erik WåhlinOK Södertörn14:56:42
Lottie LindOK Tyr14:59:20
Lars Håkan SandvikAttunda OK15:34:09
Sofia AdolfssonKlubblös15:37:51
Annika BillstamOK Linné15:38:58

Öppen motion 9

5 470 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonas HolmgrenGustavsbergs OK13:45:08
Olle GardellGotlands Bro OK14:23:58
Henrik JohanssonKlubblös14:38:45
Rebecka HeinrupTullinge SK14:49:48
Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF14:52:24
Christer MorellOK Kåre14:52:33
Brent KeyGotlands Bro OK14:55:14
Johan AxenborgGöteborg-Majorna OK14:57:15
Patrik RönnbäckVisborgs OK15:06:13
Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK15:16:18
Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK

Annonser