Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Gotlands 2-dagars

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Gotlands 2-dagars
Arrangörsorganisation: Svaide Roma SOK
Datum: lördag 6 juli 2019 - söndag 7 juli 2019

Etapp 1, medelEtapp 2, lång

D21 Elit

11 770 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
900Malin CarlssonSöders-Tyresö09:59
901Tone AlbrektssonOK Ravinen10:02
902Mikaela RönnbäckVisborgs OK10:05
903Emma LindgrenVisborgs OK10:08
904Benita MånssonHagaby GoIF Örebro10:11
905Linnea McCarthyVisborgs OK10:14
906Kristin OlovssonOK Linné10:17
907Junia BirgerssonVisborgs OK10:20
908Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK10:23
909Anna SameliusVisborgs OK10:26
910Laura AngeloAttunda OK10:29

H21 Elit

13 070 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
915Olof ErikssonOK Linné10:00
916Jonas RinnbäckOK Ravinen10:03
917Ewan McCarthyBadenoch and Strathspey OC10:06
918David HectorSnättringe SK10:09
919Henrik LöfåsStora Tuna OK10:12
920Alexander HansenSöders-Tyresö10:15
921Johan EdenhamnLänna IF10:18
922Albert AskengrenBergnäsets AIK10:21
923Thomas LandqvistMalungs OK Skogsmårdarna10:24
924Ulf TroengOK Linné10:27
925Mattias KallhaugeSnättringe SK10:30
926Niklas AldénOK Linné10:33
927Erik PetterssonVisborgs OK10:36
928Fredric JohanssonSnättringe SK10:39
929Markus MartinelleSöders-Tyresö10:42
930Fredrik LevinSvaide Roma SOK10:45
931Sebastian MånssonHagaby GoIF Örebro10:48
932Josef NordlundOK Linné10:51
933Andreas NikolaussonVisborgs OK10:54
934Erik BerzellJärla Orientering10:57
935Niklas WraneSöders-Tyresö11:00
936Håkan MattssonGotlands Bro OK11:03

D20 Elit

8 370 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
940Moa WestbladOK Ravinen10:32
941Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna10:35
942Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK10:38
943Anna HallménOK Tisaren10:41
944Elina HansonKungälvs OK10:44

H20 Elit

10 510 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
945Joakim BjörkegrenGotlands Bro OK10:00
946Mattias IvaresOK Södertörn10:03
947Hannes SvahnOK Ravinen10:06
948Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna10:09

D18 Elit

7 000 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
950Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK10:50
951Maja TenghagenHärlövs IF10:53
952Elin DahlVisborgs OK10:56
953Signe NilssonNyköpings OK10:59
954Clara SpikLeksands OK11:02
955Emilia EngelOK Ravinen11:05

H18 Elit

8 510 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
960Oscar AnelandSnättringe SK09:51
961Erik NilssonGotlands Bro OK09:54
962Simon FriskJärla Orientering09:57
963Duncan RobertsonSvaide Roma SOK10:00
964Albin LindskogOK Ravinen10:03
965Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby10:06
966Victor SadaranganiJärla Orientering10:09
967Mattias ÖsterdahlVisborgs OK10:12
968Edvin NilssonGotlands Bro OK10:15
969Felix BäckstädeVisborgs OK10:18
970Martin RinnbäckOK Ravinen10:21
971Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby10:24
972Johan BergiusVisborgs OK10:27
973Alvar MelinHaninge SOK10:30
974Emil SoneAttunda OK10:33
975Alexander SchandlOK Södertörn10:36
976Jesper LidmarSnättringe SK10:39
977Hugo SetthagenOK Tranan10:42
978Jakob Gadefors-NauHaninge SOK10:45
979Johan CallebergSnättringe SK10:48
980Albin LindgrenVisborgs OK10:51

D21

7 730 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin NordlundOK Linné10:31

H21

9 820 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Otto LundmanOK Roslagen11:02
David DahlVisborgs OK11:05
Erik BoströmEnebybergs IF11:08
Fredrik GrimborgSkarpnäcks OL11:11
Anders KallingsVisborgs OK11:14
Robin JakobssonGamleby OK11:17
Oskar LundbergDalaportens OL11:20
Jan NylundOK Linné11:23
Christian FoleySigtuna OK11:26

D21 Kort

5 030 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helen HanstockÖstersunds OK10:01
Frida BomanGotlands Bro OK10:04
Audrey FoleySigtuna OK10:07
Marie DahlinKovlands IF10:10
Ebba WesterbergIF Thor10:13
Charlotte IhrforsOK Linné10:16
Carita ThorénGotlands Bro OK10:19
Tilda MarmelidOK Roxen10:22
Ellinor VejlensVisborgs OK10:25
Jenny JakobssonGamleby OK10:28

H21 Kort

7 550 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Daniel JönssonAttunda OK10:15
James TurtonÖstersunds OK10:18

D20

5 340 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tine DalgaardKolding OK10:02

H20

6 820 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olle SvangrenGotlands Bro OK10:45

H18

6 280 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Teodor ÄlvegranVästerås SOK11:23

D16

5 020 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ellen PelanderOK Djerf10:02
Angelina ÄlvegranVästerås SOK10:05
Ida HjortOK Roxen10:08
Natalie GardelinGotlands Bro OK10:11
Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb10:14
Tuva-Cajsa SpikLeksands OK10:17
Klara BäckstädeVisborgs OK10:20
Agnes DjurstedtEksjö SOK10:23

H16

5 610 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Svante SirviöUmeå OK10:56
Peder PerssonGotlands Bro OK10:59
Adam ÖsterdahlVisborgs OK11:02
Jens DalgaardKolding OK11:05
John KinnanderMatteus SI11:08
Elias NilssonHässleholms OK11:11
Jonathan FlodmanGotlands Bro OK11:14
Johan ÅrbrinkLinköpings OK11:17

D16 Kort

4 090 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Clara HöglindIFK Enskede10:44

H16 Kort

4 090 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Axel TenghagenHärlövs IF10:50

D14

4 100 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stella ÄlvegranVästerås SOK10:08
Tuva SirviöUmeå OK10:11
Ulrika PerssonGotlands Bro OK10:14
Felicia PerssonHelsingborgs SOK10:17
Ellen AnelandOK Ravinen10:20
Clara LövgärdOK Alehof10:23
Nora Svedin JakobssonLånghundra IF10:26
Sara Storm-AnderssonOK Tyr10:29
Signe FeilSundsvalls OK10:32
Alma PetterssonGotlands Bro OK10:35
Linnéa WestlinValbo AIF10:38

H14

4 070 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tor NylundOK Linné10:02
Theo ÅrbrinkLinköpings OK10:05
Niels DalgaardKolding OK10:08
Gustav LübckeOK Ravinen10:11
Svante SandvikAttunda OK10:14
Felix LindOK Tyr10:17
Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:20
Albert BrohedeOK Tyr10:23
Elias PerssonHelsingborgs SOK10:26
Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg10:29
Edwin FalkstrandTormestorps IF10:32
Albin Lindh SporreVisborgs OK10:35
Simon StridhSkogsluffarnas OK10:38

D12

2 810 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linn EnbomVänersborgs SK10:00
Alva Lindh SporreVisborgs OK10:03
Felice GardelinGotlands Bro OK10:06
Nilla EnquistOK Hammaren10:09
Fanny HemmingssonStora Tuna OK10:12
Linnea Kimell TynnvallGotlands Bro OK10:15
Filippa HemmingssonStora Tuna OK10:18
Andrea EnbomVänersborgs SK10:21
Ebba LövgärdOK Alehof10:24
Lovisa ThybeckLindebygdens OK10:27

H12

2 930 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Axel ThybeckLindebygdens OK10:44
Simon TrossingTäby OK10:47
Joakim GustafssonGotlands Bro OK10:50
Neo CederqvistVisborgs OK10:53
Emil DalgaardKolding OK10:56
Max BoströmJärfälla OK10:59
Ture LindskogOK Ravinen11:02
Emil NorlinIFK Enskede11:05
Johan DalgaardKolding OK11:08
Gustav HellminVisborgs OK11:11
Hugo GustavssonMullsjö SOK11:14
Samuel JakobssonOK Skogshjortarna11:17
Enar LöfstedtGotlands Bro OK11:20
Olof LevinSvaide Roma SOK11:23
Tim ÖstlundVästvärmlands OK11:26
Arvid FalkstrandTormestorps IF11:29
Edvard PelanderOK Djerf11:32

D12 Kort

2 400 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Freja GustafsonLunds OK10:52

D10

2 530 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Agnes FeilSundsvalls OK10:25
Alma WestlinValbo AIF10:28
Agnes LübckeOK Ravinen10:31
Roseanna EdvardssonSundbybergs IK10:34
Liv LöfstedtGotlands Bro OK10:37

H10

2 460 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Felix DahlinKovlands IF10:27
Axel FalkstrandTormestorps IF10:30
Jacob TynnvallGotlands Bro OK10:33
Malte HallmanAttunda OK10:36
Emil BjörksvedGotlands Bro OK10:39
Rasmus DalgaardKolding OK10:42
Elias TrossingTäby OK10:45
Svante GustafssonGotlands Bro OK10:48
Adam UllbergSvaide Roma SOK10:51

D35

6 010 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK10:37

H35

7 880 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Peter SundströmSkogsluffarnas OK11:27
Joel SanderiIFK Lidingö SOK11:30

D40

5 040 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena WesterlundOK Djerf11:10
Anna RosnäsIK Stern11:13
Hedvig Engström JakobssonOK Skogshjortarna11:16
Sara RosengrenOK Gränsen11:19
Malin LindskogOK Ravinen11:22
Katarina EnbomVänersborgs SK11:25
Sofia CarlssonLindebygdens OK11:28
Stina FeilSundsvalls OK11:31

H40

7 540 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Joakim AlmtorpLånghundra IF10:01
Anders PelanderOK Djerf10:04
Anders HellminVisborgs OK10:07
Robert EnbomVänersborgs SK10:10
Martin TerryIFK Lidingö SOK10:13
Mathias PerssonHelsingborgs SOK10:16
Martin TrossingTäby OK10:19
Mattias WhiteGarda OK10:22
Anders DalgaardKolding OK10:25
Laust SörensenGöteborg-Majorna OK10:28
Staffan BerglundIFK Umeå10:31

D45

4 700 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ylva SvangrenGotlands Bro OK09:58
Maria PerssonVisborgs OK10:01
Ewa PerssonTormestorps IF10:04
Camilla EngelOK Ravinen10:07
Paula JakobssonGarda OK10:10
Gunilla KallhaugeSnättringe SK10:13
Maria WestlinValbo AIF10:16
Gabriella HammarskjöldGotlands Bro OK10:19
Anna LövgärdOK Alehof10:22
Annika JakobssonGarda OK10:25
Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF10:28
Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb10:31
Åsa BäckstrandUmeå OK10:34
Helena WidegrenIF Thor10:37
Kristina AnelandOK Ravinen10:40
Anna BäckstädeVisborgs OK10:43
Charlotte FlansbjerOK Djerf10:46
Malin AlbinssonIFK Enskede10:49
Marina DickforsDalaportens OL10:52
Åsa GunnarssonVisborgs OK10:55
Pernilla SvedinLånghundra IF10:58
Camilla DalgaardKolding OK11:01
Ewa AlbrektssonOK Ravinen11:04
Anna StrandAttunda OK11:07

H45

6 620 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb10:30
Mattias WestfältGotlands Bro OK10:33
Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK10:36
Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:39
Christer LarssonSala OK10:42
Stefan NorlinIFK Enskede10:45
Martin GarlandVisborgs OK10:48
Thomas FalkstrandTormestorps IF10:51
Patrik FriskGustavsbergs OK10:54
Göran GustafssonGotlands Bro OK10:57
Torkel SkogmanSkogsluffarnas OK11:00
Göran KimellGotlands Bro OK11:03
Martin JarelandLinköpings OK11:06
Per SpikLeksands OK11:09
Martin LindskogOK Ravinen11:12
Anders LövgärdOK Alehof11:15
Daniel BrohedeOK Tyr11:18
Armin SchollerVisborgs OK11:21
Henrik MarmelidOK Roxen11:24
Niclas KinnanderMatteus SI11:27
Robert HjelmVimmerby OK11:30

D50

4 030 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Carin KihlströmTäby OK10:40
Susanna DjurstedtEksjö SOK10:43
Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna10:46
Anna LarssonSöders-Tyresö10:49
Marie HäggstrandSödertälje-Nykvarn OF10:52
Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:55
Gunn Jorunn TveitenKongsberg OL10:58
Ellinor PerssonStora Tuna OK11:01
Camilla CarlssonHärlövs IF11:04
Karina ÖstlundVästvärmlands OK11:07

H50

6 210 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Göran PerssonGotlands Bro OK10:02
Peter AlbinssonIFK Enskede10:05
Johan JacobssonOK Orion10:08
Peter AnderssonOK Klyftamo10:11
Johan JakobssonLånghundra IF10:14
Gustaf SameliusVisborgs OK10:17
Niklas HermanssonIF Hansa-Hoburg10:20
Magnus TenghagenHärlövs IF10:23
David MelinHaninge SOK10:26
Fredrik SoneAttunda OK10:29
Lars-Erik EnquistOK Hammaren10:32
Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL10:35
Stefan GustavssonMullsjö SOK10:38
Ulf IsakssonHässleby SOK10:41
Lars JacobssonDegerfors OK10:44
Jan StridhSkogsluffarnas OK10:47
Fredrik UrbergHammarkinds OK10:50
Anders ÄlvegranVästerås SOK10:53
Johan WallinSträngnäs-Malmby OL10:56
Lars SäfströmOK Pan-Kristianstad10:59
Jonas CarlssonIFK Lidingö SOK11:02
Stefan DjurstedtEksjö SOK11:05
Nils EklöwOK Södertörn11:08
Stefan WångbergOK Ravinen11:11
Niklas GustafsonLunds OK11:14
Erik BerggrenTullinge SK11:17
Jörgen HjortOK Roxen11:20
Mattias VejlensVisborgs OK11:23
Joakim MarmelidSundsvalls OK11:26
Lars Håkan SandvikAttunda OK11:29

D55

4 000 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Katarina SundqvistOK Kåre10:02
Ann-Britt LevinGarda OK10:05
Birgitte BachViborg Orienteringsklub10:08
Marita AxelssonOK Ravinen10:11
Eva SvanbergJärfälla OK10:14
Monika PerssonOK Södertörn10:17
Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL10:20
Sussie BjörkmanDalaportens OL10:23
Anna AlbinssonIFK Mora OK10:26
Helle NikkelViborg Orienteringsklub10:29
Ann-Marie AnderssonTenhults SOK10:32
Annika SvenssonSolna OK10:35
Britta SahlinVänersborgs SK10:38

H55

5 710 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Patrik ThybeckLindebygdens OK10:00
Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna10:03
Thomas ÖstlundVästvärmlands OK10:06
Christer BorgGöteborg-Majorna OK10:09
Leif JohanssonVisborgs OK10:12
Per KallhaugeSnättringe SK10:15
Per-Olof SvenssonLänna IF10:18
Anders WinaldHellas Orientering10:21
Per WolgastSnättringe SK10:24
Mats SigalitGotlands Bro OK10:27
Johan PalmgrenTäby OK10:30
Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK10:33
Björn AlbinssonIFK Mora OK10:36
Ronny LiljegrenGotlands Bro OK10:39
Niklas GustafssonGarda OK10:42
Tomas SundqvistOK Kåre10:45
Magnus IhreskogGotlands Bro OK10:48
Lars-Åke DickforsDalaportens OL10:51
Börge BruebaekKongsberg OL10:54
Sven EdvardssonSundbybergs IK10:57
Erik WadmanIFK Mora OK11:00

D60

3 370 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunilla PetterssonKFUM Örebro OK10:00
Karin BengtssonVisborgs OK10:03
Anne-Chr SchunnessonAttunda OK10:06
Lotta FischerströmSol Tranås10:09
Fiona HanstockBOK10:12
Gittel KarlssonAttunda OK10:15
Elisabeth BybergerSolna OK10:18
Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK10:21
Eva KarlssonUddevalla OK10:24

H60

5 160 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mats LundmanOK Roslagen09:55
Leif SvangrenGotlands Bro OK09:58
Stig BarrettViborg Orienteringsklub10:01
Gunnar SvanbergJärfälla OK10:04
Conny SahlinVänersborgs SK10:07
Gunnar HallströmVisborgs OK10:10
Bo PetterssonKFUM Örebro OK10:13
Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn OF10:16
Jan GottfridssonNorbergs OK10:19
Kjell GustafssonOK Järnbärarna10:22
Per WinteråsVästerbergslagens OL10:25
Peter AxelssonOK Ravinen10:28
David HanstockBOK10:31
Björn SöderbäckOK Linné10:34
Jan-Olof BäckOK Djerf10:37
Peter JoelssonÅlems OK10:40
Tommy RoosFalköpings AIK OK10:43
Hans TarandiIFK Lidingö SOK10:46
Mats LundbergDalaportens OL10:49
Torbjörn ErikssonOK Linné10:52
Lars OhlinRånäs OK10:55
Anders BirgerssonVisborgs OK10:58
Kurt LöfgrenGotlands Bro OK11:01
Pierre KarlssonOK Alehof11:04
Reinhold LenneboIF Thor11:07
Klas ThybeckLindebygdens OK11:10
Carl-Erik BerglövFagersta OK11:13
Svend Erik SkovsgaardViborg Orienteringsklub11:16

D65

3 360 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Solvej CarlsonIFK Hedemora OK09:58
Doris KläyOLG Huttwil10:01
Lena NyströmVisborgs OK10:04
Maud AnderssonGotlands Bro OK10:07
Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg10:10
Ing-Marie BackEksjö SOK10:13
Gurli Hörnell RondahlVisborgs OK10:16
Gunlis LarssonOK Enen10:19
Karin AnderssonLjusdals OK10:22
Riggan FrändénJärla Orientering10:25
Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna10:28
Britt GunnarssonKristinehamns OK10:31
Lena LindgrenOK Järnbärarna10:34
Brita AugustssonVisborgs OK10:37
Margaretha NylundOK Södertörn10:40

H65

4 460 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Leif JonssonGustavsbergs OK10:02
Claes-Erik KarlssonTurebergs IF SOK10:05
Arne BackEksjö SOK10:08
Lennart HävrénTullinge SK10:11
Sven-Åke AsklanderGotlands Bro OK10:14
Bengt CarlssonSkattkärrs SOK10:17
Anders ÖbergIFK Mora OK10:20
Peder WickströmArboga OK10:23
Kari TallqvistTimrå SOK10:26
Hans OhlinRånäs OK10:29
Lars SegerqvistSkarpnäcks OL10:32
Leif CarlssonSOK Viljan10:35
Stefan GunnarssonKristinehamns OK10:38
Göran LarssonVänersborgs SK10:41
Jan ÅsbergHäverödals SK10:44
Bengt SvedjebySkattkärrs SOK10:47
Mats SandewallUmeå OK10:50
Robert GustafssonVisborgs OK10:53
Staffan VestbomOckelbo OK10:56
Anders JohanssonSol Tranås10:59
Olle BlomgrenOK Södertörn11:02
Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF11:05

D70

3 250 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Birgitta BillstamJärfälla OK10:31
Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK10:34
Kerstin RosengrenAttunda OK10:37
Ing-Marie BergmanVisborgs OK10:40
Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF10:43
Kristina FranssonOK Virdarna10:46
Carin RunqvistJärfälla OK10:49
Kerstin Vidner - ErikssonKöping-Kolsva OK10:52
Margareta WikströmVäxjö AIS10:55
Barbro MartinssonOK Tyringe10:58
Ewa NordlundLänna IF11:01
Lena StenbergIFK Umeå11:04
Ingrid EnekvistVisborgs OK11:07

H70

3 830 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF10:02
Jerry MartinssonOK Motala10:05
Kurt Håkan AnderssonOK Tor10:08
Kjell SkalbergGotlands Bro OK10:11
John ÖstlundSundbybergs IK10:14
Leif NordlundLänna IF10:17
Bo LindkvistKöping-Kolsva OK10:20
Tommie OlssonVisborgs OK10:23
Bo ErikssonKöping-Kolsva OK10:26
Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OK10:29
Ernst KläyOLG Huttwil10:32
Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg10:35
Johnny KarlssonUddevalla OK10:38
Gert LundquistGotlands Bro OK10:41
Sven PihlEnköpings AIF10:44
Anders NilssonGotlands Bro OK10:47
Berndt StenbergIFK Umeå10:50
Lennart LindgrenOK Järnbärarna10:53
Bertil AnderssonLjusdals OK10:56
Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK10:59
Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg11:02
Lennart MartinssonOK Tyringe11:05
Björn AnderssonGotlands Bro OK11:08
Staffan StålbergOckelbo OK11:11
Måns ÖhmanVisborgs OK11:14
Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna11:17
Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburg11:20
Thorwald FranssonOK Virdarna11:23
Jan BojlingSolna OK11:26

D75

2 780 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marina WästlundOK Amne10:00
Inger LundSala OK10:03
Gun EdströmOK Nipan10:06
Barbro MelvingerOK Enen10:09
Monica KrigOK Nipan10:12
Elisabeth KimellGotlands Bro OK10:15
Siv JohanssonVisborgs OK10:18

H75

3 490 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK10:26
Rolf MalmrosVisborgs OK10:29
Lars JonassonJärfälla OK10:32
Martin MårtenssonIFK Bergvik10:35
Bengt KarlssonLinköpings AIK10:38
Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK10:41
Sören JohanssonSala OK10:44
Ulf SvedestamEskilstuna OL10:47
Gustav KrighOK Nipan10:50
Stig TörnkvistKöping-Kolsva OK10:53
Ingemar JohnssonOK Södertörn10:56
Lars JohanssonOK Skogshjortarna10:59
Arne AnderssonOK Motala11:02
Roland JohanssonVisborgs OK11:05
Torgny JonssonVäxjö AIS11:08
Bertil HolmgrenGävle OK11:11
Ingemar AnderssonOK Orion11:14
Bo HedlundIFK Enskede11:17
Jan RehdinKöping-Kolsva OK11:20
Lars EdströmOK Nipan11:23

D80

2 510 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Birgitta BergGarda OK10:09
Gudrun ThigerLinköpings AIK10:12
Göta KåbergKöping-Kolsva OK10:15
Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna10:18

H80

2 890 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kjell MjöbergHallstahammars OK10:07
Folke LindgrenVisborgs OK10:10
Bjarne ErlandssonHammarby IF OF10:13
Nils HallgrenVisborgs OK10:16
Bille WidellVisby IF Gute SOK10:19
Sten BergstrandSkogsluffarnas OK10:22
Mats ErikssonSala OK10:25

H85

2 660 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jörgen AxelssonIF Thor10:01
Jan JesslénVisby IF Gute SOK10:04

Inskolning

1 660 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sigge SvahngrenGotlands Bro OK10:18:16
Liv SanderiIFK Lidingö SOK10:20:13
Isabell MyrmanNyköpings OK10:23:56
Fred FaxéusTäby OK10:41:13
Vidar SundbergGarda IK11:47:38
Linnéa BrohedeOK Tyr
Nils StällbergTullinge SK

U1

1 950 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elsa Wanek TerryIFK Lidingö SOK09:49:46
Leo ÖstlundVästvärmlands OK09:51:32
Liv JakobssonOK Skogshjortarna09:54:20
Emma KinnanderMatteus SI10:03:31
Lin PelanderOK Djerf10:04:35
Malte TallqvistTimrå SOK10:06:44
Ida Svensson EikenesSvaide Roma SOK10:08:58
Jakob Svensson EikenesSvaide Roma SOK10:09:00
Henry Grundell10:11:37
Emma EnckellSödertälje-Nykvarn OF10:22:11
Agnes DahlinKovlands IF10:28:28
Stina MartinelleSöders-Tyresö10:29:40
Signe MartinelleSöders-Tyresö10:29:49
Ellen EklundGotlands Bro OK10:43:13
Hanna EklundGotlands Bro OK10:43:16
Signe LindelavOK Roslagen10:44:43
Benias PerssonFritsla VIK11:06:10
Filip SoneAttunda OK11:42:56
Melker HallmanAttunda OK
Nora StällbergTullinge SK

U2

2 390 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nellie LeveauGotlands Bro OK09:30:01
Olle WidegrenIF Thor09:56:37
Neo LiljegrenKlubblös10:05:05
Hilma WestlundKlubblös10:05:15
Martin Svensson EikenesSvaide Roma SOK10:08:40
David Rondahl ÅströmVisborgs OK10:13:29
Wilma LarssonSala OK10:23:51
Vilmer BergvallKlubblös10:28:36
Samuel EklundGotlands Bro OK10:41:41
Ester HöglindIFK Enskede10:48:28
Alma HöglindIFK Enskede10:48:29
Astrid NilssonWaxholms OK10:50:16
Märta NilssonWaxholms OK10:50:37
Agnes GarlandVisborgs OK10:55:29
Oscar KoertgeVisborgs OK11:16:25
Einar Westlund OlssonKlubblös11:17:56
Frans EkbergIK Hakarpspojkarna11:20:08

Öppen motion 1

2 420 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jan DahlgrenGustavsbergs OK09:55:22
Lottie UhrnellSkarpnäcks OL10:16:34
Anders PerssonKFUM Örebro OK10:24:38
Kajsa SandewallUmeå OK10:29:37
Sonja PernebyTullinge SK10:29:59
Evelina EdvardssonSundbybergs IK10:42:52
Hale FalsafiKlubblös10:53:40
Isis KarlenKlubblös10:53:42
Maria OlssonKlubblös11:18:38
Eva-Stina SvärdHaninge SOK11:27:21
Rasmus GunnarssonVisborgs OK

Öppen motion 2

4 000 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ankie HöglindIFK Enskede10:44:41
Anne GarlandVisborgs OK10:57:49
Moa GarlandVisborgs OK10:57:50

Öppen motion 3

2 690 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jan BurellOK Enen09:40:11
Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OK09:50:00
Malin PerssonHelsingborgs SOK09:58:06
Anne-Marie LundquistGotlands Bro OK10:06:30
Elisabeth WinteråsVästerbergslagens OL10:10:05
Sven Eric KåbergKöping-Kolsva OK10:14:23
Agneta CarlssonSOK Viljan10:14:27
Ylva GribornGotlands Bro OK10:17:08
Bengt SäfwenbergTumba-Mälarhöjden OK10:18:05
Sören AnderssonOK Tyr10:18:49
Marita HolgerssonKlubblös10:19:19
Marie GustafssonOK Milan10:19:26
Lennart ErikssonOK Milan10:22:18
Anna WadmanIFK Mora OK10:22:52
Isac WadmanIFK Mora OK10:22:53
Stefan PerssonVisborgs OK10:28:24
Lena JakobssonGamleby OK10:29:24
Gabriella FriskGustavsbergs OK10:31:00
Lena VestbomOckelbo OK10:37:17
Julia LindVisborgs OK10:41:35
Anna-Karin BergiusVisborgs OK10:45:00
Birgitta Jansson WåhlinKlubblös10:56:02
Gösta WallinSträngnäs-Malmby OL11:01:16
Anton WåhlinKlubblös11:03:35
Eliva PerssonGällstadbygdens SOK11:10:27
Terese JärnbergWaxholms OK11:52:30

Öppen motion 4

5 220 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erika TroengOK Linné09:30:13
Johan EinarssonKlubblös10:48:11
Emil EnckellSödertälje-Nykvarn OF10:49:28
Fanni Gustafson FaegerstenLunds OK10:59:33
Hampus ÅströmKlubblös11:12:32

Öppen motion 5

3 270 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ylva KinnanderMatteus SI09:32:44
Johan BjörksvedGotlands Bro OK09:45:09
Annica KarlssonTjalve IF Norrköping09:46:03
Mats KarlssonTjalve IF Norrköping09:48:12
Stefan LaageGudhems IF09:50:19
Monica LaageGudhems IF09:57:25
Reneé MyrmanNyköpings OK09:57:43
Rebecca KågemalmNyköpings OK10:00:37
Anita ArneforsOK Södertörn10:01:51
Filip NilssonKlubblös10:14:45
Britt-Marie ErikssonGävle OK10:18:13
Anna Holmström WikellCentrum OK10:18:14
Ken AnvretJärfälla OK10:18:26
Camilla ÄlvegranVästerås SOK10:35:03
Annica LübckeOK Ravinen10:38:13
Anna TrossingTäby OK10:40:53
Håkan ElfvingIK Jarl Rättvik10:43:40
Ingela ÅrbrinkLinköpings OK10:43:44
Ann-Louise BjörksvedGotlands Bro OK10:46:10
Christoffer LindelavOK Roslagen10:49:21
Katarina WåhlinTullinge SK10:56:10
Kirsti Aas OlsenEiker OL10:59:48
Elisabeth StålhammarTullinge SK11:01:26
Karin LöfstedtGotlands Bro OK11:01:35
Lovisa AsplundKlubblös11:04:25
Royne MyrmanNyköpings OK11:04:32
Andreas DahlinKovlands IF11:10:02
Andreas KågemalmNyköpings OK11:10:45
Lars TimsborgKlubblös11:12:28
Karin ReimertzGällstadbygdens SOK11:14:14
Daniel Holmström WikellCentrum OK11:23:25
Christer LundinOK Renen11:27:17
Carl-Johan NilssonWaxholms OK11:52:48
Therese BoströmJärfälla OK
Malin HedbergSala OK

Öppen motion 6

6 140 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Edvard PetterssonGotlands Bro OK09:56:49
Filip HanssonGotlands Bro OK10:16:27
Ulf ErikssonGävle OK10:20:26
David EinarssonKlubblös10:48:18
Fredric HöglindIFK Enskede10:52:30

Öppen motion 7

3 040 m, 48 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Malin MarmelidOK Roxen09:52:57
Dag KarlssonGustavsbergs OK09:53:00
Maria EnquistOK Hammaren09:54:19
Anna NorrbomKlubblös09:55:45
Rolf AnderssonSvaide Roma SOK09:56:39
Hilda LevinGarda OK09:59:21
Hillevi EkstrandGustavsbergs OK10:03:37
Annika ÖsterdahlVisborgs OK10:04:58
Silje WestlundNotodden OL10:05:16
Ann-Sofie EdenhamnLänna IF10:07:22
Christina OhlinRånäs OK10:08:44
Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK10:10:31
Monica OhlinRånäs OK10:14:30
Malin WestrinTimrå SOK10:16:38
Mats KåbergKöping-Kolsva OK10:17:10
Håkan SvahnOK Ravinen10:17:19
Harriet Tiderman SäfwenbergTumba-Mälarhöjden OK10:18:41
Ingrid DanielssonVisborgs OK10:19:33
Jenna FenegalVisborgs OK10:23:22
Robert AlmLänna IF10:26:48
Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg10:29:19
Bo EkströmDalaportens OL10:32:41
Jenny HallmanAttunda OK10:39:11
Anna-Lena JacobssonDegerfors OK10:39:23
Gunnar ErikssonGotlands Bro OK10:41:59
Karin ElfvingIK Jarl Rättvik10:44:08
Mikael JohanssonLänna IF10:44:11
Gunilla IngemarssonLänna IF10:45:10
Tobias WestrinTimrå SOK10:45:38
Helene LindelavOK Roslagen10:49:14
Olov TallqvistTimrå SOK10:50:56
Sara ProforsFrol IL10:51:11
Karl-Göran CarlssonHylte OK10:53:08
Karin ProforsKöping-Kolsva OK10:53:33
Elin GustafssonGotlands Bro OK10:55:34
Björn BoströmJärfälla OK10:58:23
Ulf CarnbyTäby OK11:00:48
Stig DahlVisborgs OK11:03:32
Bo KarlssonTrollhättans SOK11:03:38
Stefan OlssonKlubblös11:05:27
Carola KarlssonOK Tyr11:06:11
Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK11:11:18
Kari EnckellSödertälje nykvarn11:13:38
Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK11:16:15
Jenny KoertgeVisborgs OK11:20:02
Mats LandquistKöping-Kolsva OK11:50:59
Sören AnderssonCentrum OK11:59:42
Marie OlssonMullsjö SOK

Öppen motion 8

4 730 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mikael LindOK Tyr09:41:27
Folke SvangrenGotlands Bro OK09:56:49
Erik LöfgrenGotlands Bro OK10:01:56
Jonas HolmgrenGustavsbergs OK10:03:28
Weronica MorellOK Kåre10:07:25
Anders NauHaninge SOK10:12:59
Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg10:15:23
Anton NilssonGotlands Bro OK10:18:07
Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg10:20:43
Annika EngelHässleholms OK10:30:56
Stefan MartinssonUddevalla OK10:39:28
Tomas NilssonHässleholms OK10:42:26
Ann-Charlotte DahlVisborgs OK10:46:45
Lottie LindOK Tyr10:48:26
Måns PerssonVisborgs OK10:54:01
Catarina BoströmEnebybergs IF10:58:18
Per StålhammarTullinge SK10:59:07
Malin SørensenEiker OL11:01:05
Bernt-Olof GustafssonTäby OK11:02:54
Elin WåhlinTullinge SK11:03:11
Erik WåhlinOK Södertörn11:07:17
Björn FlodmanGotlands Bro OK11:07:22
Jonathan BerglindOK Södertörn11:11:48
Konrad NilssonVisborgs OK11:19:35
Harry JordåsKlubblös11:33:32
Marc NelsonKlubblös11:33:36
David MalmströmEskilstuna OL11:52:34
Annika BillstamOK Linné11:55:08
Jonas KallhaugeKlubblös11:57:15
Pär DahlströmTullinge SK

Öppen motion 9

7 420 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olle GardellGotlands Bro OK10:16:43
Patrik RönnbäckVisborgs OK10:29:36
Simon EngelHässleholms OK10:39:47
Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:39:59
Erik EinarssonLerums SOK10:48:15
Øystein SørensenEiker OL10:58:54
Carl CarlssonNyköpings OK11:08:15
Emil KarlssonHestra IF11:12:38
Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna11:13:45
Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna11:18:11
Lovisa Onsbring GustafsonÄrla IF11:53:04

Annonser