Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för SM, ultralång

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: SM, ultralång
Arrangörsorganisationer: IK Hakarpspojkarna / Jönköpings OK
Datum: söndag 4 november 2018

D21 Elit

18 290 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
11406185Tove AlexanderssonStora Tuna OK10:15
2Lena Eliasson-LööfOK Pan-Kristianstad10:15
37201123Alva OlssonLinköpings OK10:15
4801216Johanna EngströmOK Hällen10:15
5920223Ida HylanderNyköpings OK10:15
6822119Lovisa PerssonOK Tisaren10:15
7962608Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad10:15
88160297Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering10:15
9952323Elin ClassonOK Orinto10:15
10912562Kristin HylanderNyköpings OK10:15
11920744Lisa AnderssonÄrla IF10:15
12951601Aina EdgrenGöteborg-Majorna OK10:15
131008492Marianne HaugIK Hakarpspojkarna10:15
149960807Hedwig HaasSundsvalls OK10:15
15260864Stina NeroMullsjö SOK10:15
16Anna StällbergTullinge SK10:15
17841006Sara LundbladTullinge SK10:15
18909400Johanna LönnkvistTullinge SK10:15
198101060Linda HallbergBredareds IF10:15

H21 Elit

22 100 m, 54 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
101909192Gustav BergmanOK Ravinen10:00
1028180883Gernot Ymsén-KerschbaumerOK Pan-Kristianstad10:00
103515305Ruslan GlebovOK Ravinen10:00
1049850212William LindMalungs OK Skogsmårdarna10:00
1058100292Martin RegbornHagaby GoIF Örebro10:00
1068060729Fredrik BakkmanIFK Göteborg Orientering10:00
1079901120Johan RunessonOK Vivill10:00
1088120797Simon HectorSnättringe SK10:00
109950895Jens RönnolsJärla Orientering10:00
1108080689Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro10:00
1118000303Olle KaleredStora Tuna OK10:00
1128091108Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF10:00
113950821Gustav HindérOK Tisaren10:00
114830211Robbin KantarpÄrla IF10:00
115780711Mats TroengOK Linné10:00
1168078854Emil AnderssonÄrla IF10:00
1171420202Erik ClassonOK Orinto10:00
118930703Ludvig ErikssonKils OK10:00
119644644David LingforsOK Linné10:00
120960960Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna10:00
121820519Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna10:00
122880301Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna10:00
123961130Filip WadstenMalungs OK Skogsmårdarna10:00
124895427Axel WrådheAttunda OK10:00
1258308205Erik MartinssonLinköpings OK10:00
126931216Erik BomanGävle OK10:00
127970502Lucas SundbladEksjö SOK10:00
128780104Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna10:00
129920909Albin AnderssonMarkbygdens OK10:00
130831006Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna10:00
1318217579Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK10:00
132870229Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK10:00
133970517Arvid NordIK Hakarpspojkarna10:00
134503516Hector HainesIFK Lidingö SOK10:00
1357880418Johan AronssonOK Tisaren10:00
1368001891Love BerzellOK Ravinen10:00
1377207446Andreas HallIFK Lidingö SOK10:00
138930613Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK10:00
139830312Jonas EngströmOK Hällen10:00
1409970417Jacob ErikssonKFUM Örebro OK10:00
141913337Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK10:00
1427205417Victor BergstrandLinköpings OK10:00
1439960816Karl EngesAttunda OK10:00
144851101Björn ArnessonUlricehamns OK10:00
1457900816Joel Käll KarlssonLinköpings OK10:00
146870701Jonas AnderssonStora Tuna OK10:00
147444751Robert JohanssonTäby OK10:00
1488205200Fredrik EliassonIK Stern10:00
149727374Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK10:00
1509201943Oskar GustafssonCentrum OK10:00
1511150620Simon HodlerIFK Mora OK10:00
1521900616Axel BengtssonSol Tranås10:00
1537870923Johan KastenssonEksjö SOK10:00
1542060722Martin FagerlundKFUM Örebro OK10:00

D20 Elit

12 130 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
201940855Hanna HugossonSundsvalls OK10:20
2028098013Vilma BlennowFalköpings AIK OK10:20
2038003883Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF10:20
2048005300Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF10:20
2059980121Emma HagrotTäby OK10:20
2069904299Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OK10:20
2078030619Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad10:20
2088141114Klara AxelssonEksjö SOK10:20
209992121Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna10:20
2109201726Fanny SundbladEksjö SOK10:20
2119981017Rebecca WaldenfjordOK Ravinen10:20
2128030798Jonna ForsVästerås SOK10:20
213800927Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna10:20
2149802150Saga SanderOK Milan10:20
2152025188Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK10:20
2161396807Caroline PigerreIFK Lidingö SOK10:20

H20 Elit

15 340 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3018080114Isac von KrusenstiernaOK Kåre10:05
302980628Jesper SvenskStora Tuna OK10:05
303609099Oskar EdvardssonJärfälla OK10:05
3048119991August MollénOK Denseln10:05
3058001414Victor ImarkTullinge SK10:05
3068060199Felix AxelssonMarkbygdens OK10:05
3078221299Filip TrofastBredaryds SOK10:05
3088121314Jonas AnderssonOK Roxen10:05
3099991313Ludvig EkNyköpings OK10:05
310990911Hugo LillieströmOK Roxen10:05
3119991228Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK10:05
3128171298Nils Hammaräng GripOK Orion10:05
313567899Victor HelgessonHestra IF10:05
3149981127Otto StuhlhoferOK Landehof10:05
3159990331Oscar JohanssonKarlskrona SOK10:05
316981204Simon LarssonOK Hällen10:05
3178050899Andreas JonssonOK Orion10:05
3188404244Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna10:05
319980310Johan OlsonIK Uven10:05
320981210Viktor SkoogKils OK10:05
3218230199Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna10:05
3228098092Olle JosarpOK Tisaren10:05
3239909241Emil KarlssonHestra IF10:05
3249812281Arvid ClaessonJönköpings OK10:05
325980510Tuve MöllerOK Linné10:05
326700927Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna10:05

D18 Elit

9 690 m, 42 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4018444001Frida VikströmSundsvalls OK10:25
4029193710Emma LingIK Hakarpspojkarna10:25
4032109106Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF10:25
4041020927Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna10:25
4059031028Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK10:25
4069001018Ella SjöbergTullinge SK10:25
4078010616Alicia LundgrenVäxjö OK10:25
4089010218Tilde BacklundOK Södertörn10:25
4099000718Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna10:25
4107010812Ebba BerglinOK Orion10:25
411551414Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna10:25
4129010529Signe NilssonNyköpings OK10:25
4138000511Johanna NilssonKungälvs OK10:25
4149101869Ronja HuggForsa OK10:25
4158010708Ellen BlennowFalköpings AIK OK10:25
416500531Hanna LagerbergOK Södertörn10:25
4179812368Hanna JohannessonRonneby OK10:25
4189000811Sofia JohanssonOK Skärmen10:25
419443776Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK10:25
4207445342Tove EkströmLinköpings OK10:25
4218010121Malin KristianssonTrollhättans SOK10:25
422556678Petrina CostermansJärla Orientering10:25
423600227Ella PalmIK Hakarpspojkarna10:25
4249020728Agnes LindblomMalmö OK10:25
425600218Frida JohanssonOK Djerf10:25
4268010409Moa HjorthDomnarvets GOIF10:25
4278200020Lotten KindlundhFK Finn10:25
4289000805Elin SchagerströmGarphyttans IF10:25
4291444619Ebba JensenSkåneslättens OL10:25
430848888Maja PorleVäxjö OK10:25
4318021010Clara SamuelssonOK Vivill10:25
4329417797Elsa LindeblomHestra IF10:25
4338020326Elin NilssonAndrarums IF10:25
4347010702Linnea SkalbergBredaryds SOK10:25
435433611Tindra HjortFalköpings AIK OK10:25
4369011126Moa KarlssonStorviks IF10:25
4379201445Katarina NorrbyOK Södertörn10:25
4388000523Lovisa BlomgrenSOK Aneby10:25
4392089187Josefine AnderssonTäby OK10:25
4408021228Emma ErikssonEksjö SOK10:25
4419020320Ida HofstedtTäby OK10:25
4428130602Annick MeisterOK Södertörn10:25

H18 Elit

12 710 m, 49 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
501713010Viktor SvenskStora Tuna OK10:10
5027000611Gustav RuneforsVäxjö OK10:10
5039000516Emil AuseliusBredaryds SOK10:10
5048000803Lukas OlmKils OK10:10
5059990214Erik HannrupIF Thor10:10
5068010814Philip CarlssonNyköpings OK10:10
5077561783Jesper LidmarSnättringe SK10:10
5088200121Joar HertinIK Hakarpspojkarna10:10
5099009693Victor HanssonJönköpings OK10:10
5108200206Axel ElmbladBredaryds SOK10:10
5119010308Samuel PihlströmOK Landehof10:10
5127423023Simon FriskJärla Orientering10:10
5138010127Benjamin NäslundSkogslöparna10:10
5148010805Leo JohanssonOK Kolmården10:10
5159000723Gustav OlssonOK Orion10:10
5169200690David BorgSödertälje-Nykvarn OF10:10
5179000319Fredrik HamreforsVästerås SOK10:10
5181020817Valter PetterssonOK Tisaren10:10
5198010621Emanuel HerberthsonLinköpings OK10:10
5209101406Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF10:10
5219020725Marcus CarlssonIF Hagen10:10
5228110121Linus KristianssonTrollhättans SOK10:10
5239091337Axel OlssonIF Hagen10:10
524581581Johan LangerakJärfälla OK10:10
5259010107Hugo SetthagenOK Tranan10:10
5268010518Hugo StrömMullsjö SOK10:10
5279021333Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK10:10
5289016916Hugo JakobssonEksjö SOK10:10
5299121121Melker ForsbergKFUM Örebro OK10:10
5308000345Alfred PetterssonMullsjö SOK10:10
5318011021Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna10:10
532801110Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna10:10
5337100028Simon FreylandEksjö SOK10:10
5349123766Niklas SvenssonJärfälla OK10:10
5357543288Albin TollOK Njudung10:10
5367011028Erik HogedalGöteborg-Majorna OK10:10
5378020616Manne HammarbergJärfälla OK10:10
5389010102Olle BergstedtMarkbygdens OK10:10
539690409Petter BergstedtMarkbygdens OK10:10
540921010Joar TryggöTrollhättans SOK10:10
5417000703Eric BerlinTrollhättans SOK10:10
5427020610Linus MalmKFUM Örebro OK10:10
5438371795Alexander SchandlOK Södertörn10:10
544246071Simon SvahnEksjö SOK10:10
5451401355Martin SandqvistVästerås SOK10:10
5468010213Mattias ÖsterdahlVisborgs OK10:10
5471200107Edvin NilssonGotlands Bro OK10:10
548Oskar SvahnEksjö SOK10:10
5499030301William GrunderJärfälla OK10:10

Annonser