Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för SM, ultralång

TävlingsinformationVisa startlista per klassSkriv ut

Tävlingens namn: SM, ultralång
Arrangörsorganisationer: IK Hakarpspojkarna / Jönköpings OK
Datum: söndag 4 november 2018

Andrarums IF

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
4338020326Elin NilssonD18 Elit (42)9 690 m10:25

Attunda OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
124895427Axel WrådheH21 Elit (54)22 100 m10:00
1439960816Karl EngesH21 Elit (54)22 100 m10:00

Bredareds IF

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
198101060Linda HallbergD21 Elit (19)18 290 m10:15

Bredaryds SOK

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
3078221299Filip TrofastH20 Elit (26)15 340 m10:05
5039000516Emil AuseliusH18 Elit (49)12 710 m10:10
5108200206Axel ElmbladH18 Elit (49)12 710 m10:10
4347010702Linnea SkalbergD18 Elit (42)9 690 m10:25

Centrum OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1509201943Oskar GustafssonH21 Elit (54)22 100 m10:00

Domnarvets GOIF

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
4268010409Moa HjorthD18 Elit (42)9 690 m10:25

Eksjö SOK

9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
127970502Lucas SundbladH21 Elit (54)22 100 m10:00
1537870923Johan KastenssonH21 Elit (54)22 100 m10:00
5289016916Hugo JakobssonH18 Elit (49)12 710 m10:10
5337100028Simon FreylandH18 Elit (49)12 710 m10:10
544246071Simon SvahnH18 Elit (49)12 710 m10:10
548Oskar SvahnH18 Elit (49)12 710 m10:10
2088141114Klara AxelssonD20 Elit (16)12 130 m10:20
2109201726Fanny SundbladD20 Elit (16)12 130 m10:20
4408021228Emma ErikssonD18 Elit (42)9 690 m10:25

Falköpings AIK OK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2028098013Vilma BlennowD20 Elit (16)12 130 m10:20
4158010708Ellen BlennowD18 Elit (42)9 690 m10:25
435433611Tindra HjortD18 Elit (42)9 690 m10:25

FK Finn

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
4278200020Lotten KindlundhD18 Elit (42)9 690 m10:25

Forsa OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
4149101869Ronja HuggD18 Elit (42)9 690 m10:25

Garphyttans IF

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
4289000805Elin SchagerströmD18 Elit (42)9 690 m10:25

Gotlands Bro OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
5471200107Edvin NilssonH18 Elit (49)12 710 m10:10

Gävle OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
126931216Erik BomanH21 Elit (54)22 100 m10:00

Göteborg-Majorna OK

8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1318217579Måns ÖstmanH21 Elit (54)22 100 m10:00
132870229Mikael EliassonH21 Elit (54)22 100 m10:00
138930613Viktor RunnbyH21 Elit (54)22 100 m10:00
141913337Daniel MartinssonH21 Elit (54)22 100 m10:00
149727374Fredrik KarlssonH21 Elit (54)22 100 m10:00
5367011028Erik HogedalH18 Elit (49)12 710 m10:10
12951601Aina EdgrenD21 Elit (19)18 290 m10:15
2069904299Hanna MårtenssonD20 Elit (16)12 130 m10:20

Hagaby GoIF Örebro

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1058100292Martin RegbornH21 Elit (54)22 100 m10:00
1108080689Viktor LarssonH21 Elit (54)22 100 m10:00

Hestra IF

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
313567899Victor HelgessonH20 Elit (26)15 340 m10:05
3239909241Emil KarlssonH20 Elit (26)15 340 m10:05
4329417797Elsa LindeblomD18 Elit (42)9 690 m10:25

IF Hagen

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
5219020725Marcus CarlssonH18 Elit (49)12 710 m10:10
5239091337Axel OlssonH18 Elit (49)12 710 m10:10

IF Thor

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
5059990214Erik HannrupH18 Elit (49)12 710 m10:10

IFK Göteborg Orientering

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1068060729Fredrik BakkmanH21 Elit (54)22 100 m10:00

IFK Lidingö SOK

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
134503516Hector HainesH21 Elit (54)22 100 m10:00
1377207446Andreas HallH21 Elit (54)22 100 m10:00
2152025188Ebba GanslandtD20 Elit (16)12 130 m10:20
2161396807Caroline PigerreD20 Elit (16)12 130 m10:20

IFK Mora OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1511150620Simon HodlerH21 Elit (54)22 100 m10:00

IK Hakarpspojkarna

16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
121820519Andreas JanssonH21 Elit (54)22 100 m10:00
130831006Joakim HederskogH21 Elit (54)22 100 m10:00
133970517Arvid NordH21 Elit (54)22 100 m10:00
3218230199Andreas GustafssonH20 Elit (26)15 340 m10:05
326700927Viktor OssianssonH20 Elit (26)15 340 m10:05
5088200121Joar HertinH18 Elit (49)12 710 m10:10
5318011021Emil ÖhlundH18 Elit (49)12 710 m10:10
532801110Jakob IngströmH18 Elit (49)12 710 m10:10
131008492Marianne HaugD21 Elit (19)18 290 m10:15
209992121Alice Svensson FinndahlD20 Elit (16)12 130 m10:20
213800927Alice AxelssonD20 Elit (16)12 130 m10:20
4029193710Emma LingD18 Elit (42)9 690 m10:25
4041020927Hilda Holmqvist JohanssonD18 Elit (42)9 690 m10:25
4099000718Sara GranstedtD18 Elit (42)9 690 m10:25
411551414Ebba LindmanD18 Elit (42)9 690 m10:25
423600227Ella PalmD18 Elit (42)9 690 m10:25

IK Stern

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1488205200Fredrik EliassonH21 Elit (54)22 100 m10:00

IK Uven

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
319980310Johan OlsonH20 Elit (26)15 340 m10:05

Järfälla OK

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
303609099Oskar EdvardssonH20 Elit (26)15 340 m10:05
524581581Johan LangerakH18 Elit (49)12 710 m10:10
5349123766Niklas SvenssonH18 Elit (49)12 710 m10:10
5378020616Manne HammarbergH18 Elit (49)12 710 m10:10
5499030301William GrunderH18 Elit (49)12 710 m10:10

Järla Orientering

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
109950895Jens RönnolsH21 Elit (54)22 100 m10:00
5127423023Simon FriskH18 Elit (49)12 710 m10:10
88160297Anna Dahlgren-RosénD21 Elit (19)18 290 m10:15
422556678Petrina CostermansD18 Elit (42)9 690 m10:25

Jönköpings OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
3249812281Arvid ClaessonH20 Elit (26)15 340 m10:05
5099009693Victor HanssonH18 Elit (49)12 710 m10:10

Karlskrona SOK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
3159990331Oscar JohanssonH20 Elit (26)15 340 m10:05

KFUM Örebro OK

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1409970417Jacob ErikssonH21 Elit (54)22 100 m10:00
1542060722Martin FagerlundH21 Elit (54)22 100 m10:00
3119991228Jonatan GustafssonH20 Elit (26)15 340 m10:05
5299121121Melker ForsbergH18 Elit (49)12 710 m10:10
5427020610Linus MalmH18 Elit (49)12 710 m10:10

Kils OK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
118930703Ludvig ErikssonH21 Elit (54)22 100 m10:00
320981210Viktor SkoogH20 Elit (26)15 340 m10:05
5048000803Lukas OlmH18 Elit (49)12 710 m10:10

Kungälvs OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
4138000511Johanna NilssonD18 Elit (42)9 690 m10:25

Linköpings OK

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1258308205Erik MartinssonH21 Elit (54)22 100 m10:00
1427205417Victor BergstrandH21 Elit (54)22 100 m10:00
1457900816Joel Käll KarlssonH21 Elit (54)22 100 m10:00
5198010621Emanuel HerberthsonH18 Elit (49)12 710 m10:10
37201123Alva OlssonD21 Elit (19)18 290 m10:15
4207445342Tove EkströmD18 Elit (42)9 690 m10:25

Malmö OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
4249020728Agnes LindblomD18 Elit (42)9 690 m10:25

Malungs OK Skogsmårdarna

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1049850212William LindH21 Elit (54)22 100 m10:00
120960960Oskar SandbergH21 Elit (54)22 100 m10:00
122880301Linus BohmanH21 Elit (54)22 100 m10:00
123961130Filip WadstenH21 Elit (54)22 100 m10:00
128780104Johan NordlundH21 Elit (54)22 100 m10:00

Markbygdens OK

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
129920909Albin AnderssonH21 Elit (54)22 100 m10:00
3068060199Felix AxelssonH20 Elit (26)15 340 m10:05
5389010102Olle BergstedtH18 Elit (49)12 710 m10:10
539690409Petter BergstedtH18 Elit (49)12 710 m10:10

Mullsjö SOK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
5268010518Hugo StrömH18 Elit (49)12 710 m10:10
5308000345Alfred PetterssonH18 Elit (49)12 710 m10:10
15260864Stina NeroD21 Elit (19)18 290 m10:15

Nyköpings OK

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
3099991313Ludvig EkH20 Elit (26)15 340 m10:05
5068010814Philip CarlssonH18 Elit (49)12 710 m10:10
5920223Ida HylanderD21 Elit (19)18 290 m10:15
10912562Kristin HylanderD21 Elit (19)18 290 m10:15
4129010529Signe NilssonD18 Elit (42)9 690 m10:25

OK Denseln

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
3048119991August MollénH20 Elit (26)15 340 m10:05

OK Djerf

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
425600218Frida JohanssonD18 Elit (42)9 690 m10:25

OK Hällen

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
139830312Jonas EngströmH21 Elit (54)22 100 m10:00
316981204Simon LarssonH20 Elit (26)15 340 m10:05
4801216Johanna EngströmD21 Elit (19)18 290 m10:15

OK Kolmården

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
5148010805Leo JohanssonH18 Elit (49)12 710 m10:10

OK Kåre

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
3018080114Isac von KrusenstiernaH20 Elit (26)15 340 m10:05

OK Landehof

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
3149981127Otto StuhlhoferH20 Elit (26)15 340 m10:05
5119010308Samuel PihlströmH18 Elit (49)12 710 m10:10

OK Linné

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
115780711Mats TroengH21 Elit (54)22 100 m10:00
119644644David LingforsH21 Elit (54)22 100 m10:00
325980510Tuve MöllerH20 Elit (26)15 340 m10:05

OK Milan

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2149802150Saga SanderD20 Elit (16)12 130 m10:20

OK Njudung

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
5357543288Albin TollH18 Elit (49)12 710 m10:10

OK Nolaskogsarna

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
3188404244Hugo ErikssonH20 Elit (26)15 340 m10:05

OK Orinto

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1171420202Erik ClassonH21 Elit (54)22 100 m10:00
9952323Elin ClassonD21 Elit (19)18 290 m10:15

OK Orion

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
3128171298Nils Hammaräng GripH20 Elit (26)15 340 m10:05
3178050899Andreas JonssonH20 Elit (26)15 340 m10:05
5159000723Gustav OlssonH18 Elit (49)12 710 m10:10
4107010812Ebba BerglinD18 Elit (42)9 690 m10:25

OK Pan-Kristianstad

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1028180883Gernot Ymsén-KerschbaumerH21 Elit (54)22 100 m10:00
2Lena Eliasson-LööfD21 Elit (19)18 290 m10:15
7962608Elin CarlssonD21 Elit (19)18 290 m10:15
2078030619Olivia NilssonD20 Elit (16)12 130 m10:20

OK Ravinen

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
101909192Gustav BergmanH21 Elit (54)22 100 m10:00
103515305Ruslan GlebovH21 Elit (54)22 100 m10:00
1368001891Love BerzellH21 Elit (54)22 100 m10:00
2119981017Rebecca WaldenfjordD20 Elit (16)12 130 m10:20

OK Roxen

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
3088121314Jonas AnderssonH20 Elit (26)15 340 m10:05
310990911Hugo LillieströmH20 Elit (26)15 340 m10:05

OK Skärmen

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
4189000811Sofia JohanssonD18 Elit (42)9 690 m10:25

OK Södertörn

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
5438371795Alexander SchandlH18 Elit (49)12 710 m10:10
4089010218Tilde BacklundD18 Elit (42)9 690 m10:25
416500531Hanna LagerbergD18 Elit (42)9 690 m10:25
4379201445Katarina NorrbyD18 Elit (42)9 690 m10:25
4428130602Annick MeisterD18 Elit (42)9 690 m10:25

OK Tisaren

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
113950821Gustav HindérH21 Elit (54)22 100 m10:00
1357880418Johan AronssonH21 Elit (54)22 100 m10:00
3228098092Olle JosarpH20 Elit (26)15 340 m10:05
5181020817Valter PetterssonH18 Elit (49)12 710 m10:10
6822119Lovisa PerssonD21 Elit (19)18 290 m10:15

OK Tranan

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
5259010107Hugo SetthagenH18 Elit (49)12 710 m10:10

OK Vivill

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1079901120Johan RunessonH21 Elit (54)22 100 m10:00
4318021010Clara SamuelssonD18 Elit (42)9 690 m10:25

Ronneby OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
4179812368Hanna JohannessonD18 Elit (42)9 690 m10:25

Skogslöparna

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
5138010127Benjamin NäslundH18 Elit (49)12 710 m10:10

Skåneslättens OL

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
4291444619Ebba JensenD18 Elit (42)9 690 m10:25

Snättringe SK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1088120797Simon HectorH21 Elit (54)22 100 m10:00
5077561783Jesper LidmarH18 Elit (49)12 710 m10:10

SOK Aneby

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
4388000523Lovisa BlomgrenD18 Elit (42)9 690 m10:25

Sol Tranås

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1521900616Axel BengtssonH21 Elit (54)22 100 m10:00

Stora Tuna OK

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1118000303Olle KaleredH21 Elit (54)22 100 m10:00
146870701Jonas AnderssonH21 Elit (54)22 100 m10:00
302980628Jesper SvenskH20 Elit (26)15 340 m10:05
501713010Viktor SvenskH18 Elit (49)12 710 m10:10
11406185Tove AlexanderssonD21 Elit (19)18 290 m10:15

Storviks IF

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2038003883Jennie Börjesson ErikssonD20 Elit (16)12 130 m10:20
2048005300Johanna Börjesson ErikssonD20 Elit (16)12 130 m10:20
4369011126Moa KarlssonD18 Elit (42)9 690 m10:25

Sundsvalls OK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
149960807Hedwig HaasD21 Elit (19)18 290 m10:15
201940855Hanna HugossonD20 Elit (16)12 130 m10:20
4018444001Frida VikströmD18 Elit (42)9 690 m10:25

Södertälje-Nykvarn OF

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1128091108Kent OhlssonH21 Elit (54)22 100 m10:00
5169200690David BorgH18 Elit (49)12 710 m10:10
5209101406Erik WigleH18 Elit (49)12 710 m10:10
4032109106Amanda KleijnD18 Elit (42)9 690 m10:25

Trollhättans SOK

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
5228110121Linus KristianssonH18 Elit (49)12 710 m10:10
540921010Joar TryggöH18 Elit (49)12 710 m10:10
5417000703Eric BerlinH18 Elit (49)12 710 m10:10
4218010121Malin KristianssonD18 Elit (42)9 690 m10:25

Tullinge SK

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
3058001414Victor ImarkH20 Elit (26)15 340 m10:05
16Anna StällbergD21 Elit (19)18 290 m10:15
17841006Sara LundbladD21 Elit (19)18 290 m10:15
18909400Johanna LönnkvistD21 Elit (19)18 290 m10:15
4069001018Ella SjöbergD18 Elit (42)9 690 m10:25

Tumba-Mälarhöjden OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
419443776Ebba AdebrantD18 Elit (42)9 690 m10:25

Täby OK

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
147444751Robert JohanssonH21 Elit (54)22 100 m10:00
2059980121Emma HagrotD20 Elit (16)12 130 m10:20
4392089187Josefine AnderssonD18 Elit (42)9 690 m10:25
4419020320Ida HofstedtD18 Elit (42)9 690 m10:25

Ulricehamns OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
144851101Björn ArnessonH21 Elit (54)22 100 m10:00

Visborgs OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
5468010213Mattias ÖsterdahlH18 Elit (49)12 710 m10:10

Västerås SOK

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
5179000319Fredrik HamreforsH18 Elit (49)12 710 m10:10
5279021333Kalle Åkerman SjöströmH18 Elit (49)12 710 m10:10
5451401355Martin SandqvistH18 Elit (49)12 710 m10:10
2128030798Jonna ForsD20 Elit (16)12 130 m10:20
4059031028Klara Åkerman SjöströmD18 Elit (42)9 690 m10:25

Växjö OK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
5027000611Gustav RuneforsH18 Elit (49)12 710 m10:10
4078010616Alicia LundgrenD18 Elit (42)9 690 m10:25
430848888Maja PorleD18 Elit (42)9 690 m10:25

Ärla IF

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
114830211Robbin KantarpH21 Elit (54)22 100 m10:00
1168078854Emil AnderssonH21 Elit (54)22 100 m10:00
11920744Lisa AnderssonD21 Elit (19)18 290 m10:15

Annonser