*** Instance-specific ***

Startlista för ParkO 2

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: ParkO 2
Arrangörsorganisation: Östersunds OK
Datum: torsdag 19 april 2018

D21

3 350 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1416643Johanna ÅgranOK Storsjön17:08:21
2081643Frida HäggmarkFrösö IF17:19:16
404228Ingela RönnestrandFrösöIF17:53:57
7101308Erica JohanssonÖOK18:00:49
2081884Agnes MattssonTandsbyns IF18:03:26
36222Maria Ludinklubblös18:09:03
2085560Elin HedmanÖstersunds OK18:26:48
891216Helen HanstockÖstersunds OK18:27:57
1428371Malin SjöblomÖstersunds OK18:32:24
2081809Flisa RavaldÖstersunds OK18:34:24
9960406Julia AngelsiööOK Linné18:42:58

H21

3 760 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1418102Petter SunnerheimÖstersunds OK17:18:30
2107139Jonas JonassonÖstersunds OK17:29:57
2085492Axel ArnessonÖstersunds OK17:31:05
2085547Lars-Åke LarssonÖstersunds OK17:33:53
8625730Martin SundströmSöderhamns OK17:39:27
2081595Anders ErikssonFrösö IF17:42:17
2085557Hannes Sjölund MyhrÖstersunds OK17:45:14
262756Daniel SjölundÖstersunds OK17:46:37
2081807Tor RönnestrandFrösö IF17:51:32
1417476Erik HedmanÖOK18:07:08
7180401Marcus BäckströmÖstersunds OK18:08:25
2119930Adrian JonesÖstersunds OK18:10:44
26352Johan NilssonSävedalens AIK18:11:55
444533James TurtonÖOK18:24:06
8339273Hampus LindblomÅsarna IK18:26:33
682303Ulf LindqvistÖstersunds OK18:27:40
2085552Jörgen MattssonTandsbyns IF18:38:23
8625750David SundströmSöderhamns OK18:40:35

H20

3 350 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2081597Thor NybergFrösö IF17:21:21
2081868Richard EngholmTandsbyns IF18:02:09

D16

2 450 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
444548Jenny JohannessonÖOK18:20:12
1428369Tindra ÖsterbergÖstersunds OK18:34:59
2081887Irma MattssonTandsbyns IF18:38:44

H16

2 450 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
262354Nils RönnestrandFrösö IF17:44:06
441714Jakob WickenbergÖstersunds OK17:44:56

D14

1 930 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2085491Elsa ArnessonÖstersunds OK17:31:08
2081856Filippa BernstenÖstersunds OK17:49:27
2085490Hanna LindqvistÖstersunds OK18:24:51

H14

1 930 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2085514Björn RönnestrandFrösö IF17:47:09

D12

1 420 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
441765Silje Tirenklubblös17:00:50
2081837Greta HedmanÖstersunds OK18:19:23
2081838Hilde OskarssonÅs IF18:24:14
451240Elma RoosÖstersunds OK18:27:30

H12

1 420 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
441748Axel Hangasjerviklubblös17:25:53
2081874Jonatan GreenÖstersunds OK17:37:53
2081937Erik TengbladFrösöIF17:41:11
1428379Aisak OskarssonFrösö IF17:41:12
2081921Adan TengbladFrösö IF17:41:25
2085556Felix Sjölund MyhrÖstersunds OK17:43:26
2081670Simon FalkeströmFrösö IF17:48:11
441778Vidar EnelandFrösö IF17:48:12
2085526Olle HambergÖstersunds OK17:59:00
2119917Oskar BoströmÖOK18:09:38
444503Svante Sehlenklubblös18:14:51
441797August HübinetteÖstersunds OK18:14:53
243734Rasmus KarlströmOK Storsjön18:22:18
7721207Olle SjöblomÖstersunds OK18:23:41

D10

990 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
441708Signe BodénÖstersunds OK18:00:05

H10

990 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
441763Axel Hangasjerviklubblös17:04:15
2075286Arvid BerggrenÖstersunds OK17:30:59

D35

2 890 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
441770Erika KindmalmÖstersunds OK17:42:40
306783Camilla HambergÖstersunds OK17:58:37
343401Hanna FalkeströmFrösö IF18:11:02

H35

3 350 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2104246Johan BeiersenÖstersunds OK17:02:56
1976511Mats KarlströmFrösö IF18:22:49
7812198Tomas BjörkÖstersunds OK18:36:10

D45

2 450 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
36203Britta BrännströmÖstersunds OK17:31:56
441777Maria HyttnäsFrösö IF17:47:50
2085506Åsa PerssonÖstersunds OK18:32:39

H45

2 890 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1470512Urban LindgrenOK Storsjön17:00:15
433237Erik WillénÖstersunds OK17:28:31
1418105Hans GreenÖstersunds OK17:38:03
2081789Hans-Åke FalkeströmFrösö IF17:49:19
2081919Fredrik BernstenÖstersunds OK17:49:35
2081833Mårten EnebergOK Storsjön18:31:59
2081840Anders JohanssonÖstersunds OK18:52:43

D55

2 450 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1580108Maria AndersdotterBrunflo IF17:09:08
1590627Monica Skoog BoströmBrunflo IF17:26:53
590513Kristina PetersonIFK Umeå17:32:52
1428351Camilla GillströmÖstersunds OK17:41:27
2087098Agneta SamuelssonFältjägarnas IF17:46:01

H55

2 450 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2079699Göran NilssonOK Vildhussen17:01:18
2109385Ulf SöderbergÖstersunds OK17:12:46
2081908Hans HäggmarkFrösö IF17:19:19
408008Peder SjölundFM IF17:24:30
2058205Lars-Åke KarlssonFältjägarnas IF17:29:31
2085508Eric LindbergÖstersunds OK18:35:08

D65

1 930 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2801162Helene EriksdotterÖstersunds OK17:06:13
354934Karin WalltinÖstersunds OK17:39:33

H65

1 930 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
351272Tom BrantheimÖstersunds OK17:00:35
2104205Bengt JonssonÖstersunds OK17:13:13
1510208Ove HemmingssonBrunflo IF17:16:35
2087081Seth PerssonFältjägarnas IF17:46:16
2058202Bernt ÅkerlundFältjägarnas IF18:02:54

D75

1 240 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
343324Eivor LindgrenBrunflo IF17:24:40

H75

1 240 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2058275Ingvar GustafssonFältjägarnas IF17:23:12

U2

990 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2104219Arvid HedmanÖstersunds OK18:01:11

Öppen Motion 1

990 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
441718Kaia WickenbergÖstersunds OK17:44:51

Öppen motion 3

1 240 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
20520Per-Erik RönnestrandFrösö IF17:44:09
441779Lo FlygareÖstersunds OK18:01:37
441780Katarina Montellklubblös18:01:42
451244Klara RoosÖstersunds OK18:28:07
343349Björn WikstrandÖstersunds OK

Öppen motion 5

2 450 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2081666Torulf BäckmanFrösö IF16:56:06
2081826Siri NybergFrösö IF17:23:03
441773Ulrika WillénÖstersunds OK17:28:12
217493Stig-Göran MårtenssonÖstersunds OK17:39:37
441706Matilda HeiskanernÖstersunds OK17:39:44
2801164Henrik FlygareÖstersunds OK18:01:53
24797Kristina LarssonGöteborg-Majorna OK18:12:41
444522Rachel Turtonklubblös18:26:05
451291Linnea Broströmklubblös18:27:50
451249Anna-Karin RoosÖstersunds OK18:28:05

Öppen motion 7

3 760 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1790306Sofia LindgrenÖstersunds OK16:57:23
441267Ulrika Rodemanklubblös17:27:45
1975110Joakim StenvallÖstersunds OK17:32:44
441297Kristina Erikssonklubblös17:33:39
581018Jonas PetersonIFK Umeå17:38:45
2081834Josefina SundmanÅsarna IK18:11:11
2081814Charlotta NilssonFrösö IF18:17:04
444534Olof RoosÖKO18:25:53

Knatte

590 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2079685Viggo Sjölundklubblös16:56:13
441768Olivia KindmalmÖstersunds OK17:21:54
441767Ellen KindmalmÖstersunds OK17:22:01
441774Emilia JonassonÖstersunds OK17:30:45
2119927Nike LindebergFrösö IF17:34:29
1428360Julian MårtenssonFrösö IF17:34:31
441795Nils HedmanÖstersunds OK18:04:38
441790Sixten Henrikssonklubblös18:08:30
441784Albin Henrikssonklubblös18:08:32
441799Tuva HübinetteÖstersunds OK18:12:34
444591Mia Brännströmklubblös18:21:52
2050928Trast klubblös18:30:00
2085515Ricky DahlinBrunflo IF18:32:27
2085386Xander DahlinBrunflo IF18:32:29
2050928Trust klubblös18:52:50
444587Olle Brännströmklubblös

Inskolning

990 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
441766Alice KindmalmÖstersunds OK17:22:09
2087137Robyn LindbergFrösö IF17:33:30
2107134Nova HåkanssonFrösö IF17:33:31
2081913Elias FalkeströmFrösö IF17:47:38
441781Hedvig WageniusJunsele IF17:57:58
441782Vilda Larsson MagnussonÖstersunds OK17:59:32
441714Albin Henrikssonklubblös18:29:52
441267Sixten Henrikssonklubblös18:29:55
2119941Ludvig BjörkÖstersunds OK18:35:19

Annonser