Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för MOL 4

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: MOL 4
Arrangörsorganisation: Svaide Roma SOK
Datum: torsdag 26 april 2018

Öppen motion 1

2 630 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jacob TynnvallGotlands Bro OK17:13:06
Mona PetterssonGarda OK17:26:17
August Santos AnderssonVisborgs OK17:33:08
Rasmus GunnarssonVisborgs OK17:33:09
Oscar KoertgeVisborgs OK17:50:45

Öppen motion 3

3 150 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Neo CederqvistVisborgs OK17:08:08
Linnea Kimell TynnvallGotlands Bro OK17:09:36
Birgitta BergGarda OK17:14:29
Ida WestfältGotlands Bro OK17:56:59

Öppen motion 5

4 760 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mattias PeterssonGarda OK17:26:22
Mats RunanderKlubblö17:36:32

Öppen motion 6

5 120 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Felix BäckstädeVisborgs OK16:49:35
Gunnar HallströmVisborgs OK17:12:51
Anki HallströmSvaide Roma SOK17:13:33
Tommy UllbergSvaide Roma SOK17:15:28
Ann-Britt LevinGarda OK17:24:17
Leif SvangrenGotlands Bro OK17:28:03
Paula JakobssonGarda OK17:30:00
Karin BengtssonVisborgs OK17:31:37
Lina AllmungsIF Hansa-Hoburg17:47:02
Niklas GustafssonGarda OK17:51:14
Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg17:56:25
Pernilla MellinSvaide Roma SOK17:57:55
Göran KimellGotlands Bro OK18:04:33
Monika JonssonSvaide Roma SOK18:27:28

Öppen motion 7

3 670 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Siv JohanssonVisborgs OK16:41:33
Roland JohanssonVisborgs OK16:41:56
Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg16:43:46
Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburg16:45:17
Ingrid DanielssonVisborgs OK16:46:14
Brita AugustssonVisborgs OK16:46:15
Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK16:47:28
Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK16:54:14
Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg16:58:11
Klara BäckstädeVisborgs OK17:03:42
Leif JohanssonGarda OK17:05:05
Anna BäckstädeVisborgs OK17:05:48
Edvard PetterssonGotlands Bro OK17:06:56
Maj-Britt GardeliusIF Hansa-Hoburg17:10:25
Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburg17:13:00
Ingemar PetterssonGarda OK17:23:47
Gunnel FranssonVisborgs OK17:31:31
Stefan ErlandssonGarda OK17:32:15
Måns PerssonVisborgs OK17:36:38
Jenny KoertgeVisborgs OK17:50:46
Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg17:56:41
Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg17:58:22
Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg17:58:30
Elisabeth KimellGotlands Bro OK17:59:15
Anders LevinSvaide Roma SOK18:16:22
Lena JanssonJärla Orientering23:07:34

Öppen motion 9

7 850 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Andreas NikolaussonVisborgs OK16:47:46
Brent GodmanGotlands Bro OK17:11:18
Olle SvangrenGotlands Bro OK17:17:43
Mattias WestfältGotlands Bro OK17:57:01

Annonser