Startlista för Silva League (WRE)

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Silva League (WRE)
Arrangörsorganisation: Linköpings OK
Datum: fredag 4 maj 2012

W21 Elite

2 770 m, 47 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
201 900220 Anna Forsberg Göteborg-Majorna OK 17:30
202 890890 Jenny Lönnkvist Tullinge SK 17:31
202 Lenka Poklopova Täby OK 17:31
203 870402 Tanja Ryabkina Hellas Orientering 17:32
204 886533 Samantha Saeger OK Linné 17:33
205 897345 Ivana Bochenkova OK Linné 17:34
206 802105 Lina Bäckström OK Linné 17:35
207 425154 Marika Teini SK Pohjantähti 17:36
208 1301649 Svetlana Mironova Hellas Orientering 17:37
209 900513 Anna Bachman IFK Lidingös Skid o OK 17:38
209 Rasa Ptasekaite OK Linné 17:38
210 515494 Monika Topinkova Kristiansand OK 17:39
211 1006202 Gabija Razaityte Hellas Orientering 17:40
211 Catherine Taylor OK Linné 17:40
212 501697 Therese Klintberg Eksjö SOK 17:41
213 502558 Olga Rieznychenko IFK Moras OK 17:42
214 890423 Malin Leijon-Lind OK Kolmården 17:43
215 1009754 Ulrika Uotila Koovee 17:44
216 2003247 Sabine Hauswirth Leksands OK 17:45
216 Anastasia Tikhonova MS Parma 17:45
217 771130 Inga Kazlauskaite OK Linné 17:46
218 890722 Kristin Löfgren OK Kolmården 17:47
219 831016 Annica Gustafsson IFK Lidingös Skid o OK 17:48
220 750915 Emma Andersson Sävedalens AIK 17:49
221 889129 Kine Hallan Steiwer Lillomarka OL 17:50
222 860600 Charlotte Bouchet OK Hällen 17:51
223 501058 Rachael Rothman IFK Lidingös Skid o OK 17:52
224 502549 Iliana Shandurkova Halden SK 17:53
225 811007 Emma Johansson Domnarvets GOIF 17:54
226 900202 Lilian Forsgren OK Tisaren 17:55
227 870601 Sara Eskilsson Haninge SOK 17:56
228 880510 Silje Ekroll Jahren Sävedalens AIK 17:57
229 1860901 Josefine Engström Alfta-Ösa OK 17:58
230 820909 Maria Magnusson Sävedalens AIK 17:59
231 895412 Nadiya Volynska OK Orion 18:00
232 503519 Tessa Hill NTNUI 18:01
233 50080063 Natalia Vinogradova Angelniemen Ankkuri 18:02
234 881223 Lina Strand Göteborg-Majorna OK 18:03
235 997976 Tone Wigemyr Bækkelagets SK 18:04
236 2003081 Ines Brodmann IFK Lidingös Skid o OK 18:05
237 1394400 Judith Wyder Göteborg-Majorna OK 18:06
238 902966 Heidi Østlid Bagstevold Bækkelagets SK 18:07
239 2003016 Rahel Friederich Leksands OK 18:08
240 553379 Maja Alm OK Pan Århus 18:09
241 920907 Tove Alexandersson Stora Tuna OK 18:10
242 810722 Lena Eliasson Domnarvets GOIF 18:11
243 760308 Annika Billstam OK Linné 18:12

W21 Elite 2

2 660 m, 47 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1000 Irina Nyberg Hellas Orientering 16:00
1001 Helén Persson Finspångs SOK 16:01
1002 Eva Svensson IFK Moras OK 16:02
1003 Emma Bergman Göteborg-Majorna OK 16:03
1004 Linn Bränneby OK Kolmården 16:04
1005 Johanna Bergman Sundsvalls OK 16:05
1006 Rebecka Olsson OK Skogsfalken 16:06
1007 Ausrine Kutkaite Södertälje-Nykvarn OF 16:07
1008 Maria Pabich Täby OK 16:08
1009 Jolanta Kolosinska OK Skogsfalken 16:09
1010 Lisa Rönnols OK Linné 16:10
1011 Kajsa Risby OK Kåre 16:11
1011 Tone Aamli Sundtjønn Varegg Fleridrett 16:11
1012 Malin Andersson OK Nolaskogsarna 16:12
1012 Linda Take OK Tyr 16:12
1013 My Westlund OK Tyr 16:13
1014 Johanna Jonsson IK Hakarpspojkarna 16:14
1014 Louise Markstedt OK Södertörn 16:14
1015 Johanna Sanderi IFK Lidingös Skid o OK 16:15
1015 Elin Vedin Sundsvalls OK 16:15
1016 Helena Andersson OK Tisaren 16:16
1016 Evgeniya Ryapolova IFK Moras OK 16:16
1017 Masha Semak CopenhagenO 16:17
1018 Alva Olsson Västerås SOK 16:18
1019 Viktoria Ernstsson Göteborg-Majorna OK 16:19
1020 Elin Karlsson OK Linné 16:20
1021 Magdalena Olsson IFK Moras OK 16:21
1022 Anastasia Klopovskaya Sävedalens AIK 16:22
1023 Olga Zherdeva Hellas Orientering 16:23
1024 Elna Forsberg IK Hakarpspojkarna 16:24
1024 Emeli Pettersson Tullinge SK 16:24
1025 Helen Bridle Göteborg-Majorna OK 16:25
1026 Johanna Öberg OK Hällen 16:26
1027 Anna (Humlaröd) Persson FK Göingarna 16:27
1028 Olga Sluta Alfta-Ösa OK 16:28
1029 Christiane Trøsse Varegg Fleridrett 16:29
1030 Sanna Linsefors Göteborg-Majorna OK 16:30
1030 Niamh OBoyle Göteborg-Majorna OK 16:30
1031 Sarina Jenzer IFK Lidingös Skid o OK 16:31
1032 Lea Reime CopenhagenO 16:32
1033 Sanna Andelin Lahden Taimi 16:33
1034 Sofia Törnqvist IFK Lidingös Skid o OK 16:34
1035 Johanna Lindberg Domnarvets GOIF 16:35
1036 Brigitta Mathys Järla Orientering 16:36
1037 Beatrice Gustavsson Eksjö SOK 16:37
1038 Benita Hansson Hagaby GOIF 16:38
1039 Rebecka Lindberg OK Linné 16:39

D21 Elit 3

2 630 m, 24 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1101 Ida Forsén Tullinge SK 16:01
1104 Fanni Gyurko Södertälje-Nykvarn OF 16:04
1106 Cajsa Grape IFK Moras OK 16:06
1107 Marjaana Andelin Lahden Taimi 16:07
1109 Lisa Pettersson OK Kolmården 16:09
1110 Ekaterina Minakov Arboga OK 16:10
1111 Linda Jansson IK Hakarpspojkarna 16:11
1112 Rebecka Adolfsson OK Kåre 16:12
1114 Karin Hedberg OK Linné 16:14
1115 Felicity Brown Malungs OK Skogsmårdarna 16:15
1118 Linn Grälls OK Kåre 16:18
1120 Maria Ohlsson Skåneslättens OL 16:20
1121 Josefin Persson Tullinge SK 16:21
1122 Céline Finas TA Douai 16:22
1123 Maria Jonsson Sundsvalls OK 16:23
1125 Maria Bois Leksands OK 16:25
1126 Hanne Kolehmainen Lahden Taimi 16:26
1127 Ann-Sofi Karlsson Umeå OK 16:27
1128 Amanda Eklund Rånäs OK 16:28
1129 Nastia Trubkina Hellas Orientering 16:29
1131 Mirjam Fässler Hagaby GOIF 16:31
Linnea Gustafsson OK Hällen
Helena Jansson Leksands OK
Veronika Khismatullina Lahden Taimi

M21 Elite

3 300 m, 50 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1 Claus Hallingdal Bloch OK Pan Århus 16:41
1 901220 Oskar Sjöberg OK Linné 16:41
2 888990 Erik Liljequist Södertälje-Nykvarn OF 16:42
3 800806 Erik Öhlund Göteborg-Majorna OK 16:43
4 831013 Henrik Löfås OK Linné 16:44
5 525625 Jakob Lööf OK Pan-Kristianstad 16:45
6 900329 Rassmus Andersson OK Linné 16:46
7 860518 Lukas Peterson IFK Umeå 16:47
8 911123 Albin Ridefelt OK Linné 16:48
9 501131 Sigge Lundedal OK Denseln 16:49
10 901702 Eirik Kamstrup Hovind Raumar Orientering 16:50
11 830918 Markus Lang Stora Tuna OK 16:51
12 11174 Pavel Gvozdev OK Pan-Kristianstad 16:52
13 820310 Søren Schwartz IFK Göteborg 16:53
14 900303 Olle Kalered OK Denseln 16:54
15 503730 Kalvis Mihailovs IK Hakarpspojkarna 16:55
16 780711 Mats Troeng OK Linné 16:56
17 900122 Jonas Leandersson Södertälje-Nykvarn OF 16:57
18 504417 Andreu Blanes Reig Södertälje-Nykvarn OF 16:58
19 504954 Sergey Detkov Hiisirasti 16:59
20 500876 Raffael Huber Göteborg-Majorna OK 17:00
21 870424 Magne Dæhli Halden SK 17:01
22 831984 Christian Christensen IFK Göteborg 17:02
23 501158 Vilius Aleliunas Rehns BK 17:03
24 916767 Mattias Karlsson Halden SK 17:04
25 999926 Rasmus Thrane Hansen OK Pan-Kristianstad 17:05
26 750509 Emil Wingstedt Halden SK 17:06
27 35360 Lucas Basset OK Denseln 17:07
28 850519 Julian Dent Malungs OK Skogsmårdarna 17:08
29 880320 Filip Dahlgren IFK Lidingös Skid o OK 17:09
29 Andreas Höye Göteborg-Majorna OK 17:09
30 901120 Johan Runesson Göteborg-Majorna OK 17:10
31 909192 Gustav Bergman OK Ravinen 17:11
32 2003453 Andreas Kyburz Tullinge SK 17:12
33 515176 Stepan Kodeda MS Parma 17:13
34 888369 Zsolt Lenkei IFK Moras OK 17:14
35 810707 Øystein Kvaal Østerbø IFK Lidingös Skid o OK 17:15
36 850530 Erik Rost Malungs OK Skogsmårdarna 17:16
37 505593 Frédéric Tranchand OK Hällen 17:17
38 501151 Jonas Vytautas Gvildys Rehns BK 17:18
39 890427 Jerker Lysell Rehns BK 17:19
40 895116 Pavlo Ushkvarok Södertälje-Nykvarn OF 17:20
41 504955 Andrei Hramov Hiisirasti 17:21
42 501088 Scott Fraser Södertälje-Nykvarn OF 17:22
43 850212 William Lind Malungs OK Skogsmårdarna 17:23
44 997947 Carl Waaler Kaas Bækkelagets SK 17:24
45 808080 Gernot Kerschbaumer OK Pan-Kristianstad 17:25
46 820904 Anders Holmberg Järla Orientering 17:26
47 895415 Oleksandr Kratov OK Orion 17:27
48 500255 Matthias Müller Södertälje-Nykvarn OF 17:28

M21 Elite 2

3 000 m, 41 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1200 Roman Zbranek OK Hällen 16:00
1201 Vytautas Beliunas Rehns BK 16:01
1202 Erlend Moster Knudsen Varegg Fleridrett 16:02
1203 Valters Abolins OK Orion 16:03
1204 Magne Thibaut Rajamäen Rykmentti 16:04
1205 David Brickhill Jones Rasti-Kurikka 16:05
1206 Aleksander Bernaciak OK Orion 16:06
1207 Niklas Olofsson Helsingborgs SOK 16:07
1208 Alexey Sidorov Angelniemen Ankkuri 16:08
1209 Jacek Morawski Rehns BK 16:09
1210 Sergey Doronin Köping-Kolsva OK 16:10
1211 Antti Parjanne Lynx 16:11
1212 Alexander Minakov Arboga OK 16:12
1212 Anton Östlin Södertälje-Nykvarn OF 16:12
1213 Pelle Engstrand Stora Tuna OK 16:13
1214 Jesper Lysell Rehns BK 16:14
1215 Andrei Salin Sävedalens AIK 16:15
1216 Torben Wendler Raumar Orientering 16:16
1217 Nick Barrable OK Ravinen 16:17
1218 Rafal Podzinski Raumar Orientering 16:18
1219 Eirik Rustad Raumar Orientering 16:19
1220 Sergej Fedatsenka Sävedalens AIK 16:20
1221 Matjaz Stanfel Malungs OK Skogsmårdarna 16:21
1222 Kristian Jones Lillomarka OL 16:22
1223 Yannick Michiels IF Sibbo-Vargarna 16:23
1224 Andreas Boesen OK Pan-Kristianstad 16:24
1225 Per Harald Havnen Johansen Lillomarka OL 16:25
1226 Janis Kums IK Hakarpspojkarna 16:26
1227 Thomas Jensen CopenhagenO 16:27
1228 Ulf Forseth Indgaard Frol IL 16:28
1229 Erik Nilsson-Simkovics Ulricehamns OK 16:29
1230 Arturs Paulins Rehns BK 16:30
1231 Josef Nordlund OK Linné 16:31
1232 Antonio Martínez Pérez Eksjö SOK 16:32
1233 Nicolas Simonin IFK Lidingös Skid o OK 16:33
1234 Aleksei Alekseyonok IK Hakarpspojkarna 16:34
1235 Tiago Aires IFK Umeå 16:35
1236 Jonas Nordström Tullinge SK 16:36
1237 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 16:37
1238 Joakim Svensk Stora Tuna OK 16:38
1239 Jakob Enmark Gävle OK 16:39

H21 Elit 3

2 890 m, 31 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1300 Christian Tingström Göteborg-Majorna OK 16:00
1301 Radek Nožka OK Kåre 16:01
1302 Giedrius Sabaliauskas Rehns BK 16:02
1303 Jean-François Loterie TA Douai 16:03
1304 Oscar Arman Nyköpings OK 16:04
1305 Erik Gustafsson NTNUI 16:05
1306 Artjoms Rekunenko OK Klemmingen 16:06
1307 Antti Vainio MS Parma 16:07
1308 Jon Marsden OK Ravinen 16:08
1309 Niklas Serrander IFK Lidingös Skid o OK 16:09
1310 Jean Baptiste Bourrin OK Hällen 16:10
1311 Niels-Peter Foppen IFK Lidingös Skid o OK 16:11
1312 Jørn Woldsdal Varegg Fleridrett 16:12
1313 Rasmus Elmelid Skåneslättens OL 16:13
1314 Gaetan Bourgogne TA Douai 16:14
1315 David Procházka OK Kåre 16:15
1316 Wolfgang Siegert Göteborg-Majorna OK 16:16
1317 Mikko Kemppinen Lahden Taimi 16:17
1318 Juho Partanen Suunta Jyväskylä 16:18
1319 Jacob Westerberg Finspångs SOK 16:19
1320 Anders Jansson Täby OK 16:20
1321 Simon Leroy TA Douai 16:21
1322 Lars Lundström IF Hallby SOK 16:22
1323 Juho-Matti Taivainen Pellon Ponsi 16:23
1324 Andis Laveikis OK Klemmingen 16:24
1325 Henrik Sulz Göteborg-Majorna OK 16:25
1326 Albert Mollén Sävedalens AIK 16:26
1327 Edgars Lakis OK Älvsjö-Örby 16:27
1328 Jonas Sundell Umeå OK 16:28
1329 Benjamin Lepoutre OK Hällen 16:29
David Andersson Malungs OK Skogsmårdarna

H21 Elit 4

2 870 m, 33 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1400 Johan Törnroth Hjobygdens OK 16:00
1401 Slawomir Cygler Kalmar OK 16:01
1402 Jonas Bäckström Malungs OK Skogsmårdarna 16:02
1403 Karl Levin Sävedalens AIK 16:03
1404 Andreas Lundblad IFK Moras OK 16:04
1405 Evgeny Popov Turun Suunnistajat 16:05
1406 Mathias Hallmén Attunda OK 16:06
1407 Anton Frendelius Almby IK 16:07
1409 Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna 16:09
1410 Mattias Argårds IFK Moras OK 16:10
1411 Christoffer Eskilsson Haninge SOK 16:11
1412 Lauri Pohjola Suunta Jyväskylä 16:12
1413 Jesse Martelius Pellon Ponsi 16:13
1414 Kristian Dahlström IFK Moras OK 16:14
1415 Sergey Gorokhov Rasti-Kurikka 16:15
1416 Mathieu Kern-Gillard TA Douai 16:16
1417 Emil Svalbring Målilla OK 16:17
1418 Lars Skjeset Frol IL 16:18
1419 Mat?j Kamenický OK Kåre 16:19
1420 Vojtech Kral IFK Moras OK 16:20
1421 Mårten Boström Lynx 16:21
1422 Andrej Subat Malungs OK Skogsmårdarna 16:22
1423 Victor Silvemark Ärla IF 16:23
1424 Klaus Csucs IFK Moras OK 16:24
1425 Tuomas Kari Angelniemen Ankkuri 16:25
1426 Pierre Mahieu TA Douai 16:26
1427 Karl Walheim Ärla IF 16:27
1428 Marcus J Karlsson IK Hakarpspojkarna 16:28
1429 Maciej Hewelt Täby OK 16:29
Henrik Lundgren Sävedalens AIK
Ola Martner Göteborg-Majorna OK
Marcus Millegård Halden SK
Mattias Millinger OK Linné

H21 Elit 5

2 750 m, 29 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1500 Denys Shcherbakov Ronneby OK 16:00
1501 Anders Reimertz Eksjö SOK 16:01
1502 Stefan Lombriser IL Tyrving 16:02
1503 Roman Bondarenko Malungs OK Skogsmårdarna 16:03
1504 Oscar Andersson Stora Tuna OK 16:04
1505 Thibault Fontaine TA Douai 16:05
1506 Célestin Crespin Rajamäen Rykmentti 16:06
1507 Jo Forseth Indgaard Frol IL 16:07
1508 Oskar Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 16:08
1509 Alexander Lubina Raumar Orientering 16:09
1510 Erik Holmberg IK Hakarpspojkarna 16:10
1511 Dmitry Nakonechnyy Angelniemen Ankkuri 16:11
1512 Martin Melecký Stora Tuna OK 16:12
1513 Tim Bjärengren OK Hällen 16:13
1514 Roman Ryapolov IFK Moras OK 16:14
1515 Janis Tamuzs OK Älvsjö-Örby 16:15
1516 Andrey Baryshnikov Arboga OK 16:16
1517 Andreas Peterson Hagaby GOIF 16:17
1518 Viktor Antonsson Eksjö SOK 16:18
1520 Mattias Johansson IFK Moras OK 16:20
1521 Tomasz Pabich UKS Azymut Pabianice 16:21
1522 Taneli Pantsar Pellon Ponsi 16:22
1523 Johan Norberg OK Orion 16:23
1524 John Hartley OK Ravinen 16:24
1525 Maciej Grabowski Kalmar OK 16:25
1526 Marcus Ramström IK Hakarpspojkarna 16:26
1527 Marko Tölli Suunta Jyväskylä 16:27
1528 Joel Francén Tjällmo-Godegårds OK 16:28
Dmitriy Mihalkin Sävedalens AIK

D20 Elit

2 640 m, 46 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
101 930406 Linnea Gustafsson Uddevalla OK 16:43
102 931240 Agnes Adolfsson Vimmerby OK 16:44
103 29830 Sara Bengtsson Långhundra IF 16:45
104 920609 Amanda Leo Bredaryds SOK 16:46
105 920744 Lisa Andersson Ärla IF 16:47
106 930409 Linnea Holmqvist Hagaby GOIF 16:48
107 920402 Kajsa Hammarström OK Hällen 16:49
108 41809 Annie Forsberg OK Ravinen 16:50
109 920702 Julia Lauri OK Tisaren 16:51
109 Marie Spångmyr Leksands OK 16:51
110 920809 Maja Pettersson OK Vilse 87 16:52
111 920310 Karin E. Gustafsson Hagaby GOIF 16:53
112 782023 Michaela Hallqvist Malungs OK Skogsmårdarna 16:54
113 259916 Natallia Shakmetova IK Hakarpspojkarna 16:55
114 742438 Sara Jonsson OK Klyftamo 16:56
115 930118 Johanna Holmén Helsingborgs SOK 16:57
116 930607 Amanda Holmgren Vittjärvs IK 16:58
117 920800 Lovisa Adolfsson Tullinge SK 16:59
117 Oda Wennemo Halden SK 16:59
118 613555 Jenny Eriksson OK Kåre 17:00
119 931015 Stina Berg Helsingborgs SOK 17:01
120 970312 Josefin Tjernlund OK Vilse 87 17:02
121 242008 Therese Enenge Bredareds IF 17:03
122 981991 Anastacia Denisova Sävedalens AIK 17:04
123 930323 Helena Markstedt OK Södertörn 17:05
124 930129 Elin Svensson Nässjö OK 17:06
125 930723 Sofie Svensson Vimmerby OK 17:07
126 701337 Amanda Thellsén OK Roxen 17:08
127 895159 Charlotte Watson OK Ravinen 17:09
128 204449 Linda Lindkvist Leksands OK 17:10
129 930308 Linnea Sundström OK Renen 17:11
130 930819 Amilia Björklund Sävedalens AIK 17:12
131 931120 Lovisa Hansson Bredareds IF 17:13
132 2111303 Vesta Ambrazaite Alfta-Ösa OK 17:14
133 425125 Kristine Fjellanger Varegg Fleridrett 17:15
134 1876021 Anna Närhi Delta 17:16
135 870797 Johanna Erlandsson OK Skogsfalken 17:17
136 553444 Tereza Novotna OK Hällen 17:18
137 355391 Hanna Axelsson-Meyerson OK Linné 17:19
138 909424 Ellinor Tjernlund OK Vilse 87 17:20
139 932004 Hilda Forsgren Täby OK 17:21
140 504274 Rebecka Heinrup Tullinge SK 17:22
141 920427 Helena Karlsson IFK Lidingös Skid o OK 17:23
142 931220 Erika Lindqvist Sävedalens AIK 17:24
143 920208 Elin Månsson OK Löftan 17:25
144 1394099 Lisa Risby OK Kåre 17:26

D20 Elit 2

2 580 m, 30 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1600 Natalia Ewiak Raumar Orientering 16:00
1601 Frida Persson IFK Moras OK 16:01
1603 Frida Danielsson Vimmerby OK 16:03
1604 Sára Nožková Söders-Tyresö 16:04
1605 Klara Alm OK Linné 16:05
1606 Anette Önerud OK Ravinen 16:06
1607 Malin Engström OK Kåre 16:07
1608 Johanna Sarenmark Leksands OK 16:08
1609 Anna Linde OK Linné 16:09
1610 Andrea Wickbom Vittjärvs IK 16:10
1611 Joline Ingelsson OK Hammaren 16:11
1612 Olga Borodulina Kuzmolovo 110% 16:12
1613 Therese Huhta OK Måsen 16:13
1614 Maja Andersson OK Orion 16:14
1615 Suvi Harju Tampereen Pyrintö 16:15
1616 Anne Hansson Markbygdens OK 16:16
1617 Lina Lång Stora Tuna OK 16:17
1618 Elida Ottmer Helsingborgs SOK 16:18
1619 Franziska Dörig Leksands OK 16:19
1620 Erika Hugoson Nässjö OK 16:20
1621 Lovisa Mannfolk Ulricehamns OK 16:21
1622 Stefanie Andersson Vimmerby OK 16:22
1623 Sofia Grawé Ärla IF 16:23
1624 Matilda Stensson Helsingborgs SOK 16:24
1625 Sara Lundsten Vittjärvs IK 16:25
1626 Frida Erkers Leksands OK 16:26
1627 Elin Nygren-Wåhlin OK Södertörn 16:27
1629 Fabienne Wenger Göteborg-Majorna OK 16:29
1630 Linnea Östergren Växjö OK 16:30
Alexandra Bjärrenholt Vallentuna-Össeby OL

H20 Elit

3 020 m, 47 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
301 921208 Andreas Holmberg IFK Moras OK 17:30
302 930807 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 17:31
303 Andreas Bergander Eksjö SOK 17:32
303 920126 Andreas Calleberg Rehns BK 17:32
304 995871 Marek Schuster OK Pan-Kristianstad 17:33
305 930324 Henrik Olsson Täby OK 17:34
306 Fredrik Bjernulf Sundbybergs IK 17:35
306 921024 Anton Hallor OK Tisaren 17:35
307 895427 Axel Wrådhe Attunda OK 17:36
308 Oskar Andersson IK Hakarpspojkarna 17:37
308 44613 Linus Rapp IFK Moras OK 17:37
309 547975 Martin Ahlberger Hestra IF 17:38
310 920531 Marcus Jansson KFUM Örebro OK 17:39
311 930111 Jonas Borg Södertälje-Nykvarn OF 17:40
312 871992 Henrik Jonsson OK Rodhen 17:41
313 887214 Michal Olejnik Södertälje-Nykvarn OF 17:42
314 921125 Fredrik Mattsson OK Kåre 17:43
315 886635 Karl-Johan Westberg IFK Moras OK 17:44
316 932222 Joakim Wigertz Långhundra IF 17:45
317 930331 Joakim Eliasson Göteborg-Majorna OK 17:46
318 930226 Erik Malmberg Kvarnsvedens GOIF OK 17:47
319 952219 Martin Larsson Hestra IF 17:48
320 940106 Love Sintring Hagaby GOIF 17:49
321 930901 Marcus Berggren Nyköpings OK 17:50
322 972932 Niklas Aldén OK Linné 17:51
323 920601 Love Berzell Attunda OK 17:52
324 931216 Erik Boman Gävle OK 17:53
325 930619 Måns Östman Göteborg-Majorna OK 17:54
326 354140 Fredrik Ingelsson Rehns BK 17:55
327 930421 Daniel Wejås Nyköpings OK 17:56
328 886716 Michal Hubacek OK Tisaren 17:57
329 920628 Kalle Bergman OK Ravinen 17:58
329 Joar Svartholm Gammelstads IF 17:58
330 902956 Jesse Laukkarinen Rajamäen Rykmentti 17:59
331 930802 Mandus Ridefelt OK Linné 18:00
332 258537 Philip Pålsson Skåneslättens OL 18:01
333 895429 Magnus Glännefors Söders-Tyresö 18:02
334 930712 Emil Svensk Stora Tuna OK 18:03
335 920311 Johan Högstrand Markbygdens OK 18:04
336 920211 Oskar Svensson Finspångs SOK 18:05
337 920503 Eric Börjeskog Södertälje-Nykvarn OF 18:06
338 1006354 Eskil Kinneberg IFK Göteborg 18:07
339 902954 Miika Suominen Rajamäen Rykmentti 18:08
340 626746 Jens Wängdahl Nyköpings OK 18:09
341 920210 Martin Regborn Hagaby GOIF 18:10
342 1302156 Gleb Tikhonov Rehns BK 18:11
343 921234 Fredrik Edén OK Kåre 18:12

H20 Elit 2

2 970 m, 23 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1700 Johan Vavrys OK Tisaren 16:00
1701 Sondre Ruud Bråten Raumar Orientering 16:01
1702 Martin Blomgren Stora Tuna OK 16:02
1703 Rémi Dubois Rajamäen Rykmentti 16:03
1704 Sebastian Inderst Eksjö SOK 16:04
1705 Tobias Beckius OK Tyr 16:05
1706 David Arborelius Helsingborgs SOK 16:06
1707 Erik Toomingas Sundsvalls OK 16:07
1708 Karlis Baltacis OK Älvsjö-Örby 16:08
1709 Krister Kölzow OK Ravinen 16:09
1710 Martin Olsson Täby OK 16:10
1711 Simon Skogman Markbygdens OK 16:11
1713 Conor Short OK Tisaren 16:13
1714 Lukas Scharnagl IFK Göteborg 16:14
1715 Love Ottosson Haninge SOK 16:15
1716 Térence Risse Nydalens SK 16:16
1717 Davis Dislers IK Hakarpspojkarna 16:17
1718 Felix Palmgren Eksjö SOK 16:18
1719 Jonathan Andersson Stora Tuna OK 16:19
1720 Simon Fröjd Snättringe SK 16:20
1721 Antoine Gouverneur TA Douai 16:21
1722 Philipp Schiel Ulricehamns OK 16:22
1723 Oscar Vagman OK Klemmingen 16:23

H20 Elit 3

2 810 m, 23 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1800 Róbert Barcík OK Kåre 16:00
1801 Janis Sars OK Klemmingen 16:01
1802 Linus Ericson Södertälje-Nykvarn OF 16:02
1803 Andreas Bergqvist Stora Tuna OK 16:03
1805 Oscar Björck OK Älme 16:05
1806 Ian Lawford Malungs OK Skogsmårdarna 16:06
1807 Oskar Røen Varegg Fleridrett 16:07
1808 Fredrik Carlsson OK Hällen 16:08
1809 Joel Udd Markbygdens OK 16:09
1810 Måns Bränneby OK Kolmården 16:10
1811 Jonathan Winther Västerbergslagens OL 16:11
1812 Johan Forsgren OK Kåre 16:12
1813 Anton Oddmo OK Pan-Kristianstad 16:13
1815 Adam Eklund Rånäs OK 16:15
1816 Filip Hadac FK Göingarna 16:16
1817 Charlie Stolt Rehns BK 16:17
1818 Tobias Forsén Tullinge SK 16:18
1819 Rasmus Elmertoft Norbergs OK 16:19
1820 Johan Hagström Falkenbergs OK 16:20
1821 Hugo Mattsson Skåneslättens OL 16:21
1822 Sven Aschwanden Stora Tuna OK 16:22
1823 Martin Jansson OK Rodhen 16:23
1824 Ludvig Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 16:24

D18 Elit

2 610 m, 43 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
401 940018 Anna Wehlin Skogspojkarnas OK 18:15
402 950927 Amanda Blennow Falköpings AIK OK 18:16
403 951015 Linnea Landfors Lustens OK 18:17
404 244982 Mikaela Rönnbäck Visborgs OK 18:18
405 950604 Kristin Olovsson Rehns BK 18:19
406 950617 Amelie Ekström OK Kåre 18:20
407 953804 Malin Widén Uddevalla OK 18:21
408 940707 Julia Dahl Helsingborgs SOK 18:22
408 Linnea Wahlgren Sjövalla FK 18:22
409 415521 Alice Hugosson Sundsvalls OK 18:23
410 950324 Lisa Malmström GOIF Tjalve 18:24
411 951230 Elina Von Krusenstierna OK Kåre 18:25
412 810018 Stina Nilsson Umeå OK 18:26
413 951202 Ida Kallur OK Ravinen 18:27
414 940314 Nicole Ljungdahl Hjärnarps GH OL 18:28
415 253930 Frida Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 18:29
416 940421 Frida Brogren Kungälvs OK 18:30
417 940412 Olivia Kollberg Eksjö SOK 18:31
418 940322 Annika Carlberg Vallentuna-Össeby OL 18:32
419 970220 Erica Edman Korsnäs IF OK 18:33
420 941109 Linnea Adolfsson Tullinge SK 18:34
421 940320 Frida Hedin Hjärnarps GH OL 18:35
422 940704 Lisa Holer Eksjö SOK 18:36
423 825001 Emma Bjessmo Bromma-Vällingby SOK 18:37
424 940605 Laura DAngelo Attunda OK 18:38
425 242225 Felicia Stuhlhofer OK Landehof 18:39
426 905015 Matilda Martinsson Falkenbergs OK 18:40
427 970703 Gabriella Gustafsson IK Hakarpspojkarna 18:41
428 797393 Frida Sandberg Säterbygdens OK 18:42
429 1995815 Sandrine Müller Gävle OK 18:43
430 1603154 Akvile Preiksaite Alfta-Ösa OK 18:44
431 Sandra Grosberga Ärla IF 18:45
431 940923 Amanda Hansson Bredaryds SOK 18:45
432 940122 Tove Lagerberg OK Södertörn 18:46
433 960996 Andrea Svensson Finspångs SOK 18:47
434 941206 Julia Ohlsson Uddevalla OK 18:48
435 654488 Moa Enmark Gävle OK 18:49
436 951601 Aina Edgren Trollhättans SOK 18:50
437 940130 Josefine Klintberg Eksjö SOK 18:51
438 940310 Moa Leijon-Lind Haninge SOK 18:52
439 775959 Sara Hagström Falköpings AIK OK 18:53
440 940407 Agnes Leo Bredaryds SOK 18:54
441 940810 Malin Leandersson OK Tyr 18:55

D18 Elit 2

2 470 m, 31 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1900 Johanna Henriksson Falkenbergs OK 16:00
1901 Hanna Gustafsson OK Kåre 16:01
1902 Johanna Lindgren IF Hallby SOK 16:02
1903 Moa Svensson Nässjö OK 16:03
1904 Štpánka Kosová Söders-Tyresö 16:04
1905 Katarina Hammas Väsby OK 16:05
1906 Lisa Sundström OK Renen 16:06
1907 Tove Forshällen Attunda OK 16:07
1908 Moa Olsson Helsingborgs SOK 16:08
1909 Sara Schmidt Trollhättans SOK 16:09
1910 Evelina Wickbom Vittjärvs IK 16:10
1911 Ida Sundström OK Renen 16:11
1912 Maria Andersson Västerbergslagens OL 16:12
1913 Ebba Jansson-Järpling OK Klemmingen 16:13
1914 Ellinor Fryxell Tullinge SK 16:14
1915 Johanna Larsson Köping-Kolsva OK 16:15
1916 Ellen Johnsson OK Nackhe 16:16
1917 Hanna Aspfors Stora Tuna OK 16:17
1918 Siri Jeppsson Katrineholms OK 16:18
1919 Agnes Leffler-Rosendahl OK Renen 16:19
1920 Julia Adolfsson OK Kåre 16:20
1921 Elin Blick OK Alehof 16:21
1922 Elin Kjellsson Falkenbergs OK 16:22
1923 Susanne Nilsson OK Renen 16:23
1924 Laurine Loterie TA Douai 16:24
1925 Felicia Feurstein Tormestorps IF 16:25
1926 Otsamo Pihla Helsingin Suunnistajat 16:26
1927 Josefin Wallenhammar Hagaby GOIF 16:27
1928 Josefine Tuoremaa Vittjärvs IK 16:28
1929 Amanda Johansson OK Dacke 16:29
Nathalie Rygh OK Tisaren

D18 Elit 3

2 590 m, 29 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
2000 Sanna Skoog Kils OK 16:00
2001 Tilda Karlsson OK Alehof 16:01
2002 Amanda Falck Weber CopenhagenO 16:02
2003 Fanny Asketun OK Roxen 16:03
2004 Anna Wallin Sjövalla FK 16:04
2005 Moa Pettersson OK Dacke 16:05
2006 Beatrice Huhta OK Måsen 16:06
2007 Hanna Sahlin OK Kåre 16:07
2008 Emmeli Axmalm Sävedalens AIK 16:08
2010 Channa Lönne Skarpnäcks OL 16:10
2011 Jessica Hallqvist Malungs OK Skogsmårdarna 16:11
2012 Junia Birgersson Visborgs OK 16:12
2013 Janika Puikkonen Suunta Jyväskylä 16:13
2014 Ebba Askeljung OK Klemmingen 16:14
2015 Kajsa Engström OK Kåre 16:15
2016 Linnéa Hahne Insjöns IF OK 16:16
2017 Hanna Berglund OK Kåre 16:17
2018 Sina Tommer Tullinge SK 16:18
2019 Julia Sipola Vittjärvs IK 16:19
2020 Erica Pettersson Sjövalla FK 16:20
2021 Hanna Östenberg Eksjö SOK 16:21
2022 Sofie Gustafsson OK Tyr 16:22
2023 Johanne Rakner Varegg Fleridrett 16:23
2024 Filippa Johansson Jönköpings OK 16:24
2025 Linn Möller Visborgs OK 16:25
2027 Sarah Hale OK Kåre 16:27
2028 Josefin Andersson Markbygdens OK 16:28
2029 Sigrid Holmgren OK Renen 16:29
Karin Svensson Finspångs SOK

H18 Elit

2 880 m, 46 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
501 950895 Jens Rönnols Täby OK 18:14
502 821994 Simon Andersson OK Rodhen 18:15
503 665319 Erik Lenning Skåneslättens OL 18:16
504 940513 Adam Granstedt IK Hakarpspojkarna 18:17
505 940710 Pontus Karlsson Markbygdens OK 18:18
506 950914 Philip Persson OK Orion 18:19
507 940615 Elias Öhgren OK Kåre 18:20
508 950821 Gustav Hinder Tolered-Utby Ol-klubb 18:21
509 950214 William Eriksson Högåkers OK 18:22
510 940316 Kasper Westman Västerås SOK 18:23
511 960960 Oskar Sandberg Säterbygdens OK 18:24
512 950195 Anton Nilsson OK Tranan 18:25
513 941003 Jakob Ivarsson Haninge SOK 18:26
514 425134 Tuukka Senttula Suunta Jyväskylä 18:27
515 950119 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 18:28
516 940000 Erik Karlsson Målilla OK 18:29
517 940403 Leif Svensson OK Tisaren 18:30
518 503714 Rudolfs Zernis Ärla IF 18:31
519 951227 Jakob Wahl IK Vista 18:32
520 950722 Björn Cederberg Vänersborgs SK 18:33
521 941227 Oskar Andrén OK Tisaren 18:34
522 Max Berggren OK Denseln 18:35
522 951115 Martin Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 18:35
523 500526 Henrik Andersson Bredaryds SOK 18:36
524 Martin Dahlgren-Rosén Järla Orientering 18:37
524 940501 Victor Flingmark Uddevalla OK 18:37
525 941016 Jonas Larson Bergnäsets AIK 18:38
526 940801 Niklas Gustafsson OK Tisaren 18:39
527 950524 Fredrik Wigertz Långhundra IF 18:40
528 941801 Marcus Svensson Skåneslättens OL 18:41
529 927201 Martin Gelinder Attunda OK 18:42
530 951005 Rasmus Svantesson Hjärnarps GH OL 18:43
531 940294 Jonatan Aronsson OK Tisaren 18:44
532 940425 Anton Johansson OK Orion 18:45
533 941128 Assar Hellström OK Ravinen 18:46
534 970712 Simon Hector Snättringe SK 18:47
535 940618 Daniel Nilsson Nyköpings OK 18:48
536 990512 Ludvig Åhlund OK Nolaskogsarna 18:49
537 940103 Ludwig Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 18:50
538 950120 Erik Andersson OK Orion 18:51
539 951001 Emil Granqvist OK Ravinen 18:52
540 425123 Sindre Østgulen Deisz Varegg Fleridrett 18:53
541 950920 Oskar Lundqvist OK Orion 18:54
542 425136 Eeli Viholainen Suunta Jyväskylä 18:55
543 842659 Piotr Parfianowicz Södertälje-Nykvarn OF 18:56
544 940128 Didrik Hall Nyköpings OK 18:57

H18 Elit 2

2 860 m, 32 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
2100 Michael Siemmeister Eksjö SOK 16:00
2101 Fredrik Regborn Hagaby GOIF 16:01
2102 Einar Nordgren Hestra IF 16:02
2103 Simon Lundin Finspångs SOK 16:03
2104 Akseli Leino Rajamäen Rykmentti 16:04
2105 Fredrik Wennermark OK Skogsfalken 16:05
2106 Richard Lundstedt Mullsjö SOK 16:06
2107 Sebastian Agerhäll OK Tisaren 16:07
2108 William Nilsson OK Södertörn 16:08
2109 André Eklund Rånäs OK 16:09
2110 Oscar Nykvist Jönköpings OK 16:10
2111 Carl Boman Västerås SOK 16:11
2112 Witold Jasi?ski Raumar Orientering 16:12
2113 Gustav Andersson Avesta OK 16:13
2114 Johannes Eklöf IF Hallby SOK 16:14
2115 Kristoffer Pettersson OK Hällen 16:15
2116 Jesper Lund Haninge SOK 16:16
2117 Jonathan Karlsson OK Tisaren 16:17
2118 Johan Sandlund OK Njudung 16:18
2121 Albin Axelsson Mullsjö SOK 16:21
2122 Viktor Lundén Avesta OK 16:22
2123 Andreas Zeijlon OK Hällen 16:23
2124 Emil Rankka OK Roxen 16:24
2125 Krzysztof Wolowczyk OK Denseln 16:25
2126 Håkan Palm OK Klemmingen 16:26
2127 Anders Vedin Sundsvalls OK 16:27
2128 Heino Ollin Sävedalens AIK 16:28
2129 Jefta Langerak Järfälla OK 16:29
2130 Måns Hellgren OK Södertörn 16:30
2131 Martin Nilsson Stigmännen Karlshamns OK 16:31
2132 Henrik Håkansson OK Kolmården 16:32
2120 Niclas Larsson Köping-Kolsva OK 16:33

H18 Elit 3

2 700 m, 32 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
2200 Johan Söderlund Leksands OK 16:00
2201 Jonas Rinnbäck OK Ravinen 16:01
2202 Marek Minar OK Hällen 16:02
2203 David Hector Snättringe SK 16:03
2204 Dubois Xavier TA Douai 16:04
2205 Niklas Frisk Markbygdens OK 16:05
2206 Anton Forsberg Långhundra IF 16:06
2207 Kalle Karlsson GOIF Tjalve 16:07
2208 Klavs Stiprais OK Klemmingen 16:08
2209 Joakim Byström Järfälla OK 16:09
2210 Erik Berzell Attunda OK 16:10
2211 Albin Petrén Göteborg-Majorna OK 16:11
2212 Emil Wipp Järla Orientering 16:12
2213 Ørjan Rykkje Varegg Fleridrett 16:13
2214 Oskar Pettersson OK Njudung 16:14
2215 Johan Winther Västerbergslagens OL 16:15
2217 Robin Larsson FK Göingarna 16:17
2218 Erik Lindgren KFUM Örebro OK 16:18
2219 Johannes Knutas Attunda OK 16:19
2220 Arvid Johnson Degerfors OK 16:20
2221 Anton Blom Göteborg-Majorna OK 16:21
2222 Sixten Walheim Robertsfors IK 16:22
2223 Kristoffer Holmström Västerbergslagens OL 16:23
2224 Erik Bengtsson OK Skogsfalken 16:24
2225 Jonathan Berglind OK Södertörn 16:25
2226 Mathias Myrefelt Norlinger Skarpnäcks OL 16:26
2227 Emil Andersson Tullinge SK 16:27
2228 Arvid Henriksson Järla Orientering 16:28
2229 Nils Gumaelius Waxholms OK 16:29
2230 Wilhelm Finn Eriksson Stora Tuna OK 16:30
2231 Jesper Liderud Lidköpings VSK 16:31
Vegard Jarvis Westergård Varegg Fleridrett

Annonser