Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Lännasprinten

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Lännasprinten
Arrangörsorganisation: Länna IF
Datum: lördag 14 april 2012

D21 Elit

4 340 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
870205Elin KarlssonOK Linné11:19
870504Matilda AnderssonOK Kåre11:21
720700Annika RidellIF Thor11:23
700123Tina JunegardTullinge SK11:25
891111Rebecca BjärrenholtVallentuna-Össeby OL11:27
810831Jenny WegmüllerOK Rodhen11:29
26911Anna-Karin Dovåker-LissLeksands OK11:31
756251Kristina RobertoOK Linné11:33
37311Linnea PaulerSkogslöparna11:35
910420Emma EdejernAlfta-Ösa OK11:37
757677Sara TimnerSundsvalls OK11:39
800105Linda LarssonJärfälla OK11:41
820605Elin SjölanderOK Rodhen11:43
900917Jenny BengtssonLånghundra IF11:45
850516Mari TroengOK Linné11:47
18820Ingela ErikssonGävle OK11:49
850423Fanny FredrikssonIF Thor11:51
880827Camilla ÖhmanVallentuna-Össeby OL11:53
259575Laila IngelssonOK Hammaren11:55
931000Sofia ForngrenOK Enen11:57
711400Emma IsakssonOK Linné11:59
30119Elin HamreforsOK Landehof12:01
204998Lina ScholsAlfta-Ösa OK12:03
800204Karin LundbergJärfälla OK12:05
999955Maria SjölanderOK Rodhen12:07
880810Josefin BengtssonLånghundra IF12:09
790213Rebecka LindbergOK Linné12:11
504940Liina HaldnaJärla Orientering12:13
700326Gunilla SvärdIF Thor12:15
36229Kristin SkaarRyda SK12:17
930219Alexandra BjärrenholtVallentuna-Össeby OL12:19
780503Susanne RutqvistIFK Umeå12:21
880101Marie JacobssonOK Rodhen12:23
19015Caroline KaipeLeksands OK12:25

H21 Elit

4 990 m, 49 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
939495Anton SundgrenVallentuna-Össeby OL11:00
760707Jan JohanssonIFK Umeå11:02
18682Fredrik LindgrenIK Hakarpspojkarna11:04
501794Linus MoodOK Roslagen11:06
403944Olof ErikssonOK Linné11:08
780622Mattias MårtsStora Tuna OK11:10
940131Niklas KarlssonBromma-Vällingby SOK11:12
720116Lars-Håkan BengtssonGävle OK11:14
880919Johan HameliusOK Linné11:16
700907Fredrik ÅhmanIFK Umeå11:18
918919Kent LundvallTäby OK11:20
920329Erik ToomingasSundsvalls OK11:22
880116Joel LännevallOK Roslagen11:24
900304Simon EklövOK Linné11:26
1600282Tiago AiresIFK Umeå11:28
901215Niklas ReinholdssonIF Thor11:30
681019Jan OlmKils OK11:32
28400Mikael PerssonGävle OK11:34
37590Henrik RoosOK Linné11:36
900626Simon WallerIFK Umeå11:38
256498Mårten WinklerSträngnäs-Malmby OL11:40
229937Christoffer Winander-SchönningJärfälla OK11:42
555885Tomas StenströmOK Linné11:44
920619Torbjörn JacobssonOK Rodhen11:46
840723Johan LindahlTäby OK11:48
599699Andreas HolmqvistHestra IF11:50
760203Patrik SvedbergGävle OK11:52
16679Nils NedforsOK Linné11:54
306376Tomas JohanssonIFK Umeå11:56
880708Simon AnderssonForsa OK11:58
868919Anton LifRehns BK12:00
25555Ola HultinOK Roslagen12:02
740417Lars MagnussonOK Linné12:04
810602Jakob OdebladIFK Umeå12:06
46751Thomas PetterssonIF Thor12:08
353169Elis Sjögren-LevinTierps SOK12:10
611129Lasse JanssonGävle OK12:12
850107Anders HåkanssonOK Linné12:14
850022Joel SjölanderIFK Umeå12:16
812403Anders JanssonTäby OK12:18
950500Alexander ForsAttunda OK12:20
610220Torbjörn LännevallOK Roslagen12:22
850502Mikael NordströmOK Linné12:24
998399Samuel AnderssonIFK Umeå12:26
1010001David RüedlingerLeksands OK12:28
610910Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF12:30
820429Anders BoströmJärfälla OK12:32
810425Jan TroengOK Linné12:34
37702Jonas EklundOK Rodhen12:36

D18 Elit

3 460 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
940220Lovisa NilssonOK Linné11:01
217194Sanna ForsbergLånghundra IF11:03
950490Hanna GustafssonOK Kåre11:05
951226Elin GidingVallentuna-Össeby OL11:07
431123Elin Leijon ThorellLånghundra IF11:09

H18 Elit

3 940 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
724063Jesper TibellLånghundra IF11:13
229610Andreas Winander-SchönningJärfälla OK11:17

D21

3 350 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
38202Jessica SöllvanderOK Rodhen11:00
831229Elin OlovssonOK Linné11:02
262110Linda SvenssonGävle OK11:04
770409Jenny WesterbergOK Linné11:06
402765Kristina RosénIF Thor11:08
860912Johanna RagvaldOK Linné11:12
439350Emma BromarkLånghundra IF11:14
402142Katarina BerganderOK Linné11:16
264190Johanna MoreliusSundsvalls OK11:18
28428Katti EwaldRehns BK11:20
253862Erika HedbergOK Linné11:22
38034Åsa NordlanderOK Linné11:26
890824Ylva KindlundhAlfta-Ösa OK11:28
930424Erica JissbackeGävle OK11:30
850600Charlotte ÖstlundOK Linné11:32
448425Katarina LandströmLånghundra IF11:34
264811Ida Pihl SkoogOK Linné11:36
334551Evelina ChristofferssonOK Renen11:38
890817Charlotte IhrforsOK Linné11:42
30426Evelin JohanssonSala OK11:44
43969Emma Pihl SkoogOK Linné11:46

H21

4 820 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
33581Robin WesterlundTäby OK11:00
730321Magnus JonssonSundsvalls OK11:02
38348Björn JohanssonOK Borgen11:04
16275Marcus SvenssonFK Göingarna11:08
264807Oskar WallénOK Linné11:10
38351Petter LindbergGävle OK11:12
851007Rickard EkströmIF Thor11:16
244316Staffan ÅkerblomOK Linné11:18
987312Johannes EklundRånäs OK11:20
501846Casper GidingIFK Lidingös Skid o OK11:22
421208Alexander AnderssonAlfta-Ösa OK11:26
29769Björn OlovssonOK Linné11:28

H20

3 490 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
228951Nils ErkersLeksands OK12:09
991292Alexander EklundRånäs OK12:13

H18

3 490 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
354256Jesper HanssonBromma-Vällingby SOK11:33:16
247519William HultqvistVallentuna-Össeby OL12:23:00
262600Rasmus SteenOK Enen12:25:00
950506Patrik SundgrenVallentuna-Össeby OL12:27:00
419767Thunberg ChristianOK Roslagen12:29:00
33648Rasmus RostöRånäs OK12:33:00
239247Gottfrid ArksandVallentuna-Össeby OL12:35:00

D16

3 350 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
960503Maja EngesLeksands OK11:07:00
752517Caroline JohanssonSundsvalls OK11:09:00
961604Matilda DammvikStora Tuna OK11:11:00
253700Alice FrostOK Roslagen11:13:00
960122Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OK11:17:00
960716Elin KindlundhAlfta-Ösa OK11:19:00
525059Elin MokvistLänna IF11:21:00
437417Julia AngelsiööOK Linné11:23:00
15144Frida JunegardTullinge SK11:27:00
961107Linda MellanderSundsvalls OK11:29:00
960316Kristin BomanGävle OK11:31:00
960406Fanny RostöRånäs OK11:33:00
42191Lisa JohanssonOK Rodhen11:37:00
39763Frida JonssonAlfta-Ösa OK11:39:01
441571Carolina NealisLänna IF11:41:00
961003Fredrika von EssenOK Linné11:43:00
450902Mathilda LindeIF Åland11:47:00
30977Stina ÅströmSundsvalls OK11:49:00
961005Hanna BarkegrenStora Tuna OK11:51:00
419753Caroline Løchting ThunbergOK Roslagen11:53:00

H16

3 510 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
556633Johan NordinSundsvalls OK11:02
450907Anton AlmIF Åland11:04
353038Joakim StåhlJärbo OK11:06
450879Fabian SteenOK Enen11:08
971121Jonas GustafssonOK Kåre11:10
437036Anton ErikssonOK Linné11:12
39781Mårten RostöRånäs OK11:16
234967Nicklas DeWittLänna IF11:18
351600Kalle JohanssonOK Hammaren11:20
601337Anton ForsbergLånghundra IF11:22
364966Erik HållströmGävle OK11:24
427719Daniel Carlson BjernaldOK Linné11:26
227110Andreas SandbergSundsvalls OK11:30
245124Albin BergkvistBjursås OK11:32
1960926Felix KarsboAlfta-Ösa OK11:34
444666Jakob LiljaOK Enen11:36
961014Magnus ÖstgrenOK Kåre11:38
930800Johannes RidefeltOK Linné11:40
354167Felix ClassonRånäs OK11:44
961029Emil ÅbergKorsnäs IF OK11:46
431365Lucas Holgersson RohdinSigtuna OK11:48
217276Johan BrandbergLånghundra IF11:50
960224Jesper JissbackeGävle OK11:52
245698Sixten JonssonOK Linné11:54
426803Oscar SundlöfSundsvalls OK11:58
353171Emil ErikssonTierps SOK12:00
960228Daniel DuhlboIFK Moras OK12:02
971000Simon BernersonOK Enen12:04
436181Eric DanielssonOK Kåre12:06
977715Olle NilssonOK Linné12:08

H16 Kort

2 860 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
448715Johan WijkOK Linné11:00:00
208849Bobby BrahmLånghundra IF11:00:03

D14

2 870 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
780014Carolina JonsellVallentuna-Össeby OL11:01
450904Maria SöderlundIF Åland11:03
427702Maria JanssonOK Linné11:05
992910Lisa DammvikStora Tuna OK11:09
940855Hanna HugossonSundsvalls OK11:11
364965Emma HållströmGävle OK11:13
990922Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre11:15
419769Ellen FrostOK Roslagen11:17
451264Agnes CarlströmOK Enen11:21
980330Erika DuhlboIFK Moras OK11:23
343899Tove FlodmanOK Hammaren11:25
234884Sandra BoströmOK Linné11:27
400074Tova OlssonGrycksbo IF OK11:31
780000Stina NordinSundsvalls OK11:33
46883Carolina OlssonÄlvdalens IF OK11:35
980914Matilda MelénOK Kåre11:37
345226Wilma GilleOK Roslagen11:39
980624Mirjam DalénSala OK11:43
990227Jenny WegebroUmeå OK11:45
450903Louise AlmIF Åland11:47
209645Agnes JonssonOK Linné11:49
347113Maria MattssonLånghundra IF11:53

H14

2 940 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
997275Gustav FrænellSundsvalls OK11:00
426232Daniel RönnqvistOK Linné11:04
13945Lukas KarsboAlfta-Ösa OK11:06
980844Isak ÅbergKorsnäs IF OK11:08
417727Jacob LundbladOK Linné11:12
42519Johan EdenhamnLänna IF11:14
981308Mårten OlssonGävle OK11:16
343884Gustav NyholmOK Linné11:18
226705Gustaf BerglundSigtuna OK11:20
247623Emil GrehnOK Rodhen11:22
417670Olle GrywenzOK Linné11:26
450908Markus SöderlundIF Åland11:28
444668Adam LiljaOK Enen11:30
437416Oliver AngelsiööOK Linné11:34
354174John LarssonRånäs OK11:36
980800Erik OlssonGävle OK11:38
980510Tuve MöllerOK Linné11:40
980903Måns OlmKils OK11:42
980114Isac Von KrusenstiernaOK Kåre11:44
437407Viktor StrandOK Linné11:48
981117Waldemar AnderssonOK Roslagen11:50

H14 Kort

2 620 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
345164Jakob NäslundOK Roslagen11:01:00
417360Fredrik PalmOK Triangeln11:22:36

D12

2 600 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
991113Sofia GidingVallentuna-Össeby OL11:00
402154Alina GyllnerLänna IF11:04
438357Alva LindellIF Thor11:06
362569Anna NordströmSigtuna OK11:08
900401Felicia CedstedtVallentuna-Össeby OL11:10
402143Vanja UusitaloLänna IF11:14
431060Frida VikströmSundsvalls OK11:16
661616Adelina FunkeLeksands OK11:18
16920Katja DalénSala OK11:20
435875Ellen WikstenGävle OK11:22
400088Ella OlssonGrycksbo IF OK11:24
417599Hanna KarlssonLänna IF11:26
500323Alva RingiOK Kåre11:28
225349Lovisa WigertzLånghundra IF11:30
600114Astrid AnderVallentuna-Össeby OL11:32
441196Wilma HämäläinenLänna IF11:36
647770Frida SvedbergSundsvalls OK11:38
343320Vanja JohanssonOK Hammaren11:40
554440Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL11:42
436024Sara EdenhamnLänna IF11:46
27613Lina SvärdIF Thor11:48
777214Sara JunevikLeksands OK11:50
343506Shanti SöderströmSala OK11:52
419637Klara MöllerOK Linné11:54
443263Eleanore NealisLänna IF11:58
439789Sofie FröjdSundsvalls OK12:00
431122Alva JonssonLånghundra IF12:02

H12

2 660 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
261534Axel JunegardTullinge SK11:01
351590Rasmus TäckOK Hammaren11:03
854565Björn JohanssonSundsvalls OK11:07
437406Nils StrandOK Linné11:09
208577Karl BrahmLånghundra IF11:11
431346Emil JonsellIF Thor11:13
27879Daniel StåhlJärbo OK11:15
450211Linus GyllenbergSkogsluffarnas OK11:17
431091Erik HannrupIF Thor11:21
501691Arvid RoosOK Linné11:23
420193Axel Leijon ThorellLånghundra IF11:25
874122Lukas OlmKils OK11:29
343731Samuel JohanssonOK Hammaren11:31
660725Nils OttossonGävle OK11:35

H12 Kort

2 030 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
404419Elias LarssonOK Enen11:18:12

D10

2 090 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
630413Lisa OlmKils OK11:03
502034Cornelia KrafftLänna IF11:05
720327Amanda CedstedtVallentuna-Össeby OL11:07
427837Ebba LindellIF Thor11:09
620523Tove RingiOK Kåre11:13
226924Ella AnderssonLånghundra IF11:17
442107Hanna JonsellIF Thor11:19
439411Emma LiljeGävle OK11:23

H10

2 110 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
259544Oskar SundblomRånäs OK11:00
402152Samuel JonssonLänna IF11:04
442210Isak NilssonOK Linné11:06
343525Fredrik JunevikLeksands OK11:08
439804Oskar VikströmSundsvalls OK11:12
451602Elliot AngelsiööOK Linné11:14
646490Markus MelénOK Kåre11:16
418033Anton KarlssonLänna IF11:20
253955David BorgSödertälje-Nykvarn OF11:22
36432Albin ForsbergLånghundra IF11:24
247666David MelinOK Rodhen11:28
341837Emil BoströmOK Linné11:30
450254Hampus GyllenbergSkogsluffarnas OK11:32
402144Arvid GyllnerLänna IF11:36
437411Karl GrywenzOK Linné11:38

D35

3 510 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
264695Karin MöllerbergValbo AIF11:01
42176Gabriella MelinOK Rodhen11:05
38745Annette RoosOK Linné11:07
214388Jenny JohanssonValbo AIF11:09
262999Louise JohanssonOK Roslagen11:13
25191Åsa BergSigtuna OK11:15

H35

4 480 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
750330Mattias EklundOckelbo OK12:20
760407Mathias TärnlundOK Linné12:24
450026Johan StenbergIF Thor12:26
740429Mats FröbergOK Linné12:30

D40

3 480 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
701229Marica TynellRånäs OK10:59
921107Josefine NordströmOK Triangeln11:56
44710Ewa Edström-ForsbergLånghundra IF11:58
421872Maria HållströmGävle OK12:02
41176Anna Karin OlmIF Thor12:04
620320Annika LindbergAttunda OK12:08
42144Yvonne GrehnOK Rodhen12:10
26929Maria JunevikLeksands OK12:12
407205Ylva OlmKils OK12:14
30975Anna NordinSundsvalls OK12:18
30979Charlotte VikströmSundsvalls OK12:20
439412Christina LiljeGävle OK12:22

H40

3 890 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
711221Roger TynellRånäs OK11:00
30980Olov VikströmSundsvalls OK11:02
435873Fredrik WikstenGävle OK11:04
341861Henrik NyströmDalaportens OL11:06
511236Petter RanefallIF Thor11:10
43962Rob HartOK Linné11:12
690923Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL11:14
42642Andreas EhnIF Thor11:18
27543Mattias NilssonOK Linné11:20
402141Nicklas AlmIF Åland11:24
700202Marcus PherssonOK Linné11:26
205382Pontus GilleOK Roslagen11:28
780013Svante JonsellVallentuna-Össeby OL11:30
259290Nic KruysIF Thor11:32
30385Fredrik LindellIF Thor11:34
331663Mattias LundbladOK Linné11:36
980421Johan EngesLeksands OK11:38
43153Håkan NyströmDalaportens OL11:40
38911Daniel Andersson-OlmIF Thor11:44
43942Anders BoströmOK Linné11:46

D45

3 220 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
630725Ann-Christin PousetteRånäs OK11:00
306061Ann LyrbergValbo AIF11:02
350528Anna-Lena LindströmSundsvalls OK11:06
430086Lena GrandinOK Linné11:08
259508Ann-Mari SilfverLånghundra IF11:10
17464Ulla MolinAttunda OK11:12
353173Annika ErikssonTierps SOK11:14
42240Eva SundgrenVallentuna-Össeby OL11:16
228751Ulrika MeyersonOK Linné11:18
630405Annika ArdellOK Rodhen11:20
353865Monica BomanGävle OK11:22
25524Maria LännevallOK Roslagen11:24
37414Annlouise AlmqvistIFK Moras OK11:28
264803Lena NilssonOK Linné11:30
259006Maria TibellLånghundra IF11:32
209709Anna Von KrusenstiernaOK Kåre11:34
47346Cathrine JohanssonTierps SOK11:36
650122Anette ArksandVallentuna-Össeby OL11:38
262102Pia ThunmanOK Linné11:40
204974Carina NilssonTäby OK11:42
622810Dorothe SpillmannIF Thor11:44
899834Catrin JohanssonSundsvalls OK11:48
43944Maria HartOK Linné11:50

H45

3 850 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
660703Ola JernströmAvesta OK11:01
245644Kenneth JonssonOK Linné11:05
208311Thomas RoosIF Thor11:07
661229Anders L OlssonGävle OK11:09
512512Christer ArksandVallentuna-Össeby OL11:11
651030Conny ForsbergLånghundra IF11:13
403913Tommy FröjdSundsvalls OK11:15
25505Ove ErikssonOK Roslagen11:17
36210Kalle ÖstgrenOK Kåre11:19
651105Lars KarlssonValbo AIF11:21
42167Åke TorstenssonOK Rodhen11:23
17465Patrik ForsAttunda OK11:25
431094Björn HannrupIF Thor11:27
630527Anders BergLinköpings OK11:29
651115Jörgen DalénSala OK11:31
225343Peter HambäckLånghundra IF11:33
204655Lennart BorgSödertälje-Nykvarn OF11:35
630210Ulf MagnussonLeksands OK11:37
450910Michael LindeIF Åland11:39
428878Håkan BerglundIF Thor11:41
409794Johan J MöllerOK Linné11:43
660512Johan OhlströmIF Thor11:45
661122Patrik OttossonGävle OK11:47
403060Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL11:49
660331Håkan BrandbergLånghundra IF11:51
650912Thomas JohanssonSundsvalls OK11:53
19894Mikael IngelssonOckelbo OK11:55
355053Anders JohanssonOK Hammaren11:57
204975Anders NilssonTäby OK11:59
660606Per GrywenzOK Linné12:03
44709Mats JonsellIF Thor12:05
205301Lars SpånbergGävle OK12:07
650714Jonas GidingVallentuna-Össeby OL12:09
25531Johan JakobssonLånghundra IF12:11
660924Rolf JohanssonSundsvalls OK12:13
362562Stefan NordströmSigtuna OK12:15
450828Patrik SteenOK Enen12:17

D50

3 170 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
501847Ylva Grape AnderssonIFK Moras OK11:48
29536Katarina BengtssonLånghundra IF11:50
229204Annika ZetterqvistSigtuna OK11:54
262114Karin JanssonOK Rodhen11:56
27712Gunilla SandströmOK Stigen11:58
36816Inger PetterssonIF Thor12:00
39087Christina OhlinRånäs OK12:02
25543Anna-Sofie LundmanOK Roslagen12:06
262119Carina JacobssonOK Rodhen12:08
229221Mona ÅkermanValbo AIF12:10
402757Maria SkantzOK Triangeln12:12
620414Mia GustafssonOK Kåre12:14
610927Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL12:18
42190Lise-Lott AlmgrenOK Rodhen12:20
610219Åsa KindlundhAlfta-Ösa OK12:22

H50

3 500 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
887880Johan PalmgrenTäby OK11:01
591114Leif EdejernIFK Bergvik11:03
225400Hans TibellLånghundra IF11:05
591119Peter RidefeltOK Linné11:09
42749Claes BerglundSigtuna OK11:11
404127Peter KarlbergSnättringe SK11:13
354158Magnus BergströmRånäs OK11:15
621112Anders JönssonOK Triangeln11:17
25007Karl-Erik EngblomValbo AIF11:19
306510Per BjurströmOK Tisaren11:23
590031Johnny JunegardTullinge SK11:25
415520Roger HugossonSundsvalls OK11:27
28869Per MelènOK Kåre11:29
344676Magnus ThorOK Bävern11:31
30741Göran ReinholdssonJärfälla OK11:33
225372Sven WigertzLånghundra IF11:35
438374Björn SöderbäckOK Linné11:39
580731Roland BäcklinSigtuna OK11:41
722722Jan-Olov BergmanVästerås SOK11:43
601225Roine AnderssonRånäs OK11:45
253699Anders SöderbärgOK Roslagen11:47
29529Tommy ÅhmanLånghundra IF11:49
343895Leif NyholmOK Linné11:53
408934Sune SödergrannTullinge SK11:55
30976Jan NordinSundsvalls OK11:57
971179Lars GustafssonOK Kåre11:59

D55

3 160 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
38503Monica OhlinRånäs OK11:59
550402Anne-Chr SchunnessonAttunda OK12:01
36663Helena BachmanTäby OK12:03
19477Marita SamuelssonSundbybergs IK12:07
551226My RönnolsTäby OK12:09
33656Lena Åhman-LarssonRånäs OK12:11
27427Ann LeesmentMälarö SOK12:13
33582Ulla WesterlundTäby OK12:15

H55

3 550 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
570427Lars HagrotTäby OK11:01
33586Lars-Olof LarssonTäby OK11:03
512419Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL11:05
10433Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK11:07
27714Kennet SandströmOK Stigen11:09
504250Göran HanssonTäby OK11:11
409792Torbjörn ErikssonOK Linné11:13
259345Lars JanlövIF Åland11:15
570513Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK11:19
437316Magnus LundbergGävle OK11:21
47396Sven-Erik LevinTierps SOK11:23
660641Håkan IhrforsIFK Lidingös Skid o OK11:25
350515Jonny HanssonBromma-Vällingby SOK11:27
36964Hans OhlinRånäs OK11:29
25010Rolf KullaValbo AIF11:33
501731Eddie BjärrenholtVallentuna-Össeby OL11:35
43480Kenneth PerssonIFK Hedemora OK11:37
30267Mikael ByströmJärfälla OK11:39
25542Mats LundmanOK Roslagen11:41
540123Svend Erik MathiassenOK Linné11:43
259011Tor-Olof BlomsterIF Åland11:45
343108Curt ReinholdssonIF Thor11:49
38355Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL11:51
259501Lars LandströmLånghundra IF11:53
36764Kjell BomanSöderhamns OK11:55
570428Lars RönnolsTäby OK11:57
560523Andreas HjertsonOK Linné11:59
38962Lars OhlinRånäs OK12:03
229643Göran HedmanValbo AIF12:05

D60

2 560 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
10367Ingrid E StrömTäby OK11:29
25190Marita BergSigtuna OK11:31
830916Helena DominiqueOK Enen11:33
18812Annika GillgrenGävle OK11:35
355524Karin GrånäsRasbo IK11:39
520915Christina HjertsonOK Linné11:41
37916Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL11:43
263362Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK11:45
38247Lena JohnssonRånäs OK11:49
16893Evy JohanssonSala OK11:51
10767Gunlis LarssonOK Enen11:53
43816Ing-Marie ÅsenlundGävle OK11:55

H60

3 460 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
27492Erik BromanAlfta-Ösa OK11:32
43950Folke BoströmOK Linné11:34
29934Hasse ÅbergValbo AIF11:36
510604Leif ÅkerblomStora Tuna OK11:38
264331Sven-Inge NylundJärfälla OK11:40
306592Magnus JanssonOK Roslagen11:44
36514Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL11:46
36574Stig AnderssonOK Linné11:48
520228Carl BachmanTäby OK11:50
306161Bo SundqvistOckelbo OK11:52
439834Kjell LindblomJärfälla OK11:54
37081Lasse KarlssonIFK Moras OK11:58
18813Ingemar GillgrenGävle OK12:00
33659Rolf HjortRånäs OK12:02
43985Lars Erik HermanssonOK Linné12:04
449765Jan JohanssonIF Thor12:06
16897Sten-Åke HolmbergSala OK12:08
418071Bo WinanderJärfälla OK12:10
38665Gerhard LilliestiernaOK Roslagen12:14
42245Carl-Arne MalmbergVallentuna-Össeby OL12:16
10765Kenneth LarssonOK Enen12:18
510608Christer ErikssonOK Linné12:20
448518LarsOwe StrömTäby OK12:22
439266Tapani SivénIF Åland12:24
30273Björn SvedinJärfälla OK12:26
510716Karl-Erik AnderssonIFK Moras OK12:30
37944Lars WestinVallentuna-Össeby OL12:32

D65

2 450 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
655655Gun Inger SahlbergLånghundra IF11:01
443706Elke Wilke-GüntherTierps SOK11:05
38044Bodil ThunholmIK Jarl Rättvik11:07
19601Barbro BörjesonSigtuna OK11:09
38865Inger BorgGävle OK11:11
36680Inger LundOK Norden11:13
29535Birgitta KlangLånghundra IF11:15
231368Margareta HagstedtVäsby OK11:19
26923Britt-Marie DalinLeksands OK11:21
11857Margareta HaraldssonSigtuna OK11:23
405416Birgitta NorlinRimbo SOK11:25

H65

3 160 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
42145Björn EngstenOK Rodhen11:00
403103Leif ErikssonHeby AIF11:02
259504Torsten PetterssonLånghundra IF11:04
306084Karl-Göran GustafssonUpsala IF11:06
27878Sören AnderssonJärbo OK11:08
427766Göran NilssonValbo AIF11:10
11297Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK11:12
37376Ulf SkogtjärnOK Linné11:16
25522Conny HusénOK Roslagen11:18
44511Olle JohanssonIFK Hedemora OK11:20
773944Bertil HolmgrenGävle OK11:22
417534Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben11:24
264813Sven PihlEnköpings AIF11:26
38785Yngve PerssonTierps SOK11:28
44054Conny OlssonHäverödals SK11:30
592177Per-Erik WåhlbergOK Linné11:34
408754Ove VesterbergLycksele IF11:36
343498Lars NordinSolna OK11:38
342824Lars Erik OrvendalHeby AIF11:40
29526Hans SahlbergLånghundra IF11:42
259009Bjarne BlomsterIF Åland11:44
36224Sören JohanssonOK Norden11:46
306062Stig OvelandValbo AIF11:48
38340Sten JohanssonOK Borgen11:50
43957Ola HedbergOK Linné11:54
750250Leif NordinAttunda OK11:56
355523Lars AlströmRasbo IK11:58
771145Håkan ForsgrenGävle OK12:00
29824Christer SolbreckLånghundra IF12:02
640116Per-Åke CarlenstamVäsby OK12:04
11217Karl-Åke LarssonOK Enen12:06
38963Bo WestlingHäverödals SK12:08
13933Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK12:10
38953Anders EdlingOK Linné12:14
306150Staffan StålbergOckelbo OK12:16

D70

2 490 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
12315Eva von HeijneSigtuna OK11:32
38070Carin PetterssonVallentuna-Össeby OL11:34
28409Lillemor ForsbergGävle OK11:36
10353Margareta WallénTäby OK11:38
347191Yvonne RoosAttunda OK11:40
18802Ann-Margret PerssonGävle OK11:42
10560Dagny GustavssonSigtuna OK11:44
28410Doris WibergGävle OK11:48

H70

3 010 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
262105Kjell NilssonOK Linné11:01
44053Olov JanssonHäverödals SK11:03
234663Rune HaulinIF Thor11:05
209611Martin EngqvistUpsala IF11:07
25189Jan-Olof MalmSigtuna OK11:09
344329Bo SundenKarlsbyhedens IK11:11
43990Ove CarlssonOK Linné11:13
239273Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL11:17
259099Folke LindblomHeby AIF11:19
355521Lars-Erik KarlssonRasbo IK11:21
888985Jan JohanssonIFK Hedemora OK11:23
43973Per-Erik ThunströmOK Linné11:25
44041Roine MattssonHäverödals SK11:27
27602Sven JacobssonIF Thor11:29
36701Sven-Olov NorlinRimbo SOK11:31
36093Mats ErikssonOK Norden11:33
219930Sten von HeijneSigtuna OK11:35
351783Erik NordströmBjörklinge SOK11:37
33558Henrik BergmanOK Linné11:39
36744Rune ThurenVallentuna-Össeby OL11:43
890806Lars RoosAttunda OK11:45
355522Nils-Olof UppströmerRasbo IK11:47
10243Kurt SandströmSkutskärs OK11:49
228731Kurt BoströmOK Linné11:51
208896Lennart JanssonHäverödals SK11:53
409503Klas ElwingerIF Thor11:55
25509Lennart TorstenssonOK Rodhen11:57
18805Åke GatelidSigtuna OK11:59
253786Thord RådbergOK Roslagen12:01

H75

2 940 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
12532Lennart ErikssonOK Enen11:06
403075Sten LarssonHäverödals SK11:10
246733Sivert SöderbärgOK Roslagen11:12
30264Kurt LindblomJärfälla OK11:14
41614Lars-Erik LindellVäsby OK11:16
409419Rolf AnderssonRimbo SOK11:18
37303Tryggve TryggOK Roslagen11:20
43808Börje WestringGävle OK11:22
259080Eddy LundqvistHeby AIF11:24
12124Sigurd WallénTäby OK11:28
25521Sven ErikssonOK Roslagen11:30

H80

2 490 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
264814Inge HåkanssonOK Linné11:00
13920Jörgen AxelssonUpsala SIF11:02
262716Lars T ErikssonOK Linné11:04

Inskolning

2 090 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
43947Klara HartOK Linné11:00:00
437386Frida MelinOK Rodhen11:00:14

U1

2 110 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
420197Lovisa HambäckLånghundra IF11:00:00
448448Edit JonssonLånghundra IF11:00:00
437403Johanna RoosOK Linné11:00:00
42164Ellen TorstenssonOK Rodhen11:00:00
402158Ida JohanssonOK Hammaren11:08:50
419602Ester BlomsterOK Linné11:08:51
445887Ellen HannrupIF Thor11:08:56
446184Linnea WennbergLänna IF11:20:15
437251Johanna PalmOK Triangeln11:23:31
18602Pelle NilssonOK Linné11:31:47
18645Lisa NilssonOK Linné11:31:59

U2

2 670 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
402162Valdemar BehmLänna IF11:00:00
7476Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF11:00:00
402153Erik CnattingiusLänna IF11:00:00
450738Aron HellgrenIF Thor11:00:00
402156Annie NorströmLänna IF11:00:00
402138Ellen NorströmLänna IF11:00:00
449558David NäslundOK Roslagen11:00:00
247613Gabriel TorstenssonOK Rodhen11:00:10
450862Malva SteenOK Enen11:03:10
402157Isak AnderssonLänna IF11:18:03
431483Viktor BoströmOK Linné11:29:49
263980Simon Bernet-WahlnäsOK Linné11:36:28
432993Erik BernerssonOK Enen11:38:19
15323Elias WesterberghOK Linné12:01:20

Öppen motion 2

2 120 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
427755Camilla FlodmanOK Hammaren11:12:50
690908Catrin StenehällGävle OK11:28:43
438700Marie Olsson EliassonGävle OK11:28:45

Öppen motion 4

2 680 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
208566Elsa BrahmLånghundra IF11:00:16
33636Kevin JärlundRånäs OK11:01:00
449595Satu SvedbergSundsvalls OK11:01:00
402150Ester LahtiLänna IF11:10:55
42569Karolina OlssonGrycksbo IF OK11:18:26
450905Bo-Erik SöderlundIF Åland11:28:03
25009Margareta SkoogValbo AIF11:28:20
451231Tore CarlströmOK Enen11:31:45
402139Cecilia ÅbergLänna IF11:33:21
700903Clary BernerssonOK Enen11:37:33
427720Håkan WahlnäsOK Linné11:38:24
342564Agneta JonzonSöderhamns OK11:42:39

Öppen motion 5

3 040 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
27195Anna HaglundLeksands OK10:59:27
427756Ann-Sofie TäckOK Hammaren11:00:22
402151Anders LindgrenKlubblös11:00:30
402145Susanne CosteliusSigtuna OK11:02:00
402146Maria SohlinSigtuna OK11:02:00
262577Camilla AdlertegOK Enen11:03:09
18658Charlotta PorsöKlubblös11:03:13
42172Bernhard KlingOK Rodhen11:03:20
630830Anders FalkOK Roslagen11:05:28
437022Mikael RingiOK Kåre11:13:14
244068Erik ÅbergKorsnäs IF OK11:13:21
341724Gunilla ReinholdssonIF Thor11:17:45
42320Anna FunkeLeksands OK11:18:07
438198Håkan DuhlboIFK Moras OK11:23:04
444679Mats LiljaOK Enen11:30:45
354256Jesper HanssonBromma-Vällingby SOK11:32:24
47109Maria BryngelssonForsa OK11:37:39
302514Johan WegebroUmeå OK11:39:03
731101Mattias ThorsellKlubblös11:39:54
426989Elizabeth LøchtingOK Roslagen11:47:48

Öppen motion 8

4 520 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
409501Johan BlomsterIF Thor11:00:00
443737Ove NäslundOK Roslagen11:00:00
36639Eva NordkvistIF Thor11:01:15
264802Stefan NilssonOK Linné11:04:04
430087Ulf GrandinOK Linné11:06:00
264960Marta DravkovicOK Linné11:08:00
440124Barbara SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF11:08:19
229986Jocob SvenssonOK Linné11:08:23
42500Jan MåweK4 IF11:09:40
451115Sara JohanssonEnköping G11:10:59
14831Mia DammvikStora Tuna OK11:12:12
402979Elin LundgrenHärnösands OK11:14:08
431121Erik JonssonLånghundra IF11:14:19
39626Håkan RostöRånäs OK11:14:44
17005Mats CarlbergKFUM Örebro OK11:17:22
28457Anders LindkvistBromma-Vällingby SOK11:18:33
38252Håkan PeterssonKlubblös11:18:54
244974Tomas AxelssonOK Linné11:19:29
417359Michael PalmOK Triangeln11:24:07
780526Henik BoströmOK Linné11:24:37
42152Sofia SöllvanderOK Linné11:26:14
262120Olle GelinOK Rodhen11:26:16
750123Mika NumminenOK Linné11:26:54
901813Victor GustafssonIFK Moras OK11:27:50
341515Karin JohanssonOK Hammaren11:34:11
225397Berth-Arne BengtssonLånghundra IF11:51:23

Annonser