Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Ungdomsserie 2, Östra Blekinge

TävlingsinformationVisa startlista per klassSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserie 2, Östra Blekinge
Arrangörsorganisation: OK Orion
Datum: onsdag 16 maj 2018

Karlskrona SOK

84 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2107164Hjalmar SvennerudU1 (22)1 690 m18:14:00
1100708Sophie WiduchU2 (19)2 340 m18:15:02
1690327Björn ZettervallÖppen motion 8 (11)4 530 m18:15:53
7040815My FridströmD14 Kort (8)2 670 m18:16
2107170Joel LeistraH12 Kort (11)2 340 m18:16
2065329Linnea HedmanD10 Kort (5)1 800 m18:16
2078204Edvin HedmanInskolning (17)1 760 m18:16:01
16861Selma StenholmInskolning (17)1 760 m18:16:17
1050824Emma ZettervallD16 Kort (6)3 510 m18:17
1090930Erik ZettervallH10 Kort (13)1 810 m18:17
7520401Kenneth FagerÖppen motion 8 (11)4 530 m18:18:20
2109230Wilma LundgrenU1 (22)1 690 m18:18:59
2109227Alva LundgrenU2 (19)2 340 m18:19:30
445576Elmar LeistraU1 (22)1 690 m18:19:54
445578Nathan LeistraU1 (22)1 690 m18:20:05
444713Folke TyrbergU2 (19)2 340 m18:20:36
444735Melker SwärdhU1 (22)1 690 m18:21:04
445580Olle LindquistU2 (19)2 340 m18:21:24
1411411Sandra WiduchD14 Kort (8)2 670 m18:22
2800744Nico MankonenH12 Kort (11)2 340 m18:22
7205498Elin NilssonD10 Kort (5)1 800 m18:22
445570Freddy JonssonU2 (19)2 340 m18:22:42
445567Dianna JonssonU2 (19)2 340 m18:22:43
444724Albin PerssonH10 Kort (13)1 810 m18:23
12577Annika JosefssonÖppen motion 8 (11)4 530 m18:23:32
444702Eric Olsson PetterssonU1 (22)1 690 m18:24:00
444764Oscar Olsson PetterssonU2 (19)2 340 m18:24:41
444789Jonathan NystedtInskolning (17)1 760 m18:24:54
2109204Alma SvennerudD16 Kort (6)3 510 m18:25
444773Nils PerssonU3 (2)2 640 m18:26:13
444706Maria PerssonÖppen motion 3 (9)2 840 m18:26:15
7770726Jakob FagerÖppen motion 8 (11)4 530 m18:26:18
1983607Sam MårtenssonU2 (19)2 340 m18:26:39
2109235John MårtenssonInskolning (17)1 760 m18:26:43
1010481Peter AllwoodÖppen motion 3 (9)2 840 m18:26:51
2109211Oleksii ZhelobkovH16 Kort (13)3 550 m18:27
808182Johanna WilhelmssonÖppen motion 8 (11)4 530 m18:27:05
1110514Esther AllwoodU1 (22)1 690 m18:27:08
1218176Sixten EliassonU1 (22)1 690 m18:27:13
1684407Svante EliassonInskolning (17)1 760 m18:27:15
2109241Nora MårtenssonInskolning (17)1 760 m18:27:21
9171727Cecilia NilssonÖppen motion 3 (9)2 840 m18:27:45
441542Leo LarssonU1 (22)1 690 m18:27:54
8050810Emma LarssonD14 Kort (8)2 670 m18:28
444710Jakob OmelchenkoH12 Kort (11)2 340 m18:28
445535Alice ByhedenU1 (22)1 690 m18:28:15
445544Astrid ByhedenU1 (22)1 690 m18:28:48
7080525Elias KronmarH10 Kort (13)1 810 m18:29
2109223Elsa BohlinU1 (22)1 690 m18:29:53
451398Lova KronmarD12 Kort (8)2 380 m18:30
710829Magnus LarssonÖppen motion 8 (11)4 530 m18:30:04
2107198Disa LundbergU2 (19)2 340 m18:30:42
7071723Jakob WilhelmssonH16 Kort (13)3 550 m18:31
1090516Björn AnderssonÖppen motion 8 (11)4 530 m18:31:59
445532Samuel BilénU3 (2)2 640 m18:32:02
445528Noah BilénU2 (19)2 340 m18:32:09
2109214Ann-Sofie SilverskärÖppen motion 3 (9)2 840 m18:33:02
444742Tessa-Lie RydénU1 (22)1 690 m18:33:50
444777Simon SilverskärH14 Kort (11)2 670 m18:34
7060207Kasper FagerH12 Kort (11)2 340 m18:34
444740Love RydénInskolning (17)1 760 m18:34:03
1705705Mikael WiduchÖppen motion 3 (9)2 840 m18:34:33
7020228Albin NilssonH16 Kort (13)3 550 m18:35
2109220Isak TörnqvistH10 Kort (13)1 810 m18:35
2109207Märta SvennerudD12 Kort (8)2 380 m18:36
445527Hilda BilénU1 (22)1 690 m18:36:03
444716Emil GunnergårdU1 (22)1 690 m18:37:44
2107199Hanna GunnergårdÖppen motion 3 (9)2 840 m18:38:26
7021219Arvid KronmarH16 Kort (13)3 550 m18:39
445561Agnes GunnergårdU2 (19)2 340 m18:39:38
444741Niba RydenU2 (19)2 340 m18:39:40
7051022Adam AnderssonH14 Kort (11)2 670 m18:40
7060322Kerstin DomeijD12 Kort (8)2 380 m18:42
7020313Maxim OmelchenkoH16 Kort (13)3 550 m18:43
2107158Kristina AnderssonÖppen motion 7 (6)3 120 m18:45:04
444731Mirja SilverskärD12 Kort (8)2 380 m18:46
9030219Hugo LarssonH16 Kort (13)3 550 m18:47
7474111Anton TörnqvistH16 Kort (13)3 550 m18:51
444798John GrollInskolning (17)1 760 m
445504Elsa AskevikU1 (22)1 690 m
445505Märta AskevikU1 (22)1 690 m
445553Alva FalckU1 (22)1 690 m
444715Hiam DaboulU2 (19)2 340 m
445565Loki HarrisU2 (19)2 340 m

OK Orion

33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
41587Elsa EngströmU2 (19)2 340 m18:13:17
2128505Melker Wahlström NilssonU2 (19)2 340 m18:14:05
2128508Emma SandgrenU1 (22)1 690 m18:16:12
2128509Alvin NilssonInskolning (17)1 760 m18:17:59
9050409Hedda SvenssonD14 Kort (8)2 670 m18:18
9090817Olivia MyrénD10 Kort (5)1 800 m18:18
755557Oliwer SjökvistH10 Kort (13)1 810 m18:19
2128506Charlie RainfordInskolning (17)1 760 m18:19:45
2128503William RainfordInskolning (17)1 760 m18:19:49
7090233David ArvmyrenH12 Kort (11)2 340 m18:20
9587749Nellie NilssonD16 Kort (6)3 510 m18:21
7509080Patrik SjökvistÖppen motion 8 (11)4 530 m18:21:34
8040501Lisa SwartzD14 Kort (8)2 670 m18:24
18543Felicia MyrénInskolning (17)1 760 m18:24:03
2107525Olof ÅkessonH10 Kort (13)1 810 m18:25
2107531Carl ÅkessonH12 Kort (11)2 340 m18:26
2065300Erik OscarssonH16 Kort (13)3 550 m18:29
2057315Vilma EngströmD14 Kort (8)2 670 m18:30
7080122Erik LeopoldH10 Kort (13)1 810 m18:31
9071219Filip MyrénH12 Kort (11)2 340 m18:32
2128510Alice JohanssonU1 (22)1 690 m18:32:05
2128498Hugo BrorssonInskolning (17)1 760 m18:32:15
440939Agnes OskarssonInskolning (17)1 760 m18:32:28
452693Maja MånssonD12 Kort (8)2 380 m18:34
8050420Axel BrattH14 Kort (11)2 670 m18:36
8130416Filip HåkanssonH16 Kort (13)3 550 m18:37
2123320Emanuel Lodhag ErikssonH10 Kort (13)1 810 m18:37
18557Malva LarssonU2 (19)2 340 m18:37:48
8262490Nils SwartzH14 Kort (11)2 670 m18:44
2057337Alva EngströmD12 Kort (8)2 380 m18:44
1041209Melker LarssonH14 Kort (11)2 670 m18:48
8151022Oliver HåkanssonH14 Kort (11)2 670 m18:52
2800757Gustaf ArvmyrenU1 (22)1 690 m

OK Älme

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
440950Sofie JohannessonÖppen motion 3 (9)2 840 m18:18:41
9600429Kenneth JohannessonÖppen motion 7 (6)3 120 m18:18:43

Ronneby OK

42 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1080223Elias LindströmH10 Kort (13)1 810 m18:14
1030703Ronja KarlssonD16 Kort (6)3 510 m18:15
1102031Mattis LindströmU1 (22)1 690 m18:15:09
1969777Mikael LindÖppen motion 7 (6)3 120 m18:15:21
1969888Anja LindÖppen motion 3 (9)2 840 m18:15:24
1418122Carl GlivesonH12 Kort (11)2 340 m18:18
9020829Hanna RingD16 Kort (6)3 510 m18:19
1051001Louise EdvardssonD14 Kort (8)2 670 m18:20
933910Alice LagerströmD10 Kort (5)1 800 m18:20
2093559Hugo BäcklundH10 Kort (13)1 810 m18:21
9781009Gustav BäcklundÖppen motion 8 (11)4 530 m18:21:14
933917Ella JohanssonD16 Kort (6)3 510 m18:23
9060112Wille VernströmH12 Kort (11)2 340 m18:24
741000Meja HåkanssonD10 Kort (5)1 800 m18:24
9741012Isac HåkanssonInskolning (17)1 760 m18:25:34
2065372Helena BlomsterÖppen motion 3 (9)2 840 m18:25:55
2057288Maja BäcklundD14 Kort (8)2 670 m18:26
1010529Aron ThorénÖppen motion 8 (11)4 530 m18:26:07
1708209Olle SaleskogH10 Kort (13)1 810 m18:27
7000126Olle RingÖppen motion 7 (6)3 120 m18:27:36
9850917Lars ThorénÖppen motion 7 (6)3 120 m18:28:37
9061103Emil RingH12 Kort (11)2 340 m18:30
631115Jörgen SvenssonÖppen motion 7 (6)3 120 m18:30:13
812368Hannes SvenssonH14 Kort (11)2 670 m18:32
1102206Elin SaleskogD12 Kort (8)2 380 m18:32
7670129Thomas JohannessonÖppen motion 8 (11)4 530 m18:32:43
344548Fabian AnderssonH16 Kort (13)3 550 m18:33
933912Sigurd SvedbergH10 Kort (13)1 810 m18:33
9070309Arvid ErikssonH12 Kort (11)2 340 m18:36
1230204Olof EdvardssonH14 Kort (11)2 670 m18:38
2057257Hanna BäcklundD12 Kort (8)2 380 m18:38
539907Olle HåkanssonH10 Kort (13)1 810 m18:39
9021016Gabriel HåkanssonH16 Kort (13)3 550 m18:41
9040312Linus VernströmH14 Kort (11)2 670 m18:42
2050851Arvid BlomsterH16 Kort (13)3 550 m18:45
933905Andreas PeterssonH14 Kort (11)2 670 m18:46
537911Oscar JohanssonInskolning (17)1 760 m18:46:11
2088995Martin JohanssonH16 Kort (13)3 550 m18:49
9005102Oskar ErikssonH14 Kort (11)2 670 m18:50
2132127Emma LagerströmInskolning (17)1 760 m
Nils AnderssonU2 (19)2 340 m
1020206Oscar EdvardssonU2 (19)2 340 m

Annonser