Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Veteran-OL

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL
Arrangörsorganisation: Kjula IF
Datum: torsdag 26 april 2018

Bana A

4 410 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
209581Ronny AnderssonIF Rune08:49:50
2078098Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL08:55:27
240259Kurt ErikssonVandrarringen08:59:55
302275Kurt Håkan AnderssonOK Tor09:02:03
37404Arne HolmbergOK Tor09:02:57
9440309Ulf SvedestamEskilstuna OL09:03:57
259288Lars SilvervretOK Hedströmmen09:07:55
259235Sven-Olov WiklundArboga OK09:08:55
7460126Stig LandstorpOK Tor09:10:00
9520306Peder WickströmArboga OK09:13:58
350713Kjell FröbergEskilstuna OL09:14:58
435934Krister KarlssonIK Standard09:17:34
355887Rolf LindIK Standard09:20:09
9470928Hans HolgerssonOK Måsen09:22:11
439898Leo JohanssonVandrarringen09:22:58
435960Kjell BlombergIK Standard09:24:02
580115Tommy WåhlinOK Enen09:24:57
7582152Per-Olov SjöströmVästerås SOK09:25:56
421828Nils OlssonVandrarringen09:26:54
8636984Göran LarssonSala OK09:27:56
1510304Ola LindholmKöping-Kolsva OK09:29:47
7027089Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF09:30:13
830425Marcus EkKöping-Kolsva OK09:34:03
671012Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK09:36:11
910128Sandra BurénKöping-Kolsva OK09:37:01
205047Curt KarlssonNyköpings OK09:37:56
1948010Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF09:40:01
9000241Per Erik FogelVästerås SOK09:40:58
2122097Claes ÖgrenSkarpnäcks OL09:41:56
304935Leif MathisenEskilstuna OL09:42:55
2062733Göran ForsbergNyköpings OK09:43:52
2089305Hans-Ove ErikssonNyköpings OK09:49:13
52392Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL09:50:21
581246Alf LindbergKöping-Kolsva OK09:53:05
670212Ulf KjellinOK Hedströmmen09:54:18
510106Knut-Åke HallebroOK Klemmingen09:55:52
2119346Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF10:10:33
18951Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK10:12:48

Bana B

4 080 m, 48 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
444199Lennart JohanssonOK Tor08:48:46
352300Rolf JohanssonOK Tor08:53:00
444174Lars JohanssonOK Tor08:55:46
302311Rolf TärnfjordOK Tor08:57:57
28536Stina GunnarssonÄrla IF08:58:56
777806Håkan SöderqvistArboga OK09:00:50
2125969Agneta NilssonEskilstuna OL09:02:00
304929Mats NilssonEskilstuna OL09:02:52
341094Erik RundströmOK Tjärnen09:07:00
777802Per-Arne EkbomArboga OK09:07:53
351002Ingemar GustafssonOK Tjärnen09:08:57
202287Bo LenanderVästerås SOK09:09:55
417535Anders WikströmVästerås SOK09:10:56
259350Göran JanzonArboga OK09:11:56
452826Göran PetterssonVästerås RK09:12:55
9450929Hans MalmkvistVästerås SOK09:13:56
9451029Rolf SvenssonVästerås SOK09:14:56
1431025Bengt JönssonÅkers IF09:15:53
1406454Leif ZettervallVästerås SOK09:16:51
9202071Rune VikmanVästerås SOK09:17:56
1501106Peter LjungströmVästerås SOK09:18:56
520308Sven-Erik SjöbergOK Tor09:20:31
352294Arne KarlssonOK Tor09:20:57
2078213Henrik OlssonHallstahammars OK09:25:01
351423Per NybonsVästerås SOK09:26:01
9420423Lars-Erik RaskVästerås SOK09:26:26
450199Greger WedinSödertälje-Nykvarn OF09:28:00
16943Bo OrtmanVandrarringen09:28:55
9451012Torsten LundVästerås SOK09:30:01
16905Kenneth JanssonSala OK09:30:53
304924Jerry HolmEskilstuna OL09:31:53
355083Sven AnderssonOK Hällen09:32:52
870817Olle ArmanNyköpings OK09:33:57
205038Hans GustavssonNyköpings OK09:37:19
205050Curt ThorénNyköpings OK09:37:59
9431024Sören JohanssonSala OK09:38:50
1491126Hans GreijerVästerås SOK09:39:53
306901Conny NilssonNyköpings OK09:40:54
244177Bo KarlssonKöping-Kolsva OK09:41:54
9451119Kennet LöfqvistVästerås SOK09:42:59
47104Rolf HedlundEskilstuna OL09:44:29
2119530Mona ForsbergNyköpings OK09:45:42
9460121Margareta LöfquvistVästerås SOK09:46:24
44511Olle JohanssonIFK Hedemora OK09:47:20
362074Ingemar GreisOK Måsen09:47:56
9490730Göran SvärdOK Klemmingen10:00:20
438353Hans SundgrenVästerås RK10:01:27
259095Bo Karlsson LöfrothEskilstuna OL10:26:21

Bana C

3 220 m, 65 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
209563Vincent LiljekvistIF Rune08:51:32
351010Kjell KarlssonOK Tjärnen08:53:27
7440513Åke GranstamOK Tor08:53:55
351153Nils-Gunnar LindbergOK Nalle08:56:07
216409Nils JohanssonOK Tjärnen08:56:57
302299Lars-Gunnar LarssonOK Tor08:57:54
8390613Lennart KarlssonOK Grip08:58:52
7203743Anita JohanssonOK Tor08:59:54
777805Anders RymanSträngnäs-Malmby OL09:01:51
409813Sonja JedarÅkers IF09:03:56
9431011Per-Ivar MöllbergArboga OK09:04:54
2Bengt OdeVästerås SOK09:05:54
39149Nils HellbergVästerås SOK09:06:56
433699Stig ThorssonSödertälje-Nykvarn OF09:07:56
1460627Barbro MöllbergArboga OK09:08:53
302327Mikael HogréusOK Tor09:09:53
39252Anders MillingerVästerås SOK09:10:55
20380Ann-Marie JohanssonSträngnäs-Malmby OL09:11:55
39516Gun MillingerVästerås SOK09:12:53
36797Christer LiwellÄrla IF09:13:54
9051139Lars KjellmanVandrarringen09:14:53
207283Tord ÅhlgrenArboga OK09:15:54
18912Bo ErikssonKöping-Kolsva OK09:16:59
209633Bo LindkvistKöping-Kolsva OK09:17:53
1395944Ingegerd LusenskySträngnäs-Malmby OL09:18:53
355809Sixten WesterlundSödertälje IF09:19:54
600213Ingemar JonssonHallstahammars OK09:20:52
439897Anna-Karin JohanssonVandrarringen09:21:23
9550304Tanja-Birgit SöderströmSala OK09:21:53
302307Britt-Marie SjöbergOK Tor09:22:24
431465Björn BelfrageKöping-Kolsva OK09:23:30
229676Ove JohanssonSträngnäs-Malmby OL09:23:53
18952Kerstin Vidner - ErikssonKöping-Kolsva OK09:24:23
449760Roland SturkVästerås SOK09:24:53
9595877Lars NordSödertälje IF09:25:29
9200664Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL09:25:59
8232429Kenneth LarssonOK Enen09:26:23
9200684Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL09:26:56
344618Kerstin LissEskilstuna OL09:27:22
7205947Vivianne HolgerssonOK Måsen09:27:53
39618Jouko TaskinenVästerås SOK09:28:16
751005Kurt ZanderVästerås SOK09:28:32
8092848Gunlis LarssonOK Enen09:28:53
9519278Evy NordSödertälje IF09:29:24
444082Björn SveréusSödertälje-Nykvarn OF09:29:55
16919Gun JanssonSala OK09:30:23
428960Anders WelénKöping-Kolsva OK09:30:57
25086Ingalill WestbergSK Trim/Virsbo09:31:25
1430619Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK09:31:57
431083Solveig TjernbergSödertälje IF09:32:24
9127391Mats ErikssonSala OK09:32:54
446032Dolwai HellbergSurahammars SOK09:33:25
9430624Björn EkholmVästerås SOK09:33:53
1401372Lars-Olov JohanssonSala OK09:34:24
18907Ove EkKöping-Kolsva OK09:34:54
1677476Lena HedmanHallstahammars OK09:35:26
520214Kristina WåhlinVästerås SOK09:35:54
9005104Åke LiljebrandSK Trim/Virsbo09:36:23
12532Lennart ErikssonOK Enen09:36:59
9070356Bertil GranbergOK Klemmingen09:37:52
991009Lars FogelbergKöping-Kolsva OK09:48:49
577400Stig TörnkvistKöping-Kolsva OK09:51:27
9520326Monica SvärdOK Klemmingen10:00:13
51240Lennart GustafssonOK Tisaren10:03:48
433396Tor LindströmTumba-Mälarhöjden OK10:17:48

Bana D

2 610 m, 64 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7201371Margareta JohanssonOK Tor08:49:39
910902Rune SandbergHallstahammars OK08:54:31
209587Mauno MyllyvainioIF Rune08:56:13
209547Rolf JanssonIF Rune08:56:55
302318Margareta LarssonOK Tor08:57:55
8011250Torgny LundkvistOK Tor08:58:54
7201370Eva LundkvistOK Tor08:59:57
356076Per WiigHallstahammars OK09:00:27
302302Karl-Robert MoqvistOK Tor09:00:49
8370920Harriet KarlssonOK Grip09:01:24
2066575Åke ErikssonOK Grip09:01:58
208088Alf KårefältOK Tor09:02:22
302328Eva HogréusOK Tor09:02:54
351900Monica AndreassonOK Tor09:03:25
341598Göran KarlssonOK Grip09:03:58
33882Inge GustafssonSträngnäs-Malmby OL09:04:25
208433Stig LundinEskilstuna OL09:04:55
409440Weine JohanssonSödertälje-Nykvarn OF09:05:27
435932Kjell HanningIK Standard09:05:57
436174Nils SkankeEskilstuna OL09:06:29
442207Gun SkankeEskilstuna OL09:06:55
228793Ulf BjörkmanArboga OK09:07:28
1258636Göran WiigHallstahammars OK09:07:54
439514Görel SvedestamEskilstuna OL09:08:23
344616Marianne ArnholmEskilstuna OL09:08:54
341282Lars AndreassonOK Tor09:09:57
1401307Siv FrodinKöping-Kolsva OK09:10:57
2066574Britt-Marie ErikssonOK Grip09:11:53
405787Lennart LundhÄrla IF09:12:58
9033688Bo LöwegrenVästerås SOK09:13:57
1408737Anne Margareth BjörkmanArboga OK09:15:00
352931Sune AhlinKöping-Kolsva OK09:16:00
25666Birgitta PåledalSträngnäs-Malmby OL09:16:54
334247Birgitta ErikssonSträngnäs-Malmby OL09:17:57
9043164Christina Danielsson GohdeVästerås SOK09:19:04
409815Margareta JönssonÅkers IF09:19:56
38481Boy NymanVandrarringen09:20:55
25302Signar PalmHallstahammars OK09:21:34
302314Stig WesterbergOK Tor09:21:55
418096Sven-Erik StenbergStjärnhovs OK 6509:22:27
520621Alf LundkvistOK Tor09:22:56
431500Jan FlodinOK Nalle09:23:25
253954Sten MöllerSödertälje-Nykvarn OF09:23:55
9430116Liz PorteousVästerås SOK09:24:25
423370Monica Lindquist MöllerSödertälje-Nykvarn OF09:24:55
256433Lars GustafssonSträngnäs-Malmby OL09:25:33
409884Kurt ElvénVästerås SOK09:25:55
259207Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF09:26:25
205500Hans PeterssonHallstahammars OK09:26:52
435897Bengt LindkvistÅkers IF09:27:50
10774Barbro MelvingerOK Enen09:28:57
9430516Inger LundSala OK09:29:54
25085Ingrid LiljebrandSK Trim/Virsbo09:30:54
259056Hans NordgrenArboga OK09:31:51
25076Rolf WestbergSK Trim/Virsbo09:31:58
9000223Kerstin SundbergVästerås SOK09:34:58
9111213Ulf BolinderVästerås SOK09:35:55
520512Lennart KarlénVästerås SOK09:39:55
9400813Gertrud AsplundVästerås SOK09:46:00
571330Anders JohanssonNyköpings OK09:52:17
38391Rose-Marie KarlssonKöping-Kolsva OK09:53:19
450032Inga JohanssonNyköpings OK09:53:56
2115537Inga-Britt MalmGarphyttans IF10:08:40
433457Ingvar JanssonSundbybergs IK10:14:00

Bana E

1 690 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1412083Bo WaltherOK Tjärnen09:00:02
208189Ingrid LundinEskilstuna OL09:01:05
449141Gun SundbergEskilstuna OL09:01:50
351005Dagny AnderssonOK Tjärnen09:02:58
433455Lennart SchweitzOK Grip09:04:59
445187Bertil HallSträngnäs-Malmby OL09:14:09
25317Gun HolmqvistArboga OK09:16:05
344604Gun AnderssonEskilstuna OL09:17:01
403569Agneta KarlssonIK Standard09:19:05
343379Martin BergstrandVandrarringen09:20:01
9140129Lennart ÖbergVästerås SOK09:20:59
18928Göta KåbergKöping-Kolsva OK09:21:59
433692Lars LionellSödertälje IF09:22:59
262440Harry AxelssonKatrineholms OK09:24:32
9038840Ulf LindgrenVästerås SOK09:32:00
38359Bengt JohanssonVästerås SOK09:35:03
25316Lars SöderlundHallstahammars OK09:37:54
351146Ann-Britt FlodinOK Nalle09:39:11
38884Berit EdengrenNyköpings OK09:41:10
306915Roger HolmbergNyköpings OK09:44:38
351148Lars PetterssonOK Nalle10:01:24

Annonser

Mila