Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Motionsorientering i Skatås

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering i Skatås
Arrangörsorganisation: Göteborg-Majorna OK
Datum: onsdag 5 september 2018

ÖM3

2 700 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
14061Elisabeth LundqvistGöteborg-Majorna OK17:07:18
13147Fanny HerouKlubblös17:11:39
13140Carl FältGöteborg-Majorna OK17:21:00
13129Amanda AnderssonGöteborg-Majorna OK17:22:47
780610Frida KjellssonKlubblös17:34:58
15865Linn HagmarkerKlubblös17:34:59
13121Christina PetterssonKlubblös17:35:31
13116Embla WavikKlubblös17:40:09
13122Anders NilssonKlubblös17:40:11
13125Anna GriphKlubblös17:41:53
13118Siri ErssonKlubblös17:45:24
13115Anna IraschkoKlubblös17:46:54
13114Sara HedbackKlubblös17:46:56
13245Sara PerssonKlubblös17:59:01
13226Josephine MassieKlubblös18:13:13
13206Lisa SvenssonKlubblös18:14:24
13222Ester LaaaksonenKlubblös18:20:34
13223Malin EgardtKlubblös18:31:46
13224Patrik ErikssonKlubblös18:41:35

ÖM5

3 400 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
13146Maria NyströmKlubblös16:51:13
1968560Stanley TaivulaKlubblös16:55:28
2075313Ingalill MullinsSjövalla FK17:09:46
2077583Emma HolmbergGöteborg-Majorna OK17:13:32
13144Caroline LarssonKlubblös17:13:33
7551104Kaj JensenGöteborg-Majorna OK17:15:00
13143Henrik LumdeKlubblös17:15:44
13138Cecilia HanssonKlubblös17:16:05
13139Linn HallerstigKlubblös17:17:13
451859Pär GustafssonAnderstorps OK17:18:45
25878Emma FritzellAnderstorps OK17:18:46
13149Jenny StuckiGöteborg-Majorna OK17:19:03
13127Björn KlasmanKlubblös17:21:56
13126Maria LednerKlubblös17:23:16
13130Katrin LysvretGöteborg-Majorna OK17:24:38
13128Moa Olausson WetterlundSolvikingarna17:35:51
13134Elin WahlbergKlubblös17:45:39
13132Anna WittrénKlubblös17:45:41
13119Niklas IdesjöKlubblös17:46:07
2123404Johan AxelssonGöteborg-Majorna OK17:50:29
13241Caroline SöderströmKlubblös17:51:49
13248Emilia SöderströmKlubblös17:51:51
13120Viktor SvanerudKlubblös17:52:30
13117Linnéa DahlqvistKlubblös17:52:31
13243Jonas ReimersKlubblös17:55:43
850522Katarina NiklassonIK Stern17:59:08
13102Elisabet WästlundKlubblös18:00:42
13110Karin EngstrandKlubblös18:01:08
880701Sofia BerglundKlubblös18:07:26
13236Karin SävingerKlubblös18:09:20
13233Markus JunkersKlubblös18:10:09
262691Erika GrenSävedalens AIK18:11:15
13235Cecilia AldebertGöteborg-Majorna OK18:12:01
13232Sofia WesterlingKlubblös18:12:48
258574Elisabeth BjurströmerKlubblös18:14:42
13228Ida LindbergKlubblös18:21:48
2123498Karolina LundinIFK Göteborg Orientering18:22:00
13221Mathias NirvanderKlubblös18:24:48
7888999Yves GänssingerGöteborg-Majorna OK18:25:17
13230Tomas ÅkerudKlubblös18:37:25

ÖM6

5 800 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
640824Mats G AnderssonOK Skogshjortarna17:07:02
13150Max MagnellKlubblös17:09:15
13137Per SkogbergGöteborg-Majorna OK17:15:38
13141Jens NordbergKlubblös17:15:51
263990Matilda SvenssonÅmåls OK17:17:23
13142Tobias LysvretGöteborg-Majorna OK17:18:57
247914Björn BorgGöteborg-Majorna OK17:20:06
9500500Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK17:27:13
1001035Anders WestfeldtGöteborg-Majorna OK17:30:41
7070120Stefan MadjarKlubblös17:35:19
13111Thomas FridnerKlubblös17:41:57
871003Simon LarssonSävedalens AIK17:47:44
13113Anna AriasKlubblös17:48:16
13246Jakob RosdahlKlubblös17:55:35
13242Robert SonneKlubblös17:55:41
13239Sandra WiklundKlubblös18:08:00
780914Hanna KumlinIK Ymer18:08:37
2122076Peter SävingerGöteborg-Majorna OK18:11:12
25391Frida KristianssonKlubblös18:14:31
18976Johan TykessonRävetofta OK18:15:19
8090589Niklas HidmanHalmstad OK18:23:02
2089283Robert SvenssonGöteborg-Majorna OK18:26:15
11061Anders JohanssonGöteborg-Majorna OK18:29:32
354790Stefan PauliGöteborg-Majorna OK18:31:44

ÖM7

3 300 m, 51 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2048743Lennart AnderssonGöteborgs SK17:01:45
9504120Lovisa LemanGöteborgs SK17:04:08
2087204Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubb17:06:43
7417456Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK17:07:27
8000234Andreas EklundGöteborg-Majorna OK17:09:04
1800907Erik LindgrenSävedalens AIK17:11:31
19551Lars-Åke JohanssonOK Skogshjortarna17:18:18
355726Tomas AxelssonGöteborg-Majorna OK17:18:31
2107416Malin RosquistKlubblös17:22:00
429819Lennart AlmströmIK Stern17:22:12
452061Phil MullinsSjövalla FK17:29:06
13124Josefin KarlssonKlubblös17:36:02
29895Anders LöfvingKlubblös17:36:05
14199Per RobertssonIFK Göteborg Orientering17:40:05
7584579Nilsson JohanKlubblös17:40:34
9990826Emil LindbladSävedalens AIK17:41:16
451272Henrik AlbrektssonIFK Göteborg Orientering17:42:17
1984071Karl-Johan NorlingGöteborg-Majorna OK17:42:29
13112Simon EkströmKlubblös17:43:57
940718Irma FridolfssonOK Gränsen17:47:17
13105Dennis LarssonKlubblös17:48:08
1850122Richard LärkängKlubblös17:48:21
17892Håkan HåkanssonOK Gränsen17:49:28
259402Michelle JohanssonOK Tyr17:50:49
2077205Audun TengsFK Herkules17:53:29
13107Sten BlomströmIK Stern17:56:40
13104Frida GustavssonKlubblös17:56:49
14372Jonas HemlinIK Uven17:56:52
13108Gustav AlbertssonKlubblös17:58:42
13250Hugo LindbladKlubblös17:59:04
15622Johanna Lindgren GrimåsKlubblös18:01:12
9611062Filip LemanGöteborgs SK18:02:17
302352Peter RamleSjövalla FK18:02:25
29038Maja BjuggrenKlubblös18:03:20
820226Gustav RingströmHåby IF18:03:23
1010511Oskar EkbergGöteborg-Majorna OK18:04:58
13244Karolina ÖrnebladKlubblös18:08:51
11380Jonas BrånaltFrölunda OL18:09:57
1417464Anna LjungkvistIFK Göteborg Orientering18:13:37
13227Johan KarlssonKlubblös18:15:08
234501Daniel SjölundGöteborg-Majorna OK18:17:36
9201453Henrik SahlbergIFK Göteborg Orientering18:18:47
13234Anders FrimodigKlubblös18:19:13
2119890Jakob LjungkvistIFK Göteborg Orientering18:24:04
1428399Pär GustavssonNyköpings OK18:28:16
344579Håkan BerndtssonFrölunda OL18:31:35
1902933Anton KarlssonOK Kullingshof18:32:22
26505Therese LjungbergOK Skärmen18:32:44
11395Agnes RamleGöteborg-Majorna OK18:33:21
1670913Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK18:39:27
2800831Alecsander BengtssonGöteborg-Majorna OK18:58:43

Annonser