Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för SM, ultralång

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: SM, ultralång
Arrangörsorganisation: Alfta-Ösa OK
Datum: torsdag 6 juni 2019

D21

18 630 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
201Sanna FastEksjö SOK13:30
202Kajsa RisbyOK Kåre13:30
203Vilma BlennowFalköpings AIK OK13:30
204Jennie Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna13:30
205Katarina SvahnAlfta-Ösa OK13:30
206Josefin TjernlundOK Tisaren13:30
207Johanna EngströmOK Hällen13:30
208Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering13:30
209Johanna Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna13:30
210Anna WehlinLinköpings OK13:30
211Magdalena OlssonStora Tuna OK13:30
212Rebecka LindbergOK Roslagen13:30
213Lovisa PerssonOK Tisaren13:30
214Frida SandbergStora Tuna OK13:30
215Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad13:30
216Amilia BjörklundSävedalens AIK13:30
217Kristin HylanderNyköpings OK13:30
218Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK13:30
219Stina NordinSundsvalls OK13:30
220Jenny ErikssonOK Kåre13:30
221Lisa AnderssonÄrla IF13:30
222Hedwig HaasOK Linné13:30
223Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad13:30
224Matilda ErikssonOK Kåre13:30
225Karin StenbackKvarnsvedens GOIF OK13:30
226Emma AnderssonSävedalens AIK13:30
227Stina EdejernIFK Bergvik13:30
228Anna MårsellStora Tuna OK13:30

H21

23 000 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
101Simon ImarkTullinge SK13:15
102Filip DahlgrenHagaby GoIF Örebro13:15
103Joakim SvenskStora Tuna OK13:15
104Jens RönnolsJärla Orientering13:15
105Simon HectorSnättringe SK13:15
106Olle KaleredStora Tuna OK13:15
107Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF13:15
108Emil GranqvistOK Ravinen13:15
109Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF13:15
110Robbin KantarpÄrla IF13:15
111Emil AnderssonÄrla IF13:15
112Mats TroengOK Linné13:15
113Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK13:15
114Erik BomanGävle OK13:15
115Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna13:15
116Hans PerssonIFK Umeå13:15
117Jakob AnderssonOK Linné13:15
118Albin LillieströmMalungs OK Skogsmårdarna13:15
119Heino OllinSävedalens AIK13:15
120Niklas AldénOK Linné13:15
121Johan AronssonOK Tisaren13:15
122Erik MalmbergLinköpings OK13:15
123Love SintringHagaby GoIF Örebro13:15
124Love BerzellOK Ravinen13:15
125Per CarlborgHagaby GoIF Örebro13:15
126Jonas EngströmOK Hällen13:15
127Emil KaleredOK Denseln13:15
128David SundströmSöderhamns OK13:15
129Andreas BerganderEksjö SOK13:15
130Johannes RidefeltOK Linné13:15
131Olov EricsonAlfta-Ösa OK13:15
132Sven EngströmLinköpings OK13:15
133Ken PeetersOK Linné13:15
134Tuve MöllerOK Linné13:15
135Andreas AnderssonStora Tuna OK13:15
136Nick BarrableOK Ravinen13:15
137Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF13:15
138Martin NilssonIFK Umeå13:15
139Petter LindbergOK Linné13:15
140Simon HodlerIFK Mora OK13:15

D20

12 310 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
401Klara AxelssonEksjö SOK13:15
402Ronja HuggStora Tuna OK13:15
403Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna13:15
404Fanny SundbladEksjö SOK13:15
405Emma BlixtOK Hammaren13:15
406Hanna KjellinSundsvalls OK13:15
407Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK13:15
408Katarina NorrbyOK Södertörn13:15
409Amanda KarlssonOK Ravinen13:15
410Elin SchagerströmGarphyttans IF13:15
411Vilma V Von KrusenstiernaOK Kåre13:15

H20

15 700 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
301Erik HerneOK Ravinen13:00
302August MollénOK Denseln13:00
303Oskar EdvardssonJärfälla OK13:00
304Felix AxelssonMarkbygdens OK13:00
305Ludvig EkNyköpings OK13:00
306Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK13:00
307Olle HedmanIF Hagen13:00
308Johan GibergSödertälje-Nykvarn OF13:00
309Carl CarlssonNyköpings OK13:00
310Olof SkoglundKils OK13:00
311Mattias KallhaugeSnättringe SK13:00
312Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna13:00
313Albin AlsiöIF Hagen13:00
314Simon DahlbergOK Nolaskogsarna13:00
315Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna13:00
316Walter LagerhällRehns BK13:00
317Emil GrehnOK Rodhen13:00
318Gustav FrænellSundsvalls OK13:00
319Måns ErikssonSundsvalls OK13:00
320Jonas AnderssonOK Roxen13:00
321Gustav JohnssonIFK Mora OK13:00
322John GranathOK Kåre13:00

D18

10 850 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
601Hanna LundbergOK Renen13:00
602Emma LingIK Hakarpspojkarna13:00
603Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK13:00
604Lisa ÅkessonMarkbygdens OK13:00
605Tilde BacklundOK Södertörn13:00
606Erika ÅkessonMarkbygdens OK13:00
607Amanda GranqvistOK Ravinen13:00
608Vendela SöderqvistOK Kåre13:00
609Petrina CostermansJärla Orientering13:00
610Signe NilssonNyköpings OK13:00
611Ebba LindellIF Thor13:00
612Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL13:00
613Ellen BlennowFalköpings AIK OK13:00
614Moa AlsiöIF Hagen13:00
615Agnes BromanOK Roslagen13:00
616Matilda LindhSundbybergs IK13:00
617Moa HjorthDomnarvets GOIF13:00
618Linnea LundOK Kolmården13:00
619Therese NilssonOK Österåker13:00
620Lovisa WigertzLånghundra IF13:00
621Emilia EngelOK Ravinen13:00
622Tilda GolsäterKorsnäs IF OK13:00
623Karin WedmanVästerbergslagens OL13:00
624Vera RolfssonSkarpnäcks OL13:00
625Linnea SkalbergBredaryds SOK13:00
626Emilia BergströmOK Rodhen13:00
627Amelie JosefssonSkogslöparna13:00
628Moa KarlssonOK Hammaren13:00
629Tilde EngbergHärnösands OK13:00
630Ida HofstedtTäby OK13:00
631Elin EdströmHärnösands OK13:00
632Sofia EdvardssonJärfälla OK13:00
633Smilla MogensenOK Ravinen13:00

H18

12 750 m, 51 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
501Viktor SvenskStora Tuna OK13:30
502Philip CarlssonNyköpings OK13:30
503Albin FalkNyköpings OK13:30
504Samuel PihlströmOK Landehof13:30
505Simon FriskJärla Orientering13:30
506Leo JohanssonOK Kolmården13:30
507Benjamin NäslundSkogslöparna13:30
508Adrian VartiaOK Löftan13:30
509Jesper JohanssonOK Löftan13:30
510David BorgSödertälje-Nykvarn OF13:30
511Emanuel HerberthsonLinköpings OK13:30
512Carl JosefssonSävedalens AIK13:30
513Hugo JakobssonEksjö SOK13:30
514Johan LangerakJärfälla OK13:30
515Duncan RobertsonSvaide Roma SOK13:30
516Hugo StrömMullsjö SOK13:30
517Arvid WesterbergOK Kolmården13:30
518Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna13:30
519Jonas CarlssonStora Tuna OK13:30
520Felix BäckstädeVisborgs OK13:30
521Melker ForsbergKFUM Örebro OK13:30
522Axel LundgrenSundsvalls OK13:30
523Jakob SjöbergGävle OK13:30
524Henrik PetrisiVästerbergslagens OL13:30
525David MelinOK Rodhen13:30
526Edvin NilssonGotlands Bro OK13:30
527Olle BergstedtMarkbygdens OK13:30
528Olle KallurOK Ravinen13:30
529Felix SilverGävle OK13:30
530Manne HammarbergJärfälla OK13:30
531Hampus HatlenSnättringe SK13:30
532Karl GranathOK Kåre13:30
533Gustav OhlinOK Tranan13:30
534Petter BergstedtMarkbygdens OK13:30
535John McLellandOK Rodhen13:30
536Martin RinnbäckOK Ravinen13:30
537Hannes LindahlSundsvalls OK13:30
538Albin LindskogOK Ravinen13:30
539Albin KårénSundsvalls OK13:30
540Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK13:30
541Otto BalckTäby OK13:30
542John WolgastSnättringe SK13:30
543Linus MalmKFUM Örebro OK13:30
544Isak BerggrenGävle OK13:30
545Mattias ÖsterdahlVisborgs OK13:30
546Ludde BlomIFK Enskede13:30
547Nils Forsberg RundströmIFK Enskede13:30
548William GrunderJärfälla OK13:30
549Albin LindgrenVisborgs OK13:30
550Filip LindqvistTäby OK13:30
551Erik NederheimTäby OK13:30

Annonser