Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Ösaträffen, dag 1, lång

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Ösaträffen, dag 1, lång
Arrangörsorganisation: Alfta-Ösa OK
Datum: torsdag 6 juni 2019

D21

7 750 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Julia Modig TjärnströmLinköpings OK12:31
Nadja RutzSundbybergs IK12:33
Emelie WalheimÄrla IF12:35
Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF12:37
Kristin E KarlssonKexholms SK12:39
Sara LundstenSundsvalls OK12:41
Beata FalkOK Kåre12:45
Rebecka HeinrupTullinge SK12:47
Josefin ErlandssonOK Milan12:49
Frida Jönsson HellstadiusLinköpings OK12:53
Emma JohanssonDomnarvets GOIF12:55
Stina GranefeltOK Tyr12:57
Malin WelénKöping-Kolsva OK12:59
Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK13:01
Karin HagwallLunds OK13:03
Linda ErikssonGävle OK13:05
Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF13:07
Amanda HolmgrenVittjärvs IK13:09
Elisabeth AhlgrenLinköpings OK13:11
Kristin OlovssonOK Linné13:13
Kristin BomanGävle OK13:15
Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna13:17
Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK13:19
Evgeniya RyapolovaIFK Mora OK13:21
Gunilla SvärdIF Thor13:23
Alice HugossonIFK Lidingö SOK13:29
Linda ByströmOK Kåre13:31
Kadri KalvoSundsvalls OK13:33
Tilda JohanssonOK Orion13:35
Julia DavidssonÄrla IF13:37
Elin Hemmyr SkantzeJärla Orientering13:39
Sara HodlerIFK Mora OK13:41
Elsa EkelinKFUM Örebro OK13:43
Sandra BurénKöping-Kolsva OK13:45
Sara JonassonCentrum OK13:47
Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK13:49

H21

9 370 m, 64 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Thomas E ErikssonKexholms SK12:00
Ville JohanssonOK Kolmården12:02
Fredrik ÅkerlindVallentuna-Össeby OL12:04
Henrik JonssonÄrla IF12:06
Charlie StoltRehns BK12:08
Erik OlssonGävle OK12:10
Johan OlssonHjobygdens OK12:14
Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF12:16
Erik LiljequistStora Tuna OK12:18
Olof ErikssonOK Linné12:20
Joel Börjesson ErikssonStorviks IF12:22
Isak LangerakJärfälla OK12:24
Johan HöijOK Linné12:26
Emil TengvallGöteborgs SK12:28
Ola SvahnIFK Mora OK12:30
Alexander AlnessLånghundra IF12:32
Henrik FröjdRehns BK12:34
Jon EklundIK Jarl Rättvik12:36
Mårten OlssonGävle OK12:38
Oskar ArleboKFUM Örebro OK12:40
Oscar VångellÄrla IF12:42
Aleksandr ManoilovJärfälla OK12:44
Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna12:46
Markus LangStora Tuna OK12:48
Joakim BerglundSävedalens AIK12:50
Tomas HolmbergCentrum OK12:52
Leon HanssonVisborgs OK12:54
Erik NederheimTäby OK12:56
Hampus MöllerStora Tuna OK12:58
Anders OksvoldOK Kåre13:00
Gustaf SundbüeOK Hällen13:02
Roman RyapolovIFK Mora OK13:04
Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna13:06
Johan PerssonHagaby GoIF Örebro13:08
Petter ErikssonÄrla IF13:10
Johan AllardLinköpings OK13:12
Oskar NordmarkCentrum OK13:14
Flavio PoltéraSnättringe SK13:16
Björn KarlssonRehns BK13:18
Viktor SilvemarkÄrla IF13:20
Johan EdenhamnLänna IF13:22
Jonas AnderssonStora Tuna OK13:24
Henrik LundgrenCentrum OK13:26
Arvid VågIFK Göteborg Orientering13:28
Oskar LundqvistMalungs OK Skogsmårdarna13:30
Anders AxlingSundsvalls OK13:32
Fredric JohanssonSnättringe SK13:34
Robert PetterssonIF Thor13:36
Linus LarssonOK Kåre13:38
Jan TroengOK Linné13:40
Jakob FranssonOK Milan13:44
Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF13:46
Rassmus AnderssonOK Linné13:48
Rikard TynellGrycksbo IF OK13:50
Mathias HallménOK Denseln13:52
Erik LundhRehns BK13:54
Simon HedlundÄrla IF13:56
Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna13:58
Greger TyskOK Kåre14:00
David HectorSnättringe SK14:02
Mattias MårtsStora Tuna OK14:04
Victor BergstrandLinköpings OK14:08
Alfred LiljeströmGävle OK14:10
David LundstenIFK Umeå14:12

D21 Kort

5 410 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sandra HanssonÄrla IF11:06:02
Matilda SörellGävle OK11:59:47
Marie DahlinKovlands IF12:18:00
Malin SundqvistTullinge SK12:21:41
Johanna RagvaldOK Linné12:50:32
Jenny PalmgrenSundsvalls OK12:58:07
Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK13:04:24
Evelina JohanssonGävle OK13:06:32
Emma BacklundSäterbygdens OK13:45:24

H21 Kort

7 590 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mikael JaneråsOK Linné14:14:17

D20

6 020 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sofia GidingVallentuna-Össeby OL12:23
Emelie BrudinIFK Mora OK12:25
Carolina JonsellOK Linné12:27

D18

5 410 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ida HallinSurahammars SOK12:54
Aino RantalaIFK Mora OK12:56
Ida JohnssonOK Kåre12:58
Frida ArnessonSkarpnäcks OL13:00
Maja SandvikAttunda OK13:02
Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL13:04
Ida LarssonVästerås SOK13:08
Clara SpikLeksands OK13:10
Emma IsacssonOK Linné13:12
Elsa NilssonDomnarvets GOIF13:14
Lovisa HambäckLånghundra IF13:16
Hedvig SundstedtRasbo IK13:20
Sofia IversAttunda OK13:22

H18

6 840 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Arvid RoosOK Linné13:18
Erik Lidström LauriSnättringe SK13:22
Samuel StålnäbbDomnarvets GOIF13:24
Anton SegermanIF Thor13:26
Erik LarssonIFK Mora OK13:28
Filip BäckArboga OK13:30
Emil BybergDomnarvets GOIF13:32
Jonas BjörsLjusdals OK13:34
Fredrik JunevikLeksands OK13:36
Elis SandbergAlfta-Ösa OK13:38
Erik JohanssonOK Alehof13:40
Thobias BrodinIFK Mora OK13:44
Jonatan StåhlSundbybergs IK13:46

D16

4 840 m, 51 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
502Stina LindholmSundsvalls OK12:33
503Julia NäslundOK Hammaren12:35
504Felicia SahlénVästerås SOK12:37
505Elin LadängesAlfta-Ösa OK12:39
506Doris IkoTäby OK12:41
507Alva DahlinKovlands IF12:43
508Maja BergqvistKorsnäs IF OK12:45
509Agnes Söllvander EklundOK Rodhen12:47
510Alma WallmanVästerbergslagens OL12:49
511Elmina MolinHärnösands OK12:51
513Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL12:55
514Ronja StåhlSundbybergs IK12:57
515Alice LarssonSundsvalls OK12:59
516Anja NilssonDomnarvets GOIF13:01
517Tuva-Cajsa SpikLeksands OK13:03
518Katja GustafssonNyköpings OK13:05
519Tilda DalekantIFK Enskede13:07
520Ebba LindholmSundsvalls OK13:09
521Amanda HallVästerås SOK13:11
522Rebecka HaslerSurahammars SOK13:13
523Tove SvedellSkarpnäcks OL13:15
524Lisa NilssonOK Linné13:17
525Emilia JohnssonOK Kåre13:19
526Elsa LindahlHärnösands OK13:21
527Cornelia KrafftLänna IF13:23
528Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb13:25
529Fannie SjölanderOK Rodhen13:27
530Hanna AlsiöIF Hagen13:29
531Maja AhlströmVästerås SOK13:31
532Fredrika NordquistTäby OK13:33
533Emma JohanssonSundsvalls OK13:35
534Åsa SundströmJärla Orientering13:37
535Ella SandbergAlfta-Ösa OK13:39
536Sigrid CarlssonSundbybergs IK13:41
537Sanna RinnbäckOK Ravinen13:43
538Sofia LindhagenIFK Enskede13:45
539Elise EdlerOK Hammaren13:47
541Ellen HannrupIF Thor13:51
542Kristina LindgrenVästerås SOK13:53
543Isabelle StåhlbrandtRasbo IK13:55
544Ylva SandströmSundsvalls OK13:57
545Hanny EdströmHärnösands OK13:59
546Elsa GranholmSundsvalls OK14:01
548Johanna RoosOK Linné14:05
549Leija MagnussonAlfta-Ösa OK14:07
550Clara SvenssonSurahammars SOK14:09
551Sara ÅbomGävle OK14:11
552Tilda MårtenssonOK Ravinen14:13
553Alice Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF14:15
554Moa Algers OmholtSkogspojkarnas OK14:17
555Tindra JonssonSkarpnäcks OL14:19

H16

6 020 m, 43 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
401Petter ErlandssonSundsvalls OK12:02
402Jakob CarlssonStora Tuna OK12:04
403Hugo LindskogOK Ravinen12:06
404Viggo ÖstlundKovlands IF12:08
405Albin WarvelinLånghundra IF12:10
406Pelle NilssonOK Linné12:12
407Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna12:14
408Aron HellgrenIF Thor12:16
409John Henry TidholmSöderhamns OK12:18
410Elis Forsberg RundströmIFK Enskede12:20
411Adrian Hansson BångaAlfta-Ösa OK12:22
413Edvin ForsbergOK Ravinen12:26
414Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna12:28
415Eskil WidehagSundbybergs IK12:30
416Axel GidlundOK Linné12:32
417Mathias DryseliusSkarpnäcks OL12:34
418Wille LångbergHudiksvalls OK12:36
419Marcus EkmanTäby OK12:38
420Isak DalinLeksands OK12:40
421Eric BäckArboga OK12:42
422Albin GezeliusIFK Mora OK12:44
423Albin BlombergSegersta OK12:46
424Marcus SteneboAttunda OK12:48
425Edvin NilssonLånghundra IF12:50
426Egil LissmyrIFK Mora OK12:52
427Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK12:54
428Olle KallurOK Ravinen12:56
429Viktor JemthIF Thor12:58
430Gustaf HofstedtTäby OK13:00
431Mattias ÖstbergStora Tuna OK13:02
432Tobias JohanssonOK Löftan13:04
434Anton KruseKFUM Örebro OK13:08
435Rasmus SöderbergGävle OK13:10
437Filip DryseliusSkarpnäcks OL13:14
438Edvin LakeSundsvalls OK13:16
439Eric HallnerOckelbo OK13:18
440Erik LingIK Hakarpspojkarna13:20
441Edvin MäkinenOK Hammaren13:22
442Teo StruckOK Ravinen13:24
443Eric JohanssonOK Kåre13:26
444Elis IversAttunda OK13:28
445Viktor NorbergStora Tuna OK13:30
446Isak GeliusSnättringe SK13:32

H16 Kort

3 580 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Axel MäkinenOK Hammaren12:59:03
Lilly ChristieSnättringe SK13:34:13

D14

3 580 m, 49 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
201Irma BergDomnarvets GOIF12:42
202Alva ErssonIFK Mora OK12:44
203Lovisa LindqvistIFK Enskede12:46
204Emily KruysIF Thor12:48
205Enni LundbergOK Kåre12:50
206Hanna LindqvistÖstersunds OK12:52
207Oline HanssonAlfta-Ösa OK12:54
208Tilde MansénSkarpnäcks OL12:56
209Mira NordinKorsnäs IF OK12:58
211Nova SahlénVästerås SOK13:02
212Pauline HaglundIFK Hedemora OK13:04
213Sandra LingIK Hakarpspojkarna13:06
214Anja BergerDomnarvets GOIF13:08
215Annie LundOK Kolmården13:10
216Elsa HedinOK Linné13:12
217Rakel RahmHärnösands OK13:14
218Emmy RoosIF Thor13:16
219Beatrice ÖsterbergSurahammars SOK13:18
220Sofie EttlingSkogspojkarnas OK13:20
221Olivia KarlssonKovlands IF13:22
222Greta HedmanÖstersunds OK13:24
224Moa BergqvistKorsnäs IF OK13:28
225Alice RökenTäby OK13:30
226Tuva HolmströmOK Ravinen13:32
227Frida MelinOK Rodhen13:34
228Elisia SvedbergRehns BK13:36
229Sofie Karlsson HolmerIFK Mora OK13:38
230Kajsa HallVästerås SOK13:40
231Linnea JunevikLeksands OK13:42
232Klara HartOK Linné13:44
233Wilma MårtenssonOK Ravinen13:46
234Lovisa DufvaSundsvalls OK13:48
235Julia Hagelberg NordahlOK Kåre13:50
236Molly GeliusSnättringe SK13:52
237Linn De BoussardIFK Enskede13:54
238Elin GezeliusIFK Mora OK13:56
239Julia NordvallDomnarvets GOIF13:58
240Julia GellerbrandtMalungs OK Skogsmårdarna14:00
241Ellen ThorsénSurahammars SOK14:02
242Alva Lidström LauriSnättringe SK14:04
243Elma WikströmOK Hammaren14:06
244Ingrid MolinHärnösands OK14:08
245Amanda BäckArboga OK14:10
246Ida PalmOK Linné14:12
247Elsa Söllvander EklundOK Rodhen14:14
248Sofia TunessonSkogspojkarnas OK14:16
250Lovisa LundinAlfta-Ösa OK14:20
251Elvira BjörnbergVästerås SOK14:22
252Alva EliassonSundsvalls OK14:24

H14

3 580 m, 59 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
301Edvin TögenmarkOK Linné12:01
302Elias WesterberghRasbo IK12:03
303Arvid JonforsenSurahammars SOK12:05
304Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL12:07
305Johan OlarsLeksands OK12:09
306Oskar ErlandssonSundsvalls OK12:11
307Malte AlbinssonOK Österåker12:13
308Olle LångbergHudiksvalls OK12:15
309Simon SegermanIF Thor12:17
310Olof OlssonOK Kåre12:19
312Alexander RydbergSöders-Tyresö12:23
313Edvin WollbrandOK Ravinen12:25
314Ludvig HaslerSurahammars SOK12:27
315Leo WikströmOK Hammaren12:29
316Svante NelanderOK Linné12:31
317Axel BalckTäby OK12:33
318Lucas SöderbergGävle OK12:35
319Wille SöderqvistOK Kåre12:37
320Simon LundellOK Österåker12:39
321Petter GranathOK Kåre12:41
322Svante SandvikAttunda OK12:43
323Axel AnderssonIF Thor12:45
324August GörasLeksands OK12:47
325Hannes LindqvistIFK Enskede12:49
326Arvid GunérusSurahammars SOK12:51
327Ludvig EronnLinköpings OK12:53
328Erik PalmVästerås SOK12:55
329William OksvoldOK Kåre12:57
330Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK12:59
331Viktor FischerOK Linné13:01
333Axel GräfningsGrycksbo IF OK13:05
334Hannes MogensenOK Ravinen13:07
335Hampus KarlssonOK Hammaren13:09
336Love BylundIF Thor13:11
337Axel HejdenbergGävle OK13:13
338Vidar NettelmarkSurahammars SOK13:15
339Emil ÅbergOK Linné13:17
340Helmer JöhnemarkStora Tuna OK13:19
341Max AlfredssonGävle OK13:21
342Mattias LarssonSundsvalls OK13:23
343Aron BromanLänna IF13:25
344Alfred JeppssonOK Hammaren13:27
345Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK13:29
346Olle GahnshagOK Kåre13:31
348Albin JemthIF Thor13:35
349Marcus GrunderJärfälla OK13:37
350Nils EngbergHärnösands OK13:39
351Ivar LissmyrIFK Mora OK13:41
352Joel AhlbergOK Linné13:43
353Jens FochsenWaxholms OK13:45
354Noa HelgarsTäby OK13:47
355Olle WallmanVästerbergslagens OL13:49
356Erik LundquistOK Ravinen13:51
357Linus NilssonOK Österåker13:53
358Leo LjungbergSkarpnäcks OL13:55
359Erik GuggiIF Thor13:57
360Linus HallinSurahammars SOK13:59
361Wilmer RexSundsvalls OK14:01
363Leo MagnussonAlfta-Ösa OK14:05

D14 Kort

2 090 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lydia PerssonAlfta-Ösa OK11:26:22
Elin BrandtAlfta-Ösa OK11:27:22
Matilda PetterssonDomnarvets GOIF11:56:03
Felicia KrafftLänna IF13:09:17

H14 Kort

2 090 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anton DyreliusSnättringe SK11:44:31
Joel MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna12:18:02
Nils BlombergSegersta OK12:45:07
Edvin JohanssonOK Kåre13:15:42

D12

2 090 m, 44 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Katja SmittSödertälje-Nykvarn OF12:49
Tyra ElgesjöDomnarvets GOIF12:51
Hanna WoxlinSkogslöparna12:53
Viola HolmströmOK Ravinen12:55
Hanna RydesäterRehns BK12:57
Kerstin ChristieSnättringe SK13:01
Sara RoosOK Linné13:03
Wilma FahlstedtSkogspojkarnas OK13:05
Lovisa BjörnbergVästerås SOK13:07
Ellen MikaelssonForsa OK13:09
Ida RökenTäby OK13:11
Elisabet EngbergSundsvalls OK13:13
Miriam GustafssonNyköpings OK13:15
Tuva HällstenLeksands OK13:17
Signe PalmOK Linné13:19
Ditte MolinHärnösands OK13:23
Tilde SvederDomnarvets GOIF13:25
Thea GeliusSnättringe SK13:27
Irma WidehagSundbybergs IK13:29
Ella SandVästerbergslagens OL13:31
Tilde VikblomOK Hammaren13:33
Lova MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna13:35
Hilma DalinOK Kåre13:37
Klara GellerbrandtMalungs OK Skogsmårdarna13:39
Ebba SkullmanLinköpings OK13:41
Signe Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF13:43
Emelie HolmströmTäby OK13:45
Alma JöhnemarkStora Tuna OK13:47
Klara HedinSundsvalls OK13:51
Elin KarlssonKovlands IF13:53
Elin PalmVästerås SOK13:55
Svea ForsslundGävle OK13:57
Vera JeppssonOK Hammaren13:59
Ella LindqvistTäby OK14:01
Alice EttlingSkogspojkarnas OK14:03
Frida BrudinIFK Mora OK14:05
Ellen HedinOK Linné14:07
Linnea UnborgAlfta-Ösa OK14:09
Lova WilénLeksands OK14:11
Ellen SandbergIF Thor14:13
Alma WesselLänna IF14:15
Julia EkOK Ravinen14:19
Alicia IvarssonOK Hammaren14:21
Ingrid OlssonOK Kåre14:23

H12

2 090 m, 47 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Albin PerssonTäby OK12:00
Gustav LindbergOK Roslagen12:02
Jelmer SellingLänna IF12:04
Egon WistedtSundbybergs IK12:06
Isak StåhlbrandtRasbo IK12:08
Anton FaxénVäxjö OK12:10
Lukas LindIF Thor12:12
Noah TyskOK Kåre12:14
Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK12:16
Elmer NordlanderHärnösands OK12:18
Jonatan HaglundIFK Hedemora OK12:20
Arvid HellbergSundbybergs IK12:24
Emil LingIK Hakarpspojkarna12:26
Ville ElgesjöDomnarvets GOIF12:28
Walter OksvoldOK Kåre12:30
Rickard JemthIF Thor12:32
David JonforsenSurahammars SOK12:34
Morgan AlfredssonGävle OK12:36
Jakob EngströmHärnösands OK12:40
Simon LindqvistÖstersunds OK12:42
Viktor NilssonOK Linné12:44
Petter LjungquistTäby OK12:46
Oscar LundquistOK Ravinen12:48
Elvin LundbergOK Kåre12:50
Albin TuvessonSundsvalls OK12:52
Valle LarssonIF Thor12:54
Alfred DahlinKovlands IF12:56
Ture LindskogOK Ravinen12:58
Arvid TögenmarkOK Linné13:02
Lucas De BoussardIFK Enskede13:04
Viktor KullmanStora Tuna OK13:06
Linus HanssonAlfta-Ösa OK13:08
Eskil EngbergHärnösands OK13:10
Wilmer HagrotTäby OK13:12
Sebastian AlinIFK Mora OK13:14
Botvid SimonssonSundbybergs IK13:16
Gustav MattssonValbo AIF13:20
Gustav NorbergStora Tuna OK13:22
Petter FochsenWaxholms OK13:24
Ture NordgrenHärnösands OK13:26
Walter SöderqvistOK Kåre13:28
Erik BalckTäby OK13:30
Malte GranefeltOK Tyr13:32
Wilmer WennbergHudiksvalls OK13:34
Alfons WesterberghRasbo IK13:36
Algot HellgrenIF Thor13:38
Teodor JonssonSkarpnäcks OL13:40

D12 Kort

2 030 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hanna OlmIF Thor12:20:11
Gabriella HaslerSurahammars SOK12:24:23
Emilie ÖsterbergSurahammars SOK12:24:24
Hedda MattssonAlfta-Ösa OK12:40:33

H12 Kort

2 030 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Love NorellSnättringe SK12:22:21
Simon HälldalGävle OK13:23:21

D10

2 030 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Frida HerbstVästerås SOK13:11
Dagny IkoTäby OK13:13
Lovisa FischerOK Linné13:15
Lovisa KajsIFK Mora OK13:17
Kajsa WilénLeksands OK13:21
Frida EkOK Ravinen13:23
Anna EnbergLinköpings OK13:27
Lovisa NederheimTäby OK13:29
Ellinor KruysIF Thor13:31
Ida-Maria EkströmStora Tuna OK13:33
Vilma Hagelberg NordahlOK Kåre13:35
Nanna LissmyrIFK Mora OK13:37
Lisen MobergSundsvalls OK13:39
Moa JäderbergLeksands OK13:41
Greta SandvikAttunda OK13:45
Signe AlbinssonOK Österåker13:47
Moa PerssonTäby OK13:49
Halle GahnshagOK Kåre13:51
Ebba MaxénStora Tuna OK13:53
Iris WikströmOK Hammaren13:55
Elvira BuudIFK Mora OK13:57
Ida PetterssonJärfälla OK13:59
Maja SvederDomnarvets GOIF14:01
Julia HolmströmTäby OK14:03
Nora AldinStora Tuna OK14:05
Alice Slars PaulssonSundbybergs IK14:07
Meja VikblomOK Hammaren14:11
Lova JonssonSkarpnäcks OL14:13

H10

2 030 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Felix DahlinKovlands IF12:00
Måns TroengOK Linné12:02
Oskar KullmanStora Tuna OK12:04
Kalle HedinSundsvalls OK12:06
William HällstenLeksands OK12:08
Jakob WåhlströmIF Thor12:10
Erik LjungquistTäby OK12:12
Alve WistedtSundbybergs IK12:14
Kalle VestlingOK Kåre12:16
Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK12:18
Marcus UnborgAlfta-Ösa OK12:20
Arvid HedmanÖstersunds OK12:22
Lukas HenrikssonAttunda OK12:24
Elis EklundOK Rodhen12:28
Lukas KantarpÄrla IF12:30
Max LindqvistTäby OK12:34
Jon Forsberg RundströmIFK Enskede12:36
Herman LarssonAlfta-Ösa OK12:38
Samuel SvenssonSöderhamns OK12:40
Uno DingstenSkogspojkarnas OK12:42
Aron LindbergOK Roslagen12:44
Anton ÅbergOK Linné12:46
Sixten BuudIFK Mora OK12:48
Herman EliassonSundsvalls OK12:52
Edvin SandbergIF Thor12:54
Hugo ClaessonStora Tuna OK12:56
Jonathan EngströmHärnösands OK12:58
Elliot TyskOK Kåre13:00
Harry NorellSnättringe SK13:04
Erik GräfningsGrycksbo IF OK13:06
Joel WesterberghRasbo IK13:08
Erik EttlingSkogspojkarnas OK13:10
Samuel AnderssonJärfälla OK13:12
Olle GranefeltOK Tyr13:14
Alexander DufvaSundsvalls OK13:16
Liam de BoussardIFK Enskede13:18
Alfred WesselLänna IF13:20
Theo LundinAlfta-Ösa OK13:22
Oskar LindIF Thor13:24

D35

6 380 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linnea TroengOK Linné12:03
Sara JohanssonDomnarvets GOIF12:05
Emma TarandiIFK Lidingö SOK12:07
Lina EttlingSkogspojkarnas OK12:09
Marika HagelbergOK Kåre12:11
Eva ElfvingDomnarvets GOIF12:13
Nayara GillsparrOK Österåker12:15
Emma KantarpÄrla IF12:17
Kristin JacobsonKFUM Örebro OK12:19
Erika JanssonRasbo IK12:23
Jenny WegmüllerOK Rodhen12:25
Madeleine Tjernberg DahlinKovlands IF12:29
Karin LundbergTullinge SK12:31
Elin DahlinDomnarvets GOIF12:33

H35

7 750 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mathias WilhelmssonOK Kåre12:05
Arvid RudbergCentrum OK12:07
Björn ArvidssonStora Tuna OK12:09
Joachim WansölinOK Ravinen12:13
Jonas FagerholmHalmstad OK12:15
Gunnar LindbergGustavsbergs OK12:17
Henrik NettelmarkSurahammars SOK12:21
Peter LöfåsDomnarvets GOIF12:23
Jonatan SöderbergGävle OK12:27
Björn KajsIFK Mora OK12:29

D40

4 940 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jenny JohanssonKFUM Örebro OK12:02
Maria NilssonDomnarvets GOIF12:04
Karin FägerlindCentrum OK12:06
Sara LindIF Thor12:08
Jessica SöllvanderOK Rodhen12:10
Nina De BoussardIFK Enskede12:12
Catherine WennbergHudiksvalls OK12:14
Jenny ErlandssonSundsvalls OK12:16
Marie-Louise EngbergHärnösands OK12:18
Maria WikströmOK Hammaren12:20
Elin TyskOK Kåre12:22
Ida SundstedtRasbo IK12:24
Kajsa HedinSundsvalls OK12:26
Lena ÖhmanCentrum OK12:30
Therese BergqvistKorsnäs IF OK12:32
Malin LindskogOK Ravinen12:34
Sara LissmyrIFK Mora OK12:36
Ingela RydesäterRehns BK12:38
Sarah DjärvHärnösands OK12:40
Eva PalmVästerås SOK12:42
Jenny JohanssonValbo AIF12:44
Annika ÖstmanDomnarvets GOIF12:46
Anna LundquistOK Ravinen12:48
Jenny WesterberghRasbo IK12:50
Louise WoxlinSkogslöparna12:52
Lena LjungquistTäby OK12:54
Veronica LundOK Kolmården12:56
Sara TimnerSundsvalls OK12:58
Helene NilssonOK Linné13:00
Åsa KruysIF Thor13:02
Maria SjölanderOK Rodhen13:04

H40

7 280 m, 44 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stefan SvederDomnarvets GOIF12:01
Hans Olof AmblieIFK Lidingö SOK12:05
Patrik JohnssonOK Kåre12:07
Mattias NordlanderHärnösands OK12:09
Richard HejdenbergGävle OK12:11
Mats WarvelinLånghundra IF12:13
Jörgen SigfridsMalungs OK Skogsmårdarna12:15
Klockar Mattias NääsLeksands OK12:17
Jonas SellingLänna IF12:19
Olof SmittSödertälje-Nykvarn OF12:21
Andreas OlssonIF Thor12:23
Per HolmIFK Mora OK12:25
Christoffer SandbergIF Thor12:27
Magnus NordgrenHärnösands OK12:29
Henrik NorellSnättringe SK12:31
Erik ProninOK Brunnen12:33
Martin ErikssonSundsvalls OK12:37
Gustav NäsmanHaninge SOK12:39
Erik HedmanÖstersunds OK12:41
Bertil EronnLinköpings OK12:43
Emil AnderssonLänna IF12:45
Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro12:47
Marcus KullmanStora Tuna OK12:49
Kalle DalinOK Kåre12:51
Johan BernhardSnättringe SK12:55
Henrik HellborgCentrum OK12:57
Markus HenrikssonLinköpings OK12:59
Henrik WåhlströmIF Thor13:01
Mats ÅbergOK Linné13:03
Hans AlinIFK Mora OK13:05
Tobias EliassonSundsvalls OK13:07
Johan HerbstVästerås SOK13:09
Tony BjörlingDomnarvets GOIF13:11
Jonas HällstenLeksands OK13:13
Jonas KarlssonKovlands IF13:15
Torbjörn GillsparrOK Österåker13:17
Kent LundvallVallentuna-Össeby OL13:19
Henrik HallinSurahammars SOK13:21
Måns FaxénVäxjö OK13:23
Patrik SvedbergGävle OK13:27
Andreas ElgesjöDomnarvets GOIF13:29
Anders ErlandssonSundsvalls OK13:31
Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK13:33
Torbjörn EngbergHärnösands OK13:35

D45

4 680 m, 42 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Therese HolmströmOK Ravinen12:52
Bodil WilénLeksands OK12:54
Anna BerggrenGävle OK12:56
Karin LindellIF Thor12:58
Eva-Lena MäkinenOK Hammaren13:00
Pernilla SahlénVästerås SOK13:02
Katja KinnunenTäby OK13:04
Anna ElgesjöDomnarvets GOIF13:06
Sofia HaslerSurahammars SOK13:08
Viktoria LindbergOK Djerf13:10
Anette HälldalGävle OK13:12
Helena NorbergStora Tuna OK13:14
Kerstin GranathSvärdsjö SOK13:16
Sara GörasLeksands OK13:18
Karin JohnssonOK Kåre13:20
Jenny StruckOK Ravinen13:22
Annika IvarssonLinköpings OK13:24
Mia EronnLinköpings OK13:28
Lena Karlsson HolmerIFK Mora OK13:30
Camilla EngelOK Ravinen13:32
Kristin RamsellLeksands OK13:34
Ann-Sofie TäckOK Hammaren13:36
Susanna EdströmHärnösands OK13:38
Michaela LundellOK Österåker13:40
Cecilia FochsenWaxholms OK13:42
Anna HallVästerås SOK13:46
Helena BacklundGävle OK13:48
Erica JohanssonÖstersunds OK13:50
Karin LarssonSundsvalls OK13:52
Ulrika ForsbergOK Ravinen13:54
Gabriella MelinOK Rodhen13:56
Louise Jeppsson WulffOK Hammaren13:58
Yvonne NäslundSkogslöparna14:00
Ingela ErikssonGävle OK14:04
Marita OlarsLeksands OK14:06
Sofia KrafftLänna IF14:08
Kristin HellbergSundbybergs IK14:10
Magdalena GrunderJärfälla OK14:12
Gunilla KallhaugeSnättringe SK14:14
Anna EkOK Ravinen14:16
Malena AhlströmVästerås SOK14:18
Tina LindgrenLinköpings OK14:20

H45

6 380 m, 66 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik DyreliusSnättringe SK12:08
Mats GustafssonNyköpings OK12:10
Per EdströmHärnösands OK12:12
Tomas AlbinssonOK Österåker12:14
Martin LindskogOK Ravinen12:16
Anders GalinSurahammars SOK12:20
Nicklas BerneklintWaxholms OK12:22
Magnus AnderssonSundbybergs IK12:24
Jonas EklundOK Rodhen12:28
Per JemthIF Thor12:30
Pär-Magnus BjurekTibro OK12:32
Peter RydesäterRehns BK12:34
Ola LindIF Thor12:38
Jonas LångbergHudiksvalls OK12:40
Johan LundbergOK Kåre12:42
Daniel BrohedeOK Tyr12:44
Jakob WedmanVästerbergslagens OL12:46
Fredrik NilssonLånghundra IF12:48
Johan LindqvistTäby OK12:50
Jonas StåhlbrandtRasbo IK12:52
Lars HallVästerås SOK12:54
Niklas HenrikssonAttunda OK12:56
Roger NilssonOK Linné12:58
Sven OlssonKorsnäs IF OK13:00
Stefan Svensson GeliusSnättringe SK13:02
Henrik HolmbergKöping-Kolsva OK13:04
Stellan TäckOK Hammaren13:06
David LindgrenVästerås SOK13:08
Fredrik LindellIF Thor13:10
Johan EngströmHärnösands OK13:12
Tomas EklundSkogsluffarnas OK13:14
Jesper NordinKorsnäs IF OK13:16
Tomas HenrikssonAttunda OK13:18
Per MelinOK Rodhen13:20
Johan WesterberghRasbo IK13:22
Andreas KrafftLänna IF13:24
Per-Anders OlssonOckelbo OK13:26
Leif LindgrenLinköpings OK13:28
Dan HörnellOK Linné13:30
Ingemar StålbergGävle OK13:32
Jörgen HellgrenIF Thor13:34
Fredrik MäkinenOK Hammaren13:36
Daniel BjörnbergVästerås SOK13:38
Christopher LindqvistIFK Enskede13:40
Ulf FredrikssonStora Tuna OK13:42
Ulf HylanderNyköpings OK13:44
Marcus PherssonOK Linné13:46
Christian EnbergLinköpings OK13:48
Ulf BergströmOK Rodhen13:50
Peter EttlingSkogspojkarnas OK13:52
Joakim HelgarsTäby OK13:54
Peter FredricsonIFK Mora OK13:56
Andreas FischerOK Linné13:58
Patric De BoussardIFK Enskede14:00
Magnus HedmanKungälvs OK14:02
Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna14:04
Anders KolmskogSundbybergs IK14:06
Per WesterlundSkogsluffarnas OK14:08
Björn LundquistOK Ravinen14:10
Fredrik SundinOK Linné14:12
Martin PerssonOK Kåre14:14
Magnus JonssonSundsvalls OK14:16
Lars-Erik HaslerSurahammars SOK14:18
Bo SegermanIF Thor14:20
Olof ErikssonIFK Mora OK14:24
Magnus GörasLeksands OK14:26

D50

3 940 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annika ZellOK Kåre13:07
Åsa AlsiöIF Hagen13:09
Anna Sofie BarkLinköpings OK13:13
Ingegerd CarlssonSundbybergs IK13:15
Maria JunevikLeksands OK13:17
Annette WigertzLånghundra IF13:19
Catarina LarssonVästerås SOK13:21
Helena HolmbergKöping-Kolsva OK13:23
Anki BlennowFalköpings AIK OK13:25
Karin ErssonIFK Mora OK13:27
Karin TidevallSkogsluffarnas OK13:29
Eva LångStora Tuna OK13:31
Karin BjörklundIFK Enskede13:33
Åsa SpikLeksands OK13:35
Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK13:37
Elisabet ElmertoftNorbergs OK13:39
Karin SvenskStora Tuna OK13:41
Katarina RundströmIFK Enskede13:43
Monica BomanGävle OK13:45
Anette ArksandVallentuna-Össeby OL13:47
Anette ForsbergKFUM Örebro OK13:49
Anethe MansénSkarpnäcks OL13:51
Liselott KihlSundbybergs IK13:53
Berit GummusIFK Mora OK13:57
Lotta BorgLinköpings OK13:59
Karin SteneboAttunda OK14:01
Inger GunnarssonVästerås SOK14:03
Kristina BäckArboga OK14:05
Pia LindholmSundsvalls OK14:07
Anette SjöbergGävle OK14:09
Florence BergDomnarvets GOIF14:11
Maria HartOK Linné14:13
Anna-Karin SchmutzLeksands OK14:15
Lena StrömbäckLinköpings OK14:19
Cecilia WestströmSundbybergs IK14:21
Ninni CarlssonStora Tuna OK14:23
Karin AnderssonIF Hagen14:25
Ina SkalbergBredaryds SOK14:27

H50

5 850 m, 63 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magnus LarssonVästerås SOK12:01
Håkan LindbergOK Djerf12:03
Christer LindellLinköpings OK12:05
Mikael WesterbergOK Kolmården12:07
Pär TögenmarkOK Linné12:09
Oskar NederheimTäby OK12:11
Jonas LångStora Tuna OK12:13
Per WollbrandOK Ravinen12:15
Daniel OlmIF Thor12:17
Tommy LindbergOK Roslagen12:19
Torgny NäslundSkogslöparna12:23
Tomas KarlssonKexholms SK12:25
Per MolinHärnösands OK12:27
Peter JunevikLeksands OK12:29
Hans-Olof PerssonOK Alehof12:31
Christer ArksandVallentuna-Össeby OL12:33
Per ForsbergIFK Enskede12:35
Robert PalmVästerås SOK12:37
Anders BergDomnarvets GOIF12:39
Henrik JonssonIFK Mora OK12:41
Rickard LindkvistLeksands OK12:43
Per CarlssonStora Tuna OK12:45
Lennart SwahnSundbybergs IK12:47
Johan BalckTäby OK12:49
Rob HartOK Linné12:51
Ulrik IversAttunda OK12:53
Per-Johan JosefssonSkogslöparna12:55
Ola TovenKöping-Kolsva OK12:57
Jörgen StegardSkarpnäcks OL12:59
Ulf LindqvistÖstersunds OK13:01
Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna13:03
Anders BygrenGävle OK13:05
Johan HofstedtTäby OK13:09
Patrik OttossonGävle OK13:11
Joakim AhlströmVästerås SOK13:13
Fredrik PetrisiVästerbergslagens OL13:15
Svante JonsellVallentuna-Össeby OL13:17
Ulf IsacssonOK Linné13:19
Magnus JohanssonOK Löftan13:21
Peter BäckArboga OK13:23
Magnus JeppssonOK Hammaren13:25
Johan AnderssonValbo AIF13:27
Allan MogensenOK Ravinen13:29
Magnus HjorthDomnarvets GOIF13:31
Stefan HenrikssonIFK Enskede13:33
Juha LoenbergSkarpnäcks OL13:35
Mikael ÖhgrenSävedalens AIK13:37
Thomas RoosIF Thor13:39
Kennet AnderssonGrycksbo IF OK13:41
Anders L OlssonGävle OK13:43
Hans JonssonVäsby OK13:45
Peter LundOK Kolmården13:47
Lars OlssonOK Linné13:49
Andreas GrunderJärfälla OK13:51
Björn KarlssonKexholms SK13:53
Per MårtenssonOK Ravinen13:57
Rickard JonforsenSurahammars SOK13:59
Torbjörn VikblomOK Hammaren14:01
Mats EkmanTäby OK14:03
Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK14:05
Lars Håkan SandvikAttunda OK14:07
Tomas NormanLeksands OK14:09
Jonas GidingVallentuna-Össeby OL14:11

D55

3 940 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karina LangerakJärfälla OK12:00
Ingrid KensbyOK Tyr12:02
Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK12:04
Gunilla RylanderStora Tuna OK12:06
Annika SvenssonSolna OK12:08
Katarina SundqvistOK Kåre12:10
Ann-Mari SilfverLånghundra IF12:12
Pia VångellLinköpings OK12:14
Monica FröjdSnättringe SK12:18
Anna AlbinssonIFK Mora OK12:20
Kerstin OhlssonHaninge SOK12:22
Britt-Marie BengtssonFK Åsen12:24
Ingrid JohanssonLaholms IF OK12:28
Anna-Karin SundqvistTullinge SK12:30
Sussie BjörkmanDalaportens OL12:32
Mia GustafssonOK Kåre12:34
Johanna SundströmJärla Orientering12:36
Helena PepaHagaby GoIF Örebro12:38
Marita FilipssonMarkaryds FK12:40
Britta SahlinVänersborgs SK12:42
Elisabet EnmarkGävle OK12:44
Anna Lindskoog PetterssonAttunda OK12:46
Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK12:48
Dorothe SpillmannIF Thor12:50
Annlouise AlmqvistIFK Mora OK12:52
Annette Falck LarssonVänersborgs SK12:54
Kerstin HålandTullinge SK12:56
Maria WidmarkIF Hagen13:00
Tone HollowellOK Tyr13:02
Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK13:04
Åsa LindhSundbybergs IK13:06
Eva WadmanVästerås SOK13:08

H55

5 650 m, 55 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magnus JosefssonSävedalens AIK12:26
Torbjörn SöderlundLeksands OK12:28
Patrik AhlgrenTäby OK12:30
Lasse JanssonGävle OK12:32
Ove RinnbäckOK Ravinen12:34
Torbjörn OhlssonHaninge SOK12:36
Per WadmanVästerås SOK12:38
Nils-Olof LarssonVänersborgs SK12:40
Colin Mc IntyreOK Tyr12:42
Jonas NäslundOK Hammaren12:46
Per KallhaugeSnättringe SK12:48
Anders S NybergSäterbygdens OK12:50
Johnny NimvikFK Åsen12:52
Rikard ImarkTullinge SK12:54
Anders BjörklundIFK Enskede12:56
Ulf SkoglundKils OK12:58
Thomas HollowellOK Tyr13:00
Robert ÖstlundSäterbygdens OK13:02
Sven WigertzLånghundra IF13:04
Mikael BacklundDalaportens OL13:06
Kalle ÖstgrenOK Kåre13:08
Magnus BlennowFalköpings AIK OK13:10
Mats HerbertTäby OK13:12
Ulf K. RaskIFK Mora OK13:14
Lennart WahlgrenRehns BK13:16
Bo BörjessonStorviks IF13:18
Hans OlsénSundbybergs IK13:20
Bosse WiggeDomnarvets GOIF13:24
Rikard BorgLinköpings OK13:26
Mats KensbyOK Tyr13:28
Arne SääfGudhems IF13:30
Kenneth HermanssonSigtuna OK13:32
Börje PerssonOK Alehof13:34
Mikael DavidssonVästerås SOK13:36
Björn AlbinssonIFK Mora OK13:38
Jan LindhSundbybergs IK13:40
Per BlomIFK Enskede13:44
Johan HallgrenBjursås OK13:46
Olle AnderssonRehns BK13:48
Jan SundbüeOK Hällen13:50
Klas LindgrenVästerås SOK13:52
Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OK13:54
Andreas GroteOLC SKOG Fribourg13:56
Leif SandahlOK Tyr13:58
Magnus BacklundSäterbygdens OK14:00
Ansgar SimonssonSundbybergs IK14:02
Bo LauriSnättringe SK14:04
Anders OhlinRånäs OK14:06
Peter HambäckLånghundra IF14:08
Anders EnmarkGävle OK14:10
Michael HolmgrenIF Thor14:12
Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK14:14
Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF14:16
Christer BorgGöteborg-Majorna OK14:20
Jan Petter HansenGöteborg-Majorna OK14:24

D60

3 580 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunilla AxelssonSävedalens AIK12:39
Maria AnderssonBredaryds SOK12:41
Gunilla KreissJärla Orientering12:43
Marianne AlmLeksands OK12:45
Ewa EdejernIFK Bergvik12:47
Karin GunnarssonStora Tuna OK12:51
Anki Teike AnderssonForsa OK12:53
Yvonne TovenKöping-Kolsva OK12:57
Kerstin Alneberg StenssonSträngnäs-Malmby OL12:59
Marianne ThorssonIK Trenne Ullared13:01
Lotta ValentinGustavsbergs OK13:03
Lena LarssonSala OK13:05
Ina LindebergSkåneslättens OL13:07
Gunilla LärfarsLeksands OK13:09
Annika StaafForsa OK13:11
Marie RappIFK Mora OK13:13
Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb13:15
Christina OlssonSkåneslättens OL13:17
Carina DoyleSundbybergs IK13:21
Eva ElnerudSigtuna OK13:23

H60

5 300 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lasse JohanssonEds SK12:58
Leif EdejernIFK Bergvik13:00
Jan-Erik SkyttnerLjusdals OK13:02
Andreas HjertsonOK Linné13:04
Anders ThoméeIFK Mora OK13:06
Bengt HameliusSäterbygdens OK13:08
Sten-Olof MatssonLeksands OK13:10
Lars HagrotTäby OK13:12
Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK13:14
Tommy BergerGävle OK13:16
Göran HedmanValbo AIF13:20
Sören CallebergSöderhamns OK13:22
Göran DoyleSundbybergs IK13:24
Leif GustafssonSäterbygdens OK13:28
Roger LindLeksands OK13:30
Svante LindgrenKorsnäs IF OK13:32
Jörgen KarlssonAttunda OK13:34
Ulf PalmérUlricehamns OK13:36
Ulf LindbergSnättringe SK13:38
Dan SjöholmHalmstad OK13:40
Anders BjörklundSävedalens AIK13:42
Jan NordinSundsvalls OK13:44
Jan KihlSundbybergs IK13:46
Göran WelénKöping-Kolsva OK13:48
Mats AnderssonFinspångs SOK13:50
Lars SjökvistStora Tuna OK13:52
Jan LundgrenLinköpings OK13:54
Christer SegerquistGävle OK13:56
Göran NilssonSnättringe SK13:58
Hans TarandiIFK Lidingö SOK14:00
Mats LundbergDalaportens OL14:02
Jan-Olof BjörklundBjursås OK14:04
Peter OlssonTäby OK14:08
Ton LangerakJärfälla OK14:10
Bernt AnderssonIF Rigor14:12
Björn-Ove PetterssonAttunda OK14:14
Peter SjögrenLeksands OK14:16
Ulf SundinGöteborg-Majorna OK14:18

D65

3 580 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kerstin GustafssonOK Gränsen12:00
Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared12:04
Margareta SvenssonOK Vilse 8712:06
Margareta HallménAttunda OK12:08
Monica HåbergSöderhamns OK12:10
Catherine DawsonGafanhori12:12
Agneta NilssonEskilstuna OL12:14
Britt LarssonLänna IF12:16
Stina GunnarssonÄrla IF12:18
Monica KnutssonSävedalens AIK12:20
Eva TykessonRävetofta OK12:22
Gunnel MånssonOK Vilse 8712:24
Mona ForsbergNyköpings OK12:28
Ulla MohlinLjusdals OK12:30
Lena JanssonJärla Orientering12:32
Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK12:34
Helena HemströmGävle OK12:36
Britt GunnarssonKristinehamns OK12:38
Christina HjertsonOK Linné12:40

H65

4 690 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tommy HöglundLånghundra IF12:01
Anders ForsstedtSöders-Tyresö12:03
Lars JakobssonVästerås SOK12:05
Lennart HävrénTullinge SK12:07
Lars MongårdSkogsluffarnas OK12:09
Roy FranssonÄrla IF12:11
Arne HolmerIFK Mora OK12:13
Tommy ÖstLjusdals OK12:15
Mats HemströmGävle OK12:17
Pelle SkullmanLinköpings OK12:19
Ingvar SöderqvistSöderhamns OK12:21
Leif WadmanKöping-Kolsva OK12:23
Per-Anders HanssonSöderhamns OK12:25
Lars GustafssonOK Gränsen12:27
Per Arne EvaldssonOK Gynge12:29
Christer NordströmOK Älvsjö-Örby12:31
Lars EkengrenSöderhamns OK12:33
Roland BergSäterbygdens OK12:35
Anders GunnarssonSurahammars SOK12:37
Lars-Erik HermanssonOK Linné12:39
Stefan MillegårdSävedalens AIK12:41
Gert OlssonTockarps IK12:43
Matz LarssonGustavsbergs OK12:45
Mikael TarandiIFK Lidingö SOK12:47
Inge HultmanKovlands IF12:51
Kjell JanssonLånghundra IF12:53
Örjan StahlGrycksbo IF OK12:55
Magnus HaraldssonGustavsbergs OK12:57
Bo DavidssonSolna OK12:59
Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn13:01
Ivan SöderqvistLjusdals OK13:03
Reinhold LenneboIF Thor13:05
Stefan GunnarssonKristinehamns OK13:07
Ken RagnarssonOK Kompassen13:09
Anders HallménAttunda OK13:11
Sven-Inge SvenssonHässleholms OK13:13
Jan FogelbergVästvärmlands OK13:15
Hasse ÅbergValbo AIF13:17
Göran LarssonSala OK13:21

D70

3 020 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marianne SellgrenSigtuna OK12:46
Margareta HaraldssonGustavsbergs OK12:50
Berit EdengrenNyköpings OK12:52
Margareta HeldFK Åsen12:54
Ulla LingJönköpings OK12:56
Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL12:58
Maj-Britt ByströmRävetofta OK13:00
Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK13:02
Christina FlordalSundsvalls OK13:04
Inga JohanssonNyköpings OK13:06
Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad13:08
Maud MossbergOK Järnbärarna13:12
Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK13:14
Birgitta KlangLånghundra IF13:16
Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF13:18
Barbro EdströmKovlands IF13:20
Ingrid Wiklander NylanderSundsvalls OK13:24
Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL13:26
Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK13:28
Ingela HurtigKvarnsvedens GOIF OK13:30
Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK13:32

H70

3 760 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Håkan OlssonHjobygdens OK12:39
Per-Erik WåhlbergOK Linné12:41
Torgny PetterssonVästerviks OK12:43
Christer HedinIFK Enskede12:45
Hans-Gösta BernhardMariestads FK12:47
Ove JohanssonOK Kolmården12:49
Hans OlevikEdsbyns OK12:51
Gert LundquistGotlands Bro OK12:53
Tomas ÅhgrenLånghundra IF12:55
Göran ForsbergNyköpings OK12:57
John ÖstlundSundbybergs IK12:59
Per-Åke CarlenstamVäsby OK13:01
Kjell JeppsonIF Rigor13:03
Håkan NilssonMalmö OK13:05
Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna13:07
Leif SandgrenFrosta OK13:09
Bernt LöfkvistBjursås OK13:11
Ingemar LarssonTullinge SK13:13
Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden13:15
Anders SellgrenSigtuna OK13:19
Roy DawsonGafanhori13:21
Tommy WåhlinVästerås SOK13:23
Jan BojlingSolna OK13:25
Gert OlssonSkåneslättens OL13:27
Ulf KjellinOK Hedströmmen13:29
Jon FlordalSundsvalls OK13:31
Thomas JohanssonStigmännen Karlshamns OK13:33
Anders HurtigKvarnsvedens GOIF OK13:35
Bengt ErlandssonSvärdsjö SOK13:37
Ove EkKöping-Kolsva OK13:39
Håkan WinnbergIK Trenne Ullared13:41
Urs SchmutzLeksands OK13:43
Tommy HeldFK Åsen13:45
Owe EdströmKovlands IF13:47
Paul NorénOK Södertörn13:49
Sven-Erik KempeOK Hammaren13:51

D75

3 020 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Siv StamSäterbygdens OK12:07
Margareta HaraldssonSigtuna OK12:11
Margareta TidmanOK Kolmården12:13
Birgitta OlssonRonneby OK12:15
Kerstin ErnvidUlricehamns OK12:17

H75

3 460 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Roland OffrellFrosta OK12:01
Lars-B LarssonOK Tyr12:03
Ivan ErnvidUlricehamns OK12:05
Sven Erik SjöholmMullsjö SOK12:07
Erland LingJönköpings OK12:09
Lars HenrikssonOK Älme12:13
Arne KarlssonOK Tor12:15
Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK12:17
Ulf SvedestamEskilstuna OL12:19
Kurt SandströmSkutskärs OK12:21
Rolf ÖhrnNynäshamns OK12:25
Ragnar ErikssonOK Hedströmmen12:27
Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad12:29
Gunnar AnderssonIK Vista12:31
Håkan MossbergOK Järnbärarna12:33
Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF12:35

H80

3 120 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad12:34
Rune AhlanderJönköpings OK12:38
Rolf AnderssonRimbo SOK12:40
Per LarssonJönköpings OK12:42
Anders CarlssonSkåneslättens OL12:44
Sivert AxelssonKalmar OK12:46
Rolf KrohnHudiksvalls OK12:50

H90

1 900 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Curth SvenssonSkogsluffarnas OK12:24:18

Inskolning

730 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Leah AlnebergSträngnäs-Malmby OL10:59:09
Simon Amblie TarandiIFK Lidingö SOK11:00:00
Markus KantarpÄrla IF11:00:00
Miriam TroengOK Linné11:00:00
Sixten FredrikssonStora Tuna OK11:04:43
Lisa VestlingOK Kåre11:09:20
Charlie SvederDomnarvets GOIF11:11:58
Hilda ElfvingDomnarvets GOIF11:13:14
Simon UnanderSundsvalls OK11:27:36
Isak WegmüllerOK Rodhen11:31:27
Thor SundströmTäby OK11:32:26
Varja Engman ReleforsForsa OK11:32:51
Aron Engman ReleforsForsa OK11:33:06
Martin RyapolovIFK Mora OK12:15:25
Rut StenbackKvarnsvedens GOIF OK12:16:55
Wilma OhlinTullinge SK12:22:48
Astrid OhlinTullinge SK12:22:51
Eskil LöfåsDomnarvets GOIF12:27:01
Lily MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna12:30:29
Erik KolmskogOK Kåre12:37:07
Elias KolmskogSundbybergs IK12:37:08
Wilhelm MalmströmOK Linné12:41:06
Olof MalmströmOK Linné12:41:15
Loui GrankvistSurahammars SOK12:42:00
Linus BerglundKlubblös12:51:10
Olle JohanssonKlubblös12:51:15
Wilmer LindqvistTäby OK13:05:32
Isak PerssonTäby OK13:06:35
Erik ArleboKFUM Örebro OK13:14:26
Sarah LundellOK Österåker13:15:46
Hanna WåhlströmIF Thor13:26:59

U1

1 970 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lukas Amblie TarandiIFK Lidingö SOK11:00:00
Agnes DahlinKovlands IF11:05:06
Astrid FlordalSundsvalls OK11:05:45
Ludvig LindbergGustavsbergs OK11:12:24
Moa WegmüllerOK Rodhen11:34:41
Vilma DyreliusSnättringe SK11:38:42
Felix HerbstVästerås SOK11:44:00
Olivia HermanssonIFK Mora OK11:48:46
Wilma HermanssonIFK Mora OK11:48:47
Alva AldinStora Tuna OK11:57:52
Vidar NordgrenHärnösands OK12:02:51
Axel GustafssonNyköpings OK12:04:32
Märta OlssonOckelbo OK12:07:13
Alma FaxénVäxjö OK12:10:24
August ElwingerIF Thor12:10:39
Ruben RahmHärnösands OK12:14:21
Odd DingstenSkogspojkarnas OK12:16:17
Tova OlssonIF Thor12:23:57
Victor HaglundIFK Hedemora OK12:24:05
Stina KarlssonKovlands IF12:25:48
Viktor HellbergSundbybergs IK12:26:21
Julia Ohlin BoströmOK Linné12:37:17
Agnes Ohlin BoströmOK Linné12:37:19
Ebbe MattssonEdsbyns OK12:40:18
Aprilia EdeborgAlfta-Ösa OK12:40:20
Jonatan AlinIFK Mora OK12:55:50
Tilda HemmyrJärla Orientering13:03:15
Elliot HemmyrJärla Orientering13:04:09
Axel DavidssonAlfta-Ösa OK13:05:29
Alva JaneråsOK Linné13:09:23
Ebba JaneråsOK Linné13:09:25
Elin-Karin JohanssonOK Kåre13:20:42
Lilly Slars PaulssonSundbybergs IK13:30:40

U2

2 030 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonathan AlnebergSträngnäs-Malmby OL11:10:44
Elsa WoxlinSkogslöparna11:30:58
Vilgot SääfSöderhamns OK11:38:05
Erik SvedbergRehns BK11:40:42
Edvin SvedbergRehns BK11:40:45
Freja PerssonDomnarvets GOIF11:41:19
Wilma UnanderSundsvalls OK11:42:42
Lovisa PerssonDomnarvets GOIF11:44:06
Filippa OttoforsOK Kåre11:45:45
Ida OlssonIF Thor11:46:31
Axel SandVästerbergslagens OL11:51:13
Hilda GunérusSurahammars SOK11:55:34
Stina EngbergHärnösands OK12:04:03
Theodor LauriKamrat och IF KIF12:11:40
Elin HelldalOK Kåre12:12:21
Linnea DufvaSundsvalls OK12:13:27
Nora HelldalOK Kåre12:14:28
Wilma HultmanSkogspojkarnas OK12:18:10
Ida-Marie TuvessonSundsvalls OK12:22:43
Linnea PerssonOK Kåre12:24:29
Vanessa LindAlfta-Ösa OK12:33:52
Leo RyapolovIFK Mora OK12:36:38
Lova HolmströmIFK Hedemora OK12:39:13
Nova HelmOK Hammaren12:43:37
Emma LarssonIFK Mora OK12:48:26
Henry NilssonLånghundra IF12:54:35
Karl MalmströmOK Linné12:54:37
Petter MikaelssonForsa OK12:54:45
Hugo RydesäterRehns BK13:01:10
Fredrik RydbergSöders-Tyresö13:05:55
Axel GuggiIF Thor13:16:58
Selma KaskOK Linné13:25:02
Stella JakobssonJärla Orientering13:26:36
Calle MobergSundsvalls OK13:26:38
Meja HelgarsTäby OK13:29:54
Irma HelgarsTäby OK13:29:56
Oskar Hagelberg NordahlOK Kåre13:33:49
Alva JäderbergLeksands OK13:34:29
Casper StålbergGävle OK13:41:10

Öppen 1

2 030 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gustav FernvikStora Tuna OK11:14:08
Johanna LarssonIFK Mora OK12:48:27
Ulrika AdolfssonOK Kåre13:20:46
Tatiana LindqvistTäby OK13:57:01

Öppen 3

2 090 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sofie SandbergIF Thor11:00:00
Zandra BuudIFK Mora OK11:00:10
Katarina SellingLänna IF11:06:41
Anne-Marie LundquistGotlands Bro OK11:25:46
Maja MaxénStora Tuna OK11:31:39
Johanna MaxénStora Tuna OK11:31:41
Irina NilssonGävle OK11:57:09
Maria EldDomnarvets GOIF11:57:13
Annica AhlgrenTäby OK11:57:22
Susanna LindellLinköpings OK12:00:58
Tina KolmskogSundbybergs IK12:20:13
Mia Ohlin EklundRånäs OK12:26:52
Lena VestbomOckelbo OK12:33:25
Anders HolmströmIFK Hedemora OK12:39:15
Oskar SjöstrandLinköpings OK12:40:24
Marie RubérLinköpings OK12:40:26
Erik SjöstrandLinköpings OK12:40:29
Johan HelmOK Hammaren12:43:39
Helle RagnarssonOK Kompassen12:48:13
Oscar NilssonLånghundra IF12:53:41
Cecilia NorellSnättringe SK13:03:21
Ann-Louise LantzSöderhamns OK13:08:31
Malin MårtenssonOK Ravinen13:10:21
Linus WirénOK Österåker13:10:45
Klara FischerOK Linné13:14:22
Agnes NilssonDomnarvets GOIF13:27:19
Kajsa BergrothVästerås SOK13:30:31
Malte HellgrenIF Thor13:31:30
Magnus NilssonLånghundra IF13:35:17
Ellen DavidssonAlfta-Ösa OK
Sven PerssonS-E Bankens IF

Öppen 5

3 610 m, 70 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Susanna GahnshagOK Kåre11:00:00
Kajsa KolmskogOK Kåre11:00:00
Marie Olsson EliassonGävle OK11:00:00
Viktoria KarlssonKovlands IF11:00:05
Therese SvederDomnarvets GOIF11:06:44
Anders ErikssonKexholms SK11:24:41
Daniel OlarsLeksands OK11:27:58
Oskar DalinLeksands OK11:30:45
Malin FredrikssonStora Tuna OK11:32:16
Monica LööfMariestads FK11:44:48
Sofia GyllenswärdOK Linné11:50:10
Åsa BlixtJärbo OK11:54:48
Eva SkyttnerLjusdals OK11:55:06
Thomas PetterssonDomnarvets GOIF11:56:01
Henrik GunérusSurahammars SOK12:00:03
Andreas DahlinKovlands IF12:03:40
Lisa KullmanStora Tuna OK12:04:22
Mats NilssonEskilstuna OL12:05:58
Annika GustafssonKlubblös12:07:44
Anders OlarsLeksands OK12:08:51
Anna DufvaSundsvalls OK12:10:53
Petra PavlovskáSöderhamns OK12:12:48
Per WistedtSundbybergs IK12:14:03
Anna Martinsson-KarlssonAttunda OK12:17:05
Jessica ZetterbergHudiksvalls OK12:18:16
Anna-Karin Olsson JanssonOK Kåre12:21:22
Mikael HellgrenSkogspojkarnas OK12:26:47
Christina EngströmHärnösands OK12:29:32
Maja BjörkhagenVittjärvs IK12:30:13
Johan DahlborgFrösö IF12:30:53
Liv HerneTumba-Mälarhöjden OK12:31:05
Ida StödemanSurahammars SOK12:31:31
Selma IvarssonOK Hammaren12:36:00
Anna GustafssonNyköpings OK12:36:04
Frida JonforseSurahammars SOK12:38:05
Erika MattssonEdsbyns OK12:41:11
Ina DingstenSkogspojkarnas OK12:47:46
Sara SvenssonSurahammars SOK12:50:36
Erland SimonssonSundbybergs IK12:50:38
Elin TögenmarkOK Linné12:53:47
Sara DyreliusSnättringe SK12:54:17
Anna OksvoldOK Kåre12:55:08
Christina IvarssonOK Hammaren12:55:44
Sofia ÖsterdahlIFK Mora OK12:56:04
Peter FahlstedtSkogspojkarnas OK12:57:06
Karin GustavssonForsa OK12:58:59
Lena NilssonOK Österåker12:59:51
Helena LiljeströmGävle OK13:00:20
Nina HerneOK Ravinen13:02:22
Lars RahmHärnösands OK13:07:06
Lena ÅbomGävle OK13:07:44
Elin HedmanÖstersunds OK13:10:31
Therese RahmHärnösands OK13:11:09
Johan EssnerJärfälla OK13:12:04
Jennie ÖsterbergSurahammars SOK13:13:02
Helena FalkTäby OK13:15:24
Sofie MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna13:15:48
Emilia HagrotTäby OK13:17:19
Irené LarssonSundsvalls OK13:18:06
Per ArnessonSkarpnäcks OL13:19:04
Andreas J. WikströmOK Hammaren13:23:27
Sara HultmanSkogspojkarnas OK13:24:15
Pär NordbergSkogspojkarnas OK13:24:16
Mikael WilénLeksands OK13:25:17
Therese GellerbrandtMalungs OK Skogsmårdarna13:27:16
Britt-Marie ErikssonOK Rodhen13:28:02
Karin HelmOK Hammaren13:28:04
Robin BergrothVästerås SOK13:30:35
Maria Slars PaulssonSundbybergs IK13:30:41
Katharina SandströmSundsvalls OK13:49:24

Öppen 7

2 960 m, 139 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gustav BjörklundIFK Enskede11:00:00
Gittan GeliusSnättringe SK11:00:00
Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OL11:00:00
Carina SandbergSäterbygdens OK11:00:29
Björn AlmLeksands OK11:06:12
Jan LärfarsLeksands OK11:08:04
Lotta LarssonVästerbergslagens OL11:09:07
Christer SandhOK Roxen11:15:03
Conny SahlinVänersborgs SK11:21:41
Ingela KälvedalKlubblös11:22:38
Birgitta ArleboKFUM Örebro OK11:28:46
Börje HolmgrenVallentuna-Össeby OL11:30:18
Albin EronnLinköpings OK11:31:56
Lars ArleboKFUM Örebro OK11:32:58
Birgitta WinbladRehns BK11:33:19
Jan WinbladRehns BK11:33:22
Gun SvenssonRehns BK11:33:50
Lars-Ivar SvenssonRehns BK11:34:15
Christer EngmanForsa OK11:35:28
Eva EngmanForsa OK11:38:14
Britt RangertIK Ymer11:43:21
Stefan SvedbergRehns BK11:44:09
Håkan LööfMariestads FK11:44:46
Helena BybergDomnarvets GOIF11:45:19
Håkan BybergDomnarvets GOIF11:45:21
Maffe FrostIFK Mora OK11:45:32
Pia FrostIFK Mora OK11:47:02
Helena WallmanVästerbergslagens OL11:47:40
Anna ÅlinSundsvalls OK11:47:48
Monica SandbergLjusne-Ala OK11:48:04
Mikael WallinLjusne-Ala OK11:48:08
Hannah LinngårdCentrum OK11:49:03
Alma SandVästerbergslagens OL11:51:16
Niklas BlixtJärbo OK11:51:59
Hans NykvistStora Tuna OK11:52:45
Östen BomanSöderhamns OK11:54:16
Carina GunérusSurahammars SOK11:59:29
Jennie BerglundSävedalens AIK12:00:22
Elsa BrahmLånghundra IF12:00:55
Bengt SalomonssonSkåneslättens OL12:02:16
Rose-Marie HameliusSäterbygdens OK12:03:04
Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF12:03:32
Niclas AhlströmVästerås SOK12:04:00
Emma HerbstVästerås SOK12:05:18
Anna-Clara WistedtSundbybergs IK12:07:07
Martin KarlssonCentrum OK12:07:42
Ulf NilssonKovlands IF12:09:18
Torill SvendsenFrosta OK12:10:07
Tomas SundqvistOK Kåre12:11:27
Anders HaglundLeksands OK12:11:47
Cecilia EnbergLinköpings OK12:12:27
Ida WesselLänna IF12:12:45
Elisabeth LindstedtOK Ravinen12:13:18
Curt LandinRehns BK12:14:49
Albin ÅlinSundsvalls OK12:14:59
Ingela AlnessLånghundra IF12:18:14
Stig LarssonHagaby GoIF Örebro12:19:11
Gunilla Hvatz-LarssonHagaby GoIF Örebro12:19:14
Magnus HerberthsonLinköpings OK12:19:37
Peter WoxlinSkogslöparna12:20:30
Jessica ErikssonDomnarvets GOIF12:21:04
Alva NyströmIF Thor12:22:06
Ing-Marie NyströmIF Thor12:22:08
Ola JäderbergLeksands OK12:22:31
Sara ThörnOK Södertörn12:24:09
Lina SöderkvistSäterbygdens OK12:29:27
Sussie BjörklundKvarnsvedens GOIF OK12:29:36
Anders OttoforsOK Kåre12:29:41
Carin RosénGustavsbergs OK12:31:27
Hjalmar WennbergHudiksvalls OK12:31:36
Maria EdvardssonJärfälla OK12:32:04
Ann-Sofie JemthIF Thor12:32:06
Sture JonssonHudiksvalls OK12:32:11
Staffan VestbomOckelbo OK12:34:01
Göran ReinholdssonJärfälla OK12:39:09
Britt BjörklundBjursås OK12:40:06
Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK12:40:37
Fredrik GranholmSundsvalls OK12:40:58
Johan ÖstbergStora Tuna OK12:41:06
Janni AxelssonSävedalens AIK12:42:41
Lasse DyrsmedsIK Jarl Rättvik12:44:12
Bo AnderssonVästerås SOK12:45:32
Elinor LangeTumba-Mälarhöjden OK12:46:51
Simon SchmutzLeksands OK12:47:39
Anna BlombergSegersta OK12:48:11
Tobias SvenssonSurahammars SOK12:50:41
Nina IversAttunda OK12:51:08
Karin ProforsKöping-Kolsva OK12:51:50
Johan ReleforsForsa OK12:52:32
Jessica EngmanForsa OK12:52:34
Emma ClaessonStora Tuna OK12:53:32
Roger EklundIK Jarl Rättvik12:55:10
Sissel WidehagSundbybergs IK12:55:47
Per-Inge JohanssonKlubblös12:56:31
Håkan JanssonGävle OK12:57:29
Annika PalmgrenSundsvalls OK12:57:57
Kerstin LoenbergSkarpnäcks OL12:58:03
Karin JonsellVallentuna-Össeby OL12:58:56
Hans OhlinRånäs OK12:59:01
Anna WesterberghRasbo IK12:59:42
Anna OlssonIF Thor13:00:09
Yvonne GrehnOK Rodhen13:00:31
Per-Åke HolmSigtuna OK13:02:28
Annica BergerDomnarvets GOIF13:04:03
Ulrika BacklundDalaportens OL13:04:11
Lars-Erik LiljeströmGävle OK13:04:33
Kirsty Mc IntyreOK Tyr13:07:52
Emelie RökenTäby OK13:08:09
Per IkoTäby OK13:09:31
Anders JanssonGrycksbo IF OK13:09:41
Christina WestmanHudiksvalls OK13:10:40
Sven LundbäckDomnarvets GOIF13:11:27
Anna JöhnemarkStora Tuna OK13:12:25
Magnus EngbergSundsvalls OK13:12:51
Peter ÖsterbergSurahammars SOK13:15:35
Christin ForsbergOK Ravinen13:15:50
Sofia StenbergDomnarvets GOIF13:16:06
Linnea PetrisiVästerbergslagens OL13:16:40
Inger SörlenTäby OK13:18:09
Hans-Erik PerssonSundbybergs IK13:18:20
Annika DavidssonVästerås SOK13:21:11
Klara PetrisiVästerbergslagens OL13:21:49
Lena PetrisiVästerbergslagens OL13:21:51
Björn NorbergStora Tuna OK13:22:26
Kristina HammarfalkÖstersunds OK13:23:02
James ChristieSnättringe SK13:23:52
Karin PalmOK Linné13:25:21
Björn HannrupIF Thor13:26:05
Karin HannrupIF Thor13:26:07
Hanna HolmströmIFK Hedemora OK13:28:08
Anna HolmströmTäby OK13:30:06
Elias Jeb BergrothVästerås SOK13:30:28
Nic KruysIF Thor13:31:27
Lars GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna13:32:10
Thomas WidehagSundbybergs IK13:32:21
Andreas EklundGöteborg-Majorna OK13:33:09
Anneli ChristieSnättringe SK13:33:38
Kristian FellVästerås SOK13:36:07
Lars NordvallDomnarvets GOIF13:56:22

Öppen 8

5 290 m, 71 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin ElfvingDomnarvets GOIF11:00:00
Peter KolmskogOK Kåre11:00:00
Jacob KällströmVallentuna-Össeby OL11:00:00
Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad11:00:00
Per VestlingOK Kåre11:00:01
Sara NylénBromma-Vällingby SOK11:00:42
Anna TuressonBromma-Vällingby SOK11:01:50
Karl WalheimÄrla IF11:04:30
Patrik GustafssonVästerbergslagens OL11:13:25
Niklas AldinStora Tuna OK11:21:32
Torbjörn BergmanOK Härjulf11:23:34
Håkan NilssonDomnarvets GOIF11:24:04
Carina KaleredOK Denseln11:28:29
Håkan LindbergOK Vilse 8711:35:11
Thomas RexSundsvalls OK11:35:45
Petra SundströmTäby OK11:41:59
Thomas HermanssonIFK Mora OK11:50:18
Lena HermanssonIFK Mora OK11:50:53
Jan KaleredOK Denseln11:54:11
Jesper LysellRehns BK11:58:13
Per BrahmLånghundra IF12:01:43
Christina AlnebergSträngnäs-Malmby OL12:05:04
Maria CarlströmCentrum OK12:06:09
Klaus CsúcsIFK Mora OK12:06:23
Cornelia IvarssonOK Hammaren12:07:19
Nisse JohanssonRehns BK12:09:47
Peter NyströmIF Thor12:14:12
Daniel AlnebergSträngnäs-Malmby OL12:15:22
Henrik HanssonJärfälla OK12:16:51
Björn LjungquistTäby OK12:18:31
Niclas NilssonOK Österåker12:20:19
Kenneth AlnessLånghundra IF12:21:55
Jeanette VestlingOK Kåre12:23:36
Åsa NylénBromma-Vällingby SOK12:25:28
Andrea WesterdahlTäby OK12:29:34
Staffan BromanOK Roslagen12:30:57
Bertil ÅkessonMarkbygdens OK12:36:17
Tomas UnanderSundsvalls OK12:37:30
Per BacklundOK Södertörn12:37:52
Lars LundinTierps SOK12:39:22
Thomas IvarssonOK Hammaren12:43:17
Marcus EkKöping-Kolsva OK12:43:45
Anna SameliusVisborgs OK12:49:27
Karin HofstedtTäby OK12:51:38
Jonny BirgerssonGrycksbo IF OK12:53:17
Erik MelénÄrla IF12:53:50
Peter HolmquistKlubblös13:00:23
Lars HolmquistSundsvalls OK13:00:52
Mats HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF13:01:49
Barbara SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF13:02:32
David BejbomJärla Orientering13:09:08
Anna RökenTäby OK13:09:11
Fredrik ElwingerIF Thor13:10:37
Simon WegmüllerOK Rodhen13:13:53
Joel Andersson SkantzeJärla Orientering13:15:40
Andreas PerssonDomnarvets GOIF13:15:54
Niclas RökenTäby OK13:19:19
Malin UnanderSundsvalls OK13:19:26
Kristina HelldalOK Kåre13:21:00
Lars DragerydÄrla IF13:21:41
Daniel EkströmStora Tuna OK13:22:45
Bernad FiedlerKlubblös13:23:49
Halvor Eid NielsenÄrla IF13:24:06
Mattias GyllenswärdOK Linné13:24:12
Jörgen OhlinTullinge SK13:24:28
Stefan GunnarssonHudiksvalls OK13:26:51
Malin TuvessonSundsvalls OK13:28:06
Josiah BergrothVästerås SOK13:30:23
Urban StåhlSundbybergs IK13:31:37
Louise BalkenKlubblös13:31:43
Karl TiseliusKlubblös13:31:53

Ultra Kort 8km

7 720 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kristian AlgersSkogspojkarnas OK12:00
Jan-Olov BergmanVästerås SOK12:00
Jonas BuudIFK Mora OK12:00
Tyra ForsbergValbo AIF12:00
Lars NordinTullinge SK12:00
Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF12:00
Peter ÅkessonSvenska fönster12:00

Ultra Lång 11,5km

11 430 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Pär BodénLitsbygdens SK12:00
Kenneth EdlundLycksele IF12:00
Nils EdvardssonJärfälla OK12:00
Andreas ForsbergValbo AIF12:00
Mattias GanslandtIFK Lidingö SOK12:00
Charlotte LindkvistLeksands OK12:00
Henrik RoosOK Linné12:00
Olof SundströmTäby OK12:00

Annonser