Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Veteran-SM med Ösaträffen, dag 3, lång

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-SM med Ösaträffen, dag 3, lång
Arrangörsorganisation: Alfta-Ösa OK
Datum: lördag 8 juni 2019

D21

7 690 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jennie Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna13:00
Boel SundbergOK Södertörn13:02
Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK13:04
Linda ErikssonGävle OK13:06
Maria BjörklundStora Tuna OK13:08
Karin HagwallLunds OK13:10
Louise HaneOK Nolaskogsarna13:12
Sara LundstenSundsvalls OK13:14
Elin FjellströmMalungs OK Skogsmårdarna13:16
Elin Hemmyr SkantzeJärla Orientering13:18
Linnea ClaesdotterIFK Lidingö SOK13:20
Tilda JohanssonOK Orion13:22
Elisabeth AhlgrenLinköpings OK13:24
Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF13:26
Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro13:28
Amanda HolmgrenVittjärvs IK13:30
Emma AnderssonSävedalens AIK13:32
Magdalena GrunderJärfälla OK13:34
Susanna MårtenssonStora Tuna OK13:36
Pernilla ErikssonGävle OK13:38
Anna WehlinLinköpings OK13:42
Stina GranefeltOK Tyr13:44
Elin GidingVallentuna-Össeby OL13:46
Lovisa PerssonOK Tisaren13:48
Julia Modig TjärnströmLinköpings OK13:52
Amélie WallenhammarHagaby GoIF Örebro13:54
Rebecka HeinrupTullinge SK13:56
Josefin TjernlundOK Tisaren13:58
Nadja RutzSundbybergs IK14:04
Emma JohanssonDomnarvets GOIF14:06
Hanna ErikssonIFK Mora OK14:08
Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna14:12
Stina EdejernIFK Bergvik14:14
Johanna Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna14:16
Kadri KalvoSundsvalls OK14:18
Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF14:20
Frida Jönsson HellstadiusLinköpings OK14:22
Amilia BjörklundSävedalens AIK14:26

H21

11 300 m, 77 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Leon HanssonVisborgs OK12:04:00
Victor BergstrandLinköpings OK12:06:00
Erik LundhRehns BK12:08:00
Aleksandr ManoilovJärfälla OK12:10:00
Johan EdenhamnLänna IF12:12:00
Adam LiljaOK Enen12:14:00
Viktor SvenskStora Tuna OK12:18:00
Thomas LandqvistMalungs OK Skogsmårdarna12:20:00
Erik OlssonGävle OK12:22:00
Oskar LundqvistMalungs OK Skogsmårdarna12:24:00
Arvid VågIFK Göteborg Orientering12:26:00
Henrik FröjdRehns BK12:28:00
Örjan AhnoffCentrum OK12:30:00
Jonas AnderssonStora Tuna OK12:32:00
Johan AllardLinköpings OK12:34:00
Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF12:36:00
Joel Börjesson ErikssonStorviks IF12:38:00
Viktor SilvemarkÄrla IF12:40:00
François BornerOLV ZUG12:42:00
Linus RappIFK Mora OK12:44:00
Josef NordlundOK Linné12:46:00
Joel LännevallOK Roslagen12:48:00
David LundstenIFK Umeå12:52:00
Henrik JohannessonStora Tuna OK12:54:00
Flavio PoltéraSnättringe SK12:56:00
Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna12:58:00
Jonas GustafssonOK Kåre13:00:00
Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna13:02:00
Robert PetterssonIF Thor13:04:00
Karl WalheimÄrla IF13:06:00
Mattias OlofssonOK Enen13:08:00
Emil KaleredOK Denseln13:10:00
Erik ToomingasSundsvalls OK13:12:00
Niklas AldénOK Linné13:16:00
Jon EklundIK Jarl Rättvik13:18:00
Simon HedlundÄrla IF13:20:00
Mårten OlssonGävle OK13:22:00
Johan HöijOK Linné13:24:00
Johan PerssonHagaby GoIF Örebro13:26:00
Anton ForsbergStora Tuna OK13:28:55
Joakim SvenskStora Tuna OK13:30:00
Rikard TynellGrycksbo IF OK13:32:00
Martin NilssonIFK Umeå13:34:00
Fredric JohanssonSnättringe SK13:36:00
Christian SpoerryUmeå OK13:38:00
Fredrik ÅkerlindVallentuna-Össeby OL13:42:00
Jesper SvenskStora Tuna OK13:44:00
Gustav ÖhgrenOK Kåre13:46:00
Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna13:48:00
Oscar VångellÄrla IF13:50:00
Fabian SteenOK Enen13:52:00
Hans PerssonIFK Umeå13:54:00
Filip WadstenMalungs OK Skogsmårdarna13:56:00
Anders LindbergForsa OK13:58:00
Tomas HolmbergCentrum OK14:00:00
Charlie StoltRehns BK14:02:00
Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF14:06:00
Erik MalmbergLinköpings OK14:08:00
Johan OlssonHjobygdens OK14:10:00
Pelle EngstrandStora Tuna OK14:12:00
Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna14:14:00
Johan AronssonOK Tisaren14:16:00
Petter ErikssonÄrla IF14:18:00
Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK14:20:00
Sven EngströmLinköpings OK14:22:00
Jan TroengOK Linné14:24:00
Thomas E ErikssonKexholms SK14:26:00
Erik HannrupIF Thor14:29:00
Olle KaleredStora Tuna OK14:30:00
David SundströmSöderhamns OK14:32:00
Jens RönnolsJärla Orientering14:34:00
Dag StridhMalungs OK Skogsmårdarna14:38:00
Mattias MårtsStora Tuna OK14:40:00
David HectorSnättringe SK14:42:00
Carl MagnussonIFK Mora OK14:44:00
Mats TroengOK Linné14:46:00
Oskar NordmarkCentrum OK14:48:00

D21 Kort

4 660 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK11:00:00
Linnea NordkvistIFK Mora OK11:00:00
Lina LarssonVänersborgs SK11:01:34
Marie DahlinKovlands IF11:03:45
Lisa HallbergIFK Mora OK11:03:58
Elina ArvidssonSäterbygdens OK11:22:40
Sandra HanssonÄrla IF11:27:21
Jenny PalmgrenSundsvalls OK11:29:02
Henny SamuelssonCentrum OK12:03:20
Johanna RagvaldOK Linné12:10:09
Emma BacklundSäterbygdens OK12:57:31
Helen HanstockÖstersunds OK13:09:30
Ebba WesterbergIF Thor13:14:08
Tora WesterbergOK Kolmården13:15:08
Julia DavidssonÄrla IF13:20:39

H21 Kort

7 440 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna11:46:06
Joakim BerglundSävedalens AIK11:47:07
Johan NymanForsa OK12:00:00
Mikael JaneråsOK Linné12:45:28
James TurtonÖstersunds OK13:09:12
Petter LindbergOK Linne13:36:32

D20

5 600 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sofia GidingVallentuna-Össeby OL13:08
Frida VikströmSundsvalls OK13:10
Alva LindellIF Thor13:12
Hanna KjellinSundsvalls OK13:14
Alva RingiOK Kåre13:16
Lotten KindlundhFK Finn13:18
Carolina JonsellOK Linné13:20
Malva SteenOK Enen13:22

H20

7 780 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mattias KallhaugeSnättringe SK12:42
Walter LagerhällRehns BK12:44
Olle HedmanIF Hagen12:48
Simon DahlbergOK Nolaskogsarna12:50
Emil JonsellIF Thor12:52
Albin AlsiöIF Hagen12:54
Christian LindhSundbybergs IK12:56
Emil GrehnOK Rodhen13:00

D18

5 530 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ebba LindellIF Thor12:02
Tove RingiOK Kåre12:04
Therese NilssonOK Österåker12:06
Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL12:08
Emma IsacssonOK Linné12:10
Ida HallinSurahammars SOK12:12
Tilde EngbergHärnösands OK12:14
Hedvig SundstedtRasbo IK12:16
Emilia EngelOK Ravinen12:18
Ida LarssonVästerås SOK12:20
Karin WedmanVästerbergslagens OL12:22
Elsa NilssonDomnarvets GOIF12:24
Elin EdströmHärnösands OK12:26
Amelie JosefssonSkogslöparna12:28
Matilda LindhSundbybergs IK12:30
Vera RolfssonSkarpnäcks OL12:32
Sofia IversAttunda OK12:36
Moa KarlssonOK Hammaren12:38
Lovisa HambäckLånghundra IF12:40
Lovisa WigertzLånghundra IF12:44
Tilda GolsäterKorsnäs IF OK12:46
Emilia BergströmOK Rodhen12:48
Moa AlsiöIF Hagen12:52
Emma LingIK Hakarpspojkarna12:54
Ida HofstedtTäby OK12:58
Ida JohnssonOK Kåre13:00

H18

6 480 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Arvid RoosOK Linné12:27
John WolgastSnättringe SK12:29
Nils Forsberg RundströmIFK Enskede12:31
David MelinOK Rodhen12:33
Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK12:35
Anton SegermanIF Thor12:37
Albin LindskogOK Ravinen12:39
Jesper JohanssonOK Löftan12:41
Jonas CarlssonStora Tuna OK12:43
Thobias BrodinIFK Mora OK12:45
Samuel StålnäbbDomnarvets GOIF12:47
Isak BerggrenGävle OK12:49
Adrian VartiaOK Löftan12:51
Jonne LiukkonenSundsvalls OK12:53
Erik LarssonIFK Mora OK12:55
Martin RinnbäckOK Ravinen12:59
Jonas BjörsLjusdals OK13:01
Arvid WesterbergOK Kolmården13:03
Erik BrandtDomnarvets GOIF13:05
John McLellandOK Rodhen13:07
Alfred LiljeströmGävle OK13:09
Carl JosefssonSävedalens AIK13:11
Erik JohanssonOK Alehof13:13
Oscar PalmOK Linné13:15
Melker NordgrenOK Kåre13:17
Viktor WaernqvistOK Kolmården13:19
Filip BäckArboga OK13:21
Axel HedströmÖstersunds OK13:25
Emil BybergDomnarvets GOIF13:27
Otto BalckTäby OK13:29
Felix SilverGävle OK13:31
Ludde BlomIFK Enskede13:33
Jonatan StåhlSundbybergs IK13:39
Emil BoströmOK Linné13:41
Elis SandbergAlfta-Ösa OK13:43

D16

4 990 m, 64 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ella SandbergAlfta-Ösa OK12:01
Tyra ForsbergValbo AIF12:03
Emma NorinSöders-Tyresö12:05
Hanny EdströmHärnösands OK12:07
Kristina LindgrenVästerås SOK12:09
Clara SvenssonSurahammars SOK12:11
Emilia JohnssonOK Kåre12:13
Sanna RinnbäckOK Ravinen12:15
Stina LindholmSundsvalls OK12:17
Fannie SjölanderOK Rodhen12:19
Lisa NilssonOK Linné12:21
Lovisa MasesStora Tuna OK12:23
Doris IkoTäby OK12:25
Emma JohanssonSundsvalls OK12:27
Elmina MolinHärnösands OK12:29
Moa Algers OmholtSkogspojkarnas OK12:31
Irma ÖstbergAlfta-Ösa OK12:33
Elsa GranholmSundsvalls OK12:35
Felicia SahlénVästerås SOK12:37
Tilda DalekantIFK Enskede12:39
Lilly ChristieSnättringe SK12:41
Maja BergqvistKorsnäs IF OK12:43
Åsa SundströmJärla Orientering12:45
Elise EdlerOK Hammaren12:47
Julia BosellOK Kåre12:49
Ebba LindholmSundsvalls OK12:51
Sara ÅbomGävle OK12:53
Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL12:55
Isabelle StåhlbrandtRasbo IK12:57
Elsa GörasLeksands OK12:59
Hanna JonsellIF Thor13:01
Anja NilssonDomnarvets GOIF13:03
Ylva SandströmSundsvalls OK13:05
Johanna RoosOK Linné13:07
Tilda MårtenssonOK Ravinen13:09
Alma WallmanVästerbergslagens OL13:11
Cornelia KrafftLänna IF13:13
Emma EliassonDomnarvets GOIF13:15
Tindra JonssonSkarpnäcks OL13:17
Sofia LindhagenIFK Enskede13:19
Elsa LindahlHärnösands OK13:21
Amanda HallVästerås SOK13:23
Katja GustafssonNyköpings OK13:25
Rebecka HaslerSurahammars SOK13:27
Julia NäslundOK Hammaren13:29
Alice LarssonSundsvalls OK13:33
Tove SvedellSkarpnäcks OL13:35
Linnea LundOK Kolmården13:37
Agnes Söllvander EklundOK Rodhen13:39
Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK13:41
Agnes WallinKorsnäs IF OK13:43
Hanna AlsiöIF Hagen13:45
Vendela SöderqvistOK Kåre13:47
Ellen HannrupIF Thor13:49
Maja AhlströmVästerås SOK13:51
Fredrika NordquistTäby OK13:53
Alice Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF13:55
Tuva-Cajsa SpikLeksands OK13:57
Sigrid CarlssonSundbybergs IK13:59
Astrid RexSundsvalls OK14:01
Thea NordinKorsnäs IF OK14:03
Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb14:05
Elin LadängesAlfta-Ösa OK14:07
Alva DahlinKovlands IF14:09

H16

5 770 m, 52 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elis Forsberg RundströmIFK Enskede12:00:00
Filip DryseliusSkarpnäcks OL12:02:00
Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK12:04:00
Mathias DryseliusSkarpnäcks OL12:06:00
Josiah BergrothVästerås SOK12:08:00
Edvin ForsbergOK Ravinen12:10:00
Viggo ÖstlundKovlands IF12:12:00
Viktor SoneAttunda OK12:14:00
Albin BjörkOK Hammaren12:16:00
Pelle NilssonOK Linné12:18:00
William GrunderJärfälla OK12:20:00
Edvin NilssonLånghundra IF12:22:00
Oskar VikströmSundsvalls OK12:24:00
Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna12:26:00
Marcus EkmanTäby OK12:28:00
Fabian SundOK Hammaren12:30:00
Klockar-Eskil NääsLeksands OK12:32:00
Tobias JohanssonOK Löftan12:36:00
Viktor BoströmOK Linné12:38:00
Adrian Hansson BångaAlfta-Ösa OK12:40:00
Hugo CedervallÖrkelljunga FK12:42:00
Erik LingIK Hakarpspojkarna12:44:00
Viktor JemthIF Thor12:46:00
Eskil WidehagSundbybergs IK12:48:00
Albin GezeliusIFK Mora OK12:50:00
Hugo LindskogOK Ravinen12:52:00
Viktor NorbergStora Tuna OK12:54:00
Eric JohanssonOK Kåre12:56:00
Teo StruckOK Ravinen12:58:00
Edvin MäkinenOK Hammaren13:00:00
Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna13:02:00
Jakob CarlssonStora Tuna OK13:04:00
Lucas AhlströmVästerås SOK13:06:00
Egil LissmyrIFK Mora OK13:08:00
Jakob WidelundOK Kåre13:10:00
Filip LindqvistTäby OK13:12:00
Eric BäckArboga OK13:14:00
Isak DalinLeksands OK13:16:00
Isak GeliusSnättringe SK13:18:00
Elis IversAttunda OK13:20:00
Olle KallurOK Ravinen13:22:00
Albin BlombergSegersta OK13:27:35
Elias Jeb BergrothVästerås SOK13:28:00
Rasmus SöderbergGävle OK13:30:00
Aron HellgrenIF Thor13:32:00
Wille LångbergHudiksvalls OK13:34:00
Eric HallnerOckelbo OK13:36:00
Marcus SteneboAttunda OK13:38:00
Axel GidlundOK Linné13:42:00
Edvin LakeSundsvalls OK13:44:00
Rasmus PåledalOK Roxen13:46:00
Gustaf HofstedtTäby OK13:48:00

H16 Kort

3 770 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Axel MäkinenOK Hammaren11:56:14

D14

4 600 m, 58 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lina WidelundOK Kåre12:09
Linn De BoussardIFK Enskede12:11
Lovisa DufvaSundsvalls OK12:13
Nova SahlénVästerås SOK12:15
Frida MelinOK Rodhen12:17
Sanna HörnellDomnarvets GOIF12:19
Rakel RahmHärnösands OK12:21
Elsa HedinOK Linné12:23
Beatrice ÖsterbergSurahammars SOK12:25
Lydia PerssonAlfta-Ösa OK12:27
Alva Lidström LauriSnättringe SK12:29
Moa BirkebækStora Tuna OK12:31
Wilma MårtenssonOK Ravinen12:33
Signe ÖhgrenKarlsbyhedens OK12:35
Julia GellerbrandtMalungs OK Skogsmårdarna12:37
Olivia KarlssonKovlands IF12:39
Emma HenriquesOK Södertörn12:41
Ida PalmOK Linné12:43
Alva ErssonIFK Mora OK12:45
Moa BergqvistKorsnäs IF OK12:47
Lovisa NordquistTäby OK12:49
Nora Svedin JakobssonLånghundra IF12:51
Elin GezeliusIFK Mora OK12:53
Nova MatthewsTullinge SK12:55
Ingrid MolinHärnösands OK12:57
Kajsa HallVästerås SOK13:01
Ella YtterströmSundsvalls OK13:03
Sofia TunessonSkogspojkarnas OK13:05
Julia Hagelberg NordahlOK Kåre13:09
Emily KruysIF Thor13:11
Sandra LingIK Hakarpspojkarna13:13
Molly GeliusSnättringe SK13:15
Elsa BrandtDomnarvets GOIF13:17
Annie LundOK Kolmården13:19
Sofie EttlingSkogspojkarnas OK13:21
Elvira BjörnbergVästerås SOK13:23
Klara HartOK Linné13:25
Greta BladlundKarlsbyhedens OK13:27
Alva EliassonSundsvalls OK13:29
Tilde MansénSkarpnäcks OL13:31
Elsa Söllvander EklundOK Rodhen13:33
Tuva HolmströmOK Ravinen13:35
Sofie Karlsson HolmerIFK Mora OK13:39
Enni LundbergOK Kåre13:41
Hanna LindqvistÖstersunds OK13:43
Alice RökenTäby OK13:47
Maja EliassonDomnarvets GOIF13:49
Emma MattssonMalungs OK Skogsmårdarna13:51
Oline HanssonAlfta-Ösa OK13:53
Mira NordinKorsnäs IF OK13:55
Emmy RoosIF Thor13:57
Greta HedmanÖstersunds OK14:01
Ellen ThorsénSurahammars SOK14:03
Elsa KaipeOK Kåre14:05
Pauline HaglundIFK Hedemora OK14:07
Amanda BäckArboga OK14:09
Klara JunegardTullinge SK14:13
Signe FeilSundsvalls OK14:15

H14

4 600 m, 75 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan OlarsLeksands OK12:00
Olov NorinSundsvalls OK12:02
Leo LjungbergSkarpnäcks OL12:04
Emil ÅbergOK Linné12:06
Alfred JeppssonOK Hammaren12:08
Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK12:10
Joel WallnerAttunda OK12:12
Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL12:16
Linus HallinSurahammars SOK12:18
Malte SöderlundKarlsbyhedens OK12:20
Aron BromanLänna IF12:22
Love BylundIF Thor12:24
Jens FochsenWaxholms OK12:26
Olle WallmanVästerbergslagens OL12:28
Hugo NordlanderSundsvalls OK12:32
Oskar BjörkOK Hammaren12:34
Vidar NettelmarkSurahammars SOK12:36
Noa HelgarsTäby OK12:38
Viktor FischerOK Linné12:40
Erik PalmVästerås SOK12:42
Wille SöderqvistOK Kåre12:44
Elias WesterberghRasbo IK12:46
Linus NilssonOK Österåker12:48
Alexander RydbergSöders-Tyresö12:50
Marcus GrunderJärfälla OK12:52
Rasmus WidelundOK Kåre12:56
Isak BjörkOK Hammaren12:58
Max AlfredssonGävle OK13:00
Nils EngbergHärnösands OK13:02
Manfred LevinSundbybergs IK13:04
Albin JemthIF Thor13:06
Svante NelanderOK Linné13:08
Ludvig HaslerSurahammars SOK13:10
Hugo AtterbrandOK Kåre13:14
Mattias LarssonSundsvalls OK13:16
Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK13:18
Simon SegermanIF Thor13:20
Axel GräfningsGrycksbo IF OK13:22
Helmer JöhnemarkStora Tuna OK13:24
Simon BerglundKarlsbyhedens OK13:26
Hugo BraamOK Denseln13:28
Axel HejdenbergGävle OK13:30
Erik LundquistOK Ravinen13:32
Lucas SöderbergGävle OK13:34
Aron SidenvallHudiksvalls OK13:36
Malte AlbinssonOK Österåker13:38
Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna13:40
Erik GuggiIF Thor13:42
Gustav LjunggrenOK Hammaren13:44
Jacob PåledalOK Roxen13:46
August GörasLeksands OK13:48
Elias HörnellDomnarvets GOIF13:50
Simon NordlanderSundsvalls OK13:52
William OksvoldOK Kåre13:54
Joel AhlbergOK Linné13:56
Axel TrofastTullinge SK14:00
Edvin WollbrandOK Ravinen14:02
Simon LundellOK Österåker14:06
Ivar LissmyrIFK Mora OK14:08
Hampus KarlssonOK Hammaren14:10
Wilmer RexSundsvalls OK14:12
Svante SandvikAttunda OK14:14
Arvid GunérusSurahammars SOK14:16
Olle LångbergHudiksvalls OK14:18
Erik NederheimTäby OK14:20
Ludvig EronnLinköpings OK14:22
Erik NorinSöders-Tyresö14:24
Pontus HedbergKarlsbyhedens OK14:26
Axel AnderssonIF Thor14:28
Edvin TögenmarkOK Linné14:30
Arvid JonforsenSurahammars SOK14:32
Robin BergrothVästerås SOK14:36
Sixten PerssonSkogslöparna14:38
Melker SundOK Hammaren14:40
Axel BalckTäby OK14:42

D14 Kort

2 250 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elin BrandtAlfta-Ösa OK11:00:00
Matilda PetterssonDomnarvets GOIF11:13:46
Judith ForsbergValbo AIF11:19:00
Elisia SvedbergRehns BK11:31:48
Felicia KrafftLänna IF11:53:18
Lovisa LundinAlfta-Ösa OK11:57:32
Agnes NilssonDomnarvets GOIF12:14:15
Elma WikströmOK Hammaren13:05:58

H14 Kort

2 250 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Joel MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna11:19:02
Anton DyreliusSnättringe SK11:44:51
Melvin EkbergSundbybergs IK12:08:34
Leo WikströmOK Hammaren12:24:21
Nils BlombergSegersta OK13:38:18
Malte HellgrenIF Thor13:59:47

D12

2 250 m, 53 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kerstin ChristieSnättringe SK12:30
Maja MasesStora Tuna OK12:32
Elin KarlssonKovlands IF12:34
Klara HedinSundsvalls OK12:38
Viola HolmströmOK Ravinen12:40
Tora JonsellIF Thor12:42
Klara GellerbrandtMalungs OK Skogsmårdarna12:44
Ella LindqvistTäby OK12:46
Ella SandVästerbergslagens OL12:48
Tyra ElgesjöDomnarvets GOIF12:50
Freja BylanderKarlsbyhedens OK12:52
Lina HolmstenForsa OK12:54
Lova WilénLeksands OK12:56
Hanna WoxlinSkogslöparna12:58
Ditte MolinHärnösands OK13:00
Nora UddmanSundsvalls OK13:04
Irma WidehagSundbybergs IK13:06
Lovisa BjörnbergVästerås SOK13:08
Sara RoosOK Linné13:10
Emelie HolmströmTäby OK13:12
Thea GeliusSnättringe SK13:14
Ellen MikaelssonForsa OK13:16
Miriam GustafssonNyköpings OK13:18
Tuva HällstenLeksands OK13:20
Maja MaxénStora Tuna OK13:22
Ebba JensenSundsvalls OK13:24
Kajsa BergrothVästerås SOK13:26
Tilde SvederDomnarvets GOIF13:28
Tilde VikblomOK Hammaren13:30
Ida RökenTäby OK13:34
Lova MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna13:36
Linnea HellqvistSundsvalls OK13:38
Elin PalmVästerås SOK13:40
Signe PalmOK Linné13:42
Julia EkOK Ravinen13:46
Svea ForsslundGävle OK13:48
Vera JeppssonOK Hammaren13:50
Elin JonssonHudiksvalls OK13:52
Klara BerglundKarlsbyhedens OK13:54
Alice EttlingSkogspojkarnas OK13:56
Linnea UnborgAlfta-Ösa OK13:58
Julia PetterssonJärfälla OK14:00
Hanna RydesäterRehns BK14:02
Signe Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF14:04
Ellen HedinOK Linné14:06
Elsa MattssonMalungs OK Skogsmårdarna14:08
Ellen SandbergIF Thor14:10
Alma WesselLänna IF14:12
Alma JöhnemarkStora Tuna OK14:14
Alice HellbergSundbybergs IK14:16
Klara EdströmSundsvalls OK14:18
Hedda MattssonAlfta-Ösa OK14:20
Rut SidenvallHudiksvalls OK14:22

H12

2 250 m, 53 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Walter SöderqvistOK Kåre12:03
Edvin ErikssonIFK Mora OK12:05
Edvin WallnerAttunda OK12:07
Viktor NilssonOK Linné12:09
Petter FochsenWaxholms OK12:11
Eskil EngbergHärnösands OK12:13
Albin TuvessonSundsvalls OK12:15
Simon HälldalGävle OK12:17
Egon WistedtSundbybergs IK12:19
Wilmer HagrotTäby OK12:21
Alfred DahlinKovlands IF12:23
Valle LarssonIF Thor12:25
Malte GranefeltOK Tyr12:27
Jakob EngströmHärnösands OK12:29
Ville ElgesjöDomnarvets GOIF12:31
Jelmer SellingLänna IF12:33
Simon LindqvistÖstersunds OK12:35
Oskar KaipeOK Kåre12:37
Rickard JemthIF Thor12:39
Gustav NorbergStora Tuna OK12:41
Sebastian AlinIFK Mora OK12:43
Anton FaxénVäxjö OK12:45
Petter LjungquistTäby OK12:47
Lucas De BoussardIFK Enskede12:49
Noel HellbergSundbybergs IK12:51
Ture LindskogOK Ravinen12:55
Elias LindströmRonneby OK12:57
Isak StåhlbrandtRasbo IK12:59
Ted LagerströmAttunda OK13:01
Teodor JonssonSkarpnäcks OL13:03
Arvid TögenmarkOK Linné13:05
Morgan AlfredssonGävle OK13:07
Algot HellgrenIF Thor13:09
Linus HanssonAlfta-Ösa OK13:11
Albin PerssonTäby OK13:13
Botvid SimonssonSundbybergs IK13:15
Emil LingIK Hakarpspojkarna13:19
Josua AxelssonEdsbyns OK13:21
Jonatan HaglundIFK Hedemora OK13:23
Gustav LindbergOK Roslagen13:25
Noah TyskOK Kåre13:27
Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK13:29
Erik BalckTäby OK13:31
Lukas LindIF Thor13:33
Elmer NordlanderHärnösands OK13:35
Gustav MattssonValbo AIF13:37
Oscar LundquistOK Ravinen13:39
Viktor KullmanStora Tuna OK13:41
Elvin LundbergOK Kåre13:43
Alfons WesterberghRasbo IK13:45
Edwin WedinNAIS Orienteringsklubb13:47
Wilmer WennbergHudiksvalls OK13:49
Arvid HellbergSundbybergs IK13:53

D12 Kort

2 360 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emilie ÖsterbergSurahammars SOK11:22:52
Teresia YtterbomKovlands IF12:17:00
Hanna OlmIF Thor13:08:43
Jessica SvärdIF Thor13:12:54

H12 Kort

2 360 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fredrik RydbergSöders-Tyresö11:01:13
Love NorellSnättringe SK11:45:25
David JonforsenSurahammars SOK12:34:20

D10

2 360 m, 43 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Viola ForsbergValbo AIF12:00
Alice Slars PaulssonSundbybergs IK12:02
Ebba MaxénStora Tuna OK12:04
Maja HöökVästerbergslagens OL12:06
Ellinor KruysIF Thor12:08
Lisen MobergSundsvalls OK12:10
Linnéa PåledalOK Roxen12:12
Dagny IkoTäby OK12:14
Lovisa FischerOK Linné12:16
Selma LöfqvistVästerås SOK12:18
Moa JäderbergLeksands OK12:20
Julia HolmströmTäby OK12:22
Agnes FeilSundsvalls OK12:24
Vilma Hagelberg NordahlOK Kåre12:26
Iris WikströmOK Hammaren12:28
Ida HellbergSundbybergs IK12:30
My HolmstenForsa OK12:32
Lovisa KajsIFK Mora OK12:34
Irma HelgarsTäby OK12:36
Mira VejedalSnättringe SK12:38
Ida PetterssonJärfälla OK12:40
Elsa LakeSundsvalls OK12:42
Betty PerssonSundbybergs IK12:44
Stina PerssonSkogslöparna12:46
Mia LagerströmAttunda OK12:48
Lova JonssonSkarpnäcks OL12:50
Elvira BuudIFK Mora OK12:52
Meja VikblomOK Hammaren12:56
Angelina AxelssonEdsbyns OK12:58
Moa WegmüllerOK Rodhen13:00
Meja HelgarsTäby OK13:02
Anna EnbergLinköpings OK13:04
Maja SvederDomnarvets GOIF13:06
Selma YtterströmSundsvalls OK13:08
Saga HellbergSundbybergs IK13:10
Frida HerbstVästerås SOK13:12
Frida EkOK Ravinen13:14
Lova BraamOK Denseln13:16
Signe AlbinssonOK Österåker13:18
Moa PerssonTäby OK13:20
Kajsa WilénLeksands OK13:22
Nanna LissmyrIFK Mora OK13:24
Lovisa NederheimTäby OK13:26

H10

2 360 m, 45 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anton ÅbergOK Linné12:51
Hugo RydesäterRehns BK12:53
Liam de BoussardIFK Enskede12:55
Harry NorellSnättringe SK12:57
Samuel SvenssonSöderhamns OK12:59
Alexander DufvaSundsvalls OK13:01
Jakob WåhlströmIF Thor13:03
Alfred WesselLänna IF13:05
Theo LundinAlfta-Ösa OK13:07
Jonathan EngströmHärnösands OK13:09
Erik GräfningsGrycksbo IF OK13:11
Olle GranefeltOK Tyr13:13
Kalle HedinSundsvalls OK13:15
Henry NilssonLånghundra IF13:17
Oskar KullmanStora Tuna OK13:19
Love ForsslundGävle OK13:21
Arvid HedmanÖstersunds OK13:23
William HällstenLeksands OK13:25
Herman LarssonAlfta-Ösa OK13:27
Uno DingstenSkogspojkarnas OK13:29
Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK13:31
Viktor HöökVästerbergslagens OL13:33
Max LindqvistTäby OK13:35
Felix DahlinKovlands IF13:37
Herman EliassonSundsvalls OK13:39
Melker SundströmLeksands OK13:41
Samuel AnderssonJärfälla OK13:43
Måns TroengOK Linné13:45
Aron LindbergOK Roslagen13:47
Ludvig LjunggrenOK Hammaren13:49
Marcus UnborgAlfta-Ösa OK13:51
Sixten BuudIFK Mora OK13:53
Elliot TyskOK Kåre13:55
Jon Forsberg RundströmIFK Enskede13:57
Erik LjungquistTäby OK14:01
Einar BlombergSegersta OK14:03
Elis EklundOK Rodhen14:05
Alve WistedtSundbybergs IK14:07
Lukas HenrikssonAttunda OK14:09
Olle BladlundKarlsbyhedens OK14:13
Calle MobergSundsvalls OK14:15
Edvin SandbergIF Thor14:17
Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK14:19
Theodor LauriKamrat och IF KIF14:21
Erik EttlingSkogspojkarnas OK14:23

D35

6 850 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3501Erika JanssonRasbo IK14:17
3502Eva ElfvingDomnarvets GOIF14:19
3503Linda ByströmOK Kåre14:21
3504Sara JonassonCentrum OK14:23
3505Lina EttlingSkogspojkarnas OK14:25
3506Nayara GillsparrOK Österåker14:27
3507Karin ElfvingDomnarvets GOIF14:29
3508Alexandra VejedalKamrat och IF KIF14:31
3509Maria BergkvistIFK Mora OK14:33
3510Linnea TroengOK Linné14:35
3511Linda WåhlströmIF Thor14:37
3512Kristin E KarlssonKexholms SK14:39
3513Emma TarandiIFK Lidingö SOK14:41
3515Kristin JacobsonKFUM Örebro OK14:45
3516Elin DahlinDomnarvets GOIF14:47
3517Madeleine Tjernberg DahlinKovlands IF14:49
3518Sara JohanssonDomnarvets GOIF14:51
3519Marika HagelbergOK Kåre14:53
3520Camilla EngstrandIFK Göteborg Orientering14:55
3521Maria AnderssonKamrat och IF KIF14:57
3522Anna-Karin NilssonMalungs OK Skogsmårdarna14:59
3523Jenny Bagge AnlindLeksands OK15:01

H35

8 880 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3501Jonas FagerholmHalmstad OK12:01
3502Johan ErikssonOK Kåre12:03
3503Henrik NettelmarkSurahammars SOK12:05
3504Anders SandbergIFK Mora OK12:07
3505Joachim WansölinOK Ravinen12:09
3507Arvid RudbergCentrum OK12:13
3508Erik EngstrandIFK Göteborg Orientering12:15
3509Mathias NyströmNorbergs OK12:17
3510Björn ArvidssonStora Tuna OK12:19
3511Anders AxlingSundsvalls OK12:21
3513Martin FagerlundKFUM Örebro OK12:25
3514Jonatan SöderbergGävle OK12:27
3515Peter LöfåsDomnarvets GOIF12:29
3516Erik ErikssonIFK Mora OK12:31
3517Martin KarlssonCentrum OK12:33
3518Martin SundströmSöderhamns OK12:35
3519Björn KajsIFK Mora OK12:37
3520Mathias WilhelmssonOK Kåre12:39
3521Robert BlomSöderhamns OK12:41
3522Peter LöfgrenTäby OK12:43
3523Marcus EkKöping-Kolsva OK12:45
3524Gunnar LindbergGustavsbergs OK12:47
3526Anders HedmanSnättringe SK12:51
3527Mattias JohanssonKamrat och IF KIF12:53
3528Erik LennartssonSOK Viljan12:55

D40

5 560 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4001Elsa EkelinKFUM Örebro OK13:27
4002Åsa LinnersjöOK Tor13:29
4004Eva PalmVästerås SOK13:33
4005Therese BergqvistKorsnäs IF OK13:35
4006Sara TimnerSundsvalls OK13:37
4007Jessica SöllvanderOK Rodhen13:39
4008Marie-Louise EngbergHärnösands OK13:41
4009Sara LissmyrIFK Mora OK13:43
4010Josefin ErikssonLänna IF13:45
4011Malin LindskogOK Ravinen13:47
4012Catherine WennbergHudiksvalls OK13:49
4014Louise WoxlinSkogslöparna13:53
4015Jennie Hellström OlssonOK Linné13:55
4016Kajsa HedinSundsvalls OK13:57
4017Karin PerssonSkogslöparna13:59
4018Veronica LundOK Kolmården14:01
4019Nina De BoussardIFK Enskede14:03
4020Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK14:05
4021Ida SundstedtRasbo IK14:07
4022Helene NilssonOK Linné14:09
4023Maria NilssonDomnarvets GOIF14:11
4024Lena ÖhmanCentrum OK14:13
4026Karin HofstedtTäby OK14:17
4027Jenny WallnerAttunda OK14:19
4029Ingela RydesäterRehns BK14:23
4030Jenny JohanssonValbo AIF14:25
4031Sarah DjärvHärnösands OK14:27
4032Annika ÖstmanDomnarvets GOIF14:29
4033Jenny WesterberghRasbo IK14:31
4034Maria SjölanderOK Rodhen14:33
4036Elin TyskOK Kåre14:37
4038Rebecka LindbergOK Roslagen14:41
4039Anna-Stina PåledalOK Roxen14:43
4040Annika BjörkOK Linné14:45
4041Sarah LindströmRonneby OK14:47
4042Karin FägerlindCentrum OK14:49
4043Karolina HellbergSundbybergs IK14:51

H40

8 440 m, 62 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4052Gustav NäsmanHaninge SOK12:14
4001Henrik WåhlströmIF Thor12:16
4002Per HolmIFK Mora OK12:18
4003Samuel SvenssonCentrum OK12:20
4004Jonas HällstenLeksands OK12:22
4005Mattias LöfqvistVästerås SOK12:24
4006Nicolas LavigneGävle OK12:26
4007Peter HemmyrJärla Orientering12:28
4008Patrik SöderqvistOK Kåre12:30
4009Emil AnderssonLänna IF12:32
4010Marcus KullmanStora Tuna OK12:34
4011Andreas ElgesjöDomnarvets GOIF12:36
4012Johan HellmanVänersborgs SK12:38
4013Erik HedmanÖstersunds OK12:40
4048Mats ÅbergOK Linne12:42
4015Stefan SvederDomnarvets GOIF12:44
4016Per SjögrenKFUM Örebro OK12:46
4017Kent LundvallVallentuna-Össeby OL12:48
4018Mathias BladlundKarlsbyhedens OK12:50
4019Andreas OlssonIF Thor12:52
4020Henrik HellborgCentrum OK12:54
4021Erik ProninOK Brunnen12:56
4022Mattias NordlanderHärnösands OK12:58
4023Måns FaxénVäxjö OK13:00
4025Martin JohnssonSnättringe SK13:04
4026Patrik JohnssonOK Kåre13:06
4027Kristian AlgersSkogspojkarnas OK13:08
4028Johan BernhardSnättringe SK13:10
4029Björn WrahmeIFK Mora OK13:12
4030Greger TyskOK Kåre13:14
4031Daniel AlnebergSträngnäs-Malmby OL13:16
4032Torbjörn EngbergHärnösands OK13:18
4033Bertil EronnLinköpings OK13:20
4034Björn LjungquistTäby OK13:22
4035Jonas BraamOK Denseln13:24
4036Fredrik ElwingerIF Thor13:26
4037Martin ErikssonSundsvalls OK13:28
4038Oskar ArleboKFUM Örebro OK13:30
4039Göran ThimbergSöders-Tyresö13:32
4040Tony BjörlingDomnarvets GOIF13:34
4041Henrik LundgrenCentrum OK13:36
4042Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SK13:38
4043Johan HerbstVästerås SOK13:40
4045Henrik HallinSurahammars SOK13:44
4046Jonas SellingLänna IF13:46
4047Patrik SvedbergGävle OK13:48
4049Mikael BlessbornDomnarvets GOIF13:52
4050Jonas KarlssonKovlands IF13:54
4051Edward LarssonIFK Mora OK13:56
4053Simon WegmüllerOK Rodhen14:00
4054Tobias EliassonSundsvalls OK14:02
4055Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro14:04
4056Calle OlssonKFUM Örebro OK14:06
4057Hans Olof AmblieIFK Lidingö SOK14:08
4058Markus HenrikssonLinköpings OK14:10
4059Hans AlinIFK Mora OK14:12
4060Thobias WidelundOK Kåre14:14
4061Torbjörn GillsparrOK Österåker14:16
4062Richard HejdenbergGävle OK14:18
4063Sven LundbäckDomnarvets GOIF14:20
4064Henrik NorellSnättringe SK14:22
4066Jörgen OhlinTullinge SK14:26

D45

5 110 m, 59 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4501Gabriella MelinOK Rodhen13:04
4502Ulrika SilverGävle OK13:06
4503Viktoria LindbergOK Djerf13:08
4504Kajsa LakeSundsvalls OK13:10
4552Pernilla SvedinLånghundra IF13:14
4508Stina BorängSnättringe SK13:18
4509Pernilla SahlénVästerås SOK13:20
4510Erica JohanssonÖstersunds OK13:22
4511Mia EronnLinköpings OK13:24
4512Malin WidelundOK Kåre13:26
4513Helena NorbergStora Tuna OK13:28
4514Åsa SundOK Hammaren13:30
4516Yvonne GrehnOK Rodhen13:34
4517Anna ZetterbergVästerås SOK13:36
4518Gunilla KallhaugeSnättringe SK13:38
4519Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens OK13:40
4520Therese HolmströmOK Ravinen13:42
4521Lena Karlsson HolmerIFK Mora OK13:44
4522Anna StrandAttunda OK13:46
4523Liselott NordgrenOK Kåre13:48
4524Anna BerggrenGävle OK13:50
4525Hillevi EkstrandGustavsbergs OK13:52
4526Susanna EdströmHärnösands OK13:54
4527Karolina AnderssonLänna IF13:56
4528Eva-Lena MäkinenOK Hammaren13:58
4529Helena BacklundGävle OK14:00
4530Kristin HellbergSundbybergs IK14:02
4531Anna HallVästerås SOK14:04
4532Katja KinnunenTäby OK14:06
4533Anna EkOK Ravinen14:08
4534Barbara SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF14:10
4535Nina IversAttunda OK14:12
4536Sofia KrafftLänna IF14:14
4537Anna ElgesjöDomnarvets GOIF14:16
4538Annika RidellIF Thor14:18
4540Marita OlarsLeksands OK14:22
4542Karin LindellIF Thor14:26
4543Helena AnderssonJärfälla OK14:28
4544Louise Jeppsson WulffOK Hammaren14:30
4545Kajsa WinderLjusdals OK14:32
4546Karin JohnssonOK Kåre14:34
4547Ulrika ForsbergOK Ravinen14:36
4548Petra Hurtig HalvarssonLeksands OK14:38
4549Maria Von SchmalenséeAttunda OK14:40
4550Tina LindgrenLinköpings OK14:42
4551Michaela LundellOK Österåker14:44
4553Anna NygårdVästerås SOK14:48
4555Annika IvarssonLinköpings OK14:52
4556Anette LarssonOK Tor14:54
4557Maria HållströmGävle OK14:56
4558Ann-Sofie TäckOK Hammaren14:58
4559Marit SöderqvistOK Kåre15:00
4560Jenny StruckOK Ravinen15:02
4561Karin LarssonSundsvalls OK15:04
4562Gunilla SvärdIF Thor15:06
4563Malena AhlströmVästerås SOK15:08
4564Sofia HaslerSurahammars SOK15:10
4565Åsa ErikssonForsa OK15:12
4566Nadja DahlströmSnättringe SK15:14

H45

7 610 m, 97 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4501Fredrik LindellIF Thor12:00
4502Mats GustafssonNyköpings OK12:02
4503Tomas EkströmKFUM Örebro OK12:04
4504Marcus PherssonOK Linné12:06
4505Lars HallVästerås SOK12:08
4506Pål JanssonOK Roslagen12:10
4507Patric De BoussardIFK Enskede12:12
4508Martin LindskogOK Ravinen12:14
4509Anders GalinSurahammars SOK12:16
4510Johan NäslundÖstersunds OK12:18
4511Fredrik NilssonLånghundra IF12:20
4512Daniel SundOK Hammaren12:22
4513Andreas KrafftLänna IF12:24
4514Magnus GörasLeksands OK12:26
4515Johan EngströmHärnösands OK12:28
4516Ulrik ImbergOK Linné12:30
4517Magnus AnderssonSundbybergs IK12:32
4518Henrik HolmbergKöping-Kolsva OK12:34
4519Pär HöökVästerbergslagens OL12:36
4520Peter WoxlinSkogslöparna12:38
4522Jonas EklundOK Rodhen12:42
4523Magnus JonssonSundsvalls OK12:44
4524Henrik PerssonSundbybergs IK12:46
4525Lars HenrikssonSundsvalls OK12:48
4526Roger NilssonOK Linné12:50
4527Torgny LindströmRonneby OK12:52
4528Sven OlssonKorsnäs IF OK12:54
4529Martin ForsslundGävle OK12:56
4530Johan AhlströmVästerås SOK12:58
4531Jonas HolmgrenGustavsbergs OK13:00
4532Niklas HenrikssonAttunda OK13:02
4533Per JemthIF Thor13:04
4534Johnny BlästaNjurunda OK13:06
4535Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK13:08
4559Tommy StenviOK Linné13:10
4537Jonas OlssonStora Tuna OK13:12
4538Stefan NorinSöders-Tyresö13:14
4539Daniel BjörnbergVästerås SOK13:16
4540Per MelinOK Rodhen13:18
4541Dan HörnellOK Linné13:20
4542Johan WesterberghRasbo IK13:22
4543Per WesterlundSkogsluffarnas OK13:24
4544Leif LindgrenLinköpings OK13:26
4545Sören Nilsson PåledalOK Roxen13:28
4546Anders OksvoldOK Kåre13:30
4547Magnus JohanssonNyköpings OK13:32
4548John SolbreckLånghundra IF13:34
4549Joakim HelgarsTäby OK13:36
4550Håkan StoltSundsvalls OK13:38
4552Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK13:42
4553Peter RydesäterRehns BK13:44
4554Per EdströmHärnösands OK13:46
4555Björn LjunggrenOK Hammaren13:48
4556Mattias EdströmKovlands IF13:50
4557Fredrik SundinOK Linné13:52
4558Magnus HedmanKungälvs OK13:54
4560Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna13:58
4561Mikael ÖstlundKvarnsvedens GOIF OK14:00
4562David LindgrenVästerås SOK14:02
4563Lars MagnussonOK Kåre14:04
4564Ingemar StålbergGävle OK14:06
4565Tomas HenrikssonAttunda OK14:08
4566Tomas AlbinssonOK Österåker14:10
4567Ola LindIF Thor14:12
4568Jakob WedmanVästerbergslagens OL14:14
4569Björn LundquistOK Ravinen14:16
4570Anders ArfwedsonFrölunda OL14:18
4571Ulf FredrikssonStora Tuna OK14:20
4572Erik DyreliusSnättringe SK14:22
4573Jesper NordinKorsnäs IF OK14:24
4574Henrik RoosOK Linné14:26
4575Pär-Magnus BjurekTibro OK14:28
4576Fredrik NordlanderSundsvalls OK14:30
4577Jonas LångbergHudiksvalls OK14:32
4578Johan BlomsterIF Thor14:34
4579Henrik BjörkOK Hammaren14:36
4580Christian EnbergLinköpings OK14:38
4581Robert CederholmLänna IF14:40
4582Jonas StåhlbrandtRasbo IK14:42
4583Anders KolmskogSundbybergs IK14:44
4584Fredrik MäkinenOK Hammaren14:46
4585Andreas FischerOK Linné14:48
4586Pessi LiukkonenSundsvalls OK14:50
4587Jörgen HellgrenIF Thor14:52
4588Nicklas BerneklintWaxholms OK14:54
4589Peter FredricsonIFK Mora OK14:56
4590Daniel AxelssonMålilla OK14:58
4591Daniel BrohedeOK Tyr15:00
4592Johan LundbergOK Kåre15:02
4593Ulf BergströmOK Rodhen15:04
4594Peter EttlingSkogspojkarnas OK15:06
4595Stefan Svensson GeliusSnättringe SK15:08
4596Johan LindqvistTäby OK15:10
4598Ulf KarlssonStorviks IF15:14
4599Lars-Erik HaslerSurahammars SOK15:16
4600Anders BoströmOK Linné15:18
4601Bo SegermanIF Thor15:20

D50

4 850 m, 54 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
5001Helena HolmbergKöping-Kolsva OK12:00
5002Camilla BerglundKarlsbyhedens OK12:02
5003Yvonne NormanLeksands OK12:04
5005Anette ForsbergKFUM Örebro OK12:08
5006Anneli ÖstbergStora Tuna OK12:10
5007Laila IngelssonOK Hammaren12:12
5008Karin BjörklundIFK Enskede12:14
5009Catarina LarssonVästerås SOK12:16
5010Karin TidevallSkogsluffarnas OK12:18
5011Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna12:20
5013Lena MasesStora Tuna OK12:24
5014Maria HartOK Linné12:26
5015Åsa SpikLeksands OK12:28
5016Anethe MansénSkarpnäcks OL12:30
5017Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL12:32
5018Pia LindholmSundsvalls OK12:34
5019Maria KvarnlöfOK Roslagen12:36
5020Åsa AlsiöIF Hagen12:38
5021Cecilia WestströmSundbybergs IK12:40
5022Kristina BäckArboga OK12:42
5023Ebba HedegårdOK Kolmården12:44
5024Anna-Karin SchmutzLeksands OK12:46
5025Camilla NäslundOK Hammaren12:48
5026Karin SteneboAttunda OK12:50
5027Monica HatlenSnättringe SK12:52
5028Annika OttenbäckSegersta OK12:54
5029Lena StrömbäckLinköpings OK12:56
5030Josefine NordströmOK Triangeln12:58
5031Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK13:00
5032Eva LångStora Tuna OK13:02
5033Anette ArksandVallentuna-Össeby OL13:04
5034Lotta StålVästerbergslagens OL13:06
5035Anna Sofie BarkLinköpings OK13:08
5036Madeleine LimparAttunda OK13:10
5037Kajsa HolmqvistHagaby GoIF Örebro13:12
5038Charlotte LindkvistLeksands OK13:14
5039Christina LiljeGävle OK13:16
5040Karin ErssonIFK Mora OK13:18
5041Marie AnderssonNAIS Orienteringsklubb13:20
5043Karin SvenskStora Tuna OK13:24
5044Anette BernhedSävedalens AIK13:26
5045Katarina RundströmIFK Enskede13:28
5046Marie AlfredssonOK Tyr13:30
5047Berit GummusIFK Mora OK13:32
5048Lena LiljeforsAvesta OK13:34
5049Liselott KihlSundbybergs IK13:36
5050Charlotta GibergHellas Orientering13:38
5051Lotta BorgLinköpings OK13:40
5052Inger GunnarssonVästerås SOK13:42
5053Anna JöhnemarkStora Tuna OK13:44
5054Annette WigertzLånghundra IF13:46
5055Karin AnderssonIF Hagen13:48
5056Elisabet ElmertoftNorbergs OK13:50
5058Maria KleijnSödertälje-Nykvarn OF13:54

H50

6 170 m, 85 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
5001Johan JakobssonLånghundra IF12:21
5002Tommy LindbergOK Roslagen12:23
5003Magnus HedegårdOK Kolmården12:25
5004Johan BalckTäby OK12:27
5005Thomas JohanssonSundsvalls OK12:29
5006Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL12:31
5007Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna12:33
5008Daniel OlmIF Thor12:35
5009Ulrik IversAttunda OK12:37
5010Johan PetterssonOK Motala12:39
5011Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL12:41
5012Ulf LindqvistÖstersunds OK12:43
5013Lennart SwahnSundbybergs IK12:45
5014Per MolinHärnösands OK12:47
5015Robert PalmVästerås SOK12:49
5016Jonas LångStora Tuna OK12:51
5017Per ForsbergIFK Enskede12:53
5019Magnus JeppssonOK Hammaren12:57
5018Lars GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna12:59
5020Magnus JohanssonOK Löftan12:59
5021Ola HultinOK Roslagen13:01
5022Mikael ÖhgrenSävedalens AIK13:03
5023Ola JernströmAvesta OK13:05
5024Lars Håkan SandvikAttunda OK13:07
5025Juha LoenbergSkarpnäcks OL13:09
5026James ChristieSnättringe SK13:11
5027Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK13:13
5028Joakim AhlströmVästerås SOK13:15
5029Rob HartOK Linné13:17
5030Johan HofstedtTäby OK13:19
5065Jörgen StegardSkarpnäcks OL13:21
5032Per-Johan JosefssonSkogslöparna13:23
5034Tomas KarlssonKexholms SK13:27
5035Patrik OttossonGävle OK13:29
5036Conny ForsbergLånghundra IF13:31
5037Stefan HenrikssonIFK Enskede13:33
5038Pär StålVästerbergslagens OL13:35
5039Pontus GilleOK Roslagen13:37
5040Torbjörn AnderssonOK Motala13:39
5041Tony BackDalaportens OL13:41
5042Oskar NederheimTäby OK13:43
5043Erik HelanderOK Roxen13:45
5044Ulf LindahlHärnösands OK13:47
5045Lars OlssonOK Linné13:49
5046Rickard JonforsenSurahammars SOK13:51
5047Björn KarlssonKexholms SK13:53
5048Svante JonsellVallentuna-Össeby OL13:55
5049Per CarlssonStora Tuna OK13:57
5050Per WollbrandOK Ravinen13:59
5051Mikael WesterbergOK Kolmården14:01
5052Anders HolmqvistSnättringe SK14:03
5053Christer LindellLinköpings OK14:05
5054Fredrik SoneAttunda OK14:07
5056Mats EkmanTäby OK14:11
5057Krister BerglundKarlsbyhedens OK14:13
5058Håkan LindbergOK Djerf14:15
5059Anders L OlssonGävle OK14:17
5060Christer ArksandVallentuna-Össeby OL14:19
5062Peter LundOK Kolmården14:23
5063Magnus BergmanOK Kåre14:25
5064Andreas GrunderJärfälla OK14:27
5066Lars HalvarssonLeksands OK14:31
5067Johan AnderssonValbo AIF14:33
5068Hans JonssonVäsby OK14:35
5069Mats JonsellIF Thor14:37
5070Peter BäckArboga OK14:39
5071Erik NorinSundsvalls OK14:41
5072Pär TögenmarkOK Linné14:43
5073Fredrik MolinAttunda OK14:45
5075Stefan JohanssonOK Kåre14:49
5076Per MårtenssonOK Ravinen14:51
5077Mikael NordquistTäby OK14:53
5078Ulf IsacssonOK Linné14:55
5079Hans-Olof PerssonOK Alehof14:57
5080Jörgen BlästaNjurunda OK14:59
5081Jonas GidingVallentuna-Össeby OL15:01
5083Ola TovenKöping-Kolsva OK15:05
5084Torbjörn VikblomOK Hammaren15:07
5085Anders BygrenGävle OK15:09
5086Peter LandénGustavsbergs OK15:11
5087Anders MasesStora Tuna OK15:13
5088Tomas NormanLeksands OK15:15
5089Magnus LarssonVästerås SOK15:17
5090Jonas NordströmOK Roslagen15:19
5091Lars ÖhgrenKarlsbyhedens OK15:21

D55

4 650 m, 56 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
5501Annika ArdellOK Rodhen12:01
5502Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK12:03
5503Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK12:05
5504Katarina BengtssonLånghundra IF12:07
5505Anna-Karin ÖgrenKarlsbyhedens OK12:09
5506Elisabet EnmarkGävle OK12:11
5507Anna WesterberghRasbo IK12:13
5508Elisabeth HectorSnättringe SK12:15
5509Helena PepaHagaby GoIF Örebro12:17
5510Sussie BjörkmanDalaportens OL12:19
5512Annette Falck LarssonVänersborgs SK12:23
5513Pia VångellLinköpings OK12:25
5514Annlouise AlmqvistIFK Mora OK12:27
5515Britt-Marie BengtssonFK Åsen12:29
5516Kia NordströmTäby OK12:31
5517Ann-Mari SilfverLånghundra IF12:33
5518Annika SvenssonSolna OK12:35
5519Gunnel RaskIFK Mora OK12:37
5520Karin JanssonOK Rodhen12:39
5521Åsa LindhSundbybergs IK12:41
5522Anna WidströmKvarnsvedens GOIF OK12:43
5523Christina SternerTockarps IK12:45
5524Bitti SandahlLeksands OK12:47
5525Annika BrodinLindebygdens OK12:49
5526Kerstin HålandTullinge SK12:51
5527Ingrid KensbyOK Tyr12:53
5528Tina HagårdRävetofta OK12:55
5530Johanna SundströmJärla Orientering12:59
5531Maritha HenrikssonJönköpings OK13:01
5532Ingela ErikssonGävle OK13:03
5534Anna-Karin SundqvistTullinge SK13:07
5535Mia GustafssonOK Kåre13:09
5536Dorothe SpillmannIF Thor13:11
5537Britta SahlinVänersborgs SK13:13
5538Gunilla RylanderStora Tuna OK13:15
5539Anna AlbinssonIFK Mora OK13:17
5540Anna Lindskoog PetterssonAttunda OK13:19
5541Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK13:21
5542Elisabeth OlssonÄlvdalens IF OK13:23
5543Tone HollowellOK Tyr13:25
5544Ingrid JohanssonLaholms IF OK13:27
5546Eva WadmanVästerås SOK13:31
5547Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK13:33
5548Catharina JäderbergSundbybergs IK13:35
5549Annika LundströmVäsby OK13:37
5550Monica FröjdSnättringe SK13:39
5551Carina SandbergSäterbygdens OK13:41
5552Ulla MolinAttunda OK13:43
5553Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK13:45
5554Marita FilipssonMarkaryds FK13:47
5555Camilla AdlertegOK Enen13:49
5556Maria WidmarkIF Hagen13:51
5557Anna-Maria BackrydLindebygdens OK13:53
5558Katarina SundqvistOK Kåre13:55
5559Anna Weckner WestlundOK Tyr13:57
5561Dorothea WildhaberOLG Kölliken14:01

H55

5 860 m, 77 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
5501Ove RinnbäckOK Ravinen12:07
5502Per WadmanVästerås SOK12:09
5503Anders WinaldHellas Orientering12:11
5504Mats KensbyOK Tyr12:13
5505Jan-Olof SvenssonHalmstad OK12:15
5506Bo LauriSnättringe SK12:17
5507Christer BorgGöteborg-Majorna OK12:19
5508Anders EnmarkGävle OK12:21
5509Hans-Åke SköttKorsnäs IF OK12:23
5510Sven WigertzLånghundra IF12:25
5511Magnus JosefssonSävedalens AIK12:27
5512Kenneth HermanssonSigtuna OK12:29
5513Börje PerssonOK Alehof12:31
5514Per SandbergSäterbygdens OK12:33
5515Mats HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF12:35
5517Johnny NimvikFK Åsen12:39
5518Per KallhaugeSnättringe SK12:41
5519Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OK12:43
5520Joacim IngelssonOK Hammaren12:45
5522Mikael BacklundDalaportens OL12:49
5523Magnus BacklundSäterbygdens OK12:51
5524Mikael IngelssonOckelbo OK12:53
5521Peter CederbergVänersborgs SK12:54
5525Ulf K. RaskIFK Mora OK12:55
5526Piero SannicolòTullinge SK12:57
5527Björn JäderbergSundbybergs IK12:59
5529Johan HallgrenBjursås OK13:03
5530Anders LundJärfälla OK13:05
5531Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF13:07
5532Harry HietanenGävle OK13:09
5533Bosse WiggeDomnarvets GOIF13:11
5534Jan-Åke IsraelssonOK Milan13:13
5535Terje SchjølbergRøros IL13:15
5536Jörgen HectorSnättringe SK13:17
5537Patrik AhlgrenTäby OK13:19
5538Peter HambäckLånghundra IF13:21
5539Nils-Olof LarssonVänersborgs SK13:23
5540Lasse JanssonGävle OK13:25
5541Lennart WahlgrenRehns BK13:27
5542Andreas GroteOLC SKOG Fribourg13:29
5543Lars GustafssonOK Kåre13:31
5544Per BlomIFK Enskede13:33
5545Henrik HallorLindebygdens OK13:35
5546Sveke JonssonOK Dellen13:37
5547Anders S NybergSäterbygdens OK13:39
5549Jan LindhSundbybergs IK13:43
5550Leif SandahlOK Tyr13:45
5551Peo SvenskStora Tuna OK13:47
5552Hans LemoineGävle OK13:49
5553Rikard BorgLinköpings OK13:51
5554Christoph WildhaberOLG Kölliken13:53
5555Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK13:55
5556Magnus ThorOK Linné13:57
5558Jan Petter HansenGöteborg-Majorna OK14:01
5559Torbjörn SöderlundLeksands OK14:03
5560Mikael SundqvistTullinge SK14:05
5561Colin Mc IntyreOK Tyr14:07
5562Erik AnderssonVallsta SK14:09
5564Björn AlbinssonIFK Mora OK14:13
5565Mats HerbertTäby OK14:15
5566Klas LindgrenVästerås SOK14:17
5567Gunnar ForsgrenForsa OK14:19
5568Thomas HollowellOK Tyr14:21
5569Anders OhlinRånäs OK14:23
5570Robert ÖstlundSäterbygdens OK14:25
5572Kenneth EdlundLycksele IF14:29
5573Mats CarlssonSundbybergs IK14:31
5574Mats JönssonKorsnäs IF OK14:33
5575Erik WadmanIFK Mora OK14:35
5576Tomas LöfgrenStora Tuna OK14:37
5577Bo BörjessonStorviks IF14:39
5578Anders BjörklundIFK Enskede14:41
5579Elis BengtssonOK Norrvirdarna14:43
5580Jonas NäslundOK Hammaren14:45
5581Mikael DavidssonVästerås SOK14:47
5582Arne SääfGudhems IF14:49
5583Lars JohanssonKarlsbyhedens OK14:51

D60

3 570 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
6001Marianne ThorssonIK Trenne Ullared13:03
6002Karin ForsgrenForsa OK13:05
6003Annika DavidssonOK Klemmingen13:07
6004Kerstin Alneberg StenssonSträngnäs-Malmby OL13:09
6005Katarina JakobssonGarda OK13:11
6006Carina DoyleSundbybergs IK13:13
6008Elisabeth BybergerSolna OK13:17
6009Gunilla AxelssonSävedalens AIK13:19
6010Eva Rabe MagnussonIF Hagen13:21
6011Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK13:23
6012Kane AnderssonIFK Mora OK13:25
6013Marie MalmbergKvarnsvedens GOIF OK13:27
6014Inger WesterbergIF Hagen13:29
6015Åsa SundbergOK Södertörn13:31
6016Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb13:33
6017Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK13:35
6018Ewa EdejernIFK Bergvik13:37
6019Jannike WålbergOK Kåre13:39
6020Gunilla KreissJärla Orientering13:41
6021Christina OlssonSkåneslättens OL13:43
6022Agneta OlivestamVimmerby OK13:45
6023Anki Teike AnderssonForsa OK13:47
6025Lotta ValentinGustavsbergs OK13:51
6026Yvonne TovenKöping-Kolsva OK13:53
6027Eva ElnerudSigtuna OK13:55
6028Britt-Marie ErikssonOK Rodhen13:57
6029Ina LindebergSkåneslättens OL13:59
6030Linnea CarlssonSkarpnäcks OL14:01
6031Annika StaafForsa OK14:03
6032Karin GunnarssonStora Tuna OK14:05
6034Lisa AnnersandOK Tyr14:09
6035Lena LarssonSala OK14:11
6036My RönnolsTäby OK14:13
6037Maria AnderssonBredaryds SOK14:15

H60

5 240 m, 67 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
6001Andreas HjertsonOK Linné12:59
6002Mats TibellLånghundra IF13:01
6003Hans DanielsMalungs OK Skogsmårdarna13:03
6004Håkan GustafsonEskilstuna OL13:05
6005Göran NilssonSnättringe SK13:07
6006Johan BerglundSävedalens AIK13:09
6007Ulf PalmérUlricehamns OK13:11
6008Björn-Ove PetterssonAttunda OK13:13
6009Stefan NybergAvesta OK13:15
6010Mats WallmanVästerbergslagens OL13:17
6011Göran WelénKöping-Kolsva OK13:19
6012Ulf BurmanGustavsbergs OK13:21
6013Bengt SchwartzOK Kolmården13:23
6014Göran DoyleSundbybergs IK13:25
6015Jan SveideFrölunda OL13:27
6016Svante LindgrenKorsnäs IF OK13:29
6017Kjell BomanSöderhamns OK13:31
6018Lars SjökvistStora Tuna OK13:33
6019Sven GranathTjällmo-Godegårds OK13:35
6020Lars LindgrenOK Ödmården13:37
6021Jan-Erik SkyttnerLjusdals OK13:39
6022Kenneth PetterssonJärfälla OK13:41
6023Bengt HameliusSäterbygdens OK13:43
6024Tomas AnderssonOK Tor13:45
6025Lars HagrotTäby OK13:47
6026Hans TarandiIFK Lidingö SOK13:49
6027Lars HarkmanMalungs OK Skogsmårdarna13:51
6028Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL13:53
6030Roger LindLeksands OK13:57
6031Ulf LindbergSnättringe SK13:59
6032Göran EngblomRehns BK14:01
6033Håkan LindbergOK Vilse 8714:03
6034Lars ForsstedtSöders-Tyresö14:05
6035Sören CallebergSöderhamns OK14:07
6036Göran HedmanValbo AIF14:09
6037Lennart WinbergHudiksvalls OK14:11
6038Ulf SundinGöteborg-Majorna OK14:13
6039Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK14:15
6040Mats AnderssonFinspångs SOK14:17
6042Leif GustafssonSäterbygdens OK14:21
6043Anders LöfgrenJärfälla OK14:23
6044Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK14:25
6045Per-Olov SjöströmVästerås SOK14:27
6046Mats BrorssonTockarps IK14:29
6047Mats KarlssonOK Ödmården14:31
6049Peter KarlbergSnättringe SK14:35
6050Jan KihlSundbybergs IK14:37
6051Sten-Olof MatssonLeksands OK14:39
6052Ronnie ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna14:41
6053Per MagnussonOK Nolaskogsarna14:43
6054Anders ThoméeIFK Mora OK14:45
6055Christer SegerquistGävle OK14:47
6056Mats LundbergDalaportens OL14:49
6057Jan-Olof BjörklundBjursås OK14:51
6058Peter LundbergJärfälla OK14:53
6059Leif EdejernIFK Bergvik14:55
6060Sven-Erik LevinTierps SOK14:57
6061Bernt AnderssonIF Rigor14:59
6062Tomas BorgSundbybergs IK15:01
6063Rune SundströmSöderhamns OK15:03
6064Lars MattssonOK Kåre15:05
6065Sixten WestlundOK Tyr15:07
6066Jan LundgrenLinköpings OK15:09
6067Mats LandquistKöping-Kolsva OK15:11
6068Jörgen KarlssonAttunda OK15:13
6069Lasse JohanssonEds SK15:15
6071Ingemar MånssonRonneby OK15:19

D65

3 500 m, 42 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
6501Susanne BerglundSävedalens AIK12:35
6502Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad12:37
6503Monica GustavssonIK Jarl Rättvik12:39
6504Stina GunnarssonÄrla IF12:41
6505Agneta ThorsellForsa OK12:43
6507Agneta NilssonEskilstuna OL12:47
6508Britt LarssonLänna IF12:49
6509Marit NilssonKils OK12:51
6510Anneli LindqvistGustavsbergs OK12:53
6511Gunnel GillenäsKristinehamns OK12:55
6512Anna-Karin JohanssonVandrarringen12:57
6513Lena JanssonJärla Orientering12:59
6514Ulla MohlinLjusdals OK13:01
6515Ulla GummesonVäsby OK13:03
6517Eva TykessonRävetofta OK13:07
6518Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared13:09
6519Anita LindbohmSkarpnäcks OL13:11
6520Margareta SvenssonOK Vilse 8713:13
6521Ann-Marie YxfeldtIFK Hedemora OK13:15
6522Åsgerd BergmanOK Tranan13:17
6523Gullan AnderssonVästerås SOK13:19
6524Ann-Britt ErikssonRehns BK13:21
6525Maud Göthe LundgrenLinköpings OK13:23
6527Ann-Britt GöranssonAlmby IK13:27
6528Helena HemströmGävle OK13:29
6529Monica MartinssonOK Tranan13:31
6530Mona ForsbergNyköpings OK13:33
6531Lisbeth HörnellDomnarvets GOIF13:35
6532Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK13:37
6533Gunnel MånssonOK Vilse 8713:39
6534Catherine DawsonGafanhori13:41
6535Monica KnutssonSävedalens AIK13:43
6536Inger OnsbringEskilstuna OL13:45
6537Kerstin GustafssonOK Gränsen13:47
6538Monica HåbergSöderhamns OK13:49
6539Lena JakobssonVästerås SOK13:51
6540Marianne EinarssonFagersta OK13:53
6542Britt GunnarssonKristinehamns OK13:57
6543Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK13:59
6544Christina HjertsonOK Linné14:01
6545Anna-Karin ArgusSol Tranås14:03
6546Eva TrangiusOK Tyr14:05

H65

4 940 m, 77 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
6501Gunnar MunkteliusSurahammars SOK12:32
6502Jan ÅsbergHäverödals SK12:34
6503Stefan GunnarssonKristinehamns OK12:36
6504Johan JungellKorsnäs IF OK12:38
6505Ivan SöderqvistLjusdals OK12:40
6507Harry EnbergVästerbergslagens OL12:44
6508Peter LidholmIFK Hedemora OK12:46
6509Mats HastadFellingsbro GOIF12:48
6510Rolf MathisenEskilstuna OL12:50
6511Hans-Erik PerssonSundbybergs IK12:52
6512Bo DavidssonSolna OK12:54
6513Olle BohmanHjärnarps OL12:56
6514Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF12:58
6515Matz LarssonGustavsbergs OK13:00
6516Hans-Erik SkalbergVästerås SOK13:02
6517Lennart HävrénTullinge SK13:04
6518Leo JohanssonVandrarringen13:06
6519Anders Stefan VestlundOK Kåre13:08
6520Gunde HjalmarssonStora Tuna OK13:10
6521Per Arne EvaldssonOK Gynge13:12
6522Arne HolmerIFK Mora OK13:14
6523Claes ÖgrenOK Nalle13:16
6524Ulf RadlerJärfälla OK13:18
6525Sten-Åke HolmbergSala OK13:20
6526Kjell JanssonLånghundra IF13:22
6527Leif WadmanKöping-Kolsva OK13:24
6528Hans OhlinRånäs OK13:26
6529Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn13:28
6530Lars MongårdSkogsluffarnas OK13:30
6532Ingemar GardSöders-Tyresö13:34
6533Stefan MillegårdSävedalens AIK13:36
6534Uno MagnussonIF Hagen13:38
6535Hasse ÅbergValbo AIF13:40
6537Christer NordströmOK Älvsjö-Örby13:44
6538Tommy ÖstLjusdals OK13:46
6539Kent GranqvistVästerviks OK13:48
6540Lars-Erik HermanssonOK Linné13:50
6541Olle RönnolsSäterbygdens OK13:52
6542Kjell LidholmIFK Hedemora OK13:54
6543Mikael TarandiIFK Lidingö SOK13:56
6544Thomas WesterGustavsbergs OK13:58
6545Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK14:00
6546Bengt SöderqvistDalaportens OL14:02
6547Göran DavidssonOK Klemmingen14:04
6548Gert OlssonTockarps IK14:06
6549Jan-Ola KarlssonOK Njudung14:08
6550Anders ForsstedtSöders-Tyresö14:10
6551Sven-Inge SvenssonHässleholms OK14:12
6552Roy FranssonÄrla IF14:14
6553Anders GunnarssonSurahammars SOK14:16
6554Arne JohanssonOK Ravinen14:18
6555Reinhold LenneboIF Thor14:20
6556Sven LarssonSärna SK14:22
6557Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK14:24
6558Olle BlomgrenOK Södertörn14:26
6559Lennart KalénSOK Viljan14:28
6560Olov SöderqvistDalaportens OL14:30
6561Ingvar SöderqvistSöderhamns OK14:32
6562Thomas AlbinssonBredaryds SOK14:34
6564Anders MalmbergKvarnsvedens GOIF OK14:38
6565Jan LärfarsLeksands OK14:40
6566Göran LarssonSala OK14:42
6567Magnus HaraldssonGustavsbergs OK14:44
6568Ken RagnarssonOK Kompassen14:46
6569Lars JakobssonVästerås SOK14:48
6570Kenneth WålbergOK Kåre14:50
6571Lars GustafssonOK Gränsen14:52
6573Peter RasmussenNyköpings OK14:56
6574Kjell SandströmBodens Bandyklubb OS14:58
6575Rolf SteinerKristinehamns OK15:00
6576Mats HemströmGävle OK15:02
6577Tommy HöglundLånghundra IF15:04
6578Nisse JohanssonRehns BK15:06
6579Ingemar CarlssonSävedalens AIK15:08
6580Göran SvensonSOK Viljan15:10
6581Inge HultmanKovlands IF15:12
6582Sven Bergström TrolinForsa OK15:14

D70

3 210 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7001Gullevi SvenssonRonneby OK12:00
7002Ingrid Wiklander NylanderSundsvalls OK12:02
7003Ewa NordlundLänna IF12:04
7004Inga JohanssonNyköpings OK12:06
7005Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK12:08
7006Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK12:10
7007Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK12:12
7008Eva HalvarsonOK Kåre12:14
7010Maj-Britt ByströmRävetofta OK12:18
7011Pirkko StenerhagVästerbergslagens OL12:20
7012Ulla LingJönköpings OK12:22
7013Inga-Lill PetterssonLinköpings OK12:24
7014Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK12:26
7015Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF12:28
7016Christina WestmanHudiksvalls OK12:30
7017Maud MossbergOK Järnbärarna12:32
7018Berit EdengrenNyköpings OK12:34
7019Anna BlomgrenTullinge SK12:36
7020Margareta HaraldssonGustavsbergs OK12:38
7021Gun SvenssonRehns BK12:40
7022Monica HolmIFK Mora OK12:42
7023Margareta HeldFK Åsen12:44
7024Gunilla Hvatz-LarssonHagaby GoIF Örebro12:46
7025Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna12:48
7026Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK12:50
7027Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL12:52
7028Solveig PålssonOckelbo OK12:54
7029Eva LindgrenLinköpings OK12:56
7030Christina FlordalSundsvalls OK12:58
7031Britt ErikssonSala OK13:00
7032Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL13:02
7033Eva AlsinIK Ymer13:04
7034Marianne SellgrenSigtuna OK13:06
7035Maria EhnTullinge SK13:08
7037Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad13:12
7038Maud NilssonHJS-Vansbro OK13:14
7039Birgitta KlangLånghundra IF13:16
7040Anne LundmarkJärfälla OK13:18

H70

4 570 m, 90 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7001Gunnar EhnTullinge SK12:05
7002Alf LindbergKöping-Kolsva OK12:07
7003Mats MårtenssonStora Tuna OK12:09
7004Kenneth JohanssonEskilstuna OL12:11
7005Urs SchmutzLeksands OK12:13
7006Paul NorénOK Södertörn12:15
7007Leif SandgrenFrosta OK12:17
7008Klas LangelsSkarpnäcks OL12:19
7009Bengt StenerhagVästerbergslagens OL12:21
7010Leif NordlundLänna IF12:23
7011Leif SalinOK Tyr12:25
7012Stig OvelandValbo AIF12:27
7013Christer GillenäsKristinehamns OK12:29
7014Lars PerssonOK Kompassen12:31
7015Olle AdolfssonLerums SOK12:33
7016Kjell ErikssonOK Djerf12:35
7017Hans-Ove ErikssonNyköpings OK12:37
7019Sven-Erik KempeOK Hammaren12:41
7020Ingvar BergmanOK Tranan12:43
7021Gert OlssonSkåneslättens OL12:45
7022Roland NilssonSOK Viljan12:47
7023Matts EngvallBodens Bandyklubb OS12:49
7024Karl Evert SvenssonIF Hagen12:51
7025Olle ArmanNyköpings OK12:53
7026Lars StrinnholmÖstersunds OK12:55
7027Östen ErikssonAvesta OK12:57
7028Per-Arne KällénUddevalla OK12:59
7029Hans-Gösta BernhardMariestads FK13:01
7031Gunnar HedbergÅre OK13:05
7032Håkan WinnbergIK Trenne Ullared13:07
7033Hans KäckDalaportens OL13:09
7034Åke LewanderSkarpnäcks OL13:11
7035Anders ClaessonIFK Mora OK13:13
7036Hans AurellGävle OK13:15
7037Yngve PetterssonLinköpings OK13:17
7038Dan ThorsellForsa OK13:19
7039Royne LenngrenIK Jarl Rättvik13:21
7040Tommy WåhlinVästerås SOK13:23
7041Jon FlordalSundsvalls OK13:25
7042Jan-Erik SundholmOK Nolaskogsarna13:27
7043Thomas JohanssonStigmännen Karlshamns OK13:29
7044Kjell MartinssonOK Tranan13:31
7045Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna13:33
7046Jan BojlingSolna OK13:35
7047Anders SellgrenSigtuna OK13:37
7048Ove JohanssonOK Kolmården13:39
7049Ulf BråsjöJärla Orientering13:41
7050Tommy LundqvistBjursås OK13:43
7051Christer HellströmStora Tuna OK13:45
7052Ingemar LarssonTullinge SK13:47
7053Christer ElfsbergKristinehamns OK13:49
7054Tomas ÅhgrenLånghundra IF13:51
7055Rune LarssonOK Skogshjortarna13:53
7057Ove EkKöping-Kolsva OK13:57
7058Ove ÅbergStorviks IF13:59
7059Jan FogelbergVästvärmlands OK14:01
7060Lars Olavi PeldanEnebybergs IF14:03
7061Hans SvensonSOK Viljan14:05
7062Christer HedinIFK Enskede14:07
7063Kjell JeppsonIF Rigor14:09
7064Bo SundqvistOckelbo OK14:11
7065Tommy HeldFK Åsen14:13
7067Åke GustavssonOK Älgen14:17
7068Winn BjörklundSundsvalls OK14:19
7069Ingvar SvenssonBjursås OK14:21
7070Christer SandhOK Roxen14:23
7071Torgny PetterssonVästerviks OK14:25
7072Ulf KjellinOK Hedströmmen14:27
7073Leif CarlssonSkarpnäcks OL14:29
7074Per-Åke CarlenstamVäsby OK14:31
7075Rolf LindbergSöderhamns OK14:33
7076Hans OlevikEdsbyns OK14:35
7077Bernt LöfkvistBjursås OK14:37
7078Rune SandbergUddevalla OK14:39
7079Nils BoremyrKvarnsvedens GOIF OK14:41
7080Håkan OlssonHjobygdens OK14:43
7081Gert LundquistGotlands Bro OK14:45
7082Roy DawsonGafanhori14:47
7083Håkan NilssonMalmö OK14:49
7084John ÖstlundSundbybergs IK14:51
7085Karl-Olof BorgOckelbo OK14:53
7086Åke HöglundTimrå SOK14:55
7087Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden14:57
7088Göran ForsbergNyköpings OK14:59
7089Lasse HolmStorviks IF15:01
7091Lars-Åke WallOK Tisaren15:05
7092Gunnar EricssonGävle OK15:07
7093Bo SundbergIFK Hedemora OK15:09
7094Per-Erik WåhlbergOK Linné15:11
7095Anders AxelssonSävedalens AIK15:13

D75

3 120 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7501Gunilla GrönbladHärlövs IF12:50
7502Gunnel BalckIFK Lidingö SOK12:52
7504Lotta GranholmLinköpings OK12:56
7505Brita DahlbergHässleholms OK12:58
7506Anne-Marie ByströmSidensjö IK13:00
7507Anita MoreliusStora Skedvi IK SOFF13:02
7508Laila NäslundSelånger SOK13:04
7509Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK13:06
7511Berit NilssonOK Älme13:10
7512Ann-Charlotte JensenHässleholms OK13:12
7513Carina LindmanFinspångs SOK13:14
7514Britt RangertIK Ymer13:16
7515Torid KvaalFreidig13:18
7516Ulla LindheIK Stern13:20
7517Ulla NilssonSOK Viljan13:22
7518Birgitta OlssonRonneby OK13:24
7519Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK13:26
7520Marianne CarlssonSkåneslättens OL13:28
7522Margareta TidmanOK Kolmården13:32
7523Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK13:34
7524Britten PerssonFinspångs SOK13:36
7525Kerstin ErnvidUlricehamns OK13:38
7526Mariann KjellbergBredareds IF13:40
7527Torill SvendsenFrosta OK13:42
7528Birgitta ArleboKFUM Örebro OK13:44
7529Margareta HaraldssonSigtuna OK13:46

H75

3 500 m, 45 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7501Erland LingJönköpings OK12:00
7502Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL12:02
7503Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK12:04
7504Lars-Erik KarlssonRasbo IK12:06
7505Hans L AnderssonVästerbergslagens OL12:08
7506Olle AnderssonIFK Mora OK12:10
7507Christer GrönbladHärlövs IF12:12
7508Sven-Olov NorlinRimbo SOK12:14
7509Olle JohanssonIFK Hedemora OK12:16
7510Ulf SvedestamEskilstuna OL12:18
7512Ivan ErnvidUlricehamns OK12:22
7513Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF12:24
7514Roland OffrellFrosta OK12:26
7515Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad12:28
7516Sven Erik SjöholmMullsjö SOK12:30
7517Rolf ÖhrnNynäshamns OK12:32
7518Leif StrandbergGustavsbergs OK12:34
7519Kalle JohanssonOK Skogshjortarna12:36
7521Ingemar AnderssonOK Orion12:40
7522Håkan MossbergOK Järnbärarna12:42
7523Lars HenrikssonOK Älme12:44
7524Hans AnderssonVästerås SOK12:46
7525Ragnar ErikssonOK Hedströmmen12:48
7527Stig LarssonHagaby GoIF Örebro12:52
7528Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad12:54
7529Hans PerssonOK Älgen12:56
7530Jerry HolmEskilstuna OL12:58
7531Sören WingeUpsala IF13:00
7532Bengt JönssonÅkers IF13:02
7533Gunnar BengtssonSundsvalls OK13:04
7534Kenneth LindborgHässleholms OK13:06
7535Erik KardellNjurunda OK13:08
7536Kurt SandströmSkutskärs OK13:10
7537Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK13:12
7538Henrik BergmanOK Linné13:14
7539Sören ErikssonLänna IF13:16
7540Arne KarlssonOK Tor13:18
7541Roland AlsénOK Roxen13:20
7542Björn LinnersjöOK Orion13:22
7543Stig IsraelssonOK Tylöskog13:24
7544Henrik HvoslefIK Stern13:26
7546Gunnar AnderssonIK Vista13:30
7547Sverre JonssonOK Ravinen13:32
7548Karl JohanssonIFK Hedemora OK13:34
7549Kurt AnderssonEnebybergs IF13:36

D80

2 580 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8001Harriet KarlssonOK Grip12:13
8002Eivor Steen-OlssonKungälvs OK12:15
8004Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK12:19
8005Asta SjöbergLindebygdens OK12:21
8006Marianne GrahnGöteborgs SK12:23
8008Britt PetterssonOK Roxen12:27
8009Gunnel BörjessonIK Uven12:29
8010Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK12:31
8011Vivi-Anne BylundRydboholms SK12:33

H80

3 120 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8002Bernt PeterssonAlvesta SOK12:13
8003Leif LundquistEnebybergs IF12:15
8004Gunnar ØsterbøFreidig12:17
8005Per LarssonJönköpings OK12:19
8006Folke NyströmVästerbergslagens OL12:21
8007Åke PerssonOckelbo OK12:23
8008Anders CarlssonSkåneslättens OL12:25
8009Rolf KrohnHudiksvalls OK12:27
8010Hjalmar NordquistOK Järnbärarna12:29
8011Nils GrannKristinehamns OK12:31
8012Kuno ÖsterlundVästerås SOK12:33
8014Svante NyströmVästerbergslagens OL12:37
8015Ove JohanssonOK Järnbärarna12:39
8016Rune CarlssonSundbybergs IK12:41
8017Curt ThorénNyköpings OK12:43
8018Roland BrandshageSävedalens AIK12:45
8019Roland KarlssonRonneby OK12:47
8020Lennart KarlssonOK Grip12:49
8021Rune AhlanderJönköpings OK12:51
8022Sivert AxelssonKalmar OK12:53

D85

2 580 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8502Gun KrohnHudiksvalls OK12:03
8503Maj Lis KnutssonKvarnsvedens GOIF OK12:05
8504Clarie EkOK Pan-Kristianstad12:07
8506Solveig SpångbergIFK Lidingö SOK12:11

H85

2 580 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8501Tord LidströmHagaby GoIF Örebro12:16
8502John LarssonVästvärmlands OK12:18
8503Olle OlofssonStorviks IF12:20
8505Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK12:24
8506Nils JanssonSkattkärrs SOK12:26
8507Stig LundinEskilstuna OL12:28
8508Allan HåkanssonSOK Viljan12:30
8509Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad12:32
8510Alf LundkvistOK Tor12:34
8512Rolf AnderssonRimbo SOK12:38
8513Arvo HyvönenSkattkärrs SOK12:40
8514Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF12:42

H90

1 960 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9001Curth SvenssonSkåneslättens OL12:09
9003Rune IsakssonHelsingborgs SOK12:13

Inskolning

1 190 m, 45 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Signe LindelavOK Roslagen11:00:00
Miriam TroengOK Linné11:00:00
Edith TuvessonSundsvalls OK11:07:12
Leonard Hörnell ÖhlundOK Linné11:07:19
Simon UnanderSundsvalls OK11:07:22
Saga MagnussonOK Kåre11:08:53
Sixten FredrikssonStora Tuna OK11:09:29
Charlie SvederDomnarvets GOIF11:09:46
Aron Engman ReleforsForsa OK11:13:01
Varje Engman ReleforsForsa OK11:13:05
Elvin HedmanSnättringe SK11:14:09
Mira OlssonOK Linné11:15:21
Hanna WåhlströmIF Thor11:18:06
Tova OlssonIF Thor11:18:09
Elma ÅbergGävle OK11:27:52
Linnea BrohedeOK Tyr11:31:24
Sarah LundellOK Österåker11:32:52
Vilhelm MalmströmOK Linné11:32:54
Aron SöderlundKarlsbyhedens OK11:33:13
Olof MalmströmOK Linné11:33:31
Alvin ÅbergGävle OK11:36:52
Lily MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna11:38:22
Vidar MårtenssonDomnarvets GOIF11:40:46
Erik KolmskogOK Kåre11:42:06
Elias KolmskogSundbybergs IK11:42:12
Simon Amblie TarandiIFK Lidingö SOK11:57:22
Wilhelmina HedbergKarlsbyhedens OK12:10:53
Linus HjortvallStora Tuna OK12:12:43
Virve OlssonOK Linné12:14:32
Elsa MelinOK Linné12:28:43
Erik ArleboKFUM Örebro OK12:31:57
Wilma OhlinTullinge SK12:33:11
Astrid OhlinTullinge SK12:33:14
Levi SjöbergEdsbyns OK12:33:52
Milla ErikssonKarlsbyhedens OK12:44:22
Carl NordströmVallentuna-Össeby OL12:47:17
Axel JonssonHudiksvalls OK12:48:34
Matilde BjörkmanKarlsbyhedens OK12:48:54
Karl BjörkmanKarlsbyhedens OK12:50:24
Thua GoodAlfta-Ösa OK12:54:50
Celine GodAlfta-Ösa OK12:54:52
Wideh GoodAlfta-Ösa OK12:54:54
Linnéa HjortvallStora Tuna OK12:58:05
Albin HoofAlfta-Ösa OK13:08:13
Lova SandbergIFK Mora OK13:50:51

U1

2 360 m, 61 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ebba JaneråsOK Linné11:00:00
Astrid FlordalSundsvalls OK11:00:16
Tyra BernhardSnättringe SK11:00:18
Hilda ElfvingDomnarvets GOIF11:01:50
Stina KarlssonKovlands IF11:02:24
Leah AlnebergSträngnäs-Malmby OL11:04:09
Signe LindblomOckelbo OK11:04:45
Jonatan AlinIFK Mora OK11:07:44
Felix HerbstVästerås SOK11:08:56
Julia Ohlin BoströmOK Linné11:14:58
Agnes Ohlin BoströmOK Linné11:14:59
Wilda GoodAlfta-Ösa OK11:15:26
August ElwingerIF Thor11:17:37
Agnes DahlinKovlands IF11:18:53
Levi BorgGävle OK11:24:37
Nike VejedalSnättringe SK11:25:39
Viktor OlssonOK Kåre11:26:09
Elsa WoxlinSkogslöparna11:26:30
Alva JaneråsOK Linné11:31:16
Vera SidenvallOK Kåre11:32:42
Hanna SidenvallOK Kåre11:34:04
Oskar SjöstrandLinköpings OK11:34:36
Lukas Amblie TarandiIFK Lidingö SOK11:35:08
Loui GrankvistSurahammars SOK11:37:46
Casper StålbergGävle OK11:47:19
Elias ThorsteinsenAlfta-Ösa OK11:47:36
Alfred ThorsteinsenAlfta-Ösa OK11:47:41
Vide ThorsteinsenAlfta-Ösa OK11:47:42
Vilma DyreliusSnättringe SK11:49:34
Filip SoneAttunda OK11:51:02
Viktor HellbergSundbybergs IK11:51:46
Lilly Slars PaulssonSundbybergs IK11:56:07
Eimy AndréSvärdsjö SOK11:56:32
Alfred EklundSkogsluffarnas OK11:56:35
Wilma HultmanSkogspojkarnas OK11:57:38
Elliot HemmyrJärla Orientering12:01:25
Tilda HemmyrJärla Orientering12:03:04
Axel GustafssonNyköpings OK12:06:53
Olle ErikssonIFK Mora OK12:08:00
Isak PerssonTäby OK12:08:04
Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOK12:08:55
Oliver JohanssonNyköpings OK12:14:35
Elis Johansson KaislaniemiAlfta-Ösa OK12:22:26
Elvin NäslundÖstersunds OK12:22:50
Alva JäderbergLeksands OK12:23:21
Stina EngbergHärnösands OK12:30:01
Ruben RahmHärnösands OK12:30:02
Stella JakobssonAlfta-Ösa OK12:34:28
Simon BjörkOK Hammaren12:36:27
Joel WesterberghRasbo IK12:48:44
Isak WegmüllerOK Rodhen13:00:10
Billy OldéenOK Södertörn13:10:25
Viggo HenriquesOK Södertörn13:10:33
Vilma HoofAlfta-Ösa OK13:10:41
Molly HoofAlfta-Ösa OK13:10:42
Tilde BirkebækStora Tuna OK13:11:30
Odd DingstenSkogspojkarnas OK13:21:58
Victor HaglundIFK Hedemora OK13:23:16
Elias WedinNAIS Orienteringsklubb13:29:33
Ebbe MattssonEdsbyn OK13:41:01
Mattis LindströmRonneby OK13:42:16

U2

2 250 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonathan AlnebergSträngnäs-Malmby OL11:04:19
Axel SandVästerbergslagens OL11:04:36
Freja PerssonDomnarvets GOIF11:05:40
Noah AlnebergSträngnäs-Malmby OL11:06:23
Linnea DufvaSundsvalls OK11:06:58
Ida-Marie TuvessonSundsvalls OK11:08:20
Wilma UnanderSundsvalls OK11:10:39
Ida OlssonIF Thor11:11:57
Ingrid MelinOK Linné11:15:42
Lovisa PerssonDomnarvets GOIF11:17:41
Frida OlssonOK Kåre11:22:23
Neo BorgGävle OK11:24:31
Noel HedmanSnättringe SK11:25:20
Selma KaskOK Linné11:27:43
Erik SvedbergRehns BK11:28:15
Edvin SvedbergRehns BK11:28:19
Filippa OttoforsOK Kåre11:32:29
Julia ErlandssonLänna IF11:33:22
Elsa SidenvallOK Kåre11:34:07
Karl MalmströmOK Linné11:42:23
Edvin BergqvistGävle OK11:46:02
Vilhelm BergqvistGävle OK11:55:56
Hilda GunérusSurahammars SOK11:57:14
Alexis AndréSvärdsjö SOK12:01:38
Lova HolmströmIFK Hedemora OK12:06:21
Oskar Hagelberg NordahlOK Kåre12:24:32
Oskar LindIF Thor12:27:47
Joar PerssonSundbybergs IK12:31:44
Petter MikaelssonForsa OK12:35:46
Alma FaxénVäxjö OK12:47:35
Lucas Bagge AnlindLeksands OK12:53:35
Erik SjöstrandLinköpings OK12:53:54
Irma JonssonHudiksvalls OK13:05:20
Axel GuggiIF Thor13:07:04
Ruben JensenSundsvalls OK13:24:29

Öppen 1

2 360 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maja HedénKlubblös11:07:16
Per  EkbomEdsbyns OK11:19:04
Johan EkbomEdsbyn OK11:19:06
Jonas EkbergSundbybergs IK12:14:45
Brigitte AlsénOK Roxen12:15:51
Leif BlomqvistFalsköpings AIK OK

Öppen 3

2 250 m, 58 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Zandra BuudIFK Mora OK11:00:14
Irina NilssonGävle OK11:00:23
Anne-Marie LundquistGotlands Bro OK11:01:37
Terese LindbergGustavsbergs OK11:02:45
Camilla NöjdOK Hammaren11:03:24
Francisco Borg GodinhoSigtuna OK11:08:08
Ulrika SignalVästerbergslagens OL11:11:03
Lena WestmanKlubblös11:17:32
Nina UnefäldtEdsbyns OK11:17:54
Daniel OlarsLeksands OK11:18:20
Oskar DalinLeksands OK11:18:24
Malin FredrikssonStora Tuna OK11:19:12
Jenny BorgGävle OK11:24:33
Susanna LindellLinköpings OK11:30:13
Josefin SandbergIFK Mora OK11:30:25
Lena VestbomOckelbo OK11:33:29
Lottis BrohedeOK Tyr11:37:23
Mia Ohlin EklundRånäs OK11:38:43
Sofie SandbergIF Thor11:38:48
Oscar NilssonLånghundra IF11:41:23
Tina KolmskogSundbybergs IK11:49:58
Annica AhlgrenTäby OK11:50:31
Lisa YtterströmSundsvalls OK11:51:59
Kenneth PetterssonSundsvalls OK11:52:03
Lena LarssonSävedalens AIK11:52:49
Olle NäslundSelånger SOK11:54:30
Helene LagerhällRehns BK11:57:43
Jan DahlbergHässleholms OK12:03:32
Katarina SellingLänna IF12:04:47
Anna GustafssonNyköpings OK12:07:07
Helle RagnarssonOK Kompassen12:08:07
Liz ElfsbergKristinehamns OK12:09:28
Eva AnderssonOK Skogshjortarna12:09:53
Karin JäderbergLeksands OK12:14:39
Lennart MagnussonLaholms IF OK12:15:16
Maria SjögrenSundsvalls OK12:19:22
Linus YtterbomKovlands IF12:19:55
Daniel FogelmarkOK Södertörn12:23:23
Jan LarssonSävedalens AIK12:24:24
Louise Eggöy MarkhesterSnättringe SK12:29:56
Petter RanefallIF Thor12:30:19
Erika ÅbergGävle OK12:32:26
Lotta WaernqvistNAIS Orienteringsklubb12:35:43
Rasmus SteenOK Enen12:36:16
Fredrik DahlinKovlands IF12:38:02
Johan WaernqvistNAIS Orienteringsklubb12:38:48
Jenny HolmstenForsa OK12:42:14
Ivar LakeSundsvalls OK12:50:27
Marie Olsson EliassonGävle OK12:51:40
Adam NordströmTäby OK12:53:30
Åsa HanssonTullinge SK12:57:23
Isac WadmanIFK Mora OK13:01:07
Anna WadmanIFK Mora OK13:01:10
Elias NäslundOK Hammaren13:04:12
Markus JonssonHudiksvalls OK13:05:22
Karin PerssonTäby OK13:14:58
Åsa RoosStora Tuna OK13:23:36
Maria AlmqvistKarlsbyhedens OK13:32:38

Öppen 5

3 770 m, 103 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Susanna De SanctisSundsvalls OK11:00:00
Sune HedströmOK Rodhen11:00:40
Anders OlarsLeksands OK11:04:23
Kerstin BrunnSundsvalls OK11:04:26
Kjell AnderssonSundsvalls OK11:04:27
Malin TillmanOK Roslagen11:07:11
Sofia ÖsterdahlIFK Mora OK11:08:14
Mats FrostOK Roslagen11:09:23
Anita ArneforsOK Södertörn11:09:44
Pia NordinKorsnäs IF OK11:09:47
Johan DahlborgFrösö IF11:11:24
Maja BjörkhagenVittjärvs IK11:12:44
Mikael LiljeGävle OK11:12:56
Maria EldDomnarvets GOIF11:13:47
Klara FischerOK Linné11:14:41
Sara ErikssonIFK Mora OK11:15:12
Lisa KullmanStora Tuna OK11:15:33
Thomas PetterssonDomnarvets GOIF11:15:36
Therese SvederDomnarvets GOIF11:17:29
Anna MalmströmOK Linne11:18:00
Maria GustafssonIFK Mora OK11:20:54
Ulf ErikssonKlubblös11:21:47
Marcus HäggblomSäterbygdens OK11:22:44
Marianne AlmLeksands OK11:23:38
Lena BergströmOK Rodhen11:27:48
Katharina SandströmSundsvalls OK11:28:09
Sofie MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna11:28:12
Jennie ÖsterbergSurahammars SOK11:29:16
Eva SkyttnerLjusdals OK11:32:01
Anders MatssonLeksands OK11:34:30
Sara SvenssonSurahammars SOK11:34:33
Monica LööfMariestads FK11:36:13
Elisabeth StödemanSurahammars SOK11:41:30
Andreas DahlinKovlands IF11:46:22
Sara DyreliusSnättringe SK11:46:33
Linus MobergSundsvalls OK11:48:42
Anders ErikssonKexholms SK11:50:16
Anna-Clara WistedtSundbybergs IK11:50:28
Jesper RundbäckVaggeryds SOK11:50:45
Mariann EklundSkogsluffarnas OK11:55:10
Ina DingstenSkogspojkarnas OK11:56:09
Pär NordbergSkogspojkarnas OK11:56:11
Lena NilssonOK Österåker11:57:30
Tilda LagerhällRehns BK11:57:59
Albin Hultin SvenskKlubblös11:58:00
Lena GilleOK Roslagen11:58:07
Staffan VestbomOckelbo OK11:58:16
Per ArnessonSkarpnäcks OL11:58:33
Karin ForsbergValbo AIF12:02:20
Helena LiljeströmGävle OK12:05:07
Ingrid Munktelius ÖhlénSurahammars SOK12:05:16
Anders HolmströmIFK Hedemora OK12:05:30
Annika GustafssonCentrum OK12:07:33
Anna Martinsson-KarlssonAttunda OK12:07:54
Eva PetersonÄlvdalens IF OK12:11:29
Petra PavlovskáSöderhamns OK12:12:03
Erik PetersonÄlvdalens IF OK12:16:10
Lena ÅbomGävle OK12:16:40
Birgitta MattssonOK Kåre12:16:54
Mats NilssonEskilstuna OL12:17:43
Erica LöfqvistVästerås SOK12:17:51
John PerssonKarlsbyhedens OK12:20:04
Christoffer LindelavOK Roslagen12:25:23
Andreas J. WikströmOK Hammaren12:28:17
Therese RahmHärnösands OK12:35:30
Lars RahmHärnösands OK12:35:35
Theodor LindbergKlubblös12:36:40
Frida JonforsenSurahammars SOK12:37:13
Caroline YtterströmSundsvalls OK12:39:08
Bertil YxfeldtIFK Hedemora OK12:41:32
Albin WallKlubblös12:41:40
Matilda WalfridssonBromma-Vällingby SOK12:43:25
Therese GellerbrandtMalungs OK Skogsmårdarna12:45:14
Per WistedtSundbybergs IK12:46:02
Jerker YtterbomKovlands IF12:47:46
Linda NilssonLånghundra IF12:50:38
Maria Slars PaulssonSundbybergs IK12:51:04
Elin TögenmarkOK Linné12:51:07
Kajsa KolmskogOK Kåre12:54:10
Elvira ForsströmOK Roslagen12:54:35
Anna GruvrisIK Jarl Rättvik12:55:06
Irené LarssonSundsvalls OK12:57:11
Karin GustavssonForsa OK13:00:48
Marcus UddmanSundsvalls OK13:04:28
Christina EngströmHärnösands OK13:09:22
Elin HedmanÖstersunds OK13:10:06
Henrik GunérusSurahammars SOK13:11:08
Sara HultmanSkogspojkarnas OK13:11:28
Daniel YtterströmSundsvalls OK13:12:24
Jon JensenSundsvalls OK13:13:22
Bernard FiedlerKlubblös13:14:33
Per-Olof EinarssonFagersta OK13:15:55
Anne-Marie StrömstenHärnösands OK13:16:09
Linnea MelinOK Linné13:16:19
Gun LindbergSöderhamns OK13:17:11
Magnus NilssonLånghundra IF13:18:51
Jessica ZetterbergHudiksvalls OK13:18:53
Mikael WilénLeksands OK13:23:53
Jenny AnderssonSöderhamns OK13:25:22
Helena FalkTäby OK13:26:20
Erika MattssonEdsbyns OK13:37:09
Johan SjödinIK Hakarpspojkarna13:40:03
Johan SidenvallHudiksvalls OK14:22:04

Öppen 7

3 200 m, 121 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OL11:00:00
Viktor WallinKorsnäs IF OK11:00:00
Stina FeilSundsvalls OK11:00:08
Evelin MagnussonOK Kåre11:00:10
Håkan JanssonGävle OK11:00:27
Erik ErssonIFK Mora OK11:01:41
Rune JonssonLjusdals OK11:02:20
Håkan BybergDomnarvets GOIF11:03:02
Helena BybergDomnarvets GOIF11:03:06
Gunilla LärfarsLeksands OK11:03:27
Jessica ErikssonDomnarvets GOIF11:07:42
Monica OhlinRånäs OK11:09:13
Christer EkskogKvarnsvedens GOIF OK11:10:03
Bengt HolmIFK Mora OK11:10:07
Britt BjörklundBjursås OK11:10:50
Alma SandVästerbergslagens OL11:11:05
Conny SahlinVänersborgs SK11:12:14
Gösta LindmanFinspångs SOK11:13:27
Melker ForsbergKFUM Örebro OK11:13:35
Andrea BalakovaNyköpings OK11:13:55
Annika DavidssonVästerås SOK11:15:07
Albin EronnLinköpings OK11:18:40
Christer EngmanForsa OK11:20:12
Björn AlmLeksands OK11:20:15
Marie-Louise KaipeOK Kåre11:21:51
Kirsty Mc IntyreOK Tyr11:22:56
Eva EngmanForsa OK11:23:02
Kristina NorinSöders-Tyresö11:23:33
Johanna DalinLeksands OK11:24:51
Karin JonsellVallentuna-Össeby OL11:25:58
Bengt SalomonssonSkåneslättens OL11:26:15
Lina LångStora Tuna OK11:28:01
Annika PalmgrenSundsvalls OK11:28:38
Hans NykvistStora Tuna OK11:31:01
Josefin LindbergRehns BK11:31:19
Peter ÖsterbergSurahammars SOK11:31:32
Karin ProforsKöping-Kolsva OK11:31:38
Kristian FellVästerås SOK11:32:22
Thomas WidehagSundbybergs IK11:32:34
Stefan SvedbergRehns BK11:32:36
Clas BörjessonIK Uven11:33:12
Tobias SvenssonSurahammars SOK11:34:46
Kristin RamsellLeksands OK11:36:29
Stellan TäckOK Hammaren11:38:45
Mikael SöderlundKarlsbyhedens OK11:40:20
Niclas AhlströmVästerås SOK11:44:47
Mikael WallinLjusne-Ala OK11:49:56
Frida ArnessonSkarpnäcks OL11:52:18
Christer LagerhällRehns BK11:56:22
Karin PalmOK Linné11:57:53
Anna-Karin ÖstlundKovlands IF11:57:56
Ninni CarlssonStora Tuna OK11:58:04
Mikael RingiOK Kåre11:58:30
Sussie BjörklundKvarnsvedens GOIF OK11:59:08
Kerstin LoenbergSkarpnäcks OL12:00:05
Clary RexSundsvalls OK12:00:23
Carina GunérusSurahammars SOK12:03:23
Stefan Karlsson AlsiöIF Hagen12:04:50
Lars-Erik LiljeströmGävle OK12:05:22
Jimmy LarssonIF Thor12:05:51
Sofia NydahlOK Motala12:06:27
Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF12:07:13
Nic KruysIF Thor12:09:22
Åsa BraamOK Denseln12:09:25
Per-Inge JohanssonKlubblös12:10:07
Anna HolmströmTäby OK12:10:37
Mats KarlssonSnättringe SK12:11:42
Andreas EklundGöteborg-Majorna OK12:11:55
Torbjörn PetterssonGävle OK12:16:31
Marita KarlssonStorviks IF12:17:27
Håkan EggertIF Hagen12:19:07
Rose-Marie HameliusSäterbygdens OK12:19:14
Christina AlnebergSträngnäs-Malmby OL12:20:29
Peter NyströmIF Thor12:21:21
Ing-Marie NyströmIF Thor12:22:12
Per IkoTäby OK12:22:38
Helene LindelavOK Roslagen12:23:07
Karolina VessbyIF Thor12:25:35
Maria WikströmOK Hammaren12:27:40
Christoffer SandbergIF Thor12:29:26
Daniel PalmOK Linné12:30:11
Lina SöderkvistSäterbygdens OK12:30:16
Malin MårtenssonOK Ravinen12:32:34
Ritva KärkkäinenAvesta OK12:33:11
Anna SöderlundKarlsbyhedens OK12:34:24
Ulrika JakobssonAlfta-Ösa OK12:34:32
Anders OttoforsOK Kåre12:35:01
Pia KlarÄrla IF12:38:28
Ann-Sofie JemthIF Thor12:39:05
Sissel WidehagSundbybergs IK12:40:54
Lena KaskOK Linné12:43:04
Karin HannrupIF Thor12:45:08
Kevin SjölanderOK Rodhen12:45:16
Johan ReleforsForsa OK12:47:24
Jessica EngmanForsa OK12:47:26
Ylva FornanderCentrum OK12:48:18
Thomas RoosIF Thor12:49:40
Ansgar SimonssonSundbybergs IK12:50:19
Emelie RökenTäby OK12:51:09
Elenore AndréSvärdsjö SOK12:52:00
Åsa BobergSöderhamns OK12:53:09
Åsa KruysIF Thor12:54:07
Lars ArleboKFUM Örebro OK12:54:45
Mattias BorgGävle OK12:57:28
Bodil WilénLeksands OK12:57:53
Albert BrohedeOK Tyr13:01:05
Elisabeth LindstedtOK Ravinen13:02:31
Anneli ChristieSnättringe SK13:04:48
Hjalmar WennbergHudiksvalls OK13:05:40
Anna OlssonIF Thor13:09:40
Johanna MaxénStora Tuna OK13:12:46
Ola JäderbergLeksands OK13:14:22
Sara GörasLeksands OK13:17:09
Tomas SundqvistOK Kåre13:20:11
Simon SchmutzLeksands OK13:22:08
Janni AxelssonSävedalens AIK13:22:20
Hanna HolmströmIFK Hedemora OK13:29:04
Martina KarlssonStora Tuna OK13:30:05
Sara LindIF Thor13:33:02
Caroline JohanssonGustavsbergs OK13:33:45
Jan-Olov MattssonMalungs OK Skogsmårdarna14:09:03

Öppen 8

4 090 m, 80 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Peter KolmskogOK Kåre11:00:00
Klaus CsúcsIFK Mora OK11:01:06
Sara NylénBromma-Vällingby SOK11:01:47
Anna TuressonBromma-Vällingby SOK11:03:38
Emelie WalheimÄrla IF11:04:39
Jenny WegmullerOK Rodhen11:05:38
Hannah LinngårdCentrum OK11:09:29
Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK11:09:54
Anna-Lena AnderssonVästerbergslagens OL11:12:17
Sandra BurénKöping-Kolsva OK11:12:47
Erik MelénÄrla IF11:13:13
Hans AnderssonVästerbergslagens OL11:14:04
Gumilla WingqvistKlubblös11:14:26
Fredrik GranholmSundsvalls OK11:17:48
Andrea WesterdahlTäby OK11:18:36
Per BrahmLånghundra IF11:19:56
Elsa BrahmLånghundra IF11:19:58
Klockar Mattias NääsLeksands OK11:20:43
Andreas PerssonDomnarvets GOIF11:24:14
Anders LindholmSundsvalls OK11:24:44
Thomas ArvidssonSäterbygdens OK11:24:46
Petra SundströmTäby OK11:25:56
Thomas RexSundsvalls OK11:29:52
Christin ForsbergOK Ravinen11:34:39
Joel Andersson SkantzeJärla Orientering11:34:41
Ida StödemanSurahammars SOK11:37:59
Tove FlodmanOK Hammaren11:38:40
Erik KindlundhFK Finn11:40:56
Anders ÖstbergStora Tuna OK11:41:40
J Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK11:42:20
Helena WallmanVästerbergslagens OL11:43:33
Pia BirkebækStora Tuna OK11:43:38
Camilla EngelOK Ravinen11:44:22
Jörgen GranefeltOK Tyr11:45:00
Per SpikLeksands OK11:46:30
Claes JohanssonSöderhamns OK11:48:14
Rasa EngstedtOK Linné11:55:45
Jesper LysellRehns BK11:56:53
Ulf NilssonKovlands IF11:57:19
Anna DuvanderOK Kåre11:57:21
Amy RankkaForsa OK11:59:35
Gitte LethSundsvalls OK12:01:15
Maria CarlströmCentrum OK12:07:09
Ellinor LangeTumba-Mälarhöjden OK12:10:47
Åsa NylénBromma-Vällingby SOK12:11:03
Lars DragerydÄrla IF12:14:31
Thomas ÅbergGävle OK12:14:57
Tilda ÖstbergStora Tuna OK12:15:00
Anders SjögrenSundsvalls OK12:19:31
Henrik MagnussonRehns BK12:19:34
Ulrika MagnussonRehns BK12:19:36
Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK12:20:12
Kajsa MattssonOK Kåre12:20:45
Malin TuvessonSundsvalls OK12:23:19
Josef AnderssonSundsvalls OK12:24:53
Stefan GunnarssonHudiksvalls OK12:26:07
Lena LjungquistTäby OK12:26:20
Daniel EdlerOK Hammaren12:30:28
Anders AtterbrandOK Kåre12:30:49
Torbjörn JohanssonOK Södertörn12:33:00
Viktoria KarlssonKovlands IF12:34:26
Niklas BjörkOK Hammaren12:36:29
Björn NorbergStora Tuna OK12:41:25
Halvor Eid NielsenÄrla IF12:42:09
David EngstedtOK Linné12:43:54
Karin IsraelssonSöders-Tyresö OK12:46:04
Björn HannrupIF Thor12:48:37
Per HållströmGävle OK12:53:04
Sofia StenbergDomnarvets GOIF12:53:12
Karin HedmanSnättringe SK12:56:37
Henrik TrofastTullinge SK12:56:43
Jörgen SigfridsMalungs OK Skogsmårdarna13:07:27
Anders JanssonGrycksbo IF OK13:13:37
Jennie BerglundSävedalens AIK13:14:17
Arne AnderssonBredaryds SOK13:15:36
Marcus StrömstenHärnösands OK13:16:28
Karl LemoineKlubblös13:17:32
Jacob KällströmVallentuna-Össeby OL13:17:51
Anna LundquistOK Ravinen13:22:06
Urban StåhlSundbybergs IK13:26:42

Öppen 9

7 440 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emil ArvidssonSäterbygdens OK11:00:05
Edvin NordströmTäby OK11:00:06
Johan HöökIK Jarl Rättvik11:04:21
Lars VestlingIF Thor11:04:30
Pär BodénLitsbygdens SK11:09:10
Håkan NilssonDomnarvets GOIF11:11:32
Andreas ForsbergValbo AIF11:18:30
Henrik NordSnättringe SK11:26:26
Magnus FlodmanOK Hammaren11:38:37
Michael WehlinSkogspojkarnas OK11:40:59
Ulf BergqvistGävle OK11:46:55
Niclas NilssonOK Österåker11:52:13
Jessica HallidayDomnarvets GOIF11:52:25
Stefan HellbergSundbybergs IK11:54:05
Lotta JungåkerKorsnäs IF OK11:57:35
Lars AmbrosiussonIFK Mora OK12:12:49
Jan-Olov BergmanVästerås SOK12:19:09
Urban AndréSvärdsjö SOK12:29:39
Tomas UnanderSundsvalls OK12:31:54
Simon BernerssonOK Enen12:35:40
Johan AlfredssonStora Tuna OK12:37:03
Anna RökenTäby OK12:50:49
Niclas RökenTäby OK12:50:51
Erik HållströmGävle OK12:53:02
Gro DahlbomCentrum OK13:10:12
Ola TuvessonSundsvalls OK13:16:44
Emil TengvallGöteborgs SK13:22:03
Per CarlborgHagaby GoIF Örebro13:25:52
Andreas JakobssonKlubblös13:48:49

Annonser