Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Råbockalången

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Råbockalången
Arrangörsorganisation: Hjärnarps OL
Datum: söndag 3 november 2019

D21

8 370 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Sandra LejonbergHelsingborgs SOK10:01
2Petra EklundLunds OK10:04
3Lotten KindlundhFK Finn10:07
4Sabina AumoKungälvs OK10:10
5Sofia KillanderHästveda OK10:13
6Sara JonassonCentrum OK10:16
7Irmalinn NilssonHärlövs IF10:19
8Jeannette AumoKungälvs OK10:22
9Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK10:25
10Emma LindénFK Friskus-Varberg10:28
11Ellen RosenkvistHelsingborgs SOK10:31
12Frida BakkmanIFK Göteborg Orientering10:34
13Alva NystedtSkåneslättens OL10:37
14Camilla SjöstrandFK Snapphanarna10:40
15Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOK10:43

H21

10 080 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
16Olle WinrothOK Löftan09:54
17Oskar NordmarkCentrum OK09:57
18Ulrik MagnussonHalmstad OK10:00
19Henrik AnderssonHässleholms OK10:03
20Per AspegrenOK Kontinent10:06
21Martin GranqvistKamrat och IF KIF10:09
22Jacob MobergHelsingborgs SOK10:12
23Tim JohanssonFK Friskus-Varberg10:15
24Oskar CervinHelsingborgs SOK10:18
25Markus VintljungerFK Snapphanarna10:21
26Isak AnderssonLunds OK10:24
27Filip TrofastBredaryds SOK10:27
28Andreas LundbladOK Nackhe10:30
29Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad10:33
30Mats RanbroHelsingborgs SOK10:36
31Fredrik NystedtSkåneslättens OL10:39
32Patrik JohanssonHelsingborgs SOK10:42
33Simon HardenFK Boken10:45
34Mattias KillanderHästveda OK10:48
35Loke AgmarkenHalmstad OK10:51

H21 Kort

7 550 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tobias PerssonOK Kompassen10:05
Jonas EnarssonLunds OK10:08
Oscar WestHalmstad OK10:11
David LarssonLunds OK10:14

D18

5 310 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Selma LarssonLunds OK09:55
Nelli OlvegårdFK Göingarna09:58
Thea BökmanHelsingborgs SOK10:01
Elin HugossonLunds OK10:04
Hilma HolmströmHärlövs IF10:07
Linnea BengtssonFalkenbergs OK10:10
Tina LjungqvistLunds OK10:13
Elin NilssonAndrarums IF10:16

H18

6 710 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik HogedalGöteborg-Majorna OK09:59
Pontus ThuressonSkåneslättens OL10:02

D16

4 930 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
59Eline EricssonFalkenbergs OK09:48
60Alice PerssonOK Tyringe09:51
36Olivia LarssonLunds OK09:54
37Saga PalmertzHelsingborgs SOK09:57
38Louise AsplundLaholms IF OK10:00
39Elsa WibergHelsingborgs SOK10:03
40Emma EliassonFK Friskus-Varberg10:06
41Alice OlvegårdFK Göingarna10:09
42Ebba RanbroHelsingborgs SOK10:12
43Enni LindskogOK Älme10:15
44Viola HolmströmHärlövs IF10:18

H16

5 960 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
46Johan LundStenungsunds OK10:19
47Jonathan OrrhedeHelsingborgs SOK10:22
48Gabriel SteffertOK Tyringe10:25
49Alfred AhltinMalmö OK10:28
51Alfred KjellénHelsingborgs SOK10:34
52Emil JägstedtHalmstad OK10:37
53Lucas TreldalLunds OK10:40
54Simon FlankegårdTjalve IF Norrköping10:43
55Victor EricssonHelsingborgs SOK10:46
56Klas LjungqvistLunds OK10:49
57Elias NilssonHässleholms OK10:52
58David MorénHjärnarps OL10:55

D14

4 250 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eja GustafssonLunds OK10:21
Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg10:24
Sara LjungqvistLunds OK10:27
Alice JohanssonFK Boken10:30
Saga ChristensenSkåneslättens OL10:33
Johanna OttossonÖrkelljunga FK10:36
Julia LönnHalmstad OK10:39
Moa NilssonEslövs FK10:42
Lovisa ErichsenFK Boken10:45
Anna BenattiSkåneslättens OL10:48
Felicia PerssonHelsingborgs SOK10:51

H14

4 380 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Arvid RothLinköpings OK10:23
Kurt SjöbergHelsingborgs SOK10:26
Olof HanssonEslövs FK10:29
Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna10:32
Viktor AhltinMalmö OK10:35
Villyam JohanssonOK Tyringe10:38
Elias PerssonHelsingborgs SOK10:41
Ville LindskogOK Älme10:44
Esben Bogsjö JensenHelsingborgs SOK10:47
Otto NybergÖrkelljunga FK10:50
Edwin FalkstrandTormestorps IF10:53
Adam SjööarvOK Nackhe10:56
Elia KämpeÖrkelljunga FK10:59
Jakob Bogsjö JensenHelsingborgs SOK11:02

D12

3 150 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alma KjellénHelsingborgs SOK10:18
Kristina Nilsson CondoriHästveda OK10:21
Lova JohanssonFK Friskus-Varberg10:24
Sara LönnHalmstad OK10:27
Alice SjööarvOK Nackhe10:30
Lovisa LindbergHjärnarps OL10:33
Emma WikströmHästveda OK10:36
Astrid HjelmLunds OK10:39
Olivia TillanderYstads OK10:42
Amelia Victor MendesHjärnarps OL10:45
Ebba LohavHelsingborgs SOK10:48
Elin AnzeliusHästveda OK10:51
Emilia MattssonOK Tyringe10:54

H12

3 040 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elis OlssonHelsingborgs SOK09:51
Albert KylmäHelsingborgs SOK09:54
Elias PalmertzHelsingborgs SOK09:57
Leo JohanssonHjärnarps OL10:00
Atle KulstadSkåneslättens OL10:03
Arvid FalkstrandTormestorps IF10:06
Carl JohanssonOK Tyringe10:09
Arvidas GunnarssonBig Foot Orienteers10:12

D10

2 670 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maja KylmäHelsingborgs SOK09:59
Delia CondoriHästveda OK10:02
Tuva ChristensenSkåneslättens OL10:05

H10

2 670 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lowe PalmertzHelsingborgs SOK09:57
Axel PerssonGöteborg-Majorna OK10:00
Mio HammöBredaryds SOK10:03
Felix AumoKungälvs OK10:06
Oskar LindbergHjärnarps OL10:09
Vilgot BeringHelsingborgs SOK10:12
Vincent SteffertOK Tyringe10:15
Troj GunnarssonBig Foot Orienteers10:18
Axel FalkstrandTormestorps IF10:21

D35

6 240 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria LönnHalmstad OK10:01
Liane GunnarssonÖrkelljunga FK10:04
Lotta Lewis-JonssonHelsingborgs SOK10:07
Elin FredinOK Nackhe10:10

D40

5 450 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kadri KuuskLunds OK10:02
Katarina LenanderVäxjö OK10:05
Sara JägstedtHalmstad OK10:08
Kajsa BenattiSkåneslättens OL10:11
Emma Nilsson CondoriHästveda OK10:14

H40

7 660 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK10:02
Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers10:05
Anders SjööarvOK Nackhe10:08
Johan AxelssonOK Älme10:11
Johan AdetorpLunds OK10:14
Andreas PerssonGöteborg-Majorna OK10:17
Thomas NilssonEslövs FK10:20
Martin AnderssonSjövalla FK10:23
Martin Hammö WennerholmBredaryds SOK10:26
Mikael PerssonFK Göingarna10:29
Jonas NorénHelsingborgs SOK10:32
Daniel PerssonRonneby OK10:35

D45

4 690 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Malin JohanssonFK Friskus-Varberg10:01
Angelica BrandqvistTibro OK10:04
Pia OlssonSkåneslättens OL10:07
Maria PeterssonHalmstad OK10:10
Jeanette HenningssonLunds OK10:13
Maria TuressonHärlövs IF10:16
Kerstin OlvegårdFK Göingarna10:19
Josefina BerglundFK Boken10:22
Anna SöderströmOK Stigen10:25
Anna LjungqvistLunds OK10:28

H45

6 850 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan AsplundLaholms IF OK10:07
Tomas VensrydEslövs FK10:10
Fabian LjungqvistLunds OK10:13
Magnus ClaessonJönköpings OK10:16
Martin JohanssonHalmstad OK10:19
Magnus HomannOK Orinto10:22
Mikael LundqvistHalmstad OK10:25
Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK10:28
Magnus ThuressonSkåneslättens OL10:31
Jon LindskogOK Älme10:34
Marcus HenningssonLunds OK10:37
Martin GummessonFK Finn10:40
Jens SörvikLunds OK10:43
Mattias JägstedtHalmstad OK10:46
Daniel KämpeÖrkelljunga FK10:49
Anders ArfwedsonFrölunda OL10:55
Mats EriksonLunds OK10:58
Jan LagerHalmstad OK11:01
Jussi AumoKungälvs OK11:04
Mikael PihlOK Pan-Kristianstad11:07

D50

4 420 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna JohanssonJönköpings OK10:46
Jeanette LarssonFK Friskus-Varberg10:49
Mona RosbergÖrkelljunga FK10:52
Lotta BerntssonSkåneslättens OL10:55
Helena ÅhlinHelsingborgs SOK10:58
Camilla CarlssonHärlövs IF11:01
Carina AnderssonFK Friskus-Varberg11:04
Marie OlssonÖrkelljunga FK11:07
Karin JägrydSkåneslättens OL11:10

H50

6 450 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonas RothLinköpings OK10:11
Dan JohanssonFK Boken10:14
Raul HindovLunds OK10:17
Johan BökmanHelsingborgs SOK10:20
Kennet HorvathHalmstad OK10:23
Anders JägrydSkåneslättens OL10:26
Torgny HolmströmHärlövs IF10:29
Gert WildheimFK Friskus-Varberg10:32
Anders NilssonFK Göingarna10:35
Torbjörn OttossonÖrkelljunga FK10:38
Niklas EdvardssonFK Göingarna10:41
Mats OrrhedeHelsingborgs SOK10:44
Fredrik HugossonLunds OK10:47
Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg10:50
Tomas WestlundOK Pan-Kristianstad10:53
Magnus TenghagenHärlövs IF10:56
Anders EricssonLunds OK10:59
Per-Olof AnderssonOK Tyringe11:02
Magnus LarssonFK Göingarna11:05
Jan JohanssonSkåneslättens OL11:08
Magnus TrofastBredaryds SOK11:11
Thomas NajvikFK Åsen11:14
Per-Åke NilssonOK Pan-Kristianstad11:17
Anders GustafssonFK Friskus-Varberg11:20

D55

4 440 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Inger BergLinköpings OK10:23
Agneta JohanssonRydboholms SK10:26
Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK10:29
Sara Snogerup LinseLunds OK10:32
Tina HagårdRävetofta OK10:35
Lena OlssonSkåneslättens OL10:38
Ann-Kristin SjöströmLunds OK10:41
Ann NilssonMarkaryds FK10:44
Ingrid JohanssonLaholms IF OK10:47
Christina SternerTockarps IK10:50
Anne UddEslövs FK10:53

H55

5 710 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Yngve KihlbergHalmstad OK09:58
Sverker ErikssonOK Gynge10:13
Jan-Olof SvenssonHalmstad OK10:16
Stefan OlofssonOK Gisle10:19
Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb10:22
Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL10:25
Lennart CarlsenHelsingborgs SOK10:28
Jens LindströmTibro OK10:31
Benjamin ViebkeMalmö OK10:34
Pesho HedbergLunds OK10:37
Stefan PålssonSkåneslättens OL10:40
Lennart StenssonHelsingborgs SOK10:43
Per GerdleHalmstad OK10:46
Jörgen AnderssonMalmö OK10:49
Ulf LinderfalkSkåneslättens OL10:52
Bengt OlssonEslövs FK10:55
Anders BergLinköpings OK10:58
Pär EricssonHelsingborgs SOK11:01
Magnus JoelssonSOK 6811:04

D60

3 880 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kerstin Haugen LundStenungsunds OK09:59
Lena RunessonOK Vivill10:02
Lena NielsenHelsingborgs SOK10:05
Leila LjunggrenMarkbygdens OK10:08
Maria AnderssonBredaryds SOK10:11
Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK10:14
Anne-Marie RöllikeOK Lindéna10:17
Eva WildmarkFK Boken10:20

H60

5 260 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Arne LundStenungsunds OK09:59
Lars RunessonOK Vivill10:02
Jörgen IvarssonGöteborg-Majorna OK10:05
Dan JohanssonHelsingborgs SOK10:08
Kyrre ThalbergLunds OK10:11
Lars ErikssonKalmar OK10:14
Stellan MartinssonOK Tyringe10:17
Jan KarlssonVäxjö OK10:20
Ingemar MånssonRonneby OK10:23
Leif SöderlindBredaryds SOK10:26
Stig NilssonOskarströms OK10:29
Clas BörjessonIK Uven10:32
Per-Erik BengtssonLunds OK10:35
Tor UddEslövs FK10:38
Patrick AdlercreutzLunds OK10:41
Bernt AnderssonIF Rigor10:44
Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK10:47
Ingmar EkelövSkåneslättens OL10:50
Jan WahlströmMalmö OK10:53
Ulf PalmérUlricehamns OK10:56
Dan SjöholmHalmstad OK10:59

D65

3 900 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva TykessonRävetofta OK10:31
Ingela NelsénFalkenbergs OK10:34
Margareta SchölinTockarps IK10:37
Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared10:40
Mona EnforsTockarps IK10:43

H65

4 610 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Peter NørgaardBallerup OK09:58
Sven-Eric EricsonHelsingborgs SOK10:01
Kenneth FagerKarlskrona SOK10:04
Kalle LindqvistVäxjö OK10:07
Jan KarlssonOK Virdarna10:10
Göran JohnssonSkåneslättens OL10:13
Bengt-Arne ClaessonMalmö OK10:16
Arne AnderssonOK Torfinn10:19
Kent KardellLjungskile FK10:22
Per Arne EvaldssonOK Gynge10:25
Björn-Olof ValdemarssonOK Nackhe10:28
Sven-Inge SvenssonHässleholms OK10:31

D70

3 200 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK09:55
Maj-Britt ByströmRävetofta OK09:58
Astrid JohannessonHelsingborgs SOK10:01
Barbro BengtssonOskarströms OK10:04
Berit SchannongMalmö OK10:07
Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK10:10
Karin PerssonOK Tyringe10:13
Gunbritt FalkmanÖrkelljunga FK10:16
Karin BengtssonOK Kompassen10:19
Rosa JohanssonIK Uven10:22
Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad10:25
Lena JönssonLaholms IF OK10:28
Kristin LindbergLunds OK10:31
Barbro MartinssonOK Tyringe10:34
Sonja HammarOK Kompassen10:37
Margareta HeldFK Åsen10:40

H70

4 170 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nils-Erik BondessonFrosta OK09:57
Mats HåkanssonMalmö OK10:00
Leif KarlssonFrosta OK10:03
Ingemar ArnessonIK Dran10:06
Erland MartinssonOK Tyringe10:09
Olle AdolfssonLerums SOK10:12
Jan HanssonLunds OK10:15
Göran SvenssonFK Finn10:18
Johnny GustafssonGamleby OK10:21
Krister NilssonVäxjö OK10:24
Lars PerssonOK Kompassen10:27
Tor-Eve BengtssonHelsingborgs SOK10:30
Kent JogelandIK Ymer10:33
Kjell ErlandssonOK Lindéna10:36
Göran LarssonOK Kompassen10:42
Christer JönssonLunds OK10:45
Kenth SundgrenSkåneslättens OL10:48
Rune EliassonFalkenbergs OK10:51
Stig JohanssonHelsingborgs SOK10:54
Kent OlaussonOK Orinto10:57
Håkan NilssonMalmö OK11:00
Lennart MartinssonOK Tyringe11:03
Tommy HeldFK Åsen11:06
Kaare HanssonMalmö OK11:09
Håkan WinnbergIK Trenne Ullared11:12
Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK11:15
Agne BengtssonOK Kompassen11:18
Lennart RevströmLunds OK11:21
Per-Olof FernbergIS Skanne11:24
Ulf JönssonLaholms IF OK11:27
Bill SchölinTockarps IK11:30
Sven Erik JönssonOK Tyringe11:33
Bo SenjeHalmstad OK11:36

D75

3 150 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gun LarssonOK Lindéna10:21
Birgit PalmFK Boken10:24
Lena PehrssonOK Silva10:27
Gunnel WesterÖrkelljunga FK10:30
Gunnel SvenssonIK Ymer10:33
Gull SvenssonÖrkelljunga FK10:36
Gunilla GrönbladHärlövs IF10:39
Siv EkelöfVärend GN OL10:42

H75

3 580 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christer GrönbladHärlövs IF10:02
Benkt AnderssonFrosta OK10:05
Ingvar BengtssonOskarströms OK10:08
Tom LindbergLunds OK10:11
Erling EkelöfVärend GN OL10:14
Anders CarlssonSkåneslättens OL10:17
Stig LarssonRävetofta OK10:20
Kent JohanssonÖrkelljunga FK10:23
Verner LönnquistHärlövs IF10:26
Kjell LindauOK Kompassen10:29
Inge PerssonFK Boken10:32
Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK10:35
Bengt GardOskarströms OK10:38
Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad10:41
Sven ThelanderssonLunds OK10:44
Håkan BrostMalmö OK10:47
Lars HenrikssonOK Älme10:50
Bo SvenssonÖrkelljunga FK10:53
Hubert HugossonOK Gynge10:56
Ingemar SvenssonLunds OK10:59
Bert LuvöFK Herkules11:02
Sören AnderssonIK Dran11:05
Gerth SällströmLessebo OK11:08
Kjell MånssonRonneby OK11:11
Karl-Axel JohanssonIK Uven11:14
Åke EkstrandHärlövs IF11:17
Arne GustafssonMalmö OK11:20
Sten Åke KvistIS Kullen11:23
Roland AkselssonLunds OK11:26

D80

2 660 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnel BörjessonIK Uven10:03
Karin LexellOK Torfinn10:09
Gun HanssonYstads OK10:15

H80

2 970 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Paul SchannongMalmö OK10:42
Torbjörn WingqvistSkåneslättens OL10:48
Stig JohanssonHalmstad OK10:54
Bernt LarssonOK Lindéna11:00
Jan-Eric NelkingFK Åsen11:06

H85

2 590 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Torsten HannrupOK Kompassen10:01
Sven-Erik LundAnderstorps OK10:07
Klas TykessonSkåneslättens OL10:13
Nils RågstedtIS Kullen10:19
Lasse OlssonIK Trenne Ullared10:25
Rune IsakssonHelsingborgs SOK10:31
Carl-Henrik HallbergIK Uven10:37
Bengt EdvardssonOK Torfinn10:43

Inskolning

1 980 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alice CondoriHästveda OK10:21:17
Albin SigboHjärnarps OL10:21:37
Agnes LejonLaholms IF OK10:25:49
Wilton AspegrenOK Kontinent10:26:00
Robin LönnHalmstad OK10:30:08
Leo EngelbrektssonHalmstad OK10:37:16
Alva GrönlundLunds OK10:41:46
Ebba GrönlundLunds OK10:42:05
Sara HanssonHjärnarps OL11:06:04
Emma HanssonHjärnarps OL11:06:57

U1

2 150 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hjalmar LarssonLaholms IF OK09:54:33
Signe LarssonLaholms IF OK09:54:36
Charlie PhilipRonneby OK10:17:25
Miriam OrrhedeHelsingborgs SOK10:17:39
Elionor PihlOK Pan-Kristianstad10:20:13
Freja HörströmEslövs FK10:30:48
Emanuel SvenssonLaholms IF OK10:32:06
Stina HanssonEslövs FK10:55:11
Elias JohanssonOK Tyringe11:05:31
Dominyk PrakapasBig Foot Orienteers11:20:57
Leonel Alvarez LönnÖrkelljunga FK11:29:47
Liv PalmertzHelsingborgs SOK

U2

2 650 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emma OlssonHelsingborgs SOK09:50:05
Carla BirgerssonIS Skanne09:52:20
Linus RappSjövalla FK09:56:55
Lovisa StigbäckHjärnarps OL10:00:32
Karl AxelssonOK Älme10:01:38
Ellen HallHjärnarps OL10:08:10
Erik AnzeliusHästveda OK10:08:18
Harry ViktorssonHästveda OK10:08:19
Hannes LindströmHelsingborgs SOK10:10:25
Frej BeringHelsingborgs SOK10:13:18
Elsa JohanssonHjärnarps OL10:13:59
Amanda SjööarvOK Nackhe10:25:15
Lukas SkogHjärnarps OL10:27:06
Erik LindbergHjärnarps OL10:31:53
Isak GrönlundLunds OK10:42:05
Felicia FärmLessebo OK10:46:08
Holly StokesHjärnarps OL11:13:53
Noel StokesHjärnarps OL11:14:22
Nikolai Alvarez LönnÖrkelljunga FK11:29:38

Öppen 1

2 670 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK09:44:04
Emelie MagnussonHalmstad OK09:44:35
Annika SvärdOskarströms OK09:50:58
Marlene GranÖrkelljunga FK10:36:12

Öppen 3

2 980 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Axel MagnussonHalmstad OK09:44:47
Ulla KarlssonOK Tyringe09:46:14
Alice BrødsgaardBallerup OK09:51:06
Andreas JohanssonHjärnarps OL09:58:54
Anna-Stina ArnessonIK Dran10:00:48
Jessica SchannongKlubblös10:05:20
Arne PerssonOK Gynge10:07:23
Helen NilssonHärlövs IF10:09:09
Kerstin MartinssonOK Tyringe10:12:10
Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK10:13:27
Caroline JönssonÖrkelljunga FK10:13:48
Wiggo JönssonÖrkelljunga FK10:13:49
Alma JohanssonHjärnarps OL10:14:11
Madeleine SjögrenHästveda OK10:14:13
Veronica DahlbomHelsingborgs SOK10:21:22
Ivar LejonLaholms IF OK10:21:45
Git SvärdKlubblös10:24:19
Linda SvärdKlubblös10:24:27
Hjördis ErlandssonOK Lindéna10:25:22
Allan HammarOK Kompassen10:26:41
Filip ErikssonOskarströms OK10:28:18
50Edvin NilssonOskarströms OK10:28:19
Lukas ErikssonOskarströms OK10:28:20
Helen OlssonHjärnarps OL10:28:23
Patrik RybergEslövs FK10:28:32
Vilgot HjelmLunds OK10:28:54
Margareta RingRonneby OK10:33:12
Gunnar BengtssonOK Gläntan Vessigebro10:33:49
MariAnne MånssonRonneby OK10:39:46
Fabian TillanderYstads OK10:39:55
Stefan LindbergYstads OK10:39:58
Camilla LohavHelsingborgs SOK10:44:23
Annette NilssonTormestorps IF10:52:36
Alma GieseÖrkelljunga FK11:01:24
Peter SvenssonLaholms IF OK11:12:24
Vilgot RappSjövalla FK

Öppen 4

5 090 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hanna LundströmKlubblös09:55:43
Kristina TellqvistIK Dran10:02:27
Annika NilssonEslövs FK10:11:14
Knut LangeOK Älme10:12:01
Fanni Gustafson FaegerstenLunds OK10:49:26
Jan-Åke KarlssonOK Norrvirdarna10:51:37

Öppen 5

3 650 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingrid OlofssonFK Snapphanarna09:46:45
Håkan MalmgrenMalmö OK09:47:17
Camilla JohanssonLaholms IF OK10:00:44
Claes OlvegårdFK Göingarna10:01:03
Sune JohanssonLaholms IF OK10:04:57
Göran RosenkvistHelsingborgs SOK10:10:08
Anna-Moa LindskogOK Älme10:12:40
Thomas ErichsenFK Boken10:21:11
Martin ErikssonOskarströms OK10:22:04
Håkan LejonLaholms IF OK10:23:19
Gunnar SvärdKlubblös10:23:40
Lotta HanssonOK Kontinent10:24:26
Elsa FahlénRydboholms SK10:28:44
Christer NelsénFalkenbergs OK10:29:09
Mattias SjögrenHästveda OK10:29:39
Henrik EnforsTockarps IK10:33:20
Kajsa AspegrenOK Kontinent10:38:24
Axel NilssonÖrkelljunga FK10:39:06
Oscar Andersson EnglerKlubblös10:51:06
Lars MattssonOK Tyringe10:52:03
Jurgita PrakapieneBig Foot Orienteers10:54:34
Jan HägerAndrarums IF11:20:10
Leif AnzeliusHästveda OK

Öppen 6

6 320 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hans KulstadSkåneslättens OL09:54:40
Jonas WahlströmMalmö OK09:56:16
Anette BerglundAndrarums IF09:57:02
Henrik BirgerssonIS Skanne10:01:58
Anna NilssonHästveda OK10:03:22
Marie NilssonFK Boken10:06:01
Ola AndertoftMarkaryds FK10:14:54
Mikael SöderströmOK Stigen10:16:09
Martin HanssonHjärnarps OL10:19:21
Gunnar GustafssonKlubblös10:22:14
Marie SvenssonFK Åsen10:35:09
Kristoffer SvenssonOK Kontinent10:35:53
Fredrik EnbergHalmstad OK10:49:04
Anders NilssonMalmö OK10:51:04
Lotta EnbergHalmstad OK10:52:10
Pär RingströmMalmö OK10:53:01
Ann-Louise JohanssonMalmö OK11:01:17

Öppen 7

3 200 m, 45 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lotta KihlbergHalmstad OK09:44:17
Helen AndertoftMarkaryds FK09:44:58
Lennart BorgqvistHelsingborgs SOK09:45:53
Anders HenrikssonIS Skanne09:53:46
Kajsa PerssonOK Tyringe09:54:09
Lars Göran KillanderHästveda OK09:54:10
Jonas KylmäHelsingborgs SOK09:59:26
Filip FlankegårdTjalve IF Norrköping09:59:59
Kerstin OlssonFK Snapphanarna10:02:00
Åke JohanssonRydboholms SK10:05:11
Morgan BjelkHästveda OK10:06:35
Edvin VensrydEslövs FK10:07:10
Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna10:08:00
Laila PerssonIS Skanne10:08:24
Nils PerssonIS Skanne10:08:28
Margareta OlssonOK Tyringe10:09:20
Linda GunnarssonHästveda OK10:10:30
Margareta HaraldssonSigtuna OK10:13:08
Anne-Li AugustssonOK Tyringe10:15:07
Ingvar PerssonOK Tyringe10:16:14
Klas BogsjöHelsingborgs SOK10:18:59
Veronika PalmertzHelsingborgs SOK10:20:04
Anette BjelkHästveda OK10:22:22
Kerstin SegerLaholms IF OK10:22:35
Roland ErikssonHästveda OK10:23:27
Jessica BjelkHästveda OK10:25:25
Olle RingRonneby OK10:33:14
Margareta BengtssonOK Gläntan Vessigebro10:33:20
Eivor MagnussonOK Pan-Kristianstad10:34:25
Ebba NilssonÖrkelljunga FK10:36:16
Pontus GustavssonLunds OK10:37:26
Pia LarssonFK Göingarna10:38:38
Nina TillanderYstads OK10:40:45
Emma BirgerssonIS Skanne10:42:19
Ulrica OlovssonLaholms IF OK10:46:29
Rickard HenrikssonHelsingborgs SOK10:48:40
Anders LohavHelsingborgs SOK10:49:18
Caroline MattssonOK Tyringe10:52:10
Eva PetterssonVäxjö OK11:02:02
Erik BergstedtKlubblös11:06:48
Margret HellborgKlubblös11:06:53
Atle KulstadSkåneslättens OL11:08:03
Louise PihlOK Pan-Kristianstad11:08:40
Kerstin OlssonEslövs FK11:08:47
Kerstin JohnssonKlubblös11:21:56

Öppen 8

5 020 m, 50 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kristina HolmqvistFrosta OK09:47:23
Karin BorggrenGöteborg-Majorna OK09:48:11
Holger SigboOK Kompassen09:48:57
Arne RantzowsKlubblös09:49:21
Martin EricssonFalkenbergs OK09:50:36
Erik TönsgårdKlubblös09:51:22
Fredrik BerglundKlubblös09:57:04
Julia SvärdOskarströms OK09:57:19
Mikael SvärdOskarströms OK10:03:04
Martin LundStenungsunds OK10:07:10
Anders PerssonTockarps IK10:07:56
Magnus LinderothKlubblös10:10:13
Jonas PeterssonHalmstad OK10:10:39
Tobias NilssonOK Kompassen10:13:00
Rebecca HardenFK Boken10:14:23
Göran JohanssonOK Tyringe10:14:42
Anette HedlundKlubblös10:15:15
Isabella AumoKungälvs OK10:16:49
Tobias SvenssonFK Finn10:17:08
Kajsa LarssonOK Kontinent10:20:42
Julia LundHästveda OK10:23:08
Willie OlssonRävetofta OK10:23:27
Stefan LindgrenHelsingborgs SOK10:24:31
Christian GlantzAndrarums IF10:26:09
Lucian SemeniucFK Finn10:26:16
Andreas JohanssonIFK Göteborg Orientering10:29:07
Ellen ReimerTormestorps IF10:29:26
Anna ReimerTormestorps IF10:30:42
Stefan ReimerTormestorps IF10:33:48
Staffan AhltinMalmö OK10:34:48
Emelie SandbergOK Kontinent10:35:57
Marie GrönlundLunds OK10:38:40
Fredrik NilssonÖrkelljunga FK10:39:12
Erik OlssonHelsingborgs SOK10:40:21
Per BengtssonKlubblös10:53:25
Mårten SpanneMalmö OK10:54:00
Felix GustafssonLunds OK10:54:08
Astrid HenrikssonHelsingborgs SOK10:55:05
Stein ØstbyMalmö OK10:55:08
Mathias PerssonHelsingborgs SOK10:55:31
Nils Wallentin TärkHalmstad OK10:59:49
Edo DrenthHelsingborgs SOK11:03:12
Sebastian GieseÖrkelljunga FK11:03:39
Robert BertilssonLunds OK11:06:14
Jenny GustafssonLunds OK11:07:45
Jonas HörströmEslövs FK11:11:51
Niklas GustafsonLunds OK11:13:26
Johan GunnarssonGöteborg-Majorna OK11:14:56
Rasmus GrönlundLunds OK11:34:30
Jacob EnbergHalmstad OK

Öppen 9

7 960 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Julius KindlundhFK Finn09:55:53
Joachim ÖstlundKlubblös10:05:35
Andreas BergLinköpings OK10:05:49
Daniel ÖrnIK Hakarpspojkarna10:11:26
Jonas EdvardssonHästveda OK10:15:04
Håkan ErikssonHästveda OK10:20:05
Simon LarssonOK Kontinent10:20:44
Fredrik HjortHelsingborgs SOK10:27:23
Oskar AronssonKlubblös10:29:24
Bo-Arne OlssonEslövs FK10:30:12
Anna WikströmHästveda OK10:30:20
Torgny LundHästveda OK10:33:25
Fredrik HolmerHästveda OK10:34:38
Andreas KaverénAnderstorps OK10:38:11
Jonas HöijerSävedalens AIK10:41:33
Janne KokkalaCentrum OK10:59:35
Henrik OlofssonOK Kompassen11:01:05
David AnderssonIFK Lidingö SOK11:02:03
Johan SanderSkåneslättens OL11:20:01

Annonser