Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för KM, sprint

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: KM, sprint
Arrangörsorganisation: OK Kolmården
Datum: torsdag 24 maj 2018

D21

2 630 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emma BrännebyOK Kolmården18:14:22
Angelica EngströmSkåneslättens OL18:19:09
Claudia  WaltiOK Kolmården18:22:18
Ellinor TjernlundOK Tisaren18:27:31
Veronica LundOK Kolmården18:28:35
Sanna SkoogKils OK18:30:32
Malin Leijon LindOK Kolmården18:38:23
Sara Nordvall ForsbergOK Kolmården
Tora WesterbergOK Kolmården

H21

3 250 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Charlie StoltRehns BK18:18:13
Ludvig ErikssonKils OK18:19:26
Ville JohanssonOK Kolmården18:21:52
Anton NilssonJärla Orientering18:24:18
Rudolfs ZernisÄrla IF18:25:51
Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad18:27:29
Erik AnderssonOK Orion18:29:37
Albin SjöhedGävle OK18:46:15
Klas JohanssonOK Kolmården19:10:25
Gustaf HedegårdOK Kolmården

D16

2 350 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Siri BäckstedtMatteus SI18:12:21
Elin NetzOK Kolmården18:23:04
Kerstin LjungemyrOK Kolmården18:28:27
Linnea LundOK Kolmården18:31:42
Fanny ÖstlundOK Kolmården18:33:24

H16

2 350 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ture BergqvistNAIS Orienteringsklubb18:01:01
Erik JohnssonOK Kolmården18:20:51
Sverre RöjgårdOK Kolmården18:27:37
Carl HedegårdOK Kolmården

D14

2 140 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Yrsa RöjgårdOK Kolmården18:30:18
Annie LundOK Kolmården18:34:18
Alva KarlssonOK Kolmården18:36:18

H12

1 850 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mio NorinMatteus SI18:21:26

H10

1 300 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Malte AnderssonMatteus SI18:20:07

D40

2 140 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sofia WesterbergOK Kolmården18:13:59
Anna NorinMatteus SI18:21:09
Jenny RöjgårdOK Kolmården18:29:17
Agneta ErikssonOK Kolmården18:31:56
Charlotta PersOK Kolmården

H40

2 630 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christer CasselsjöOK Kolmården18:02:47
Jonas ViklundMatteus SI18:13:16
Henrik LjungemyrOK Kolmården18:15:56
Johan MalmOK Kolmården18:17:33
Marcus AnderssonMatteus SI18:22:11
Mikael WesterbergOK Kolmården18:24:46
Fredrik KarlssonOK Kolmården18:25:59
Andreas CarlssonOK Kolmården18:27:51
Christer ErikssonOK Kolmården18:31:35
Peter LundOK Kolmården18:32:39
Magnus JohanssonOK Kolmården18:33:48
Magnus HedegårdOK Kolmården18:36:06
Peter EttlingSkogspojkarnas OK18:48:35
Jesper BäckstedtMatteus SI

D55

1 850 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Britt-Marie AldénOK Kolmården18:09:11
Eva-Karin JönssonOK Kolmården18:14:06
Ingrid MårtenssonOK Kolmården18:17:03
Maria NordwallOK Kolmården18:44:56

H55

2 140 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Heinrich Josef WöbelOK Kolmården18:12:33
Per WirénOK Kolmården18:56:22

H70

1 300 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars HammarströmOK Kolmården18:02:53
Runar AldénOK Kolmården18:11:02
Evert ElgefjordOK Kolmården18:18:05
Nils SjödinTjalve IF Norrköping18:40:11

Annonser