Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Kinnekullsprinten

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Kinnekullsprinten
Arrangörsorganisation: OK Klyftamo
Datum: lördag 8 juni 2019

Etapp 1Etapp 2

D21

2 720 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
207501Jenny JakobssonGamleby OK13:43
1999916Rebecka NylénDegerfors OK13:44
9950324Lisa MalmströmTjalve IF Norrköping13:45
430053Anna JohanssonAnkarsrums OK13:46
449864Amanda NylénDegerfors OK13:47
930813Sara IvarssonOK Kullingshof13:48
7870414Charlotte EnarssonKöping-Kolsva OK13:49
9091909Louise BorgHalmstad OK13:50
9880918Pernilla OlssonSkåneslättens OL13:51
2139234Evelina EricssonSöders-Tyresö13:52
25796Emma KindbomIF Hagen13:53
820407Johanna ÖbergOK Hällen13:54
433951Josefine DahlstedtTjalve IF Norrköping13:55

H21

2 970 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1000524Simon BjörnehällOK Gränsen12:20
881023Andreas NordforsStora Tuna OK12:21
218250Robin JakobssonGamleby OK12:22
910915Adam HellstadiusOK Hällen12:23
8100300Marcus KvarndalUlricehamns OK12:24
910956Niclas TjernlundSkåneslättens OL12:25
8260970Tommy StenkvistRyda SK12:26
8397244Robin SvennbergDegerfors OK12:27
2077543Daniel HåkanssonOK Gränsen12:28
245051Ola HoltbringOK Amne12:29
7871889Ludvig DanforsMullsjö SOK12:30
980300Per KarlssonOK Tylöskog12:31
9001224Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna12:32
8447271Oskar ErikssonOK Älgen12:33
8375000Martin LarboIFK Lidingö SOK12:34
1991116Marcus NylénDegerfors OK12:35

H20

2 650 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8001016Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF13:25
2081943Erik LundStenungsunds OK13:26
8190413Oscar StombergIF Hagen13:27
9990108Hannes SvahnOK Ravinen13:28
2112427Daniel GlimténOK Löftan13:29
9000420Tim JohanssonFK Friskus-Varberg13:30
341752Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF13:31
8110110Erik ErikssonOK Älgen13:32

D18

2 470 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9021023Tyra DernfalkVästerbergslagens OL13:21
9022002Emma IvarssonOK Kullingshof13:22
2085448Bella PalmqvistOK Njudung13:23
451409Hanna CarlqvistFK Friskus-Varberg13:24
442104Mildred PetterssonSödertälje-Nykvarn OF13:25
451957Ida SüdhoffBrattås CK13:26
2048674Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF13:27
7020720Ella StenilsOK Hällen13:28
1552002Sara HedeSödertälje-Nykvarn OF13:29

H18

2 700 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1010908Marcus RagnarssonMarkbygdens OK13:36
8020421Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF13:37
8020522Albin PerssonHalmstad OK13:38
450152Vincent LindvallSträngnäs-Malmby OL13:39
8010508Ludvig HolmqvistOK Tor13:40
7430062Erik JonssonSträngnäs-Malmby OL13:41
2050859Joel Aristondo MagnussonOK Tor13:42
8020828Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK13:43
2800705Gustav BohmanOK Orinto13:44
9020903Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK13:45
7020115Hampus NyholmSträngnäs-Malmby OL13:46
8020713Isak AnängenNyköpings OK13:47
620502Axel FlordalKatrineholms OK13:48
8448722Fabian ValleriusGamleby OK13:49
8020210Ludvig CarlbomUlricehamns OK13:50
8011205Casper HedarOK Tor13:51

D16

2 300 m, 48 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
248438964Vera CarlssonOK Hällen11:59
2012093550Isabelle JarnelidOK Kullingshof12:00
2029040308Meja AleniusNyköpings OK12:01
2039040125Marta TörnströmFK Friskus-Varberg12:02
2049040324Maja GraadIF Rigor12:03
2052101651Astrid ErikssonUlricehamns OK12:04
206435918Lovisa AnderssonHjobygdens OK12:05
207354069Maja NordinUlricehamns OK12:06
208440892Stella BurénIK Ymer12:07
2098030418Ellen OlovssonGamleby OK12:08
2101403177Alma GauffinSödertälje-Nykvarn OF12:09
2118031114Klara NordströmKils OK12:10
2121040611Anna SvenssonIF Rigor12:11
213501859Lisa EdénSödertälje-Nykvarn OF12:12
2149031009Sofie BodinAlmby IK12:13
2158048007Cornelia KindlundOK Tyr12:14
2169030520Emma EliassonFK Friskus-Varberg12:15
2179040208Amanda SjödinOK Tisaren12:16
218445436Josephine LinderothIF Hagen12:17
2192077930Ellen ArneborgUlricehamns OK12:18
220362559Kristina BohmanOK Orinto12:19
2218040501Lisa SwartzOK Orion12:20
2229101418Klara PerssonHalmstad OK12:21
2237720921Unni GranforsIF Rigor12:22
2242058845Edith FållstenHagaby GoIF Örebro12:23
225452615Agnes KamforsOK Kullingshof12:24
2261030331Alva SvärdhagenLidköpings VSK12:25
227451439Maja KarmstigFK Friskus-Varberg12:26
2287040214Anna BackmanLidköpings VSK12:27
2292101568Hanna HermannVästerås SOK12:28
2301266674Frida GustavssonOK Tor12:29
2312095118Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro12:30
232551480Elin DanielssonIstrums SK12:31
2332101672Selma SjöstrandUlricehamns OK12:32
2347203749Tilde WickströmOK Tor12:33
2358040326Julia WesthMullsjö SOK12:34
2362058123Elsa LinderOK Hällen12:35
2372093602Meja BergerAnkarsrums OK12:36
2388040601Tove ValleriusGamleby OK12:37
2392101573Hanna ThulinVästerås SOK12:38
2408040207Elsa BobergIF Rigor12:39
2417030304Julia BergKFUM Örebro OK12:40
242253918Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF12:41
243444176Lina HolmqvistOK Tor12:42
2448040719Wilma PetterssonOK Kullingshof12:43
2458040629Hanna ÖbergGamleby OK12:44
246446087My VelanderSurahammars SOK12:45
2478436003Malin KindbomIF Hagen12:46

H16

2 430 m, 45 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
145443291Kalle InemyrIstrums SK13:08
1442058929Carl StadigIK Gandvik13:09
1012041842Oskar JosefssonIstrums SK13:10
1027030129Hugo KindbornOK Hällen13:11
1032059141Linus NorénOK Njudung13:12
1048158614Kasper LagerströmNyköpings OK13:13
1058423070Oscar HultgrenOK Njudung13:14
1069041027Emil LarssonOK Tisaren13:15
1071470423Jakob HallkvistOK Klyftamo13:16
1088030102Anton CarlssonIF Hagen13:17
1099040501Max ÖsterlingOK Södertörn13:18
1107000295Jonatan WickströmOK Tor13:19
1119030424Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping13:20
1121040821Noel HelmerssonOK Tisaren13:21
1138200401William RebaneKils OK13:22
1142048798Joel RingströmOK Landehof13:23
1152088601Johan LundStenungsunds OK13:24
1162062777Hannes DegermanGamleby OK13:25
1171030723Alfred LeonTrollhättans SOK13:26
1189030214Alfred ErdeliusIF Rigor13:27
119660555Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna13:28
1209101922Emanuel ZitkaUlricehamns OK13:29
1218341310Anton BlomqvistMarkbygdens OK13:30
1222058842Benjamin ReulOK Orinto13:31
1238030615Johan MårtenssonIF Hagen13:32
1248141014Albin JägstedtHalmstad OK13:33
1259030902Mattis SandénOK Södertörn13:34
1261031005Erik PerssonBrattås CK13:35
127444094Filip IngemarssonHestra IF13:36
1288030423Anton UllerKils OK13:37
1297003069Emil JägstedtHalmstad OK13:38
130451410Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg13:39
1318040306Liam JohanssonIF Hagen13:40
1328040908Alexander AhlsénSödertälje-Nykvarn OF13:41
1339415729Alexander GustafssonOK Njudung13:42
1342050808Pablo Aristondo MagnussonOK Tor13:43
1358030306Isak LiljeholmGamleby OK13:44
1361420191Albin GenbergUlricehamns OK13:45
1378031105Linus AhlénIF Hagen13:46
1388049650Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF13:47
1398039596David AlménVänersborgs SK13:48
1407203839Malte KristianssonHalmstad OK13:49
1412087216Karl GranforsOK Landehof13:50
1428451503Alfred HallqvistUlricehamns OK13:51
1439103103Maximilian OlofssonVästerås SOK13:52

D14

2 310 m, 60 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
460441627Tilda SundkvistOK Gränsen12:49
4598060818Linnea BjörklundOK Tyr12:50
4582058948Hilda AhlgrenIK Gandvik12:51
4578060616Emma AhlénIF Hagen12:52
4019060218Agnes JohanssonIF Hagen12:53
4029060804Adele PalmqvistNyköpings OK12:54
4038100551Ellen LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF12:55
4049060510Cajsa AleniusNyköpings OK12:56
4051700262Matilda MarjakajSödertälje-Nykvarn OF12:57
4061441310Elin BlomqvistMarkbygdens OK12:58
4078050902Emelie ForslundKristinehamns OK12:59
4087050222Ylva LidehnNyköpings OK13:00
4099061025Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg13:01
4108050326Tuva ÖstangårdGamleby OK13:02
4112078132Tilda MattssonOK Södertörn13:03
4121942648Jenny NorrmanGöteborg-Majorna OK13:04
4131422640Anna GenbergUlricehamns OK13:05
4141453214Anja SvenssonGamleby OK13:06
4152093598Saga KällstrandÅmåls OK13:07
4162126000Nathalie RingströmRydboholms SK13:08
4171050607Lovis HellstenNyköpings OK13:09
4182063807Hanna NilssonHestra IF13:10
419443210Alma AnderIstrums SK13:11
420439925Jennifer StigssonTrollhättans SOK13:12
4218220270Sara Storm-AnderssonOK Tyr13:13
4222073369Elsie GerhardtBrattås CK13:14
4232109376Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping13:15
4241060207Lovisa HallenekSträngnäs-Malmby OL13:16
4257050209Lisa ÖstenssonOK Tranan13:17
4267031040Emy HjertströmFK Friskus-Varberg13:18
427443250Hedda LindbergOK Tisaren13:19
4287050122Elsa SödervallIK Gandvik13:20
4292109370Stella RosengrenTjalve IF Norrköping13:21
4302800761Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb13:22
4311118147Stella AlbrektssonGöteborg-Majorna OK13:23
432701016Felicia RööhsSkattkärrs SOK13:24
4332101667Helena ErikssonUlricehamns OK13:25
4349060923Filippa GuttkeNyköpings OK13:26
4357150305Johanna BergKFUM Örebro OK13:27
4361061115Stella ModénFrölunda OL13:28
4372095109Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro13:29
4382126037Freja NilssonGöteborg-Majorna OK13:30
4392101763Vilma ThulinVästerås SOK13:31
4408060927Lina UllerKils OK13:32
4412077566Ida KarlssonOK Gränsen13:33
4421060326Sofia GustafssonGöteborg-Majorna OK13:34
443600410Elsa GustafssonOK Tylöskog13:35
444722307Lisa Hafstad WallanderBrattås CK13:36
4458051010Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF13:37
4462104381Valda SvenssonIstrums SK13:38
447449110Stina DernfalkVästerbergslagens OL13:39
4489050717Hanna AnängenNyköpings OK13:40
4499060310Miranda WallströmSävedalens AIK13:41
450444186Klara JedarOK Tor13:42
4512059917Alice DegermanGamleby OK13:43
4528061007Wilma ReinholdssonOK Alehof13:44
453451475Felicia AhlstrandFK Friskus-Varberg13:45
454449121Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF13:46
4552062004Klara NilssonHestra IF13:47
4567962283Alexandra StålSödertälje-Nykvarn OF13:48

H14

2 240 m, 68 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3682088546Edvin LennartsonUlricehamns OK11:59
3018000317Alfred SjödinOK Tisaren12:00
3022104485Cristian LinderothIF Hagen12:01
3032107438Noah RingströmRydboholms SK12:02
304580024Valter HedinNyköpings OK12:03
3051836753Sebastian RadakovitsSödertälje-Nykvarn OF12:04
3062089310Eskil SöderlundUlricehamns OK12:05
3078050817Axel RystedtSödertälje-Nykvarn OF12:06
3082119708Noa TorstensvikFK Friskus-Varberg12:07
309243999Vidar MoldinSödertälje-Nykvarn OF12:08
3102058878Lukas FogelHagaby GoIF Örebro12:09
3111135255Elis WiklundVästerås SOK12:10
3122060866Gabriel EkströmHalmstad OK12:11
3138262490Nils SwartzOK Orion12:12
3141061201Rasmus ÖbergOK Hällen12:13
3158050909Fabian AlinderSjövalla FK12:14
3169143404Oskar BlomOK Löftan12:15
3178060708Anton JonssonOK Tyr12:16
3188110706Anders PeterssonNyköpings OK12:17
319429989Fritiof LomanderIstrums SK12:18
3202062076Emil EkdahlHagaby GoIF Örebro12:19
3212107424Linus SkattOK Södertörn12:20
3222112444Emil NilssonGamleby OK12:21
3231401357Carl SandqvistVästerås SOK12:22
3241052467Caspin SinaiVästerviks OK12:23
3257760520Wilhelm KarmetunOK Njudung12:24
3267050818Rasmus HedarOK Tor12:25
3279050517Olle PetersénOK Njudung12:26
3281114093Harald RoessnerKvillebyns SK12:27
3292079655Erik ArneborgUlricehamns OK12:28
3302095469Albin VelanderSurahammars SOK12:29
3311050909Kasper VemdalMullsjö SOK12:30
3322109387Adam LundbyTjalve IF Norrköping12:31
3331489381Adam PlawskiOK Roxen12:32
3349050509Gustav LundqvistHalmstad OK12:33
3359060825Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköping12:34
3361546143Zebastian ArdforsOK Löftan12:35
3378160406Carl ÖbergGamleby OK12:36
338451958Erik SüdhoffBrattås CK12:37
3397061116Gustav ThenanderVästerås SOK12:38
340441223Emil JosefssonIstrums SK12:39
3418200517Simon WesthMullsjö SOK12:40
3421060224Alfred NybergSkattkärrs SOK12:41
3438050900Linus AlinderSjövalla FK12:42
3449060605Emil ClashammarNyköpings OK12:43
3458060706Filip HanssonOK Löftan12:44
3461060409Eskil LeonTrollhättans SOK12:45
3478030507Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF12:46
3488060507Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK12:47
3491061023Vincent DahmTjalve IF Norrköping12:48
3508050321Simon CorneliussonOK Löftan12:49
3518050707Niklas ErlandssonOK Södertörn12:50
3528050515Fredrik WestlundKils OK12:51
3531060520Robin HelmerssonOK Tisaren12:52
3548050227Carl-Johan StåhlSävedalens AIK12:53
3558060929Viggo HolmbergOK Tylöskog12:54
3562095417Robin WilhelmsonTjalve IF Norrköping12:55
3572107131Edvin AlexanderssonIF Rigor12:56
358253787Viktor NilssonStångenäs AIS12:57
3599051125Albin PaulssonOK Löftan12:58
360449410Ville ÖstlingHagaby GoIF Örebro12:59
3612093439Ola LeireGöteborg-Majorna OK13:00
3628060122Axel Björnberg FärdigNyköpings OK13:01
363444064Oliver CarlidenHalmstad OK13:02
3647772006Ludvig HedinNyköpings OK13:03
3659060424Isak TörnströmFK Friskus-Varberg13:04
3668297890Viggo WulffOK Gränsen13:05
367417578Frode SmittSödertälje-Nykvarn OF13:06

D12

1 920 m, 56 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2062713Wilma WikströmFellingsbro GOIF13:00
1235465Embla SternöTolered-Utby Ol-klubb13:01
17971Arek MilevaTidaholm SOK Sisu13:02
8070301Tilda KindlundOK Tyr13:03
444578Ella PetterssonOK Kullingshof13:04
1080522Ella NybergSkattkärrs SOK13:05
9070831Clara IllnerTjalve IF Norrköping13:06
920404Irma MalmströmVästerås SOK13:07
8070412Irma WesthMullsjö SOK13:08
2074539Julia LönnHalmstad OK13:09
451445Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg13:10
8080805Lovisa ThybeckLindebygdens OK13:11
2107537Zmilla ArdforsOK Löftan13:12
1070516Moa VemdalMullsjö SOK13:13
9070512Ida AnderssonVänersborgs SK13:14
7080516Olivia GustafssonTrollhättans SOK13:15
9709122Andrea EnbomVänersborgs SK13:16
7070320Alva OlssonÅmåls OK13:17
9201463Hanna LundströmSträngnäs-Malmby OL13:18
407228Ida HäggqvistKils OK13:19
2107579Izabella LjungbergOK Tyr13:20
2058823Julia EkdahlHagaby GoIF Örebro13:21
445115Emma PerssonHalmstad OK13:22
43926Ines MolinSödertälje-Nykvarn OF13:23
11506Evelina BjörkmanKungälvs OK13:24
8080217Edith BergenfurSkattkärrs SOK13:25
2093584Alice KällstrandÅmåls OK13:26
2800840Elvina BergdahlOK Orinto13:27
1660626Ida SylvanVänersborgs SK13:28
7070417Amanda PerssonHalmstad OK13:29
214327Elin ZachrissonKungälvs OK13:30
449406Stina ThegelHagaby GoIF Örebro13:31
452184Blenda SandénOK Södertörn13:32
2112447Fanny ValleriusGamleby OK13:33
436111Hanna MoldinSödertälje-Nykvarn OF13:34
9081011Agnes PaulssonOK Löftan13:35
2095435Emilia MellegårdLidköpings VSK13:36
8070625Lova JohanssonFK Friskus-Varberg13:37
15468Katja SmittSödertälje-Nykvarn OF13:38
440102Elsa ForsengLjungskile FK13:39
9709121Linn EnbomVänersborgs SK13:40
2112436Sigrid HolmgrenGamleby OK13:41
9102607Maja SjödinOK Tisaren13:42
9070817Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping13:43
9070622Olga DrapellaVänersborgs SK13:44
8061107Evelina PeterssonNyköpings OK13:45
442241Vera KlingbergLjungskile FK13:46
9201633Wilma JonssonOK Tyr13:47
1012072Lava-Li SinaiVästerviks OK13:48
2112435Agnes OlovssonGamleby OK13:49
2104324Alicia HermannVästerås SOK13:50
8080723Elma MagnellKatrineholms OK13:51
18477Tyra GerdevågHagaby GoIF Örebro13:52
451497Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg13:53
2131974Ida NolåkersHagaby GoIF Örebro13:54
2095387Cornelia BerglundLidköpings VSK13:55

H12

2 050 m, 61 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9080723Lukas EnglundTrollhättans SOK12:55
1080722Gabriel HogedalVänersborgs SK12:56
9990727Neo BergNyköpings OK12:57
7591362Ole HillebrandVänersborgs SK12:58
2126055Vilmer AntonssonFK Friskus-Varberg12:59
2058877Edwin SäkerHagaby GoIF Örebro13:00
9081004Linus WeihardSävedalens AIK13:01
8080225Hugo CorneliussonOK Löftan13:02
2119398Emil LindgrenOK Tor13:03
9080419Hjalmar IngelsboOK Tranan13:04
353166Ludvig JuhlinVästerås SOK13:05
2058762Fabian LarssonOK Milan13:06
451565Jonatan BarthOK Orinto13:07
505007Tim ErikssonVästerås SOK13:08
8070131Axel ThybeckLindebygdens OK13:09
1408740Castor FlordalKatrineholms OK13:10
43045Hugo ZetterbergVästerås SOK13:11
2058860Andy GranforsIF Rigor13:12
441521Carl EdlingOK Älgen13:13
450339Sixten WallinSträngnäs-Malmby OL13:14
2135790Rasmus EliassonVästerås SOK13:15
442212Isak WinnerstamEskilstuna OL13:16
1070318Edvin ÅttingLinköpings OK13:17
7525458Oscar NoringVästerås SOK13:18
2112433Casper BjörklundGamleby OK13:19
7174135Gustav NyströmOK Ravinen13:20
2121974Carl WännmanOK Södertörn13:21
1100824David ThapperVästerås SOK13:22
444650Hugo GustavssonMullsjö SOK13:23
446187Gustav JuhlinVästerås SOK13:24
9833403Lukas RosengrenTjalve IF Norrköping13:25
2115581Oskar Von RosenIstrums SK13:26
7666999Hampus EnarssonKöping-Kolsva OK13:27
2048787Gustav RexOK Landehof13:28
9102608Philip SjödinOK Tisaren13:29
1190308Linus HallenekSträngnäs-Malmby OL13:30
1080812Jonas LeireGöteborg-Majorna OK13:31
449403Emil KämmerlingHagaby GoIF Örebro13:32
9995273Bruno FovaeusSävedalens AIK13:33
880727Karl SundkvistKatrineholms OK13:34
616469Axel GustafssonOK Tylöskog13:35
9102152Isak LarssonOK Tisaren13:36
7206298Teo PalmérUlricehamns OK13:37
1418118Rasmus ViertelVästerås SOK13:38
1070716Oscar LennellSträngnäs-Malmby OL13:39
505010Adam LyckeVästerås SOK13:40
2119535Isak GustafssonHalmstad OK13:41
9070823Emil SkeppSävedalens AIK13:42
1230414Jonathan IhrsénSträngnäs-Malmby OL13:43
1090708Nore ModénVänersborgs SK13:44
445109Elliot JägstedtHalmstad OK13:45
2123436Matheus Hammar BengtssonSträngnäs-Malmby OL13:46
7529529Leopold OlofssonVästerås SOK13:47
7080323Isac LidehnNyköpings OK13:48
9080104Anton KarlssonUlricehamns OK13:49
2801115Vidar PihlGamleby OK13:50
8071129Gustav StåhlSävedalens AIK13:51
12464Olle NordinUlricehamns OK13:52
1071020Jonah StenilsOK Hällen13:53
1422649Linus ClaessonUlricehamns OK13:54
1696016Filip ValentinGöteborg-Majorna OK13:55

D10

1 410 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
448905Carolina HallqvistVänersborgs SK11:59
2261056Lina EliassonVästerås SOK12:00
1091209Hanna SchüllerqvistVästerviks OK12:01
452866Meja PetterssonOK Kullingshof12:02
2066516Maja GlingeAnkarsrums OK12:03
2048786Linnéa RexOK Landehof12:04
14704Moa WallströmSävedalens AIK12:05
1090119Selma SöderströmVästerviks OK12:06
2107514Astrid HellerströmFK Friskus-Varberg12:07
2112412Molly ValleriusGamleby OK12:08
2109140Elsa HaglundOK Hällen12:09
2075345Molly GraadIF Rigor12:10
9102159Allis SjödinOK Tisaren12:11
1090122Tyra FlinkFjärås AIK12:12
7090128Armida MalmqvistOK Tor12:13
440109Elin SundbergLjungskile FK12:14
1428835Vera IngulfSävedalens AIK12:15
2139023Sara LönnHalmstad OK12:16
1090825Emilia LennellSträngnäs-Malmby OL12:17
780421Freja IvermarkVästerås SOK12:18
1110926Elsa PerssonGöteborg-Majorna OK12:19
2107592Hanna ThapperVästerås SOK12:20
2122066Ztella ArdforsOK Löftan12:21
16932Ingalisa ÖbergOK Hällen12:22
1090728Amanda SidebyGöteborg-Majorna OK12:23
1090124Eira OlssonÅmåls OK12:24
442222Celia KlingbergLjungskile FK12:25
780211Alva RööhsSkattkärrs SOK12:26
500600Minna KvarndalUlricehamns OK12:27
8330304Lilly BergenfurSkattkärrs SOK12:28

H10

1 410 m, 60 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
231397Mio KlassonUlricehamns OK11:59
1047027Max SylvanVänersborgs SK12:00
7101124Simon EnarssonKöping-Kolsva OK12:01
448911Oskar GustafssonTrollhättans SOK12:02
1090817Folke FranssonFK Friskus-Varberg12:03
248227Mattias StrandbergGamleby OK12:04
2073336Jakob RingströmOK Landehof12:05
8151009Jonathan PeterssonNyköpings OK12:06
1021510Sixten NordinOK Hällen12:07
2101828Olle OldaeusVästerås SOK12:08
2101524Mio ErikssonOK Milan12:09
2095125Rasmus WilhelmsonTjalve IF Norrköping12:10
2073396Elias OhlssonBrattås CK12:11
245707Loke ZeinowOK Hällen12:12
2123423Jeremiah Hammar BengtssonSträngnäs-Malmby OL12:13
2147861Oscar (Kevin) LundbyTjalve IF Norrköping12:14
8090910Arvid HägerstrandKungälvs OK12:15
9090824Melker ClashammarNyköpings OK12:16
1941310Olle BlomqvistMarkbygdens OK12:17
1110939Einar RoessnerKvillebyns SK12:18
9090819Victor PalmqvistNyköpings OK12:19
2089300Alfons StenilsOK Hällen12:20
2121933Martin WännmanOK Södertörn12:21
452384Albin NilssonGamleby OK12:22
1100310Elgot SinaiVästerviks OK12:23
1090821Axel PerssonGöteborg-Majorna OK12:24
9100415Gustaf IngelsboOK Tranan12:25
2107360Theodor ThenanderVästerås SOK12:26
1100707Emil ÖbergOK Hällen12:27
9201461Hugo NyströmOK Ravinen12:29
1090814Einar GranatMarkbygdens OK12:30
2104141Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb12:31
9090417Theo IllnerTjalve IF Norrköping12:32
2801378Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb12:33
2135471Dag AnderssonVästerås SOK12:34
7772009August HedinNyköpings OK12:35
1990122Vide FlinkFjärås AIK12:36
1100107David MatanovicVästerviks OK12:37
1143889Emil HillebrandVänersborgs SK12:38
450612Gösta WallinSträngnäs-Malmby OL12:39
1100329Theo ZaninottiGamleby OK12:40
7101205Elis MarmanderFK Friskus-Varberg12:41
7090526Jonathan EnarssonKöping-Kolsva OK12:42
352475Martin MarjakajSödertälje-Nykvarn OF12:43
9090312Johannes AnderssonVänersborgs SK12:44
8091123Henry NordströmKils OK12:45
7100910Malkom MalmqvistOK Tor12:46
442205Emil WinnerstamEskilstuna OL12:47
8100411Ludvig Björnberg FärdigNyköpings OK12:48
262306Alexander ThulinVästerås SOK12:49
9090429Sixten TörnströmFK Friskus-Varberg12:50
2119862Adam LindgrenOK Tor12:51
7100603Damian Shewket Tofiq KareliussoOK Hällen12:52
2088324Filip StåhlSävedalens AIK12:53
9091209Gustav KarlssonUlricehamns OK12:54
501001Vilgot HellstenNyköpings OK12:55
442259Vide KlingbergLjungskile FK12:56
2139992Ludvig BurvallOK Orinto12:57
2123600Hjalmar AntonssonFK Friskus-Varberg12:58
8100720Elton MagnellKatrineholms OK12:59

D35

2 620 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9761030Karin PalmqvistNyköpings OK12:52
1810306Lena FlinkFjärås AIK12:53
1780607Sara HellstenNyköpings OK12:54
7840125Therese EkströmHalmstad OK12:55
1175859Frida RönnqvistOK Löftan12:56
205023Sara BergNyköpings OK12:57
1830402Jenny NybergSkattkärrs SOK12:58
445105Sara JägstedtHalmstad OK12:59
7731663Teresia LidehnNyköpings OK13:00
1981121Camilla MatanovicVästerviks OK13:01
2068996Maria LönnHalmstad OK13:02
264394Ulrika HellmanUddevalla OK13:04

H35

2 580 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7701611Thomas LidehnNyköpings OK12:03
1999007Christophe ZaninottiGamleby OK12:04
9770609Johan PalmqvistNyköpings OK12:05
918273Andreas LeijgårdGudhems IF12:06
9740821Henrik FlordalKatrineholms OK12:07
2059932Mathias NilssonGamleby OK12:08
800311Arvid SundkvistKatrineholms OK12:09
9800417Peter ÖbergOK Hällen12:10
750310Lars-Olof MagnellKatrineholms OK12:11
7704374Erik MarmanderFK Friskus-Varberg12:12
7896246Sebastian ErikssonKatrineholms OK12:13
8620090Peter WilhelmsonTjalve IF Norrköping12:14
1710114Patrik StenilsOK Hällen12:15
7700512Thomas PeterssonNyköpings OK12:16
246792Christoffer GlingeAnkarsrums OK12:17
790830Tomas ÖbergOK Hällen12:18
7898913Mikael AleniusNyköpings OK12:19
770524Per ÖbergOK Hällen12:20
248880Andreas GustafssonNyköpings OK12:21
7831116John EnarssonKöping-Kolsva OK12:22
404424David LundeviOK Skogsvargarna12:23
9200668Niclas ClashammarNyköpings OK12:24
2260999Daniel HaglundOK Hällen12:25
780607Erik HellstenNyköpings OK12:26
1810706Mikael NybergSkattkärrs SOK12:27
7721014Mikael GuttkeNyköpings OK12:28
800810Fredrik WeihardSävedalens AIK12:29
1401330Henrik AnängenNyköpings OK12:30
1800307Andreas MartinssonMarkbygdens OK12:31
1692964Daniel SundqvistOK Orinto12:32
8162706Johan GerdevågHagaby GoIF Örebro12:33

D40

2 460 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
431249Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb11:59
2060750Linda LarssonFrämmestads IK12:00
17322Magdalena SjödinOK Tisaren12:01
790104Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK12:02
770206Camilla MorisKatrineholms OK12:03
2138855Helene EklundOK Södertörn12:04
2109165Helene ÖhlundTjalve IF Norrköping12:05
2125968Gunilla ThapperVästerås SOK12:06
2065337Sofia CarlssonLindebygdens OK12:07
9750806Jeanette PerssonOK Löftan12:08
7206309Lina PalmérUlricehamns OK12:09
9761110Åsa CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb12:10
1061007Therese DahlströmOK Alehof12:11
1197712Rakel MartinssonMarkbygdens OK12:12
12422Kristin FranssonFK Friskus-Varberg12:13
9750113Anna BerlinKungälvs OK12:14
8120316Anna LöwegrenKatrineholms OK12:15
8444448Marion BüchliOLG Suhr12:16
8244244Lina RööhsSkattkärrs SOK12:17
7978214Sanna-Kaisa NyströmOK Ravinen12:18
244152Malena DernfalkVästerbergslagens OL12:19
8050125Johanna KindlundOK Tyr12:20
570606Ann-Sofie OlovssonGamleby OK12:21
7781229Linda CorneliussonOK Löftan12:22
2104455Lea NiiniskorpiTolered-Utby Ol-klubb12:23
2109382Jenny JohnssonLidköpings VSK12:24
1355888Helena EkmanOK Tor12:25
8652930Ann HyvönenSkattkärrs SOK12:26
1771123Malin JonssonOK Tyr12:27
2083974Susanna KarlssonSödertälje-Nykvarn OF12:28
451149Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OK12:29
9761202Katarina EnbomVänersborgs SK12:30
2078185Ingrid AlinderSjövalla FK12:31
2109253Jenny NilssonOK Tyr12:32
1422648Malin AnderssonUlricehamns OK12:33

H40

2 650 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2101769Urban RingströmRydboholms SK12:41
7300345Jonas BergdahlOK Orinto12:42
7206300David HellerströmFK Friskus-Varberg12:43
1401394Lars ErikssonUlricehamns OK12:44
249802Tomas TorstensvikFK Friskus-Varberg12:45
445088Fredrik PerssonHalmstad OK12:46
402606Michael ForslundKristinehamns OK12:47
888702Klas LarssonOK Milan12:48
9760418Daniel HägerstrandKungälvs OK12:49
408717Joakim GustafssonHalmstad OK12:50
2109364Mattias BerglundLidköpings VSK12:51
9047163Kiril MilevTidaholm SOK Sisu12:52
7197711Tomas JohanssonÅmåls OK12:53
7790316Fredrik EkströmHalmstad OK12:54
780131Henrik OlofssonOK Kompassen12:55
1033076Patrick EricsonMullsjö SOK12:56
439507Björn WinnerstamEskilstuna OL12:57
7206333Andreas PerssonGöteborg-Majorna OK12:58
2095481Mikael MellegårdLidköpings VSK12:59
2104103Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb13:00
9760423Filip IvermarkVästerås SOK13:01
452387Karl Erik Andrea BjörklundGamleby OK13:02
1416202Martin OldaeusVästerås SOK13:03
8310778Patrik CorneliussonOK Löftan13:04
9102163Peter SjödinOK Tisaren13:05
760929Sven GranforsOK Landehof13:06
9100202Patrik CarlbomUlricehamns OK13:07
7905014Mattias HolmströmÅmåls OK13:08
1387907Kalle BjörkmanIFK Mora OK13:10
2139780Ingvar LiljaGöteborg-Majorna OK13:11
2058869Simon EkdahlHagaby GoIF Örebro13:12

D45

2 270 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
449164Gunilla GlimténOK Löftan12:40
9702258Karin AnderssonOK Tisaren12:41
7675469Susanne StålSödertälje-Nykvarn OF12:42
1970011Anna-Karin NorrmanGöteborg-Majorna OK12:43
26082Sofie IllnerTjalve IF Norrköping12:44
441174Annika SvärdhagenLidköpings VSK12:45
214348Teres ZachrissonKungälvs OK12:46
9690301Josefine JungstrandOK Skogsfalken12:47
38647Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF12:48
1225595Åsa SylvanVänersborgs SK12:49
740403Katrin SkeppSävedalens AIK12:50
7207655Martina Dahlström StigssonTrollhättans SOK12:51
700417Yvonne WeihardSävedalens AIK12:52
36688Lisa ÖsterlingOK Södertörn12:53
8281272Anna UllerKils OK12:54
1973817Eva OdeVästerås SOK12:55
7710531Malin JohanssonFK Friskus-Varberg12:56
448753Sofia SmittSödertälje-Nykvarn OF12:57
341059Angelica BrandqvistTibro OK12:58
2109198Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping12:59
2050825Helen MagnussonOK Tor13:00
446159Ulrika GranforsIF Rigor13:01
441985Tove StrandbergGamleby OK13:02
7408071Jeanette BlomOK Löftan13:03
443691Sofia ÖstenssonOK Tranan13:04
512464Kajsa NordinUlricehamns OK13:05
8140418Nina AhlénIF Hagen13:06
721121Sofia GustafssonTrollhättans SOK13:07
8279401Johanna HallqvistUlricehamns OK13:08
448720Lotta RosénGöteborg-Majorna OK13:09
263612Carina WallgrenIstrums SK13:10
421646Inger CederbergVänersborgs SK13:11
24391Erika JedarOK Tor13:12
8343435Cecilia HolmbergOK Tylöskog13:13

H45

2 530 m, 51 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
445417Per CarlssonIF Hagen12:00
702105Martin BobergIF Rigor12:01
1971777Tomas GauffinSödertälje-Nykvarn OF12:02
1081273Fredrik LeonTrollhättans SOK12:03
7414166Jan NoringVästerås SOK12:04
8343434Tony HolmbergOK Tylöskog12:05
2135527Patrik SöderlundUlricehamns OK12:06
9720710Emil ErdeliusIF Rigor12:07
217161Johan MalmströmVästerås SOK12:08
8120926Greger AhlénIF Hagen12:09
8312020Mikael LundqvistHalmstad OK12:10
7407264Anders LeireGöteborg-Majorna OK12:11
1974120Ola NiklassonTolered-Utby Ol-klubb12:12
429980Tomas BergstenIstrums SK12:13
1710506Johan DahmTjalve IF Norrköping12:14
2059047Henrik LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF12:15
2063854Fredrik WännmanOK Södertörn12:16
8120614William RexOK Landehof12:17
1415656Martin JuhlinVästerås SOK12:18
9710316Fredrik BergIF Rigor12:19
14060Daniel ValentinGöteborg-Majorna OK12:20
7720627Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF12:21
9711711Lars OlofssonVästerås SOK12:22
7740810Odd WallanderBrattås CK12:23
8010209Jonas BergenfurSkattkärrs SOK12:24
1010031Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna12:25
1418172Stefan NordinUlricehamns OK12:26
730118Magnus ÖhlingOK Tor12:27
2095482Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro12:28
7730628Magnus HanssonOK Löftan12:29
448333Ronnie BohmanOK Orinto12:30
452366Christer ÖbergGamleby OK12:31
9731103Martin MoldinSödertälje-Nykvarn OF12:32
262308Mats ThulinVästerås SOK12:33
2088329Olof StåhlSävedalens AIK12:34
1302985Tom NilssonGöteborg-Majorna OK12:35
1516531Joel GöranssonLidköpings VSK12:36
9720826Jan SjödinOK Tisaren12:37
2104176Anders IvarssonFK Friskus-Varberg12:38
7710515Niklas PerssonHalmstad OK12:39
26081Fredrik IllnerTjalve IF Norrköping12:40
8070171Johan HanssonOK Löftan12:41
2073372Mats OhlssonBrattås CK12:42
8245245Mikael RööhsSkattkärrs SOK12:43
7672080Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb12:44
7003071Mattias JägstedtHalmstad OK12:45
2088941Anders GenbergUlricehamns OK12:46
682286Mikael NyströmOK Ravinen12:47
730227Tommy AnderssonVänersborgs SK12:48
8040720Mickael GöranssonHagaby GoIF Örebro12:49
741130Magnus PerssonOK Tisaren12:50

D50

2 090 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2062776Åsa WikströmFellingsbro GOIF13:11
519400Helena SödervallIK Gandvik13:12
452176Anna Maria SandénOK Södertörn13:13
9040306Renita PåsseIF Hagen13:14
9070569Monika HjellströmGränna-Bygdens OK13:15
9681115Lena MalmströmTjalve IF Norrköping13:16
8026021Lena ErlandssonOK Södertörn13:17
2060895Tina WestlundKils OK13:18
2058829Annette ReulOK Orinto13:19
25121Jenny NymanVänersborgs SK13:20
747284Anna ErikssonOK Älgen13:21

H50

2 470 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1691024Daniel FredrikssonFrölunda OL13:24
451402Fredrik CarlqvistFK Friskus-Varberg13:25
9196802Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK13:26
434002Tomas SvennbergDegerfors OK13:27
441965Lars HolmgrenGamleby OK13:28
405544Johanes Schulte SüdhoffBrattås CK13:29
230571Mats LiljaOK Älgen13:30
408562Kristian LundLidköpings VSK13:31
1968127Per KristianssonHalmstad OK13:32
1670913Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK13:33
9670115Kjell JohanssonOK Kullingshof13:34
340210Lars ZachrissonKungälvs OK13:35
9670713Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu13:36
1690320Patrik NylénDegerfors OK13:37
304087Tomas MattssonOK Södertörn13:38
690321Magnus NordströmKils OK13:39
10489Mattias SkepplingOK Södertörn13:40
690213Jonas NorrmanGöteborg-Majorna OK13:41
2060724Olle SandénOK Södertörn13:42
258043Sören AnderssonLidköpings VSK13:43
660618Johan ÅttingLinköpings OK13:44
2077906Lars ArneborgUlricehamns OK13:45
2072796Kjell JohanssonIF Hagen13:46
9690111Thomas JohanssonGamleby OK13:47
1220708Örjan SäkerHagaby GoIF Örebro13:48
8009788Stefan ErikssonOK Älgen13:49
9201729Peter EdénSödertälje-Nykvarn OF13:50

D55

1 840 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9620620Lena SwartzOK Orion12:39
1441111Eva HägnanderLidköpings VSK12:40
26221Birgit HanssonHerrestads AIF12:41
610801Nina BejbomUddevalla OK12:42
8081164Lena ReisenIF Hagen12:43
9640109Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog12:44
642421Pia Käck FritzellGudhems IF12:45
640200Anne BodinAlmby IK12:46

H55

2 320 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8180561Anders RoothVästerås SOK12:58
8180360Ulf JungstrandOK Skogsfalken12:59
341026Jens LindströmTibro OK13:00
641224Conny GunnarssonOK Älgen13:01
2065364Patrik ThybeckLindebygdens OK13:02
8181818Martin WidmerOLG Suhr13:03
9581202Jörgen IvarssonGöteborg-Majorna OK13:04
8300761Mark ReisenIF Hagen13:05
30341Anders PetterssonMariestads FK13:06
441959Roger StrandbergGamleby OK13:07
7620919Mikael KindbornOK Hällen13:08
9600410Bo GustafssonOK Tylöskog13:09
9620926Stefan HornebrantTrollhättans SOK13:10
7441184Niclas KjellmanLidköpings VSK13:11
9030322Ulf TörnströmFK Friskus-Varberg13:12
610309Jonas KarlssonOK Tylöskog13:13
9630327Ingvar IvarssonOK Kullingshof13:14
1341008Roy JohanssonOK Skogsvargarna13:15

D60

1 840 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
560809Kerstin BurmanKvillebyns SK12:28
722005Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK12:29
27755Margareta NetzTrollhättans SOK12:30
9591119Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK12:31
2081945Kerstin Haugen LundStenungsunds OK12:32

H60

2 320 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7041256Jerker NetzTrollhättans SOK13:18
580812Arne KlintbergEksjö SOK13:19
2081968Arne LundStenungsunds OK13:20
8056052Thomas HjertFalköpings AIK OK13:21
14907Fredrik NordforsStora Tuna OK13:22
433660Anders KjellbergOK Skogsvargarna13:23

D65

1 650 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
260862Eva-Karin PetterssonMullsjö SOK13:34
7500809Maja-Stina GustavssonOK Roxen13:35
1413010Ingrid JessenFrämmestads IK13:36
7520120Barbro ÖstlundOK Roxen13:37
431062Kerstin LjungbergOK Gipen13:38
9530312Gunilla HogedalVänersborgs SK13:39
246052Ing-Marie HjertFalköpings AIK OK13:40

H65

2 070 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2125958Gerhard LilliestiernaOK Roslagen12:38
7520707Bengt ÖstlundOK Roxen12:39
866886Gunnar BejbomUddevalla OK12:40
342627Gert IvarssonOK Skogshjortarna12:41
409569Janne ErikssonEds SK12:42
540216Nils-Olof BodinAlmby IK12:43
9500514Lars HogedalVänersborgs SK12:44
7195129Roalh KlevelandKvillebyns SK12:45
1428388Kjell KaminskyIF Hagen12:46
682416Tomas OlaussonAskersunds OK12:47
1393073Robert JessenFrämmestads IK12:48
355094Thorbjörn LagerströmNyköpings OK12:49
7530413Björn PetterssonUlricehamns OK12:50
7500718Kent KardellLjungskile FK12:51
682420Jens TörnmarckAskersunds OK12:52
340685Börje SundbergOK Gipen12:53

D70

1 380 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
13684Kajsa TofténHjobygdens OK12:18
28830Marita JohanssonMarkbygdens OK12:19
505560Barbro AnderssonOK Skogshjortarna12:20
29940Enid IngemarssonHestra IF12:21
19601Barbro BörjesonOK Skogshjortarna12:22

H70

2 070 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
30793Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK12:00
8470831Hans CarlssonIFK Göteborg Orientering12:01
9461013Lennart HermanssonStångenäs AIS12:02
840301Carl-Henry AnderssonOK Orinto12:03
7490715Per GustavssonOK Roxen12:04
9470221Bo KlamfeltTibro OK12:05
28526Ronny RagnarssonMarkbygdens OK12:06
15692Styrbjörn JanssonIF Hagen12:07
555190Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS12:08
7511772Göran SvanBorås GIF12:09
33625Roland BomanUlricehamns OK12:10
2135501Lars-Olof RönnqvistOK Löftan12:11
9913579Kent OlaussonOK Orinto12:12
1491117Inge LöwegrenKatrineholms OK12:13
1213712Christer NälemarkOK Djerf12:14

D75

1 380 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
15038Birgit KarlssonMariestads FK12:00
2123366Lena WaernTrollhättans SOK12:01
30333Bibbi AppelgrenMariestads FK12:02
10266Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK12:03
37365Berith IvehagFrämmestads IK12:04

H75

1 650 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1430317Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna12:58
501513Dag LorénOK Frisene12:59
2083775Åke GatelidOK Skogshjortarna13:00
9440525Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK13:01
28492Lennart KarlssonTrollhättans SOK13:02
505535Ronny AnderssonOK Skogshjortarna13:03
2140361Folke DahlénLidköpings VSK13:04
9441112Mårten SvenssonOK Gipen13:05
2800759Åke KarlssonSOK Träff13:06
29939Bertil IngemarssonHestra IF13:07
1999409Lars WahlströmIstrums SK13:08
355805Lars JohanssonOK Skogshjortarna13:09
37384Kenneth IvehagFrämmestads IK13:10
1939504Gunnar BrystHjobygdens OK13:11
717445Lars LjungbergTrollhättans SOK13:12

D80

1 380 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
28476Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna12:09
15037Anne-Catrine PerssonMariestads FK12:10

H80

1 380 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
702005Kjell PerssonMariestads FK13:16
7750921Torild BornetunSkillingaryds FK13:17
403629Kuno EkdahlOK P413:18

D85

1 380 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
451423Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg12:14

Inskolning

1 020 m, 46 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
262546Gabriel KällstrandÅmåls OK11:57:04
205008Sam BergNyköpings OK11:58:08
2135241Theo JohanssonVästerviks OK11:58:27
2135247Annie JohanssonVästerviks OK11:58:30
2092Stina PerssonHalmstad OK12:00:00
2135232Ruben SöderströmVästerviks OK12:01:11
2135242Edgar SchüllerqvistVästerviks OK12:01:18
7666888Jack EnarssonKöping-Kolsva OK12:04:32
2095576Sofia RoessnerKvillebyns SK12:04:34
740726Daniel LeireGöteborg-Majorna OK12:05:04
2066296Julia BergHalmstad OK12:08:15
204688Leon GerdinOK Klyftamo12:11:22
2089052Buster NordinOK Hällen12:11:29
262725Noel PihlgrenUlricehamns OK12:11:32
264673Arvin ZeinowOK Hällen12:11:42
263624Mio KvarndalUlricehamns OK12:13:22
2135231Ellen ErnfridssonVästerviks OK12:13:42
2135230Selma ErnfridssonVästerviks OK12:13:45
2135243Elsa FrisellVästerviks OK12:14:25
352078Klara ThybeckLindebygdens OK12:15:13
426871Hugo NyströmMariestads FK12:21:10
12678Hilma KaboIFK Mora OK12:21:31
1130528Arthur SjödinOK Klyftamo12:21:43
426872Astrid NyströmMariestads FK12:22:00
660522Astrid LilleengHerrestads AIF12:22:32
345241Tor AbrahamssonBrattås CK12:24:15
2135239Alira SiinaiVästerviks OK12:24:43
2260994Axel LennartssonUlricehamns OK12:25:26
2148413Alfred LennartssonUlricehamns OK12:25:28
2088629Love VelanderSurahammars SOK12:26:19
244130Julian KlingbergLjungskile FK12:26:34
900203Oliver VestbergOK Älgen12:34:15
344434Simon ÅttingLinköpings OK12:42:50
2109144Elin BeijarOK Hällen12:45:38
2112563Hanna BeijarOK Hällen12:45:41
2112567Svea VertergårdOK Hällen12:45:47
2112598Lovis VestgöteOK Hällen12:45:49
306156Hjalmar LeijgårdGudhems IF12:45:52
448730August LeijgårdGudhems IF12:47:25
774411Line ÖbergOK Hällen12:51:06
2112568Astrid PedersenOK Hällen12:51:09
2112579Vera PedersenOK Hällen12:51:12
438003Mats HillebrandVänersborgs SK12:56:06
438004Hanna HillebrandVänersborgs SK12:58:00
438002Emma HillebrandVänersborgs SK12:58:01
26097Olivia DahmTjalve IF Norrköping13:03:46

U1

1 240 m, 46 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2135772Klara OldaeusVästerås SOK12:00:38
2109199Ella RosénGöteborg-Majorna OK12:01:47
25713Charlie KlassonUlricehamns OK12:02:42
229603Leia KlassonUlricehamns OK12:02:44
1130825Moa SylvanVänersborgs SK12:02:54
7100813Casper EnarssonKöping-Kolsva OK12:04:23
2101673Saga SjöstrandUlricehamns OK12:04:40
2088522August LennartssonUlricehamns OK12:05:21
2085452Hugo ThoongGöteborg-Majorna OK12:08:30
2058787Oskar ZitkaUlricehamns OK12:08:50
7207720Florian ViertelVästerås SOK12:09:15
2107551Robin LönnHalmstad OK12:09:34
2119800Elias ZitkaUlricehamns OK12:09:38
2058786Albin PerbringUlricehamns OK12:10:01
16018Lovis ErikssonOK Milan12:10:43
2073392Ester OhlssonBrattås CK12:11:14
342475Henry Adrian ForsbergGöteborg-Majorna OK12:14:27
1120813Alice MatanovicVästerviks OK12:15:55
438459Judith GranatMarkbygdens OK12:16:15
1111211Zamuel ArdforsOK Löftan12:19:56
2123437Nova CarlidenHalmstad OK12:19:59
2104467Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubb12:20:02
1110522Elmer LilleengHerrestads AIF12:23:07
2089058Ville AbrahamssonBrattås CK12:23:44
2114682Vidar NilssonOK Orinto12:28:04
2801334Lova BergdahlOK Orinto12:28:54
2104284Elin GustavssonHestra IF12:30:15
449833Benias PerssonGällstadbygdens SOK12:35:26
429866Jesper KjellgrenOK Älgen12:41:37
441557Nemo KjellgrenOK Älgen12:42:35
407225Aimee StraatOK Älgen12:42:41
231274Mara StraatOK Älgen12:42:42
2085417Olle WinnerstamEskilstuna OL12:44:03
1205200Linnea SundkvistKatrineholms OK12:46:29
2085459Max GauffinSödertälje-Nykvarn OF12:49:08
8111213Elvin MagnellKatrineholms OK12:50:33
520316Liv ErikssonKatrineholms OK12:52:15
1204110Lukas ÖbergOK Hällen12:54:14
437378Lilja Shewket Tofiq KareliussoOK Hällen12:54:18
212039Jonathan RexOK Landehof12:59:10
2062139Joel BjörkmanKungälvs OK13:04:54
2077593Harry KnopfHalmstad OK13:07:25
510152André ÖhlingOK Tor13:08:50
1120815Hannes ModénVänersborgs SK13:11:06
39697Elias ÖbergOK Hällen13:21:52
700419Lova FalkbornOK Tyr13:45:02

U2

1 510 m, 41 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1120425Oskar OlssonÅmåls OK11:58:22
2119321Vilgot NilssonStenungsunds OK11:59:05
1470411Malva Ornelid-ErikssonOK Klyftamo11:59:26
1102211Elisa LugnOK Klyftamo11:59:28
449402Axel GerdevågHagaby GoIF Örebro11:59:34
1770551Alexia PalmOK Orinto12:00:00
1792963August PalmOK Orinto12:00:00
421648Viktor ZachrissonOK Alehof12:00:00
2139801Arvid LiljaGöteborg-Majorna OK12:00:06
247838Maja EliassonFK Friskus-Varberg12:00:41
1201202Ida SchüllerqvistVästerviks OK12:01:24
2085457Felicia RadakovitsSödertälje-Nykvarn OF12:01:57
1455748Sofia NystrandOK Klyftamo12:05:38
2058831Mattias ReulOK Orinto12:08:05
2139073Lovisa BerglundLidköpings VSK12:09:24
451506Liv PihlgrenUlricehamns OK12:10:37
2085415Barbara DrapellaVänersborgs SK12:14:01
448904Hubert DrapellaVänersborgs SK12:14:04
8400401Elin BergHalmstad OK12:17:45
440110Jakob SundbergLjungskile FK12:18:02
1426981Artur IngulfSävedalens AIK12:18:17
1489382Amanda PlawskiOK Roxen12:19:16
2261011Arvid LennartssonUlricehamns OK12:19:38
2089054Siri WallanderBrattås CK12:23:27
234979Eliva PerssonGällstadbygdens SOK12:24:11
436044Sara SjöblomOK Klyftamo12:36:12
1470421Louise SköldOK Klyftamo12:36:13
7428467Rasmus NoringVästerås SOK12:39:11
227350Stina GustafssonHalmstad OK12:39:15
2126120Jonathan RingströmRydboholms SK12:50:04
2119512Junia TorstensvikFK Friskus-Varberg12:53:03
2114678Karl Hugo NilssonOK Orinto12:54:24
226955Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb13:05:49
2139615Hilma KnopfHalmstad OK13:07:27
2109263Vincent LjungbergOK Tyr13:07:51
1888886Elin EdlingOK Älgen13:08:42
441516Emma AirimanOK Älgen13:09:03
9110615Felix WeihardSävedalens AIK13:11:16
417683Emmelie Woronin-SvenssonKils OK13:18:59
2138920Tyra HäggqvistKils OK13:19:42
440120Ebba ForsengLjungskile FK13:22:43

Öppen 3

1 750 m, 68 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2119325Magnus NilssonStenungsunds OK11:59:07
2095543Magnus Augustsson RoessnerKvillebyns SK12:00:00
2072764Lena JonssonIF Hagen12:00:00
445427Theresa LinderothIF Hagen12:00:00
9450925Birgit LjungOK Gipen12:00:00
2085413Joakim JarnelidOK Kullingshof12:02:00
1700318Miranda RadakovitsSödertälje-Nykvarn OF12:03:13
2085458Maria RadakovitsSödertälje-Nykvarn OF12:03:16
2112429Märta HolmgrenGamleby OK12:05:00
36986Julia SöderlundUlricehamns OK12:05:07
2139756Siri CarlssonSödertälje-Nykvarn OF12:05:33
7050310Marie ThenanderVästerås SOK12:05:42
448907Oskar HallqvistVänersborgs SK12:06:08
15217Siw OlaussonOK Orinto12:06:54
441952Karin HolmgrenGamleby OK12:07:59
1204987Jenny HallenekSträngnäs-Malmby OL12:08:12
19102Britt-Marie EkbergOK Orinto12:09:11
1422637Lis ErikssonUlricehamns OK12:10:09
7730913Sara AnderssonVänersborgs SK12:10:11
505014Elisabet EliassonVästerås SOK12:10:15
1010575Fredrik HallenekSträngnäs-Malmby OL12:11:18
2123823Ida ErikssonKatrineholms OK12:12:59
2135248Hugo FrisellVästerviks OK12:13:33
244066Bengt HogedalOK Gipen12:13:36
2135238Markus GrehnVästerviks OK12:13:47
2135234Himla ErnfridssonVästerviks OK12:13:49
9200678Anna ClashammarNyköpings OK12:13:56
7203747Tomas Johansson WickströmOK Tor12:15:44
2058885Anna VerhagenOK Orinto12:16:00
446047Olle AnderssonTidaholm SOK Sisu12:16:12
7203742Linda WickströmOK Tor12:16:34
2135244Lova SöderströmVästerviks OK12:16:38
9001125Kajsa RaskOK Klyftamo12:16:59
446060Annie AnderssonTidaholm SOK Sisu12:18:05
352904Rebecka BergIF Rigor12:19:19
2139789Oskar HanssonAskersunds OK12:20:09
2119666Sofia Härdvall-HanssonAskersunds OK12:20:16
2139754Haanna HanssonAskersunds OK12:20:23
2139798Arwen JohanssonAskersunds OK12:20:24
1426979Petra HermannVästerås SOK12:21:20
344262Berit IvarssonOK Skogshjortarna12:21:53
438493Elna MartinssonMarkbygdens OK12:22:43
441540Saga TattiOK Älgen12:23:54
2126129Hanna LiljaOK Älgen12:23:56
2107107Erik ThenanderVästerås SOK12:26:10
2119441Eva RoessnerKvillebyns SK12:26:14
2058887Erik VerhagenOK Orinto12:28:26
2119799Linda ZitkaUlricehamns OK12:29:56
429869Anton TattiOK Älgen12:33:04
441590Malva TattiOK Älgen12:33:06
441507Anna TattiOK Älgen12:33:08
449658Gunnar WaernTrollhättans SOK12:38:04
47284Gabriel KjellgrenOK Älgen12:42:48
449818Ulf RaskKungälvs OK12:44:47
2085414Pär AnderssonTidaholm SOK Sisu12:45:57
2085416Bengt Erik LjungqvistOK Klyftamo12:48:37
2070796Hanna AbrahamssonBrattås CK12:52:31
219955Karin MårtenssonOK Skogsstjärnan12:53:10
16236Rolf-Arne BornebrattIK Gandvik12:55:07
2085449Ulf PalmqvistOK Njudung12:55:36
408760Linda CarlbomUlricehamns OK12:58:42
433430Stefan AbrahamssonBrattås CK12:59:15
438488Alfred MartinssonMarkbygdens OK13:00:24
2119786Stephanie BaidaUlricehamns OK13:03:30
2107348Anna HögbergOK Tranan13:06:26
1770410Louise ModénVänersborgs SK13:15:12
1670108Lena JohanssonOK Njudung13:20:17
7710315Jessika PeterssonNyköpings OK13:26:41

Öppen 6

2 370 m, 71 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
330807Jenny RönnqvistOK Löftan11:57:47
2135246Emmy Cheruiyot JohanssonVästerviks OK12:00:00
7535436Anna NoringVästerås SOK12:01:51
870301Maria SchmiterlöwHjobygdens OK12:05:12
9740901Annelie MoldinSödertälje-Nykvarn OF12:06:02
14908Inger NordforsStora Tuna OK12:06:45
38324Anna-Karin MolinFalköpings AIK OK12:06:51
7206810David WesthMullsjö SOK12:08:53
2800368Lars EkmarkHjobygdens OK12:09:18
2119723Pernilla AntonssonFK Friskus-Varberg12:09:26
435917Mattias AnderssonHjobygdens OK12:09:37
452876Åsa PetterssonOK Kullingshof12:10:04
1691008Mikael NilssonFK Friskus-Varberg12:10:20
402994Charles MolinFalköpings AIK OK12:11:03
2135249Olle UlmnerVästerviks OK12:12:14
9000918Samuel HöögIF Rigor12:13:24
435925Kjell AnderssonHjobygdens OK12:13:28
2119802Ulf ClaessonUlricehamns OK12:13:31
407230Elin HäggqvistKils OK12:13:52
1976081Martina SinaiVästerviks OK12:14:32
431140Anders HolmqvistOK Tor12:14:34
2093506Annie KamforsOK Kullingshof12:15:08
445116Kristina PerssonHalmstad OK12:15:49
8030718Rebecka WestlundKils OK12:16:41
41883Stefan LaageGudhems IF12:16:43
1770926Martin GranatMarkbygdens OK12:17:15
1522522Martin ErnströmTrollhättans SOK12:20:11
2093503Niklas KamforsOK Kullingshof12:20:43
15268Tommy HoltbringOK Amne12:20:52
443286Peter TorgénIstrums SK12:21:04
1209901Jan GustavssonOK Tor12:21:14
41879Monica LaageGudhems IF12:21:17
2126126Fredrik ThapperVästerås SOK12:23:04
2085411Axel LyckeVästerås SOK12:23:15
1555148Oliwer GöranssonLidköpings VSK12:23:22
8260375Madelene HanssonOK Löftan12:24:09
2052751Karl-Eric BackmanLidköpings VSK12:24:25
7671221Marie HedarOK Tor12:25:05
229357Jonatan SjöstrandUlricehamns OK12:28:13
25730Martin KlassonUlricehamns OK12:28:18
2077907Susanne ArneborgUlricehamns OK12:28:19
7300346Annika AnderssonOK Orinto12:31:03
2059938Pia ÖstangårdGamleby OK12:31:39
2115575Baltzar KarlssonIstrums SK12:34:10
7509160Anna HedinNyköpings OK12:35:32
7025957Vuk RadakovitsSödertälje-Nykvarn OF12:35:34
1198008Ellinor SchüllerqvistVästerviks OK12:36:06
451535Birgitta VerhagenOK Orinto12:39:23
2139810Hanna CarlssonSödertälje-Nykvarn OF12:40:10
38591Tommy RoosFalköpings AIK OK12:42:27
264602Lennart NymanVänersborgs SK12:42:46
231166Susanne SjöstrandUlricehamns OK12:43:47
640801Robert BurenIK Ymer12:45:43
1981071Mario MatanovicVästerviks OK12:46:05
2066293Oskar BergHalmstad OK12:47:28
2135245Pelle SöderströmVästerviks OK12:47:56
1417464Anna LjungkvistIFK Göteborg Orientering12:48:32
441236Stefan AnderssonIstrums SK12:48:34
2123438Pia HammarSträngnäs-Malmby OL12:48:41
437371Ulrika ZeinowOK Hällen12:48:50
553344Elin NordinOK Hällen12:48:52
2139929Jessica LundbyTjalve IF Norrköping12:51:41
8090731Tomasz DrapellaVänersborgs SK12:57:09
24042Ingela KlintbergEksjö SOK12:57:19
2085418Daniel PihlgrenUlricehamns OK12:57:40
203871Frida LaageGudhems IF13:00:14
7505060Susanna BergHalmstad OK13:09:05
2058897Karin ReimertzGällstadbygdens SOK13:12:08
429868Lucas EdlingOK Älgen13:13:03
505017Per EliassonVästerås SOK13:14:11
678900Carolina NilssonOK Kompassen13:22:06

Öppen 8

3 020 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7206824Johan WallinSträngnäs-Malmby OL11:58:24
1348409Mattias BilssonVästerås SOK12:01:09
7905301Michaela KällstrandÅmåls OK12:01:28
890706Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna12:01:44
7890108Daniel ÖrnIK Hakarpspojkarna12:02:36
341100Torbjörn LöfvingMullsjö SOK12:04:29
890320Anna SchmiterlöwHjobygdens OK12:05:13
7441177Frida KjellmanLidköpings VSK12:08:02
2095419Erik FredrikssonTjalve IF Norrköping12:08:09
19101Kurt EkbergOK Orinto12:09:08
2085412Jan ForsbergGöteborg-Majorna OK12:14:29
27583Johan SundénVästerås SOK12:15:06
241661Roger AnderssonOK P412:20:40
451508Henrik HolgerssonUlricehamns OK12:21:49
2087177Lova HolgerssonUlricehamns OK12:21:50
1259805Christer LennellSträngnäs-Malmby OL12:23:11
900213Anders ReimertzGällstadbygdens SOK12:24:36
2107540Jesper IngelsboOK Tranan12:25:14
9710208Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL12:27:14
2119434Mika TattiOK Älgen12:28:07
452881Torbjörn PetterssonOK Kullingshof12:32:16
1198007Jesper SchüllerqvistVästerviks OK12:36:45
2095294Maria LennartsonUlricehamns OK12:36:53
30756Magnus GunnarssonOK Hällen12:39:35
2135235Maria ErnfridssonVästerviks OK12:43:43
442237Per BladLjungskile FK12:44:22
9201453Henrik SahlbergIFK Göteborg Orientering12:47:47
2048702Hannah FovaeusSävedalens AIK12:51:44
670522Silvana LilleengHerrestads AIF12:52:05
202501Lisa HaglundOK Hällen12:57:05
790129Sara ÖbergOK Hällen12:57:07
941310Helena BlomqvistMarkbygdens OK13:02:12
7411060Gustaf HedinNyköpings OK13:03:00
7705045Karl NilssonOK Orinto13:04:34
29886Stefan GustavssonMullsjö SOK13:04:37
2052725Anna WennbergOK Tor13:09:00
2085399Olof BjörkmanKungälvs OK13:10:37
26458Mattias KlingbergLjungskile FK13:11:32
448915Mattias ModénVänersborgs SK13:12:07

Annonser

Mila