Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Nattinatta

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Nattinatta
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: fredag 12 april 2019

D21

5 340 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Frida AnsinSvaide Roma SOK21:01
Anna SameliusVisborgs OK21:03
Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg21:05
Beata PetterssonGotlands Bro OK21:07
Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK21:09
Mikaela RönnbäckVisborgs OK21:11

H21

8 850 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Edvin NilssonGotlands Bro OK21:00
Joakim BjörkegrenGotlands Bro OK21:02
Mattias WhiteGarda OK21:04
Daniel SeestrandVisborgs OK21:06
Håkan MattssonGotlands Bro OK21:08
Olof PerssonSvaide Roma SOK21:10
Brent KeyGotlands Bro OK21:12
Stefan WahlgrenVisborgs OK21:14
Mattias ÖsterdahlVisborgs OK21:16
Andreas LiljegrenGotlands Bro OK21:18

D16

4 210 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Klara BäckstädeVisborgs OK21:01
Natalie GardelinGotlands Bro OK21:03

H16

5 100 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Folke SvangrenGotlands Bro OK21:05
Adam ÖsterdahlVisborgs OK21:07
Jonathan FlodmanGotlands Bro OK21:09
Edvard PetterssonGotlands Bro OK21:11

H14

4 030 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nils HegardtGotlands Bro OK21:06
Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg21:08

DH 10

2 190 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Adam UllbergSvaide Roma SOK21:00

D45

4 060 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Birgitta HjerthénGotlands Bro OK21:01
Monika JonssonSvaide Roma SOK21:03
Anna BäckstädeVisborgs OK21:05
Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK21:07

H45

5 100 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders EklundSvaide Roma SOK21:13
Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK21:15
Pontus GustafssonSvaide Roma SOK21:17

H55

4 360 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magnus IhreskogGotlands Bro OK21:01
Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OK21:03
Ulf NilssonGotlands Bro OK21:05
Lennart MalmbergSvaide Roma SOK21:07
Ronny LiljegrenGotlands Bro OK21:09
Mats LundbergDalaportens OL21:11
Gert LundquistGotlands Bro OK21:13
Jörgen BatzSkarpnäcks OL21:15

D65

2 780 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg21:08
Karin MårtenssonGotlands Bro OK21:10

H65

4 030 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders BlomérGotlands Bro OK21:00
Bo MagnussonVisborgs OK21:02
Sven-Åke AsklanderGotlands Bro OK21:04

D70

2 780 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingrid EnekvistVisborgs OK21:04
Ing-Marie BergmanVisborgs OK21:06

H70

3 100 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stefan ErlandssonGarda OK21:00
Anders NilssonGotlands Bro OK21:02
Måns ÖhmanVisborgs OK21:04
Erland GardellGotlands Bro OK21:06
Leif AnderssonVisborgs OK21:08
Björn AhrlingSvaide Roma SOK21:10

H75

2 780 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rolf MalmrosVisborgs OK21:00
Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK21:02

U2

2 510 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emil BjörksvedGotlands Bro OK20:34:46
Lukas NyströmGotlands Bro OK20:37:47
Eskil HegardtGotlands Bro OK20:44:41
Svante GustafssonGotlands Bro OK21:04:39

Öppen motion 1

2 190 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alva Lindh SporreVisborgs OK20:52:41
Ulrika Lindh-SporreVisborgs OK20:52:42
Annelie AnderssonVisborgs OK20:55:46

Öppen motion 3

2 510 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linnea Kimell TynnvallGotlands Bro OK20:44:35
Felice GardelinGotlands Bro OK20:44:36

Öppen motion 5

4 030 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Åsa GunnarssonVisborgs OK20:42:01
Anton NilssonGotlands Bro OK20:59:19
Joakim GustafssonGotlands Bro OK21:03:25
Johan BjörksvedGotlands Bro OK21:14:14

Öppen motion 7

3 200 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kurt LöfgrenGotlands Bro OK20:41:57
Olle GardellGotlands Bro OK20:49:28
Gunnar HallströmVisborgs OK20:50:44
Ankie HallstrtömSvaide Roma SOK20:51:27
Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg21:08:27
Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg21:08:29
Frida BomanGotlands Bro OK21:11:04
Christina GustavssonSvaide Roma SOK21:15:07

Annonser