Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Broruset

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Broruset
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: söndag 14 april 2019

D21

4 140 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg10:09
Mikaela RönnbäckVisborgs OK10:11
Frida AnsinSvaide Roma SOK10:13
Anna SameliusVisborgs OK10:15
Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK10:17
Beata PetterssonGotlands Bro OK10:19
Lina AllmungsIF Hansa-Hoburg10:21

H21

4 610 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik RankinVisborgs OK10:23
Håkan MattssonGotlands Bro OK10:25
Joakim BjörkegrenGotlands Bro OK10:27
Mattias WestfältGotlands Bro OK10:29
Daniel SeestrandVisborgs OK10:31
Jakob Gadefors-NauHaninge SOK10:33
Brent KeyGotlands Bro OK10:35
Mattias ÖsterdahlVisborgs OK10:37
Marcus TimgrenGotlands Bro OK10:39
Oskar LundbergDalaportens OL10:41
Edvin NilssonGotlands Bro OK10:43
Mattias WhiteGarda OK10:45
Andreas LiljegrenGotlands Bro OK10:47

D16

3 820 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Klara BäckstädeVisborgs OK10:15
Natalie GardelinGotlands Bro OK10:17

H16

3 820 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonathan FlodmanGotlands Bro OK10:19
Adam ÖsterdahlVisborgs OK10:21
Folke SvangrenGotlands Bro OK10:23
Edvard PetterssonGotlands Bro OK10:25
Peder PerssonGotlands Bro OK10:27

D14

2 690 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ulrika PerssonGotlands Bro OK10:00
Ida WestfältGotlands Bro OK10:02

H14

2 690 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg10:04
Nils HegardtGotlands Bro OK10:06

DH 12

2 790 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alice ReintzGotlands Bro OK10:00
Neo CederqvistVisborgs OK10:02
Felice GardelinGotlands Bro OK10:04
Alva Lindh SporreVisborgs OK10:06
Linnea Kimell TynnvallGotlands Bro OK10:08
Joakim GustafssonGotlands Bro OK10:10
Enar LöfstedtGotlands Bro OK10:12

DH 10

1 890 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jacob TynnvallGotlands Bro OK10:05
Emil BjörksvedGotlands Bro OK10:07
Adam UllbergSvaide Roma SOK10:09
Liv LöfstedtGotlands Bro OK10:11

D45

3 270 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria PerssonVisborgs OK10:24
Pernilla MellinSvaide Roma SOK10:26
Ylva SvangrenGotlands Bro OK10:28
Åsa GunnarssonVisborgs OK10:30
Nina BjersanderSvaide Roma SOK10:32
Gabriella HammarskjöldGotlands Bro OK10:34
Anna BäckstädeVisborgs OK10:36

H45

3 630 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magnus GrahnSödertälje-Nykvarn OF10:12
Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK10:14
Göran GustafssonGotlands Bro OK10:16
Anders EklundSvaide Roma SOK10:18
Måns PerssonVisborgs OK10:20
Peter SkalbergGotlands Bro OK10:22
Pontus GustafssonSvaide Roma SOK10:24

D55

2 900 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Birgitta HjerthénGotlands Bro OK10:38
Monika LarssonSkarpnäcks OL10:40
Monika JonssonSvaide Roma SOK10:42
Katarina JakobssonGarda OK10:44
Sussie BjörkmanDalaportens OL10:46
Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK10:48

H55

3 270 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magnus IhreskogGotlands Bro OK10:04
Gunnar HallströmVisborgs OK10:06
Lennart MalmbergSvaide Roma SOK10:08
Ronny LiljegrenGotlands Bro OK10:10
Arne BackEksjö SOK10:12
Ulf NilssonGotlands Bro OK10:14
Jörgen BatzSkarpnäcks OL10:16
Mats LundbergDalaportens OL10:18
Niklas GustafssonGarda OK10:20
Gert LundquistGotlands Bro OK10:22

D65

2 900 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin MårtenssonGotlands Bro OK10:08
Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg10:10
Brita AugustssonVisborgs OK10:12
Ing-Marie BackEksjö SOK10:14
Maj-Britt GardeliusIF Hansa-Hoburg10:16
Lena NyströmVisborgs OK10:18

H65

3 270 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders BlomérGotlands Bro OK10:00
Bo MagnussonVisborgs OK10:02

D70

2 600 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingrid EnekvistVisborgs OK10:07
Gunnel FranssonVisborgs OK10:09
Ing-Marie BergmanVisborgs OK10:11

H70

2 900 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburg10:20
Gunnar WallquistSvaide Roma SOK10:22
Leif AnderssonVisborgs OK10:24
Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburg10:26
Björn AhrlingSvaide Roma SOK10:28
Anders NilssonGotlands Bro OK10:30
Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg10:32
Stefan ErlandssonGarda OK10:34
Måns ÖhmanVisborgs OK10:36

D75

2 600 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnel BalckIFK Lidingö SOK10:03
Elisabeth KimellGotlands Bro OK10:05

H75

2 900 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Pär GustafssonSvaide Roma SOK10:00
Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK10:02
Allan OlofssonSvaide Roma SOK10:04
Leo LövdahlVisby IF Gute SOK10:06

H80

2 600 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Folke LindgrenVisborgs OK10:01

Inskolning

1 670 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emmett KeyGotlands Bro OK09:20:56
Vera TimgrenGotlands Bro OK09:21:01
Ines TimgrenGotlands Bro OK09:21:05
Vile NorderbrimKlubblös09:32:25
Eli KarlbomKlubblös09:32:26
Grim NorderbrimKlubblös09:32:30
Sven KarlbomKlubblös09:32:33
Tilde BjörklundVisborgs OK09:38:43
Sigge SvangrenGotlands Bro OK10:06:11
Elmer FalkGotlands Bro OK10:43:16

U1

1 670 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Norah GardellGotlands Bro OK09:30:58
Mateus ThorenGotlands Bro OK09:31:50
Armand NygrenVisborgs OK09:58:49
Elton LundhSvaide Roma SOK10:01:33
Harriet Lore' SundbladSvaide Roma SOK10:01:35
Estrid Loré SundbladSvaide Roma SOK10:01:36
Isa AnsinSvaide Roma SOK10:44:32
Ella AnsinSvaide Roma SOK10:44:34

U2

1 890 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olle TornellGotlands Bro OK09:38:40
Theodor BjörklundVisborgs OK09:39:11
Svante GustafssonGotlands Bro OK09:41:23
Gunnar GustafssonGotlands Bro OK09:41:25
Eskil HegardtGotlands Bro OK09:46:14
Jorunn MalmrosGotlands Bro OK09:53:22
Rasmus GunnarssonVisborgs OK10:22:30
August Santos AnderssonVisborgs OK10:22:33
Ingrid NygrenKlubblös10:38:05
Armand NygrenVisborgs OK10:39:11

Öppen motion 1

1 670 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rasmus GunnarssonVisborgs OK09:48:10
August Santos-AnderssonVisborgs OK09:48:10
Annelie AnderssonVisborgs OK10:07:59
Lars WallentinKlubblös10:22:40

Öppen motion 3

2 690 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sofie BjörklundVisborgs OK09:39:15
Anne-Marie LundquistGotlands Bro OK09:45:29
Alma PetterssonGotlands Bro OK09:50:57
Berndt BergGarda OK10:04:09
Rogert HäggSvaide Roma SOK10:05:29
Sara JernbergKlubblös10:07:55
Lars-Åke HolmgrenSvaide Roma SOK10:10:50
Julia LindVisborgs OK10:23:09
Estrid Loré SundbladSvaide Roma SOK10:26:13
Erland GardellGotlands Bro OK10:32:50
Elton LundhSvaide Roma SOK10:36:21
Harriet Loré SundbladSvaide Roma SOK10:36:23

Öppen motion 5

3 820 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Katja EneqvistGarda OK09:31:14
Göran PerssonGotlands Bro OK09:39:08
Ann-Sofi LindskogGotlands Bro OK09:41:47
Karin LöfstedtGotlands Bro OK09:45:48
Tina ReintzGotlands Bro OK09:47:50
Ulrika Lindh-SporreVisborgs OK09:50:47
Tomas GardellGotlands Bro OK09:51:54
Emil GardellGotlands Bro OK09:51:56
Anita ArneforsOK Södertörn09:53:36
Johan MalmrosGotlands Bro OK09:53:45
Leif JohanssonVisborgs OK09:59:30
Marie-Louise KarlkvistSvaide Roma SOK10:01:02
Birgitta BergGarda OK10:04:18
Einar EngströmSvaide Roma SOK10:05:16
Karin BengtssonVisborgs OK10:24:42
Eva BuskasSvaide Roma SOK10:27:22
Ann-Louise BjörksvedGotlands Bro OK10:37:26

Öppen motion 7

3 660 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anki HallströmVisborgs OK09:45:25
Keith SamuelsonGotlands Bro OK09:59:00
Tommie OlssonVisborgs OK10:00:03
Frida BomanGotlands Bro OK10:03:04
Kjell SkalbergGotlands Bro OK10:03:36
Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg10:06:19
Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg10:07:20
Elin JohnssonSvaide Roma SOK10:09:09
Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg10:09:33
Kjell NilssonGotlands Bro OK10:24:45
Olle SvangrenGotlands Bro OK10:31:08
Mats EnglundSvaide Roma SOK10:32:53

Öppen motion 8

4 610 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olle GardellGotlands Bro OK09:32:14
Christina GustavssonSvaide Roma SOK09:47:21
Konrad NilssonVisborgs OK09:59:20
Jerker LoréSvaide Roma SOK10:03:16
Carl-Erik BerglöwFagersta OK10:48:54
Patrik RönnbäckVisborgs OK10:50:10

Annonser