*** Instance-specific ***

Startlista för Grövelsjöorienteringen

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Grövelsjöorienteringen
Arrangörsorganisationer: Dalarnas Orienteringsförbund / Lapplandsfjällens Orienteringsklubb
Datum: fredag 3 augusti 2018 - söndag 5 augusti 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 3, medel

D21

3 975 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elisa HameliusOK Linné11:24
Gabriella S BerganderEksjö SOK11:26
Matilda JonssonIFK Mora OK11:28
Boel SundbergOK Södertörn11:30
Matilda ErikssonOK Kåre11:32
Kristin E KarlssonKexholms SK11:34
Eva Huber SvenssonIFK Mora OK11:36
Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK11:38
Lisa AnderssonÄrla IF11:40
Anina SennO - Motion11:42
Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK11:44
Runa FremstadGöteborg-Majorna OK11:48
Cornelia IvarssonOK Hammaren11:50
Evgeniya RyapolovaIFK Mora OK11:52
Magdalena OlssonStora Tuna OK11:54
Karolina BorankovaUSK Praha11:56
Rebecka HeinrupTullinge SK11:58
Katarina SvahnIFK Mora OK12:00
Linda ByströmOK Kåre12:02
Sanna SkoogKils OK12:06
Julia Modig TjärnströmLinköpings OK12:08
Maria BergkvistIFK Mora OK12:10
Marte NarumNydalens SK12:12
Amanda HolmgrenVittjärvs IK12:14
Hedda Bergqvist-kringstadGöteborg-Majorna OK12:16
Jenny Bagge AnlindLeksands OK12:18

H21

5 000 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mathias WilhelmssonOK Kåre10:55
Olov EricsonAlfta-Ösa OK11:10
Oskar EdvardssonJärfälla OK11:12
Amund BeitnesOK7711:14
Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna11:16
Raffael Huber SvenssonIFK Mora OK11:18
Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF11:20
Andreas JonssonOK Orion11:22
Joakim SvenskStora Tuna OK11:24
Lars SoldaggOK Klemmingen11:26
Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad11:28
Fredrik RosénJönköpings OK11:30
Thomas E ErikssonKexholms SK11:32
Ludvig ErikssonKils OK11:34
Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering11:36
Henrik HamreforsVästerås SOK11:40
Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna11:42
Stefan RingOK Löftan11:44
Michal BestaJönköpings OK11:46
Daniel RoosAttunda OK11:50
Robbin KantarpÄrla IF11:52
Erik ErikssonIFK Mora OK11:54
Boris NavratilJönköpings OK11:56
Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna11:58
Fredrik HamreforsVästerås SOK12:00
Erik MartinssonLinköpings OK12:02
Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö12:04
Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK12:06
Anders PrästingsDomnarvets GOIF12:08
Tobias EliassonSundsvalls OK12:09
Michal BoranekUSK Praha12:10
Henrik JonssonÄrla IF12:12
Erik SandhOK Roxen12:14
Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF12:16
Pontus JonssonOK Orion12:18
Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna12:20
Johan HameliusOK Linné12:24
Daniel ZwikerOLG Galgenen12:26

D18

3 550 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Wilma S BerganderEksjö SOK11:13

H18

3 950 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Simon LeisingerOLG Säuliamt11:57

D16

3 525 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sofia EdvardssonJärfälla OK11:51
Therese NilssonOK Österåker11:55

H16

3 725 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonas LeisingerOLG Säuliamt11:37
Alfred ErdeliusIF Rigor11:39
Otto BalckTäby OK11:43
Jan LeisingerOLG Säuliamt11:47

H14

2 875 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linus NilssonOK Österåker11:31
Silvan ZoellyOLG Stäfa11:35
Axel BalckTäby OK11:37
Anton KarlssonFK Finn11:39

D12

2 625 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alva EliassonSundsvalls OK11:07
Verena KöhleO - Motion11:11
Minna SennO - Motion11:15

H12

2 625 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jacob Finstad LandIL Tyrving11:19
Stefan ZoellyOLG Stäfa11:21
Nicolas MohnOLC Kapreolo11:25

D10

2 400 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elvira BuudIFK Mora OK11:08
Selma LöfqvistVästerås SOK11:10

H10

2 400 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lukas KantarpÄrla IF11:14
Herman EliassonSundsvalls OK11:16
Erik BalckTäby OK11:20
Sixten BuudIFK Mora OK11:24
Jorin MohnOLC Kapreolo11:26

D35

3 525 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jenny SandhOK Roxen12:01
Emma KantarpÄrla IF12:05
Josefin NorellSöders-Tyresö12:11
Lisa NäsholmNydalens SK12:13
Sara HelanderDomnarvets GOIF12:15
Maria Rosén ThelinJönköpings OK12:17
Ulrika BornetunSkillingaryds FK12:19
Karin ElfvingDomnarvets GOIF12:21
Anna-Karin JonssonOK Orion12:32

H35

5 000 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Göran AnlindLeksands OK11:00
Roger LarssonSkillingaryds FK11:04

D40

3 525 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Katja KinnunenTäby OK11:43
Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK11:47
Sara TimnerSundsvalls OK12:23

H40

4 325 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonas BuudIFK Mora OK11:17
Mattias BrandtHällefors OK11:19
Per HolmIFK Mora OK11:21
Fredrik NormanLjusdals OK11:23
Kalle BjörkmanIFK Mora OK11:27
Mattias LöfqvistVästerås SOK11:29

D45

3 325 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Therese ForsKvarnsvedens GOIF OK11:05
Dorothee LeisingerOLG Säuliamt11:07
Annika LundströmSundbybergs IK11:09
Nina VinnytskaO - Motion11:13
Maria EdvardssonJärfälla OK11:17
Maria PeterssonHalmstad OK11:19
Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL11:21

H45

4 325 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ole Kjell LangmyrenLillomarka OL11:33
Nils EdvardssonJärfälla OK11:35
Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL11:37
Emil ErdeliusIF Rigor11:39
Petr BoranekUSK Praha11:41
Urs LeisingerOLG Säuliamt11:45
Johan HanssonOK Löftan11:47
Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna11:49
Martin JohanssonHalmstad OK11:51
Peter MohnOLC Kapreolo11:53
Mattias GanslandtIFK Lidingö SOK11:55

D50

3 325 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Susanne JohanssonFjärås AIK11:23
Anneli KarlssonFK Finn11:27
Karin AckeretOLG Stäfa11:29
Anna AlbinssonIFK Mora OK11:31
Ulrika BacklundDalaportens OL11:33

H50

3 950 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tomas ForsKvarnsvedens GOIF OK12:05
Peter ZetterströmSöders-Tyresö12:07
Håkan KarlssonFK Finn12:09
Agnar RenolenWing OK12:11
Johan BalckTäby OK12:15
Ola JernströmAvesta OK12:19
Urs KöhleO - Motion12:21
Fredrik UrbergHammarkinds OK12:23

D55

3 325 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Åsa KindlundhAlfta-Ösa OK11:39
Annlouise AlmqvistIFK Mora OK11:41
Sussie BjörkmanDalaportens OL11:43
Eva SundgrenVallentuna-Össeby OL11:45
Inger ZetterströmSkarpnäcks OL11:47
Ylva GrapeDalaportens OL11:51
Britt ClaessonIFK Mora OK11:53
Rose-Marie HameliusSäterbygdens OK11:55
Åsa SundbergOK Södertörn11:57
Inger BergLinköpings OK11:59
Susanne LüscherStora Tuna OK12:01

H55

3 725 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders LundJärfälla OK11:03
Lasse PedersenGöteborg-Majorna OK11:05
Peter RutzO - Motion11:07
Jörgen HallénTrollhättans SOK11:09
Ulf HamreforsVästerås SOK11:11
Johan PalmgrenTäby OK11:15
Anders AxelssonOK Skogsvargarna11:17
Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OK11:19
Torbjörn JohanssonOK Södertörn11:21
Anders BergLinköpings OK11:25
Björn AlbinssonIFK Mora OK11:27
Mikael BacklundDalaportens OL11:29
Thomas HenmyrOK Vilse 8711:31
Roy JohanssonOK Skogsvargarna11:33
Thomas AlfredssonMalungs OK Skogsmårdarna12:25

D60

2 975 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marianne ThorssonIK Trenne Ullared11:48
Kerstin SvenssonTrollhättans SOK11:52
Jannike WålbergOK Kåre11:56
Marianne EricsonAlfta-Ösa OK11:58
Monika MathiassonElverum OK12:00
Kane AnderssonIFK Mora OK12:04
Karin RabeUlriksbergs IK12:06
Catharina KarlssonTrollhättans SOK12:08

H60

3 725 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Thomas EricsonAlfta-Ösa OK11:49
Arne HolmerIFK Mora OK11:51
Roland NorellSöders-Tyresö11:53
Elisabet WiksellStora Tuna OK11:54
Svante LindgrenKorsnäs IF OK11:55
Ove ErikssonNyköpings OK11:57
Håkan LindbergOK Vilse 8711:59
Jan-Olof BjörklundBjursås OK12:01
Anders ErikssonIF Hagen12:03
Åke BolanderLeksands OK12:05
Erik SvenssonIFK Mora OK12:07
Andreas HjertsonOK Linné12:09
Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK12:11
Thom SandvikAvesta OK12:13
Mats LundbergDalaportens OL12:15
Ola WiksellStora Tuna OK12:19

D65

2 975 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christina HjertsonOK Linné11:28
Gabriella AxelssonIdefjordens SK11:32
Lisbeth HörnellDomnarvets GOIF11:34
Inger LindholmFjärås AIK11:36
Britt Linnéa ErikssonSala OK11:38
Agneta AlbertssonÅre OK11:42
Evamarie LundahlIF Hagen11:44
Britt-Marie ByströmAlfta-Ösa OK11:46

H65

3 325 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kalle WegerfeltVästerbergslagens OL12:05
Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL12:07
Sven LarssonSärna SK12:09
Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK12:11
Bo DavidssonSolna OK12:13
Lars ÖstlinOK Milan12:15
Inge HultmanKovlands IF12:17

H70

2 975 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ove ThorssonIK Trenne Ullared11:16
Anders ClaessonIFK Mora OK11:18
Nils-Erik ErikssonSala OK11:22
Hans JohanssonIFK Mora OK11:24
Anders JohanssonAvesta OK11:26

D75

2 475 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK11:09
Irma BjärudVästerbergslagens OL11:11
Sonia JohanssonKvarnsvedens GOIF OK11:15

H75

2 475 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rolf BjärudVästerbergslagens OL11:19
Sven Gustav DahlbergIK Jarl Rättvik11:23
Kjell BlombergIK Standard11:25
Sven-Olov NorlinRimbo SOK11:27
Johnny BrandtHällefors OK11:31
Åke SundbergFagersta OK11:33
Janne JanssonMalungs OK Skogsmårdarna11:35
Olle AnderssonIFK Mora OK11:37

Inskolning

2 500 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Herman Finstad LandIL Tyrving11:05:15
Lisa VestlingOK Kåre11:13:56
Angelica DahlgrenÄlvdalens IF OK11:22:41
Ellie MörkÄlvdalens IF OK11:22:43
Hilma KaboIFK Mora OK11:34:13
Lovis LindströmKvarnsvedens GOIF OK12:09:18

U1

2 500 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olle ErikssonIFK Mora OK10:59:05
Leonid RyapolovIFK Mora OK11:06:36
Solveig SoldaggOK Klemmingen11:10:13
Markus KantarpÄrla IF11:10:17
Agaton SoldaggOK Klemmingen11:10:19
Astrid SillénOK Linné11:12:43
Lucas Bagge AnlindLeksands OK11:49:34

U2

2 400 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Edvin ErikssonIFK Mora OK10:59:52
Kalle VestlingOK Kåre11:07:50
Assar Rosén ThelinJönköpings OK11:08:53
Astrid NäsholmNydalens SK11:13:13
Adrian DahlgrenÄlvdalens IF OK11:25:12
Molly MörkÄlvdalens IF OK11:41:11
Wilma HermanssonIFK Mora OK11:48:02
Noel MohnOLC Kapreolo11:59:05
Juni LindströmKvarnsvedens GOIF OK12:12:20

Öppen motion 3

2 625 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Birgitta NorlinRimbo SOK11:22:18
Daniel FogelmarkKlubblös11:22:22
Zandra BuudIFK Mora OK11:24:08
Monika WilhelmssonKorsnäs IF OK11:26:14
Marcus PetersonÄlvdalens IF OK11:38:24
Oskar WardOK Vivill11:51:53
Annelie WardOK Vivill11:51:55
Barbro LindgrenUddevalla OK12:15:07

Öppen motion 5

2 875 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Märta WidenbrantEnebybergs IF13:42:00
Sölve WidenbrantEnebybergs IF13:42:00
Gustav LöfqvistVästerås SOK11:04:32
Gunilla HamreforsVästerås SOK11:05:23
Erica LöfqvistVästerås SOK11:06:34
Cathrine MörkÄlvdalens IF OK11:24:44
Kaspar ZoellyOLG Stäfa11:27:21
Lilith WesterströmLjusdals OK11:29:12
Igor EngströmKlubblös11:49:24
Anders StaffanssonÄlvdalens IF OK12:35:59

Öppen motion 7

2 975 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marianne MohnOLC Kapreolo10:59:41
Elisabeth OlssonÄlvdalens IF OK11:09:43
Niklas OlssonÄlvdalens IF OK11:11:32
Carolina OlssonÄlvdalens IF OK11:13:03
Adrian ZoellyOLG Stäfa11:41:00
Agneta NilssonKlubblös11:48:59
Emma ZetterströmSkarpnäcks OL11:49:22
Kajsa WardOK Vivill11:56:08
Marie MörkÄlvdalens IF OK12:18:12
Lena HermanssonIFK Mora OK12:29:28

Öppen motion 8

4 275 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Martin PerssonÅrsunda IF10:59:38
Sven PerssonÅrsunda IF11:02:36
Emil ThalinOK Älvsjö-Örby11:06:24
Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby11:11:57
Niclas NilssonOK Österåker11:16:09
Inge MörkÄlvdalens IF OK11:22:57
Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF11:26:12
Michael WilhelmssonKorsnäs IF OK11:27:10
Thomas IvarssonOK Hammaren11:38:30
Frida PrästingsDomnarvets GOIF11:38:40
Kathrin FabianOJE Wappler11:41:35
Wolfgang WapplerOJE Wappler11:43:11
Carin RosanderFinspångs SOK11:45:57
Patrik BlombergIK Standard11:48:46
Jeanette VestlingOK Kåre11:51:13
Terje GudbrandsenHamar OK11:59:57
Anne MörkÄlvdalens IF OK12:16:48

Öppen motion 10

3 550 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Laura D'AngeloAttunda OK11:01:07
Daniel JönssonAttunda OK11:05:48
Lars NordgrenEksjö SOK11:12:41
Simon ForsStora Tuna OK11:17:37
Regina NeukomOL Zimmerberg11:22:07
Joel FrancénLinköpings OK12:01:33

Öppen motion 1075

3 550 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars AmbrosiussonIFK Mora OK11:03:24
Otti BisangOL Zimmerberg11:26:48
Imgard FabianOJE Wappler11:40:29
Per-Ove WallénTäby OK11:41:47
Rune IvarssonOK Hammaren11:47:17

Öppen motion 7500

2 975 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helén ErikssonOK Tor11:08:08
Ingemar YttergrenSärna SK11:17:47
Bengt HanssonSäterbygdens OK11:22:44
Anita WehlinSkogspojkarnas OK11:26:11
Björn AlmLeksands OK11:26:32
Annelie PlahnOK Enen11:27:17
Katarina HenmyrOK Vilse 8711:28:08
Erik PetersonÄlvdalens IF OK11:29:46
Karin ÖstlinOK Milan11:33:17
Eva PetersonÄlvdalens IF OK11:39:23
Christina Pripp IvarssonOK Hammaren11:51:25
Mikael WardOK Vivill11:53:32
Britt BjörklundBjursås OK11:55:19

Annonser