Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Rimbo/Rånäs Sprintcup del 4 samt RM-sprint

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Rimbo/Rånäs Sprintcup del 4 samt RM-sprint
Arrangörsorganisation: Rimbo SOK
Datum: tisdag 7 augusti 2018

H 15-59

3 000 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7774143Håkan BrandbergLånghundra IF18:31:09
25528Peter LindbergOK Roslagen18:36:07
213811Anders LundbergOK Roslagen18:37:05
8070409Ove NäslundOK Roslagen18:38:05
8060627Håkan LångLänna IF18:39:08
9690319Tomas EklundRånäs OK18:42:06
9630720Per BrahmLånghundra IF18:44:10
640509Anders OhlinRånäs OK18:45:08
790213Rebecka LindbergOK Roslagen18:46:07
850390Magnus OhlinRånäs OK18:47:05
9402080Simon AnderssonOK Rodhen18:48:05
8412412Christer ArksandVallentuna-Össeby OL18:49:06
9726138Peter HambäckLånghundra IF18:50:04
9681029Pontus GilleOK Roslagen18:51:07
9620923Magnus BergströmRånäs OK18:52:11
9621025Ander SöderbärgOK Roslagen18:53:08
8328562Peter OláRånäs OK18:54:05
7731377Ola HultinOK Roslagen18:55:05
650718Per CarlbergRånäs OK18:56:08
7042519Johan EdenhamnLänna IF18:57:04
38962Lars OhlinRånäs OK18:58:05
436020Robert CederholmLänna IF18:59:07
226375Mattias ÖrtlundRånäs OK19:00:05
9730425Erik ViklundRånäs OK19:01:08
9988574Jesper HenrikssonRånäs OK19:02:05
9010302Sven WigertzLånghundra IF19:03:06
9990423John LarssonRånäs OK19:04:05
8040993Tobias AnderssonOK Österåker19:05:05
690725Tommy LindbergOK Roslagen19:06:05
501796Erik AnderssonOK Österåker19:07:08
8020319Oskar SundblomRånäs OK19:08:05
9010728Arvi UmegårdLånghundra IF19:10:05
8040201Henrik SundblomRånäs OK19:12:05
9940624Simon BohmanRånäs OK19:17:04
450659Magnus JohanssonLånghundra IF19:22:54

D15-49

2 610 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
420198Johanna WeissLånghundra IF18:38:07
345177Ann-Sofie EdenhamnLänna IF18:39:05
9771013Ida WesselLänna IF18:41:06
911129Amanda EklundRånäs OK18:45:06
9774732Lovisa HambäckLånghundra IF18:51:05
701229Marica TynellRånäs OK18:52:07
38706Ulrika ÖrtlundRånäs OK18:59:09
446184Karolina AnderssonLänna IF19:02:08
9177777Mikaela WallerströmOK Österåker19:03:04
8090080Agnes BromanOK Roslagen19:09:05

H 14-60

2 350 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
246733Sivert SöderbärgOK Roslagen18:32:11
660331Lars LandströmLånghundra IF18:44:06
33659Rolf HjortRånäs OK18:46:11
27602Sven JacobssonIF Thor18:47:08
9500302Leif Erik KarlssonRånäs OK18:48:06
7440808Sören ErikssonLänna IF18:49:08
42493Björn LindgrenOK Österåker18:50:06
8040630Jacob HenrikssonRånäs OK18:52:06
448649Love UmegårdLånghundra IF18:54:04
352789Sören WingeUpsala IF18:55:06
448637Tommy HöglundLånghundra IF18:56:05
2101623Lennart JanssonHäverödals SK18:57:08
2083840Ulf ÅströmOK Roslagen18:58:07
347037Kjell JanssonLånghundra IF18:59:06
422402Roine MattssonHäverödals SK19:00:07
8070325Eric HenrikssonRånäs OK19:01:06
993061Claes HammarlingLänna IF19:02:06
600914Leif NordlundLänna IF19:03:08
253786Thord RådbergOK Roslagen19:04:06
9201588Torsten PetterssonLånghundra IF19:05:08
2119858Bernt JohanssonHäverödals SK19:06:07
41614Lars-Erik LindellVäsby OK19:07:11
37944Lars WestinVallentuna-Össeby OL19:08:07
8060523Hugo ÖrtlundRånäs OK19:09:03
38963Bo WestlingHäverödals SK19:10:10
8202604Hans OhlinRånäs OK19:11:06
25189Jan-Olof MalmSigtuna OK19:12:07
219951Per-Åke HolmSigtuna OK19:13:06
612490Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL19:14:05
9795757Mats LundmanOK Roslagen19:21:41
780715Boris AnderssonRånäs OK
7036350Bengt-Göran StjernaLänna IF

D 14-50

2 020 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
10560Dagny GustavssonSigtuna OK18:37:07
9680530Anne EklundRånäs OK18:42:09
44049Sabiene KarlssonHäverödals SK18:43:07
226971Britt LarssonLänna IF18:44:09
39087Chridtina OhlinRånäs OK18:45:10
950524Annette WigertzLånghundra IF18:46:10
226554Maria KvarnlöfOK Roslagen18:47:07
27895Eva OlssonRånäs OK18:48:10
650122Anette ArksandVallentuna-Össeby OL18:49:09
27601Caje JacobssonIF Thor18:50:09
36528Ewa NordlundLänna IF18:51:09
9630107Agneta KarlssonRånäs OK18:52:09
8041005Alva OláRånäs OK18:53:06
38503Monica OhlinRånäs OK18:54:11
36280Margaretha NyströmLänna IF18:55:08
36013Birgitta ErikssonLänna IF18:56:10
630716Carina HammarlingLänna IF18:57:06
9197185Bente HenrikssonRånäs OK19:01:05
2062147Kerstin UmegårdLånghundra IF19:02:10
9510524Lena Nyström-NilssonRånäs OK19:03:07
354309Eva ElnerudSigtuna OK19:06:09
2062149Birgitta KlangLånghundra IF19:07:09
37916Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL19:08:08
650911Marianne CarlbergRånäs OK19:15:12
1451108Anna-Stina NyströmLänna IF

Lätt

1 510 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9081108Ama WesselLänna IF18:39:06
8256369Ossian OláRånäs OK18:46:06

Annonser