Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för GOFs Sommarserie Etapp 3

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: GOFs Sommarserie Etapp 3
Arrangörsorganisationer: Göteborgs OF / Kungälvs OK
Datum: onsdag 11 juli 2018

Svart

4 480 m, 53 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9010810Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK17:04:39
8030712Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK17:07:42
1671128Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK17:14:44
2048756Karl GellermanIF Hagen17:23:06
15608Ola LundhIF Hagen17:24:39
771114Ida HördegårdhIFK Göteborg Orientering17:24:46
2104455Lea NiiniskorpiTolered-Utby Ol-klubb17:29:29
249373Jakob AspIFK Göteborg Orientering17:30:00
902937Olivia AspIFK Göteborg Orientering17:30:00
2077202Willy FjällborgStenungsunds OK17:30:00
9670415Stefan L JohanssonKungälvs OK17:30:00
7906300Annie LennartssonSkåneslättens OL17:30:00
2083990Tuva LövdahlSOK Viljan17:30:00
2104103Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb17:30:43
9800322Martin HogedalOK Alehof17:30:55
1902933Anton KarlssonOK Kullingshof17:31:58
760929Sven GranforsOK Landehof17:32:58
2123357John LandstedtIFK Göteborg Orientering17:33:19
1021212Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK17:33:25
2077208Mikael FjällborgStenungsunds OK17:33:29
208862Andreas KarlssonSävedalens AIK17:36:19
989898Thomas AspIFK Göteborg Orientering17:38:56
1700325Peter AspIFK Göteborg Orientering17:39:34
7920429Albin ThunbergSävedalens AIK17:40:45
9008788Ellika GrothKungälvs OK17:41:49
9721130Cecilia GrothKungälvs OK17:42:41
9000914Lisa BörnstedtKungälvs OK17:43:26
980925Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK17:44:14
860086Victor AxbomOK Landehof17:44:53
1940614Kevin LarssonGöteborg-Majorna OK17:46:36
11395Agnes RamleGöteborg-Majorna OK17:47:34
11396Elvira RamleGöteborg-Majorna OK17:48:50
9500500Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK17:50:29
9850212William LindMalungs OK Skogsmårdarna17:53:02
7692964Daniel SundqvistOK Orinto17:53:08
2801087Joakim HanssonEj klubbansluten17:53:34
2800746Pernilla HanssonEj klubbansluten17:54:09
2078298Magnus AlinderSjövalla FK17:56:11
8190893Amilia BjörklundSävedalens AIK17:56:47
870620Karl LevinSävedalens AIK17:59:10
890119Sanna SvenssonSävedalens AIK17:59:54
260643Johan KensbyEj klubbansluten18:00:25
262732Niklas JambrénGöteborgs SK18:01:36
340284Johan WettergrenFK Herkules18:02:26
9952261Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubb18:05:25
2048728Nadia El-CharifTolered-Utby Ol-klubb18:09:27
930630Kristian PorathTolered-Utby Ol-klubb18:13:37
352265Johan HindérTolered-Utby Ol-klubb18:16:01
866866Johan G HördegårdhIFK Göteborg Orientering18:17:39
2089211Lea EdvardssonUmeå OK18:18:35
226998Erik LauriFK Herkules18:25:42
2059033Jonas LauriFK Herkules18:28:02
667893Ola WallinderGöteborg-Majorna OK18:34:59

Röd

2 930 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2095353Per-Martin JohanssonIF Rigor17:28:30
2132204Per LiedmanTolered-Utby Ol-klubb17:29:19
Johan KarlelidEj klubbansluten17:30:00
9530312Gunilla HogedalVänersborgs SK17:30:58
2087216Karl GranforsOK Landehof17:31:37
9500514Lars HogedalVänersborgs SK17:32:36
1399784Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK17:33:02
2119352Matilda AspIFK Göteborg Orientering17:33:08
14160Daniel TorstenssonGöteborgs SK17:35:40
1810306Lena FlinkFjärås AIK17:40:40
14177Lars TorstenssonGöteborgs SK17:41:15
9040211Lukas GrothKungälvs OK17:42:15
450006Karin SundhFjärås AIK17:42:24
2059006Per-Martin BjöremarkFjärås AIK17:44:39
1010907Viktor Le ClaireFK Herkules17:45:16
1448779Agnetha Le ClaireFK Herkules17:46:08
8050909Fabian AlinderSjövalla FK17:50:57
8050900Linus AlinderSjövalla FK17:51:17
405539Bernard FiedlerSävedalens AIK17:55:24
244241Emma LundqvistEj klubbansluten18:00:08
2048753Torben ÖsterlundGöteborgs SK18:15:49
910623Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb18:17:53
9201453Henrik SahlbergIFK Göteborg Orientering18:22:49
9010511Klara WallinderGöteborg-Majorna OK

Gul/Orange

2 460 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2104141Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb17:29:17
2112231Alvin HogedalOK Alehof17:30:00
451205Gustav AspIFK Göteborg Orientering17:30:26
354392Elsie HördegårdhIFK Göteborg Orientering17:30:40
263533Jacob ErikssonTolered-Utby Ol-klubb17:35:17
263534Rasmus ErikssonTolered-Utby Ol-klubb17:35:19
2077291Susanne FjällborgStenungsunds OK17:35:23
1790516Marie NybergFjärås AIK17:40:42
11317Bengt Le ClaireFK Herkules17:46:05
2078185Ingrid AlinderSjövalla FK17:51:26
11506Evelina BjörkmanKungälvs OK18:01:18
2085399Olof BjörkmanKungälvs OK18:01:19
1222006Signe HördegårdhIFK Göteborg Orientering18:13:23
450106Elias LauriFK Herkules18:23:19
1417464Anna LjungkvistIFK Göteborg Orientering18:24:38
244893Gösta CederinGöteborg-Majorna OK

Annonser