Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Höstspringet

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Höstspringet
Arrangörsorganisation: Eskilstuna OL
Datum: tisdag 7 augusti 2018

1,8 grön/vit

1 800 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
439517Cevin KarlssonEskilstuna OL16:53:22
1601961Sigge RinaldoOK Tor17:32:42
355885Martin LissStora Sundby GoIF17:34:20
17182Elsa FrankssonSödertälje-Nykvarn OF17:35:42
432405Axel GustafssonNyköpings OK18:10:36
439517Linder JennyKlubblös18:11:36

2,1 gul

2 090 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
439508Almeren SofiaKlubblös17:04:40
2107556Melvin StranskyStora Sundby GoIF17:05:39
2104116AnderssonJonathan Vingåkers OK17:07:28
8211107Kung MariaBjörnbär OK17:11:47
8353881Klara BjällhageOK Tor17:18:45
2052698Nike RinaldoOK Tor17:32:48
431139Anna NilssonÄrla IF17:35:09
520621Alf LundkvistOK Tor17:40:50
306427Lycktberg Ärla IF18:14:54

3,4 orange

3 380 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
36451Wahlgren LasseMse16:59:30
208159Maria AlmerénEskilstuna OL17:04:39
2104150Jesper AnderssonVingåkers OK17:08:34
8210303Kung LorisBjörnbär OK17:11:33
8280105Kung fadrinaBjörber OK17:12:40
1209901Jan GustavssonStora Sundby GoIF17:14:56
1266674Frida GustavssonStora Sundby GoIF17:16:11
435949Lennart OlssonIK Standard17:17:10
450872Jarl Erik PalmKjula IF17:20:33
450851Kerstin PalmKjula IF17:23:52
8000610Tommy ÖhlingÄrla IF17:27:46
436175Johan MobergEskilstuna OL17:29:56
304077Gittan JonssonKjula IF17:32:10
304930Marianne LissEskilstuna OL17:38:08
444535Miriam GustafssonNyköpings OK18:17:31
1470424Anna GustafssonNyköpings OK18:18:55
1403968Mats GustafssonNyköpings OK18:35:13

4,0 röd/blå

3 980 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2107588Mikael StranskyStora Sundby GoIF17:05:28
306421Tommy LjungkvistÄrla IF17:13:06
334302Göran PolhedeÄrla IF17:13:51
8235615Niclas BjällhageOK Tor17:20:48
350701Monica GustafssonEskilstuna OL17:34:16
9611103Mona BierfeldtÄrla IF17:35:43
304934Katarina LissStora Sundby GoIF17:36:25
9037704Hanna FalkMSE17:37:29
7201366Stefan VikströmOK Tor17:42:58
7201584Sofia KellariÄrla IF17:54:52
405799Ulf KarlssonÄrla IF17:59:54

6,3 blå

6 300 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9910526Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IF16:47:57
830222Kalle LarssonÄrla IF17:07:20
8640959Kung MarcusBjörnbär OK17:11:11
8200059Kung Jan AndreBjörnbär OK17:12:29
8230870Kung Anna StinaBjörnbär OK17:13:36
8011205Casper HedarOK Tor17:16:22
650219Henrik OlssonKlubblös17:18:17
7900099Roger HaapaniemiOK Tor17:20:44
9819326Thomas KnutssonÄrla IF17:26:01
730118Magnus ÖhlingOK Tor17:27:07
7612020Arvid RinaldoOK Tor17:28:27
9101544Tomas JonssonVandrarringen17:30:34
8000914Pontus BierfeldtÄrla IF17:35:13
2132117Eklund TomasKlubblös17:42:41
1418237Carl CarlssonÄrla IF17:51:40
870829Patrik LindÄrla IF17:54:57
7003066Tomas AnderssonOK Tor18:11:14
910402Magnus FranssonÄrla IF18:14:53
8078854Emil AnderssonÄrla IF18:16:33

Annonser