Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Follingboloppet

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Follingboloppet
Arrangörsorganisation: Visborgs OK
Datum: tisdag 4 september 2018

H14

3 380 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonathan FlodmanGotlands Bro OK18:06

D12

2 800 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ida WestfältGotlands Bro OK18:01
Felice GardelinGotlands Bro OK18:05

H12

2 800 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olof LevinSvaide Roma SOK18:03
Neo CederqvistVisborgs OK18:05
Joakim GustafssonGotlands Bro OK18:09

D12 Kort

2 360 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Vera EngelbrektssonSvaide Roma SOK18:08
Alice ReintzGotlands Bro OK18:09
Ellen NybomSvaide Roma SOK18:12
Harriet Loré SundbladSvaide Roma SOK18:16

H12 Kort

2 360 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Aston GustafssonSvaide Roma SOK18:03

D10

2 360 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tyra ÖforsSvaide Roma SOK18:02
Alva Lindh SporreVisborgs OK18:04

H10

2 360 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gustav HellminVisborgs OK18:07
Adam UllbergSvaide Roma SOK18:09
Enar LöfstedtGotlands Bro OK18:13
Martin Svensson EikenesSvaide Roma SOK18:15

Inskolning

1 730 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alma NygrenVisborgs OK18:06:24
Sixten SwahnVisborgs OK18:08:47
Hugo BromanVisborgs OK18:08:48
Vilda PalmgrenGotlands Bro OK18:12:49
Hilda AlthiniGotlands Bro OK18:12:59
Harald FohlinGotlands Bro OK18:22:13
Teodor BjörklundVisborgs OK18:22:55
Tuva HejdströmVisborgs OK18:22:56
Alice HejdströmVisborgs OK18:22:57
Agnes LindbyGotlands Bro OK18:23:04
Elin WikströmVisborgs OK18:24:02
Joel JohansonVisborgs OK18:24:32
Hillivi SjönVisborgs OK18:24:34
Olimar DellevikVisborgs OK18:24:35
Saga NyrotGotlands Bro OK18:24:38
Moa LindqvistGotlands Bro OK18:25:53
Tilde VestermarkGotlands Bro OK18:25:58
Amanda NybomSvaide Roma SOK18:27:46
Neil Dickie PetersonSvaide Roma SOK18:27:53
Alfred AmplerSvaide Roma SOK18:27:55
Olle DahlgrenVisborgs OK18:28:12
Arvid GustavssonSvaide Roma SOK18:28:16
Ines RaseVisborgs OK18:28:17
Alvar KnutasSvaide Roma SOK18:28:19
Ingmar MatthingVisborgs OK18:28:20
Leia QvibergVisborgs OK18:29:23
Emmett KeyGotlands Bro OK18:29:38
Lewis KeyGotlands Bro OK18:29:43
Jack DysellGotlands Bro OK18:29:47
Neo cederqvistKlubblös19:01:15

U1

2 120 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ida SvenssonSvaide Roma SOK18:06:22
Jakob SvenssonSvaide Roma SOK18:09:06
August AnderssonVisborgs OK18:17:12
Hanna EklundGotlands Bro OK18:23:28
Ellen EklundGotlands Bro OK18:23:29
Elmer RindbäckGotlands Bro OK18:24:20
Brian LöfkvistGotlands Bro OK18:25:16
Erik WesterlundGotlands Bro OK18:25:24
Agnes SandgrenGotlands Bro OK18:25:38
Alice SamuelssonGotlands Bro OK18:25:40
Norah Söderholm GardellGotlands Bro OK18:28:15
Vidar SundbergKlubblös18:29:34
Gustav MürvinGotlands Bro OK18:29:51
Elvin AnderssonGotlands Bro OK18:30:01
Karin WollboGotlands Bro OK18:30:14
Ida MürvinGotlands Bro OK18:30:16
Emma EkmanGotlands Bro OK18:30:17
Mira EkengrenVisborgs OK18:38:42
Henning MatthingVisborgs OK18:42:58

U2

2 360 m, 41 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gustav WikströmVisborgs OK18:00:56
Emil BjörksvedGotlands Bro OK18:02:07
Lukas NyströmGotlands Bro OK18:02:34
Truls AppelgrenVisborgs OK18:04:26
Ebba AppelgrenVisborgs OK18:04:28
Wilda LöfKlubblös18:04:29
Josef NygrenVisborgs OK18:04:50
Oscar BromanVisborgs OK18:04:54
Svante GustafssonGotlands Bro OK18:06:55
Frida AnderssonVisborgs OK18:09:40
Siri EngströmVisborgs OK18:09:41
Eskil HegardtGotlands Bro OK18:13:10
Sixten AlthiniGotlands Bro OK18:13:13
Viktor WesterlundGotlands Bro OK18:13:14
Mateus ÅhlbergVisborgs OK18:14:26
Elvira ÅhlbergVisborgs OK18:14:47
Klara MattssonVisborgs OK18:15:05
Emil GardellGotlands Bro OK18:19:03
Vilmer BonnevierGotlands Bro OK18:19:12
Liv LöfstedtGotlands Bro OK18:20:52
Christian GladhGotlands Bro OK18:23:03
Håkan HanssonGotlands Bro OK18:23:15
Lovis SalumonssonGotlands Bro OK18:23:16
Vida Falk RindbäckGotlands Bro OK18:24:16
Mille Falk RindbäckGotlands Bro OK18:24:17
Samuel EklundGotlands Bro OK18:24:36
Svante SamuelssonGotlands Bro OK18:24:50
Ebba SamuelssonGotlands Bro OK18:25:07
Evelina SandgrenGotlands Bro OK18:25:07
Vincent SchollerVisborgs OK18:28:58
Maritz SchollerVisborgs OK18:28:59
Alva NilssonGotlands Bro OK18:30:29
Albin TjänbyGotlands Bro OK18:32:30
Josef CarlssonGotlands Bro OK18:32:39
Titus ÅbergGotlands Bro OK18:32:42
Joel NorlingVisborgs OK18:33:47
Jack AnsenVisborgs OK18:33:48
Hedda RådenmanGotlands Bro OK18:34:18
Miranda HallbergSvaide Roma SOK18:35:39
Emil ÅbergGotlands Bro OK18:38:45
Filip EkmanGotlands Bro OK18:38:47

Öppen motion 1

2 360 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Monica BäckstädeVisborgs OK18:25:12

Öppen motion 3

2 800 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annelie AnderssonVisborgs OK18:16:32
Sixten FredrikssonGotlands Bro OK18:36:30
Ulrika PerssonGotlands Bro OK18:37:46
Mats RunanderA7 Kamratförening18:40:48

Öppen motion 5

3 380 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elin DahlVisborgs OK18:13:59
Ulrika Lindh-SporreVisborgs OK18:14:55
Erik RosborgVisborgs OK18:25:55
Alice OlssonVisborgs OK18:25:57
Estrid Loré SundbladSvaide Roma SOK18:35:42
Peder PerssonGotlands Bro OK18:35:59
David FredrikssonGotlands Bro OK18:36:48
Johan BjörksvedGotlands Bro OK18:39:03
Olle GardellGotlands Bro OK19:04:09
Alma PetterssonGotlands Bro OK

Öppen motion 7

3 490 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna BäckstädeVisborgs OK17:47:06
Saga ÖforsSvaide Roma SOK18:01:16
Leif AnderssonVisborgs OK18:08:04
Siwert JonassonÅre OK18:08:44
Birgitta HjerthénGotlands Bro OK18:10:36
Karin MårtenssonGotlands Bro OK18:11:11
Annika ÖsterdahlVisborgs OK18:14:53
Gunnar ErikssonGotlands Bro OK18:15:10
Siv JohanssonVisborgs OK18:15:11
Annika ErikssonGotlands Bro OK18:15:33
Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburg18:15:42
Birgitta ArleboKFUM Örebro OK18:15:52
Ing-Marie BergmanVisborgs OK18:16:08
Roland JohanssonVisborgs OK18:16:44
Bo MagnussonVisborgs OK18:19:05
Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg18:19:36
Maj-Britt GardeliusIF Hansa-Hoburg18:19:49
Lars ArleboKFUM Örebro OK18:20:45
Pär GustafssonSvaide Roma SOK18:21:22
Beata PetterssonGotlands Bro OK18:25:26
Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg18:26:07
Hans MellquistVisborgs OK18:27:15
Ingrid DanielssonVisborgs OK18:27:50
Elisabeth KimellGotlands Bro OK18:29:06
Aina ÖsterdahlVisborgs OK18:29:54
Mårten KorallGotlands Bro OK18:30:33
Paula JakobssonGarda OK18:31:39
Anne-Marie LundquistGotlands Bro OK18:33:43
Helge GardelinGotlands Bro OK18:36:09
Kurt LöfgrenGotlands Bro OK18:36:29
Åsa GunnarssonVisborgs OK18:38:05
Karin BengtssonVisborgs OK18:38:33
Anders NilssonGotlands Bro OK18:38:49
Edvin NilssonGotlands Bro OK18:39:49
Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK18:41:44
Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK18:56:44
Hanna WallinSvaide Roma SOK

Öppen motion 8

4 630 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders HellminVisborgs OK18:05:39
Anki HallströmSvaide Roma SOK18:09:37
Ulf NilssonGotlands Bro OK18:14:40
Maria PerssonVisborgs OK18:15:08
Mattias VejlensVisborgs OK18:16:56
Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK18:19:31
Joakim BjörkegrenGotlands Bro OK18:28:53
Gunnar HallströmVisborgs OK18:29:39
Frida BomanGotlands Bro OK18:33:08
Monika JonssonSvaide Roma SOK18:36:19
Konrad NilssonVisborgs OK18:38:02
Pernilla MellinSvaide Roma SOK18:41:16
Håkan MattssonGotlands Bro OK18:50:01
Julius IsingTrosabygdens OK18:51:04

Öppen motion 9

6 030 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stefan PerssonVisborgs OK18:02:53
Daniel NygrenVisborgs OK18:09:34
Per WallinSvaide Roma SOK18:15:56
Pontus GustafssonSvaide Roma SOK18:18:56
Albin LarssonGotlands Bro OK18:29:02
Torsten FlemmingVisby IF Gute SOK18:33:50
Anders EklundSvaide Roma SOK18:35:18
Gert LundquistGotlands Bro OK18:35:28
Jerker LoréSvaide Roma SOK18:35:33
Ludvig WaktelSvaide Roma SOK18:39:46
Ronny LiljegrenGotlands Bro OK18:41:24
Andreas NikolaussonVisborgs OK18:44:00
Patrik RönnbäckVisborgs OK18:45:34

Annonser