Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Veteran-SM med Ösaträffen, dag 2, sprint

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-SM med Ösaträffen, dag 2, sprint
Arrangörsorganisation: Alfta-Ösa OK
Datum: fredag 7 juni 2019

D35

2 060 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3502Karin ElfvingDomnarvets GOIF17:28
3503Maria AnderssonKamrat och IF KIF17:29
3504Nayara GillsparrOK Österåker17:30
3505Sara JonassonCentrum OK17:31
3506Maria Slars PaulssonSundbybergs IK17:32
3507Emma KantarpÄrla IF17:33
3508Elin DahlinDomnarvets GOIF17:34
3509Linda ByströmOK Kåre17:35
3510Emma JohanssonDomnarvets GOIF17:36
3511Sofia NydahlOK Motala17:37

H35

2 520 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3501Arvid RudbergCentrum OK17:06
3502Björn ArvidssonStora Tuna OK17:07
3503Peter LöfåsDomnarvets GOIF17:08
3505Jonatan SöderbergGävle OK17:10
3506Mathias WilhelmssonOK Kåre17:11
3507Gunnar LindbergGustavsbergs OK17:12
3508Björn KajsIFK Mora OK17:13
3510Joachim WansölinOK Ravinen17:15
3511Martin SundströmSöderhamns OK17:16
3512Jonas SchedinLinköpings OK17:17
3513Marcus EkKöping-Kolsva OK17:18
3514Jonas FagerholmHalmstad OK17:19
3515Anders AxlingSundsvalls OK17:20
3516Martin KarlssonCentrum OK17:21
3518Mattias JohanssonKamrat och IF KIF17:23

D40

2 060 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4001Sara TimnerSundsvalls OK17:51
4002Sara LissmyrIFK Mora OK17:52
4003Åsa LinnersjöOK Tor17:53
4004Maria SjölanderOK Rodhen17:54
4006Veronica LundOK Kolmården17:56
4007Nina De BoussardIFK Enskede17:57
4008Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK17:58
4009Rebecka LindbergOK Roslagen17:59
4011Jenny WesterberghRasbo IK18:01
4012Helena WallmanVästerbergslagens OL18:02
4013Elsa EkelinKFUM Örebro OK18:03
4014Jenny WallnerAttunda OK18:04
4015Josefin ErikssonLänna IF18:05
4016Malin LindskogOK Ravinen18:06
4017Jessica SöllvanderOK Rodhen18:07
4018Maria NilssonDomnarvets GOIF18:08
4020Maria WikströmOK Hammaren18:10
4021Anna LundquistOK Ravinen18:11
4022Marie-Louise EngbergHärnösands OK18:12
4023Karin FägerlindCentrum OK18:13
4024Elinor LangeTumba-Mälarhöjden OK18:14
4025Annika BjörkOK Linné18:15
4026Karolina HellbergSundbybergs IK18:16
4027Ingela RydesäterRehns BK18:17
4028Louise WoxlinSkogslöparna18:18
4029Ida WesselLänna IF18:19
4030Irené LarssonSundsvalls OK18:20

H40

2 290 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4001Tony BjörlingDomnarvets GOIF17:51
4002Kent LundvallVallentuna-Össeby OL17:52
4003Jörgen OhlinTullinge SK17:53
4004Johan BernhardSnättringe SK17:54
4006Bertil EronnLinköpings OK17:56
4007Tobias EliassonSundsvalls OK17:57
4008Emil AnderssonLänna IF17:58
4009Thomas ÅbergGävle OK17:59
4010Patrik SöderqvistOK Kåre18:00
4011Jonas BraamOK Denseln18:01
4013Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro18:03
4014Anders JanssonGrycksbo IF OK18:04
4015Torbjörn GillsparrOK Österåker18:05
4016Richard HejdenbergGävle OK18:06
4017Per SjögrenKFUM Örebro OK18:07
4018Erik HedmanÖstersunds OK18:08
4019Peter HemmyrJärla Orientering18:09
4020Daniel YtterströmSundsvalls OK18:10
4021Stefan SvederDomnarvets GOIF18:11
4022Marcus KullmanStora Tuna OK18:12
4023Mats ÅbergOK Linné18:13
4024Måns FaxénVäxjö OK18:14
4026Kristian AlgersSkogspojkarnas OK18:16
4027Henrik HellborgCentrum OK18:17
4028Sven LundbäckDomnarvets GOIF18:18
4029Henrik NorellSnättringe SK18:19
4030Henrik HallinSurahammars SOK18:20
4031Klockar Mattias NääsLeksands OK18:21
4032Patrik SvedbergGävle OK18:22
4033Mats WarvelinLånghundra IF18:23

D45

1 980 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4501Åsa ErikssonForsa OK17:47
4502Lena ÖhmanCentrum OK17:48
4503Louise Jeppsson WulffOK Hammaren17:49
4504Gittan GeliusSnättringe SK17:50
4505Annika IvarssonLinköpings OK17:51
4507Kajsa WinderLjusdals OK17:53
4508Marit SöderqvistOK Kåre17:54
4509Pernilla SvedinLånghundra IF17:55
4510Anna StrandAttunda OK17:56
4511Yvonne GrehnOK Rodhen17:57
4512Cecilia FochsenWaxholms OK17:58
4514Ann-Sofie TäckOK Hammaren18:00
4515Michaela LundellOK Österåker18:01
4516Anna BerggrenGävle OK18:02
4517Sofia KrafftLänna IF18:03
4518Anette LarssonOK Tor18:04
4519Malena AhlströmVästerås SOK18:05
4520Mia EronnLinköpings OK18:06
4521Helena NorbergStora Tuna OK18:07
4522Anna EkOK Ravinen18:08
4523Nadja DahlströmSnättringe SK18:09
4524Barbara SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF18:10
4525Maria Von SchmalenséeAttunda OK18:11
4526Erica JohanssonÖstersunds OK18:12
4527Lena Karlsson HolmerIFK Mora OK18:13
4528Gunilla SvärdIF Thor18:14
4529Ulrica Swärd BütikoferLjusdals OK18:15
4531Tina LindgrenLinköpings OK18:17
4532Helena BacklundGävle OK18:18
4533Susanna EdströmHärnösands OK18:19
4534Anna HallVästerås SOK18:20
4535Kajsa LakeSundsvalls OK18:21

H45

2 240 m, 45 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4501John SolbreckLånghundra IF17:35
4502Ulf BergströmOK Rodhen17:36
4503Nick BarrableOK Ravinen17:37
4504Sören Nilsson PåledalOK Roxen17:38
4505Fredrik LindellIF Thor17:39
4506Johan WesterberghRasbo IK17:40
4507Nils EdvardssonJärfälla OK17:41
4508Jesper NordinKorsnäs IF OK17:42
4509Per WesterlundSkogsluffarnas OK17:43
4510Anders ArfwedsonFrölunda OL17:44
4511Daniel BjörnbergVästerås SOK17:45
4513Jonas StåhlbrandtRasbo IK17:47
4514Mikael ÖstlundKvarnsvedens GOIF OK17:48
4515Lars VestlingIF Thor17:49
4516Per EdströmHärnösands OK17:50
4517Christian EnbergLinköpings OK17:51
4519Andreas KrafftLänna IF17:53
4520Anders BoströmOK Linné17:54
4521Gary LarssonOK Skogshjortarna17:55
4522Lars HallVästerås SOK17:56
4523Daniel BrohedeOK Tyr17:57
4524Daniel AxelssonMålilla OK17:58
4525Pär-Magnus BjurekTibro OK17:59
4526Johan AhlströmVästerås SOK18:00
4527Jakob WedmanVästerbergslagens OL18:01
4528Tommy StenviOK Linné18:02
4529Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK18:03
4530Nicklas BerneklintWaxholms OK18:04
4531Björn LundquistOK Ravinen18:05
4532Anders GalinSurahammars SOK18:06
4533Erik DyreliusSnättringe SK18:07
4535Peter FredricsonIFK Mora OK18:09
4536Patric De BoussardIFK Enskede18:10
4537Andreas EklundGöteborg-Majorna OK18:11
4538Peter EttlingSkogspojkarnas OK18:12
4539Jonas EklundOK Rodhen18:13
4540Stefan Svensson GeliusSnättringe SK18:14
4541Magnus JonssonSundsvalls OK18:15
4543Lars-Erik HaslerSurahammars SOK18:17
4544Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK18:18
4545Peter RydesäterRehns BK18:19
4546Marcus PherssonOK Linné18:20
4547Magnus JohanssonNyköpings OK18:21
4548David LindgrenVästerås SOK18:22
4549Tomas EklundSkogsluffarnas OK18:23

D50

1 900 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
5001Maria KvarnlöfOK Roslagen17:28
5002Anette BernhedSävedalens AIK17:29
5003Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL17:30
5004Anethe MansénSkarpnäcks OL17:31
5005Lena StrömbäckLinköpings OK17:32
5006Berit GummusIFK Mora OK17:33
5007Kristina BäckArboga OK17:34
5008Cecilia WestströmSundbybergs IK17:35
5009Madeleine LimparAttunda OK17:36
5010Elisabet ElmertoftNorbergs OK17:37
5011Karin AnderssonIF Hagen17:38
5013Helena HolmbergKöping-Kolsva OK17:40
5014Annika OttenbäckSegersta OK17:41
5015Lotta StålVästerbergslagens OL17:42
5017Anna Sofie BarkLinköpings OK17:44
5018Ulrika BacklundDalaportens OL17:45
5019Catarina LarssonVästerås SOK17:46
5020Monica HatlenSnättringe SK17:47
5021Åsa AlsiöIF Hagen17:48
5022AnnaKarin HaglundSundsvalls OK17:49
5023Karin BjörklundIFK Enskede17:50
5024Siv BrodinIFK Mora OK17:51
5025Ninni CarlssonStora Tuna OK17:52
5026Josefine NordströmOK Triangeln17:53
5027Therese ForsKvarnsvedens GOIF OK17:54
5028Katarina RundströmIFK Enskede17:55
5029Camilla NäslundOK Hammaren17:56
5030Lotta BorgLinköpings OK17:57
5031Karin TidevallSkogsluffarnas OK17:58
5032Pia LindholmSundsvalls OK17:59
5034Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK18:01
5035Liselott KihlSundbybergs IK18:02
5036Annette WigertzLånghundra IF18:03
5037Karin SteneboAttunda OK18:04
5038Marie AlfredssonOK Tyr18:05
5039Ebba HedegårdOK Kolmården18:06

H50

2 140 m, 43 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
5001Pär TögenmarkOK Linné17:38
5002Magnus JeppssonOK Hammaren17:39
5003Magnus LarssonVästerås SOK17:40
5004Patrik OttossonGävle OK17:41
5005Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL17:42
5007Pär StålVästerbergslagens OL17:44
5008Magnus HedegårdOK Kolmården17:45
5009Tommy LindbergOK Roslagen17:46
5010Ola TovenKöping-Kolsva OK17:47
5011Jonas BirgersonMalungs OK Skogsmårdarna17:48
5012Conny ForsbergLånghundra IF17:49
5013Conny ErikssonIFK Mora OK17:50
5014Cristian OlivestamVimmerby OK17:51
5015Erik HelanderOK Roxen17:52
5016Lars Håkan SandvikAttunda OK17:53
5017Per MolinHärnösands OK17:54
5018Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OL17:55
5019Fredrik SoneAttunda OK17:56
5020Hans-Olof PerssonOK Alehof17:57
5021Stefan HenrikssonIFK Enskede17:58
5022James ChristieSnättringe SK17:59
5023Johan PetterssonOK Motala18:00
5025Hans JonssonVäsby OK18:02
5026Peter BäckArboga OK18:03
5027Per CarlssonStora Tuna OK18:04
5028Robert PalmVästerås SOK18:05
5029Lars OlssonOK Linné18:06
5030Anders L OlssonGävle OK18:07
5031Pontus GilleOK Roslagen18:08
5033Ola HultinOK Roslagen18:10
5034Johan EngesLeksands OK18:11
5035Peter LandénGustavsbergs OK18:12
5036Ulrik IversAttunda OK18:13
5037Peter LundOK Kolmården18:14
5038Magnus JohanssonOK Löftan18:15
5039Lars GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna18:16
5040Ulf LindqvistÖstersunds OK18:17
5041Magnus BergmanOK Kåre18:18
5042Svante JonsellVallentuna-Össeby OL18:19
5043Tomas ForsKvarnsvedens GOIF OK18:20
5044Anders HolmqvistSnättringe SK18:21
5045Per ForsbergIFK Enskede18:22
5046Jörgen StegardSkarpnäcks OL18:23

D55

1 780 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
5501Anna-Karin SundqvistTullinge SK17:07
5502Kia NordströmTäby OK17:08
5503Karin ProforsKöping-Kolsva OK17:09
5505Ingrid JohanssonLaholms IF OK17:11
5506Gunilla RylanderStora Tuna OK17:12
5507Annika ArdellOK Rodhen17:13
5508Christina SternerTockarps IK17:14
5509Marita FilipssonMarkaryds FK17:15
5510Annika LundströmVäsby OK17:16
5511Ingrid KensbyOK Tyr17:17
5512Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK17:18
5513Kati NémethStigmännen Karlshamns OK17:19
5514Johanna SundströmJärla Orientering17:20
5515Carina SandbergSäterbygdens OK17:21
5517Annika SvenssonSolna OK17:23
5518Tone HollowellOK Tyr17:24
5519Annlouise AlmqvistIFK Mora OK17:25
5520Ulla MolinAttunda OK17:26
5521Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK17:27
5522Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK17:28
5523Camilla AdlertegOK Enen17:29
5524Eva WadmanVästerås SOK17:30
5525Tina HagårdRävetofta OK17:31
5526Anna Weckner WestlundOK Tyr17:32
5528Sussie BjörkmanDalaportens OL17:34
5529Maria WidmarkIF Hagen17:35
5530Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK17:36
5531Pia VångellLinköpings OK17:37
5532Kerstin OhlssonHaninge SOK17:38
5533Karin JanssonOK Rodhen17:39
5534Dorothe SpillmannIF Thor17:40

H55

2 010 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
5501Bo BörjessonStorviks IF17:00
5503Mats KensbyOK Tyr17:02
5504Sveke JonssonOK Dellen17:03
5505Torbjörn SöderlundLeksands OK17:04
5506Håkan EggertIF Hagen17:05
5507Kenneth EdlundLycksele IF17:06
5508Ove RinnbäckOK Ravinen17:07
5509Robert ÖstlundSäterbygdens OK17:08
5510Andreas GroteOLC SKOG Fribourg17:09
5511Christer BorgGöteborg-Majorna OK17:10
5512Anders OhlinRånäs OK17:11
5513Sven WigertzLånghundra IF17:12
5514Mats JönssonKorsnäs IF OK17:13
5515Jan LindhSundbybergs IK17:14
5517Thomas HollowellOK Tyr17:16
5518Piero SannicolòTullinge SK17:17
5519Torbjörn OhlssonHaninge SOK17:18
5520Rikard BorgLinköpings OK17:19
5521Jan Petter HansenGöteborg-Majorna OK17:20
5522Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF17:21
5523Peter HambäckLånghundra IF17:22
5524Ove SchönningLjusdals OK17:23
5525Thomas ArvidssonSäterbygdens OK17:24
5526Per BlomIFK Enskede17:25
5527Per SandbergSäterbygdens OK17:26
5528Mats HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF17:27
5529Jörgen HectorSnättringe SK17:28
5530Jonas NäslundOK Hammaren17:29
5531Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK17:30
5533Thomas SparrIFK Mora OK17:32
5534Harry HietanenGävle OK17:33
5535Leif SandahlOK Tyr17:34
5536Per WadmanVästerås SOK17:35
5537Stefan Karlsson AlsiöIF Hagen17:36
5538Mikael BacklundDalaportens OL17:37

D60

1 690 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
6001My RönnolsTäby OK17:00
6002Kane AnderssonIFK Mora OK17:01
6003Gunilla KreissJärla Orientering17:02
6004Christina OlssonSkåneslättens OL17:03
6005Lotta ValentinGustavsbergs OK17:04
6006Karin GunnarssonStora Tuna OK17:05
6008Annika StaafForsa OK17:07
6009Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK17:08
6011Inger WesterbergIF Hagen17:10
6012Agneta OlivestamVimmerby OK17:11
6013Anki Teike AnderssonForsa OK17:12
6014Gunilla AxelssonSävedalens AIK17:13
6015Gunilla LärfarsLeksands OK17:14
6016Linnea CarlssonSkarpnäcks OL17:15
6017Ina LindebergSkåneslättens OL17:16
6018Lisa AnnersandOK Tyr17:17
6020Annika DavidssonOK Klemmingen17:19
6021Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK17:20
6022Marie MalmbergKvarnsvedens GOIF OK17:21
6023Eva Rabe MagnussonIF Hagen17:22
6024Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb17:23
6025Lena LarssonSala OK17:24
6026Yvonne TovenKöping-Kolsva OK17:25

H60

1 970 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
6002Sixten WestlundOK Tyr17:45
6003Lasse JohanssonEds SK17:46
6004Lars MattssonOK Kåre17:47
6005Lars LindgrenOK Ödmården17:48
6006Per-Olov SjöströmVästerås SOK17:49
6007Jan KihlSundbybergs IK17:50
6008Kenneth PetterssonJärfälla OK17:51
6009Rune SundströmSöderhamns OK17:52
6010Lars SjökvistStora Tuna OK17:53
6011Göran HedmanValbo AIF17:54
6012Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK17:55
6013Andreas HjertsonOK Linné17:56
6014Kjell BomanSöderhamns OK17:57
6016Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK17:59
6017Tomas AnderssonOK Tor18:00
6018Jan-Erik SkyttnerLjusdals OK18:01
6019Jan SveideFrölunda OL18:02
6020Ulf SundinGöteborg-Majorna OK18:03
6021Hans TarandiIFK Lidingö SOK18:04
6022Johan BerglundSävedalens AIK18:05
6023Bengt SchwartzOK Kolmården18:06
6024Ulf PalmérUlricehamns OK18:07
6025Ulf BurmanGustavsbergs OK18:08
6026Leif GustafssonSäterbygdens OK18:09
6028Ingemar MånssonRonneby OK18:11
6029Göran NilssonSnättringe SK18:12
6030Clas BörjessonIK Uven18:13
6031Bernt AnderssonIF Rigor18:14
6032Anders BjörklundSävedalens AIK18:15
6033Jan LundgrenLinköpings OK18:16
6034Lennart WinbergHudiksvalls OK18:17
6035Mats LundbergDalaportens OL18:18
6036Sven GranathTjällmo-Godegårds OK18:19
6037Svante LindgrenKorsnäs IF OK18:20

D65

1 560 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
6501Gunnel MånssonOK Vilse 8717:02
6502Catherine DawsonGafanhori17:03
6503Britt GunnarssonKristinehamns OK17:04
6504Susanne BerglundSävedalens AIK17:05
6506Lena JakobssonVästerås SOK17:07
6507Eva TykessonRävetofta OK17:08
6508Marit NilssonKils OK17:09
6509Anita LindbohmSkarpnäcks OL17:10
6510Christina HjertsonOK Linné17:11
6511Lisbeth HörnellDomnarvets GOIF17:12
6512Monica MartinssonOK Tranan17:13
6513Margareta SvenssonOK Vilse 8717:14
6515Kristina WåhlinVästerås SOK17:16
6516Inger OnsbringEskilstuna OL17:17
6517Stina GunnarssonÄrla IF17:18
6518Maud Göthe LundgrenLinköpings OK17:19
6519Britt LarssonLänna IF17:20
6520Åsgerd BergmanOK Tranan17:21
6521Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad17:22
6522Anna-Karin ArgusSol Tranås17:23
6523Lena JanssonJärla Orientering17:24
6524Ulla GummesonVäsby OK17:25
6525Gullan AnderssonVästerås SOK17:26
6526Anna-Karin JohanssonVandrarringen17:27
6527Helena HemströmGävle OK17:28
6529Gunnel GillenäsKristinehamns OK17:30

H65

1 860 m, 44 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
6501Roy FranssonÄrla IF17:01
6502Anders GunnarssonSurahammars SOK17:02
6503Bo AnderssonVästerås SOK17:03
6504Stefan MillegårdSävedalens AIK17:04
6505Hans-Erik PerssonSundbybergs IK17:05
6506Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn17:06
6507Per Arne EvaldssonOK Gynge17:07
6508Reinhold LenneboIF Thor17:08
6509Lennart KalénSOK Viljan17:09
6510Olle BohmanHjärnarps OL17:10
6511Lennart HävrénTullinge SK17:11
6512Christer NordströmOK Älvsjö-Örby17:12
6513Peter RasmussenNyköpings OK17:13
6514Göran LarssonSala OK17:14
6515Matz LarssonGustavsbergs OK17:15
6516Ulf RadlerJärfälla OK17:16
6517Thom SandvikAvesta OK17:17
6518Jan-Ola KarlssonOK Njudung17:18
6519Lars JakobssonVästerås SOK17:19
6520Sven LarssonSärna SK17:20
6521Tommy ÖstLjusdals OK17:21
6522Anders MalmbergKvarnsvedens GOIF OK17:22
6524Rolf SteinerKristinehamns OK17:24
6525Gunnar MunkteliusSurahammars SOK17:25
6526Uno MagnussonIF Hagen17:26
6527Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK17:27
6528Stefan GunnarssonKristinehamns OK17:28
6529Mikael TarandiIFK Lidingö SOK17:29
6530Lars GustafssonOK Gränsen17:30
6532Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK17:32
6533Sven-Inge SvenssonHässleholms OK17:33
6534Håkan LööfMariestads FK17:34
6535Bengt SöderqvistDalaportens OL17:35
6536Sten-Åke HolmbergSala OK17:36
6537Göran SvensonSOK Viljan17:37
6538Gunde HjalmarssonStora Tuna OK17:38
6539Leif WadmanKöping-Kolsva OK17:39
6540Hans-Erik SkalbergVästerås SOK17:40
6541Kjell SandströmBodens Bandyklubb OS17:41
6543Göran DavidssonOK Klemmingen17:43
6544Harry EnbergVästerbergslagens OL17:44
6545Leo JohanssonVandrarringen17:45
6546Kent GranqvistVästerviks OK17:46
6547Claes ÖgrenOK Nalle17:47

D70

1 410 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7001Margareta HeldFK Åsen17:39
7002Ewa NordlundLänna IF17:40
7003Lena WahssAvesta OK17:41
7004Birgitta KlangLånghundra IF17:42
7005Anne LundmarkJärfälla OK17:43
7006Eva LindgrenLinköpings OK17:44
7008Anna BlomgrenTullinge SK17:46
7009Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna17:47
7010Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK17:48
7011Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF17:49
7012Britt ErikssonSala OK17:50
7013Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL17:51
7014Eva AlsinIK Ymer17:52
7015Christina FlordalSundsvalls OK17:53
7016Ingela HurtigKvarnsvedens GOIF OK17:54
7018Inga-Lill PetterssonLinköpings OK17:56
7019Maria EhnTullinge SK17:57
7020Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad17:58
7021Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK17:59
7022Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK18:00
7023Maj-Britt ByströmRävetofta OK18:01
7024Maud MossbergOK Järnbärarna18:02
7025Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK18:03
7027Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK18:05

H70

1 570 m, 53 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7001Karl Evert SvenssonIF Hagen17:00
7002Leif CarlssonSkarpnäcks OL17:01
7003Stig OvelandValbo AIF17:02
7004Jan BojlingSolna OK17:03
7005Mats MårtenssonStora Tuna OK17:04
7007Kjell ErikssonOK Djerf17:06
7008Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna17:07
7009Anders HurtigKvarnsvedens GOIF OK17:08
7010Torgny PetterssonVästerviks OK17:09
7011Lars PerssonOK Kompassen17:10
7012Christer GillenäsKristinehamns OK17:11
7013Rune SandbergUddevalla OK17:12
7014Thomas JohanssonStigmännen Karlshamns OK17:13
7015Ingemar LarssonTullinge SK17:14
7017Olle AdolfssonLerums SOK17:16
7018Ulf KjellinOK Hedströmmen17:17
7019Matts EngvallBodens Bandyklubb OS17:18
7020Ulf BråsjöJärla Orientering17:19
7021Roy DawsonGafanhori17:20
7022Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK17:21
7023Kjell MartinssonOK Tranan17:22
7024Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden17:23
7025Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK17:24
7026Åke LewanderSkarpnäcks OL17:25
7027Gunnar EricssonGävle OK17:26
7028Roland NilssonSOK Viljan17:27
7029Per-Erik WåhlbergOK Linné17:28
7030Gert LundquistGotlands Bro OK17:29
7031Christer HellströmStora Tuna OK17:30
7033Nils-Birger JohanssonSol Tranås17:32
7034Olle ArmanNyköpings OK17:33
7035Lars StrinnholmÖstersunds OK17:34
7036Yngve PetterssonLinköpings OK17:35
7037Klas LangelsSkarpnäcks OL17:36
7038Åke GustavssonOK Älgen17:37
7039Leif NordlundLänna IF17:38
7040Hans SvensonSOK Viljan17:39
7041Hans-Gösta BernhardMariestads FK17:40
7042Tommy WåhlinVästerås SOK17:41
7043Bernt LöfkvistBjursås OK17:42
7044Kjell JeppsonIF Rigor17:43
7045Lars Olavi PeldanEnebybergs IF17:44
7046Hans-Ove ErikssonNyköpings OK17:45
7047Alf LindbergKöping-Kolsva OK17:46
7048Håkan NilssonMalmö OK17:47
7049Per-Åke CarlenstamVäsby OK17:48
7050Christer SandhOK Roxen17:49
7051Anders ClaessonIFK Mora OK17:50
7052Claes NidebornStora Tuna OK17:51
7053Tommy HeldFK Åsen17:52
7054Leif SandgrenFrosta OK17:53
7055Ingvar BergmanOK Tranan17:54
7057Winn BjörklundSundsvalls OK17:56

D75

1 250 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7501Brigitte AlsénOK Roxen17:42
7502Mariann KjellbergBredareds IF17:43
7503Ulla NilssonSOK Viljan17:44
7504Sonia JohanssonKvarnsvedens GOIF OK17:45
7505Torid KvaalFreidig17:46
7507Ann-Charlotte JensenHässleholms OK17:48
7508Britt RangertIK Ymer17:49
7509Gunilla GrönbladHärlövs IF17:50
7510Lotta GranholmLinköpings OK17:51
7511Anne-Marie ByströmSidensjö IK17:52
7512Britten PerssonFinspångs SOK17:53
7514Birgitta OlssonRonneby OK17:55
7515Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK17:56
7516Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK17:57
7517Brita DahlbergHässleholms OK17:58
7518Margareta HaraldssonSigtuna OK17:59
7519Carina LindmanFinspångs SOK18:00
7520Laila NäslundSelånger SOK18:01
7521Torill SvendsenFrosta OK18:02
7522Ulla LindheIK Stern18:03
7523Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK18:04
7524Kerstin ErnvidUlricehamns OK18:05
7526Gunnel BalckIFK Lidingö SOK18:07

H75

1 410 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7501Ulf SvedestamEskilstuna OL17:00
7502Stig IsraelssonOK Tylöskog17:01
7503Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK17:02
7504Henrik HvoslefIK Stern17:03
7505Hans PerssonOK Älgen17:04
7506Hans KruskopfKorsnäs IF OK17:05
7507Arne KarlssonOK Tor17:06
7508Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad17:07
7509Ivan ErnvidUlricehamns OK17:08
7511Sören ErikssonLänna IF17:10
7512Ragnar ErikssonOK Hedströmmen17:11
7514Kalle JohanssonOK Skogshjortarna17:13
7515Kenneth LindborgHässleholms OK17:14
7516Håkan MossbergOK Järnbärarna17:15
7517Rolf ÖhrnNynäshamns OK17:16
7518Jerry HolmEskilstuna OL17:17
7519Christer GrönbladHärlövs IF17:18
7520Leif StrandbergGustavsbergs OK17:19
7521Björn LinnersjöOK Orion17:20
7522Erik KardellNjurunda OK17:21
7523Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL17:22
7525Roland OffrellFrosta OK17:24
7526Roland AlsénOK Roxen17:25
7527Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad17:26
7528Sven-Olov NorlinRimbo SOK17:27
7529Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF17:28
7530Sören WingeUpsala IF17:29
7531Ingemar AnderssonOK Orion17:30
7532Erland LingJönköpings OK17:31
7533Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK17:32
7534Gunnar AnderssonIK Vista17:33

D80

1 250 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8001Gunnel BörjessonIK Uven17:00
8002Marianne GrahnGöteborgs SK17:01
8004Vivi-Anne BylundRydboholms SK17:03
8005Britt PetterssonOK Roxen17:04
8006Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK17:05
8008Inger Daniels-ÖstKorsnäs IF OK17:07
8009Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK17:08

H80

1 250 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8001Gunnar BylundRydboholms SK17:17
8002Lars-Erik LindellVäsby OK17:18
8003Svante NyströmVästerbergslagens OL17:19
8004Gunnar ØsterbøFreidig17:20
8005Lennart KarlssonOK Grip17:21
8006Roland KarlssonRonneby OK17:22
8007Sivert AxelssonKalmar OK17:23
8009Stig ÖstKorsnäs IF OK17:25
8010Rune CarlssonSundbybergs IK17:26
8011Ove JohanssonOK Järnbärarna17:27
8012Folke NyströmVästerbergslagens OL17:28
8013Curt ThorénNyköpings OK17:29
8015Per LarssonJönköpings OK17:31

D85

1 190 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8501Solveig SpångbergIFK Lidingö SOK17:02
8503Clarie EkOK Pan-Kristianstad17:04

H85

1 190 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8501Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK17:00
8502Alf LundkvistOK Tor17:01
8503Nils JanssonSkattkärrs SOK17:02
8504Allan HåkanssonSOK Viljan17:03
8506Rolf AnderssonRimbo SOK17:05
8507Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF17:06
8509Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad17:08
8510John LarssonVästvärmlands OK17:09

H90

1 070 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9002Rune IsakssonHelsingborgs SOK17:02
9003Curth SvenssonSkåneslättens OL17:03

Öppen 1

970 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Aron SöderlundKarlsbyhedens OK18:00:00
Ida-Marie TuvessonSundsvalls OK18:00:00
Arvid HedmanÖstersunds OK18:28:22
Frida HerbstVästerås SOK18:29:20
Ludvig LindbergGustavsbergs OK18:30:00
Julia PetterssonJärfälla OK18:30:49
Liam de BoussardIFK Enskede18:31:19
Alice JohanssonRehns BK18:31:47
Jonatan AlinIFK Mora OK18:31:49
Lovisa KajsIFK Mora OK18:32:13
Joel WesterberghRasbo IK18:34:17
Sarah LundellOK Österåker18:35:22
Ida PetterssonJärfälla OK18:35:29
Harry NorellSnättringe SK18:37:00
Love NorellSnättringe SK18:38:53
Lova JonssonSkarpnäcks OL18:38:58
Lova HolmströmIFK Hedemora OK18:40:22
Thomas HolmbergCentrum OK18:40:39
Iris WikströmOK Hammaren18:43:17
Linnea DufvaSundsvalls OK18:43:30
Wilma UnanderSundsvalls OK18:44:01
Alma FaxénVäxjö OK18:44:10
Elsa WoxlinSkogslöparna18:45:18
Stina OlarsEdsbyns OK18:45:50
Lukas Amblie TarandiIFK Lidingö SOK18:47:21
Elsa NymansEdsbyns OK18:49:07
Iris NymansEdsbyns OK18:49:11
Erik NymansEdsbyns OK18:49:13
Oskar KullmanStora Tuna OK18:49:18
Alex JohanssonNyköpings OK18:50:27
Oliver JohanssonNyköpings OK18:51:21
Liv FritzellCentrum OK18:51:33
Jon Forsberg RundströmIFK Enskede18:53:05

Öppen 3

1 410 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jan DahlbergHässleholms OK18:28:25
Elin PalmVästerås SOK18:28:58
Lovisa BjörnbergVästerås SOK18:30:26
Kajsa BergrothVästerås SOK18:30:40
Lucas De BoussardIFK Enskede18:31:20
Sebastian AlinIFK Mora OK18:31:25
Anton ÅbergOK Linné18:31:31
Anne-Marie LundquistGotlands Bro OK18:32:32
Erik SjöstrandLinköpings OK18:35:12
Marie RubérLinköpings OK18:35:13
Hanna RydesäterRehns BK18:36:36
Malte GranefeltOK Tyr18:36:57
Teodor JonssonSkarpnäcks OL18:37:31
Cecilia NorellSnättringe SK18:37:54
Simon LindqvistÖstersunds OK18:39:03
Elvin LundbergOK Kåre18:39:30
Olle NäslundSelånger SOK18:40:02
Gustav LindbergOK Roslagen18:43:01
Hanna WoxlinSkogslöparna18:45:20
Lisa YtterströmSundsvalls OK18:45:40
Kenneth PetterssonSundsvalls OK18:45:42
Herman EliassonSundsvalls OK18:46:07
Alexander DufvaSundsvalls OK18:47:22
Anton FaxénVäxjö OK18:48:09
Albin TuvessonSundsvalls OK18:48:20
Selma YtterströmSundsvalls OK18:49:22
Eva LindOK Tor18:49:49
Tilde EngbergHärnösands OK18:50:12
Amelie JosefssonSkogslöparna18:50:13
Melker SundströmLeksands OK19:10:46
Viktor KullmanStora Tuna OK

Öppen 5

1 780 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ida LarssonVästerås SOK18:00:00
Vidar NettelmarkSurahammars SOK18:00:00
Sanna RinnbäckOK Ravinen18:00:00
Malte SöderlundKarlsbyhedens OK18:00:00
Kristina SkoglundSödertälje-Nykvarn OF18:28:41
Erik PalmVästerås SOK18:30:47
Edvin WallnerAttunda OK18:31:21
Anders ThoméeIFK Mora OK18:31:33
Alfons WesterberghRasbo IK18:34:05
Robin BergrothVästerås SOK18:34:47
Helena AnderssonJärfälla OK18:34:52
Isak StåhlbrandtRasbo IK18:35:01
Leo LjungbergSkarpnäcks OL18:37:38
Amanda BäckArboga OK18:37:50
Staffan VestbomOckelbo OK18:38:24
Linn De BoussardIFK Enskede18:38:31
Hanna LindqvistÖstersunds OK18:39:38
Ellen ThorsénSurahammars SOK18:40:18
Kajsa HallVästerås SOK18:40:27
Axel TrofastTullinge SK18:41:18
Åsa HanssonTullinge SK18:41:56
Mattias LarssonSundsvalls OK18:42:15
Kirsty Mc IntyreOK Tyr18:42:41
Lovisa DufvaSundsvalls OK18:43:02
Lena GilleOK Roslagen18:43:20
Mathias DryseliusSkarpnäcks OL18:43:39
Filip DryseliusSkarpnäcks OL18:44:16
Alva EliassonSundsvalls OK18:44:19
Ella YtterströmSundsvalls OK18:44:53
Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL18:49:15
Caroline YtterströmSundsvalls OK18:49:23
Tove SvedellSkarpnäcks OL18:50:19

Öppen 7

2 240 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Thomas PetterssonDomnarvets GOIF18:00:00
Axel GräfningsGrycksbo IF OK18:28:08
Kristina HammarfalkÖstersunds OK18:29:42
Bengt SalomonssonSkåneslättens OL18:30:35
Kristian FellVästerås SOK18:34:07
Elias Jeb BergrothVästerås SOK18:34:54
Hanny EdströmHärnösands OK18:35:06
Sofia TunessonSkogspojkarnas OK18:35:10
Curt LandinRehns BK18:35:15
Per-Johan JosefssonSkogslöparna18:36:44
Eric BäckArboga OK18:39:56
Enni LundbergOK Kåre18:40:15
Daniel FogelmarkOK Södertörn18:40:31
Hanna HolmströmIFK Hedemora OK18:40:35
Tindra JonssonSkarpnäcks OL18:43:10
Isabelle StåhlbrandtRasbo IK18:49:25
Elin  OlarsEdsbyns OK18:49:36
Tilda DalekantIFK Enskede18:49:39
Elmina MolinHärnösands OK18:50:05
Per WistedtSundbybergs IK18:52:20
Elis Forsberg RundströmIFK Enskede18:53:53

Öppen 8

2 740 m, 54 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Malte AlbinssonOK Österåker18:00:00
Louise HaneOK Nolaskogsarna18:00:00
Dag StridhMalungs OK Skogsmårdarna18:00:00
Åsa SundströmJärla Orientering18:00:00
Rasmus SöderbergGävle OK18:00:00
Mikael SöderlundKarlsbyhedens OK18:00:00
Klaus CsúcsIFK Mora OK18:29:31
Valle LarssonIF Thor18:30:17
Josiah BergrothVästerås SOK18:30:32
Greta HedmanÖstersunds OK18:30:41
Joel WallnerAttunda OK18:31:07
Elias WesterberghRasbo IK18:34:41
Emil ArvidssonSäterbygdens OK18:34:42
Rasmus PåledalOK Roxen18:34:58
Lucas SöderbergGävle OK18:35:07
Joel Börjesson ErikssonStorviks IF18:35:20
Karin HagwallLunds OK18:36:33
Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK18:36:55
Kadri KalvoSundsvalls OK18:37:12
Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK18:37:18
Moa Algers OmholtSkogspojkarnas OK18:37:59
Hugo BraamOK Denseln18:38:17
Nadja RutzSundbybergs IK18:40:17
Amanda HallVästerås SOK18:40:20
Örjan AhnoffCentrum OK18:40:46
Maria CarlströmCentrum OK18:41:33
Thobias BrodinIFK Mora OK18:41:37
Egil LissmyrIFK Mora OK18:41:39
Lovisa HambäckLånghundra IF18:41:42
Annika GustafssonCentrum OK18:42:52
Filip BäckArboga OK18:43:04
Boel SundbergOK Södertörn18:43:49
Lena NilssonOK Österåker18:44:46
Fredrik ÅkerlindVallentuna-Össeby OL18:45:25
Viktor SoneAttunda OK18:45:28
Jacob KällströmVallentuna-Össeby OL18:47:02
Elis IversAttunda OK18:49:01
Ludde BlomIFK Enskede18:49:17
Linus NilssonOK Österåker18:49:20
Emil ÅbergOK Linné18:49:24
Nils Forsberg RundströmIFK Enskede18:49:32
Albin WarvelinLånghundra IF18:49:34
Christian OlarsEdsbyns OK18:49:45
Pär BodénLitsbygdens SK18:50:30
Therese NilssonOK Österåker18:50:37
Erik LundhRehns BK18:50:57
Linus WirénOK Österåker18:51:03
Simon LundellOK Österåker18:51:04
Niclas NilssonOK Österåker18:52:25
Urban StåhlSundbybergs IK18:54:19
Jonatan StåhlSundbybergs IK18:55:46
Eskil WidehagSundbybergs IK18:58:00
Ronja StåhlSundbybergs IK18:59:08
Jonas NymansEdsbyns OK19:03:47

Annonser