Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för KSK-sprinten

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: KSK-sprinten
Arrangörsorganisation: Kinnaströms SK
Datum: söndag 13 oktober 2019

Etapp 1Etapp 2

D21

2 290 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ebba HjertbergHestra IF09:57
Maria PollMölndal Outdoor IF09:59
Veronica LindgrenOK Skogshjortarna10:01
Klara AxelssonEksjö SOK10:03
Emely WeihartHestra IF10:05

H21

2 440 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olle SörqvistMarkbygdens OK10:04
Felix GarmerGöteborg-Majorna OK10:06
Pontus KarlssonMarkbygdens OK10:08
Erik LundStenungsunds OK10:10
Olle BergstedtMarkbygdens OK10:12
Philip HjellströmGränna-Bygdens OK10:14
Felix AxelssonMarkbygdens OK10:16
Axel ErikssonOK Löftan10:18
Axel BechtelFK Friskus-Varberg10:20
Marcus RagnarssonMarkbygdens OK10:22

D16

2 130 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maja InghammarHestra IF09:58
Stina AnderssonAnderstorps OK10:00
Annie ErikssonOK Löftan10:02
Alva WallinIK Trenne Ullared10:04
Stella BurénIK Ymer10:06

H16

2 160 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Axel EckhardtMarkbygdens OK10:00
Johan LundStenungsunds OK10:02
Filip IngemarssonHestra IF10:04
Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna10:06

D14

1 780 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Moa HolstenHestra IF10:01
Alice WernklevIK Ymer10:03
Tova DuellHestra IF10:05
Sara Storm-AnderssonOK Tyr10:07
Hanna NilssonHestra IF10:09
Nathalie RingströmRydboholms SK10:11
Klara NilssonHestra IF10:13
Elin BlomqvistMarkbygdens OK10:15

H14

2 130 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Einar SörqvistMarkbygdens OK10:10
Edvin LennartsonUlricehamns OK10:12
Oliver JohanssonBredareds IF10:14
Viggo WulffOK Gränsen10:16
Victor HörnquistAnderstorps OK10:18
Tom WeihartHestra IF10:20
Lukas KlangUlricehamns OK10:22
Aron MolanderOK Gränsen10:24

D12

1 800 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Astrid HjelmLunds OK10:16
Alice LarssonBredareds IF10:18
Frida SkoglundUlricehamns OK10:20
Nikki WeihartHestra IF10:22
Ella AnderssonAnderstorps OK10:24

H12

1 800 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elias BengtssonOK Tranan09:58
Nils LydmarkSjövalla FK10:00
Edvin SonedahlOK Landehof10:02
Elliot BurvallOK Orinto10:04
Joar BlomqvistBredareds IF10:06
Jacob HolmbergUlricehamns OK10:08

D10

1 260 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ellen HederströmLerums SOK10:17
Amanda SidebyGöteborg-Majorna OK10:19

H10

1 260 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Axel LydmarkSjövalla FK10:01
Johannes HolmbergUlricehamns OK10:05
Ludvig BurvallOK Orinto10:07
Olle BlomqvistMarkbygdens OK10:09
Mio KlassonUlricehamns OK10:11

D35

1 770 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK10:02

H35

2 290 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Andreas MartinssonMarkbygdens OK10:10
Kristian ErikssonMarkbygdens OK10:12
Martin KlassonUlricehamns OK10:14
Daniel SundqvistOK Orinto10:16

D40

1 770 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ann-Christine NilssonGällstadbygdens SOK10:07
Linda SidebyGöteborg-Majorna OK10:09
Åsa HagnestålMarkbygdens OK10:11
Åsa LindqvistHestra IF10:13
Katharina MyrénIK Trenne Ullared10:15
Johanna RönnqvistOK Löftan10:17

H40

2 160 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magnus WallinIK Trenne Ullared10:13
Peter WernklevIK Ymer10:15
Urban RingströmRydboholms SK10:17

D45

1 780 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Catrin MolanderOK Gränsen10:03
Annika BechtelFK Friskus-Varberg10:05
Helena BlomqvistMarkbygdens OK10:07
Angelica BrandqvistTibro OK10:09

H45

2 290 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Laust SörensenGöteborg-Majorna OK09:57
Magnus BåthSOK 6809:59
Per HolmbergUlricehamns OK10:01
Brett WeihartHestra IF10:03
Martin BobergIF Rigor10:05
Patrik AnderssonAnderstorps OK10:07
Fredrik BergIF Rigor10:09

D50

1 830 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helena SvenssonFK Herkules09:58
Monika HjellströmGränna-Bygdens OK10:00
Marita HaglundBredareds IF10:02

D55

1 680 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Catarina ÅkerströmFK Herkules10:12
Anita BodinGällstadbygdens SOK10:13

H55

1 830 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Pär GustavssonGöteborg-Majorna OK10:06
Roy JohanssonOK Skogsvargarna10:08
Christer BorgGöteborg-Majorna OK10:10
Ragnar UppströmFK Herkules10:12
Anders KjellbergOK Skogsvargarna10:14
Hans LindgrenOK Skogshjortarna10:16
Jens LindströmTibro OK10:18

D60

1 680 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Leila LjunggrenMarkbygdens OK10:16
Kerstin Haugen LundStenungsunds OK10:17
Ulla RagnarssonMarkbygdens OK10:18

H60

1 830 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hans GarmerGöteborg-Majorna OK10:24
Magnus AnderssonUlricehamns OK10:25
Magnus UppströmFK Herkules10:26
Jörgen IvarssonGöteborg-Majorna OK10:27
Arne LundStenungsunds OK10:28
Clas BörjessonIK Uven10:29
Arne KlintbergEksjö SOK10:30
Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK10:31
Lasse JohanssonEds SK10:32

D65

1 550 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Evamarie LundahlIF Hagen10:01
Anita EklöfIK Ymer10:02

H65

1 680 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kent ErikssonLerums SOK10:01
Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb10:02
Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK10:03
Kent KardellLjungskile FK10:04
Bill AnderssonHestra IF10:05
Gunnar EckertIK Hakarpspojkarna10:06
Björn PetterssonUlricehamns OK10:07
Anders ErikssonIF Hagen10:08

D70

1 430 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK10:00
Inger LindblomOK Orinto10:02
Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna10:04
Barbro AnderssonOK Skogshjortarna10:06
Eva AlsinIK Ymer10:08

H70

1 680 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sölve AnderssonBredaryds SOK10:21
Lennart AnderssonGöteborgs SK10:22
Lars-Åke SjökvistVärend GN OL10:23
Lars-Olof RönnqvistOK Löftan10:24
Kjell JeppsonIF Rigor10:25
Hans CarlssonIFK Göteborg Orientering10:26
Roland BomanUlricehamns OK10:27
Ronny RagnarssonMarkbygdens OK10:28
Arne AlexanderssonStenungsunds OK10:29
Bo LindqvistHestra IF10:30
Olle AdolfssonLerums SOK10:31
Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK10:32

D75

1 430 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mariann KjellbergBredareds IF10:14
Ingrid HermanssonIK Ymer10:16
Ulla LindheIK Stern10:18
Gunnel SvenssonIK Ymer10:20

H75

1 550 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Dag LorénOK Frisene10:07
Bert LuvöFK Herkules10:08
Lars LjungbergTrollhättans SOK10:09
Ronny AnderssonOK Skogshjortarna10:10
Sune MentorGöteborg-Majorna OK10:11
Kalle JohanssonOK Skogshjortarna10:12
Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK10:13
Gunnar AnderssonIK Vista10:14
Henrik HvoslefIK Stern10:15
Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK10:16
Bengt-Åke SvenssonIK Ymer10:17
Gunnar BrystHjobygdens OK10:18
Ingemar LindblomOK Orinto10:19
Lars JohanssonOK Skogshjortarna10:20

D80

1 430 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK10:23
Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna10:25
Vivi-Anne BylundRydboholms SK10:27
Gunnel BörjessonIK Uven10:29

H80

1 550 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnar BylundRydboholms SK10:24
Lasse OlssonIK Trenne Ullared10:25
Carl-Henrik HallbergIK Uven10:26
Ernie BroströmHalmstad OK10:27

Inskolning

1 090 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Oliver AugustssonKinnaströms SK10:19:40
Felicia AugustssonKinnaströms SK10:19:43
Ture ChristenssonKLubblös10:46:49

U1

1 090 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emilia HederströmLerums SOK10:03:23
Judith GranatMarkbygdens OK10:04:53
Anton SvahnMarkbygdens OK10:05:06
Hjalmar SkogevallMarkbygdens OK10:09:34
Linus NilssonMarkbygdens OK10:09:54
Adelia BurvallOK Orinto10:13:28
My Hagnestål LundeniusMarkbygdens OK10:27:48
Vidar WallinIK Trenne Ullared10:39:06

U2

1 260 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emelie MagnussonLidköpings VSK10:10:59
Linus MagnussonLidköpings VSK10:11:00
Ida WannhedenOK Landehof10:12:21
Rasmus WannhedenOK Landehof10:12:24
Edith WingrenMarkbygdens OK10:12:39
Lilly WingrenMarkbygdens OK10:13:42
Vanja Hagnestål LundeniusMarkbygdens OK10:21:53
Linnéa HolmMarkbygdens OK10:21:54
Sixten WingKinnaströms SK10:25:45
Amanda MelanderLerums SOK10:31:31
Jonathan RingströmRydboholms SK10:38:20

Öppen motion 1

1 260 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alfred MartinssonMarkbygdens OK10:10:09

Öppen motion 3

1 550 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria Wallin JohanssonOK Skogshjortarna09:56:25
Rebecka BengtssonOK Tranan09:59:08
Vilgot HjelmLunds OK10:00:40
Lennart BjufströmSOK 6810:02:14
Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK10:02:38
Kurt BodinGällstadbygdens SOK10:04:10
Einar GranatMarkbygdens OK10:08:10
Martin GranatMarkbygdens OK10:08:11
Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK10:11:34
Anna HederströmLerums SOK10:17:27
Kurt JohanssonSvenljunga OK10:17:36
Ingrid ÅhlundSvenljunga OK10:17:38
Stig WallermanBorås GIF10:19:48
Tomas GöransonIK Ymer10:23:15
Klas ChristenssonAnderstorps OK10:34:22

Öppen motion 7

2 290 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Göran EklövIK Ymer09:58:05
Stanley Taivula10:02:05
Sara LydmarkSjövalla FK10:03:06
Kristina TellqvistIK Dran10:03:09
Elena EckhardtMarkbygdens OK10:05:31
Karin InghammarHestra IF10:06:27
Maria LennartsonUlricehamns OK10:09:47
Martin GustafssonMarkbygdens OK10:11:08
Torgny PetterssonMarkbygdens OK10:11:36
Robert BurénIK Ymer10:12:36
Morgan NilssonHestra IF10:13:04
Stefan JohanssonLunds OK10:19:11
Lotta FalkKLubblös10:25:28
Gustaf HederströmLerums SOK10:30:49
Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK10:32:51
Jenny AnderssonAnderstorps OK10:34:20
Lasse BjörfjällBredareds IF10:39:40

Annonser