Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för KSK-sprinten

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: KSK-sprinten
Arrangörsorganisation: Kinnaströms SK
Datum: söndag 13 oktober 2019

Etapp 1Etapp 2

D21

2 290 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ebba HjertbergHestra IF11:57
Maria PollMölndal Outdoor IF11:59
Emely WeihartHestra IF12:01
Veronica LindgrenOK Skogshjortarna12:03
Klara AxelssonEksjö SOK12:05

H21

2 530 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olle SörqvistMarkbygdens OK12:04
Olle BergstedtMarkbygdens OK12:06
Felix GarmerGöteborg-Majorna OK12:08
Erik LundStenungsunds OK12:10
Felix AxelssonMarkbygdens OK12:12
Axel ErikssonOK Löftan12:14
Axel BechtelFK Friskus-Varberg12:16
Pontus KarlssonMarkbygdens OK12:18
Philip HjellströmGränna-Bygdens OK12:20
Marcus RagnarssonMarkbygdens OK12:22

D16

2 020 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maja InghammarHestra IF11:58
Stella BurénIK Ymer12:00
Stina AnderssonAnderstorps OK12:02
Annie ErikssonOK Löftan12:04
Alva WallinIK Trenne Ullared12:06

H16

2 200 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna12:00
Johan LundStenungsunds OK12:02
Filip IngemarssonHestra IF12:04
Axel EckhardtMarkbygdens OK12:06

D14

1 630 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Moa HolstenHestra IF12:01
Klara NilssonHestra IF12:03
Sara Storm-AnderssonOK Tyr12:05
Nathalie RingströmRydboholms SK12:07
Tova DuellHestra IF12:09
Alice WernklevIK Ymer12:11
Elin BlomqvistMarkbygdens OK12:13
Hanna NilssonHestra IF12:15

H14

2 020 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Einar SörqvistMarkbygdens OK12:10
Edvin LennartsonUlricehamns OK12:12
Tom WeihartHestra IF12:14
Oliver JohanssonBredareds IF12:16
Aron MolanderOK Gränsen12:18
Victor HörnquistAnderstorps OK12:20
Viggo WulffOK Gränsen12:22
Lukas KlangUlricehamns OK12:24

D12

1 510 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nikki WeihartHestra IF12:16
Frida SkoglundUlricehamns OK12:18
Astrid HjelmLunds OK12:20
Alice LarssonBredareds IF12:22
Ella AnderssonAnderstorps OK12:24

H12

1 510 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elias BengtssonOK Tranan11:58
Nils LydmarkSjövalla FK12:00
Joar BlomqvistBredareds IF12:02
Edvin SonedahlOK Landehof12:04
Jacob HolmbergUlricehamns OK12:06
Elliot BurvallOK Orinto12:08

D10

1 150 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Amanda SidebyGöteborg-Majorna OK12:17
Ellen HederströmLerums SOK12:19

H10

1 150 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Axel LydmarkSjövalla FK12:01
Mio KlassonUlricehamns OK12:03
Johannes HolmbergUlricehamns OK12:07
Ludvig BurvallOK Orinto12:09
Olle BlomqvistMarkbygdens OK12:11

D35

1 740 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK12:02

H35

2 290 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Andreas MartinssonMarkbygdens OK12:10
Daniel SundqvistOK Orinto12:12
Kristian ErikssonMarkbygdens OK12:14
Martin KlassonUlricehamns OK12:16

D40

1 740 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Katharina MyrénIK Trenne Ullared12:07
Linda SidebyGöteborg-Majorna OK12:09
Johanna RönnqvistOK Löftan12:11
Ann-Christine NilssonGällstadbygdens SOK12:13
Åsa HagnestålMarkbygdens OK12:15
Åsa LindqvistHestra IF12:17

H40

2 200 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Urban RingströmRydboholms SK12:13
Magnus WallinIK Trenne Ullared12:15
Peter WernklevIK Ymer12:17

D45

1 630 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annika BechtelFK Friskus-Varberg12:03
Helena BlomqvistMarkbygdens OK12:05
Angelica BrandqvistTibro OK12:07
Catrin MolanderOK Gränsen12:09

H45

2 370 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Laust SörensenGöteborg-Majorna OK11:57
Magnus BåthSOK 6811:59
Fredrik BergIF Rigor12:01
Patrik AnderssonAnderstorps OK12:03
Per HolmbergUlricehamns OK12:05
Brett WeihartHestra IF12:07
Martin BobergIF Rigor12:09

D50

1 580 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helena SvenssonFK Herkules11:58
Marita HaglundBredareds IF12:00
Monika HjellströmGränna-Bygdens OK12:02

D55

1 610 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Catarina ÅkerströmFK Herkules12:12
Anita BodinGällstadbygdens SOK12:13

H55

1 580 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Pär GustavssonGöteborg-Majorna OK12:06
Hans LindgrenOK Skogshjortarna12:08
Jens LindströmTibro OK12:10
Anders KjellbergOK Skogsvargarna12:12
Ragnar UppströmFK Herkules12:14
Christer BorgGöteborg-Majorna OK12:16
Roy JohanssonOK Skogsvargarna12:18

D60

1 610 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ulla RagnarssonMarkbygdens OK12:16
Kerstin Haugen LundStenungsunds OK12:17
Leila LjunggrenMarkbygdens OK12:18

H60

1 580 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magnus UppströmFK Herkules12:24
Arne LundStenungsunds OK12:25
Jörgen IvarssonGöteborg-Majorna OK12:26
Arne KlintbergEksjö SOK12:27
Magnus AnderssonUlricehamns OK12:28
Clas BörjessonIK Uven12:29
Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK12:30
Lasse JohanssonEds SK12:31
Hans GarmerGöteborg-Majorna OK12:32

D65

1 590 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anita EklöfIK Ymer12:01
Evamarie LundahlIF Hagen12:02

H65

1 610 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnar EckertIK Hakarpspojkarna12:01
Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK12:02
Kent ErikssonLerums SOK12:03
Bill AnderssonHestra IF12:04
Björn PetterssonUlricehamns OK12:05
Anders ErikssonIF Hagen12:06
Kent KardellLjungskile FK12:07
Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb12:08

D70

1 510 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva AlsinIK Ymer12:00
Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna12:02
Inger LindblomOK Orinto12:04
Barbro AnderssonOK Skogshjortarna12:06
Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK12:08

H70

1 610 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sölve AnderssonBredaryds SOK12:21
Ronny RagnarssonMarkbygdens OK12:22
Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK12:23
Olle AdolfssonLerums SOK12:24
Lennart AnderssonGöteborgs SK12:25
Arne AlexanderssonStenungsunds OK12:26
Lars-Åke SjökvistVärend GN OL12:27
Hans CarlssonIFK Göteborg Orientering12:28
Roland BomanUlricehamns OK12:29
Bo LindqvistHestra IF12:30
Kjell JeppsonIF Rigor12:31
Lars-Olof RönnqvistOK Löftan12:32

D75

1 510 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnel SvenssonIK Ymer12:14
Ulla LindheIK Stern12:16
Ingrid HermanssonIK Ymer12:18
Mariann KjellbergBredareds IF12:20

H75

1 590 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK12:07
Bert LuvöFK Herkules12:08
Lars LjungbergTrollhättans SOK12:09
Kalle JohanssonOK Skogshjortarna12:10
Gunnar BrystHjobygdens OK12:11
Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK12:12
Gunnar AnderssonIK Vista12:13
Ingemar LindblomOK Orinto12:14
Lars JohanssonOK Skogshjortarna12:15
Dag LorénOK Frisene12:16
Henrik HvoslefIK Stern12:17
Sune MentorGöteborg-Majorna OK12:18
Ronny AnderssonOK Skogshjortarna12:19
Bengt-Åke SvenssonIK Ymer12:20

D80

1 510 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK12:23
Vivi-Anne BylundRydboholms SK12:25
Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna12:27
Gunnel BörjessonIK Uven12:29

H80

1 590 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Carl-Henrik HallbergIK Uven12:24
Ernie BroströmHalmstad OK12:25
Lasse OlssonIK Trenne Ullared12:26
Gunnar BylundRydboholms SK12:27

Inskolning

1 120 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ture ChristenssonKLubblös12:02:23
Oliver AugustssonKinnaströms SK

U1

1 120 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emilia HederströmLerums SOK11:57:51
Judith GranatMarkbygdens OK12:00:14
Hjalmar SkogevallMarkbygdens OK12:02:54
Anton SvahnMarkbygdens OK12:03:09
Adelia BurvallOK Orinto12:08:59
Vidar WallinIK Trenne Ullared12:40:58
My Hagnestål LundeniusMarkbygdens OK
Linus NilssonMarkbygdens OK

U2

1 150 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emelie MagnussonLidköpings VSK11:57:07
Linus MagnussonLidköpings VSK11:57:08
Ida WannhedenOK Landehof11:59:41
Edith WingrenMarkbygdens OK11:59:43
Rasmus WannhedenOK Landehof11:59:47
Lilly WingrenMarkbygdens OK12:00:48
Maria DobaliKLubblös12:04:22
Isabell DobaliKLubblös12:04:27
Vanja Hagnestål LundeniusMarkbygdens OK12:04:56
Linnéa HolmMarkbygdens OK12:04:57
Amanda MelanderLerums SOK12:30:47
Jonathan RingströmRydboholms SK12:36:55
Sixten WingKinnaströms SK

Öppen motion 1

1 150 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alfred MartinssonMarkbygdens OK12:03:32

Öppen motion 3

1 590 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria Wallin JohanssonOK Skogshjortarna11:55:39
Tomas GöransonIK Ymer11:57:24
Stig WallermanBorås GIF11:58:48
Vilgot HjelmLunds OK11:58:50
Rebecka BengtssonOK Tranan12:00:09
Ingrid ÅhlundSvenljunga OK12:00:11
Einar GranatMarkbygdens OK12:00:23
Kurt JohanssonSvenljunga OK12:00:34
Martin GranatMarkbygdens OK12:00:53
Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK12:01:09
Lennart BjufströmSOK 6812:02:08
Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK12:02:59
Kurt BodinGällstadbygdens SOK12:03:13
Henrik QuicklundKinnaströms SK12:06:08
Anna HederströmLerums SOK12:20:46
Klas ChristenssonAnderstorps OK

Öppen motion 7

2 370 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kristina TellqvistIK Dran11:55:24
Elena EckhardtMarkbygdens OK11:57:54
Göran EklövIK Ymer11:58:55
Stanley Taivula11:59:58
Torgny PetterssonMarkbygdens OK12:02:16
Sara LydmarkSjövalla FK12:03:44
Jenny AnderssonAnderstorps OK12:03:46
Karin InghammarHestra IF12:04:25
Robert BurénIK Ymer12:06:43
Maria LennartsonUlricehamns OK12:07:41
Lasse BjörfjällBredareds IF12:12:24
Morgan NilssonHestra IF12:15:08
Stefan JohanssonLunds OK12:22:08
Gustaf HederströmLerums SOK12:26:25
Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK12:37:19
Martin GustafssonMarkbygdens OK

Annonser