Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Martinsons cup, avslutning, medel, patrull

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Martinsons cup, avslutning, medel, patrull
Arrangörsorganisation: SK Björnen
Datum: söndag 30 september 2018

HD16

3 500 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
22Lea Edvardsson Thea WennbergSkellefteå OK13:00
23Max Stigenlöv Evelina NilssonHögåkers OK13:02
24Andreas Svensson Elias LanttoSK Björnen13:04
160Ester LaudonVännäs OK13:06
158Isak Lundholm Jesper RamebäckUmeå OK13:08
159Rasmus Eriksson Oskar ÅdahlUmeå OK13:10
67Jakob Nilsson Otto TimbyUmeå OK13:12

HD14

3 200 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
63Adrian Widmark Emil LundmarkUmeå OK13:01
64Milan Lundberg Max ErikssonSkellefteå OK13:03
65Emil Sehlstedt Arvid JonssonIFK Umeå13:05
66Edvin Lundin / Kalle Robertson Noel SullivanUmedalens IF13:07
68Vilja Åkerlund Linn WennbergSkellefteå OK13:11
69Frida Lindmark Hilja BerggrundUmeå OK13:13

HD12

1 800 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
95Tyra Larsson VIKTOR NILSSONIFK Umeå13:01
96Tuva Sirviö Hilma VikströmUmeå OK13:03
97Arvid Nordin Seth NordinLycksele IF13:05
98Ingrid Hedman Lia ErikssonSkellefteå OK13:07
99Rut Bjurdamm Ella LindmarkRobertsfors IK13:09
107Tyra Larsson Tua RönnlundIFK Umeå13:11
108Linnea Lantto Julia LundströmSK Björnen13:13
109Tua Rönnlund Mathilde RobergeIFK Umeå13:15
111Vidar Åkerlund Viggo JohanssonSkellefteå OK13:17
112Maja Lundholm Elina Lingbro - DömstedtUmeå OK13:18
113Lukas Eriksson Edvard SvenssonUmeå OK13:19
114Saga Rydberg Alfred GidlundUmeå OK13:20
115Vigon Berggrund Isak JohanssonUmeå OK13:21

HD10

1 100 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
92Elena Käck / valter vikström Siri EdvardssonUmeå OK13:00
44Susanne Jakobsson Neo BrokersSK Björnen13:01
59Ossian Nordin Manfred NordinLycksele IF13:02
51Melker Eriksson Hugo DanielssonLycksele IF13:03
93Moa Timby Isi DjerfUmeå OK13:04
94Klara Sjöberg Klara LundinUmedalens IF13:06
53Alice Stigenlöv Tor OgenstedtHögåkers OK13:07
54Märta Östberg Torunn OtterbjörkUmeå OK13:09
55Malte Engström Ted LindmarkRobertsfors IK13:11
56Axel Larsson Hjalmar RutqvistIFK Umeå13:13
57Arvid Engström Oskar JonssonRobertsfors IK13:15
58Isak Bengtsson Erik Lingbro DömstedUmeå OK13:17
91Isabella Emdin Alexander EmdinUmeå OK13:19

U1

800 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
25Joel Mattiasson Lovisa NilssonHögåkers OK13:00
27Irma Bjurdamm Stina LindmarkRobertsfors IK13:04
28Uno Hedman Love JohanssonSkellefteå OK13:06
29Ingrid Östberg Elsa SundqvistUmeå OK13:08
36Hampus Danielsson Elias BengtssonLycksele IF13:10
38Mina Jakobsson Telma JakobssonLycksele IF13:14
39Elias Bengtsson/ Elsa Vikström Astrid SundqvistUmeå OK13:16
76David Gidlund Hugo RydbergUmeå OK13:18

Annonser