Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för MTBO, Svenska Cupen, #1, medel

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: MTBO, Svenska Cupen, #1, medel
Arrangörsorganisation: OK Kåre
Datum: lördag 18 maj 2019

D21

7 500 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
100Erica OlssonIFK Mora OK11:40
101Linda TufvessonFrosta OK11:42
102Inda Garin FolkegårdSträngnäs-Malmby OL11:44
104Emma MiléusAttunda OK11:48
105Matilda JonssonIFK Mora OK11:50
106Lisa LarsenAlfta-Ösa OK11:52
107Sonia RodiéreIFK Lidingö SOK11:54
108Laura Csúcs-FenyvesiIFK Mora OK11:56
109Rebecka HylanderNyköpings OK11:58
110Mia EronnLinköpings OK12:00
112Emily Benham KvåleHadeland OL12:04
113Karin E GustafssonGarphyttans IF12:06
114Sara ForsgrenOK Nolaskogsarna12:08
115Amy RankkaForsa OK12:10
116Anna TidermanHaninge SOK12:12
117Helena SvenssonFK Herkules12:14
118Linn BylarsForsa OK12:16
119Nadia LarssonFredrikshofs IF Skid & OK12:18

H21

8 580 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
120Hans Jörgen KvåleHadeland OL11:01
121Niklas AldénOK Linné11:03
122Ola JäderbergLeksands OK11:05
123Thomas PetterssonAttunda OK11:07
124Joakim SkärlénHaninge SOK11:09
126Magnus BlåuddOK Rodhen11:13
128Torbjörn JanssonGarphyttans IF11:17
129Oskar JohanssonVästvärmlands OK11:19
130Carl MagnussonIFK Mora OK11:21
131Sebastian GieseÖrkelljunga FK11:23
132U Tomas LöfgrenStora Tuna OK11:25
134Marcus WadellUlricehamns OK11:29
135Christian SpoerryUmeå OK11:31
136Patrik SvedbergGävle OK11:33
137Klaus CsúcsIFK Mora OK11:35
138Filip BergströmKvarnsvedens GOIF OK11:37
139Viktor LarssonÄrla IF11:39
140Jonny EngelOK Ravinen11:41
141Sebastian SvärdHaninge SOK11:43
142Thomas JanssonGarphyttans IF11:45
143Erik FrostIFK Mora OK11:47
144Marcus EkKöping-Kolsva OK11:49

D17-20

6 080 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
145Maja MörthStora Tuna OK11:15
147Linda RennerHaninge SOK11:19
148Adelina FunkeLeksands OK11:21
149Alva JonssonLånghundra IF11:23

H17-20

7 500 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
150Axel MålargårdTäby OK11:20
151Rasmus TäckOK Hammaren11:22
152Felix SilverGävle OK11:24
154Oskar DalinLeksands OK11:28
156Isak BerggrenGävle OK11:32
158Jesper NyströmIF Thor11:36
159Viktor BergLeksands OK11:38
160Linus BacklundTrollhättans SOK11:40
162Albin EronnLinköpings OK11:44
163Hugo MandingerTrollhättans SOK11:46
164Rikard BergströmKvarnsvedens GOIF OK11:48
165Martin SkärlénHaninge SOK11:50
166Gustav JohnssonIFK Mora OK11:52
167Emil ArvidssonSäterbygdens OK11:54
168Joel ErnstssonFinspångs SOK11:56
169Axel ErikssonKvarnsvedens GOIF OK11:58

D16

5 150 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
171Stina BernGarphyttans IF11:02
173Tilda BergLeksands OK11:06

H16

6 080 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
175Esbjörn Montelius RisbergOK Kåre11:40
176Simon SchmutzLeksands OK11:42
177Viktor ZillingOK Södertörn11:44
178Arvid ErikssonNorbergs OK11:46
180Emil GranathIF Hallby SOK11:50
182Simon Karlsson HolmerIFK Mora OK11:54
183Björn RennerHaninge SOK11:56

D14

4 660 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
185Irma BergDomnarvets GOIF11:05
187Nova SahlénVästerås SOK11:09
189Signe FeilSundsvalls OK11:13
190Elvira BjörnbergVästerås SOK11:15
191Ida ErnstssonFinspångs SOK11:17
193Ellen TrofastTjällmo-Godegårds OK11:21
194Julia NordvallDomnarvets GOIF11:23

H14

4 660 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
195Axel GräfningsGrycksbo IF OK11:20
196Melvin LöfgrenOK Kåre11:22
198Rasmus HedarOK Tor11:26
199Helmer JöhnemarkStora Tuna OK11:28

D12

3 300 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
201Lovisa BjörnbergVästerås SOK11:03

H12

3 300 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
203Albin SvenssonSurahammars SOK11:00
204Albin SvenssonFK Herkules11:02

H10

3 280 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
210Erik GräfningsGrycksbo IF OK11:08

D40

6 080 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
213Daniela RennerHaninge SOK11:06
215Ingela LiwellSödertälje-Nykvarn OF11:10
216Florence BergDomnarvets GOIF11:12
217Malin PilvingeOK Kolmården11:14
218Ann-Sofie TäckOK Hammaren11:16
219Anna BerggrenGävle OK11:18
220Johanna DalinLeksands OK11:20
221Stina FeilSundsvalls OK11:22
222Pernilla SahlénVästerås SOK11:24
223Annica CrispinOK Denseln11:26
224Kristin JohanssonVästvärmlands OK11:28
225Marie-louise PerssonFK Herkules11:30
226Kristin RamsellLeksands OK11:32
227Ulrika AnderssonHaninge SOK11:34

H40

7 500 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
228Mikael NolåkersKvarnsvedens GOIF OK12:25
229Nils MalmIFK Lidingö SOK12:27
230Henrik HellgrenNorbergs OK12:29
231Anders SahlénVästerås SOK12:31
232Henrik LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF12:33
233Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb12:35
234Andreas ElgesjöDomnarvets GOIF12:37
235Bertil EronnLinköpings OK12:39
236Anders JanssonGrycksbo IF OK12:41
237Mikael SvenssonFK Herkules12:43
238Björn NorbergStora Tuna OK12:45
240Ronnie PetterssonHaninge SOK12:49
241Erik BacklundTrollhättans SOK12:51
242Magnus EliassonDomnarvets GOIF12:53
243Henrik HolmbergKöping-Kolsva OK12:55
244Daniel BjörnbergVästerås SOK12:57
245Lars-Håkan BengtssonOK Tyr12:59
246Andreas MathisenVästerås SOK13:01
248Peo BergLeksands OK13:05
249Stellan TäckOK Hammaren13:07
250Johan KruskopfKorsnäs IF OK13:09
251Richard SchandlOK Södertörn13:11
252Jonn Are MyhrenIFK Lidingö SOK13:13
253Lars-Ola WesterlundLustens OK13:15
254Oskar NilssonVästerås SOK13:17
255Henrik LundgrenCentrum OK13:19
256Tomas AlbinssonOK Österåker13:21
257Anders DalinLeksands OK13:23
258Janne SkarnerLeksands OK13:25
259Patric De BoussardIFK Enskede13:27
260Fredrik ForsgrenOK Nolaskogsarna13:29
261Erik JonssonLånghundra IF13:31

D50

5 150 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
263Ammi AnderssonMariestads FK11:15
264Monica KollbergEksjö SOK11:17
265Helena HolmbergKöping-Kolsva OK11:19
266Marie HedarOK Tor11:21
267Anna-Karin SchmutzLeksands OK11:23
268Anna FolkegårdSträngnäs-Malmby OL11:25
269Pia FrostIFK Mora OK11:27
271Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK11:31
272Eva LindgrenFinspångs SOK11:33
273Åsa BergströmTäby OK11:35
274Maria EmanuelssonDomnarvets GOIF11:37
275Britta AlstadCentrum OK11:39
276Ragnhild SvensVästerbergslagens OL11:41
277Elisabet ElmertoftNorbergs OK11:43

H50

7 580 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
278Anders HedbergOK Södertörn12:00
279Magnus AasaOK Kullingshof12:02
280Johan GranathIF Hallby SOK12:04
281Mats AjlingTäby OK12:06
282Claes RennerHaninge SOK12:08
283Urban RisbergEskilstuna OL12:10
284Peter RosénAlfta-Ösa OK12:12
285Erik ErnstssonFinspångs SOK12:14
287Rickard AsplundÄrla IF12:18
288Peter BergströmKvarnsvedens GOIF OK12:20
289Jonas HolmgrenOK Hammaren12:22
290Ove JanssonSödertälje-Nykvarn OF12:24
291Kjell KlarSäterbygdens OK12:26
292Kent LindgrenOK Tisaren12:28
293Christer NorinJärfälla OK12:30
294Håkan LångLänna IF12:32
295Benny LindgrenFinspångs SOK12:34
296Anders ForsbergOK Tyr12:36
297Per ErikssonKvarnsvedens GOIF OK12:38
298Magnus HellbergEskilstuna OL12:40
299Stefan KollbergEksjö SOK12:42
300Conny ErikssonIFK Mora OK12:44
302Magnus BernGarphyttans IF12:48
303Fredrik ÅslundKatrineholms OK12:50
304Benneth SundqvistKöping-Kolsva OK12:52
305Per LeidevallDomnarvets GOIF12:54
306Peter AlbinssonIFK Enskede12:56
307Anders JohanssonVästvärmlands OK12:58
308Robert AmbjörnssonOK Tyr13:00
309Anders StjerndahlIFK Lidingö SOK13:02
310Stefan JohanssonTrosabygdens OK13:04
311Ulf AnderssonHaninge SOK13:06
313Anders LöwgrenOK Milan13:10
314Mats AnderssonMariestads FK13:12
315Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF13:14
316Henrik JonssonIFK Mora OK13:16
317Ola ErikssonKvarnsvedens GOIF OK13:18

D60

4 660 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
318My RönnolsTäby OK11:00
319Margareta MeitonIFK Lidingö SOK11:02
320Annika BuskqvistIK Stern11:04
321Lisbeth CelanderKristinehamns OK11:06
322Birgitta GustafssonGarphyttans IF11:08
323Ylva GrapeDalaportens OL11:10
324Lena JanssonGarphyttans IF11:12
325Ing-Marie AndrénKvarnsvedens GOIF OK11:14
326Görel SkoogVäxjö OK11:16

H60

6 080 m, 32 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
328Rune NolåkersKvarnsvedens GOIF OK12:00
329Sonny MyrefeltKalmar OK12:02
330Gunnar MunkteliusSurahammars SOK12:04
331Lars-gunnar SkoogVäxjö OK12:06
332Esbjörn AndrénKvarnsvedens GOIF OK12:08
333Håkan ÅbergTjällmo-Godegårds OK12:10
334Nils-Robert PerssonKamrat och IF KIF12:12
336Anders LarssonHagaby GoIF Örebro12:16
337Kjell EmanuelssonDomnarvets GOIF12:18
338Åke GustafssonBergnäsets AIK12:20
339Manfred OlejnikSOK Viljan12:22
340Mats EricssonOK Skogshjortarna12:24
341Jonny HanssonBromma-Vällingby SOK12:26
342Thomas ErikssonOK Södertörn12:28
343Lars-Gunnar AndénSödertälje-Nykvarn OF12:30
344Lars PonténIF Thor12:32
345Mats GustafssonMalungs OK Skogsmårdarna12:34
346Maffe FrostIFK Mora OK12:36
348Jan GustafssonGarphyttans IF12:40
349Leif ErikssonSträngnäs-Malmby OL12:42
350Leif AhlstrandUlricehamns OK12:44
351Kent BergendahlNyköpings OK12:46
352Urban ÅbergTjällmo-Godegårds OK12:48
353Göran AnderssonJärla Orientering12:50
354Lars SahlbergIFK Mora OK12:52
355Håkan LindbergVäsby OK12:54
357Ulf ErikssonStora Tuna OK12:58
358Lars RönnolsTäby OK13:00
359Anders ThomassonUlricehamns OK13:02
360Dan ErikssonKvarnsvedens GOIF OK13:04
361Lennart VIkbergForsa OK13:06
362Bertil TallkvistSkene Sim o IS13:08

H70

4 660 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
363Bengt StenerhagVästerbergslagens OL11:15
364Bertil KonradsonIK Omega11:17
365Lars-Åke SjökvistVärend GN OL11:19
366Karl-Olof BorgOckelbo OK11:21
367Jan-Erik WibergJärla Orientering11:23
368Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK11:25
369Rune ArvidssonMarkbygdens OK11:27
371Hans KruskopfKorsnäs IF OK11:31
372Niels DuedahlOK Øst Birkerød11:33
373Claes-Göran LundbergUlricehamns OK11:35
374Ronny HedlundOK Södertörn11:37
375Ingemar LöfqvistTjällmo-Godegårds OK11:39
377Hans OlevikEdsbyns OK11:43

Öppen kort lätt

3 300 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emil JohanssonVästvärmlands OK10:59:28
Sara SvenssonSurahammars SOK11:01:16
Inger BorgOckelbo OK11:08:14
Stina BjörnbergVästerås SOK11:21:39
Tyra ElgesjöDomnarvets GOIF11:21:51
Ingrid Munktelius ÖhlénSurahammars SOK11:45:29

Öppen lång lätt

5 820 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL11:04:18
Leif CelanderKristinehamns OK11:04:44
Carl-Gunnar HöijKlubblös11:06:10
Håkan BlomgrenStora Tuna OK11:09:53
Christina SvederDomnarvets GOIF11:13:42
Nilklas WesterOK Denseln11:22:11
Lennart AnderssonDomnarvets GOIF11:30:12
Stinne GerdelCentrum OK11:36:17
Malin WilhelmssonKorsnäs IF OK11:44:12
Håkan ErikssonDomnarvets GOIF11:54:43
Sofia HuggForsa OK12:00:36
Arvid HofgaardKlubblös12:08:21
Anita KlarSäterbygdens OK12:16:03
Per WestlundKlubblös12:23:48
Maria MarinopoulouUmara SC12:25:17

Öppen lång svår

7 500 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnar SkärlénHaninge SOK11:08:25
Lasse SvenssonNorbergs OK11:09:25
Vanda KuthanovaNorbergs OK11:10:39
Niclas SundstedtKorsnäs IF OK11:11:16
Stefan PetterssonKvarnsvedens GOIF OK11:28:17
Peter NyströmIF Thor11:29:42
Magnus FridolfssonKlubblös11:35:05
Peter BergkvistVästerbergslagens OL11:35:46
Joakim GustavssonHofors OK11:37:41
Martin MandingerTrollhättans SOK11:39:28
Stina FranzonHofors OK11:42:30
Erik HanssonOK Kåre11:45:16
Jakob BergmanOK Kåre12:12:00
Jan LindgrenOK Södertörn12:13:03
My BuskqvistOK Kåre12:24:58
Per OksvoldCentrum OK12:49:51

Annonser