Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Sprint-KM med Kalmarsundssprinten

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Sprint-KM med Kalmarsundssprinten
Arrangörsorganisation: Kalmar OK
Datum: tisdag 25 september 2018

D21

13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2119383Anna GustavssonKalmar OK17:12:18
2119586Petra LundgrenKalmar OK17:25:44
9616999Anna NyqvistKalmar OK17:27:39
9912212Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad17:30:49
33492Anna SkobeKalmar OK17:34:43
15089Linda Kraft UnossonKalmar OK17:40:16
1426461Filippa SöderbergKalmar OK17:45:30
1660819Anne LindellKalmar OK17:48:40
870317Maria ArvidssonKalmar OK17:57:12
920406Anna ArvidssonKalmar OK17:58:18
2054919Sara StrålemstamKalmar OK17:59:38
2054933Liselotte KlemmingKalmar OK
2107437Karin Rahm BjörneldKalmar OK

H21

20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2104208Magnus ArgusKalmar OK17:28:36
18027Filip NilssonGotlands Bro OK17:29:45
790508Oskar HultquistKalmar OK17:31:27
2135447Fredrik EllinKalmar OK17:33:10
2104243Olle BjörneldKalmar OK17:34:56
1161215Stefan NormanKalmar OK17:35:52
886234Gustav OlssonOK Orion17:36:53
886235Mikael BecklundKalmar OK17:38:15
641204Mats SöderbergKalmar OK17:41:02
2088543Viktor SkobeKalmar OK17:42:06
886237Viktor StrömbergKalmar OK17:43:02
2107428Hugo UnossonKalmar OK17:44:31
2104226Stefan UnossonKalmar OK17:46:47
2088520Adrian SkobeKalmar OK17:47:47
630064Kent LindbladKalmar OK17:49:52
616999Tobias BorgerKalmar OK17:51:23
7609888Per-Markus JönssonKalmar OK17:52:50
2107442Jonas LundqvistKalmar OK17:54:25
2101805Edvin StrandbergKalmar OK17:55:55
29332Michael AdamssonNybro OK18:01:22

D16

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2104231Linn BjörneldKalmar OK17:15:02
350677Alice GleisnerKalmar OK17:20:52
2107443Linnea SkobeKalmar OK17:34:24
2107414Judith LundqvistKalmar OK17:52:22
Annie GleisnerKalmar OK
2104204Malva JönssonKalmar OK

H16

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2135424Olof GlatzKalmar OK17:19:53
2119984Ville LundgrenKalmar OK17:27:53
2101824Jonathan KonradssonKalmar OK17:51:53
8001712Lukas HagbergKalmar OK

D12

10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2801217Matilda BjörneldKalmar OK17:16:17
507049Marie-Louise KarlssonNybro OK17:17:54
2054976Emmy ArgusKalmar OK17:22:45
2119965Alice EllinKalmar OK17:23:47
2054988Filippa MuskalaKalmar OK17:30:36
1015250Elvira SkobeKalmar OK17:33:36
2135413Vendela StighagKalmar OK17:39:41
2054935Tilda EgertzKalmar OK17:39:43
2054944Hanna Labbé SandelinKalmar OK17:42:38
2104202Lova JönssonKalmar OK17:44:13

H12

7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2135411Johan GlatzKalmar OK17:21:27
2104207Viktor ArgusKalmar OK17:22:30
2107404Jakob EllinKalmar OK17:23:36
2119997Svante ArbrandtKalmar OK17:35:29
2135446Selmer MånssonKalmar OK17:37:27
350682Benjamin KlemmingKalmar OK17:39:31
Gustav HilmanssonKalmar OK

U2

14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
29285Kenneth KarlssonNybro OK17:16:50
2054916Vilmer SvanstenKalmar OK17:20:44
239974Erik StrålemstamKalmar OK17:22:12
2054921Algot NäsströmKalmar OK17:25:46
2054929Ceasar MuskalaKalmar OK17:31:15
2054957Nils nickolaossonKalmar OK17:33:19
2054922Malte GreenKalmar OK17:34:39
2054931Emiilia Labbé SandelinKalmar OK17:39:22
2054923Benjamin MånssonKalmar OK17:39:34
2054975Rebecka SandelinKalmar OK17:42:47
2054950Malte RoslundKalmar OK17:49:58
Josef HylanderKalmar OK
2135437Sofie MalmqvistKalmar OK
2054924Agnes SambyKalmar OK

H 50

7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
581130Heino OtsKalmar OK17:10:08
18590Ulf LundbergKalmar OK17:13:41
9460113Roland NilssonSOK Viljan17:17:37
9420921Anders BuhréNybro OK17:20:42
7471222Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan18:01:19
1396333Leif LindströmNybro OK
441094Erik NybergNybro OK

D 50

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
426277Ulla NilssonSOK Viljan17:18:39
29335Britt NybergNybro OK

Annonser