Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Ungdomsserien

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien
Arrangörsorganisation: Målilla OK
Datum: torsdag 23 augusti 2018

D16

3 500 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7030214Stina LindSOK Viljan18:06:28

H16

3 500 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7030109Axel EvebornSOK Viljan18:07:38
1906003Johan HanssonSOK Viljan18:09:14
2067101Emil WahlströmSOK Viljan18:11:04
9979904Olle ErlandssonSOK Viljan18:20:10

D14

3 000 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1050223Klara HultbergSOK Viljan18:06:28
2075198Minea SnickarsVimmerby OK18:23:50
2094510Allis NilssonVimmerby OK18:25:19
997036Vendela SturekSOK Viljan18:26:24

H14

3 000 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2062795Alfred TyrbergSOK Viljan18:10:36
7171104Gustav EvebornSOK Viljan18:13:55
262638William ElfstrandSOK Viljan18:17:46
2088526Theo LövdahlSOK Viljan18:21:29
2123553Casper SvenssonSOK Viljan18:28:11
2054903Emil KreutnerSOK Viljan18:32:12
2094496Niklas HillströmVimmerby OK18:36:11

D12

2 600 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
426289Hanna Axelsson m hjMålilla OK18:01:42
2094497Stina SvenssonVimmerby OK18:27:21

H12

2 600 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9070920Elias HedHultsfreds OK18:11:50
2075190Noa SnickarsVimmerby OK18:16:39
341696Linus HanssonSOK Viljan18:18:52

D10

2 100 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
426282Alva JohanssonMålilla OK18:12:55
248221Olivia Johansson m hjMålilla OK18:15:02

H10

2 100 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
248239Vilgot Pernius m hjMålilla OK16:59:51
28245Hugo AssargårdHultsfreds OK18:01:05
341697Wille Wahlström m hjSOK Viljan18:05:18
1080312Vilgot TyrbergSOK Viljan18:09:08
341677Herman Wictorzon (H12 klass)SOK Viljan18:11:19

Inskolning

1 500 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
28240Tilda EdvardssonHultsfreds OK18:04:29
28243Arvid EdvardssonHultsfreds OK18:04:33

Bana A

4 000 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
426284Jonas AxelssonMålilla OK17:38:55
7203833Daniel AxelssonMålilla OK17:47:04
443330Johan EvebornSOK Viljan18:02:27
26133Per-Göran BernMålilla OK18:03:46
9112608Arne ErlandssonSOK Viljan18:04:05
28242Åke ArvidssonHultsfreds OK18:08:50
520101Göran SvensonSOK Viljan18:08:52
8181270Urban BillingHultsfreds OK18:14:11
43997Martin HedHultsfreds OK18:14:47
2094489Anders NilssonVimmerby OK18:18:10
2094487Gustaf NilssonVimmerby OK18:22:10

Bana B

3 100 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
26887Lina MellbergMålilla OK17:33:24
431214Annsofi JohanssonHultsfreds OK17:49:22
431218Annelie NylanderHultsfreds OK17:49:23
990321Robert BillingHultsfreds OK18:04:56
710729Carola BillingHultsfreds OK18:04:57
436156Martina SturekSOK Viljan18:12:42
341691Emmelie TyrbergSOK Viljan18:13:18
229511Torbjärn SvenssonVimmerby OK18:27:17
2094500Kenneth AntonssonVimmerby OK18:30:52

Bana C

1 900 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2075486Ingrid SnickarsVimmerby OK18:19:58
341678Lars SvenssonSOK Viljan18:28:22

Annonser